20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزای کار روسیه

اگر می‌خواهید اقامت روسیه را از طریق کار بدست آورید، احتیاج به ویزای کار روسیه دارید. با ویزای کار روسیه می‌توانید سال‌های سال، بدون نیاز به خروج از روسیه، در روسیه بمانید، با همسر و فرزندان خود در روسیه زندگی کنید و فرزندان خود را به مدرسه و دانشگاه بفرستید. به عبارت دیگر، با داشتن ویزای کار روسیه ، تمامی اعضای خانواده (همسر و فرزند) هم ویزای روسیه می‌گیرند و می‌توانند در روسیه زندگی کنند. ویزای کار روسیه ، مولتی است. یعنی به دفعات قابل استفاده است و به راحتی می‌توانید بین ایران و روسیه و دیگر کشورها در رفت و آمد باشید بدون این که نیازی به تمدید ویزا یا مراجعه به کنسولی روسیه را داشته باشید.  داشتن ویزای کار روسیه ، اخذ ویزای شینگن اروپا را تسهیل می‌کند و می‌توانید از طریق سفارت کشورهای اروپایی در روسیه، بدون سختگیری‌های معمول، ویزای اروپا بگیرید. 

مجوز کار در روسیه

اتباع هشت کشور عضو کشورهای مشترک المنافع، موسوم به (CIS) که خواهان کار در روسیه هستند، نیازی به ویزای کار روسیه ندارند ولی لازم است، مجوز کار در روسیه را دریافت نمایند. اتباع کشورهای فوق، می‌توانند سه ماه جهت جستجوی کار در روسیه اقدام نمایند. اما کشور های خارج از دایره کشورهای نام برده شده و اتباع کشور ایران، قبل از دریافت مجوز کار روسیه، جهت دریافت ویزای کار روسیه ، لازم است از یک شرکت روسی، پیشنهاد کار داشته باشند. اتباع کشور ایران که خواهان مهاجرت کاری به روسیه هستند، پس از دریافت پیشنهاد شغلی و مجوز کار در روسیه، برای دریافت ویزای کار روسیه ، اقدام خواهند نمود.

شرایط متقاضی ویزای کار روسیه

آن دسته از متقاضیانی به منظور اخذ ویزای کار روسیه به سفارت این کشور درخواست می‌دهند باید دارای شرایط سنی و تحصیلی مورد تایید این کشور باشند تا امکان تایید درخواستشان وجود داشته باشد. با توجه به این امر  حداقل سن متقاضی اخذ ویزای کار روسیه باید 25 سال بوده و دارای حداقل مدرک کارشناسی باشند. همچنین شرط دیگری که فرد متقاضی باید داشته باشد داشتن سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی خود است. همچنین متقاضیان اخذ ویزای کار روسیه حتما باید به دو زبان انگلیسی و روسی تسلط داشته باشند تا بتوانند به راحتی به امرار معاش و ارتباطات شخصی و کاری خود در این کشور بدون هیچ مشکلی بپردازند.
 
 

انواع ویزای کار روسیه

ویزای کار 1 سالۀ روسیه

گزینه اول ویزای کاری یک ساله است که به دفعات قابل تمدید است. این ویزا قابلیت تبدیل شدن به پاسپورت و تابعیت روسیه را ندارد. این ویزا سه ماه زمان برای آماده شدن نیاز دارد. فرد اصلی باید در آزمون زبان روسی شرکت نماید. این آزمون بسیار ساده و به صورت فرمالیته است. برای اعضای خانواده هم می‌توانید با هزینه خیلی کم، ویزا بگیرید. عضو خانواده یعنی: همسر، فرزند تا ۱۸ سال.

ویزای کار 3 سالۀ روسیه

نوع دوم، ویزای کار سه ساله روسیه است که به دفعات تمدید می‌شود و برای تمدید نیاز به خروج از کشور ندارید. این ویزا در نهایت منجر به اخذ اقامت دائم و پاسپورت خواهد شد. یک ماه زمان در صورتی که مدارک کامل باشد فراهم شده است. این ویزا نیاز به آزمون زبان ندارد.
وقتی ویزای کاری سه ساله روسیه را اخذ نمودید، 6 ماه بعد می‌توانید برای اقامت دائم درخواست نمایید که نیاز به پراپیسکا (آدرس رسمی محل اقامت فرد است که به شکل یک مهر در داخل پاسپورت وی زده می‌شود) و همینطور پرداخت هزینه درخواست دارید. پس از 5 سال می‌توانید در ظرف شش ماه تابعیت روسیه را اخذ نمایید. برای اخذ تابعیت این کشور باید پراپیسکا، حضور در روسیه حداقل شش ماه در سال و همینطور تمدید اقامت برای بار دوم داشته باشید. برای اعضای خانواده هم می‌توانید با هزینه خیلی کم، ویزا بگیرید. عضو خانواده یعنی: همسر، فرزند (بدون محدودیت سنی)، پدر، مادر، عروس، داماد، نوه.

هزینه اخذ ویزای کار روسیه

ویزای کاری یکساله مولتی

سالی 2000 دلار به اضافه ماهی 200 دلار هزینه این نوع ویزای کاری می‌باشد. هزینه پرداختی ماهیانه در اصل ۳۲۰ دلار است که ۱۲۰ دلار آن به حساب شخصی خود شما واریز می‌گردد و ۲۰۰ دلار باقی مانده بابت مالیات و حق بیمه و... کسر می‌شود. به ازای هر عضو خانواده، سالیانه مبلغ ۵۰۰ دلار اضافه می‌شود، اما به مبلغ پرداخت ماهیانه رقمی اضافه نمی‌شود.  به عنوان مثال، یک خانواده سه نفره (زن و شوهر و فرزند) سالی ۳ هزار دلار + ماهی ۲۰۰ دلار پرداخت می‌کنند. 

ویزای کاری سه ساله مولتی

سالی 2000 دلار به اضافه ماهی 500 دلار هزینه این نوع ویزای کاری می‌باشد. هزینه پرداختی ماهیانه در اصل ۲۸۰۰ دلار است که ۲۳۰۰ دلار آن به حساب شخصی خود شما واریز می‌گردد و ۵۰۰ دلار باقی مانده بابت مالیات و حق بیمه و... کسر می‌شود. به ازای هر عضو خانواده، هر سه سال مبلغ ۵۰۰ دلار اضافه می‌شود، اما به مبلغ پرداخت ماهیانه رقمی اضافه نمی‌شود. به عنوان مثال، یک خانواده سه نفره (زن و شوهر و فرزند) هر سه سال ۳ هزار دلار + ماهی ۵۰۰ دلار پرداخت می‌کنند.
 
 

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار روسیه

  • داشتن پاسپورت
  • تکمیل برگه درخواست ویزای کار
  • ارائه دو قطعه عکس
  • ارائه ترجمه مدارک تحصیلی که به زبان روسی باشد
  • ارائه مدارکی از سابقه کاری ترجیحا همراه با بیمه
  • ارائه گواهی از عدم سوء پیشینه
  • ارائه برگه‌ای که نشان دهنده اجاره مکانی برای اقامت است
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1 | کل دیدگاه های تایید شده: 0