50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

کارنتی کیس برنده لاتاری به چه معناست؟ (توضیحات کامل در مورد یک اصطلاح رایج)

کارنت شدن کیس برنده لاتاری یعنی چه؟

پس از دیدن نتیجه لاتاری و دانستن اینکه در لاتاری برنده شدید، با هیجان پرونده مهاجرت به آمریکا خود را شروع می‌کنید و لحظه‌شماری می‌کنید تا برای مصاحبه و دریافت ویزا، به سفارت دعوت شوید. در این مرحله لازم است بدانید که افراد چگونه برای مصاحبه به سفارت دعوت می‌شوند؟ چقدر طول می‌کشد؟ آیا همه برندگان لاتاری، ویزا دریافت می‌کنند؟ 

هنگامی که برندگان لاتاری سوال می‌پرسند که چه زمانی برای مصاحبه ویزا دعوت می‌شوم، کارشناسان ما در جواب می‌گویند که قبل از هر چیز باید منتظر کارنت شدن کیس نامبر خود باشید. اما این کارنت شدن یعنی چه؟ در این مقاله قصد داریم که اصطلاح کارنت شدن کیس نامبر لاتاری در پرونده‌های ویزای لاتاری را توضیح دهیم. پس با حامی مهاجر همراه باشید!

کارنتی یا کارنت شدن یعنی چه؟

اصطلاح کارنت شدن کیس نامبر یا کارنتی لاتاری به معنای " به جریان افتادن " یا " وارد پروسه کاری شدن " است.

کارنتی یا کارنت شدن یعنی چه؟

بنابراین اگر یک پرونده اداری در خارج از کشور تشکیل داده‌اید، باید منتظر به جریان افتادن پرونده خود (کارنتی پرونده) باشید. اگر پرونده کارنت نشود، هیچ بررسی یا کاری روی آن انجام نخواهد شد.  

کارنت شدن کیس برنده لاتاری چیست؟

کارنت چیست؟ یک برنده لاتاری پس از تکمیل فرم DS-260 و امضای دیجیتالی آن، باید منتظر بماند تا پرونده او به جریان بیفتد یا اصطلاحا کیس برنده لاتاری کارنت شود. تا زمانی که کیس نامبر برنده لاتاری کارنت نشود، هیچ کاری روی پرونده او انجام نخواهد شد و در نتیجه زمان مصاحبه برای برنده لاتاری گرین کارت آمریکا تعیین نمی‌شود.

بنابراین یک برنده لاتاری، باید اول منتظر اعلام کارنتی کیس خود باشد و بعد از آن می‌تواند منتظر دریافت نامه دعوت به مصاحبه لاتاری از سفارت آمریکا باشد.

از کجا بفهمیم کارنت شدیم؟

کارنت شدن کیس برندگان لاتاری از طریق ماهنامه وزارت امورخارجه آمریکا با نام ویزا بولتن اطلاع داده می‌شود. فایل Pdf ویزا بولتن هر ماه در وبسایت رسمی وزارت امورخارجه آمریکا قابل دانلود است.

از کجا بفهمیم کارنت شدیم؟

در ویزا بولتن آمریکا، علاوه بر بیان تعداد ویزاهای مهاجرتی و غیرمهاجرتی صادر شده در هر ماه، کارنتی کیس نامبر برندگان لاتاری نیز اعلام می‌شود. مثلا عکس بالا مربوط به یکی از ویزا بولتن ها است و در آن اعلام شده است که برندگان لاتاری از ایران تا کیس نامبر 5500 کارنت شده‌اند یا به زبان ساده‌تر پرونده برندگان لاتاری از ایران تا کیس نامبر 5500 به جریان افتاده است.

اگر جز برندگان لاتاری هستید، می‌توانید صفحه ویزا بولتن فارسی را در سایت حامی مهاجر مشاهده کنید. صفحه ویزا بولتن هر ماه به روز رسانی می‌شود و در این صفحه می‌توانید آخرین و مهم‌ترین اخبار مربوط به کیس نامبر های کارنت شده برندگان لاتاری را بخوانید.

اولویت کارنت شدن کیس برندگان لاتاری

اولویت کارنت شدن لاتاری با کیس‌های با عدد پایین‌تر است. به طور مثال اگر کیس نامبر یک برنده لاتاری 2025AS00002852 باشد، رقم‌های آخر کیس نامبر مشخص می‌کند که این شخص، 2852امین برنده لاتاری در آسیا است و به همین ترتیب باید منتظر کارنت شدن کیس نامبر خود باشد.

اگر نمی‌دانید کیس نامبر برنده لاتاری چیست، حتما مقاله نمونه جواب قبولی لاتاری را بخوانید.

به طور مثال این برنده لاتاری به ویزا بولتن مراجعه می‌کند و در آنجا می‌بیند که برندگان لاتاری تا کیس نامبر 1500 کارنت شده‌اند، بنابراین متوجه می‌شود که هنوز پرونده‌اش به جریان نیافتاده است و باید منتظر اطلاعیه‌های بعدی ویزا بولتن باشد.

مرحله بعد از کارنت شدن چیه ؟

بعد از کارنت شدن کیس نامبر، اصلی‌ترین کارهای بعد از قبولی در لاتاری شروع می‌شود. مراحل بعد از کارنت شدن شامل موارد زیر است:

مرحله بعد از کارنت شدن چیه ؟

منتظر نامه دوم برندگان لاتاری و تعیین وقت مصاحبه باشید

بعد از کارنتی کیس لاتاری، فقط باید منتظر نامه دعوت به مصاحبه یا اصطلاحا نامه دوم باشید. در این نامه، زمان و محل مصاحبه لاتاری مشخص شده است و باید طبق آن زمانبندی به سفارت مشخص شده مراجعه کنید.

اینکه چه مدت زمان بعد از کارنتی، نامه دعوت به مصاحبه برای شما ارسال می‌شود، واقعا مشخص نیست. امکان دارد کیس نامبرهای کارنت شده، بلافاصله نامه دوم را دریافت کنند و امکان این نیز وجود دارد که چند ماه بعد از کارنتی، نامه دعوت به مصاحبه برای شما ارسال شود.

بنابراین بعد از کارنت شدن در لاتاری باید در بازه‌های زمانی مشخص دریافت وقت سفارت را کنترل کنید. اگر از طریق حامی مهاجر پرونده لاتاری خود را پیش ببرید، کارشناسان ما این موضوع را برای شما بررسی می‌کنند و راهنمایی‌های لازم را در هر مرحله ارائه می‌کنند.

رزرو وقت مدیکال برندگان لاتاری

قبل از اینکه برای مصاحبه سفارت بروید، توصیه می‌کنیم که مرحله مدیکال ویزای آمریکا را انجام دهید. 

رزرو وقت مدیکال برندگان لاتاری

در ایران، پزشک معتمد سفارت آمریکا وجود ندارد. بنابراین برای انجام مرحله مدیکال ویزا باید به یکی از کشورهای ارمنستان، ترکیه یا امارات مراجعه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر توصیه می‌کنیم که مقاله نحوه رزرو وقت مدیکال آمریکا و آدرس پزشکان معتمد سفارت آمریکا را بخوانید.

مصاحبه در سفارت و پاسخ به سوالات افسر ویزای آمریکا

مهم‌ترین مرحله دریافت ویزای لاتاری، مصاحبه در سفارت آمریکاست. برنده لاتاری و تمام افراد زیر مجموعه او (همسر و فرزندان زیر 21 سال) باید در روز مصاحبه، همراه با تمام مدارک لازم به سفارت آمریکا مراجعه کنند و با افسر کنسولی به صورت حضوری مصاحبه کنند.

مصاحبه در سفارت برای ویزای لاتاری

در نتیجه پاسخ به سوالات افسر ویزای آمریکا بسیار مهم است. ارائه اطلاعات متناقض یا اضافه می‌تواند شما را به دردسر بیندازد و کمترین مشکل این است که صدور ویزای شما به تاخیر خواهد افتاد. بنابراین توصیه می‌کنیم که برای آمادگی کامل در مصاحبه لاتاری، حتما از خدمات ماک سفارتی استفاده کنید.

در ضمن برای رفع تمام نگرانی‌ها و داشتن همراهی کامل برای انجام کارهای سفارتی، می‌توانید از خدمات تور سفارتی آمریکا استفاده کنید. با استفاده از خدمات تور سفارتی، ضمن رزرو وقت مدیکال، تمام زمان بندی‌های سفر برای شما انجام خواهد شد و یک کارگزار با تجربه در تمام مراحل همراه شما خواهد بود.

تاخیر در ارسال فرم DS-260 و وقت مصاحبه لاتاری

برندگان لاتاری توجه کنند که تاخیر در ارسال فرم DS-260 ارتباطی با تعیین وقت سفارت ندارد. کارشناسان حامی مهاجر همیشه به برندگان لاتاری توصیه می‌کنند که حتما تا قبل از کارنت شدن کیس نامبر، فرم DS-260 خود را تکمیل کرده باشند.

اما این موضوع به آن معنی نیست که هر شخصی فرم DS-260 را زودتر تکمیل کنید، زودتر نیز به مصاحبه دعوت خواهد شد. کارنت شدن در لاتاری بر اساس کیس نامبر آن‌ها انجام می‌شود و در مرحله دوم سفارت‌ها با توجه به دستورالعمل‌های خود تعیین می‌کنند که کدام کیس زودتر به مصاحبه دعوت شود.

تاخیر در ارسال فرم DS-260 و وقت مصاحبه لاتاری

بنابراین توصیه می‌کنیم که در تکمیل فرم DS-260 عجله نکنید. ولی این موضوع را هم در نظر داشته باشید که مدت محدودی برای دریافت ویزای لاتاری مهلت دارید و نباید هیچ زمانی را هدر دهید. همه مراحل را در بهینه‌ترین حالت ممکن انجام دهید و در این زمینه حتما از تخصص کارشناسان مجرب بهره ببرید.

تغییر وقت سفارت برای ویزای لاتاری

تعیین محل سفارت برای مصاحبه ویزای لاتاری، توسط KCC (مرکز کنسولی کنتاکی) انجام می‌شود. این مرکز پیشنهاد شما را درباره محل سفارت در نظر می‌گیرد، ولی در نهایت با توجه شرایط موجود درباره سفارت محل مصاحبه شما تصمیم‌گیری خواهد کرد.

امکان دارد که شما در فرم DS-260 ، محل مصاحبه را در سفارت آنکارا تعیین کنید، ولی پس از دریافت نامه دعوت به مصاحبه، متوجه شوید که به سفارت آمریکا در ارمنستان دعوت شده‌اید. شما می‌توانید درخواست کنید که محل مصاحبه یا وقت آن تغییر کند.

ولی توصیه می‌کنیم که وقت سفارت یا محل مصاحبه را تغییر ندهید. بهتر است روی همین زمان بندی اداره کنسولگری ادامه مراحل کاری را طی کنید. چرا که مدت محدودی برای دریافت ویزای لاتاری وقت دارید و عوض کردن وقت مصاحبه لاتاری یا محل آن، باعث اتلاف وقت خواهد شد و بعد از پایان سال مالی، امکان دریافت ویزا وجود نخواهد داشت.

سخن پایانی 

حالا که می‌دانید بر چه اساسی به سفارت آمریکا دعوت خواهید شد، با خیال راحت تکمیل فرم DS-260 خود را انجام دهید و منتظر کارنت شدن کیس نامبر خود در لاتاری باشید. بعد از اینکه شما به‌عنوان برنده لاتاری کارنت شدید، باید به سفارتی که شما را دعوت کرده است برای مصاحبه مراجعه کنید. همانطور که می‌دانید سفارت آمریکا در کشورهای اطراف ایران است و پیشنهاد می‌کنیم از خدمات تور سفارتی آمریکا حامی مهاجر استفاده کنید. 

در این تور، علاوه‌بر بلیط پرواز و هتل، نماینده حامی مهاجر شما را تا مکان سفارتتان همراهی می‌کند تا با آرامش کامل، در محل حضور یابید. یعنی نگران زبان مختلف کشورهای دیگر و پیدا نکردن آدرس سفارت نیز نباشید. حامی مهاجر بی حد و مرز در کنار شماست تا به ویزای آمریکا خود برسید و از این شانس بزرگ کارنتی کیس لاتاری خود استفاده کنید. تنها کافی‌ست با شماره 02148000957 تماس بگیرید تا راهنمایی شوید. 

پاسخ به سوالات متدوال درباره کیس نامبر های کارنت شده

اگر پس از خواندن مقاله کارنت چیست، سوالی در ذهنتان ماند، در قسمت دیدگاه می‌توانید برایمان بنویسید یا با شماره ذکر شده در بالا تماس بگیرید تا با کارشناسان حامی مهاجر در ارتباط باشید. 

کیس نامبر 10000 به بالا شانس کارنت شدن و دعوت به مصاحبه لاتاری را دارد؟

بله. در هر سال شانس کارنت شدن تمام کیس های برنده شده در لاتاری وجود دارد. اینطور نیست که کیس های بالا شانسی برای دریافت ویزا نداشته باشند. توصیه ما این است که حتی اگر شماره کیس بالایی دارید (حتی 18000 یا 20000) حتما مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری را انجام دهید و این شانس طلایی را راحت از دست ندهید.

چند ماه است که کیس من کارنت شده است، اما نامه دعوت به مصاحبه برای من ارسال نمی‌شود، مشکل چیست؟

هیچ مشکلی وجود ندارد. گاهی شلوغی کار سفارت ها و برخی عوامل نامشخص باعث ایجاد تاخیر در دعوت به مصاحبه می‌شود. بنابراین اگر کارنت شدن در لاتاری برایتان اتفاق افتاده، ولی دعوت به مصاحبه نمی‌شوید، باید صبور باشید. جز این کار خاص دیگری نمی‌توانید انجام دهید.

چه عواملی روی کارنتی برندگان لاتاری تاثیر دارد؟

این موضوع که سفارت های منطقه شما چقدر شلوغ هستند و توانایی بررسی چه تعداد پرونده را دارند، یکی از عوامل مهم در کارنتی برندگان لاتاری است. امکان دارد که چند ماه تعداد کیس نامبرهای کارنت شده تغییر نکند و امکان این وجود دارد که در طی چند ماه پایانی تمام کیس نامبرها کارنت شوند. همه چیز به میزان کار سفارت ها بستگی دارد.

چرا کیس نامبر بالاتر از من دعوت به مصاحبه شده، ولی من دعوت نمی‌شوم؟

معمولا روال بر این است که کیس نامبرهای پایین تر، زودتر به مصاحبه دعوت می‌شوند، اما در دو سال گذشته عدم هماهنگی هایی در دعوت کیس نامبرها پیش آمده است و امکان دارد که گاهی اوقات کیس نامبرهای بالاتر سریع تر از کیس نامبر پایین به مصاحبه دعوت شوند. البته این اتفاق همیشگی نیست و تاثیر زیادی بر دعوت برندگان لاتاری ندارد.

کیس نامبر من کارنت نمیشه، چطور پیگیری کنم؟

برای پیگیری اینکه چرا کیس نامبر شما کارنت نمی‌شود، می‌توانید ایمیلی را به KCC ارسال کنید و موضوع را توضیح دهید. اما تجربه ما نشان داده است که این کار تاثیری ندارد و در نهایت رویه کارنت شدن کیس‌ های برندگان لاتاری، به شکل طبیعی خود ادامه پیدا خواهد کرد. بنابراین اگر کیس شما کارنت نشده است، توصیه می‌کنیم که صبور باشید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 40 | کل دیدگاه های تایید شده: 4
مهرداد میرزایی
سلام و وقت بخیر من برنده لاتاری هستم و کیس نامبرم ۱۵۰۹۳هست امکانش هست که دعوت به سفارت برام ارسال بشه
کارشناس حامی مهاجر

با سلام

اولویت کارنت شدن لاتاری با کیس‌هایی با عدد پایین‌تر است. به طور مثال اگر کیس نامبر یک برنده لاتاری 2024AS00002852 باشد، رقم‌های آخر کیس نامبر مشخص می‌کند که این شخص، 2852امین برنده لاتاری در آسیا است و به همین ترتیب باید منتظر کارنت شدن کیس نامبر خود باشد. شما باید ویزا بولتن را هر ماه چک کنید تا ببینید آیا کیس نامبرتان کارنت شده است یا خبر. 

azi
سلام، من برنده لاتاری ۲۰۲۳ هستم، فرم ds 260 اول ماه جون پر کردم و تا به امروز که ۱۵ آگست هستیم هیچ خبری از وقت مصاحبه نیست.ممنون میشم کمک کنید
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. مصاحبه‌ها در حال انجام است. برای پیگیری بیشتر و دریافت راهنمایی، می‌توانید به وسیله شماره 02148406 با کارشناسان موسسه حامی مهاجر مشورت کنید.

محمد مطهر
سلام و وقت تان بخیر بنده از برندگان دی‌وی لاتری ۲۰۲۳ هستم، موقع ثبت نام تاریخ تولد خود را اشتباه درج نموده بودم، بعد از گذشت دو هفته و تلاش های زیاد، تاریخ درج شده را دریافتم. اما حالا وقتی وارد می‌شویم و با وارد کردن کیس‌نمبر و کانفارمیشن نمبر و نام خانوادگی و تاریخ تولد، لاگ‌ان نمیشود و و میگوید که این کیس‌نمبر در حال حاضر در دست‌رس نیست. در مورد چه کار باید کرد؟ کبس‌نمبر من هم از ۱۵۰۰ پایین است.
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. در مورد این موضوع باید با کارشناسان موسسه حامی مهاجر مشورت کنید. برای دریافت وقت مشاوره می‌توانید با شماره 02148406 تماس بگیرید یا از سامانه آنلاین دریافت وقت مشاوره مهاجرتی حامی مهاجر استفاده کنید.

ناشناس
سلام خسته نباشید، من برنده لاتاری ۲۰۲۲ هستم‌، درباره کیس نامبرها میخواستم بدونم چقدر بالا باشه خوب نیست؟ من کیسم ۹ هزاره، استرس دارم که کارنت میشه این عدد و شانس مصاحبه داریم و حدودا چه ماهی؟ ممنون میشم راهنمایی کنید، سپاس ۰
کارشناس حامی مهاجر

درود بر شما

از اونجایی که کیس نامبر شما تقریبا بالا هست، پیشنهاد می کنیم حتما با کارشناسان موسسه تماس حاصل کنید.

چون به احتمال زیاد نیاز به مشاوره برای برندگان لاتاری رو خواهید داشت.