50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

راهنمای گام به گام برندگان لاتاری (مسیر برنده لاتاری از برنده شدن تا گرفتن ویزا)

برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا شانس بسیار بزرگی است، اما برنده لاتاری باید بداند که انتخاب شدن در این قرعه‌کشی، تضمینی برای ورود به آمریکا نیست و همه نمی‌توانند ویزا دریافت کنند. از آنجا که همیشه تعداد ویزای لاتاری بیشتر از تعداد برندگان است، فقط افرادی موفق به گرفتن ویزا می‌شوند که مراحل بعد از برنده شدن لاتاری را به بهترین شکل انجام دهند و در رقابت با سایرین موفق باشند.

یک برنده لاتاری، هیچ برنامه ریزی قبلی برای مهاجرت به آمریکا ندارد و به صورت ناگهانی متوجه می‌شود که در برنامه لاتاری انتخاب شده و مدت زمان محدودی برای گرفتن ویزا مهلت دارد. همین باعث ایجاد نگرانی و سردرگمی در همه برندگان لاتاری می‌شود.

به‌همین‌دلیل، در این مقاله می‌خواهیم در مورد کسانی‌که در قرعه‌کشی لاتاری برنده می‌شوند صحبت کرده و بیان کنیم که بعد از این مرحله باید چه کارهایی را انجام دهند. چنانچه شما یکی از برندگان خوش شانس لاتاری امسال هستید، با مطالب ارائه شده در این مقاله، می‌توانید آگاهی خود را بالا ببرید. بنابراین توصیه می‌کنیم قبل از انجام هر کاری مقاله پیش‌رو را مطالعه کنید. 

همین‌حالا نتیجۀ لاتاری را بررسی کنید!

رزرو وقت مشاوره برندگان لاتاری

بررسی شرایط برندگان لاتاری

برای گرفتن گرین کارت آمریکا و مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری، برنده شدن در لاتاری نیمی از مسیر است و نیم دیگر مسیر گذراندن روند اداری دریافت ویزای تنوع نژادی (یا همان ویزای لاتاری) است. بنابراین قسمت اول مسیر و قبولی در لاتاری گرین کارت آمریکا فقط به شانس بستگی دارد و شما عملا جز ثبت درست و دقیق اطلاعات در هنگام ثبت‌نام لاتاری وظیفه دیگری ندارید.

اما در نیمه دوم مسیر مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری، دیگر شانس سهم چندانی ندارد و فقط داشتن آگاهی و مهارت استفاده از موقعیت طلایی به دست آمده مهم است و همه چیز به عملکرد صحیح و بی‌نقص برندگان لاتاری بستگی دارد.

اگر از برندگان امسال هستید، قبل از آنکه کار دیگری انجام دهید، باید بدانید که زمان محدودی برای انجام مراحل بعد از برنده شدن لاتاری دارید و همچنین باید بدانید که تمام برندگان، ویزا دریافت نمی‌کنند و همیشه تعدادشان بیشتر از تعداد ویزای لاتاری است. در نتیجه حتما نکاتی که در ادامه برای شما آماده کرده‌ایم، بخوانید.

مشاوره برندگان لاتاری

مراحل بعد از برنده شدن لاتاری

همانطور که در ابتدای متن گفتیم برنده شدن در لاتاری نیمی از مسیر مهاجرت به آمریکا است و نیمه دوم مسیر بعد از قبول شدن در لاتاری آغاز شده و تا دریافت ویزای تنوع نژادی (همان ویزای لاتاری) و ورود به خاک آمریکا ادامه می‌یابد. برای دریافت ویزای لاتاری (یا همان ویزای تنوع نژادی آمریکا) باید مراحل زیر را طی کنید:

 • تهیه و ترجمه مدارک مورد نیاز
 • تکمیل فرم مهاجرتی DS-260 (فرم برندگان لاتاری)
 • انتظار برای تعیین وقت مصاحبه در سفارت آمریکا
 • انجام مراحل مدیکال ویزای آمریکا (در خارج از کشور)
 • مصاحبه حضوری در سفارت آمریکا (در خارج از کشور)

در ادامه مقاله هر مرحله را به صورت کامل توضیح خواهیم داد.

مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری

مرحله اول، تهیه و ترجمه مدارک مورد نیاز برندگان لاتاری

اولین کاری که یک برنده قرعه‌کشی لاتاری باید شروع کند، جمع آوری مدارک مورد نیاز و ترجمه آن‌هاست. برای تهیه و ترجمه مدارک هم هزینه و هم زمان صرف می‌شود. در نتیجه توصیه می‌کنیم که حتما درباره مدارک مورد نیاز با یک کارشناس مهاجرتی مجرب و معتبر مشورت کنید.

تهیه مدارک اضافی، زمان و هزینه برندگان لاتاری را تلف می‌کند. مسلما پرداخت هزینه مشاوره برندگان لاتاری، به صرفه تر از این موضوع است که وقت و هزینه خود را هدر دهید. معمولا مهمترین مدارک مورد نیاز برندگان لاتاری، مدارک هویتی، تحصیلی و کارت واکسیناسیون است.

اینکه دقیقا چه مدارکی را باید آماده کنید، بسته به مدرک تحصیلی، جنسیت، شغل و سن شما متفاوت است. بنابراین توصیه می‌کنیم که حتما با افراد مجرب و متخصص مشورت کنید.

مرحله دوم، تکمیل فرم مهاجرتی DS-260 (فرم برندگان لاتاری)

اولین کاری که یک برنده لاتاری انجام می‌دهد تکمیل فرم DS 260 است. در همه جا می‌خوانید که هر کسی زودتر این فرم را تکمیل و ارسال کند زودتر مصاحبه می‌شود و شانس بیشتری دارد، اما این جمله اشتباه است.

 وقت مصاحبه سفارت آمریکا برای ویزای لاتاری از روی شماره پرونده یا CASE NUMBER تعیین می‌شود. در واقع به بیان ساده‌تر شماره پرونده لاتاری برندگان تعیین کننده وقت مصاحبه سفارت آمریکاست.

شماره پرونده یا CASE NUMBER لاتاری چیست ؟

شماره پرونده یا CASE NUMBER برندگان لاتاری شامل یک رشته 14 کاراکتری از اعداد و حروف است که وضعیت پرونده برندگان لاتاری را مشخص می‌کند. به طور مثال کیس نامبر 2025AS00001212 بیانگر این است که این پرونده برای سال 2025 است و از آسیا انتخاب شده است.

در واقع چهار رقم اول شماره پرونده مشخص می‌کند که این کیس برنده چه سالی می‌باشد. دو حرف بعدی نشان دهنده مکان جغرافیایی برنده لاتاری است که در این مورد AS به معنی آسیاست.

کیس نامبر در لاتاری

اعداد مهم در کیس نامبر، ارقام آخر آن است که نشان می‌دهد این پرونده چندمین درخواستی است که به صورت تصادفی توسط کامپیوتر انتخاب شده است (در مثال ذکر شده این پرونده 1212 امین، مورد انتخاب شده می‌باشد).

تمامی کیس‌ها پشت سر هم هستند و هر چه این شماره هشت رقمی پایین‌تر باشد، وقت مصاحبه شما زودتر تعیین خواهد شد. شماره پرونده لاتاری مثل شماره کارت بانکی است و تاریخ تولد به مثابه رمز دوم این کارت است. شما می‌توانید کیس نامبر خود را به دیگران بدهید، اگر شخصی فقط شماره پرونده را داشته باشد هیچ کاری با پرونده نمی‌تواند انجام دهد مگر اینکه تاریخ تولد دقیق شما را نیز بداند. در این صورت گویی کارت بانکی و رمز دوم شما در اختیار دارد، پس حتما مراقب اطلاعات خود باشید.

برندگان لاتاری برای تکمیل فرم DS-260 چقدر زمان دارند؟

همواره به برنده قرعه‌کشی لاتاری توصیه می‌شود که قبل از کارنت شدن کیس نامبر، کار تکمیل فرم DS 260 را به پایان رسانده باشند. معمولا حدود 6 ماه زمان می‌برد تا اولین کارنتی‌ها از طریق ویزا بولتن اعلام شود. بنابراین در این فاصله زمانی فرصت مناسبی برای ترجمه مدارک و تکمیل فرم DS 260 را دارد.

بنابراین در تکمیل فرم DS-260‌ و سایر فرم‌ها نباید عجله کنید، اما این موضوع به معنای سهل‌انگاری و اتلاف وقت نیست. این فرم طولانی است و امکان طولانی شدن پروسه ترجمه مدارک نیز وجود دارد، بنابراین حتما در زمان مناسب برای تکمیل فرم DS 260 اقدام کنید تا مشکلی در مراحل بعدی به وجود نیاید.

مرحله سوم، انتظار برای دریافت نامه دعوت به مصاحبه (نامه دوم برندگان لاتاری)

بعد از تکمیل فرم DS 260 باید منتظر دریافت نامه دعوت به مصاحبه لاتاری باشید. شما در ماه می برنده لاتاری شده‌اید و تا سی سپتامبر، پرونده برندگان سال قبل بررسی می‌شود، بنابراین بعد از سی سپتامبر باید منتظر به جریان افتادن پرونده خود باشید و صفحه ویزا بولتن را چک کنید. برندگان لاتاری در هنگام تکمیل فرم DS 260 می‌توانند سفارت پیشنهادی خودشان برای انجام مصاحبه را مشخص کنند، اما در نهایت KCC (مرکز کنسولی کنتاکی) با توجه به ترافیک کاری سفارت‌ها، تصمیم نهایی را می‌گیرد و تعیین می‌کند که برنده لاتاری برای مصاحبه باید به کدام سفارت برود.

در نتیجه انتخاب محل سفارت آمریکا و زمان مصاحبه به انتخاب برنده لاتاری نیست و فقط می‌توانند به سفارت دلخواه خود اظهار تمایل کنند. در مورد مدارک مورد نیاز برندگان لاتاری، در بخش های بعدی صحبت خواهیم کرد ولی قبل از هرچیز توصیه می‌کنیم مقاله بهترین سفارت برای گرفتن ویزای آمریکا را بخوانید. در این مطلب اطلاعات بسیار جامعی از سفارت های آمریکا و مزایا و معایب هر کدام وجود دارد.

مرحله چهارم، مراجعه به پزشک معتمد یا مرحله مدیکال

برندگان لاتاری چند روز قبل از آنکه برای مصاحبه ویزای لاتاری به سفارت آمریکا بروند، باید به پزشک معتمد سفارت آمریکا مراجعه کنند و مرحله مدیکال لاتاری ویزای آمریکا را پشت سر بگذارنند. پزشک معتمد سفارت آمریکا در ایران وجود ندارد، بنابراین توصیه می‌شود که بعد از مشخص شدن محل و زمان مصاحبه، نسبت به گرفتن وقت مدیکال اقدام کنید.

تست مدیکال در لاتاری

برای اطلاع از چگونگی دریافت وقت مدیکال لاتاری می‌توانید به مقالات سایت اصلی حامی مهاجر مراجعه کنید. در این مطلب آدرس و شماره تماس پزشکان معتمد سفارت آمریکا در ارمنستان، ترکیه و امارات آورده شده است و نحوه گرفتن نوبت مدیکال نیز توضیح داده می‌شود.

هنگام مراجعه به پزشک معتمد، واکسن‌های شما چک می‌شود، در صورتی که واکسنی را تزریق نکرده باشید همانجا به شما تزریق می‌شود. اما پیشنهاد ما به برندگان لاتاری این است که برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها حتما واکسن‌های خود را در ایران کامل کنند. به‌همین دلیل حتما باید واکسن های لازم برای گرین کارت آمریکا را بداند و مطابق با آن واکسن‌های مورد نیاز را تزریق نماید.

در مرحله مدیکال لاتاری علاوه بر چک کردن واکسن‌ها تعدادی آزمایش پزشکی نیز از شما گرفته می‌شود. این آزمایش‌های پزشکی صرفا به آن دلیل است که بیماری‌های خطرناک مسری وارد کشور آمریکا نشوند. لیست کامل آزمایشات پزشکی مدیکال ویزای آمریکا لاتاری و بیماری هایی که باعث ریجکتی می‌شوند، در دسترس هستند.

مرحله پنجم، مصاحبه برندگان لاتاری در سفارت آمریکا

مصاحبه حضوری در سفارت آمریکا، آخرین و مهمترین مرحله برای دریافت ویزای لاتاری است. در این مرحله، برنده لاتاری باید به همراه افراد زیر مجموعه (همسر و فرزندان زیر 21 سال خود) در سفارت آمریکا حضور پیدا کند و با افسر پرونده مصاحبه کند.

مصاحبه برندگان لاتاری

توجه کنید که حتی اگر نوزاد تازه متولد شده هم دارید، باید او را همراه خود به سفارت آمریکا ببرید. در مورد زبان مصاحبه در سفارت آمریکا نیز نباید نگران باشید. چون سفارت آمریکا در ارمنستان، ترکیه و امارات، مصاحبه لاتاری را به زبان فارسی انجام می‌دهند.

بسیار مهم است که به سوالات افسر پرونده پاسخ مناسب بدهید. به همه برندگان توصیه می‌کنیم که برای آمادگی کامل در هنگام مصاحبه، حتما در جلسات ماک سفارتی شرکت کنند. در ماک سفارتی، یک کارشناس مجرب مدارک شما را بررسی می‌کند و سپس محیط مصاحبه در سفارت را برای شما شبیه سازی می‌کند. این کارشناس به شما آموزش می‌دهد که چگونه به سوالات افسر سفارت پاسخ دهید و شما را از هر لحاظ برای مصاحبه آماده می‌کند.

بیشتر برندگان لاتاری، استرس زیادی نسبت به انجام مراحل اداری در یک کشور خارجی دارند و این نگرانی کاملا قابل درک است. استفاده از تورهای سفارتی می‌تواند نگرانی برندگان را از بین ببرد. در تورهای سفارتی، یک راهنما در همه مراحل همراه شما خواهد بود. این شخص به قوانین، مقررات و زبان آن کشور خارجی مسلط است و علاوه‌بر اینکه شما را به مقصدهای مورد نظر می‌رساند، مشکل‌های احتمالی شما را نیز برطرف می‌کند.

حامی مهاجر تنها برگزار کننده تور سفارتی در ایران است. جهت هماهنگی تورهای سفارتی و استفاده از خدمات ماک سفارتی، می‌توانید از طریق شماره تلفن 02148000957 با حامی مهاجر تماس بگیرید.

خدمات حامی مهاجر برای برندگان لاتاری

مشاوره لاتاری (خدمات حامی مهاجر)

بسیار خوب! همانطور که دید، مراحل بعد از قبول شدن در لاتاری می‌توانند پیچیده باشند، بنابراین مساله‌ای که در این میان بسیار مهم است برگزاری جلسات مشاوره برندگان لاتاری با کارشناسانی معتبر و باتجربه است.

فرصت استفاده از شانس بزرگ برنده شدن در این قرعه‌کشی جهانی بسیار محدود و غیرقابل تمدید است و چنانچه نتوانید مراحل بعدی را به خوبی پشت سر بگذارید، فرصت شما برای همیشه از دست خواهد رفت.

به این موضوع توجه داشته باشید که حکم افسر کنسولی مصاحبه کننده در سفارت آمریکا غیرقابل اعتراض است و در صورتی‌که به هر دلیل در مصاحبه لاتاری سفارت آمریکا رد شوید، دیگر امکان استفاده از شانس خود را نخواهید داشت.

مشاوره برندگان لاتاری علاوه‌بر اینکه می‌تواند باعث گذران سریع‌تر مراحل اداری و بالا بردن شانس موفقیت شود، می‌تواند سبب صرفه‌جویی زیادی در هزینه‌ها شود.

خدمات تخصصی حامی مهاجر (ویژه برندگان لاتاری)

در همین راستا، موسسه حامی مهاجر خدمات تخصصی زیر را به افراد برنده این قرعه‌کشی ارائه می‌دهد:

 • ارائه مشاوره های تخصصی به برندگان لاتاری
 • ترجمه مدارک برندگان لاتاری
 • تکمیل فرم DS 260 و سایر فرم های کنسولی توسط کارشناسان مجرب
 • پیگیری پرونده برندگان لاتاری و مکاتبه با سفارت
 • ارائه خدمات ماک سفارتی (شبیه ساز مصاحبه سفارت)
 • اخذ وقت فوری مدیکال برندگان لاتاری
 • برگزاری تورهای سفارتی ویژه برندگان لاتاری (خدمات همراهی کامل)
 • ارائه خدمات پیکاپ ویزای آمریکا
 • ارائه خدمات کارگو و ارسال بار به خارج از کشور

هزینه های یک برنده لاتاری تا ورود به آمریکا

به‌طور‌کلی، هزینه های بعد از قبولی در لاتاری به دو دسته هزینه‌‌های ثابت اداری و هزینه‌های متغیر تقسیم‌بندی می‌شود و تا زمان رسیدن به آمریکا کمتر از 1500 دلار خواهد بود. یک برنده لاتاری به ازای خود و هر نفر از اعضای خانواده با احتساب هزینه واکسیناسیون به ازای هر نفر حدود 270 تا 500 دلار پرداخت خواهد کرد. همانطور که می‌دانید آمریکا در ایران سفارت ندارد، بنابراین مراجعه به سفارت محل مصاحبه نیز جزء هزینه‌های متغیر باید در نظرگرفته شود. 

هزینه برندگان لاتاری

اشتباهات رایج برندگان لاتاری

درست است که برنده نشدن در لاتاری کوتاهی به حساب نمی‌آید و کاملا وابسته شانس است، اما اگر لاتاری برنده شویم چه می شود ؟ این درحالی‌ست که عدم موفقیت در اخذ ویزای لاتاری و گرین کارت آمریکا در اکثر مواقع نتیجه کوتاهی و عدم پیگیری صحیح روند اداری است.

اشتباهات رایج برندگان لاتاری

عموما برندگان با گرفتار شدن در سه دسته از اشتباهات قرار می‌گیرند. این سه دسته اشتباهات شامل موارد زیر است :

 • دسته یکم، اشتباهاتی هستند که موجب ضرر مالی می‌شود. مانند ارزش‌گذاری املاک، گرفتن تاییدیه‌های گوناگون که گاهی تا میلیون‌ها تومان هزینه به دنبال دارد و برندگان لاتاری با انجام اینگونه هزینه‌ها توانایی مالی خود را از دست می‌دهند و قادر به ادامه روند نخواهند بود.
 • دسته دوم، اشتباهاتی هستند که باعث طولانی شدن پروسه بررسی پرونده برندگان لاتاری خواهد شد. این اشتباهات شامل کسری مدارک لازم، اشتباه انجام دادن روند اداری و یا عدم انجام کارهایی هستند که برنده لاتاری فقط یک روز برای انجام آن‌ مهلت دارد.
 • دسته سوم، اشتباهاتی هستند که موجب رد شما در مصاحبه ویزا می‌شوند. گفتنی است که تصمیم افسر کنسولی آمریکا غیر قابل تجدیدنظر است.

چالش ها و موانع برندگان لاتاری

همانطور که پیش‌تر گفتیم، باید مراحل بعد از برنده شدن لاتاری را به‌دقت انجام دهید، اگر از تجربه کارشناسان معتبر استفاده کنید، این چالش‌ها به حداقل خواهید رسید.

چالش های برندگان لاتاری

چالش مربوط به شغل دولتی و خدمت سربازی برندگان لاتاری

اگر قبلا در شغل‌های دولتی فعالیت داشته‌اید یا خدمت سربازی رفته‌اید، ویزای شما با تاخیر صادر می‌شود. علت تاخیر این است که پرونده شما نیاز به بررسی بیشتر دارد و اصطلاحا وارد پروسه AP می‌شود. پروسه AP یک روال عادی است و اصلا جای نگرانی نیست.

افسر کنسولی آمریکا، چند استعلام درباره پرونده شما انجام می‌دهد و اگر استعلام‌ها نشان دهد که پرونده شما مشکل امنیتی ندارد، برای شما کلیرنس صادر می‌شود و می‌توانید ویزای لاتاری خود را دریافت کنید. برندگانی که وارد پروسه AP می‌شوند، معمولا حداکثر تا سه ماه ویزای خود را دریافت می‌کنند.

چالش های مربوط به سفر خارجی برای برندگان لاتاری

انجام مصاحبه در سفارت آمریکا به اندازه کافی برای برنده لاتاری استرس و نگرانی دارد. حال تصور کنید که باید برای این کار به یک کشور خارجی و غریب نیز سفر کنند. آشنایی نداشتن به زبان، مقررات و آدرس ها در یک کشور خارجی، چالش نسبتا بزرگی است. البته اگر از تورهای سفارتی آمریکا کمک بگیرند، این مشکلات و نگرانی‌ها تا حد زیادی برطرف خواهد شد. تورهای سفارتی به صورت تخصصی برای برندگان قرعه‌کشی لاتاری طراحی شده‌اند و یک شخص معتبر در تمام مراحل همراه آنان خواهد بود. درصورتی‌که مشکلی به وجود آید، این کارشناس می‌تواند به راحتی آن را حل کرده و نگرانی را کاملا از بین ببرد.

برندگان لاتاری برای دریافت ویزا چقدر زمان دارند؟

کسانی‌که مطابق با راهنمای ثبت نام لاتاری در این قرعه‌کشی جهانی شرکت کردند و با شرایط برنده شدن لاتاری آشنا هستند، پس از اعلام نتایج در ماه می، تا سی‌ام سپتامبر سال بعد (یک مهلت تقریبا 1 سال و 4 ماهه) فرصت دارند که فرآیند اداری دریافت ویزای لاتاری را به اتمام رسانند و برای دریافت گرین کارت آمریکا وارد خاک آمریکا شوند. بنابراین تا دیر نشده بایستی پاسخی روشن به این سوال داشته باشند که بعد از قبولی در لاتاری چه باید کرد؟

مهلت برندگان لاتاری برای دریافت ویزا

 درصورتی‌که برندگان لاتاری نتوانند تا سی ام سپتامبر سال بعد وارد خاک آمریکا شوند و گرین کارت خود را دریافت کنند، فرصت قبولی آن‌ها در لاتاری از بین می‌رود و به هیچ عنوان امکان تلاش مجدد نخواهند داشت. در نتیجه یک برنده قرعه‌کشی لاتاری همانند متقاضیان سایر ویزاهای آمریکا نیست و زمان محدودی برای انجام کارهای پرونده خود دارد. به همین دلیل زمانی برای اشتباه کردن و اتلاف وقت وجود ندارد و همه کارها را باید از روند درست خود پیگیری کنید. معمولا برنده لاتاری با انجام چند دسته از اشتباهات، شانس خود را برای ورود به آمریکا از دست می‌دهد.

برندگان لاتاری چه خدماتی از آمریکا می‌گیرند؟

باید حتما به این نکته توجه داشته باشید که برنده شدن در لاتاری به معنای آن است که می‌توانید بدون داشتن شرایط خاص (مانند داشتن مدارج عالی تحصیلی و مهارت‌های فوق‌العاده کاری) ویزای تنوع نژادی آمریکا (لاتاری) را اخذ نموده و پس از ورود به آمریکا اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند.

بنابراین به جز این امتیاز هیچ خدمات دیگری به برنده لاتاری ارائه نمی‌شود و باید برای استفاده از شانس طلایی خود، تمام هزینه‌های اداری دریافت ویزای لاتاری را پرداخت نماید و به آمریکا سفر نماید. در نتیجه، هیچگونه جایزه دیگری همچون پول، ماشین یا خانه به برندگان لاتاری گرین کارت اهدا نمی‌شود.

 • حرف آخر!

در این مقاله به صورت کامل توضیح دادیم که بعد از قبولی در لاتاری چه باید کرد و برای رسیدن به آمریکا چه مراحلی را بایستی انجام داد؟ برنده شدن در لاتاری یک شانس است، اما گرفتن ویزای لاتاری یک رقابت است.

فقط افرادی می‌توانند در این رقابت موفق شوند که از وقت محدود خود نهایت استفاده را ببرند و در انجام کارهای خود از کارشناسان باتجربه کمک بگیرند. موسسه حامی مهاجر سال‌ها افتخار این را داشته است که خدمات تخصصی به برندگان قرعه‌کشی لاتاری ارائه دهد و افراد زیادی را موفق به اخذ ویزای لاتاری آمریکا کند. قراردادهای ما با هزینه‌ای منصفانه و خدمات کامل ارائه می‌شوند. از ترجمه مدارک تا برگزاری تورهای سفارتی، در هیچکدام از مراحل تنها نخواهید ماند.

یک خبر خوب دیگر هم داریم، 100 نفر اولی که امسال با حامی مهاجر قرارداد ببندند، شامل یک تخفیف ویژه خواهند شد و نرخ قرارداد برند‌ه‌های لاتاری نیز با قیمت سال قبل محاسبه می‌شود. در نتیجه توصیه می‌کنیم تا فرصت باقی‌ست، از طریق تلفن 02148000957 با حامی مهاجر تماس بگیرید یا بر روی مستطیل زیر کلیک کنید.

حامی مهاجر رتبه اول اخذ ویزای آمریکا را در ایران دارد. انتخاب یک مشاور خوب و برگزاری جلسه مشاوره لاتاری می‌تواند شما را در کاهش حداکثری هزینه‌ها ، تسریع کار و آرامش خاطر بسیار یاری دهد. شانس بزرگ برنده شدن در لاتاری شاید یک بار برای شما اتفاق بیافتد. بنابراین مراقب آن باشید و بر روی آن ریسک نکنید.

رزرو وقت مشاوره برندگان لاتاری

سوالات متداول برندگان لاتاری آمریکا

در این قسمت سعی شده است برخی از سوالات بسیار متداول برندگان لاتاری درباره مراحل بعد از قبولی لاتاری ، هزینه بعد از برنده شدن در لاتاری و مشاوره لاتاری پاسخ داده شود.

آمار برندگان لاتاری و سهمیه ایرانیان از ویزای لاتاری چقدر است؟

برای اطلاع از آمار رسمی و غیر رسمی برندگان لاتاری از ایران، توصیه می‌کنیم مقاله میزان سهمیه ایران در لاتاری را مطالعه کنید.

اگر لاتاری برنده شویم چه می‌شود؟

در صورت برنده شدن در لاتاری، برحسب شماره پرونده یا کیس نامبر برای شما وقت مصاحبه لاتاری در سفارت آمریکا تعیین می‌گردد. شما باید ضمن انجام مراحل بعد از قبولی در لاتاری در این مصاحبه شرکت کنید، در صورتی که در مصاحبه لاتاری قبول شوید، برای شما ویزای تنوع نژاد (لاتاری) صادر می‌شود و می‌توانید پس از ورود به خاک آمریکا، اقامت دائم این کشور یا همان گرین کارت آمریکا را دریافت نمایید.

آیا برندگان لاتاری از ایران، ویزا دریافت می‌کنند؟

شاید برای شما جالب باشد که ایرانیان نسبت به کشورهای دیگر (حتی کشورهای اروپایی) بیشترین سهیمه ویزای لاتاری را دارند و هر سال عده زیادی از ایرانیان با برنده شدن در لاتاری به آمریکا مهاجرت می‌کنند. پس هیچگونه مشکل قانونی در این زمینه وجود ندارد.

برندگان لاتاری چکار باید بکنند؟

قبل از هر چیز به برندگان لاتاری توصیه می‌شود که از خدمات مشاوره لاتاری موسسات معتبر مهاجرتی کمک بگیرند. هر شخص ویژگی‌ها و شرایط خاص خود را دارد که پس حضور در مشاوره لاتاری، می‌تواند فرم‌ DS-260 و سایر فرم‌ها را با جواب‌های درست تکمیل نماید و سایر مراحل اداری را نیز با آگاهی و هزینه کمتر به اتمام رساند.

مراحل بعد از برنده شدن لاتاری چیست؟

ابتدا باید منتظر تعیین وقت سفارت آمریکا به منظور مصاحبه ویزای لاتاری باشید. سپس باید قبل از مراجعه به سفارت اقدام به تکمیل فرم‌های مربوطه همچون DS-260 کنید و مرحله مدیکال را نیز انجام دهید. توضیح کامل مراحل بعد از برنده شدن لاتاری را می‌توانید در متن همین مقاله بخوانید.

مصاحبه لاتاری به چه صورت است؟

مصاحبه ویزای لاتاری فقط یکبار انجام می‌شود و در آن سوالاتی پرسیده می‌شود که صلاحیت شما برای ورود به آمریکا تشخیص داده شود. شما باید قبل مراجعه به مصاحبه با آگاهی وارد آن شوید و از ارائه جواب‌هایی که می‌تواند مورد دردسر شود، خودداری نمایید. با توجه به اینکه شرایط هر شخص با دیگر متفاوت است، حتما قبل از مراجعه به سفارت، در جلسات ماک سفارتی شرکت کنید.

هزینه های بعد از قبولی لاتاری چقدر است؟

یک برنده لاتاری باید به ازای هر نفر 330 دلار هزینه مصاحبه ویزای لاتاری پرداخت نماید و هزینه تست‌های پزشکی نیز از 220 تا 500 دلار است. برای آشنایی با تمام هزینه ‌های بعد از قبولی لاتاری می‌توانید متن همین مقاله را بخوانید.

بهترین سفارت برای مصاحبه لاتاری کدام است؟

سفارت‌های گوناگون آمریکا می‌توانند سیاست‌های مختلفی برای مصاحبه لاتاری و صدور ویزای لاتاری داشته باشند. برنده لاتاری نمی‌تواند زمان و محل مصاحبه خود را تعیین کند و فقط می‌تواند سفارت مورد نظرشان را پیشنهاد کنند. در نتیجه برنده لاتاری باید برای مراجعه به هر سفارتی آماده باشد.

مهمترین دلایل رد شدن پرونده های لاتاری چیست ؟

مهمترین دلایل رد شدن پرونده های لاتاری، اشتباه در تکمیل فرم اولیه ثبت نام لاتاری و اظهارات دروغ در مورد مدرک تحصیلی، کشور تولد و وضعیت تاهل و فرزندان است.

آیا اشتباه در ثبت نام لاتاری، باعث ریجکتی برنده لاتاری می‌شود؟

برخی از اشتباهات در زمان ثبت نام لاتاری قابل جبران هستند و کارشناسان حامی مهاجر ضمن مکاتبه با KCC می‌توانند آن‌ها را حل کنند. اما برخی از اشتباهات زمان ثبت نام، بعد از برنده شدن قابل جبران نیستند و باعث ریجکتی برندگان لاتاری می‌شوند. مثلا اگر اطلاعات افراد زیرمجموعه خود را در فرم ثبت نام اشتباه وارد کرده باشید، بعد از برنده شدن نمی‌توانید ویزای لاتاری را دریافت کنید.

شرایط برنده شدن لاتاری چیست؟

برای برنده شدن در لاتاری آمریکا فقط به ثبت نام در لاتاری و شانس نیاز دارید. البته محل تولد شما باید در کشورهای مجاز در ثبت نام لاتاری باشد که ایران نیز در لیست این کشورها وجود دارد، یک شرط دیگر نیز داشتن حداقل مدرک دیپلم است.

شرایط زندگی بعد از برنده شدن در لاتاری چگونه است ؟

در صورتی که بتوانید پس از برنده شدن در لاتاری مراحل اداری دریافت ویزای لاتاری را به اتمام برسانید و وارد خاک آمریکا شوید، به شما اقامت دائم آمریکا یا گرین کارت آمریکا اعطا می‌شود. بعد از آن زندگی در آمریکا برای شما همانند یک شهروند عادی آمریکا مجاز است و می‌توانید در آمریکا خانه اجاره کنید و به کار و تحصیل بپردازید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 749 | کل دیدگاه های تایید شده: 318
وحید خ
باسلام وقت بخیر خانم سابقم به همراه دختر 14 ساله ام برنده لاتاری شده. الان بخاطر میسر شدن مهاجرت دخترم که دور از پدر و مادرش نباشه، میخوایم قبل از تکمیل فرم ds260 مجدداً ازدواج کنیم و من رو هم اضافه کنن. آیا این موضوع میتونه ریسک عدم صدور ویزا براشون داشته باشه یا خیر؟ درضمن من پزشک و خانم مهندس هستن. باتشکر
کارشناس حامی مهاجر

سلام دوست عزیز!

برای صحبت دربارۀ چنین مواردی، جدا از سیر اتفاقات، به جزئیات پروندۀ افراد نیز نیاز داریم؛

بنابراین توصیه می‌کنیم چنین مورد حساسی را حتما در یک فضای شخصی و با کارشناسانمان بررسی کنید.

شماره‌تماس جهت ارتباط با کارشناسان: 02148000957 

Hamed
سلام من دیپلم هنرستان دارم ولی 12 سال کارمندم مشکلی در لاتاری نیست؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام دوست عزیز، وقت بخیر

نه مشکلی به‌وجود نمی‌آید. شما یا باید مدرک تحصیلی دیپلم داشته باشید یا سابقه‌کار مرتبط؛ بنابراین مشکلی برای شما به‌وجود نخواهد آمد

سهیل
سلام خسته نباشید میخواستم بدونم برای مصاحبه حتماً باید زبان انگلیسی رو بلد باشیم یا به نحو دیگه ای هستش؟!
کارشناس حامی مهاجر

سلام وقتتون بخیر

حتما نیاز نیست به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید. ما می‌توانیم وقت سفارت شما را در آنکارا، ابوظبی و ایروان تنظیم کنیم تا به زبان فارسی با شما مصاحبه کنند. 

 

آرش
سلام. من شنیدم کسی که لاتاری میبره باید یه نفر رو تو کشور آمریکا برای تضمین هزینه های زندگی داشته باشه و به آفیسر معرفی کنه. این درسته؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام وقت بخیر

اگر سندی برای اثبات تمکن مالی ارائه دهید، دیگر نیازی به انجام این‌کار نیست. در غیر این‌صورت، اگر هم‌چنین سندی ندارید، بله! باید برای تضمین هزینه‌های زندگی شخصی را معرفی کنید.

مهران حمیدی
سلام بعد از برنده شدن در لاتاری امریکا چه تعداد همراه با خودم می توانم بیارم
کارشناس حامی مهاجر

سلام وقتتون بخیر

شما همسر و فرزندانتان (زیر 21سال و مجرد) را می‌توانید همراه خود ببرید.