راهنما و مشاوره برندگان لاتاری (مراحل بعد از برنده شدن لاتاری)

اعلام نتایج لاتـاری گـریـن کـارت

زمان باقی مانده تا اعلام نتایج لاتاری 2024

ثبت نام لاتاری 2024 به پایان رسید

برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا رویای بسیاری از مردم جهان است که به شانس زیادی نیاز دارد، به همین دلیل بیشتر افرادی که در این لاتاری ثبت‌نام می‌کنند، فقط به برنده شدن در لاتاری فکر می‌کنند و در مورد مراحل بعد از قبولی لاتاری اطلاعات کمی دارند. وکیل مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری نیاز نیست شما می توانید بدون وکیل مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری فقط با موسسه حامی مهاجر اقدام به مهاجرت به آمریکا کنید. پیشنهاد میکنم حتما مقاله هزینه های بعد از لاتاری را مطالعه کنید.

ما در این مقاله می‌خواهیم در مورد برندگان لاتاری و تکلیف برندگان لاتاری صحبت کنیم و بیان کنیم که بعد از برنده شدن لاتاری باید چه کارهایی را انجام داد و مراحل بعد از برنده شدن لاتاری به چه صورت است. چنانچه شما یکی از برندگان خوش شانس لاتاری امسال باشید، حتما به اطلاعات ارائه شده در این مقاله نیاز خواهید داشت.

در این مطلب سعی شده است تا به تمام سوالات متداول و دغدغه‌های برندگان لاتاری که در مشاوره لاتاری مطرح می‌کنند، پاسخ داده شود و ضمن توضیح کامل مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری ، درباره وضعیت حکم سابق ترامپ و تکلیف برندگان لاتاری نیز یک بررسی کامل ارائه می‌شود.در نهایت هدف این مقاله آشنایی شما با مسیر یک برنده لاتاری از زمان برنده شدن در لاتاری تا زمان اخذ ویزای لاتاری است.

برنده شدن در لاتاری شانس بسیار بزرگی است و نباید با ناآگاهی و غفلت این فرصت طلایی را از دست داد. پس در صورت برنده شدن در لاتاری حتما توصیه می‌کنیم ضمن بالابردن آگاهی خود با خواندن این مقاله، از خدمات مشاوره لاتاری موسسه حامی مهاجر نیز استفاده کنید تا به خوبی بتوانید از موقعیت طلایی خود بهره‌مند شده و بتوانید در سریع‌ترین زمان و با کم‌ترین هزینه وارد خاک آمریکا شوید.

موسسه حامی مهاجر متخصص در امور ثبت‌نام و مشاوره لاتاری ، اخذ ویزای توریستی آمریکا، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا و مشاوره برای اخذ اقامت دائم آمریکا است. در صورت نیاز برای تماس با کارشناسان موسسه حامی مهاجر می‌توانید با شماره 02149078( خط ویژه ) تماس حاصل فرمایید. 

بیشتر بدانید: راهنمای ثبت نام لاتاری به زبان فارسی

مشاوره برندگان لاتاری

بررسی شرایط برندگان لاتاری

برای گرفتن گرین کارت آمریکا و مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری، برنده شدن در لاتاری نیمی از مسیر است و نیم دیگر مسیر گذراندن روند ادارای دریافت ویزای تنوع نژادی (یا همان ویزای لاتاری) است. بنابراین قسمت اول مسیر و قبولی در لاتاری گرین کارت آمریکا فقط به شانس بستگی دارد و شما عملا جز ثبت درست و دقیق اطلاعات در هنگام ثبت‌نام لاتاری وظیفه دیگری ندارید. برای اطلاع از چگونگی ثبت نام در لاتاری و نحوه ورود صحیح اطلاعات می‌توانید مقاله راهنمای ثبت نام لاتاری را بخوانید.

اما در نیمه دوم مسیر مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری، دیگر شانس سهم چندانی ندارد و فقط داشتن آگاهی و مهارت استفاده از موقعیت طلایی به دست آمده مهم است و همه چیز به عملکرد صحیح و بی‌نقص برندگان لاتاری بستگی دارد.

مهلت برندگان لاتاری برای دریافت ویزا

پس از اعلام نتایج لاتاری در ماه می، برندگان لاتاری تا سی‌ام سپتامبر سال بعد (یک مهلت تقریبا 1 سال و 4 ماهه) فرصت دارند که فرآیند اداری دریافت ویزای لاتاری را به اتمام رسانند و برای دریافت گرین کارت آمریکا وارد خاک آمریکا شوند. در صورتی که برندگان لاتاری نتوانند تا سی ام سپتامبر سال بعد وارد خاک آمریکا شوند و گرین کارت خود را دریافت کنند، فرصت قبولی آن‌ها در لاتاری از بین می‌رود و به هیچ عنوان امکان فرصت تلاش مجدد نخواهند داشت. در صورتی که با مفاهیمی همچون ویزا و گرین کارت آمریکا آشنایی ندارید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله چگونگی اخذ اقامت آمریکا را بخوانید.

بنابراین درست است که برنده نشدن در لاتاری کوتاهی به حساب نمی‌آید و کاملا وابسته شانس است، اما برنده شدن در لاتاری و عدم موفقیت در اخذ ویزای لاتاری و گرین کارت آمریکا در اکثر مواقع نتیجه کوتاهی و عدم پیگیری درست روند اداری است.

بزرگ‌ترین اشتباهات برندگان لاتاری

عموما برندگان لاتاری با گرفتار شدن در سه دسته از اشتباهات فرصت استفاده از شانس بزرگ قبولی در لاتاری را از دست می‌دهند. این سه دسته اشتباهات شامل موارد زیر است :

  1. دسته یکم، اشتباهاتی هستند که موجب ضرر مالی و هدر رفتن پول می‌شود. این دسته شامل انجام کارهای غیر لازمی مانند ارزش گذاری املاک، گرفتن تاییدیه‌های گوناگون و ... است که گاها تا میلیون‌ها تومان هزینه به دنبال دارد، اما هیچ نیازی به آن‌ها نیست. برندگان لاتاری با انجام اینگونه هزینه‌های غیرضرور توانایی مالی خود را از دست می‌دهند و قادر به ادامه روند نخواهند بود.
  2. دسته دوم، اشتباهاتی هستند که باعث طولانی شدن پروسه بررسی پرونده برندگان لاتاری خواهد شد که با توجه به تعداد مشخص و محدود ویزای لاتاری و مهلت محدود آن، احتمال از دست رفتن شانس دریافت ویزا افزایش می‌یابد. این اشتباهات شامل کسری مدارک لازم، اشتباه انجام دادن روند اداری و یا عدم انجام کارهایی هستند که برندگان لاتاری فقط یک روز برای انجام آن‌ مهلت دارند.
  3. دسته سوم، اشتباهاتی هستند که موجب رد شما در مصاحبه ویزا می‌شوند. گفتنی است که تصمیم افسر کنسولی آمریکا غیر قابل تجدید نظر است و در صورتی که برندگان لاتاری طی مصاحبه در سفارت آمریکا نتوانند از عهده معرفی صحیح خود برآیند، افسر کنسولی آن‌ها را فاقد صلاحیت لازم تشخیص داده و آن‌ها را رد می‌کند.

نکته قابل توجه در مورد اخذ ویزای لاتاری آمریکا این است که در هر سال موارد جدیدی به وجود می‌آیند و برخی از آن‌ها نیز برای برندگان لاتاری قابل پیش‌بینی نیست و در اینگونه موضوعات صرفا داشتن تجربه قبلی و آگاهی کامل از قوانین مهم است. از طرف دیگر نوع رفتار سفارت‌های گوناگون آمریکا نیز با یکدیگر متفاوت است و نمی‌توان تجربه مراجعه و مصاحبه با یک سفارت را به سفارت دیگر آمریکا تعمیم داد؛ به طور مثال در مورد مرجع صدور مدرک دیپلم، رفتار سفارت آمریکا در ارمنستان با رفتار سفارت آمریکا در امارات متفاوت است و مدرکی که سفارت آمریکا در امارات می‌پذیرد، ممکن است مورد پذیرش سفارت امریکا در ارمنستان نباشد.

با توجه به موارد گفته شده می‌توانید متوجه شوید که برنده شدن در لاتاری به منزله مهاجرت صد در صد  و تضمینی به آمریکا نیست و برندگان لاتاری باید حتما مراحل اداری دریافت ویزای لاتاری و ورود به خاک آمریکا را طی کنند. به همین جهت در این کار دریافت مشاوره از کارشناسان با تجربه و متخصص بسیار ضروری است و می‌تواند شما در رسیدن به اهدافتان بسیار کمک کند.

موسسه مهاجرتی حامی مهاجر دارای چندین سال تجربه و تخصص در زمینه اخذ ویزا و گرین کارت آمریکا است. در صورتی که شما نیز یکی از برندگان لاتاری هستید و نیاز به مشاوره لاتاری دارید، می‌توانید ضمن تماس با شماره 02149078 از خدمات مشاوره لاتاری موسسه حامی مهاجر بهره‌مند شوید.

مراحل بعد از برنده شدن لاتاری

مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری

همانطور که در ابتدای متن گفتیم برنده شدن در لاتاری نیمی از مسیر مهاجرت به آمریکا است و نیمه دوم آن بعد از برنده شدن لاتاری آغاز شده و تا دریافت ویزای تنوع نژادی (همان ویزای لاتاری) و ورود به خاک آمریکا ادامه می‌یابد. در این قسمت می‌خواهیم مراحل بعد از قبولی لاتاری را به صورت کامل شرح دهیم.

مرحله اول، تکمیل فرم DS-260 و تعیین وقت مصاحبه سفارت آمریکا

تکمیل فرم DS260 برندگان لاتاری

اولین کاری که یک برنده لاتاری انجام می‌دهد تکمیل فرم‌های آنلاین مربوطه است که اولین آن فرم DS-260 است. در همه جا می‌خوانید که هر کسی زودتر این فرم را تکمیل و ارسال کند زودتر مصاحبه می‌شود و شانس بیشتری دارد، اما این جمله اشتباه است. وقت مصاحبه سفارت آمریکا برای ویزای لاتاری از روی شماره پرونده یا CASE NUMBER برندگان لاتاری تعیین می‌شود. در واقع به بیان ساده‌تر شماره پرونده لاتاری برندگان تعیین کننده وقت مصاحبه سفارت آمریکاست.

شماره پرونده یا CASE NUMBER لاتاری چیست ؟

شماره پرونده یا CASE NUMBER برندگان لاتاری شامل یک رشته 14 کاراکتری از اعداد و حروف است که وضعیت پرونده برندگان لاتاری را مشخص می‌کند. به طور مثال کیس نامبر 2019AS00001212 بیانگر این است که این پرونده برای سال 2019 است و از آسیا انتخاب شده است. در واقع چهار رقم اول شماره پرونده مشخص می‌کند که این کیس برنده چه سالی می‌باشد. دو حرف بعدی نشان دهنده مکان جغرافیایی برندگان لاتاری است که در این مورد AS به معنی آسیاست.

نمونه کیس نامبر برندگان لاتاریاعداد مهم در شماره پرونده برندگان لاتاری ، هشت شماره آخر آن می‌باشد و نشان‌دهنده این است که این کیس چندمین درخواستی است که به صورت تصادفی توسط کامپیوتر انتخاب شده است (در مثال ذکر شده این پرونده 1212 امین، مورد انتخاب شده می‌باشد). تمامی کیس‌ها پشت سر هم هستند و هر چه این شماره هشت رقمی پایین‌تر باشد، بهتر است و وقت مصاحبه شما زودتر تعیین می‌شود. در واقع برندگان لاتاری به ترتیب عدد موجود در شماره پرونده خود مورد مصاحبه قرار می‌گیرند.

شماره پرونده لاتاری مثل شماره کارت بانکی است و تاریخ تولد شما مانند رمز دوم این کارت است. شما می‌توانید کیس نامبر خود را به دیگران بدهید، اگر شخصی فقط شماره پرونده را داشته باشد هیچ کاری با پرونده نمی‌تواند انجام دهد مگر اینکه تاریخ تولد دقیق شما را نیز بداند. در این صورت گویی کارت بانکی و رمز دوم شما در اختیار دارد، پس حتما مراقب اطلاعات خود باشید.

تکمیل فرم DS-260 قبل از کارنت شدن کیس لاتاری

برندگان لاتاری در تکمیل فرم DS-260‌ و سایر فرم‌ها نباید عجله کنند؛ اما باید به این نکته نیز توجه کنند که قبل از شروع پروسه اداری پرونده لاتاری یا اصطلاحا کارنت شدن کیس باید نسبت به تکمیل و امضای فرم اقدام کرده باشند؛ در غیر این صورت برای ورود به روند اداری مجبور به انجام پروسه‌های غیر ضروری خواهند شد که ممکن است برایشان گران تمام شود. معمولا همه برنده‌های لاتاری تا انتهای ماه می فرم‌هایشان را ارسال کرده‌اند. در صورتی که شخصی فرمش را دیر ارسال کند، حتما باید با مرکز کنتاکی کنسولی ارتباط بگیرد.

مرحله دوم، مراجعه به پزشک معتمد یا مرحله مدیکال

مرحله مدیکال برندگان لاتاری

برندگان لاتاری چند روز قبل از آنکه برای مصاحبه ویزای لاتاری به سفارت آمریکا بروند، باید به پزشک معتمد سفارت آمریکا مراجعه کنند و مرحله مدیکال را پشت سر بگذارنند. گفتنی است که پزشک معتمد مورد مراجعه باید در همان کشوری باشد که قرار است برای مصاحبه به سفارت آمریکای آن مراجعه کنید، به طور مثال اگر قرار است در سفارت آمریکا واقع در آنکارا ترکیه مصاحبه شوید، باید به پزشک معتمدی در کشور ترکیه مراجعه نمایید.

هنگام مراجعه به پزشک معتمد، واکسن‌های شما چک می‌شود، در صورتی که واکسنی را تزریق نکرده باشید همانجا به شما تزریق می‌شود؛ اما پیشنهاد ما به برندگان لاتاری این است که برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها حتما واکسن‌های خود را در ایران کامل کنند.

در مرحله مدیکال لاتاری علاوه بر چک کردن واکسن‌ها تعدادی آزمایش پزشکی نیز از شما گرفته می‌شود. هدف از انجام آزمایش‌ها این است که مشخص کند آیا شما به بیماری‌های خطرناک مسری مبتلا هستید یا خیر. قصد این نیست که سلامت کامل بدن شما تایید شود، بنابراین برندگان لاتاری نباید نگران بیماری‌ها و معلولیت‌های خاص خود باشند. این آزمایش‌های پزشکی صرفا به آن دلیل است که بیماری‌های خطرناک مسری وارد کشور آمریکا نشوند. گفتنی است که در میان این آزمایش‌ها، تست اعتیاد نیز از برندگان لاتاری گرفته می‌شود.

مرحله سوم، مصاحبه برندگان لاتاری در سفارت آمریکا

مصاحبه برندگان لاتاری در سفارت آمریکا

انتخاب محل سفارت آمریکا به انتخاب برنده لاتاری نیست. برندگان لاتاری فقط می‌توانند به سفارت دلخواه خود اظهار تمایل کنند، اما در نهایت KCC با توجه به ترافیک کاری سفارت‌ها، تصمیم نهایی را می‌گیرد و تعیین می‌کند که برنده لاتاری برای مصاحبه باید به کدام سفارت برود. بنابراین برندگان لاتاری نباید برای یک سفارت خاص برنامه‌ریزی کنند و باید آمادگی مواجهه با هر اتفاق و رفتاری را داشته باشند و تمام مدارک مورد نیاز را با خود به همراه داشته باشند.

مدارک مورد نیاز هنگام مصاحبه ویزای لاتاری

برندگان لاتاری هنگام مراجعه برای مصاحبه ویزای لاتاری حتما باید مدارک هویتی و تحصیلی ترجمه شده خود را به همراه داشته باشند. مدارک هویتی شامل شناسنامه و کارت پایان خدمت (برای آقایان) است و حداقل مدرک تحصیلی که با خود به همراه دارید باید دیپلم باشد.

گفتنی است که مدارک عنوان شده در بالا، مدارک عمومی است که برای همه برندگان لاتاری یکسان است، حال آنکه هر شخص با توجه به وضعیت شخصی خود شاید احتیاج به مدارک دیگری نیز داشته باشد. بنابراین قبل از مصاحبه لاتاری، مشاوره با یک کارشناس باتجربه و معتبر بسیار ضروری است.

در مصاحبه لاتاری زیاد بر روی شغل شما حساسیت ندارند، فقط اگر قبلا در شغل‌های دولتی فعالیت داشته‌اید، امکان دارد ویزای لاتاری شما حدود 2 ماه دیرتر صادر شود.

چنانچه می‌خواهید با توجه به وضعیت شخصی خود از مدارک مورد نیاز در هنگام مصاحبه لاتاری آمریکا مطلع شوید و به صورت اختصاصی درباره نحوه مصاحبه لاتاری در سفارت آمریکا مشاوره دریافت نمایید، می‌توانید به وسیله شماره 02149078 با کارشناسان موسسه حامی مهاجر تماس حاصل فرمایید.

مدارک مورد نیاز برای مصاحبه لاتاری در سفارت آمریکا

هزینه های یک برنده لاتاری تا ورود به آمریکا

ارقامی که برای هزینه‌ های برندگان لاتاری اعلام می شود برای زمانی است که این مقاله تهیه شده و ممکن است زمانی که شما این مقاله را می خوانید، نرخ ها تغییراتی داشته باشد. به طور کلی هزینه های برندگان لاتاری به دو دسته هزینه‌ های ثابت اداری و هزینه های متغیر تقسیم‌بندی می‌شود.

هزینه اداری برندگان لاتاری

یک برنده لاتاری به ازای خود و هر نفر از اعضای خانواده که با او همراه می‌شوند باید 330 دلار هزینه برای مصاحبه سفارت بپردازد و همچنین بسته به وضعیت واکسیناسیون به ازای هر نفر حدود 270 تا 500 دلار هزینه مدیکال پرداخت خواهد کرد، البته گفتنی است که شاید هزینه مدیکال در کشورهای گوناگون متفاوت باشد.

هزینه های متغیر برندگان لاتاری

همانطور که می‌دانید آمریکا در ایران سفارت ندارد، بنابراین برندگان لاتاری باید برای مصاحبه به یکی از سفارت‌های آمریکا در کشورهایی همچون ترکیه، ارمنستان و یا امارات مراجعه کنند. از آنجا که انتخاب سفارت محل مصاحبه به دلخواه برندگان لاتاری نیست، یک برنده لاتاری باید هزینه مناسبی را برای سفر به یک کشور خارجی دیگر در نظر بگیرد.

برندگان لاتاری برای مصاحبه لاتاری در بهترین شرایط حداقل به 5 روز اقامت در خاک کشور دیگر نیاز دارند و حتی ممکن است بسته به زمان مصاحبه این حضور تا 15 الی 20 روز هم به طول بیانجامد. البته راهکارهایی برای کم کردن این زمان ها وجود دارد که برای هر نفر به صورت اختصاصی است و راهکارهای عمومی برای این مورد وجود ندارد. در صورت دریافت ویزای لاتاری نیز هزینه سفر تا آمریکا و ورود به خاک آمریکا باید در نظر گرفته شود.

موسسه حامی مهاجر در خصوص سفر به کشورهای دیگر برای مصاحبه لاتاری نیز می‌تواند شما را کمک کند و توانایی این را دارد که با کمترین هزینه ممکن شرایط سفر و اقامت برندگان لاتاری در کشورهای دارای سفارت آمریکا را فراهم آورد. در صورت نیاز به تورهای ارزان برای مصاحبه لاتاری در سفارت آمریکا ، می‌توانید با  شماره 02149078 تماس بگیرید.

هزینه‌ های برندگان لاتاری تا دریافت ویزا

چه خدماتی به برندگان لاتاری ارائه می‌شود؟

برندگان لاتاری باید حتما به این نکته توجه داشته باشند، که برنده شدن آن‌ها در لاتاری به معنای آن است که می‌توانند بدون داشتن شرایط خاص (مانند داشتن مدارج عالی تحصیلی و مهارت‌های فوق‌العاده کاری) ویزای تنوع نژادی آمریکا (لاتاری) را اخذ نموده و پس از ورود به آمریکا اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند.

بنابراین به جز این امتیاز هیچ خدمات دیگری به برندگان لاتاری ارائه نمی‌شود. برنده لاتاری باید برای استفاده از شانس طلایی خود، تمام هزینه‌های اداری دریافت ویزای لاتاری را پرداخت نماید و به آمریکا سفر نماید.

چالش ها و موانع برندگان لاتاری

همانطور که پیش تر گفتیم برنده شدن در لاتاری به معنای ورود به آمریکا نیست و باید مراحل بعد از قبولی لاتاری نیز گذرانده شود، مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری و هزینه های آن اولین چالش است. متاسفانه در سال‌های اخیر شاهد آن بودیم که برای برندگان لاتاری ایران و چند کشور دیگر موانع و چالش‌های جدیدی نیز ایجاد شد، که یکی از آن‌ها حکم سابق ترامپ و ویزا نکردن برندگان لاتاری بود، یکی دیگر از موانع برندگان لاتاری نیز بیماری همه گیر کروناست که تمام سیستم‌های اداری و اجتماعی جهان را دچار مشکل کرده است.

چالش ها و مشکلات برندگان لاتاری

در مورد حکم ترامپ و تکلیف برندگان لاتاری

رئیس جمهور سابق آمریکا ترامپ، در طول دوره ریاست جمهوری خود حکمی مبنی بر عدم صدور ویزا برای ایرانیان صادر کرد که تبدیل به چالش و مانعی بزرگ برای برندگان لاتاری‌های قبلی آمریکا شد. برخی ایالات نسبت به این حکم شکایت کردند؛ شکایت به دیوان عالی که بالاترین مقام حکومتی آمریکا است ارجاع شد و در نهایت حکم نهایی دراین مورد صادر شد.

به دلیل این حکم هرگونه صدور هرگونه ویزای آمریکا به جز ویزای تحصیلی برای ایرانیان ممنوع شد. البته در همان سال‌ها نیز برخی از برندگان لاتاری توانستند با کمک مشاوره‌های کارشناسان حامی مهاجر از طریق روش‌های ابتکاری خاصی همچون دریافت ویزای تحصیلی آمریکا و بونافاید وارد خاک آمریکا شوند و از امتیاز برنده شدن در لاتاری استفاده نمایند.

خوشبختانه پس از رفتن ترامپ ، رییس جمهور جدید آمریکا جو بایدن ابلاغ ریاست جمهوری 9645 ترامپ را به صورت کامل لغو کرد و تکلیف برندگان جدید لاتاری مشخص است و دیگر نباید نگران فرمان بن ترامپ باشند. موانعی که ترامپ بر سر راه برندگان لاتاری ایجاد کرده بود، رفع شده است. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد فرمان سابق ترامپ، می‌توانید مقاله حکم ترامپ و برنده های لاتاری  را بخوانید.

در حال حاضر تنها مانع مهمی که بر سر راه برندگان لاتاری جدید وجود دارد، بیماری همه گیر کروناست. البته با توجه به کشف واکسن آن و شروع واکسینه کردن در اکثر کشورهای جهان، امید است که تا اعلام نتایج لاتاری جدید، این مانع نیز از سر راه برندگان لاتاری کنار برود.

بونافاید چیست؟

ماجرای بونافاید از لاتاری گرین کارت سال 2017 آغاز شد. به طور کلی طبیعی هست که سفارت های آمریکا از متقاضی چیزی را بخواهند که قبلا در هیچ جایی اعلام نشده است. بعد از حکم سابق ترامپ درباره ممنوعیت سفر ایرانیان، دادگاه های آمریکا این حکم را مغایر با قانون ملیت و مهاجرت شناختند و بونافاید را به عنوان معافیت برای این حکم اعلام کردند.

بونافاید همان اثبات رابطه با یک نهاد در آمریکا بود که به پذیرش دانشگاه یا پیشنهاد شغلی و رابطه خانوادگی محدود شد. بعد از مدتی پیشنهاد های شغلی به قرارداد های شغلی تغییر کرد و پذیرش دانشگاه بسته به دانشگاه و مقطع و رشته مورد قبول قرار می‌گرفت. در بازه ای از زمان رابطه خانوادگی محدود به افراد درجه یک بود و در بازه ای از زمان حتی پسر خاله و دختر دایی هم مورد قبول بودند و به طور کلی رفتار سفارت های آمریکا نیز با یکدیگر در این مورد متفاوت بوده است.

در حال حاضر که این مقاله نگاشته می‌شود، دیگر نیازی به بونافاید نیست و همانطور که گفتیم فرمان بن ترامپ درباره مهاجرین ایرانی به صورت کامل لغو شده است.

مشاوره لاتاری و خدمات حامی مهاجر

خدمات حامی مهاجر برای برندگان لاتاری

همانطور که در این مقاله خواندید، مراحل بعد از قبولی لاتاری می‌توانند پر هزینه و پیچیده باشند، بنابراین مساله‌ای که در این میان بسیار مهم است برگزاری جلسات مشاوره لاتاری با کارشناسانی معتبر و باتجربه است.

فرصت استفاده از شانس بزرگ برنده شدن در لاتاری بسیار محدود است و غیرقابل تمدید است و چنانچه نتوانید مراحل بعد از برنده شدن لاتاری را به خوبی پشت سر بگذارید، فرصت شما برای همیشه از دست خواهد رفت. به این موضوع توجه داشته باشید که حکم افسر کنسولی مصاحبه کننده در سفارت آمریکا غیرقابل اعتراض است و در صورتی که به هر دلیل در مصاحبه لاتاری سفارت آمریکا رد شوید، دیگر امکان استفاده از شانس خود را نخواهید داشت.

مشاوره برندگان لاتاری علاوه بر اینکه می‌تواند باعث گذران سریع‌تر مراحل اداری و بالا بردن شانس موفقیت شود، می‌تواند سبب صرفه‌جویی زیادی در هزینه‌های برندگان لاتاری شود.

در مورد قرارداد های مشاوره لاتاری و انجام امور اداری برندگان لاتاری

شروع مبلغ قرارداد های مشاوره لاتاری در موسسه حامی مهاجر بسته به شرایط اختصاصی برندگان لاتاری از پنج میلیون تومان آغاز می‌شود. برخی افراد با توجه به تسلط بر زبان انگلیسی ترجیح می‌دهند خود را درگیر هزینه‌ مشاوره لاتاری نکنند و به صورت شخصی روند اداری بعد از قبولی در لاتاری را دنبال کنند؛ اما تجربه نشان داده است که انجام دادن این مراحل، تخصصی بیشتر از تسلط بر زبان انگلیسی نیاز دارد.

سفارت های آمریکا به برندگان لاتاری فقط یک بار وقت مصاحبه اعطا می‌دهند و اگر در همان وقت همه مدارک و شرایط ویزای لاتاری کامل باشد، آن برنده، ویزا خواهد شد. اگر این مدارک کامل نباشد، برنده لاتاری مجبور به پیکاپ خواهد شد یا در حالت دیگر مجبور به اضافه کردن طول سفر یا سفر مجدد می‌شود که انجام هر کدام از این راه‌حل‌ها ممکن است از یک تا چند ده میلیون هزینه به دنبال داشته باشد.

خدمات ویژه حامی مهاجر برای برندگان لاتاری

برای اینکه اهمیت مشاوره لاتاری را متوجه شوید، توجه کنید که دریافت مشاوره صحیح، فقط می‌تواند فقط در مرحله مدیکال برای شما 200 دلار صرفه جویی در هزینه‌ها را به دنبال داشته باشد. برندگان لاتاری در صورت اشتباه در روند اداری ممکن است وارد پروسه AP شوند که همین می‌تواند سبب هزینه مدیکال و سفر مجدد برای برنده لاتاری باشد و به ازای هر نفر حداقل 3 میلیون هزینه اضافی به دنبال داشته باشد.

از طرف دیگر برندگان لاتاری باید توجه داشته باشند که فرم  DS-260 یک فرم حقوقی است که فقط تسلط بر زبان انگلیسی برای تکمیل کردن آن کافی نیست و بخش هایی در فرم وجود دارد که نمی‌توان فقط به صرف ترجمه به آن‌ها پاسخ داد و امکان دارد نوشتن پاسخ اشتباه هزینه های اضافی و مشکلات در روندهای آینده را به دنبال داشته باشد. بنابراین مشاوره لاتاری برای تکمیل درست فرم‌های ویزای لاتاری نیز بسیار ضروری است.

بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که انتخاب یک مشاور خوب و برگزاری جلسه مشاوره لاتاری می‌تواند برندگان لاتاری را در کاهش حداکثری هزینه ها ، تسریع کار و آرامش خاطر بسیار یاری دهد.

موسسه حامی مهاجر افتخار آن را دارد که در سخت‌ترین شرایط ممنوعیت‌های مهاجرتی ترامپ نیز همواره حامی برندگان لاتاری بود و با برگزاری جلسات مشاوره لاتاری توانست با روش‌های ابتکاری شرایطی را به وجود آورد که برندگان لاتاری به حق خود رسیده و بتوانند از امتیاز خود استفاده نمایند.

ما در تمام مراحل بعد از برنده شدن لاتاری مشاور و حامی شما هستیم ؛ چنانچه شما نیز یکی از برنده‌های خوش‌شانس لاتاری آمریکا هستید، برای مشاوره لاتاری می‌توانید به وسیله شماره 02149078 با کارشناسان موسسه حامی مهاجر تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول برندگان لاتاری آمریکا

در این قسمت سعی شده است برخی از سوالات بسیار متداول برندگان لاتاری درباره مراحل بعد از قبولی لاتاری ، هزینه بعد از برنده شدن در لاتاری و مشاوره لاتاری پاسخ داده شود.

اگر لاتاری برنده شویم چه می‌شود؟

جواب: در صورت برنده شدن در لاتاری، برحسب شماره پرونده یا کیس نامبر برای شما وقت مصاحبه لاتاری در سفارت آمریکا تعیین می‌گردد. شما باید ضمن انجام مراحل بعد از قبولی در لاتاری در این مصاحبه شرکت کنید، در صورتی که در مصاحبه لاتاری قبول شوید، برای شما ویزای تنوع نژاد (لاتاری) صادر می‌شود و می‌توانید پس از ورود به خاک آمریکا، اقامت دائم این کشور یا همان گرین کارت آمریکا را دریافت نمایید.

 

برندگان لاتاری چکار باید بکنند؟

جواب : قبل از هر چیز به برندگان لاتاری توصیه می‌شود که از خدمات مشاوره لاتاری موسسات معتبر مهاجرتی کمک بگیرند. هر شخص ویژگی‌ها و شرایط خاص خود را دارد که پس حضور در مشاوره لاتاری، می‌تواند فرم‌ DS-260 و سایر فرم‌ها را با جواب‌های درست تکمیل نماید و سایر مراحل اداری را نیز با آگاهی و هزینه کمتر به اتمام رساند.


مراحل بعد از برنده شدن لاتاری چیست؟

جواب: ابتدا باید منتظر تعیین وقت سفارت آمریکا به منظور مصاحبه ویزای لاتاری باشید. سپس باید قبل از مراجعه به سفارت اقدام به تکمیل فرم‌های مربوطه همچون DS-260 کنید و مرحله مدیکال را نیز انجام دهید. توضیح کامل مراحل بعد از برنده شدن لاتاری را می‌توانید در متن همین مقاله بخوانید.


شرایط برنده شدن لاتاری چیست؟

جواب : برای برنده شدن در لاتاری آمریکا فقط به ثبت نام در لاتاری و شانس نیاز دارید. البته محل تولد شما باید در کشورهای مجاز در ثبت نام لاتاری باشد که ایران نیز در لیست این کشورها وجود دارد، یک شرط دیگر نیز داشتن حداقل مدرک دیپلم است. برای آشنایی با نحوه ثبت نام در لاتاری، می‌توانید مقاله راهنمای ثبت نام لاتاری را بخوانید.

شرایط زندگی بعد از برنده شدن در لاتاری چگونه است ؟

جواب : در صورتی که بتوانید پس از برنده شدن در لاتاری مراحل اداری دریافت ویزای لاتاری را به اتمام برسانید و وارد خاک آمریکا شوید، به شما اقامت دائم آمریکا یا گرین کارت آمریکا اعطا می‌شود. بعد از آن زندگی در آمریکا برای شما همانند یک شهروند عادی آمریکا مجاز است و می‌توانید در آمریکا خانه اجاره کنید و به کار و تحصیل بپردازید.


مصاحبه لاتاری به چه صورت است؟

جواب : مصاحبه ویزای لاتاری فقط یکبار انجام می‌شود و در آن سوالاتی پرسیده می‌شود که صلاحیت شما برای ورود به آمریکا تشخیص داده شود. شما باید قبل مراجعه به مصاحبه با آگاهی وارد آن شوید و از ارائه جواب‌هایی که می‌تواند مورد دردسر شود، خودداری نمایید. با توجه به اینکه شرایط هر شخص با دیگر متفاوت است، حتما قبل از مراجعه به سفارت، در جلسه مشاوره لاتاری موسسات معتبر مهاجرتی شرکت کنید.

هزینه های بعد از قبولی لاتاری چقدر است؟

جواب : یک برنده لاتاری باید به ازای هر نفر 330 دلار هزینه مصاحبه ویزای لاتاری پرداخت نماید و هزینه تست‌های پزشکی نیز از 220 تا 500 دلار است. برای آشنایی با تمام هزینه ‌های بعد از قبولی لاتاری می‌توانید متن همین مقاله را بخوانید.


بهترین سفارت برای مصاحبه لاتاری کدام است؟

جواب : سفارت‌های گوناگون آمریکا می‌توانند سیاست‌های مختلفی برای مصاحبه لاتاری و صدور ویزای لاتاری داشته باشند. برندگان لاتاری نمی‌توانند سفارت مورد نظرشان را انتخاب کنند و باید برای مراجعه به هر سفارتی آماده باشند؛ اما به صورت کلی سفارت آمریکا در آنکارا ترکیه یکی از سفارت‌های بسیار بزرگ آمریکا در منطقه است. برای آشنایی با این سفارت می‌توانید مقاله سفارت آمریکا در آنکارا را بخوانید.

تکلیف برندگان لاتاری در برابر فرمان ترامپ چیست ؟

فرمان ترامپ درباره ممنوعیت صدور ویزا برای ایرانیان، توسط رییس جمهور جدید آمریکا لغو شده است و برندگان جدید لاتاری مشکلی از بابت فرمان سابق ترامپ نخواهند داشت.

مهم‌ترین دلایل رد شدن پرونده های لاتاری چیست ؟

مهم‌ترین دلایل رد شدن پرونده های لاتاری، اشتباه در تکمیل فرم اولیه ثبت نام لاتاری و اظهارات دروغ در مورد مدرک تحصیلی، کشور تولد و وضعیت تاهل و فرزندان است. باید بدانید اگر آخرین مدرک تحصیلی شما زیر دیپلم یا دیپلم بزرگسالان است و یا کمتر از دوازده سال تحصیل کرده و یا فقط دیپلم فنی حرفه ای داشته باشید، در مصاحبه لاتاری رد خواهید شد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 576
محمد
سلام ما یک خانواده 5نفره هستیم بعد از قبول شدن در مصاحبه به ازای هر نفر چه مقدار پول نیاز داریم تا برای تمکن مالی باخود ببریم ،آیا 600میلیون برای کل خانواده کافیه یا حتما مبلغ مشخصی در نظر گرفته شده است.باتشکر از پاسخ گویی شما
کارشناس حامی مهاجر
<p>سلام. وقت بخیر. لطفا مقاله <a href="https://hamimohajer.com/immigration/usa/dv-lottery/lottery-fees">هزینه های بعد از برنده شدن در لاتاری</a> را بخوانید. در این مقاله تمام هزینه های ثابت و متغیر برندگان لاتاری توضیح داده شده است.</p>
وحید
سلام، خواستم بپرسم من که الان 26 سالمه اگه تو لاتاری برنده شم، حتما باید خانوادم هم با من بیان برای مصاحبه توی سفارت امریکا؟ یا اگر باید بیان حتما، باید همشون باشن یا مثلا فقط برادر یا پدر باشه اشکالی نداره، کلا چجوریه این قضیه؟
کارشناس حامی مهاجر
<p>سلام. شما به صورت مستقل در لاتاری ثبت نام کرده اید و اگر برنده شوید باید تنها به آمریکا مهاجرت کنید. بنابراین فقط خودتان برای مصاحبه لاتاری به سفارت آمریکا مراجعه می&zwnj;کنید و نیازی به حضور پدر و مادر و ... نیست.</p>
صادق عطایی
سلام من یه سوال داشتم ،اگر شخص هزینه رفتن به آمریکا را نداشته باشد و فقط بتواند خود را به سفارت آمریکا جهت مصاحبه برساند و از دولت آمریکا تقاضای پرداخت هزینه های رفتن به آمریکا را خواهان بشود ،ملاک بر برگرداندن هزینه ها پس از رسیدن به آمریکا و گرفتن گرین کارت ، آیا امکانش هست ؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. چنین امکان و تسهیلاتی وجود ندارد.

ر.مرادی
سلام وقت بخیر اگه بعد برنده شدن و مصاحبه تو آنکارا ویزا صادر شد میشه همون موقع دیگه به شکور برنگردیم و از اونجا بریم آمریکا؟
کارشناس حامی مهاجر

بله. از لحظه دریافت ویزا، می‌توانید وارد آمریکا شوید.

مجید خانی
سلام میخواستم سوال کنم از زمان برنده شدن تا اقامت چند ماه زمان میبره؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. با توجه به کیس نامبر برنده لاتاری، کمتر از یکسال زمان می‌برد تا ویزا دریافت کنید و وارد آمریکا شوید.

کیمیا جهان
سلام وقتتون بخیر. من ۲۱ سالمه هم خودم فرم پر کردم برای لاتاری و هم مادرم رو میخواهم ثبت نام کنم. در فرم مادرم مشخصات فرزند هم میخواد. من اگر مشخصات خودم رو هم برای ایشون وارد کنم یعنی دوبار ثبت نام کردم؟و حذف میشم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. در فرم ثبت نام لاتاری مادرتان، فقط اسامی فرزندان زیر 21 سال را وارد کنید. در ضمن توجه کنید، در صورتی ثبت نام شما باطل می‌شود که  دو بار به عنوان متقاضی اصلی ثبت نام کنید. ثبت نام به صورت زیر مجموعه منعی ندارد. (البته شما بالای 21 سال هستید و نمی‌توانید زیر مجموعه مادر باشید.)  

امین صفی
من تو ثبت نام خواهر یکی از حروف نام خانوادگی رو جا انداختم ایا بعد از برنده شدن قابل تغییر است
کارشناس حامی مهاجر

سلام. باید مراحل بعد از برنده شدن را حتما زیر نظر کارشناسان مجرب طی کنید. پرونده هایی به این شکل در حامی مهاجر وجود داشته است و مشکل حل شده است. 

سارا .الف
سلام.من لاتاری ۲۰۲۴ رو ثبت نام کردم.الآن شرایط عکس رو خوندم و فکر میکنم عکسم ویژگی هایی که گفتید رو نداره.حذف میشم از قرعه کشی؟ و اینکه متوجه شدم میشه دو شانسه هم ثبت نام کرد.میتونم الآن با شانس همسرم دوباره ثبت نام کنم و عکس ها رو هم عوض کنم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. اگر عکس شما شرایط لازم را نداشته باشد، از قرعه کشی کنار گذاشته می‌شوید. ولی می‌توانیدهمانطور که فرمودید، همسرتان را به عنوان متقاضی اصلی ثبت نام کنید و خودتان زیر مجموعه شوید. (البته با عکس های استاندارد)

حسن احمدی
سلام من در ثبت نام فرم ابتدایی مدرک رو زیر دیپلم زدم، اما حدود سیزده سال سابقه ی کار دارم. حالا چطور باید تجربه ی کار رو ثبت کنم. و اینکه چون زیر دیپلم زدم احتمال رد بونم هست؟ ممنونم از پاسخگویتون
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. شما شرایط لازم برای ثبت نام لاتاری را دارید. درست است که مدرک دیپلم ندارید، اما در عوض شرط سابقه کار را برای ثبت نام لاتاری را دارید. بعد از برنده شدن کارشناسان ما در زمینه نحوه ارائه سابقه کار شما را راهنمایی خواهند کرد. هر شخص با توجه به شغلش شرایط خاصی برای ارائه سابقه کار دارد. 

باران غلامی
سلام. در صورت برنده شدن، خودشون شهر که گرار ساکن باشیم رو انتخاب میکنند یا حق انتخاب داریم.
کارشناس حامی مهاجر

سلام. برنده لاتاری می‌تواند در شهر دلخواه خود در آمریکا زندگی کند.

خ.نمیری
درود و سپاس من برنده لاتاری 2023 شدم و همسر و دخترم هم زیرمجموعه من هستند با کیس نامبر 7000، البته دخترم زمان ثبت نام زیر 21 سال بود ولی الآن نزدیک 22 سال است. فرم 260 را برا همه تکمیل کرده ام ولی تا کنون هیچ ایمیلی دریافت نکرده ام. 1- تا چه زمانی باید منتظر ایمیل از KCC باشم ؟ 1- آیا دختر من شانس دریافت ویزا را دارد یا خیر؟ 2- آیا ثبت نام مجدد دخترم در لاتاری 2024 مشکلی برای او ایجاد میکند یا خیر؟ سپاس از راهنمایی شما.
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. دختر شما می‌تواند همراه شما ویزا دریافت کند، چون سن ایشان در هنگام ثبت نام لاتاری ملاک است که زیر 21 سال بوده است. البته همه شما می‌توانید مجددا برای لاتاری 2024 ثبت نام کنید و مانعی وجود ندارد، فقط امسال دختر شما باید به صورت مستقل در لاتاری ثبت نام کند. در زمان نگارش این جواب، کیس نامبرهای برنده های لاتاری 2023 تا 3000 کارنت شده‌اند و شما هنوز باید منتظر کارنتی باشید. لطفا برای دریافت آخرین خبرها صفحه اینستاگرام یا تلگرام حامی مهاجر را دنبال کنید.

رویا
سلام و روز به خیر. در حال حاضر تا چه کیس نامبری پرونده به جریان افتاده و نهایتا تا چه زمانی باید منتظر دریافت ایمیل کی سی سی باشیم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. طبق آخرین ویزا بولتن منتشر شده، برندگان لاتاری 2023 تا کیس نامبر 3000 کارنت شده‌اند و می‌بایست منتظر نامه دعوت به مصاحبه باشند. اخبار جدید را در کانال اینستاگرام و تلگرام حامی مهاجر دنبال کنید.

ترابی
سلام وقتتون بخیر من لاتاری ثبت نام کردم مرحله آخر اسکرین شات گرفتم از کانفرمیشن نامبر اما متوجه شدم رقم امضا الکترونیکی به دلیل طولانی بودن کامل در اسکرین شات قرار نگرفته و صفحه بسته شد ، آیا برای پیگیری نتایج به مشکل میخورم ؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. برای پیگیری نتیجه به امضای دیجیتالی نیاز ندارید. اگر کانفرمیشن نامبر را دارید، می‌توانید نتیجه را پیگیری فرمایید.

محسن بلوچی
سوال دیگه اینکه اگه من که 19 سالم هست ثبت‌نام کنم و برنده شم میتونم خونواده خودمو همراه خودم ببرم یا خیر؟ تو این سن تنهایی هم میشه مهاجرت کرد یا نه؟ تحصیلات خانواده اینطوری هست:پدر سیکل، مادر ابتدایی، برادر 14 ساله درحال تحصیل
کارشناس حامی مهاجر

سلام. اگر به صورت مستقل در لاتاری ثبت نام کنید و برنده شوید، باید خودتان به تنهایی به آمریکا بروید و نمی‌توانید خانواده خود را به عنوان زیرمجموعه به آمریکا ببرید. ما مشتریانی داشتیم که در سن 15 سالگی و به صورت تنها مهاجرت کرده‌اند، اما همه این‌ها به شخص متقاضی بازمی‌گردد.

محسن بلوچی
پدر و مادرم مدرک دیپلم ندارن خودم دیپلم دارم الان 19 سالم هست. توی ثبت‌نام برای اونا مشکل ایجاد میشه؟
کارشناس حامی مهاجر

شرط ثبت نام در لاتاری داشتن مدرک دیپلم یا داشتن حداقل دو سال سابقه کار است.

آرش رنجبر
درود بر شما بعد از ثبت نام متوجه شدیم روز و ماه تولد همسرم را اشتباه تبدیل به میلادی کرده ایم . سال تولد درسته اما روز و ماه اشتباه هست . در صورت برنده شدن چه اتفاقی میفته ؟ چشم پوشی میکنند یا رد ؟ سپاس
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. این اشتباهی است که می‌تواند بعد از برنده شدن به عنوان ارسال اطلاعات اشتباه در نظر گرفته شود. توصیه می‌کنیم که در صورت برنده شدن حتما با کارشناسان ما مشورت کنید تا این مشکل حل شود.

علی
سلام آیا بعد از برنده شدن در لاتاری و ویزا شدن به همراه خانواده می‌توان مرد خانواده برود و وضعیت کار و خانه را ردیف کند و قبل از شش ماه برگردد و خانواده اش را ببرد ویا حتما باید همگی با هم وارد خاک آمریکا شوند لطفا پاسخ بدهید ممنون
کارشناس حامی مهاجر

سلام. به شرطی که برنده اصلی باشد، می‌توانند قبل از خانواده خود به آمریکا بروند. البته مدت اعتبار ویزای لاتاری محدود است و هرچه سریع تر باید همه خانواده وارد آمریکا شوند.   

رحیمی
سلام، من برنده لاتاری ۲۰۲۳ همسر و پسرم زیر مجموعه من هستند برای خودم و پسرم فرم ds260, پرکردم اماهمسرم به خاطر شرایط وخیم پدرش فرم پرنکرده و مایل نیست به مصاحبه بیاد، ایا این کارش در کار ما خلل ایجاد می کنه یا خیر؟ ممنون میشم پاسخ بدید، و اینکه تا قبل از سپتامبر ۲۰۲۳ فرمش رو ارسال کنه؟ میتونه
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله این قضیه برای شما مشکل ساز خواهد بود. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت راهنمایی های تخصصی با کارشناسان ما در موسسه حامی مهاجر مشورت کنید. برای دریافت وقت مشاوره با شماره 02149078 تماس بگیرید.

سارا عبداللهی
سلام خسته نباشید آخه میگویند بعد از برنده شدن و وارد خاک آمریکا شدن اونجا بمدت یک سال خونه و ماشین رایگان در اختیارمان قرار میدهند تا وضیعت آمریکا مسلط بشیم بعد خودمون بفکر خونه اینها باشیم آیا درست است یا نه؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. چنین حرف هایی اصلا درست نیست. لطفا اطلاعات مهاجرتی را فقط از منابع معتبر دریافت کنید.

N
سلام من ثبت نام کردم امروز لاتاری ولی اونی که واسم ثبت نام و انجام داد ایمیلم و اسم فامیلمو اشتباه وارد یعنی غلط املایی داشت آیا مشکلی واسم پیش میاد؟ آیا رد میشم و اینکه آیا میتونم برنده بشم با این مشکل ؟ و اینکه آیا امکان تصحیح اطلاعات بعد از برنده شدن هست؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. لطفا ثبت نام لاتاری را از طریق افراد با تجربه یا شرکت های معتبر انجام دهید. اشتباه وارد شدن ایمیل شما را به دردسر خواهد انداخت. چون بعد از برنده شدن برای تشکیل پرونده و پیگیری های بعدی، نیاز به دسترسی به ایمیل خود دارید. 

نگین رضایی
سلام من دیپلم دارم و سنم بالای 21 سال است آیا میتوانم به تنهایی لاتاری ثبت نام کنم یا مشکل سن دارم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. مشکلی ندارد. به صورت مستقل در لاتاری ثبت نام کنید.

علی
سلام من مدرک لیسانس دارم و همسرم مدرک فوق دیپلم . خواستم بدونم برای افزایش شانس در دریافت لاتاری امکانش هست هم من یه کیس و پرونده با زیر مجموعه همسرم و فرزندم ثبت کنم و هم همسرم یه کیس و پرونده با زیر مجموعه من و فرزندم ثبت کنن؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله امکانش هست.اگر در فرم ثبت نام لاتاری حامی مهاجر، گزینه ثبت نام دو شانسه را انتخاب کنید، این کار به راحتی انجام خواهد شد. بدون اینکه نیاز به انجام مراحل طولانی داشته باشید.

کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله امکانش هست.اگر در فرم ثبت نام لاتاری حامی مهاجر، گزینه ثبت نام دو شانسه را انتخاب کنید، این کار به راحتی انجام خواهد شد. بدون اینکه نیاز به انجام مراحل طولانی داشته باشید.

امیر
سلام وقتتون بخیر میخواستم بدونم وقتی که لاتاری برنده شدیم میشه سال بعدش یا هروقت خواستم بریم دنبال کارهاش (وقت سفارت...)یا نه؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. مدت زمان محدودی برای انجام مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری دارید و باید در این مدت زمان، ویزای لاتاری خود را دریافت کنید.

‌‌‌‌‌‌خ
سلام من دو تا بچه دارم زیر ۱۸ سال اگر در لاتاری قبول شدم امکان این هست که اونا هم همراه من بیان یا حتما باید ثبت نام کنند؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. شما باید اسامی فرزندان زیر 21 سالتان را در فرم ثبت نام لاتاری خود ثبت کنید. در صورتی که اسامی آن‌ها را ثبت نکنید، در صورت برنده شدن خودتان هم نمی‌توانید وارد آمریکا شوید.

م.میرزایی
سلام در صورت برنده شدن لاتاری، بعد از قبولی توو مصاحبه و گرفتن ویزا ، بعد اینکه وارد خاک امریکا شدیم چه مراحلی داره؟ میشه دو سه هفته تا یک ماه موند و برگشت؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه زندگی برندگان لاتاری در آمریکا، لطفا مقاله شرایط زندگی برندگان لاتاری در آمریکا را بخوانید.

مهدی سلیمی
سلام در صورت برنده شدن در لاتاری و اگر در فرم ثبت نام نوشته باشیم مجرد امکان بردن همراه یا دوست را داریم یا پس از آنکه برنده شدیم اگر ازدواج کردیم مجاز به بردن همسر هستیم ؟؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. اگر به صورت مجرد در لاتاری ثبت نام کنید. امکان همراه بردن پدر و مادر یا دوست و آشنای خود را ندارید. فقط اگر بعدا ازدواج کنید، امکان این را دارید که همسر خود را نیز به آمریکا ببرید.

Mahdi
سلام یک دانشجوی پزشکی که هنوز ۴ سال از تحصیلش مونده و سربازی هم نرفته، در صورت برنده شدن در لاتاری، (طبق فرموده تون که گفتین برای تحصیلات اجازه میدن تحصیلات تموم بشه)، آیا برای سربازی هم این اجازه رو میدن و در صورتی که این کار ممکن باشه، بعد از برنده شدن در لاتاری میتونه شخص دیگه ای(مثلا موسسه شما) گرین کارتشو بگیره که دیگه لازم نباشه فرد خودش به آمریکا بره؟ ( و در صورتی که لازمه فرد شخصا به آمریکا مسافرت کنه حداقل تعداد روزی که باید تو آمریکا بمونه تا گرین کارت رو بگیره چند روزه؟)
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. امکان گرفتن گرین کارت بدون حضور در آمریکا وجود ندارد. بعد از برنده شدن در لاتاری باید ویزای لاتاری دریافت کنید و وارد آمریکا شوید.

م .ش
سلام ببخشید اگه عکس لاتاری مردها با سبیل باشه قبول میکنند ؟؟ عکس تو ردی یا قبولی در لاتاری تاثیر گذاره؟؟من همسرم عکس با سبیلگرفتن وثبت نام کردن
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. داشتن سبیل در عکس لاتاری مشکلی ایجاد نمی‌کند. عکس یکی از مهم ترین مدارک ثبت نام لاتاری است و در صورتی که شرایط عکس لاتاری را نداشته باشد، امکان حذف شما از قرعه کشی وجود دارد. لطفا مقاله شرایط عکس لاتاری را بخوانید.

زهرا دهقانی
سلام.میشه لطفا بفرمائید ما چطوری میتونیم کارت واکسن خودمونو نداریم.پیگیری کنیم برای واکسن زدن،تا اگه واکسنی نزده باشیم قبل از مصاحبه واکسن تکمیل کنیم.و هزینه ای که برای مصاحبه هر نفر ۳۳۰ دلار و پزشک معتمد هزینه دیگری هم هست؟؟نفری چقدر میشه؟؟؟ممنون از شما
کارشناس حامی مهاجر

سلام. اگر از برندگان لاتاری هستید، توصیه می‌کنیم که برای دریافت اطلاعات تکمیلی با کارشناسان حامی مهاجر مشورت کنید تا همه موارد با توجه به شرایط شخصی و زمان فعلی توضیح داده شود. برای دریافت وقت می‌توانید با شماره 02149078 تماس بگیرید.

E.R
سلام وقت بخیر چنانچه شخصی در لاتاری برنده شود و مراحل بعد از ثبت نام را طی نماید باید حتما بلافاصله وارد آمریکا شود یا اینکه می تواند در ایران باشد و ویزاهم دریافت کند و هرموقع که خواست از آن استفاده نماید ؟ یا اینکه بعد از قبولی شخص باید از ایران برود !!! آیا تابعیت ایرانی خود را شخص دارد یا خیر؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. مدت اعتبار ویزای لاتاری 6 ماه پس از دریافت مدیکال است. بنابراین بعد از دریافت ویزا مدت محدودی فرصت دارید که وارد آمریکا شوید. شما تابعیت ایرانی خود را خواهید داشت و می‌توانید مجددا به ایران سفر کنید.

Zahra
سلام. بعد برنده شدن داشتن مدرک زبان الزامی است؟؟اگر مدرک زبان نداشته باشم امکان رد شدن در مصاحبه هست؟؟؟ و سوال دیگه اینکه بعد از طی تمامی مراحل آیا دولت آمریکا به برندگان لاتاری برای تامین هزینه های زندگی کمکی میکنه،؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. برندگان لاتاری هیچ نیازی به مدرک زبان ندارند. حتی مصاحبه لاتاری در سفارت آمریکا هم به زبان فارسی است. تنها چیزی که دولت آمریکا به برنده لاتاری اعطا می‌کند، حق زندگی همیشگی در آمریکا و استفاده از حقوق شهروندی است که امتیاز بزرگی محسوب می‌شود.

رامتین غفاری
سلام وقتتون بخیر یه سوال داشتم امسال ‌ثبت نام کردیم بنا به دلایلی باید زودتر بچه دار شیم اگه قبول بشیم تکلیف چی میشه چون اسم بچه تو ثبت نام نیست ممنون
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. مشکلی نیست، بعد از برنده شدن در لاتاری می‌تونید نام فرزندتون رو هم به فرم مهاجرتی خودتون اضافه کنید.

علی فضلی
سلام خسته نباشید. شخصی که برنده شده بخاد صفر تا صد کارشو با شما قرداد ببنده اونم سر وقت که دیر نشده باشه... حدودا حد اقل و حد اکثر چقدر هزینه کاراش میشه با شما
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. لطفا با شماره 02149078 تماس بگیرید. همکارانم همه جزییات را برای شما توضیح خواهند داد و اگر سوالی داشته باشید، می‌توانید بپرسید.

‪Erfan Kanani‬‏
سلام من دیپلم برق صنعتی کار دانش دارم همون ۱۳ سال تحصیل کردم آیا تو بحث مدرک رد میشم؟ و اینکه اگر بخوایم از راه سرمایه گذاریی وارد آمریکا بشیم هم خدمات میدین یا فقط لاتاری؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. در صورتی که برای دریافت دیپلم 12 سال تحصیل کرده باشید، مجاز به ثبت نام لاتاری هستید. برای سرمایه گذاری در آمریکا هم خدمات داریم. 

ناشناس
سلام . پدر من از مادرم طلاق گرفته و چند سالی هست با یک خانم دیگه ازدواج کرده میخواستم بدونم من میتونم توی فرم این خانم هم اسمم رو بنویسم (در صورتی که توی شناسنامه این خانم اسمی از من نیست )؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. اگر زیر 21 سال هستید، می‌توانید این کار را انجام دهید.

محمد فلاحتکار
سلام بنده شنیدم امسال نیازی به پاسپورت نیست برای ثبت نام ولی بعضی از دوستانم میکن حتما باید پاسپورت داشته باشی برای ثبت نام وگرنه شانس برنده شدنتو از دست میدی ایا شما تایید میکنید؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. این اطلاعات کاملا اشتباه است. طبق دستورالعمل رسمی لاتاری 2024، برای ثبت نام لاتاری هیچ نیازی به پاسپورت نیست. لطفا اطلاعات مربوط به مهاجرت را از منابع معتبر و رسمی پیگیری فرمایید. 

محمد ابنوس
سلام حداقل مدرک تحصیلی چقدر باید باشه
کارشناس حامی مهاجر

سلام. برای آنکه به عنوان متقاضی اصلی در لاتاری ثبت نام کنید، باید دارای حداقل مدرک دیپلم یا دارای حداقل دو سال سابقه کار باشید.

قاسم احدی
سلام اگر چنانچه شخصی در یکی از کشورهای خارجی غیر از آمریکا تخلف مالی داشته باشد در مصاحبه لاتاری با مشکل مواجه خواهد شد
کارشناس حامی مهاجر

سلام. این مسائل باید توسط کارشناسان بررسی شوند و راهنمایی های لازم توسط آن‌ها ارائه شود.

ش.ا
سلام من ۳۳ سال دارم و متاهل هستم دیروز به همراه همسرم برای ۲۰۲۴ لاتاری ثبتنام کردیم مدرک هردومون‌فوق‌لیسانس هست و سابقه کارداریم میخواستم ببینم اگر شانس باهامون یار بود و یکی از ما برنده شدیم، از همون اول با هم میتونیم کارامونو بکنیم و در اخر همزمان وارد خاک آمریکا بشیم یا فرد‌ برنده شده اول باید بره؟ در این صورت چقدر زمان میبره تا همسر رو هم بتونه ببره؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. بله. بعد از برنده شدن در لاتاری باید همه مراحل را همراه با زیر مجموعه های خود (همسر و فرزندان) انجام دهید. بعد از دریافت ویزا هم می‌تونید به صورت همزمان وارد آمریکا شوید.

عمران
سلام وقت بخیر من مدرک کارشناسی دارم ولی میخوام برای ثبت نام مدرک دیپلم بزنم آیا مشکلیه برای بعد اگه برنده بشه؟ چون مدرک کارشناسی ی شهر دوره تقریبا برای گرفتن مدرک اذیت میشم آیا مشکلیه اگه مدرک دیپلم فقط بزنم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. هیچوقت توصیه نمی‌کنیم که اطلاعات اشتباه در فرم ثبت نام لاتاری وارد کنید. چون دروغ در فرم رسمی مهاجرت، دردساز است و امکان ایجاد مشکل وجود خواهد داشت. 

نوید حسینی
سلام وقت بخیر یک سوالی داشتم : اگر من به صورت مجزا از طریق سایت اصلی لاتاری بدون دخالت حامی مهاجر ثبت نام کنم و برنده شوم ، شرکت حامی مهاجر حاضر به همراهی و ارائه خدمات بعد از برنده شدن به بنده هست یا خیر؟ لطفا توضیحاتی راجب این سوال بدهید با تشکر از حامی مهاجر
کارشناس حامی مهاجر

سلام.  چه با ما ثبت نام کنید، چه به صورت شخصی، همیشه می‌توانید از خدمات حامی مهاجر برای مهاجرت به آمریکا استفاده کنید. همکارانم در همه زمینه‌ها و تا ورود به آمریکا مشاور و همراه شما خواهند بود. با آرزوی بهترین شانس برای شما مخاطب عزیز حامی مهاجر

ناشناس
خسته نباشید بعد از انجام مراحل و گرفتن گرین کارت ایا میشه از امریکا خارج شد و چه مدت میتونیم خارج از امریکا باشیم که برای گرین کارت مشکلی پیش نیاد
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله برنده لاتاری بعد از گرفتن گرین کارت می‌تواند از آمریکا خارج شود و به ایران هم سفر کند. ولی نباید به صورت مداوم بیشتر از 6 ماه خارج از آمریکا اقامت داشته باشد.

سحر مصطفی زادن
سلام، وقت بخیر من لاتاری ثبتنام کردم ولی از اونجایی ک همه اطلاعات باید دقیق باشه یکم دلهره دارم. من اهل ارومیه هستم ولی تو خود ارومیه زندگی نمیکنم، ادرس هم چون دقیق نبود فقط ارومیه و اسم منطقه ای که توش زندگی میکنم رو زدم. بنظرتون مشکلی پیش نمیاد بابت این موضوع؟ تشکر
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. به آدرسی که در فرم لاتاری ثبت می‌کنید، هیچ چیزی ارسال نمی‌شود. بنابراین نیازی نیست که وسواس خاصی برای تکمیل آدرس داشته باشید. نگران نباشید، اگر مشکل فقط دقیق نبودن آدرس است، مشکل خاصی پیش نمی‌آید. اما توصیه می‌کنیم که در سال‌های بعد برای دوری از استرس و مطمئن بودن از ثبت نام صحیح در لاتاری، از فرم آنلاین ثبت نام لاتاری با موسسه حامی مهاجر استفاده کنید، تا کارشناسان ما بر روند ثبت نام لاتاری شما نظارت داشته باشند.

شقایق کاشفی
سلام اگر مجرد باشم و ثبت نام انجام بدم و بعد از برنده شدن در لاتاری متاهل بشم امکان اینکه با همسرم مهاجرت کنم وجود داره؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله این امکان وجود دارد.

نیما
سلام وقت بخیر.من دانشجوی پرستاری هستم اگ لاتاری برنده بشم تا زمان ورود به آمریکا فقط یک ترم از درس من باقی میمونه.آیا واحد های درسی که توی ایران خونده ام در آمریکا مورد قبول واقع میشه که من فقط اونجا یک ترم بخونم و به عنوان پرستار کار کنم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. این بستگی به دانشگاهی دارد که برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنید و باید بعد از برنده شدن درلاتاری، از کارشناسان تحصیلی در این زمینه کمک بگیرید.

حامد احمدی
سلام ، من مرد و متاهل هستم ، میتونم بصورت تنها در لاتاری ثبت نام کنم و پس از برنده شدن در لاتاری بدون همسرم برا مصاحبه به سفارت برم و مجرد به امریکا مهاجرت کنم
کارشناس حامی مهاجر

سلام. به هیچ عنوان امکان چنین موضوعی وجود ندارد. اگر متاهل هستید، باید به صورت متاهل ثبت نام کنید.

میترا
سلام .شوهرم 7 سال منزل را ترک کرده اگرتو لاتاری برنده بشم وشوهرم طلاقم نده آیا میتونم از ایران بعنوان برنده لاتاری خارج بشم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. شما از لحاظ مدارک متاهل محسوب می‌شوید. بنابراین باید به صورت متاهل در لاتاری ثبت نام کنید، در صورتی که برنده شوید برای مراحل بعد از لاتاری باید همسرتان نیز همراه شما باشد.در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز وضعیت تاهل خود را به لحاظ رسمی کاملا مشخص کنید.

مجید حسین جان زاده چاری
با عرض سلام، من تو لاتاری پارسال برنده شدم ،متاسفانه متاسفانه چهارشنبه از این موضوع اطلاع پیدا کردم و تونستم دیروز صبح که ۳۰ سپتامبر بوده فرم ds260 رو ارسال کنم ، آیا امیدی هست؟شمارمم ۱۸۶۳ مین نفر بوده
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. باید اطلاعات بیشتری ارائه می‌دادید. برنامه لاتاری سال قبل، لاتاری 2023 آمریکا نام داشت که نتایج آن در اردیبهشت 1401 اعلام شد. برندگان این برنامه لاتاری تا 30 سپتامبر 2023 (حدود یکسال دیگر) برای گرفتن ویزا مهلت دارند. ولی اگر برنده لاتاری 2022 هستید (که نتایجش در اردیبهشت 1400 اعلام شد) مهلت اقدام برای پرونده لاتاری 2022 به پایان رسیده است.  

جواد
سلام و عرض ادب بنده مدرک تحصیلیم دیپلم هست و بابت شغلم و آزمونی که دادم و کلاسهایی که گذراندم مدرک رسمی معادل کارشناسی گرفتم آیا با این مدرک میتوان میزان تحصیل رو کارشناسی اعلام کرد سپاس از راهنمایی شما
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. اگر مدرک کارشناسی شما آکادمیک است و از دانشگاه صادر شده است، مدرک تحصیلی کارشناسی را در ثبت نام لاتاری انتخاب کنید.

Mona Goharjoo
سلام من در لاتاری به عنوان یک فرد ایرانی برنده شدم و کانادا زندگی میکنم برای مصاحبه ایا سفارت در ونکووررو معرفی میکنن؟ و ایا باید انگلیسی صحبت کرد؟ ممنون
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. اگر اقامت کانادا را دارید، بعد از برنده شدن لاتاری می‌توانید درخواست مصاحبه سفارت آمریکا در کانادا را داشته باشید. زبان مصاحبه در این سفارت هم به زبان انگلیسی است. 

مارال
سلام ببخشید من میخوام امسال ثبت نام کنم ولی دیپلم ندارم اما آرایشگر هستم می خواستم بدونم در صورت قبولی و دعوت به مصاحبه چه مدارکی برای سوابق کار باید ارائه بدهم. در حال حاضر مدرک فنی حرفه ای آرایشگری دارم ولی اجاره نامه مغازه و جواز کسب بنام خواهرمه. ممنون از پاسخگوییتون
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. عجله نکنید و این سوال را بعدا از برنده شدن از کارشناسان حامی مهاجر بپرسید. چون قوانین هر سال متفاوت است و نکاتی وجود دارد که باید طبق شرایط شخصی راهنمایی شوید. 

ک.م
سلام مصاحبه به زبان فارسی باید انجام بشه یا انگلیسی؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. به دلخواه برنده لاتاری است. هم می‌تونید فارسی مصاحبه کنید و هم به زبان انگلیسی.

فرخ
با عرض سلام، اگر پدر خانواده در لاتاری برنده شود، هنگام مصاحبه باید همسر و بچه ها هم آزمایشات پزشکی انجام داده و همه خانواده به همراه مدارک، در جلسه مصاحبه حضور داشته باشند؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله. تمام زیر مجموعه های ایشان (همسر و فرزندان زیر 21 سال مجرد) باید همراه با مدارک در مصاحبه حضور داشته باشند و آزمایشات پزشکی (مرحله مدیکال) را انجام دهند.

رسول
فرم ds60 رو باید کجا پر کنیم؟
کارشناس حامی مهاجر

اگر از برندگان لاتاری امسال هستید، برای تکمیل فرم Ds-260 می‌تونید از خدمات موسسه حامی مهاجر استفاده کنید و با شماره 02149078 تماس بگیرید. در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتر درباره این فرم دارید. می‌تونید مقاله راهنمای تکمیل فرم ds-260 را مطالعه کنید.

شیرین
سلام وقت بخیر من دانشجوی کارشناسی سال اخر هستم، دیپلمم هم تجربیه، دو ترم پاییز و زمستونم هنوز مونده برای کارشناسی هنر، میتونم با مدرک کارشناسی ثبت نام لاتاری انجام بدم یا باید با دیپلم باشه؟ مدرک تحصیلی رو چجوری باید مشخص کنم
کارشناس حامی مهاجر

سلام. شما باید مدرک تحصیلی دیپلم را انتخاب کنید. چون در زمان ثبت نام لاتاری هنوز مشغول تحصیلی هستید و مدرک کارشناسی خود را دریافت نکرده‌اید.

شیوا
سلام مادرم ۷۰ سالشون هست و البته پدرم فوت کردند حدودا ۳۰ سال شده و فرزندی جز من نداره من تک فرزند خانواده هستم. میخواستم بپرسم امکان داره من مادرم را هم داخل کیس خودم ثبت کنم ؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. خیر. امکان این موضوع وجود نداره. متقاضیان فقط می‌تونند همسر و فرزندان زیر 21 سال خودشون رو به عنوان زیرمجموعه در لاتاری ثبت نام کنند. در صورتی که برنده لاتاری شدید، بعد از ورود به آمریکا می‌تونید برای مادرتون درخواست ویزای خانوادگی داشته باشید.

مهدی
درود. من مدرک دانشگاهیم دکترای حرفه‌ای دامپزشکیه. اما هنوز خدمت نرفتم و سابقه کار ندارم. برای لاتاری امکان گذاشتن وثیقه و ترجمه مدرک هست؟ و اینکه سابقه کار داشتن در این کیس اهمیتی داره؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بعد از برنده شدن در لاتاری اگر معافیت تحصیلی داشته باشید، امکان خروج از کشور را خواهید داشت. در این زمینه کارشناسان ما بعد از برنده شدن شما را راهنمایی خواهند کرد. سابقه کار و تحصبلات در شانس برنده شدن شما در لاتاری هیچ تاثیری ندارد. 

امین
سلام چنانچه مورد پذیرش باشیم، هیچ فرقی ندارد که به کدام شهر و منطقه از امریکا وارد شویم؟
کارشناس حامی مهاجر

خیر. انتخاب شهر و ایالت محل زندگی، به دلخواه برنده لاتاری است و هیچ اجباری در انتخاب شهر محل زندگی وجود ندارد.

مریم
اگه پاسپورت نداشته باشیم میتونیم ثبت نام کنیم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. به احتمال زیاد ثبت نام لاتاری امسال بدون پاسپورت امکان‌پذیر خواهد بود. فقط برای قطعی شدن این قضیه باید تا اواسط مهر صبر کنید. برای ثبت نام در لاتاری آمریکا، می‌توانید از فرم آنلاین ثبت نام لاتاری با موسسه حامی مهاجر استفاده کنید. 

مهدی پیرانه
سلام خسته نباشید من شنیدم که برای دریافت گرین کارت باید گردش مالی بالایی داشته باشیم آیا این درست است؟لطفا پاسخ دهید
کارشناس حامی مهاجر

خیر. چنین چیزی صحت نداره. لاتاری گرین کارت آمریکا ارزان ترین روش دریافت اقامت دائم در جهان هست. یعنی هیچ کشوری در دنیا وجود نداره که اقامت دائم خودش رو به چنین روش ارزان و بی دردسری در اختیار بقیه قرار بده. بنابراین برای اخذ گرین کارت آمریکا از طریق لاتاری، نیاز نیست که ثروتمند باشید یا گردش مالی کلان داشته باشید.

کارشناس حامی مهاجر

خیر. چنین چیزی صحت نداره. لاتاری گرین کارت آمریکا ارزان ترین روش دریافت اقامت دائم در جهان هست. یعنی هیچ کشوری در دنیا وجود نداره که اقامت دائم خودش رو به چنین روش ارزان و بی دردسری در اختیار بقیه قرار بده. بنابراین برای اخذ گرین کارت آمریکا از طریق لاتاری، نیاز نیست که ثروتمند باشید یا گردش مالی کلان داشته باشید.

مریم محمدی
با سلام . اگر خانمی به تنهایی ثبت نام لاتاری بکند بعدا در صورت قبول شدن می تواند دختر زیر ۲۱ ساله خود را هم همراه خودش ببرد؟ تشکر
کارشناس حامی مهاجر

سلام. اگر متاهل هستید، نمی‌توانید به صورت مجرد ثبت نام کنید. باید شرایط تاهل خود را واضح تر بیان کنید.

محمدرضا
با سلام و عرض ادب میخواستم بدونم من ۳۲ سالم هست و تازه دیپلم گرفتم دیپلم گرافیک کامپیوتر آیا اگه برنه بشم این مدرکو قبول میکنند البته بنده تا امروز ۱۳ سال سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم لطفا راهنمایی کنید با سپاس
کارشناس حامی مهاجر

با داشتن سابقه کار می‌توانید در لاتاری گرین کارت آمریکا ثبت نام کنید.

محمد
سلام کسی که معافیت سربازی از طریق جانبازی پدرش دریافت کرده امکان ویزا دادن بعد از برنده شدن هست؟؟؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله امکانش هست. فقط در صورت برنده شدن باید حتما با کارشناسان باتجربه مهاجرتی مشورت کنند.

کاربر
سلام من امسال خرداد ماه دیپلم میگیرم ، میخواستم ببینم مشکلی برای ثبت نامم پیش نمیاد ؟ (ثبت نام بدون خانواده)
کارشناس حامی مهاجر

اگر مدرک دیپلم خود را تا قبل از آبان دریافت کنید، می‌توانید به صورت مستقل در لاتاری گرین کارت امریکا ثبت نام کنید.

زهرا سلیمی
سلام وقت بخیر. من شنیدم بعد از برنده شدن لاتاری و انجام کارهای اداری برای دریافت گرین کارت حتما باید شش ماه در خاک امریکا اقامت داشت که گرین کارت بدن. و شنیدم بعد گرفتن گرین کارت حداقل باید سالی یک ماه تو امریکا اقامت داشت که گرین کارت باطل نشه حقیقت داره این مورد ها؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. بعد از اولین ورود برنده لاتاری به آمریکا، بهتر است که شش ماه در آمریکا حضور داشته باشد تا کارهای اداری و دریافت گرین کارت انجام شود. بعد از آن برنده لاتاری می‌تواند بین ایران و آمریکا در رفت و آمد باشد، اما اگر بیش از 6 ماه به صورت مداوم خارج از آمریکا باشد، برای گرین کارت او مشکل به وجود می‌آید. البته در صورتی که دارنده گرین کارت به علت واجبی (مثل تمام کردن تحصیلات در ایران) قصد اقامت بیش از 6 ماه مداوم در خارج از آمریکا داشته باشد، می‌تواند برای این کار مجوز خروج دریافت کند و کار خود را به انجام رساند.

نواب
سلام بعد از مهلت ثبت نام لاتاری چه زمانی نتایج اعلام میشه؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. حدود 6 ماه بعد و در ماه اردیبهشت

میلاد کشاورز
سلام و عرض ادب عزیز بنده دیپلم برق دارم از فنی و حرفه ایی و الان دانشجوی کارشناسی ارشد معماری هستم و ۲ ترم دیگه مانده است تا اتمام . اگر در لاتاری برنده بشوم در صورتیکه که کارت پایان خدمت ندارم مشکلی ایجاد میشود ؟ چون دانشجو هستم .
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. برای ثبت نام لاتاری نیاز به کارت پایان خدمت ندارید. بعد از فارغ التحصیلی یکسال معافیت تحصیلی خواهید داشت. باید محاسبه کنید که این زمان برای شما کافی است یا خیر. در هر صورت توصیه می‌کنیم شانس خود را امتحان کنید و ثبت نام لاتاری را انجام دهید.

مسعود نوروزی
درود می خواستم بدونم بعد از اینکه لاتاری رو برنده شدیم و ویزا گرفتیم، آیا امکان برگشت به ایران وجود داره و می تونیم هر وقت دلمون خواست بین ایران و‌امریکا رفت و آمد کنیم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بعد از ورود به خاک آمریکا و دریافت گرین کارت، امکان رفت و آمد بین ایران و امریکا وجود داره.

ناشناس
سلام ایا حتما باید مدرک زبان داشت ؟
کارشناس حامی مهاجر

برای مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری، در هیچ مرحله ای نیازی به داشتن مدرک زبان ندارید.

Nashnas
سلام خسته نباشید ببخشید اگه کسی باردار باشه تا بدنیا اومدن بچه که نمیتونه تعداد دقیق فرزندان رو اعلام کنه وبعد از برنده شدن بچه به دنیا بیاد آیا مشکلی براش پیش نمیاد داخل مصاحبه
کارشناس حامی مهاجر

خیر. مشکلی به وجود نخواهد آمد. بعد از برنده شدن اطلاعات فرزند جدید در فرم مهاجرتی وارد خواهد شد.

عرفان قربانی
از کجا میفهمیم برنده شدیم یا نه؟ ایا ایمیل میاد؟ اگه نیومد چی؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. هنگامی که برنده لاتاری بشید، هیچ ایمیل یا پیامکی از سمت مرجع اصلی برگزاری لاتاری آمریکا به شما ارسال نخواهد شد. پس چطور نتیجه لاتاری خودمون رو چک کنیم؟ برای این کار پیشنهاد می‌کنیم توضیحات کامل ارائه شده در این مقاله را بخوانید: چگونه نتایج لاتاری آمریکا را بررسی کنم؟

خانی
سلام وقت بخیر یک سوال داشتم. بعد از اینکه اقامت گرفتیم و وارد آمریکا شدیم ، خودمون باید کار پیدا کنیم و هزینه خونه و تحصیل و ... رو باید خودمون پرداخت کنیم درسته؟!
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله. شما کارت اقامت دائم دریافت می‌کنید و می‌تونید مثل یک شهروند عادی آمریکایی به دنبال کار باشید، حساب بانکی باز کنید و خانه و ماشین معامله کنید.

کاربر حامی مهاجر
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر مرسی بابت اطلاعات جامع وکاملتون میخواستم خدمتتون عرض کنم ک من مجردم وزیر دیپلمم یعنی تا سوم دبیرستان اگه ثبت نام کنم در لاتاری وبرنده شم در مصاحبه لاتاری پذیرفته میشم چون گفته بودن دوسال اگه در مکانی کار کرده باشین میپذیرن با اینکه باید تو ایران دپلمم رو بگیرم لطفا راهنمایی کنید سپاس از شما
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بعد از برنده شدن در لاتاری باید سابقه کار ارائه دهید و در صورت داشتن سابقه کار امکان دریافت ویزا را خواهید داشت.

کاربر حامی مهاجر
سلام. در صورتی که دانشجوی پسر برنده بشه، خب طبیعتا کارت پایان خدمت نداره! آیا چنین افرادی ریجکت میشن؟ یا راه های دیگری هم هست؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. برای کسانی که معافیت تحصیلی دارند، راه هایی برای دریافت پاسپورت و خروج از کشور با وثیقه وجود دارد.

Saeed Golestan
سلام آیا مدرک تحصیلی مهمه برای برنده شدن لاتاری
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. برنده شدن در لاتاری فقط به شانس و ثبت نام صحیح در لاتاری بستگی دارد. پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله راه‌های افزایش شانس برنده شدن در لاتاری را بخوانید.

بهروز
با سلام و تشکر اطلاعات بسیار دقیق و ارزشمندتون از زمانی که مهر گرین کارت توی پاسپورتمون بخوره چقدر فرصت برای ورود به آمریکا داریم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. ویزای لاتاری تا 6 ماه پس از زمان صدور مدیکال آمریکا اعتبار دارد و در مدت زمان اعتبار این ویزا می‌توانید وارد آمریکا شوید.

Mohammad aman masoomi
سلام جهان سپاس بابت این همه معلومات تان لطفآ نموده برایم بگوید فورم DS 230 را در کدام ایمل آدرس ارسال کنم من در سال ۲۰۲۰ برنده لاتری شدم مشکل ایمل داشتم که ایمل در spam ذخیره شده بود تازه متوجه ایمل شدیم ممنون تان خواهم بود لطفآ کمکم کنید هردوستیکه پیام مه میبیند برایم یادآورشود خرسندمیشوم.
مصطفی شمسی
درود بر شما مطالب عالی و کامل من دیپلمم نظام قدیم فنی و حرفه ای رشته الکتروتکنیک هست آیا روشی برای ثبت نام وجود داره سابقه کار هم با بیمه دارم البته شغل رانندگی کامیون راهی داره برای ثبت نام
کارشناس حامی مهاجر

با داشتن دو سال سابقه کار هم می‌توانید در لاتاری ثبت نام کنید.

محمدرضا احمدی
سلام. ببخشید پس از برنده شدن در لاتاری، ارائه کارت پایان خدمت در مصاحبه برای آقایان ضروریه؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله در سفارت باید کارت پایان خدمت خود را ارائه کنید.

AHMAD FARHAD UZBIK ZAHERI
سلام شخصیکه برنده لاتری بشکل فامیلی باشد آیا می‌تواند صرفا یک تن آنها اسناد خویش را طی مراحل نموده ویزا بگیرد؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. باید تمام زیر مجموعه ها را برای مصاحبه لاتاری به همراه ببرد و نمی‌تواند مراحل دریافت ویزا را بدون حضور آن‌ها طی کند.

Shahrzad Abbasi
سلام در بخش مدیکال بیماری هپاتیت b مادرزادی در لیست بیماریهایی که نمی توانند ویزا بگیرند هست؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. برای اطلاع از لیست بیماری‌ها مقاله مدیکال آمریکا را بخوانید.

بیان
سلام روزتون بخیر و خسته نباشید خواهر من لاتاری ۲۰۲۳رو قبول شده از یه وکیل کمک خواستیم و گفتن هزینه ی مشاوره تقریبا پنج هزار دلار هستش که حقیقتا خیلی زیاده و اینکه هزینه ی رزرو هتل و مدیکال و خونه تو آمریکا به عهده ی خودمون هست میدونم که هزینه ها زیاده ولی واقعیتش پنج هزار دلار فقط واسه پر کردن فرم و مشاوره درباره مصاحبه تو سفارت خیلی دور از واقعیته میخواستم بپرسم واقعا هزینه ش همینه یا نه ممنونم
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. واقعا نیازی به پرداخت چنین هزینه های سرسام آور و گرانی نیست. با حامی مهاجر تماس بگیرید، کارشناسان ما به صورت کامل شما را راهنمایی خواهند کرد و اقدامات لازم را برای شما انجام خواهند داد.

سهیل احمدی
با سلام و درود اگر لاتاری برنده شویم ولی کارت پایان خدمت نداشته باشیم کیس ما رد میشود؟!
کارشناس حامی مهاجر

سلام. برای دریافت وقت مشاوره از کارشناسان حامی مهاجر با شماره 02149078 تماس بگیرید و یا از سامانه آنلاین دریافت وقت مشاوره مهاجرتی حامی مهاجر استفاده کنید.

علی رهنما
الآن صفحه ای که باز شده برای من باز شده has not been selected زده یعنی رد شدم؟
کارشناس حامی مهاجر

بله. یعنی در لاتاری امسال انتخاب نشده‌اید.

منصور بهرامی
سلام بنده زیر مجموعه خانمم ثبت نام کردم. خانمم لیسانس دارن. خودم دیپلم ندارم. اگر برنده بشیم تو مصاحبه رد میکنن؟؟
کارشناس حامی مهاجر

خیر. کیس اصلی ملاک است.

mehdi darabi
سلام زمان ثبت نام لاتاری باید پاسپورت داشته باشیم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. احتمال زیاد ثبت نام لاتاری امسال بدون پاسپورت است و همه می‌توانند ثبت نام لاتاری را انجام دهند.

عارف جعفری تبار
سلام من یه سوال داشتم آیا برای ایرانیا سفارتهای ایروان و آنکارا و ابوظبی انتخاب میشه فقط چون من زبانم زیاد خوب نیست
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله این سه سفارت برای ایرانی ها انتخاب می‌شود. نگران نباشید. مصاحبه لاتاری به زبان فارسی است.

احمد رضا امیراحمدی
اگر از یک خانواده یک یا دو نفر برنده شود تکلیف سایر نفرات چیست
کارشناس حامی مهاجر

برنده لاتاری می‌تواند همسر و فرزندان زیر 21 سال خود را به آمریکا ببرد.

الهام
سلام وقت بخیر شما اصفهان نمایندگی دارید؟؟ لطف میکنید شماره تلفن و آدرس نمایندگی اصفهان رو بدید؟؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. حامی مهاجر فقط در تهران دفتر دارد.

بابک کشتیبان
سلام سوال اول : بعد از دریافت ویزا چه مدت زمان هست تا وارد خاک آمریکا شد؟ مثلا 3 ماه بهد گرفت ویزا میشه رفت ؟ سوال دوم : بعد از وارد شدن به خاک آمریکا چقدر طول میکشه تا گرین کارت صار بشه ؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. ویزای لاتاری تا 6 ماه بعد از دریافت مدیکال اعتبار دارد. بعد از ورود به آمریکا حدود 45 روز تا یک ماه طول می‌کشد تا گرین کارت صادر شود. البته جای نگرانی نیست، در این مدت ویزای لاتاری شما در حکم گرین کارت موقت است و می‌توانید کارهای خود را در آمریکا انجام دهید.

اسماعیل شریفی
آیا تسلط نداشتن بر زبان هم دلیل رد شدن در مصاحبه میشه؟
کارشناس حامی مهاجر

خیر. مصاحبه لاتاری به زبان فارسی انجام می‌شود.

زهرا راو
لازمه قبل از مصاحبه مدرک زبان و بگیریم؟
کارشناس حامی مهاجر

خیر. نیازی نیست. مصاحبه لاتاری به زبان فارسی است.

مریم هوشمند
با سلام و خسته نباشید ایا بعد از برنده شدن در لاتاری هم برای مراحل اداری میشه از مشاورین شما کمک گرفت؟ من خودم ثبت نام کردم
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله البته. ما در آمریکا هم همراه برندگان لاتاری هستیم. برای دریافت وقت مشاوره از کارشناسان حامی مهاجر با شماره 02149078 تماس بگیرید و یا از سامانه آنلاین دریافت وقت مشاوره مهاجرتی حامی مهاجر استفاده کنید.

یونس آزاد
سلام اگه تمام مراحلوبخوبی گذراندیم چطوری خونه وکارپیداکنیم چقدپول ببریم واسه اجاره خونه ک
کارشناس حامی مهاجر

سلام. حامی مهاجر در این زمینه هم شما را کمک خواهد کرد و مشاوره های لازم را با توجه به زمان و شهر انتخابی شما ارائه خواهد داد.

سارا ساعد
بعد از ورود به خاک آمریکا به راحتی کار و خانه میتوانیم پیدا کنیم ؟ یا باید هزینه زیادی هم آنجا بکیم؟
کارشناس حامی مهاجر

همانند یک شهروند عادی آمریکایی زندگی می‌کنید و خب مسلما زندگی در هر کشوری هزینه های خاص خودش را دارد.

مسعود احمدی
سلام متاسفانه پاسپورتم به سرقت رفته درصورت برنده شدن چه اتفاقی میافته باتوجه اینکه پاسپورت جدید گرفتم
کارشناس حامی مهاجر

سلام. این مشکل قابل حله. در صورت برنده شدن برای دریافت وقت مشاوره از کارشناسان حامی مهاجر با شماره 02149078 تماس بگیرید و یا از سامانه آنلاین دریافت وقت مشاوره مهاجرتی حامی مهاجر استفاده کنید.

علی کیا
با سلام. اگر یکی از همراهان بخاطر تحصیل طولانی مدت مثل پزشکی نخواهد الان به آمریکا بیاید یعنی ویزا نخواهد، باز هم باید در روز مصاحبه در سفارت حضوریابد؟ با تشکر
کارشناس حامی مهاجر

بله. همه زیرمجموعه های کیس اصلی باید در مصاحبه سفارت آمریکا شرکت کنند، البته بعد از دریافت ویزا می‌توانید به آمریکا نروید، اما خب شانس بزرگی را از دست خواهید داد.

شادی فلاحی
سلام وقت بخیر. بعد از برنده شدن در لاتاری میشه عقد کرد ؟ آیا قبول میکنن؟ اگر بله چه شرایطی داره؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله می‌توانید. اما باید به افسر ثابت کنید که ازدواج شما ساختگی نیست. 

ناشناس
ایا بعد از گرفتن پاسپورت هم اگر بیشتر از 6 ماه امریکا نباشیم پاسپورت باطل میشود یا خیر؟
کارشناس حامی مهاجر

خیر. مشکلی برای پاسپورت به وجود نمی‌آید. فقط کارت اقامت است که به مشکل می‌خورد. 

ناشناس
با سلام و تشکر از اطلاعات مفید شما. میخواستم بگم من افغان هستم و برای لاتاری ۲۰۲۳ ثبت نام کردم.ایران بدنیا اومدم و درس خوندم من این ترم آخر دانشگاهم هست و لیسانس میگیرم.اما به دلیل مشکلاتی که اتباع افغان داخل ایران دارند مدرک تحصیلی منو یک سال بعد میدند من اگه در لاتاری برنده بشم و در حین مصاحبه مدرک لیسانسم نباشه رد میشم؟
کارشناس حامی مهاجر

برای دریافت وقت مشاوره از کارشناسان حامی مهاجر با شماره 02149078 تماس بگیرید و یا از سامانه آنلاین دریافت وقت مشاوره مهاجرتی حامی مهاجر استفاده کنید.

ناشناس
اگر بعد از برنده شدن در لاتاری ازدواج کنیم امکان رفتن هر دو نفر دوجود دارد؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله امکانش وجود دارد.

ناشناس
سلام میخواستم بدونم اگه لاتاری برنده بشیم و بخوایم چند سال بعد مهاجرت کنیم میشه ازش استفاده کرد؟ هر فرد چند بار میتونه تو لاتاری شرکت کنه؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. لاتاری جز برنامه های مهاجرتی است که دارای سال مالی است. یعنی اگر مراحل بعد از برنده شدن را در مدت زمان معینی انجام ندهید، پرونده شما بسته خواهد شد و در سال های بعد قابل استفاده نیست. شما هر سال می‌توانید در لاتاری آمریکا ثبت نام کنید.

ناشناس
سلام وقتتون بخیر . من همسرم دانشجوی تربیت معلم . الان جزو کارمند های دولت محسوب میشه و سربازی هم نرفته . میخوام بدونم اگه قبول بشه لاتاری مشکلی پیش نمیاد چون سربازی نرفته ؟
کارشناس حامی مهاجر

خیر. مشکل خاصی به این علت برای ایشان به وجود نخواهد آمد.

ناشناس
با سلام میخواستم بدونم که کسی که گرین کارت داره میتونه پدر و مادرشو دعوت کنه امریکا ? یا حالا هرطوری میشه پدر و مادر رو با خودم ببرم ?
کارشناس حامی مهاجر

بله. با داشتن گرین کارت می‌تونید کارهای مهاجرت پدر و مادر خود را نیز انجام دهید.

ناشناس
با سلام. یک سوال داشتم از شما. من برای لاتاری ثبت نام انجام دادم ولی به دلیل اینکه تاریخ پاسپورتم در حال اتمام هست قصد تعویض آنرا دارم. با توجه به اینکه اطلاعات پاسپورت قدیمم در سیستم ثبت نام لاتاری ثبت شده، آیا در صورت قبولی مشکلی برای من پیش خواهد آمد یا خیر. قبلا بابت راهنمایی از شما سپاسگزارم.
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر مشکلی به وجود نخواهد آمد. فقط پاسپورت قبلی خود را به همراه داشته باشید.

ناشناس
سلام برای ثبت نام اولیه چه مدارکی باید داشته باشیم و مدارک را برای شما ارسال کنیم شما ثبت نام را انجام میدهید
کارشناس حامی مهاجر

سلام. برای اطلاع دقیق مقاله شرایط و مدارک ثبت نام لاتاری را بخوانید.

ناشناس
سلام وقت بخیر برندگان لاتاری در انتخاب شهر محل سکونت آزادند یا خود دولت محل زندگی را تعیین میکند؟
کارشناس حامی مهاجر

برندگان لاتاری می‌توانند در هر شهری که دوست دارند، زندگی کنند. هیچ اجباری برای انتخاب شهر وجود ندارد.

ناشناس
سلام خسته نباشید اگر در لاتاری برنده بشیم برای فرستادن مدرک مورد نظر چند روز فرصت داریم ممنون میشم راهنمایی کنید
کارشناس حامی مهاجر

برای دریافت وقت مشاوره از کارشناسان حامی مهاجر با شماره 02149078 تماس بگیرید و یا از سامانه آنلاین دریافت وقت مشاوره مهاجرتی حامی مهاجر استفاده کنید.

ناشناس
سلام ممنون از اطلاعات خوبتون..در مورد روشهای انتقال پول از ایران بعداز قبولی در لاتاری هم اگه میشه راهنمایی بفرمایید؟ مثلا اگه کسی خونه و ماشین و کل زندگیشو بفروشه چطور میتونه انتقال سرمایه امن و به صرفه ای داشته باشه.
کارشناس حامی مهاجر

می‌توانید از طریق صرافی های معتبر این کار را انجام دهید.

ناشناس
سلام، ببخشید یه سوالی دارم ازتون برای کسایی مثل من که تازه هیجده ساله شدن و اصلا خدمت نرفتن، مشکل پیش میاد؟
کارشناس حامی مهاجر

در صورتی که معافیت تحصیلی داشته باشید و بتوانید پاسپورت بگیرید، مشکلی پیش نخواهد آمد.

ناشناس
سلام و وقت بخیر بعد از ورود به کشور آمریکا باید با هزینه خودمون خونه بگیریم یعنی کاملا از صفر؟و باید دنبال کار بگردیم؟اگه کسی مثل خودم بخواد دکتری و ادامه تحصیل بده چکاری باید انجام بده؟تشکر از شما
کارشناس حامی مهاجر

بله. همانند یک شهروند عادی آمریکایی می‌توانید کار کنید و در دانشگاه های دولتی یا خصوصی ادامه تحصیل بدهید.

ناشناس
باسلام واحترام خدمت شما عزیزان . ثبت نام لاتاری 2022را از طریق دفتر شما انجام دادم و بینهایت از شما بزرگواران سپاسگزارم و مطمئنم لاتاری برنده میشم 🙃 حتما وحتما برای ادامه کارها با دفتر شما هماهنگ میکنم .
کارشناس حامی مهاجر

سپاس از شما مخاطب عزیز و با آرزوی بهترین شانس ها برای شما

ناشناس
عالی دمتون گرم من احساس میکنم قبل از برنده شدن نیاز به مشاوره دارم چون دلم روشن ک برنده ام.
کارشناس حامی مهاجر

با آرزوی بهترین شانس‌ها برای شما مخاطب عزیز

ناشناس
سلام،ببخشید بعد از برنده شدن ازدواج کنم،در صورتی که در فرم مجرد زدم ،ایا مشکلی پیش میاد قبل از مصاحبه ازدواج کنم؟
کارشناس حامی مهاجر

خیر. مشکلی پیش نمی آید.

ناشناس
سلام خیلی ممنون از توضیحات کاملتون. یه سوال داشتم. پدر من لاتاری برنده شدن و از kcc براشون ایمیل اومده که مدارک رو ارسال کنن. تو قیمت سوئ پیشینه چون ایشون بالای 1 سال در کشور قزاقستان ماموریت داشتن در حال گرفتن سوئ پیشینه از سفارت قزاقستان هستن. میخواستم بدونم مادرم هم بعنوان همراهشون باشد این مدرک رو تهیه کنن از سفارت قزاقستان؟ چون توی مدارک درخواستی ننوشته که برای همراه هم لازم هست
کارشناس حامی مهاجر

برای دریافت وقت مشاوره از کارشناسان حامی مهاجر با شماره 02149078 تماس بگیرید و یا از سامانه آنلاین دریافت وقت مشاوره مهاجرتی حامی مهاجر استفاده کنید.

ناشناس
ممنون از اطلاعات جامع و کامل. در مورد مرحله مدیکال آیا نزدن واکسن کرونا میتونه مشکل ایجاد کنه؟‌من واکسن نزدم و تمایلی هم به زدن واکسن کرونا ندارم. و اینکه آیا باید مدارک واکسن های قبلی رو ترجمه کنیم؟
کارشناس حامی مهاجر

برای دریافت وقت مشاوره از کارشناسان حامی مهاجر با شماره 02149078 تماس بگیرید و یا از سامانه آنلاین دریافت وقت مشاوره مهاجرتی حامی مهاجر استفاده کنید.

ناشناس
سلام، ممنون از راهنمایی خوبتون. می خواستم بدونم اگر من برنده لاتاری بشم و کارهای ویزا رو هم به درستی انجام بدم تا جه زمانی فرصت ورود به خاک آمریکا رو دارم؟ آیا محدودیتی درونش وجود داره؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. مدت اعتبار ویزای لاتاری، 6 ماه پس از صدور مدرک مدیکال شماست.

ناشناس
سلام ایا یکی که هنوز دیپلم نگرفته و دبیرستانه وقتی برنده لاتاری شده میتونه بورسیه تحصیلی هم بگیره ؟ و اونجا ب درسش ادامه بده ؟
کارشناس حامی مهاجر

بدون داشتن مدرک دیپلم نمی‌توانید به عنوان متقاضی اصلی در لاتاری ثبت نام کنید.

ناشناس
سلام ممنون از وب سایت و مطالب خوبتون ببخشید بعد از قبولی در لاتاری خودمون انتخاب میکنیم که در کدوم شهر زندگی کنیم ؟ مثلا اگه خدا بخواد و قبول بشم میتونم در نیویورک زندگی کنم ؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله در انتخاب شهر برای زندگی در آمریکا آزاد هستید.

ناشناس
سلام وقتتون بخیر بعد از برنده شدن لاتاری تکمیل کردن مدارکات وارد خاک امریکا شوم چگونه بتونم خانه بگیرم و کار پیدا کنم ؟ شرایط اجاره مسکن چجوریه و شرایط کار پیدا کردن چجوریه خانه و کار این دو خیلی برام مهمه ممنون میشم راهنمایی ام کنید
کارشناس حامی مهاجر

بعد از برنده شدن، کارشناسان با توجه به زمان و شهر انتخابی، شما را راهنمایی خواهند کرد. بابت این مساله نگرانی مهمی وجود ندارد.

ناشناس
سلام خدمت شما عزیزان.برای بچه های ۸ ساله هم هزینه مصاحبه هست یا فقط پدر و مادر؟
کارشناس حامی مهاجر

برای تمام اعضای خانواده هزینه سفارت به صورت جداگانه دریافت خواهد شد.

ناشناس
ایا هزینه ۳۳۰ ولاز دز شرایطی که ویزا قبول نشد در سفارت ایا میتو ان این را پس گرفت؟
کارشناس حامی مهاجر

خیر. غیر قابل بازگشت است.

ناشناس
ممنون از اطلاعات مفیدتون...یه سوال داشتم...اگه بعد از برنده شدن و قبول شدن تو مصاحبه ازدواج کنیم ، آیا میشه همسرمونو با خودمون ببریم؟؟؟ممنون میشم راهنمایی کنید 🙏🏼
کارشناس حامی مهاجر

سلام. اگر بعد از دریافت ویزای لاتاری ازدواج کنید، ابتدا باید خودتان به آمریکا بروید و سپس کارهای مهاجرت همسرتان را انجام دهید.

ناشناس
تقریبی برای کارهای اداری و بلیط رفتن به خاک آمریکا و اجاره کردن خانه کوچک و گذاران زندگی برای یکی دو ماه چقدر پول لازم هست؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. برای پاسخگویی دقیق به سوالتون توصیه می‌کنیم که مقاله هزینه‌های زندگی در آمریکا و بهترین شهر آمریکا برای برندگان لاتاری را مطالعه کنید.

ناشناس
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت مشاوران محترم حامی مهاجر سوالی داشتم اینکه بعد از به اتمام رسوندن کامل و صحیح پروندمون و دریافت ویزا نامبر آیا برای ورود به خاک آمریکا محدودیت زمانی داریم یعنی باید (به طور مثال تا 6 ماه بعد از دریافت ویزا) وارد خاک آمریکا بشیم یا اینکه میتونیم هر موقع که برای خودمون مساعد بود بریم و هیچ محدودیتی زمانی برای ورود به آمریکا نداریم
کارشناس حامی مهاجر

سلام. ویزای لاتاری تا 6 ماه پس از صدور مدرک مدیکال اعتبار دارد. بنابراین محدودیت زمانی دارید.

ناشناس
بعد از ورود ب خاك امريكا،ايا جايي هست ك ساكن بشيم از طرف دولت امريكا؟يا قبل از رفتن ب اونجا بايد خانه خريد و كارهارو پيش برد؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. قبل از ورود به آمریکا باید به فکر خانه و محل اسکان باشید. حامی مهاجر در این زمینه هم شما را کمک خواهد کرد. نگران نباشید.

ناشناس
سلام ،اگر كسي برنده لاتاري بشه و از پس هزينه ها بر نياد و نتونه اونجا خونه بخره بايد چيكار كنه؟
کارشناس حامی مهاجر

در ایران برای هزینه ها چه کاری انجام می‌شود، در آمریکا هم به این شکل است. باید به دنبال کار و درآمد باشید.

ناشناس
سلام فرد برنده شده در لاتاری در کدام ایالت و شهر امریکا اقامت خواهد داشت؟؟
کارشناس حامی مهاجر

در هر شهری که دلخواهش باشد، اجازه زندگی و کار دارد.

ناشناس
سلام می خواستم بدونم آیا پس از رفتن به آمریکا تا زمانی که شغل مناسب پیدا نکنیم آیا هزینه های اجاره و خورد و خوراک را دولت آمریکا متحمل میشه؟ یا نه صفر تا ۱۰۰ با خودمونه؟؟؟
کارشناس حامی مهاجر

خیر. صفر تا صد هزینه ها با برنده لاتاری است.

ناشناس
سلام وقتتون بخیر من برنده لاتاری 2020 شدم. اما به خاطر مسائل کرونا و travel ban ها اقدامی نکردم میخواستم ببینم هنوز میشه کاری کرد؟
کارشناس حامی مهاجر

خیر. پرونده لاتاری 2020 بسته شده است.

ناشناس
در سفارت در مصاحبه چه چیزهایی پرسیده میشود ؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. برای اطلاع دقیق از مصاحبه لاتاری در سفارت آمریکا، مقاله تجربیات چند تن از برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا را بخوانید.

ناشناس
سلام و عرض ادب.حقیقتا چند سال پیش به خاطر یه سری مشکلات و اتفاقاتی که در زندگیم افتاد مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خودم رو با نمرات پایینی تونستم بگیرم و بعداز گذشت چندین سال که تونستم خودم رو جمع جور کنم کنکور دادم و الان مدرک کارشناسی فوریت های پزشکی دارم میخواستم بدونم اگه برنده لاتاری شم به معدل دیپلمم که پایین هست گیر میدن؟
کارشناس حامی مهاجر

خیر. معدل پایین هیچ مشکلی برای مراحل بعد از برنده شدن لاتاری ایجاد نمی‌کند و اصلا ملاک ویزا شدن یا نشدن شما نخواهد بود.

ناشناس
اگه کسی برنده بشه فقط میتونه خانوادشو ببره؟
کارشناس حامی مهاجر

بله. فقط همسر و فرزندان زیر 21 سال خود را به آمریکا می‌برد.

ناشناس
سلام ممنون از راهنمایی های با ارزشتون. بنده لیسانس برق هستم ولی به صورت تا پیوسته اگر انشالله قبول شدم برای ارایه مدرک تحصیلی فقط داشتن اصل لیسانس کافیه با اصل فوق دیپلم هم نیازه.ممنون
کارشناس حامی مهاجر

برای دریافت وقت مشاوره از کارشناسان حامی مهاجر با شماره 02149078 تماس بگیرید و یا از سامانه آنلاین دریافت وقت مشاوره مهاجرتی حامی مهاجر استفاده کنید.

ناشناس
سلام و وقت بخیر. تو مراحل بعد ار قبول شدن در لاتاری یه جا خوندم نوشته بودید وقتی وارد خاک امریکا میشید افسر فرودگاه کنترل ثبت آدرس برنده لاتاری درآمریکا انجام میده کدوم آدرس؟ در هنگام پر کردن فرم لاتاری مگه ما آدرس محل زندگی خود در ایران نباید پر کنیم؟ هنگام مصاحبه بعد از برنده شدن تو لاتاری هم اگر فرمی بدن و بخوان آدرسی بنویسیم ما که تو آمریکا محل زندگی نداریم که بخواییم آدرس پستی بدیم تا مدارکمون به اونجا ارسال بشه حالا کسی که فامیل و آشنایی داره به کنار.کسی که هیچ بستگان و آشنایی و خونه ای نخریده نداره تکلیفس چیه؟
کارشناس حامی مهاجر

در فرم برندگان لاتاری باید یک آدرس در آمریکا برای ارسال گرین کارت، تعیین کنید. در صورتی که هیچ کس را در آمریکا ندارید، کارشناسان ما در حامی مهاجر شما را راهنمایی خواهند کرد و جای نگرانی وجود ندارد.

ناشناس
با سلام.بعد از برده شدن لاتاری چه مدت زمان داریم برای گرفتن وقت سفارت اقدام کنیم.برای کسی که مشغول خدمت سربازی هست آیا امکان به تاخیر انداختن وقت سفارت تا اتمام سربازی وجود دارد؟
کارشناس حامی مهاجر

وقت سفارت لاتاری، توسط خود سفارت به برنده لاتاری اعلام می‌شود و انتخاب آن به دلخواه برنده لاتاری نیست.

ناشناس
درود، سوال داشتم، اينكه من الان مجردم نامزد دارم اگه برنده بشم و بعد برنده شدن عروسي كنم، ميتونمم خانوممو ببرم با خودم ؟؟ ممنون ميشم پاسخ بدين🙏🏻
کارشناس حامی مهاجر

بله. امکان به همراه بردن همسرتان وجود دارد.

ناشناس
سلام و وقت بخیر خدمت شما عزیزان گرامی ...بابت راهنمایی های کامل و جامعتون در مورد لاتاری ممنونم.من تو قسمت سوال و جواب ها دیدم نوشته بودید هنگام مصاحبه بعد از قبولی لاتاری افسر سفارت با شما به زبان فارسی مصاحبه میکند.واقعا؟ صد در صد ؟ من یکی از موارد استرس زا و ناامید کننده من همین موضوع تسلط به انگلیسی هنگام مصاحبه بودش. یعنی در هنگام مصاحبه سوالی در مورد تسلط شما به زبان انگلیسی و تاثیر اون در رد یا قبول شدن ما هنگام مصاحبه ندارد؟
کارشناس حامی مهاجر

بله. خیالتان راحت باشه. تسلط بر زبان انگلیسی هیچ تاثیری در ویزا شدن یا نشدن شما ندارد. برای اطمینان از این موضوع تجربه برندگان لاتاری از مصاحبه سفارت را ببینید.

ناشناس
سلام. ممنون از راهنمایی تون. اگر لاتاری برنده شده باشی و مراحل گذرونده باشی و بری امریکا... ایا درمورد شروع زندکی اونجا و پیداکردن شغل کمکت میکنن؟ و تکلیف بچه هایی که اینجا دو سه کلاس درس خوندن چی میشه اونجا؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. کارشناسان حامی مهاجر در مورد تمام این مسائل به شما مشاوره خواهند داد. نگران این موضوع نباشید.

ناشناس
سلام وقتتون بخیر . بعد از برنده شدن در لاتاری تیم شما ۰ تا ۱۰۰ کارها اعم از پر کردن فرم مصاحبه و خود مصاحبه کمک میکنند تا به درست ترین حالت ممکن انجام بشه !! بعد از مصاحبه بعد از چند وقتش میشه وارد خاک آمریکا شد !!
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله در تمام مراحل بعد از برنده شدن لاتاری، حامی مهاجر در کنار شما خواهد بود و خیال شما از تمام مسائل راحت خواهد بود. در صورتی که بعد از مصاحبه ویزای لاتاری را دریافت کنید، از همان روز می‌توانید وارد آمریکا شوید.

ناشناس
سلام و وقت بخیر متاسفانه فرم لاتاری رو پر کردم ولی حرف انگلیسی اول شماره پاسپورتم رو نزدم ممکنه ریجکت بشم ؟
کارشناس حامی مهاجر

می‌تونیم در این مورد شما رو کمک کنیم. برای دریافت وقت مشاوره از کارشناسان حامی مهاجر با شماره 02149078 تماس بگیرید و یا از سامانه آنلاین دریافت وقت مشاوره مهاجرتی حامی مهاجر استفاده کنید.

ناشناس
سلام .ممنون از توضیحاتون برای مدارک حتما باید کارت پایان خدمت داشته باشی و دانشجو نمیتونه اقدام کنه ؟
کارشناس حامی مهاجر

الزامی به داشتن پایان خدمت نیست. با معافیت تحصیلی هم می‌توانید اقدام کنید.

ناشناس
با درود فراوان و خسته نباشید. دوتا سوال: اول اینکه بعد طی کردن تمام مراحل و ورود به خاک آمریکا چه مدت زمان میبرد پاسپورت و تابعیت آمریکا صادر شود؟ سوال دوم بعد از گرفتن تابعیت آمریکا میتوان اقامت کشور دیگری مثل کانادا را گرفت؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بعد از ورود به آمریکا با ویزای لاتاری، شما دارنده اقامت دائم این کشور هستید و می‌توانید برای همیشه در این کشور زندگی کنید. یعنی تقریبا بلافاصله بعد از ورود به آمریکا اقامت دائم امریکا را دریافت خواهید کرد و می‌توانید برای دریافت اقامت سایر کشورها هم اقدام کنید.

ناشناس
واقعا ممنون از اطلاعات کامل و جامع شما.فوق العاده بود.امیدوارم که برنده بشم و قطعا از طریق شما ادامه ی مسیر رو پیگیری می کنم.
کارشناس حامی مهاجر

با سپاس از نگاه زیبای شما و آرزوی بهترین شانس ها برای شما مخاطب عزیز

ناشناس
سلام و خسته نباشید اگر کسی برنده لاتاری بشه و دانشجو باشه و کارت پایان خدمت نداشته باشه اونوقت میتونه موفق به دریافت ویزا بشه ؟ و مشکلی بابت خروج از کشور نداره؟
کارشناس حامی مهاجر

اگر معافیت تحصیلی داشته باشید، می‌توانید پاسپورت بگیرید و موفق به دریافت ویزا شوید.

ناشناس
سلام خسته نباشید ممنون از اطلاعات خوبتون با خوندن سوالها خیلی از جوابا مو گرفتم فقط میخواستم بدونم باگرفتن گرین کارت از طریق لاتاری آیا میشه تو ایران زندگی کرد و گرین کارت آمریکا رو هم داشت
کارشناس حامی مهاجر

سلام. می‌توانید بین ایران و آمریکا در رفت و آمد باشید. اما اگر بیش از 6 ماه خارج از امریکا باشید، برای گرین کارت شما مشکل به وجود خواهد آمد.

ناشناس
ممنون از اطلاعاتی که در مورد لاتاری در اختیار گذاشتید ،سوالی داشتم : اگر کسی موقع ثبت نام پسوند فامیش را ننوشته باشد در صورت قبولی به مشکل بر میخورد. ممنون
کارشناس حامی مهاجر

برای دریافت وقت مشاوره از کارشناسان حامی مهاجر با شماره 02149078 تماس بگیرید و یا از سامانه آنلاین دریافت وقت مشاوره مهاجرتی حامی مهاجر استفاده کنید.

ناشناس
سلام برای مصاحبه وقبول شدن باید به زبان انگلیسی مسلط بود یا اجباری نیست؟؟ممنون میشم جواب بدید.
کارشناس حامی مهاجر

سلام. مصاحبه لاتاری به زبان فارسی است. بنابراین نیازی به تسلط به زبان انگلیسی ندارید.

ناشناس
توضیحات شرکت حامی مهاجر در مورد مراحل بعد از قبولی در لاتاری کامل بود
کارشناس حامی مهاجر

با سپاس از نگاه شما مخاطب عزیز

ناشناس
بسیار بسیار عالی ممنوم از راهنمایی شما خیلی مطالب کلیدی بود وبه امید خدا اگر قبول شدم حتما از راهنمایی شما بزرگوار استفاده خواهیم کرد درود برشما
کارشناس حامی مهاجر

سپاس. با آرزوی بهترین شانس ها برای شما مخاطب عزیز.

ناشناس
سلام وقت بخیر ممنونم از توضیحات کاملتون تو مصاحبه لاتاری و ارائه مدارک،نداشتن مدرک زبان و بلد نبودن زبان مهمه یا خیر؟
کارشناس حامی مهاجر

خیر. مدرک زبان در پروسه دریافت ویزای لاتاری اصلا اهمیتی ندارد.

ناشناس
سلام خواستم بپرسم اگر فرد برنده بعد از ثبت‌نام صاحب بچه بشه تکلیف چیه؟
کارشناس حامی مهاجر

مشکلی وجود نداره. امکان اضافه کردن اطلاعات فرزند جدید وجود خواهد داشت.

ناشناس
سلام ممنون از موسسه عالی شما یک سوال داشتم من الان دانشجو هستم و تا سال 1404 از سربازی معافم خواستم بدونم اگر امسال برنده لاتاری بشوم با توجه به اینکه کارت پایان خدمت ندارم میتونم به آمریکا برم و همون مدرک معافیت از سربازی کافی هست؟
کارشناس حامی مهاجر

بله. مشکلی نیست. با معافیت تحصیلی می‌تونید همه مراحل بعد از لاتاری را انجام دهید و الزامی به ارائه کارت پایان خدمت نیست.

ناشناس
سلام.برای نوبت مصاحبه در سفارت حتما باید به زبان انگلیسی مسلط باشیم؟؟؟
کارشناس حامی مهاجر

خیر. مصاحبه لاتاری به زبان فارسی است.

ناشناس
سلام ممنون میشم جواب بدید جای دیگه پیدا نکردم آیا بعد از ثبت نام تا قبل از قرعه کشی میشه کنسل کرد؟ یعنی اگه از راه دیگه ای اقامت اوکی بشه، میشه کاری کرد که اسممون توی قرعه کشی نباشه و شانس بقیه پایین نیاد :)؟
کارشناس حامی مهاجر

خیر. امکان کنسل کردن ثبت نام لاتاری وجود ندارد. ولی اگر برنده شدید، می‌توانید اقدامی انجام ندهید و مشکلی هم برای شما ایجاد نخواهد شد.

ناشناس
اگ لاتاری برنده شیم وارد خاک امریکا بشیم هزینه اجاره خونه و پیدا کردن کار همه چی به پایه خودمونه یا دولت امریکا بهمون کمک میکنه؟
کارشناس حامی مهاجر

بر عهده برنده لاتاری است.

ناشناس
درود برای وارد شدن به خاک امریکا با ویزای لاتاری، انتخاب شهر محل سکونت به انتخاب مهاجر هست یا دولت امریکا
کارشناس حامی مهاجر

برنده لاتاری می‌تواند در هر شهر و ایالتی از آمریکا زندگی کند. 

ناشناس
سلام و تشکر از راهنمایی. من برنده ۲۰۲۲ هستم و همان ابتدا (اردیبهشت ۱۴۰۰) با موسسه شما قرارداد بستم . مدرک من لیسانس مهندسی هست و چون مدرکم گم شده وارد پروسه درخواست مجدد از دانشگاه شدم . مدرک همسرم لیسانس و موجود هست . خواهر همسرم نیز سیتیزن امریکاست . پاسپورتم نیز خرداد ۱۴۰۱ منقضی میشه . چه ریسکی کیس بنده رو تهدید میکنه ؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. اگر طرف قرارداد موسسه هستید، همکاران ما در امور مشتریان جوابگوی شما هستند. لطفا با امور مشتریان ارتباط بگیرید.

ناشناس
سلام اگر در قرعه کشی لاتاری قبول شدیم باید با همسر و فرزندم برای مصاحبه به سفارت بریم یا فقط من باید برم
کارشناس حامی مهاجر

تمام اعضای زیر مجموعه باید با هم به سفارت آمریکا بروند تا مصاحبه انجام شود.

ناشناس
سلام وقت بخیر میخواستم بدونم هزینه های روند ثبت نام تا کامل شدن اطلاعات وهمچنین سفر به کشورهای دارای سفارت آمریکابرای مصاحبه رو باید خودمون پرداخت کنیم یا توسط شما وحامی مهاجر پرداخت میشه؟؟؟؟؟؟؟؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. هزینه ها توسط متقاضی پرداخت میشه.

ناشناس
سلام ممنون از تو ضیحاتیتون میخواستم بگم بعد ازین که وارد خاک آمریکا شدیم کی گرین کارت را به ما میدن یعنی بعد از چند روز؟
کارشناس حامی مهاجر

به محض ورود به آمریکا شما دارنده گرین کارت محسوب می‌شوید. تا زمان چاپ و دریافت گرین کارت حدود 45 روز تا دو ماه طول خواهد کشید، در این مدت ویزای شما در حکم گرین کارت موقت است و می‌توانید از آن برای انجام امور اداری استفاده کنید.

ناشناس
سلام من موقع ثبت نام زیپ کد رو به اشتباه فقط زیپ کد شهرمون رو وارد کردم و به صورت دورقمی ، میخواستم بدونم این اشتباه باعث میشه که شانس برنده شدن نداشته باشم؟
کارشناس حامی مهاجر

خیر.اشتباه وارد کردن کد پستی در هنگام ثبت نام مشکلی ایجاد نمی‌کند.

ناشناس
سلام وقت بخیر بنده در فرایند تکمیل ثبت نام دچار یه اشتباه شدم (بجای ماه تولدم روز تولد رو نوشتم ) یعنی اگه قرار باشه برنده بشم تو همون اول رد میشم ؟ یا تو اون مقطع میشه دوباره مشخصات رو نوشت ؟
کارشناس حامی مهاجر

بعد از برنده شدن می‌توانیم شما را کمک کنیم. برای دریافت وقت مشاوره از کارشناسان حامی مهاجر با شماره 02149078 تماس بگیرید و یا از سامانه آنلاین دریافت وقت مشاوره مهاجرتی حامی مهاجر استفاده کنید.

ناشناس
سلام میخواستم بدونم تا وارد شدن تو خاک امریکا بعد از برنده شدن لاتاری دقیقا چقدر هزینه میخواد ممنون
کارشناس حامی مهاجر

سلام. برای پاسخگویی دقیق به سوالتون توصیه می‌کنیم که مقاله هزینه‌های زندگی در آمریکا و بهترین شهر آمریکا برای برندگان لاتاری را مطالعه کنید.

ناشناس
سلام وفتتون بخیر ببخشبد جهت لغو ثبت نام لاتاری باییتی از کجا اقدام بکنم چون اشتباهی دوبار ثبت نام کردم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
کارشناس حامی مهاجر

هیچ راه لغوی برای ثبت نام لاتاری وجود ندارد. متاسفانه شانس امسال خود را از دست دادید و هر دو فرم ثبت نام لاتاری شما باطل خواهد شد.

ناشناس
سلام ایا شرکت در لاتاری برای بورسیه حالا هر نوعش مشکل ایجاد میکنه؟ممنون
کارشناس حامی مهاجر

ثبت نام لاتاری برای هیچکدام از پرونده های مهاجرتی یا غیرمهاجرتی شما، اعم از تحصیلی، خانوادگی و توریستی، مشکلی ایجاد نخواهد کرد. اما بعد از برنده شدن در لاتاری باید حتما با کارشناسان مجرب مشورت کنید.

ناشناس
سلام وقت بخیر .. ما لاتاری ثبت نام کردیم از طرفی برای ویزای تحصیلی پسرم برای کانادا هم اقدام کردیم آیا اینها تداخلی با هم دارن؟و اینکه امکان لغو درخواست دریافت لاتاری هست یا خیر؟
کارشناس حامی مهاجر

ثبت نام لاتاری برای هیچکدام از پرونده های مهاجرتی یا غیرمهاجرتی شما، اعم از تحصیلی، خانوادگی و توریستی، مشکلی ایجاد نخواهد کرد. اما بعد از برنده شدن در لاتاری باید حتما با کارشناسان مجرب مشورت کنید.

ناشناس
سلام بابت توضیحات دقیق تون سپاسگذارم.اگه تولاتاری برنده بشیم‌ چقدرپول میخواد تا اونجا خونه بگیریم و شرایط کار وتحصیل بچه ها چه جوریه؟؟؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. برای پاسخگویی دقیق به سوالتون توصیه می‌کنیم که مقاله هزینه‌های زندگی در آمریکا و بهترین شهر آمریکا برای برندگان لاتاری را مطالعه کنید.

ناشناس
سلام وقت بخیر ببخشید اگ برنده بشیم میتونین حیوون خونگی‌خودمونم همرامون ببریم؟
کارشناس حامی مهاجر

بستگی به نوع حیوان خانگی شما و قوانین گمرکی آمریکا دارد.

ناشناس
سلام خواستم بگم که برای ثبت نام لاتاری پاسپورت حتما لازمه...
کارشناس حامی مهاجر

به احتمال زیاد ثبت نام لاتاری امسال بدون پاسپورت است.

ناشناس
سلام، خسته نباشید. یه سوال داشتم ممنون میشم پاسخ بدید. میخواستم بدونم اگر شخصی که برنده لاتاری شده فوت بشه اما خانوادش در قید حیات باشن، تکلیف افراد باقی مانده از اون خانواده یعنی همسر و فرزندانش چیه؟ میتونن برای دریافت گرین کارت اقدام کنن یا همه چی لغو میشه و شانسشون رو از دست میدن؟ با تشکر از سایت خوبتون.
کارشناس حامی مهاجر

با فوت کیس اصلی، پرونده برنده لاتاری بسته خواهد شد.

ناشناس
باسلام بعدازقبولی لاتاری و قبولی سفارت هزینه بلیط با خودما هستش. هنگام ورود به خاک آمریکا برای کار و منزل سکونت باید چکارکنیم؟؟؟
کارشناس حامی مهاجر

همه هزینه ها بر عهده برنده لاتاری است.

ناشناس
سلام و تشکر از اطلاعات مفید و جامع شما آیا اگر کسی در لاتاری امسال برنده بشه، و به دلایلی نتونه مراحل اداری ... رو پشت سر بگذاره، آیا امکانی وجود داره که شخص برنده، این فرصت رو به کسی دیگه بفروشه؟ چون خیلی ها امکان پرداخت هزینه های رسیدگی و بلیط ... رو ممکنه نداشته باشند. ممنون از شما
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. امکان خرید و فروش امتیاز برنده شدن در لاتاری وجود ندارد.

ناشناس
سلام من دانشجو هستم و خدمت نرفتم اگه لاتاری برنده بشم چون پایان خدمت ندارم رد صلاحیت میشم ؟؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. شما معافیت تحصیلی دارید و الزامی به ارائه کارت پایان خدمت نخواهید داشت.

ناشناس
با سلام‌ ببخشید کسی که تو لاتاری برنده میشه باید ۵ سال کامل آمریکا بمونه یا میتونه بره بمونه یماه دوماه بعدش برگرده بیشتر ایران باشه (بیشتر از ۶ ماه نه که گرین کارت باطل شه) تا پاسپورت بعد ۵ سال بگیره مثلا یماه آمریکا بمونه چنماه ایران همین روال تا ۵ سال
کارشناس حامی مهاجر

نیازی نیست 5 سال در آمریکا بمونید. می‌تونید بین آمریکا و ایران در رفت و آمد باشید.

ناشناس
با سلام و احترام، در حال حاضر من سرباز هستم ، اگر در ماه می یعنی اردیبهشت 1401 برنده لاتاری شوم، با توجه به اینکه خدمت سربازی من در 8 مهر 1401 به اتمام می رسد، می توانم مراحل اداری لاتاری را انجام دهم و مشکلی نخواهم داشت؟
کارشناس حامی مهاجر

بله . می‌توانید انجام دهید. مشکلی نخواهید داشت.

ناشناس
با سلام آیا نفرات زیر ۲۱ سوال (بچه ها منظورم هست )مصاحبه دارن یا خیر همچنین هزینه مصاحبه ممنون اگه توصیح بدید
کارشناس حامی مهاجر

برنده لاتاری باید به همراه تمام زیرمجموعه های خود (حتی فرزند یک ماهه) در مصاحبه لاتاری شرکت کنید.

ناشناس
سلام وقت بخیر. برندگان لاتاری ۲۰۲۳ حدودا چه زمانی باید وارد خاک امریکا شوند؟ سپتامبر ۲۰۲۲ یا ۲۰۲۳؟ من دانشجو هستم و نگران زمان فارغ التحصیلی
کارشناس حامی مهاجر

پایان سال مالی برای برندگان لاتاری 2023، سی سپتامبر 2024 است.

ناشناس
سلام اگر به جای آدرس لاین توی ثبت نام اولیه لاتاری اشتباها فقط اسم شهر و استان رو نوشته باشیم اگر برنده بشیم مشکلی پیش میاد؟
کارشناس حامی مهاجر

اشتباهات ادرس در هنگام ثبت نام، بعد از برنده شدن مشکل مهمی برای شما ایجاد نخواهد کرد.

ناشناس
سلام ببخشید کسی که لاتاری برنده میشه اگه متاهل باشه همسرش هم اجازه مهاجرت باهاش رو داره یا خیر؟
کارشناس حامی مهاجر

بله. همسر برنده لاتاری هم به آمریکا مهاجرت خواهد کرد.

ناشناس
سلام ممنون بابت توضیحاتتون من یه سوال داشتم اگر من برنده لاتاری بشوم و با توجه به داشتن همسر و فرزند کوچک ۳ ساله میخوام بدونم اگر گرین کارت بگیریم همه اعصای خانواده باهم میتونیم بریم یا مثل ویزا های تحصیلی اول من باید برم بعد خانوادمو ببرم این برام خیلی مهمه چون میخوام خانومم به عنوان یه شانس ثبت نام کنم جدا وای خانوم تنها قطعا بدون بچه من نمیتونه بره برای مدت زیاد هرچند جند ماه باشه ممنون میشم پاسخ بدین
کارشناس حامی مهاجر

سلام. همگی با هم ویزای لاتاری دریافت خواهید کرد و وارد خاک آمریکا خواهید شد. نگران نباشید.

ناشناس
با سلام خدمت موسسه بزرگ حامی مهاجر ممنون از مطالب ارزندتون بنده می خوام بدونم کل هزینه ای که باید برای گرین کارت پرداخت کنیم چه مقداره ؟؟ اگ در کشور هایی که گفتین مصاحبه نشدیم باید به زبان انگلیسی مسلط باشیم؟؟؟ بعد از ورود به خاک آمریکا ایا خانه و کار از طرف کشور آمریکا در اختیارافراد مورد قبول قرار می گیرد؟؟
کارشناس حامی مهاجر

مصاحبه لاتاری در سفارت های ذکر شده انجام میشه، پس جای نگرانی نیست. برای پاسخگویی دقیق به سوالتون توصیه می‌کنیم که مقاله هزینه‌های زندگی در آمریکا و بهترین شهر آمریکا برای برندگان لاتاری را مطالعه کنید.

ناشناس
سلام وقت بخیر بنده ثبت نام کردم لاتاری الان ترم 3 لیسانس هستم ترم بعد لیسانس میگیرم من واسه مدرک زدم لیسانس مشکلی پیش نخواهد امد؟؟؟ چون هنوز نگرفتم مدرک کامل لیسانس ولی فوق دیپلم و دیپلم ک دارم
کارشناس حامی مهاجر

شما نباید در هنگام ثبت نام لاتاری اطلاعات اشتباه وارد کنید. بنابراین در صورت برنده شدن به مشکل خواهید خورد. در فرم ثبت نام لاتاری باید آخرین مدرک اخذ شده خود را انتخاب کنید.

ناشناس
سلام اگر بعد از اينكه در لاتاري قبول بشم ازدواج بكنم ميتونم براي بردن همسرم هم اقدام كنم؟
کارشناس حامی مهاجر

بله. می‌توانید.

ناشناس
با سلام و خسته نباشید سوالات افسیر سفارت دقیقا چه سوالاتی هستن.میشه راهنمایی کنید همه چی رو قشنگ توضیح داده بودین الا همین یه نکته رو.سپاسگزارم
کارشناس حامی مهاجر

سلام. برای اطلاع از سوالات مصاحبه لاتاری، مقاله تجربیات چند تن از برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا را بخوانید.

ناشناس
سلام وقتتون بخیر. من خدمت سربازی نرفتم و دانشجو هستم با این شرایط بازم میتونم بعد از برنده شدن مهاجرت کنم؟ مشکلی پیش نمیاد؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله مشکلی نیست. با معافیت تحصیلی می‌توانید مراحل بعد از برنده شدن لاتاری را انجام دهید.

ناشناس
سلام ببخشيد من شوهرم توي ثبت نام لاتاري يه اشتباه كردن توي اون قسمت كه زده بود همسرتون امريكاييه اشتباه زده بله و متاسفانه ثبت هم شد و ما چون بار اولمون بود ندونستيم حالا تكليف چيه؟
کارشناس حامی مهاجر

برای دریافت وقت مشاوره از کارشناسان حامی مهاجر با شماره 02149078 تماس بگیرید و یا از سامانه آنلاین دریافت وقت مشاوره مهاجرتی حامی مهاجر استفاده کنید.

 

ناشناس
سلام ببخشيد من شوهرم توي ثبت نام لاتاري يه اشتباه كردن توي اون قسمت كه زده بود همسرتون امريكاييه اشتباه زده بله و متاسفانه ثبت هم شد و ما چون بار اولمون بود ندونستيم حالا تكليف چيه؟
کارشناس حامی مهاجر

برای دریافت وقت مشاوره از کارشناسان حامی مهاجر با شماره 02149078 تماس بگیرید و یا از سامانه آنلاین دریافت وقت مشاوره مهاجرتی حامی مهاجر استفاده کنید.

 

ناشناس
و اینکه فرزندان زیر ۲۱سال هم هزینه مصاحبه سفارت رو دارن یا فقط سرپرستها دارن؟
کارشناس حامی مهاجر

به ازای تمام اعضای خانواده باید جداگانه هزینه سفارت را پرداخت کنید.

ناشناس
با سلام .میخوام بدونم که تمام زیر مجموعه ها هم باید روز مصاحبه به سفارت بیایند؟یا اینکه فقط سرپرست کافیه؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله برنده لاتاری باید به همراه تمام زیر مجموعه ها در مصاحبه لاتاری شرکت کند. 

ناشناس
سلام بعد برنده شدن لاتاری و انجام کار های ادرایش و گرفتن گرین کارت میشه تو ایران ساکن بود یا حتما باید بریم و ساکن امریکا بشیم
کارشناس حامی مهاجر

بعد از دریافت گرین کارت، می‌توانید بین آمریکا و ایران در رفت و آمد باشد. اما نباید بیش از 6 ماه خارج از کشور آمریکا باشید.

ناشناس
سلام یه سوال اگه هنگامی که ثبت نام میکنیم و حتی هنگامی که اعلام برندگان انجام میشه و ارسال مدارک فرزند زیر ۲۱ سال باشه اما تا زمانی که ویزا صادر شه فرزند ۲۱ سالش تموم بشه ایا باز میتونه گرین کارت بگیره به همراه خانواده یا خیر؟
کارشناس حامی مهاجر

بله. می‌تواند. ملاک سن فرزندان شما در زمان ثبت نام لاتاری است.

ناشناس
سلام من سال 2010 ثبت نام قبول شدم و سرباز بودم نتونستم خودمو آنکارا برسونم 😓
ناشناس
سلام من زبان انگلیسی در حد متوسط است آیا باید زبان را فول باشم در زمان مصاحبه
کارشناس حامی مهاجر

سلام. مصاحبه لاتاری در سفارت امریکا به زبان فارسی انجام می‌شود و هیچ نیازی به مدرک زبان یا تسلط بر زبان انگلیسی ندارید.

ناشناس
سلام پس از برنده شدن در لاتاری از اونجایی که حق انتخاب در سفارت امریکا برای مصاحبه وجود نداره آیا امکان داره که سفارت امریکا در یک کشور اروپایی انتخاب بشه؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. می‌توانید سفارت مورد نظر خود را پیشنهاد کنید. اما انتخاب نهایی سفارت شما، به دست دولت آمریکا انجام می‌شود.

ناشناس
سلام ممنون بابت اطلاعاتتون ميخواستم بدونم در صورت برنده شدن و انجام كاراهاي اقامت ، ميشه برگشت ايران و چند سال بعد بري آمريكا براي اقامت؟ يا نه حتما بايد بري و انجا اقامت داشته باشي
کارشناس حامی مهاجر

سلام. می‌توانید بین ایران و آمریکا در رفت و آمد باشید، اما نمی‌توانید بیش از شش ماه خارج از آمریکا باشید. چرا که برای گرین کارت شما مشکل ایجاد خواهد شد.

ناشناس
هزینه پر کردن فرم ds-260 توسط شما چقدره ؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. برای اطلاع از هزینه ها با موسسه تماس بگیرید. 
شماره موسسه حامی مهاجر : 02149078

ناشناس
سلام توضیحات شما خیلی عالیه می خواستم بدونم طی این مراحل خیلی هزینه بر هست؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. تا دریافت ویزا لاتاری کمتر از 1500 دلار هزینه خواهد داشت که ارزان ترین روش مهاجرت و دریافت اقامت دائم است. 

ناشناس
با سلام این حقیقت داره که آمریکا برای کارمندان دولت حتی در صورت برنده شدن در لاتاری ویزا صادر نمیکنه؟ من و همسرم هر دو کارمند رسمی دولت هستیم و در لاتاری ثبت نام کردیم اما شنیدیم که آمریکا برای کارمندان دولت ایران ویزا صادر نمی کنه و به اونها اجازه ورود به خاک آمریکا رو نمیده... آیا این موضوع حقیقت داره؟؟؟
کارشناس حامی مهاجر

خیر. چنین چیزی به هیچ وجه صحیح نیست. در صورتی که کارمند دولت باشید، ویزای لاتاری شما با تاخیر صادر خواهد شد و همان روز مصاحبه ویزاتون رو دریافت نمی‌کنید. اما اصلا به این معنا نیست که برای شما ویزا صادر نخواهد شد. ما برندگان زیادی داشتیم که کارمند دولت بودند و توانستند ویزای خودشون رو دریافت کنند.

ناشناس
سلام و وقت بخیر برندگان لاتاری بعد چند سال میتونن برای والدینشون دعوت نامه بفرستن که به امریکا برن و چند مدتی اونجا باشند.
کارشناس حامی مهاجر

می‌توانند پس از ورود به آمریکا این کار را انجام دهند. منع زمانی برای این کار ندارند.

ناشناس
سلام ببخشید من 19 سالمه و سربازی نرفته ام میشه در صورت برنده شدن در لاتاری ویزا رو بگیرم
کارشناس حامی مهاجر

در صورت داشتن معافیت تحصیلی، می‌توانید همه مراحل بعد از برنده شدن را انجام دهید.

ناشناس
اگر در لاتاری برنده شویم تکلیف زیر مجموعه ها چی میشه یعنی اون ها هم باید مصاحبه کنن؟ یا اگر زیر دیپلم باشند چی ؟و سوال دیگه اینکه شخص برنده شده اگر سنش زیاد باشد مثلا ۶۰ سال احتمال رد شدنش وجود داره؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. برنده لاتاری به همراه زیر مجموعه ها باید در مصاحبه لاتاری در سفارت امریکا شرکت کنند. مصاحبه به زبان فارسیه و زیر دیپلم بودن زیر مجموعه مشکلی ایجاد نخواهد کرد. ملاک صدور ویزای لاتاری سن نیست، بنابراین  مشکلی هم برای برنده 60 ساله به وجود نخواهد آمد.

ناشناس
سلام ممنون بابت راهنمایی هاتون برا ورود به کشور آمریکا بعد تمامی مراحل نیاز به مدرک خاص زبان انگلیسی هست یا اینکه در هر صورت باید زبان کشور مورد نظر یاد گرفت برای ورود به خاک آمریکا ممنون اگه راهنمایی کنید
کارشناس حامی مهاجر

سلام. در هیچ یک از مراحل مهاجرت به امریکا با لاتاری، نیازی به داشتن مدرک زبان و یا حتی دانستن زبان انگلیسی ندارید. ولی مسلما برای زندگی در امریکا و ارتباط با مردم، نیاز به آموختن زبان انگلیسی خواهید داشت.

ناشناس
سلام وقتتون بخیر ببخشید میخواستم بپرسم لاتاری هر چند سال به چند سال برگزار میشه؟
کارشناس حامی مهاجر

لاتاری امریکا هر سال برگزار می‌شود.

ناشناس
ممنون از اطلاعات دقیق و توضیحات کامل. به امید برنده شدن در لاتاری تا بتونم باز از راهنمایی های تیم حرفه ای شما بهره ببرم.
کارشناس حامی مهاجر

سپاس. با آرزوی بهترین شانس ها برای شما مخاطب عزیز.

ناشناس
سلام خسته نباشید ممنون از اطلاعات مفیدتون . ببخشید من در فرم شهر محل تولد رو اشتباه وارد کردم به جای ارومیه -تبریز زدم آیا با مشکل مواجه خواهم شد؟
کارشناس حامی مهاجر

 برای دریافت وقت مشاوره از کارشناسان حامی مهاجر با شماره 02149078 تماس بگیرید و یا از سامانه آنلاین دریافت وقت مشاوره مهاجرتی حامی مهاجر استفاده کنید.

ناشناس
کسی که تو مرحله اول لاتاری به عنوان نفر ده هزارم انتخاب شده آیا امکان دعوت به مصاحبه براش هست بادنه؟
کارشناس حامی مهاجر

بله. حتی اگر کیس نامبر شما بالا هم باشد، شانس مصاحبه و دریافت ویزا لاتاری را خواهید داشت. فقط باید حواستان را بیشتر جمع کنید و هیچ زمانی را بیهوده هدر ندهید. همه کارهای شما باید بهینه و درست انجام شود.

ناشناس
سلام وقت بخیر بنده 52 واحد دانشگاه رو گذروندم ولی از دانشگاه انصراف دادم. الان موقع پر کردن فرم ثبت نام باید مدرک دیپلم بزنم. یا گذینه ، گذراندن برخی از دروس دانشگاهی ممنون میشم پاسخ بدید
کارشناس حامی مهاجر

باید مدرک دیپلم را انتخاب کنید.

ناشناس
سلام سوالی داشتم. ایا اگر در لاتاری برنده شدیم حتما باید ظرف ۱ سال اینده وارد امریکا بشیم؟ یا میشه فقط گرین کارت بگیریم و کارامون که اینجا تموم شد بریم؟
کارشناس حامی مهاجر

بعد از دریافت گرین کارت در آمریکا، می‌توانید به ایران بازگردید و کارهای خود را انجام دهید. اگر کار شما طولانی است، می‌توانید برای خروج بلند مدت از کشور آمریکا مجوز دریافت کنید.

ناشناس
باسلام،من قصد ثبت نام لاتاری رو دارم و دارای دو فرزند یکی ۹ ساله و یکی ۳ ساله هستم میخواستم بدونم در صورت برنده شدن باید تمام اعضا خانواده جهت مصاحبه حضور داشته باشند،و هزینه های مصاحبه و مدیکال برای فرزندانم با توجه به شرایط سنیشان چقدر هست،ممنون
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله همه زیر مجموعه ها باید برای انجام مدیکال و مصاحبه در سفارت حضور داشته باشند. برای اطلاع از هزینه ها، مقاله هزینه های بعد قبولی لاتاری را مطالعه کنید.

ناشناس
سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما یه سوال دارم من از همسرم جدا شدم. من و دو فرزندم ثبت نام میکنم. چنانچه قبول بشم اگر با همسر سابقم ازدواج کنم آیا میتونم ایشون رو هم ببرم یا خیر. ممنون میشم جواب بفرمایید.
کارشناس حامی مهاجر

سلام. اگر بعد از برنده شدن مجددا ازدواج کنید، باید به افسر ثابت کنید که ازدواج شما ساختگی نبوده است و دلایل کافی برای ازدواج داشته اید.

ناشناس
سلام اگه لاتاری قبول شویم و اقامت بگیریم شرایط اجاره مسکن و کار در آنجا چقدر هزینه میخواد و حداقل چقدر نقدینگی نیاز هست
کارشناس حامی مهاجر

برای پاسخگویی دقیق به سوالتون توصیه می‌کنیم که مقاله هزینه‌های زندگی در آمریکا و بهترین شهر آمریکا برای برندگان لاتاری را مطالعه کنید.

ناشناس
سلام وقت بخیر، بعد از برنده شدن در لاتاری اگر دوست و فامیلی در آمریکا نداشته باشیم ، قطعا آدرسی هم نداریم ، برای دریافت گرین کارت ، این مشکل رو چگونه حل کنیم؟؟ سپاس
کارشناس حامی مهاجر

مشاورین ما شما را در این زمینه راهنمایی خواهند کرد. مشکلی نیست. نگران این موضوع نباشید.

ناشناس
سلام وقت بخیر ببخشید یه سوال داشتم درصورت قبول شدن در لاتاری تا چه مدت بعد باید مدارک و تحویل بدیم ؟ یعنی وقت مصاحبه کی میشه حدودا وقتی نتایج میاد چقدر بعدش و ما میتونیم مدارک رو تحویل بدیم
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بعد از برنده شدن در لاتاری، بستگی به کیس نامبرتون دعوت به مصاحبه خواهید شد. تا قبل از زمان مصاحبه زمان دارید که مدارک را آماده کنید که چیز حدود 6 ماه الی یکسال زمان خواهید داشت.

ناشناس
ببخشید سوال من اینه که اگر موقع ثبت نام مجرد باشیم و موقع اعلام نتایج ازدواج کرده باشیم ایا میشه همسرمون رو هم ببریم؟؟
کارشناس حامی مهاجر

بله. می‌توانید.

ناشناس
‏سلام ی سوال داشتم اگ مدرک تحصیلی فوق دیپلم باشه میشه ثبت نام کرد؟فوق دیپلم مورد تایید آمریکا هس؟تو فرم ثبت نام باید چی بزنیم برای مدرک تحصیلی؟ من فوق دیپلم دارم میتونم ثبت نام کنم؟
کارشناس حامی مهاجر

بله، می‌توانید. در فرم ثبت نام حامی مهاجر، به صورت کامل برای انتخاب تحصیلات خود راهنمایی شده اید.

ناشناس
سلام میخواستم ببین کسی که لاتاری برنده شده ولی حامله شده باشه اون موقع جریان به چه رواله؟؟؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. مشکلی وجود نداره. اگر فرزند قبل از مصاحبه به دنیا بیاد، مشخصاتش وارد فرم مهاجرتی خواهد شد.

ناشناس
با سلام یک سوال شرکت در لاتاری میتونه در صدور ویزاهای دیگه مثه توریستی و .. تاثیر منفی داشته باشه
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. ثبت نام در لاتاری برای هیچ یک از پرونده های مهاجرتی و غیرمهاجرتی شما مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

ناشناس
سلام وقت بخیر لطفا اگه امکانش هست به این سوال جواب بدین کسی که برنده لاتاری شده و تمام مراحل پذیرش به خوبی انجام شد و موفق به گرین کارت شد.مثلا اینجا معلم بوده میتونه همین شغل اونجا داشته باشه.تشکر
کارشناس حامی مهاجر

سلام. می‌توانید شغل متناسب تخصص خود را در آمریکا پیدا کنید، منتها برای این کار باید تلاش کنید و پیگیر باشید. چون سیستم آموزشی و دروس مدارس آمریکا با ایران تفاوت دارد.

ناشناس
سلام پاسپورت من 2 ماه تاریخ اعتبار داره . به نظر شما پاسپورت جدید بگیرم ؟ یا با همین ثبت نام کنم مشکلی پیش نمیاد ؟؟؟؟؟؟؟؟ (چون شماره پاسپورت عوض میشه)
کارشناس حامی مهاجر

به احتمال زیاد ثبت نام لاتاری امسال بدون پاسپورت خواهد بود و می‌توانید امسال بدون پاسپورت ثبت نام کنید.

ناشناس
سلام خسته نباشید من ۱۵ سالمه و میخواستم بدونم اگر اسم من جزو برندگان لاتاری در بیاد میتونم مادر و پدرم رو هم با خودم ببرم ؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. اگر خودتون برنده بشید، نمی‌تونید پدر و مادر خودتون را همراه ببرید.

ناشناس
ممنونم از اطلاعات دقیقتون . ی لطف می‌کردید کل این مراحل گذراندیم رفتیم خاک امریکا . برای آمریکا چقدر پول باید داشته باشیم برای زندگی یا آمریکا حمایت می‌کنه مراحل شغلی اوکی بشه
کارشناس حامی مهاجر

سلام. برای پاسخگویی دقیق به سوالتون توصیه می‌کنیم که مقاله هزینه‌های زندگی در آمریکا و بهترین شهر آمریکا برای برندگان لاتاری را مطالعه کنید.

ناشناس
با سلام بدون کارت پایان خدمت نمیشه تو لاتاری ثبت نام کرد؟
کارشناس حامی مهاجر

داشتن کارت پایان خدمت از شرایط ثبت نام لاتاری نیست. اما در صورت برنده شدن، برای خروج از کشور و انجام مراحل بعد از لاتاری به داشتن پاسپورت و اجازه خروج از کشور نیاز خواهید داشت.

ناشناس
بسیار عالی ممنون از راهنمایی حامی جان بنده متاهل هستم میخوام مجردی گرین کارت بگیرم شرایط چطوری هستش وقتی برنده شدیم هزینه تمام شده تا آمریکا چقدر میباشد ممنون میشم راهنمایی کنید 🙏🙏⚘⚘👉
کارشناس حامی مهاجر

سلام. اگر متاهل هستید، امکان ثبت نام مجرد در لاتاری را نخواهید داشت و در صورت برنده شدن باید با همسر خود برای انجام کارهای بعد از برنده شدن در لاتاری مراجعه کنید.

ناشناس
اعلام نتیجه ی لاتاری چقدر زمان میبره؟
کارشناس حامی مهاجر

حدود شش ماه بعد از اتمام مهلت ثبت نام ، نتایج لاتاری اعلام خواهد شد. (حدود اردیبهشت ماه)

ناشناس
سلام مصاحبه ی سفارت به زبان انگلیسی هستش ؟
کارشناس حامی مهاجر

خیر. مصاحبه لاتاری در سفارت امریکا به زبان فارسی است.

ناشناس
درود بر شما من شغلم مهندسی نرم افزار کامپیوترم و 16 سال سابقه کارم . ایا مشاور لاتاری برای من مثل شرکت های بزرگ (مایکروسافت , گوگل ,فیسبوک و.....) برای من کار میده (معرفی) یا اینکه خودم برم اونجا رزومه فرم پر کنم . ولی من یک پروژه ایده عالیه دارم که میخوام برم شهر سانفراسیکو که شرکت های سهام رو شراکت کنم مثل داستان فیسبوک که مارک زاگبرک سهامدران شراکت کردند .
کارشناس حامی مهاجر

سلام. برندگان لاتاری همانند شهروندان عادی امریکا، می‌توانند در این کشور کار کنند. شما باید خودتان در آمریکا به دنبال کار مناسب خود باشید و ما صرفا می‌توانیم در این زمینه شما را راهنمایی کنیم. تکمیل رزومه کاری و جستجو برای کار به عهده خودتان می‌باشد.

ناشناس
درود بر شما خیلی عالی بود واقعا لذت بردم که همه نکات و توضیح دادین به امید برنده شدن با تشکر. فقط چند تا سوال دارم : آیا فرداصلی برنده لاتاری شد میتونم پدر و مادر بیاورم ؟ یا اینکه هم مادر و پدر ثبت نام لاتاری کنم ؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. شما می‌توانید پدر و مادر خود را در لاتاری ثبت نام کنید، اما در صورتی که خودتان برنده شوید، فقط می‌توانید همسر و فرزندان زیر 21 سال خود را به امریکا ببرید و نمی‌توانید پدر و مادرتان را به امریکا ببرید.

ناشناس
سلام من موقع ثبت نام یکی از حروف اسم رو جا انداختم بجای Mohammad نوشتم Mohammd مشکلی پیش میاد
کارشناس حامی مهاجر

سلام.در صورت برنده شدن می‌تونیم شما رو کمک کنیم. برای دریافت وقت مشاوره از کارشناسان حامی مهاجر با شماره 02149078 تماس بگیرید و یا از سامانه آنلاین دریافت وقت مشاوره مهاجرتی حامی مهاجر استفاده کنید.

ناشناس
وقت بخیر من چند ماه میشه فارغ‌التحصیل شدم و معافیت تحصیلی دارم آیا میتونم تو لاتاری شرکت کنم هنوز سربازی نرفتم بر فرض این که برنده بشم آیا فقط با گرفتن پاسپورت میتونم گرین کارت دریافت کنم یا رد میشم ؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. با همان معافیت تحصیلی هم می‌توانید کارهای بعد از برنده شدن لاتاری و ورود به آمریکا را انجام دهید. پس مشکلی نیست.

ناشناس
سلام وقت بخیر من وخواهر دوقلوم لاتاری ۲۰۲۳ثبت نام کردیم امکان برنده شدن هر دو هست؟حسم بهم میگه برنده میشیم به آرزوی بچگیامون میرسیم سال بعد دوباره میشه ثبت نام کرد یا فقط یه بار؟
کارشناس حامی مهاجر

هیچ چیز نشدنی نیست. امسال یک پدر و دختر داشتیم که هر دو برنده لاتاری شدند.

کارشناس حامی مهاجر

هر سال می‌توانید در لاتاری گرین کارت امریکا ثبت نام کنید.

ناشناس
سلام بعد از برنده شدن در لاتاری برای مصاحبه و معاینه در ترکیه یا امارات باید چه ویزایی گرفت؟ و چه مدت بعد از قبول شدن برای مصاحبه باید رفت
کارشناس حامی مهاجر

ترکیه و ارمنستان از ایرانی ها ویزا نمی‌خواهند، برای ورود به امارات هم باید ویزای توریستی بگیرید. دعوت به مصاحبه توسط سفارت انجام می‌شود و به ترتیب کیس نامبر برای برندگان لاتاری ایمیل ارسال خواهد شد.

ناشناس
ممنونم از توضيحات خوبي كه در اختيارمون قرار داديد انشالله اگر اسمم در بياد ميام خدمتتون
کارشناس حامی مهاجر

با آرزوی بهترین شانس برای شما مخاطب عزیز.

ناشناس
سلام من مدرک دیپلم ۱۱ ساله است فنی و حرفه ایه ولی مدرک کارشناسی دارم میتونم ثبت نام کنم مشکلی که نیست؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. با مدرک کارشناسی می‌توانید در لاتاری ثبت نام کنید.

ناشناس
سلام وقتتون بخیر،من برنده 2020 هستم، اما به علت مریض مدارک هم ارسال نکردم و مصاحبه ای هم صورت نگرفته و البته باز نبود اون موقع،الان چاره ای داره؟سپاسگزارم
کارشناس حامی مهاجر

پرونده شما بسته شده است. کاری نمی‌توانید انجام دهید.

ناشناس
سلام اگرزن ثبت نام کندتحصیلاتش لیسانس باشد ولی شوهرش سیکل یاپنجم ابتدایی داشته باشد میتواند همسرش راهم به امریکه ببرد همراه خودش
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله می‌تواند.

ناشناس
سلام . بسیار عالی بود . من ۱۵ سالمه ، شما گفتید که زیر دیپلم نمیشه ، پس یعنی من نمی‌تونم ثبت نام کنم ؟ یا منظور بزرگسالان زیر دیپلم بود ؟
کارشناس حامی مهاجر

شما می‌توانید زیر مجموعه پدر و مادر در لاتاری ثبت نام کنید.

ناشناس
باسلام بعد از قبولی و ورود به خاک امریکا آیا موسسه یا ارگانی هست که در بدو ورود از برندگان حمایت کنه ؟چون برای یه خانواده که هیچ آشنایی و تجربه ای در یک کشور غریب نداره سخته ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
کارشناس حامی مهاجر

سلام. در موسسه حامی مهاجر تا شروع زندگی در آمریکا همراه شما هستیم و مشاوره های لازم را خدمت برندگان لاتاری ارائه خواهیم داد. 

ناشناس
ببخشید میشه درباره امضای الکترونیکی معلومات دهید
ناشناس
سلام خسته نباشید میخاستم بدونم بعد از صدور ویزا کمک هزینه یا یارانه از طرف دولت امریکا برای افرادی که این نوع ویزا رو میگیرند وجود دارد؟
کارشناس حامی مهاجر

خیر. دولت امریکا به برندگان لاتاری کمک هزینه نمی‌دهد.

ناشناس
با سلام ، اگر کسی که برنده شد و به زبان انگلیسی تسلط نداشت، چکار میکنه؟
کارشناس حامی مهاجر

هیچ مشکلی پیش نمیاد. مصاحبه لاتاری به زبان فارسی است و کارشناسان حامی مهاجر راهنمایی های لازم را انجام خواهند داد. فقط برای زندگی در آمریکا باید به فکر آموختن زبان انگلیسی باشید.

ناشناس
سلام تشکر می کنم بابت توضیحات شما مشاوران محترم سوال من این است اکر پسرم در لاتاری برنده بشه و همه ی مراحل به خوبی طی بشه ایا من و پدرش هم می تونیم همراهش به امریکا بریم و اقامت بگیریم یعنی اقامت خانوادگی ؟ یا فقط پسرم اقامت می گیره ؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. فقط پسر شما با لاتاری به آمریکا خواهد رفت.

ناشناس
سلام.ممنون از راهنمایی خوبتون.من دنبال کارای پاسپورتم هستم ک هرچه زودتر ثبت نام لاتاری رو انجام بدم و اینک اگر خدا خواست برنده لاتاری شدم هزینه انجام صفر تا صد کارای بعد از برنده شدن با همکاری تیم شما چقدر است؟توان مالی معمولی ای دارم و از هزینه های بعد از برنده شدن میترسم میانگین کل هزینه بعد از برنده شدن با همکاری تیم شما چند ملیون هستش؟؟بازم ممنونم ازتون
کارشناس حامی مهاجر

انجام تمام مراحل بعد از برنده شدن لاتاری کمتر از 1500 دلار هزینه به دنبال خواهد داشت.

ناشناس
ممنون از اطلاعاتی که شما ارائه کردید .خیلی جامع بود .
کارشناس حامی مهاجر

سپاس از نگاه شما مخاطب عزیز.

ناشناس
پس ازاتمام تمامی موارد فوق و صدور گیرین کارت (اقمت دائم ) فقط اقامت دائم شامل میشه یا تمامی خدمات اجتمایی و شهروندی آمریکا شامل شخص مشه
کارشناس حامی مهاجر

به جز حق رای از تمام خدمات شهروندی بهره مند می‌شوید.

ناشناس
با سلام اگر کسی لاتاری برنده شد و به خاک آمریکا رفت و گرین کارتشو گرفت، آیا میتونه برگرده ایران و چند سال ایران باشه ؟ شانسش از بین نمیره؟؟
کارشناس حامی مهاجر

در صورت دریافت گرین کارت، می‌توانید بین ایران و آمریکا در رفت و آمد باشید. البته اگر به صورت مداوم بیشتر از 6 ماه خارج از آمریکا باشید، برای اقامت دائم شما مشکل ایجاد خواهد شد.

ناشناس
سلام خسته نباشید بنده دانشجو هستم و کارت پایان خدمت ندارم و بعد از دانشگاه باید سربازی برم اگر لاتاری برنده شم میتونم بدون مشکل کارامو انجام بدم؟ یا حتما باید کارت پایان خدمت داشته باشم؟
کارشناس حامی مهاجر

بدون داشتن کارت پایان خدمت و با داشتن معافیت تحصیلی، می‌توانید مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری را انجام دهید.

ناشناس
سلام من مدرک لیسانس دارم و همسرم زیر دیپلم اگر من اقدام کنم برای لاتاری و برنده بشم اعضای زیر مجموعه من نیز باید حتما مدرک دیپلم داشته باشند یا خیر و اصلا من می توانم اقدام کنم برای ثبت نام واگر برنده شدم سایر اعضای خانواده همسر و پسرم بامن حساب می شوند
کارشناس حامی مهاجر

نیازی نیست که زیرمجموعه های شما مدرک دیپلم داشته باشند.

ناشناس
سلام ،اگه کسی کار دولتی داشته باشه باید قبل شروع مراحل گرفتن ویزا وگرین کارت انصراف بده ؟
کارشناس حامی مهاجر

خیر. نیازی به استعفا از شغل نیست. برای دریافت وقت مشاوره از کارشناسان حامی مهاجر با شماره 02149078 تماس بگیرید و یا از سامانه آنلاین دریافت وقت مشاوره مهاجرتی حامی مهاجر استفاده کنید.

ناشناس
سلام ببخشید مشاوره ی بعداز برنده شدن در لاتاری توسط حامی مهاجر فقط واسه اون دسته از افرادی هست ک از طریق این سایت ثبت نام میکنند یا بقیه هم میتونند مشاوره بگیرند؟هزینه ی مشاوره چقدر هست
کارشناس حامی مهاجر

سلام. همه برندگان لاتاری می‌توانند از خدمات حامی مهاجر استفاده کنند. برای اطلاع دقیق از هزینه ها با موسسه تماس بگیرید.
شماره تماس : 02149078

ناشناس
با سلام برای ثبت نام در لاتاری امسال،بخوایم کلیه مراحل ثبت نام رو در اختیار حامی مهاجر قرار بدیم چقدر هزینه داره!؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
کارشناس حامی مهاجر

سلام. جهت اطلاع دقیق از هزینه ها با موسسه حامی مهاجر تماس بگیرید:
شماره تماس : 02149078

ناشناس
سلام وقتتون بخیر و ممنون بابت مطالب خوبتون میخواستم ببینم کسانی که برنده لاتاری شدن تقریباً چه تاریخی شروی به نوبت دهی وقت مصاحبه هست؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. دعوت به مصاحبه ها بر اساس کیس نامبر برندگان لاتاری معمولا 3 الی 6 ماه پس از اعلام نتایج لاتاری شروع خواهد شد.

ناشناس
هزینه ی رفتن به امریکا چقدر هست؟ ایا هزینه سفر به عهده ی خود فرد می باشد یا خیر؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. برای پاسخگویی دقیق به سوالتون توصیه می‌کنیم که مقاله هزینه‌های زندگی در آمریکا و بهترین شهر آمریکا برای برندگان لاتاری را مطالعه کنید.

ناشناس
سلام خسته نباشید سپاسگذار که اینقدر عالی توضیح دادید برای ثبت نام دقیق فرم لاتاری به وقتش می‌توان از شما درخواست کرد انجام بدین
کارشناس حامی مهاجر

سپاس از توجه شما مخاطب عزیز.

ناشناس
سلام. وقتتون بخیر ببخشید وقتی که نتایج میاد همونموقع هم مشخصه وقت سفارت هر شخص کی هست ؟ یا باید درخواست داد براش ؟ و این که معمولا وقت‌های سفارت در همون ماه‌های اولیه هست یا ممکنه چند ماه دیرتر باشه ؟ منظورم اینه به صورت کلی از کی شروع میشه و اگه کسی نتونه در اون زمان خاص بره میتونه بعدا مراجعه کنه ؟ همچنین آقایانی که دانشجو باشن بدون کارت پایان خدمت با مشکل مواجه نمیشن ؟ ‌چون این کارت که فقط در ایران معتبره و کاربرد خاصی در خارج از ایران نداره، درسته ؟
کارشناس حامی مهاجر

هنگامی که نتایج لاتاری اعلام می‌شود، شما فقط متوجه می‌شوید که برنده شده اید یا خیر. در صورت برنده شدن باید فرم برندگان لاتاری را تکمیل کنید. بعد از آن باید منتظر باشید که نامه دوم سفارت برای شما ایمیل شود و در آن زمان مصاحبه مشخص شده است. امکان دارد این موضوع چند ماه به طول انجامد. در صورت داشتن معافیت تحصیلی می‌توانید مراحل بعد از برنده شدن لاتاری را انجام دهید و مشکلی برای شما ایجاد نخواهد شد.

ناشناس
سلام اگر در لاتاری ۲۰۲۲ زیر مجموعه همسر برنده شده باشم می توانم مجدد در لاتاری ۲۰۲۳ خودم به صورت سرگروه و تک شانس ثبت نام کنم؟؟؟
کارشناس حامی مهاجر

هم خود شما  و هم همسر شما می‌توانید سال بعد هم در لاتاری ثبت نام کنید. هیچ مانعی برای ثبت نام لاتاری سال بعد نیست. برنده لاتاری می‌تواند برای سال بعد هم ثبت نام کند و حتی امکان برنده شدن مجدد او هم وجود دارد.

ناشناس
سلام خسته نباشید ببخشید اگر بنده برنده لاتاری بشم برای مصاحبه خودم حتنا باید به همراه خانواده ام و فرزندانم بدن برای مصاحبه یا به تنهایی
کارشناس حامی مهاجر

سلام. به همراه خانواده باید برای مصاحبه لاتاری بروید. 

ناشناس
سلام .بعد از پر کردن فرم ds-260 ایا باید مدارک رو ایمیل کنیم برای سفارت؟ یا کلا چیزی باید بفرستیم برای سفارت؟
کارشناس حامی مهاجر

برای دریافت وقت مشاوره از کارشناسان حامی مهاجر با شماره 02149078 تماس بگیرید و یا از سامانه آنلاین دریافت وقت مشاوره مهاجرتی حامی مهاجر استفاده کنید.

ناشناس
سلام خسته نباشید حتما برای لاتاری ۲۰۲۳ از سایت شما ثبت نام خواهم کرد واقعا معلوم هست که تو این زمینه تجربه فراوانی دارید که کار ما از طریق شما راحت تر میشه میخواستم بدونم منی که دانشجو هستم و کارت پایان خدمت ندارم اگه از لاتاری برنده بشم اگه کارت پایان خدمت نداشته چه اتفاقی میفته؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. سپاس از حسن توجه شما. با داشتن معافیت تحصیلی می‌توانید مراحل بعد از برنده شدن لاتاری را انجام دهید و مشکلی در این زمینه به وجود نخواهد آمد.

ناشناس
من زیر ۱۸ سال هستم و نمی‌توانم به تنهایی ثبت نام کنم و پدرم قصد مهاجرت ندارد.آیا این درست هست که پدرم ثبت نام کند و در صورت قبولی فقط من بتونم برم و پدرم نیاد؟
کارشناس حامی مهاجر

خیر . در صورت برنده شدن پدرتان، نمی‌توانید به تنهایی مهاجرت کنید. 

ناشناس
سلام وقتتون بخیر من و همسرم میخواهیم در لاتاری ثبت نام کنیم میشه کمک کنید که چگونه کارهای لاتاری را انجام بدیم. لازمه که وقتی برنده شدیم پول پرداخت کنیم ممنون میشم از شما🙏
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر برای ثبت نام در لاتاری آمریکا، می‌توانید از فرم آنلاین ثبت نام لاتاری با موسسه حامی مهاجر استفاده کنید. در این فرم تمام هزینه‌ها برای شما حساب میشه و قبل از پرداخت می‌تونید هزینه ها رو مشاهده کنید.

ناشناس
باسلام وخسته نباشید . در روز مصاحبه سفارت, همه اعضای خانواده باید حضور داشته باشن و مصاحبه با همه نفرات خانواده انجام میشه ?
کارشناس حامی مهاجر

بله. همه اعضای خانواده باید حضور داشته باشند.

ناشناس
سلام خسته نباشید میشه یکی از سوالات که در مصاحبه سوال میکنن بگید
کارشناس حامی مهاجر

سلام.  برای آشنایی با تجربه مصاحبه لاتاری در سفارت امریکا، می‌توانید مقاله تجربیات چند تن از برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا را مطالعه کنید.

ناشناس
درود بر شما، میخواستم بدونم شانس گرفتن ویزا در قرعه کشی لاتاری بیشتر است یا از طریق ویزای تحصیلی؟ بعد چه مدارکی معتبر هستن و چه رشته هایی معمولا؟
کارشناس حامی مهاجر

مهاجرت با لاتاری کاملا شانسی است، اما مهاجرت تحصیلی به آمریکا یک راه اصولی و نرمال دارد که در صورت درست طی کردن آن، موفق به ورود به آمریکا خواهید شد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت تحصیلی می‌توانید مقاله تحصیل در آمریکا با دیپلم و بدون نیاز به مدرک زبان را بخوانید.

ناشناس
سلام خسته نباشید میخواستم بپرسم من الان 14 سال سن دارم و میتونم در لاتاری 2023 شرکت کنم
کارشناس حامی مهاجر

سلام. در صورت داشتن دیپلم می‌توانید ثبت نام کنید

ناشناس
من لاتاری برنده شدم.متاهلم و یک فرزند ۵ساله دارم.بعد از چند مدت همسرم میتونه بیاد پیشم؟بچمو میتونم با خودم ببرم؟؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. شما و خانواده تان با هم به مصاحبه لاتاری در سفارت آمریکا خواهید رفت و همگی با هم ویزا دریافت خواهید کرد. بنابراین همگی با هم به آمریکا خواهید رفت.

ناشناس
سلام خدمت عزیزان وخسته نباشید لطفا راهنمایی کنید اگر درلاتاری برنده شویم آیا قابل فروش هست متشکرم
کارشناس حامی مهاجر

سلام امتیاز برنده شدن در لاتاری، قابل خرید و فروش نیست.

ناشناس
سلام وقت بخیر آیا راهی هست که بشود فهمید به چه کیس نامبرهایی برای مصاحبه وقت داده شده و برای کیس نامبر خود چقدر دیگه مونده که وقت بدن؟
کارشناس حامی مهاجر

برای دریافت آخرین خبرها از لاتاری گرین کارت آمریکا، صفحه اینستاگرام حامی مهاجر را دنبال کنید.

ناشناس
سلام خدمت شما میخواستم بدونم مدارک تحصیلی همسرم هم باید دیپلم باشه یا فرقی نمیکنه
کارشناس حامی مهاجر

الزامی نیست که زیرمجموعه های شما هم مدرک دیپلم داشته باشند.

ناشناس
سلام، اون بخشی که نوشتید اگر واکنسی نزده باشید پزشک معمتمد سفارت میزنه؟ یعنی ما واکسن کرونا رو در خاک ارمنستان دریافت می کنیم؟
کارشناس حامی مهاجر

اگر واکسن های لازم را تزریق نکرده باشید، باید در همان مدیکال تزریق کنید که هزینه بسیار بالایی برای شما خواهد داشت.

ناشناس
با سلام ممنون از تمام اطلاعات كاملي كه در اختيار ما قرار داديد سوال من اين هست كه ايا من ميتوانم ترجمه هايي كه چندين سال قبل حدودا شش سال پيش براي مهاجرت به كانادا اماده كردم را براي سفارت امريكا بفرستم يا اينكه تاريخ ترجمه مدارك بايد به روز باشد ممنون از راهنماييتون
کارشناس حامی مهاجر

سلام. برای دریافت وقت مشاوره از کارشناسان حامی مهاجر با شماره 02149078 تماس بگیرید و یا از سامانه آنلاین دریافت وقت مشاوره مهاجرتی حامی مهاجر استفاده کنید.

ناشناس
سلام من برای ثبت نام مدرک تحصیلی لیسانس وارد کردم و الان برنده شدم درسم تموم نشده.دانشجو لیسانس نا‌َبیوسته هستم. ایا امکان داره ریجکت بشم؟
کارشناس حامی مهاجر

شما در هنگام ثبت نام اشتباه کرده اید و اطلاعات غلط ارائه کرده اید. برای ادامه مراحل حتما با کارشناسان مهاجرتی مشورت کنید.

ناشناس
سلام مه افغان هستم فعلا در افغانستان زندگی میکنم من همی سال 2021 برنده شدم سفارت امریکا از افغانستان جمع شدن رفتن مه فعلا فورم خوده خانه پری نکدیم لطفا بگوین در کدام کشور می‌توانم انتخاب سفارت کنم
ناشناس
با سلام و عرض ادب اگر اقایی در مرحله اول لاتاری برنده شده باشه، برای تکمیل مدارک و مراحل بعدی می تونه همسر موقت یا دوستش رو بعنوان همراه معرفی کنه؟ چه اقدامی متصوره؟ متشکرم🙏
کارشناس حامی مهاجر

ملاک اطلاعات شناسنامه شماست. بنابراین شما نمی‌توانید آن‌ها را همراه خود ببرید.

ناشناس
سلام ممنونم ازشما بابت مطالب من ميخواهم صفر تا ١٠٠ مراحل ثبت نام عكاسي و ايشالا بعد از برنده شدنش رو خدمت شما باشم سپاس فراوان از شما و موسسه و همكارانتون
کارشناس حامی مهاجر

سلام. در خدمت شما هستیم.

ناشناس
سلام آیا آدرس خوابگاه دانشجویی وادرس دوران خدمت سربازی حتما باید درفرم ۲۶۰نوشته شود.؟چون ما فرم راارسال کردیم واین ادرس ها را ثبت نکردیم. اگراین آدرس ها باید ثبت شود چکارباید کرد
کارشناس حامی مهاجر

سلام. برای دریافت وقت مشاوره از کارشناسان حامی مهاجر با شماره 02149078 تماس بگیرید و یا از سامانه آنلاین دریافت وقت مشاوره مهاجرتی حامی مهاجر استفاده کنید.

ناشناس
سلام ببخشید اگه کسی گرین کارت امریکا رو از طریق لاتاری گرفته باشه بعد از یکسال بازهم میتونه برگرده ایران وتا ۲.۳ سال بمونه؟
کارشناس حامی مهاجر

امکان رفت و آمد بین ایران و آمریکا وجود دارد، اما اگر بیش از 6 ماه مداوم خارج از آمریکا باشید، برای گرین کارت شما مشکل به وجود خواهد آمد.

ناشناس
سلام کسی که بیماری ام‌اس داره از طریق لاتاری احتمال پذیرشش هست؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله مشکلی به وجود نخواهد آمد.

ناشناس
برای برندگان 2020 که بخاطر کرونا نتونستن برن مصاحبه قانون جدیدی گذاشتن؟ یه فرصت دیگه دادن؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. فعلا خبر جدیدی نیست.

ناشناس
سلام مادر من برنده لاتاری شده و پدرم هم زیر مجموعه ایشون هستن. من 25 سالمه و طبیعتاً زیر مجموعه ایشون به حساب نمیم. سوالم این که: آیا برای مصاحبه در سفارت من هم باید حضور داشته باشم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. نیازی به حضور شما نیست و از طرفی اجازه حضور در سفارت نیز به شما داده نمی‌شود.

ناشناس
سلام خسته نباشيد ممنون از اطلاعاتتون ميخواستم بدونم بعد از برنده شدن و قبولي در سفارت چه مبلغي براي ورود به آمريكا لازمه با خودمون داشته باشيم
کارشناس حامی مهاجر

سلام. برای اطلاع دقیق از هزینه های بعد از برنده شدن لاتاری، مقاله هزینه های بعد قبولی لاتاری را بخوانید.

ناشناس
سلام وقتتون بخیر من تو لاتاری ثبت نام کردم از کجا بفهمم که برنده شدم باید به کجا مراجعه کنم
کارشناس حامی مهاجر

سلام. برای اطلاع از نتیجه لاتاری خود، این مقاله را بخوانید : 
چگونه نتیجه لاتاری آمریکا را چک کنیم؟

ناشناس
سلام باتشکر از توضیحات شما. تعداد فرزند چه تاثیری بر رد یا قبولی در مصاحبه را دارد.
کارشناس حامی مهاجر

سلام. هیچ تاثیری ندارد.

ناشناس
سلام من در لوتری امریکا سبت نام شدم ولی مشکلی اجاد شدە پاسپورتم با لیباسم تو ماشین لباس شوی خیس شدەو خراب شدە پاسپورت جدید گرفتم آیا من مشکلی برام پیش می آید؟ آیا شماری پاسپورت جدیدم با شماری پاسپورت قدیمم تعغیر کردە بە مشکلی برمی خورم؟؟؟ لطفا جواب بدید.
کارشناس حامی مهاجر

سلام.می‌تونیم شما رو کمک کنیم. برای دریافت وقت مشاوره از کارشناسان حامی مهاجر با شماره 02149078 تماس بگیرید و یا از سامانه آنلاین دریافت وقت مشاوره مهاجرتی حامی مهاجر استفاده کنید.

ناشناس
سلام ببخشید من یک سوال داشتم من تو لاتاری ۲۰۲۲ برندە شدم وە الان پاسپورتم گم شدە اگر پاسپورت جدید بگیرم برام مشکلی پیش نمیاد
کارشناس حامی مهاجر

خیر. ولی باید فرم های مهاجرتی را به درستی و صحیح تکمیل کنید و این مساله را در آن توضیح دهید.

ناشناس
با سلام و احترام، پدوم 65 سالشون هست و در لاتاری انتخاب شدن با توجه به اینکه دو پسر بالای 21 سال متاهل دارن، آیا میتونن به عنوان همراه اونا رو هم با خودشون ببرن و یا راهی شما دارین برای مهاجرت همراه فرزندانشون؟
کارشناس حامی مهاجر

خیر. راهی وجود ندارد که بتوانند فرزندان خود را با همین پرونده لاتاری به آمریکا ببرند، اما بعد از رسیدن به آمریکا می‌توانند برای فرزندان خود درخواست ویزای خانوادگی کنند.

ناشناس
درود بر شما من برنده لاتاری شدم میخاستم بدونم هزینه پر گردن فرم ds260 چقدره واینکه بعد از گرفتن گرین کارت تحصیل دانش اموزان ابتدایی در امریکا رایگان است ممنون
کارشناس حامی مهاجر

برای آگاهی از هزینه های تکمیل فرم برندگان لاتاری، با موسسه حامی مهاجر تماس بگیرید. فرزندان دارندگان گرین کارت، می‌توانند به رایگان در مدارس دولتی آمریکا تحصیل کنند.

ناشناس
سلام و خسته نباشید کیس نامبر بالای 10000 شانس مصاحبه و کلا قبولی داره یا خیر
کارشناس حامی مهاجر

بله. شانس مصاحبه در سفارت و دریافت ویزا دارد. منتها نباید هیچ فرصتی را از دست دهد و کار خود را باید به بهینه ترین حالت ممکن انجام دهد.

ناشناس
با سلام و وقت بخیر ... کلینیک معتمد سفارت آنکارا سوابق واکسیناسیون ایران رو قبول نمیکنه ، راهکار چی هست ؟ A copy of your immunization records (medical records from Iran will not be accepted).
ناشناس
سلام من پاسپورتم ۳ ماه اعتبار داره میتونم فرم ds260 پر کنم ؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بهتر است پاسپورت خود را تمدید کنید.

ناشناس
ایا برای تکمیل مدارک به ضمانت نامه ی مالی هم احتیاج هست ؟ اگر بله مبلغش باید در چه حدی باشد؟ سپاسگزارم
کارشناس حامی مهاجر

درود بر شما

اگر یکی از برنده های لاتاری 2022 هستید پیشنهاد می کنم برای دریافت پاسخ سوال خودتون با کارشناسان موسسه حامی مهاجر تماس بر قرار کنید.

ناشناس
با سلام ببخشید می‌خواستم بدونم آیا افراد زیر مجموعه پس از اخذ ویزا همچنان وابسته به فرد اصلی هستن یا میتونن زودتر از فرد اصلی به صورت جداگانه به ایالات متحده سفر کنند و گرین کارتشونو بگیرند یا حتما باید فرد اصلی همزمان یا زودتر از اونها گرین کارتشو بگیره با تشکر.
کارشناس حامی مهاجر

درود بر شما

اگر از برنده های لاتاری هستید پیشنهاد می کنم برای دریافت پاسخ بهتر و کامل تر سوال خودتون، با کارشناسان موسسه حامی مهاجر تماس بگیرید.

ناشناس
سلام. من مرحله اول لاتاری قبول شدم. الان متوجه شدم که اعتبار پاسپورتم رو به اتمام و مجبورم عوضش کنم. اگه تو تکمیل فرم ۲۶۰ اطلاعات پاسپورت جدیدم بدم مشکلی پیش نمی اد؟ یعنی نمی گن که چرا شماره پاسپورت تغییر کرده؟
کارشناس حامی مهاجر

درود بر شما

بسیار عالی تبریک می گیم به شما. تکمیل فرم ds-260 خیلی مهم هست و بهتره حتما با مشورت با کارشناسان اقدام به تکمیل فرم ds-260 کنید.

اما برای پاسپورت شما باید بگم که می تونید پاسپورت تون رو تعویض کنید ولی باید پاسپورت قدیمی رو نگه دارید تا در زمان مصاحبه تو سفارت ارائه بدید.

ناشناس
سلام من چند تا سوال داشتم پدر من با ۶۰ سال سن برنده لاتاری آمریکا شده و زبان انگلیسیشون خوبه و مدرک تحصیلیشون لیسانس هست که حدود ۳۵ سال پیش از آمریکا گرفتن تمکن مالی خوبی هم دارن آیا این موارد با عث میشه که شانسشون برای قبول شدن توسط آفیسر سفارت بیشتر بشه؟
کارشناس حامی مهاجر
سلام. مواردی که فرمودید مسلما اثر مثبت بسیار زیادی خواهد داشت. کلا در مصاحبه لاتاری روال بر این هست که اگر آفیسر نتونه ایرادی از فرم DS-260 و سوابق شما بگیره، ویزا رو برای شما صادر خواهد کرد. با همه این ها توصیه می‌کنیم حتما از مشاوره لاتاری استفاده کنید.
ناشناس
سلام من فقط اطلاعاتمو در اختیار کارشناسان حامی مهاجر قرار دادم و زحمت ثبت نام بنده رو دوستان متحمل شدن و بنده چیز خاص دیگری در اختیار ندارم که متوجه بشم ایا قبول شدم یا نه ولی انگار بهم الهام شده که برنده میشم لطفا نحوه اعلام برنده شدنمو بهم بگین چون تا الان هیچ خبری نشده ممنون از پاسخگویتون
کارشناس حامی مهاجر
سلام دوست عزیز. ممنون از اعتمادی که به مجموعه حامی مهاجر داشتید. همکاران ما در حال بررسی و اطلاع‌رسانی نتایج لاتاری مشتریان هستند. به زودی نتیجه لاتاری شما هم از طریق پیامک و ایمیل اطلاع داده خواهد شد. در صورتی که برنده لاتاری باشید، با شما تماس هم گرفته خواهد شد.
ناشناس
سلام.سپاس از توضیحات واضح و کامل سوالی داشتم. شما فرمودین مصاحبه در سفارت برای گرین کارت به زبان فارسی هست.می خواستم مطمئنم بشم که واقعا به زبان فارسی مصاحبه می کنند ؟ ممنون اگه بیشتر توضیح بدین چون خیلی ازقبول شدگان زبان انگلیسی شأن ضعیف هست یا اصلا زبان نمیدونند
کارشناس حامی مهاجر
درود بر شما بله در سفارت های آمریکا در ایروان، آنکارا و ابوظبی مصاحبه برندگان لاتاری در سفارت به زبان فارسی هم انجام می شود. هیچ نگرانی بابت این موضوع نداشته باشید. البته اگر هم بخواید به انگلیسی هم با شما مصاحبه می کنند.
ناشناس
اگر واتس اپ دارید که اطلاع بدید، من ساکن چین هستم، در خصوص مراحل بعد از لاتاری قصد مشاوره دارم
کارشناس حامی مهاجر
سلام. لطفا فرم رزرو وقت مشاوره رو بر روی سایت تکمیل کنید، تا همکارانم با شما تماس بگیرند.
ناشناس
عالی
ناشناس
خیلی خیلی عالی بود واقعا لذت بردم که همه نکات و توضیح دادین به امید برنده شدن با تشکر
کارشناس حامی مهاجر
سلام. از لطف شما سپاسگزاریم. خوشحالیم که تونستیم رضایت شما رو جلب کنیم.
ناشناس
سوم . اینکه من فوق دیپلم رشته مکانیک خودرو رو دارم آیا مشکلی بزا رفتن به وجود نمیاره؟؟؟چون شما گفتید که رشته فنی و حرفه رو نمی گرین؟
کارشناس حامی مهاجر
سلام. حامی مهاجر راهکارهایی به منظور حل مشکل شما در اختیار داره. توصیه می‌کنیم در لاتاری ثبت نام کنید و اگر از برندگان لاتاری بودید، شما رو در این زمینه کمک خواهیم کرد.
ناشناس
سلام من چندتا سوال داشتم اول . اگر برنده شویم در پر کردن فرم ds-260 کمک می کنید ؟ دوم . اینکه گرین قابل ابطال هست درسته ؟؟تا چه مدت میشه پاسپورت آمریکا رو گرفت که نگران ابطال گرین کارت نشیم؟
کارشناس حامی مهاجر
سلام. بله، حامی مهاجر در تمام مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری و تا رسیدن به آمریکا مشتری خودش رو همراهی میکنه. گرین کارت فقط در شرایط بسیار خاص (دور بودن از آمریکا به مدت بیش از 6 ماه) قابل ابطال هستش و معمولا پس از 5 سال زندگی با گرین کارت می‌تونید پاسپورت آمریکا رو بگیرید.
ناشناس
با سلام و خسته نباشید ممنون از شرکت حامی مهاجر بابت توضیحات کامل درمورد لاتاری میخواستم بدونم من ک دیپلم فنی وحرفه ایی دارم اگه برنده لاتاری بشم ویزا بهم نمیدن؟؟
کارشناس حامی مهاجر
سلام. حامی مهاجر راهکارهایی به منظور حل مشکل شما در اختیار داره. توصیه می‌کنیم در لاتاری ثبت نام کنید و اگر از برندگان لاتاری بودید، شما رو در این زمینه کمک خواهیم کرد.
ناشناس
ممنون از مطالب تون عالی بود
کارشناس حامی مهاجر
سلام. از لطف شما سپاسگزاریم. خوشحالیم که تونستیم رضایت شما رو جلب کنیم.
ناشناس
سلام، هنگام مصاحبه تو سفارت کسی از هامی مهاجر همراه شخص هست؟؟ برای پاسخگویی ب زبان انگلیسی منظورمه
کارشناس حامی مهاجر
سلام. فقط برندگان لاتاری و خانواده آن ها میتونن وارد سفارت بشن و به شخص دیگری اجازه ورود داده نمیشه. مصاحبه لاتاری در سفارت های منتخب آمریکا (در ارمنستان، انکارا و ابوظبی) به زبان فارسی انجام میشه و از این بابت نگرانی وجود نداره.
ناشناس
توضیح کامل بود شما بهترین و قابل اعتمادترین هستید
کارشناس حامی مهاجر
سلام. از لطف شما سپاسگزاریم. خوشحالیم که تونستیم رضایت شما رو جلب کنیم.
ناشناس
بسیار عالی بود سپاس و درود
کارشناس حامی مهاجر
سلام. از لطف شما سپاسگزاریم. خوشحالیم که تونستیم رضایت شما رو جلب کنیم.
ناشناس
اطلاعات بسیار عالی بود درود و سپاس
کارشناس حامی مهاجر
سلام. از لطف شما سپاسگزاریم. خوشحالیم که تونستیم رضایت شما رو جلب کنیم.
ناشناس
من سوال داشتم اگر کسی یکبار لاتاری برنده بشه اما به سفارت مراجعه نکنه امکان شرکت و برنده شدن مجدد در لاتاری دوره های بعدی وجود داره یا خیر؟
کارشناس حامی مهاجر
سلام. بله امکانش وجود داره.
ناشناس
سلام وقت بخیر، من سال ۲۰۱۸ لاتاری برنده شدم ولی به دلیل قانون های محدود کننده ی ترامپ ریجکت شدیم. افیسر سفارت انکارا بهمون گفت بعد از لغو شدن قوانین ایمیل بزنید و باز بیاین سفارت. ایا ممکنه باز وقت سفارت بدن؟ لطفا پاسخ بدید خیلی ممنونم از مطالب کاملتون
کارشناس حامی مهاجر
سلام. از لطف شما سپاسگزاریم. خوشحالیم که تونستیم رضایت شما رو جلب کنیم. متاسفانه پرونده لاتاری 2018 آمریکا در سی ام سپتامبر 2018 بسته شده و دیگه امکان پیگیریش وجود نداره. شما باید مجددا در لاتاری های سال اینده ثبت نام کنید و شانستون رو امتحان کنید.
ناشناس
سلام خسته نباشید ممنون از راهنماییتون . واقعا دستتون درد نکنه که این اطلاعات رو در اختیار ما گذاشتین اگه اسمم در بیاد مزاحمتون میشم
کارشناس حامی مهاجر
سلام. از لطف شما سپاسگزاریم. خوشحالیم که تونستیم رضایت شما رو جلب کنیم. در خدمتتون هستیم.