راهنمای گام به گام برنده لاتاری (مسیر برندگان لاتاری از برنده شدن تا گرفتن ویزا)

برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا شانس بسیار بزرگی است، اما برنده لاتاری باید بداند که انتخاب شدن در لاتاری، تضمینی برای ورود به آمریکا نیست و همه برندگان لاتاری نمی‌توانند ویزا دریافت کنند. از آنجا که همیشه تعداد ویزای لاتاری بیشتر از تعداد برندگان است، فقط افرادی موفق به گرفتن ویزا می‌شوند که مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری به بهترین شکل انجام دهند و در رقابت با سایر برندگان موفق باشند.

یک برنده لاتاری، هیچ برنامه ریزی قبلی برای مهاجرت به آمریکا ندارد و به صورت ناگهانی متوجه می‌شود که در برنامه لاتاری انتخاب شده و مدت زمان محدودی برای گرفتن ویزا مهلت دارد. همین باعث ایجاد نگرانی و سردرگمی در همه برندگان لاتاری می‌شود.

به همین دلیل، در این مقاله می‌خواهیم در مورد برندگان لاتاری و تکلیف برندگان لاتاری صحبت کنیم و بیان کنیم که بعد از برنده شدن لاتاری باید چه کارهایی را انجام داد و مراحل بعد از برنده شدن لاتاری به چه صورت است. چنانچه شما یکی از برندگان خوش شانس لاتاری امسال هستید، با مطالب ارائه شده در این مقاله، می‌توانید آگاهی خود را بالا ببرید. بنابراین توصیه می‌کنیم قبل از انجام هر کار این مقاله را بخوانید.

در این مطلب سعی شده است تا به تمام سوالات متداول و دغدغه‌های برندگان لاتاری که در مشاوره لاتاری مطرح می‌کنند، پاسخ داده شود و ضمن توضیح کامل مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری ، درباره میزان تمکن مالی برندگان لاتاری نیز یک بررسی کامل ارائه می‌شود. در نهایت هدف این مقاله آشنایی شما با مسیر یک برنده لاتاری از زمان برنده شدن در لاتاری تا زمان اخذ ویزای لاتاری است.

حامی مهاجر کارگزار رسمی ویزا و دارای رتبه اول اخذ ویزای آمریکا در ایران است. خدمات تخصصی ما شامل مشاوره مهاجرت به آمریکا ، تحصیل در آمریکا ، اخذ ویزای توریستی آمریکا و سرمایه گذاری در آمریکا است. جهت دریافت مشاوره برندگان لاتاری و استفاده از خدمات کامل در این زمینه با شماره 02148000957 تماس حاصل کنید یا بر روی مستطیل زیر کلیک کنید.

رزرو وقت مشاوره برندگان لاتاری

 

بررسی شرایط برندگان لاتاری

برای گرفتن گرین کارت آمریکا و مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری، برنده شدن در لاتاری نیمی از مسیر است و نیم دیگر مسیر گذراندن روند ادارای دریافت ویزای تنوع نژادی (یا همان ویزای لاتاری) است. بنابراین قسمت اول مسیر و قبولی در لاتاری گرین کارت آمریکا فقط به شانس بستگی دارد و شما عملا جز ثبت درست و دقیق اطلاعات در هنگام ثبت‌نام لاتاری وظیفه دیگری ندارید. برای اطلاع از چگونگی ثبت نام در لاتاری و نحوه ورود صحیح اطلاعات می‌توانید مقاله راهنمای ثبت نام لاتاری را بخوانید.

اما در نیمه دوم مسیر مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری، دیگر شانس سهم چندانی ندارد و فقط داشتن آگاهی و مهارت استفاده از موقعیت طلایی به دست آمده مهم است و همه چیز به عملکرد صحیح و بی‌نقص برندگان لاتاری بستگی دارد.

اگر از برندگان لاتاری امسال هستید، قبل از آنکه کار دیگری انجام دهید، باید بدانید که زمان محدودی برای گرفتن ویزای لاتاری و ورود به خاک آمریکا فرصت دارید و همچنین باید بدانید که تمام برندگان لاتاری ویزا دریافت نمی‌کنند و همیشه تعداد برندگان بیشتر از تعداد ویزای لاتاری است. در نتیجه حتما نکاتی که در ادامه برای شما آماده کرده‌ایم، بخوانید.

مهلت برندگان لاتاری برای دریافت ویزا

برندگان لاتاری برای دریافت ویزا چقدر زمان دارند؟

پس از اعلام نتایج لاتاری در ماه می، برندگان لاتاری تا سی‌ام سپتامبر سال بعد (یک مهلت تقریبا 1 سال و 4 ماهه) فرصت دارند که فرآیند اداری دریافت ویزای لاتاری را به اتمام رسانند و برای دریافت گرین کارت آمریکا وارد خاک آمریکا شوند.

 در صورتی که برندگان لاتاری نتوانند تا سی ام سپتامبر سال بعد وارد خاک آمریکا شوند و گرین کارت خود را دریافت کنند، فرصت قبولی آن‌ها در لاتاری از بین می‌رود و به هیچ عنوان امکان فرصت تلاش مجدد نخواهند داشت. در صورتی که با مفاهیمی همچون ویزا و گرین کارت آمریکا آشنایی ندارید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله چگونگی اخذ اقامت آمریکا را بخوانید.

در نتیجه یک برنده لاتاری همانند متقاضی سایر ویزاهای آمریکا نیست و زمان محدودی برای انجام کارهای پرونده خود دارد. به همین دلیل زمانی برای اشتباه کردن و اتلاف وقت وجود ندارد و همه کارها را باید از روند درست خود پیگیری کنید. معمولا برندگان لاتاری با انجام چند دسته از اشتباهات، شانس خود را برای ورود به آمریکا از دست می‌دهند.

اشتباهات رایج برندگان لاتاری

درست است که برنده نشدن در لاتاری کوتاهی به حساب نمی‌آید و کاملا وابسته شانس است، اما برنده شدن در لاتاری و عدم موفقیت در اخذ ویزای لاتاری و گرین کارت آمریکا در اکثر مواقع نتیجه کوتاهی و عدم پیگیری صحیح روند اداری است.

بزرگ‌ترین اشتباهات برندگان لاتاری

عموما برندگان لاتاری با گرفتار شدن در سه دسته از اشتباهات فرصت استفاده از شانس بزرگ قبولی در لاتاری را از دست می‌دهند. این سه دسته اشتباهات شامل موارد زیر است :

 1. دسته یکم، اشتباهاتی هستند که موجب ضرر مالی و هدر رفتن پول می‌شود. این دسته شامل انجام کارهای غیر لازمی مانند ارزش گذاری املاک، گرفتن تاییدیه‌های گوناگون و ... است که گاهی تا میلیون‌ها تومان هزینه به دنبال دارد، اما هیچ نیازی به آن‌ها نیست. برندگان لاتاری با انجام اینگونه هزینه‌های غیرضرور توانایی مالی خود را از دست می‌دهند و قادر به ادامه روند نخواهند بود.
 2. دسته دوم، اشتباهاتی هستند که باعث طولانی شدن پروسه بررسی پرونده برندگان لاتاری خواهد شد که با توجه به تعداد مشخص و محدود ویزای لاتاری و مهلت محدود آن، احتمال از دست رفتن شانس دریافت ویزا افزایش می‌یابد. این اشتباهات شامل کسری مدارک لازم، اشتباه انجام دادن روند اداری و یا عدم انجام کارهایی هستند که برندگان لاتاری فقط یک روز برای انجام آن‌ مهلت دارند.
 3. دسته سوم، اشتباهاتی هستند که موجب رد شما در مصاحبه ویزا می‌شوند. گفتنی است که تصمیم افسر کنسولی آمریکا غیر قابل تجدید نظر است و در صورتی که برندگان لاتاری طی مصاحبه در سفارت آمریکا نتوانند از عهده معرفی صحیح خود برآیند، افسر کنسولی آن‌ها را فاقد صلاحیت لازم تشخیص داده و آن‌ها را رد می‌کند.

از طرف دیگر نوع رفتار سفارت‌های گوناگون آمریکا نیز با یکدیگر متفاوت است و نمی‌توان تجربه مراجعه و مصاحبه با یک سفارت را به سفارت دیگر آمریکا تعمیم داد؛ به طور مثال در مورد مرجع صدور مدرک دیپلم، رفتار سفارت آمریکا در ارمنستان با رفتار سفارت آمریکا در امارات متفاوت است و مدرکی که سفارت آمریکا در امارات می‌پذیرد، ممکن است مورد پذیرش سفارت امریکا در ارمنستان نباشد.

با توجه به موارد گفته شده می‌توانید متوجه شوید که برنده شدن در لاتاری به منزله مهاجرت صد در صد  و تضمینی به آمریکا نیست و برندگان لاتاری باید حتما مراحل اداری دریافت ویزای لاتاری و ورود به خاک آمریکا را طی کنند. به همین جهت در این کار دریافت مشاوره از کارشناسان با تجربه و متخصص بسیار ضروری است و می‌تواند شما در رسیدن به اهدافتان بسیار کمک کند.

موسسه مهاجرتی حامی مهاجر دارای چندین سال تجربه و تخصص در زمینه اخذ ویزا و گرین کارت آمریکا است. در صورتی که شما نیز یکی از برندگان لاتاری هستید و نیاز به مشاوره لاتاری دارید، می‌توانید ضمن تماس با شماره 02148000957از خدمات مشاوره لاتاری موسسه حامی مهاجر بهره‌مند شوید.

مراحل بعد از برنده شدن لاتاری

مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری

همانطور که در ابتدای متن گفتیم برنده شدن در لاتاری نیمی از مسیر مهاجرت به آمریکا است و نیمه دوم آن بعد از برنده شدن لاتاری آغاز شده و تا دریافت ویزای تنوع نژادی (همان ویزای لاتاری) و ورود به خاک آمریکا ادامه می‌یابد. برای دریافت ویزای لاتاری (یا همان ویزای تنوع نژادی آمریکا) باید مراحل زیر را طی کنید:

 • تهیه و ترجمه مدارک مورد نیاز
 • تکمیل فرم مهاجرتی DS260 (فرم برندگان لاتاری)
 • انتظار برای تعیین وقت مصاحبه در سفارت آمریکا
 • انجام مراحل مدیکال ویزای آمریکا (در خارج از کشور)
 • مصاحبه حضوری در سفارت آمریکا (در خارج از کشور)

در ادامه مقاله هر مرحله را به صورت کامل توضیح خواهیم داد.

مرحله اول، تهیه و ترجمه مدارک مورد نیاز برندگان لاتاری

اولین کاری که برندگان لاتاری باید شروع کنند، جمع آوری مدارک مورد نیاز و ترجمه آن‌هاست. برای تهیه و ترجمه مدارک هم هزینه و هم زمان صرف می‌شود. در نتیجه توصیه می‌کنیم که حتما درباره مدارک مورد نیاز با یک کارشناس مهاجرتی مجرب و معتبر مشورت کنید.

تهیه مدارک اضافی، زمان و هزینه برندگان لاتاری را تلف می‌کند. مسلما پرداخت هزینه مشاوره برندگان لاتاری، به صرفه تر از این موضوع است که وقت و هزینه خود را هدر دهید. معمولا مهم‌ترین مدارک مورد نیاز برندگان لاتاری، مدارک هویتی، تحصیلی و کارت واکسیناسیون است.

اینکه دقیقا چه مدارکی را باید آماده کنید، بسته به مدرک تحصیلی، جنسیت، شغل و سن شما متفاوت است. بنابراین توصیه می‌کنیم که حتما با افراد مجرب و متخصص مشورت کنید.

مرحله دوم، تکمیل فرم مهاجرتی DS260 (فرم برندگان لاتاری)

 

اولین کاری که یک برنده لاتاری انجام می‌دهد تکمیل فرم DS 260 برندگان لاتاری است. در همه جا می‌خوانید که هر کسی زودتر این فرم را تکمیل و ارسال کند زودتر مصاحبه می‌شود و شانس بیشتری دارد، اما این جمله اشتباه است.

 وقت مصاحبه سفارت آمریکا برای ویزای لاتاری از روی شماره پرونده یا CASE NUMBER برندگان لاتاری تعیین می‌شود. در واقع به بیان ساده‌تر شماره پرونده لاتاری برندگان تعیین کننده وقت مصاحبه سفارت آمریکاست.

شماره پرونده یا CASE NUMBER لاتاری چیست ؟

شماره پرونده یا CASE NUMBER برندگان لاتاری شامل یک رشته 14 کاراکتری از اعداد و حروف است که وضعیت پرونده برندگان لاتاری را مشخص می‌کند. به طور مثال کیس نامبر  2024AS00001212 بیانگر این است که این پرونده برای سال 2024 است و از آسیا انتخاب شده است.

در واقع چهار رقم اول شماره پرونده مشخص می‌کند که این کیس برنده چه سالی می‌باشد. دو حرف بعدی نشان دهنده مکان جغرافیایی برندگان لاتاری است که در این مورد AS به معنی آسیاست.

نمونه کیس نامبر برندگان لاتاری

اعداد مهم در کیس نامبر برندگان لاتاری ، ارقام آخر آن می‌باشد و نشان‌دهنده این است که این کیس چندمین درخواستی است که به صورت تصادفی توسط کامپیوتر انتخاب شده است (در مثال ذکر شده این پرونده 1212 امین، مورد انتخاب شده می‌باشد).

تمامی کیس‌ها پشت سر هم هستند و هر چه این شماره هشت رقمی پایین‌تر باشد، بهتر است و وقت مصاحبه شما زودتر تعیین می‌شود. در واقع برندگان لاتاری به ترتیب عدد موجود در شماره پرونده خود مورد مصاحبه قرار می‌گیرند.

شماره پرونده لاتاری مثل شماره کارت بانکی است و تاریخ تولد شما مانند رمز دوم این کارت است. شما می‌توانید کیس نامبر خود را به دیگران بدهید، اگر شخصی فقط شماره پرونده را داشته باشد هیچ کاری با پرونده نمی‌تواند انجام دهد مگر اینکه تاریخ تولد دقیق شما را نیز بداند. در این صورت گویی کارت بانکی و رمز دوم شما در اختیار دارد، پس حتما مراقب اطلاعات خود باشید.

برندگان لاتاری برای تکمیل فرم DS-260 چقدر زمان دارند؟

همواره به برندگان لاتاری توصیه می‌شود که قبل از کارنت شدن کیس نامبر، کار تکمیل فرم DS 260 را به پایان رسانده باشند. معمولا حدود 6 ماه زمان می‌برد تا اولین کارنتی ها از طریق ویزا بولتن اعلام شود. بنابراین برندگان لاتاری در این فاصله فرصت مناسبی برای ترجمه مدارک و تکمیل فرم DS 260 دارند.

بنابراین برندگان لاتاری در تکمیل فرم DS-260‌ و سایر فرم‌ها نباید عجله کنند، اما این موضوع به معنای سهل انگاری و اتلاف وقت نیست. این فرم طولانی است و امکان طولانی شدن پروسه ترجمه مدارک نیز وجود دارد، بنابراین حتما در زمان مناسب برای تکمیل فرم DS 260 اقدام کنید تا مشکلی در مراحل بعدی به وجود نیاید.

مرحله سوم، انتظار برای دریافت نامه دعوت به مصاحبه (نامه دوم برندگان لاتاری)

بعد از تکمیل فرم DS 260 باید منتظر دریافت نامه دعوت به مصاحبه باشید. شما در ماه می برنده لاتاری شده‌اید و تا سی سپتامبر، پرونده برندگان سال قبل بررسی می‌شود، بنابراین بعد از سی سپتامبر باید منتظر به جریان افتادن پرونده خود باشید و صفحه ویزا بولتن را چک کنید.

هر ماه در ویزا بولتن اعلام می‌شود که تا کدام کیس نامبر باید منتظر دریافت نامه دعوت به مصاحبه باشند (اصطلاحا به آن کارنتی کیس نامبر گفته می‌شود). در نامه دعوت به مصاحبه که به آن نامه دوم برندگان لاتاری نیز گفته می‌شود، زمان و سفارت محل مصاحبه تعیین شده است. گفتنی است که ایرانیان به یکی از سفارت های آمریکا در کشورهای ترکیه، ارمنستان یا امارات دعوت می‌شوند.

برندگان لاتاری در هنگام تکمیل فرم DS 260 می‌توانند سفارت پیشنهادی خودشان برای انجام مصاحبه را مشخص کنند، اما در نهایت KCC (مرکز کنسولی کنتاکی) با توجه به ترافیک کاری سفارت‌ها، تصمیم نهایی را می‌گیرد و تعیین می‌کند که برنده لاتاری برای مصاحبه باید به کدام سفارت برود.

توصیه می‌کنیم که قبل از تصمیم گیری برای انتخاب سفارت، مقاله بهترین سفارت آمریکا برای مصاحبه ویزا را بخوانید. در این مطلب اطلاعات بسیار جامعی از سفارت های آمریکا و مزایا و معایب هر کدام وجود دارد.

در نتیجه انتخاب محل سفارت آمریکا و زمان مصاحبه به انتخاب برنده لاتاری نیست. برندگان لاتاری فقط می‌توانند به سفارت دلخواه خود اظهار تمایل کنند. برندگان لاتاری نباید برای یک سفارت خاص برنامه‌ریزی کنند و باید آمادگی مواجهه با هر اتفاق و رفتاری را داشته باشند و تمام مدارک مورد نیاز را با خود به همراه داشته باشند. در مورد مدارک مورد نیاز برندگان لاتاری، در بخش های بعدی صحبت خواهیم کرد.

مرحله چهارم، مراجعه به پزشک معتمد یا مرحله مدیکال

مرحله مدیکال برندگان لاتاری

برندگان لاتاری چند روز قبل از آنکه برای مصاحبه ویزای لاتاری به سفارت آمریکا بروند، باید به پزشک معتمد سفارت آمریکا مراجعه کنند و مرحله مدیکال ویزای آمریکا را پشت سر بگذارنند. پزشک معتمد سفارت آمریکا در ایران وجود ندارد، بنابراین توصیه می‌شود که بعد از مشخص شدن محل و زمان مصاحبه، نسبت به گرفتن وقت مدیکال اقدام کنید.

برای این کار می‌توانید به مقاله چگونگی دریافت وقت مدیکال ویزای آمریکا مراجعه کنید. در این مطلب آدرس و شماره تماس پزشکان معتمد سفارت آمریکا در ارمنستان، ترکیه و امارات آورده شده است و نحوه گرفتن نوبت مدیکال نیز توضیح داده می‌شود.

هنگام مراجعه به پزشک معتمد، واکسن‌های شما چک می‌شود، در صورتی که واکسنی را تزریق نکرده باشید همانجا به شما تزریق می‌شود. اما پیشنهاد ما به برندگان لاتاری این است که برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها حتما واکسن‌های خود را در ایران کامل کنند.

برنده لاتاری تا زمانی که به مصاحبه دعوت شود، زمان کافی برای تکمیل واکسیناسیون خود در ایران دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، می‌توانید مقاله لیست واکسن های مورد نیاز برای مهاجرت به آمریکا را بخوانید.

در مرحله مدیکال لاتاری علاوه بر چک کردن واکسن‌ها تعدادی آزمایش پزشکی نیز از شما گرفته می‌شود. هدف از انجام آزمایش‌ها این است که مشخص کند آیا شما به بیماری‌های خطرناک مسری مبتلا هستید یا خیر. قصد این نیست که سلامت کامل بدن شما تایید شود.

 بنابراین برندگان لاتاری نباید نگران بیماری‌ها و معلولیت‌های خاص خود باشند. این آزمایش‌های پزشکی صرفا به آن دلیل است که بیماری‌های خطرناک مسری وارد کشور آمریکا نشوند. لیست کامل آزمایشات پزشکی مدیکال لاتاری و بیماری هایی که باعث ریجکتی می‌شوند، در مقاله مدیکال ویزای آمریکا وجود دارد. توصیه می‌کنیم که حتما آن را بخوانید.

مرحله پنجم، مصاحبه برندگان لاتاری در سفارت آمریکا

مصاحبه برندگان لاتاری در سفارت آمریکا

مصاحبه حضوری در سفارت آمریکا، آخرین و مهم ترین مرحله برای دریافت ویزای لاتاری است. در این مرحله، برنده لاتاری باید به همراه افراد زیر مجموعه (همسر و فرزندان زیر 21 سال خود) در سفارت آمریکا حضور پیدا کند و با افسر پرونده مصاحبه کند.

توجه کنید که حتی اگر نوزاد تازه متولد شده هم دارید، باید او را همراه خود به سفارت آمریکا ببرید. در مورد زبان مصاحبه در سفارت آمریکا نیز نباید نگران باشید. چون سفارت آمریکا در ارمنستان، ترکیه و امارات، مصاحبه لاتاری را به زبان فارسی انجام می‌دهند.

در روز مصاحبه باید مدارک مورد نیاز را همراه خود داشته باشید. هنگامی که وارد سفارت می‌شوید، مدارک از شما تحویل گرفته می‌شود، انگشت نگاری می‌شوید، هزینه مصاحبه را به صورت نقدی پرداخت می‌کنید و در نهایت نیز با افسر پرونده مصاحبه خواهید کرد.

بسیار مهم است که به سوالات افسر پرونده پاسخ مناسب بدهید. به همه برندگان لاتاری توصیه می‌کنیم که برای آمادگی کامل در هنگام مصاحبه، حتما در جلسات ماک سفارتی شرکت کنند.  در ماک سفارتی، یک کارشناس مجرب مدارک شما را بررسی می‌کند و سپس محیط مصاحبه در سفارت را برای شما شبیه سازی می‌کند. این کارشناس به شما آموزش می‌دهد که چگونه به سوالات افسر سفارت پاسخ دهید و شما را از هر لحاظ برای مصاحبه آماده می‌کند.

بیشتر برندگان لاتاری، استرس زیادی نسبت به انجام مراحل اداری در یک کشور خارجی دارند و این نگرانی کاملا قابل درک است. استفاده از تورهای سفارتی می‌تواند نگرانی برندگان لاتاری را از بین ببرد و باعث شود که با خیال راحت تمام کارهای خود را انجام دهند.

در تورهای سفارتی، یک راهنما در همه مراحل همراه شما خواهد بود. این شخص به قوانین، مقررات و زبان آن کشور خارجی مسلط است و علاوه بر اینکه شما را به مقصدهای مورد نظر می‌رساند، مشکل های احتمالی شما را نیز برطرف می‌کند و پاسخگوی سوالات شما نیز خواهد بود.

حامی مهاجر تنها برگزار کننده تور سفارتی در ایران است. جهت هماهنگی تورهای سفارتی و استفاده از خدمات ماک سفارتی، می‌توانید از طریق شماره تلفن 02148000957 با حامی مهاجر تماس بگیرید.

مدارک مورد نیاز برای مصاحبه لاتاری در سفارت آمریکا

هزینه های یک برنده لاتاری تا ورود به آمریکا

به طور کلی هزینه های برندگان لاتاری به دو دسته هزینه‌ های ثابت اداری و هزینه های متغیر تقسیم‌بندی می‌شود و هزینه برنده لاتاری تا زمان رسیدن به آمریکا کمتر از 1500 دلار خواهد بود. در ادامه به انواع هزینه های یک برنده لاتاری اشاره خواهیم کرد.

هزینه اداری برندگان لاتاری

یک برنده لاتاری به ازای خود و هر نفر از اعضای خانواده که با او همراه می‌شوند باید 330 دلار هزینه برای مصاحبه سفارت بپردازد و همچنین بسته به وضعیت واکسیناسیون به ازای هر نفر حدود 270 تا 500 دلار هزینه مدیکال پرداخت خواهد کرد.

 گفتنی است که هزینه مدیکال در امارات به درهم ، در ارمنستان به درام و در ترکیه به دلار پرداخت می‌شود، اما معادل دلار هزینه مدیکال برندگان لاتاری تقریبا یکسان است.

هزینه های متغیر برندگان لاتاری

همانطور که می‌دانید آمریکا در ایران سفارت ندارد، بنابراین برندگان لاتاری باید برای مصاحبه به یکی از سفارت‌های آمریکا در کشورهایی همچون ترکیه، ارمنستان و یا امارات مراجعه کنند. از آنجا که انتخاب سفارت محل مصاحبه به دلخواه برندگان لاتاری نیست، یک برنده لاتاری باید هزینه مناسبی را برای سفر به یک کشور خارجی دیگر در نظر بگیرد.

برندگان لاتاری برای مصاحبه لاتاری در بهترین شرایط حداقل به 5 روز اقامت در خاک کشور دیگر نیاز دارند و حتی ممکن است بسته به زمان مصاحبه این حضور تا 15 الی 20 روز هم به طول بیانجامد. البته راهکارهایی برای کم کردن این زمان ها وجود دارد که برای هر نفر به صورت اختصاصی است و راهکارهای عمومی برای این مورد وجود ندارد. در صورت دریافت ویزای لاتاری نیز هزینه سفر تا آمریکا و ورود به خاک آمریکا باید در نظر گرفته شود.

برای خواندن همه جزییات هزینه برندگان لاتاری، می‌توانید مقاله هزینه های بعد از قبولی لاتاری را بخوانید.

موسسه حامی مهاجر تنها برگزار کننده تورهای تخصصی برندگان لاتاری در ایران است. در صورت نیاز به این تورهای سفارتی، می‌توانید با  شماره 02148000957 تماس بگیرید.

هزینه‌ های برندگان لاتاری تا دریافت ویزا

چه خدماتی به برندگان لاتاری ارائه می‌شود؟

برندگان لاتاری باید حتما به این نکته توجه داشته باشند، که برنده شدن آن‌ها در لاتاری به معنای آن است که می‌توانند بدون داشتن شرایط خاص (مانند داشتن مدارج عالی تحصیلی و مهارت‌های فوق‌العاده کاری) ویزای تنوع نژادی آمریکا (لاتاری) را اخذ نموده و پس از ورود به آمریکا اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند.

بنابراین به جز این امتیاز هیچ خدمات دیگری به برندگان لاتاری ارائه نمی‌شود. برنده لاتاری باید برای استفاده از شانس طلایی خود، تمام هزینه‌های اداری دریافت ویزای لاتاری را پرداخت نماید و به آمریکا سفر نماید. در نتیجه هیچگونه جایزه دیگری همچون پول، ماشین یا خانه به برندگان لاتاری گرین کارت اهدا نمی‌شود.

چالش ها و موانع برندگان لاتاری

چالش ها و مشکلات برندگان لاتاریهمانطور که پیش تر گفتیم برنده شدن در لاتاری به معنای ورود به آمریکا نیست و باید مراحل بعد از قبولی لاتاری نیز گذرانده شود، مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری و هزینه های آن اولین چالش است. اگر برندگان لاتاری از تجربه کارشناسان معتبر استفاده کنند، این چالش ها به حداقل خواهید رسید.

چالش مربوط به شغل دولتی و خدمت سربازی برندگان لاتاری

اگر قبلا در شغل‌های دولتی فعالیت داشته‌اید یا خدمت سربازی رفته‌اید، ویزای شما با تاخیر صادر می‌شود. علت تاخیر این است که پرونده شما نیاز به بررسی بیشتر دارد و اصطلاحا وارد پروسه AP می‌شود. پروسه AP یک روال عادی است و اصلا جای نگرانی نیست.

افسر کنسولی آمریکا، چند استعلام درباره پرونده شما انجام می‌دهد و اگر استعلام ها نشان دهد که پرونده شما مشکل امنیتی ندارد، برای شما کلیرنس صادر می‌شود و می‌توانید ویزای لاتاری خود را دریافت کرده‌اید. برندگانی که وارد پروسه AP می‌شوند، معمولا حداکثر تا سه ماه ویزای خود را دریافت می‌کنند.

چالش های مربوط به سفر خارجی برای برندگان لاتاری

انجام مصاحبه در سفارت آمریکا به اندازه کافی برای برندگان لاتاری استرس و نگرانی دارد. حال تصور کنید که برندگان لاتاری باید برای این کار به یک کشور خارجی و غریب نیز سفر کنند. آشنایی نداشتن به زبان، مقررات و آدرس ها در یک کشور خارجی، چالش نسبتا بزرگی برای برندگان لاتاری است.

البته اگر برندگان لاتاری از تورهای سفارتی آمریکا کمک بگیرند، این مشکلات و نگرانی ها تا حد زیادی برطرف خواهد شد. تورهای سفارتی به صورت تخصصی برای برندگان لاتاری طراحی شده اند و یک شخص معتبر در تمام مراحل همراه برندگان لاتاری خواهد بود و آن‌ها را به مقصدهای مورد نظر می‌رساند. در صورتی که مشکلی به وجود بیاید، این کارشناس می‌تواند به راحتی آن را حل کند و نگرانی برنده لاتاری را کاملا از بین ببرد.

مشاوره لاتاری و خدمات حامی مهاجر

همانطور که در این مقاله خواندید، مراحل بعد از قبولی لاتاری می‌توانند پر هزینه و پیچیده باشند، بنابراین مساله‌ای که در این میان بسیار مهم است برگزاری جلسات مشاوره لاتاری با کارشناسانی معتبر و باتجربه است.

فرصت استفاده از شانس بزرگ برنده شدن در لاتاری بسیار محدود و غیرقابل تمدید است و چنانچه نتوانید مراحل بعد از برنده شدن لاتاری را به خوبی پشت سر بگذارید، فرصت شما برای همیشه از دست خواهد رفت.

به این موضوع توجه داشته باشید که حکم افسر کنسولی مصاحبه کننده در سفارت آمریکا غیرقابل اعتراض است و در صورتی که به هر دلیل در مصاحبه لاتاری سفارت آمریکا رد شوید، دیگر امکان استفاده از شانس خود را نخواهید داشت.

مشاوره برندگان لاتاری علاوه بر اینکه می‌تواند باعث گذران سریع‌تر مراحل اداری و بالا بردن شانس موفقیت شود، می‌تواند سبب صرفه‌جویی زیادی در هزینه‌های برندگان لاتاری شود.

خدمات تخصصی حامی مهاجر (ویژه برندگان لاتاری)

در همین راستا، موسسه حامی مهاجر خدمات تخصصی زیر را به برندگان لاتاری ارائه می‌دهد:

 • ارائه مشاوره های تخصصی به برندگان لاتاری
 • ترجمه مدارک برندگان لاتاری
 • تکمیل فرم DS 260 و سایر فرم های کنسولی توسط کارشناسان مجرب
 • پیگیری پرونده برندگان لاتاری و مکاتبه با سفارت
 • ارائه خدمات ماک سفارتی (شبیه ساز مصاحبه سفارت)
 • اخذ وقت فوری مدیکال برندگان لاتاری
 • برگزاری تورهای سفارتی ویژه برندگان لاتاری (خدمات همراهی کامل)
 • ارائه خدمات پیکاپ ویزای آمریکا
 • ارائه خدمات کارگو و ارسال بار به خارج از کشور

قرارداد های مشاوره لاتاری و انجام پرونده برندگان لاتاری در حامی مهاجر

در این مقاله به صورت کامل توضیح دادیم که برندگان لاتاری چه مراحلی را روبروی خود دارند و برای رسیدن به آمریکا باید چه کارهایی را انجام دهند. برنده شدن در لاتاری یک شانس است، اما گرفتن ویزای لاتاری یک رقابت است.

فقط افرادی می‌توانند در این رقابت موفق شوند که از وقت محدود خود نهایت استفاده را ببرند و در انجام کارهای خود از کارشناسان باتجربه کمک بگیرند. موسسه حامی مهاجر سال ها افتخار این را داشته است که خدمات تخصصی به برندگان لاتاری ارائه دهد و افراد زیادی با کمک حامی مهاجر موفق به اخذ ویزای لاتاری آمریکا شده‌اند.

قراردادهای برندگان لاتاری در موسسه حامی مهاجر، با هزینه ای منصفانه و خدمات کامل ارائه می‌شوند. کارشناسان حامی مهاجر، سال هاست که تجربه اجرای پرونده برندگان لاتاری را دارند و همه ابعاد آن را به خوبی می‌شناسند. تمام نگرانی‌های برندگان لاتاری توسط همکاران ما درک شده و به تمام سوالات شما پاسخ مناسب داده خواهد شد.

با استفاده از خدمات حامی مهاجر، هیچ نیازی برای مراجعه به سازمان های دیگر نیست. تمام خدمات از ترجمه مدارک تا برگزاری تورهای سفارتی، توسط گروه شرکت های حامی مهاجر ارائه می‌شود و در هیچکدام از مراحل تنها نخواهید ماند.

برای شما برندگان لاتاری یک خبر خوب دیگر هم داریم، 100 نفر اولی که امسال با حامی مهاجر قرارداد ببندند، شامل یک تخفیف ویژه خواهند شد و نرخ قرارداد برندگان لاتاری نیز با قیمت سال قبل محاسبه خواهد شد. در نتیجه توصیه می‌کنیم که تا فرصت باقی است، از طریق تلفن 02148000957 با حامی مهاجر تماس بگیرید.

انتخاب یک مشاور خوب و برگزاری جلسه مشاوره لاتاری می‌تواند برندگان لاتاری را در کاهش حداکثری هزینه ها ، تسریع کار و آرامش خاطر بسیار یاری دهد. شانس بزرگ برنده شدن در لاتاری شاید یک بار برای شما اتفاق بیافتد. بنابراین مراقب آن باشید و بر روی آن ریسک نکنید.

رزرو وقت مشاوره برندگان لاتاری

خدمات ویژه حامی مهاجر برای برندگان لاتاری

سوالات متداول برندگان لاتاری آمریکا

در این قسمت سعی شده است برخی از سوالات بسیار متداول برندگان لاتاری درباره مراحل بعد از قبولی لاتاری ، هزینه بعد از برنده شدن در لاتاری و مشاوره لاتاری پاسخ داده شود.

آمار برندگان لاتاری و سهمیه ایرانیان از ویزای لاتاری چقدر است؟

برای اطلاع از آمار رسمی و غیر رسمی برندگان لاتاری از ایران، توصیه می‌کنیم مقاله میزان سهمیه ایرانیان از ویزای لاتاری را مطالعه کنید.

اگر لاتاری برنده شویم چه می‌شود؟

در صورت برنده شدن در لاتاری، برحسب شماره پرونده یا کیس نامبر برای شما وقت مصاحبه لاتاری در سفارت آمریکا تعیین می‌گردد. شما باید ضمن انجام مراحل بعد از قبولی در لاتاری در این مصاحبه شرکت کنید، در صورتی که در مصاحبه لاتاری قبول شوید، برای شما ویزای تنوع نژاد (لاتاری) صادر می‌شود و می‌توانید پس از ورود به خاک آمریکا، اقامت دائم این کشور یا همان گرین کارت آمریکا را دریافت نمایید.

آیا برندگان لاتاری از ایران، ویزا دریافت می‌کنند؟

شاید برای شما جالب باشد که ایرانیان نسبت به کشورهای دیگر (حتی کشورهای اروپایی) بیشترین سهیمه ویزای لاتاری را دارند و هر سال عده زیادی از ایرانیان با برنده شدن در لاتاری به آمریکا مهاجرت می‌کنند. پس هیچگونه مشکل قانونی در این زمینه وجود ندارد.

برندگان لاتاری چکار باید بکنند؟

قبل از هر چیز به برندگان لاتاری توصیه می‌شود که از خدمات مشاوره لاتاری موسسات معتبر مهاجرتی کمک بگیرند. هر شخص ویژگی‌ها و شرایط خاص خود را دارد که پس حضور در مشاوره لاتاری، می‌تواند فرم‌ DS-260 و سایر فرم‌ها را با جواب‌های درست تکمیل نماید و سایر مراحل اداری را نیز با آگاهی و هزینه کمتر به اتمام رساند.

مراحل بعد از برنده شدن لاتاری چیست؟

ابتدا باید منتظر تعیین وقت سفارت آمریکا به منظور مصاحبه ویزای لاتاری باشید. سپس باید قبل از مراجعه به سفارت اقدام به تکمیل فرم‌های مربوطه همچون DS-260 کنید و مرحله مدیکال را نیز انجام دهید. توضیح کامل مراحل بعد از برنده شدن لاتاری را می‌توانید در متن همین مقاله بخوانید.

مصاحبه لاتاری به چه صورت است؟

مصاحبه ویزای لاتاری فقط یکبار انجام می‌شود و در آن سوالاتی پرسیده می‌شود که صلاحیت شما برای ورود به آمریکا تشخیص داده شود. شما باید قبل مراجعه به مصاحبه با آگاهی وارد آن شوید و از ارائه جواب‌هایی که می‌تواند مورد دردسر شود، خودداری نمایید. با توجه به اینکه شرایط هر شخص با دیگر متفاوت است، حتما قبل از مراجعه به سفارت، در جلسات ماک سفارتی شرکت کنید.

هزینه های بعد از قبولی لاتاری چقدر است؟

یک برنده لاتاری باید به ازای هر نفر 330 دلار هزینه مصاحبه ویزای لاتاری پرداخت نماید و هزینه تست‌های پزشکی نیز از 220 تا 500 دلار است. برای آشنایی با تمام هزینه ‌های بعد از قبولی لاتاری می‌توانید متن همین مقاله را بخوانید.

بهترین سفارت برای مصاحبه لاتاری کدام است؟

سفارت‌های گوناگون آمریکا می‌توانند سیاست‌های مختلفی برای مصاحبه لاتاری و صدور ویزای لاتاری داشته باشند. برنده لاتاری نمی‌تواند زمان و محل مصاحبه خود را تعیین کند و فقط می‌تواند سفارت مورد نظرشان را پیشنهاد کنند. در نتیجه برنده لاتاری باید برای مراجعه به هر سفارتی آماده باشد. برای آشنایی بیشتر با سفارت های آمریکا و مزایا و معایب آن‌ها، مقاله بهترین سفارت آمریکا برای مصاحبه ویزا را بخوانید.

مهم‌ترین دلایل رد شدن پرونده های لاتاری چیست ؟

مهم‌ترین دلایل رد شدن پرونده های لاتاری، اشتباه در تکمیل فرم اولیه ثبت نام لاتاری و اظهارات دروغ در مورد مدرک تحصیلی، کشور تولد و وضعیت تاهل و فرزندان است.

آیا اشتباه در ثبت نام لاتاری، باعث ریجکتی برنده لاتاری می‌شود؟

برخی از اشتباهات در زمان ثبت نام لاتاری قابل جبران هستند و کارشناسان حامی مهاجر ضمن مکاتبه با KCC می‌توانند آن‌ها را حل کنند. اما برخی از اشتباهات زمان ثبت نام، بعد از برنده شدن قابل جبران نیستند و باعث ریجکتی برندگان لاتاری می‌شوند. مثلا اگر اطلاعات افراد زیرمجموعه خود را در فرم ثبت نام اشتباه وارد کرده باشید، بعد از برنده شدن نمی‌توانید ویزای لاتاری را دریافت کنید.

شرایط برنده شدن لاتاری چیست؟

برای برنده شدن در لاتاری آمریکا فقط به ثبت نام در لاتاری و شانس نیاز دارید. البته محل تولد شما باید در کشورهای مجاز در ثبت نام لاتاری باشد که ایران نیز در لیست این کشورها وجود دارد، یک شرط دیگر نیز داشتن حداقل مدرک دیپلم است. برای آشنایی با نحوه ثبت نام در لاتاری، می‌توانید مقاله راهنمای ثبت نام لاتاری را بخوانید.

شرایط زندگی بعد از برنده شدن در لاتاری چگونه است ؟

در صورتی که بتوانید پس از برنده شدن در لاتاری مراحل اداری دریافت ویزای لاتاری را به اتمام برسانید و وارد خاک آمریکا شوید، به شما اقامت دائم آمریکا یا گرین کارت آمریکا اعطا می‌شود. بعد از آن زندگی در آمریکا برای شما همانند یک شهروند عادی آمریکا مجاز است و می‌توانید در آمریکا خانه اجاره کنید و به کار و تحصیل بپردازید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 313
سعید کریمی
با سلام من و همسرم جدا شده ایم و دخترم با مادرش زندگی می کند. اگر برنده لاتاری شوم، برای روز مصاحبه حتما باید دخترم همراهم باشد؟ یا بعدا هم می تواند برای مصاحبه برود؟ با تشکر
کارشناس حامی مهاجر
<p>درود سعید عزیز&nbsp;</p> <p>در صورتیکه&nbsp; بخواهید به صورت همزمان وارد&nbsp; امریکا بشوید باید در زمان سفارت هر دو نفر باهم حضور داشته باشید اما می توانید بعد از دریافت گرین کارت از طریق ویزاهای خانوادگی هم اقدام کنید&nbsp;</p>
پیام نوری
سلام وقت بخیر سوالی که دارم اینه در صورت برنده شدن در لاتاری پس ورود به خاک آمریکا و دریافت گرین کارت چه مدت باید آنجا باشیم و اینکه سالانه چند روز در خاک آمریکا باید حضور داشته باشیم
کارشناس حامی مهاجر
<p>درود پیام عزیز</p> <p>گرین کارت اعتبار ده ساله داره و می توانید در پنجمین سال حضور خود در امریکا برای شهروندی درخواست بدهید</p> <p>اما باید توجه داشته باشید برای دریافت شهروندی یکی از مواردی که باید اثبات بشود داشتن وابستگی به کشور امریکا هست که یکی از راه های اثبات این مورد این هست که در هر سال بیشتر از شش ماه مستمر خارج از خاک امریکا نباشید.</p>
حمیدرضا
سلام وقتتون بخیر می خواستم ببینم بنده مدرک دیپلمم بزرگسالان هست به خاطر برخی مسایل، اما بعدش دانشگاه قبول شدم کارشناسی گرفتم الان هم دانشجوی ارشد هستم و در یک رشته دیگه هم کارشناسی میخونم الان مجاز هستم برای شرکت در لاتاری؟!
کارشناس حامی مهاجر
<p>درود حمیدرضای عزید&nbsp;</p> <p>به طور کلی اخرین مدرک تحصیلی شما مورد بررسی قرار میگیره و مانعی برای ثبت نامتون وجود نداره&nbsp;</p>
محمد
سلام ما یک خانواده 5نفره هستیم بعد از قبول شدن در مصاحبه به ازای هر نفر چه مقدار پول نیاز داریم تا برای تمکن مالی باخود ببریم ،آیا 600میلیون برای کل خانواده کافیه یا حتما مبلغ مشخصی در نظر گرفته شده است.باتشکر از پاسخ گویی شما
کارشناس حامی مهاجر
<p>سلام. وقت بخیر. لطفا مقاله <a href="https://hamimohajer.com/immigration/usa/dv-lottery/lottery-fees">هزینه های بعد از برنده شدن در لاتاری</a> را بخوانید. در این مقاله تمام هزینه های ثابت و متغیر برندگان لاتاری توضیح داده شده است.</p>
وحید
سلام، خواستم بپرسم من که الان 26 سالمه اگه تو لاتاری برنده شم، حتما باید خانوادم هم با من بیان برای مصاحبه توی سفارت امریکا؟ یا اگر باید بیان حتما، باید همشون باشن یا مثلا فقط برادر یا پدر باشه اشکالی نداره، کلا چجوریه این قضیه؟
کارشناس حامی مهاجر
<p>سلام. شما به صورت مستقل در لاتاری ثبت نام کرده اید و اگر برنده شوید باید تنها به آمریکا مهاجرت کنید. بنابراین فقط خودتان برای مصاحبه لاتاری به سفارت آمریکا مراجعه می&zwnj;کنید و نیازی به حضور پدر و مادر و ... نیست.</p>