20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

شرایط کار در اندونزی

  از زمان کاهش درآمد خارجی، به دنبال پایین آمدن قیمت نفت در بازارهای جهانی، دولت اندونزی جهت‌گیری استراتژی صنعتی خود را از واردات به صادرات تغییر داده است. دولت همچنین با تهیه‌ی پیش شرط‌های سرمایه‌گذاری مانند نیروی کار بسیار منضبط ، ثبات سیاسی و اقتصادی و هزینه های پایین تولید، سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی را به کار در اندوزی علاقه‌مند کرده است. هدفی که اندونزی دنبال می‌کند این است که محصولات تولیدی داخل در بازار بین المللی رقابتی‌تر شوند. وجود رقابت شدیدتر در اقتصاد جهانی فرآیندی در جهت جهانی‌سازی سرمایه را ایجاد کرده است که انتقال سرمایه برخی صنایع از کشورهای توسعه یافته به کشورهای در حال توسعه را ممکن می‌کند. یکی از دلایل رشد سریع این امر، هزینه‌ی نسبتا پایین تولید است.

   اندونزی اکنون به عنوان یک کشور با درآمد متوسط در نظر گرفته شده است. بنابراین، اندونزی به مرحله‌ای در توسعه‌ی اقتصادی و اجتماعی رسیده است که نهادهای بازار کار باید نقش اصلی‌تری در تقویت توزیع عادلانه‌ی درآمد از طریق کار مولد و شایسته ایفا کنند. ارتقای کار مولد می‌تواند نقش مهمی در تقویت رقابت، بهره وری و ایجاد شغل در اندونزی داشته باشد. علاوه بر این، گفتگوی سالم صنعتی یک عنصر اصلی برای اطمینان از روابط هماهنگ و منافع متقابل برای کارگران و کارفرمایان خواهد بود. در این راستا فعالیت بیشتر کارگران علیه محدود شدن دستمزدها توسط کارفرمایان اثربخش بوده است.

    با گذشت سال‌ها ، بازار کار اندونزی با افزایش تعداد شاغلان در حال گسترش است و نرخ بیکاری به طور پیوسته رو به کاهش است. آخرین آمار در بازار کار اندونزی نشان می‌دهد که در سال 2016، نیروی کار اندونزی به 127.6 میلیون نفر رسیده است که در کل آمار بیکاری در آن درصد پایینی بود.

موارد کاری مشترک میان کارگران در اندونزی

  • دستمزد
  • دوره‌ی کار (از جمله اضافه کاری)
  • بهداشت و ایمنی کارگران (از جمله تأمین اجتماعی)
  • عضویت در اتحادیه‌های صنفی

دستمزد

دستمزدها در اندونزی چیزی بین 80 تا 200 دلار آمریکاست.

دوره‌ی کار

 در قانون کار اندونزی آمده است كه كارگران مجاز نیستند بیش از هفت ساعت در روز یا 40 ساعت در هفته كار كنند. همچنین شغل شبانه یا یک کار خطرناک برای سلامتی و امنیت نباید بیش از شش ساعت در روز یا 35 ساعت در هفته باشد.

بهداشت و ایمنی کار

 کارفرمایان هنوز برای ثبت‌نام کارگران خود برای برنامه‌‌ی تأمین اجتماعی و ارائه‌ی خدمات صحیح بهداشتی و ایمنی شغلی هنوز کند هستند. این بیشتر به این دلیل است که این دست خدمات هزینه‌ی اضافی تلقی می‌شود. در سال‌های اخیر اعطای این خدمات رو به افزایش است.

اتحادیه‌های صنفی

 برخی از شرکت‌های اندونزیایی اتحادیه‌های صنفی ندارند. اما در برخی شرکت‌های دیگر وجود چنین اتحادیه‌هایی به امضا رسیده است و می‌توان گفت شرایط رو به بهبود است.

کار برای خارجی‌ها در اندونزی

   بخش اعظم اقتصاد اندونزی به بودجه ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی دولت بستگی دارد. مهاجران به دنبال شغل در جاکارتا شانس بیشتری در بخش خدمات بویژه بخش های مالی ، بانکی و بازرگانی خواهند داشت. جاکارتا محل بورس اندونزی است که تأثیر قابل توجهی در بازارهای جهانی دارد. به طور کلی، بخش صنعتی جاکارتا شامل صنایع الکترونیک، خودرو، شیمی، مهندسی مکانیک و زیست پزشکی است. استخراج منابع طبیعی مانند نفت، گاز، زغال سنگ و طلا نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. همه این زمینه ها فرصت های شغلی زیادی را برای مهاجران فراهم می کنند. در حال حاضر بسیاری از این بخش ها در حال گسترش هستند و به طور کلی اقتصاد اندونزی در سال 2015 حدود 4.8٪ رشد داشته است که ناشی از افزایش سرمایه گذاری های خارجی و تقاضای زیاد داخلی است.

   علاوه بر این، شرکت های بیمه نقش بزرگی در اقتصاد جاکارتا دارند. منطقه تجاری مرکزی جاکارتا میزبان تعدادی آسمان خراش بلند است که همگی نام این شرکت های اندونزیایی سطح بالا را دارند. اگرچه جالب است بدانید ، متاسفانه ، پیدا کردن کار با یکی از این شرکت ها دشوار است ، زیرا شرکت های بیمه بین المللی خصوصی اجازه فعالیت در اندونزی را ندارند. با این حال ، باید توجه داشت که تقریباً چند کارآفرین بین المللی فعال در این بخش در جاکارتا در اجرای یک سرمایه گذاری مشترک موفق هستند. در صورت موفقیت در یافتن شغل از طریق یک شرکت بزرگ خارج از کشور، بسیاری از مهاجران (به خصوص فارغ التحصیلان اخیر) برای تدریس انگلیسی به جاکارتا حرکت می کنند، که در حال حاضر تقاضای زیادی در این زمینه وجود دارد.

   بسیاری از شرکت های بین المللی که در اندونزی مستقر هستند دارای تعدادی لیست شغلی در وب سایت های خود هستند. شرکت های فناوری اطلاعات، شرکت های بیمه (به جز مشاغل پر درآمد اندونزی)، شرکت های کارگزاری و بخش صادرات مکان مناسبی برای شروع حرفه ای هستند.

ویزای کاری اندونزی

   اندونزی ویزاهای مختلفی را ارائه می‌دهد که براساس هدف اقامت خارجی‌ها در اندونزی متفاوت است. برای کار در اندونزی افراد نیازمند دریافت اجازه ‌نامه ورود هستند. پس از صدور این ویزا ورود و اقامت در اندونزی آسان است. مدت اعتبار آن کاملا به توافق‌های میان کارگران و کارفرمایان بستگی دارد.

الزامات عمومی دریافت اجازه‌ی کار

  • تحصیلات مربوط به موقعیتی که در اندونزی می خواهید انتخاب کنید.
  • گواهی صلاحیت یا پنج سال سابقه کار مربوط به موقعیت.
  • اثبات بیمه سلامت / زندگی برای اقامت شما در اندونزی
  • اتباع خارجی می‌توانند مجوز کار را در دریافت کنند و در عین حال دارای هرگونه موقعیت کاری‌ای باشد که در این خصوص محدودیتی وجود ندارد.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 2 | کل دیدگاه های تایید شده: 0