20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

رفع ریجکتی ویزای انگلستان

کشور پادشاهی انگلستان دقیق ترین روند رسیدگی به درخواست ویزا را در جهان دارد. این کشور هر ساله هزاران درخواست ویزا جهت اقامت، کار و موضوعات مختلف را دریافت می کند که شرایط صدور ویزای انگلستان را ندارند.

از همین رو این وظیفه شماست که مطمئن شوید که شرایط لازم را برای درخواست ویزا این کشور را دارید یا خیر، پس شما باید شرایط را برآورده کرده و مستندات لازم را تهیه  کنید.

هنگامی که به هر دلیلی از ویزای انگلستان خودداری کردید و یا درخواست شما رد شد، مشکل شما برای همیشه در سوابق دفتر خانه انگلستان باقی خواهد ماند و هر بار که دوباره درخواست کنید، مشکل عدم صدور ویزای قبلی شما در انگلستان مطرح می شود. این یک مانع اجتناب ناپذیر برای همه برنامه های ویزای انگلستان در آینده خواهد بود. بنابراین، باید در اولین تلاش خود با دقت شرایط درخواست ویزا را تهیه کرده و تأیید صدور ویزا را دریافت کنید.

در این مقاله دلایل مهم ریجکتی یا همان رد شدن ویزای انگلستان را برای شما شرح خواهیم داد. با امید اینکه کمک شایانی باشد برای درک بهتر شرایط و تهیه مدارک لازم. پس باید درخواست ویزای خود را تجزیه و تحلیل کنید تا بفهمید که چه کمبودی و چه کارهایی باید انجام شود تا یک پرونده قوی ایجاد کنید و در اولین تلاش خود تأییدیه دریافت کنید.

دلایل ریجکتی ویزای انگلستان و چگونگی غلبه بر آن ها

توجه داشته باشید دلایل رد شدن ویزا در این مقاله دلایل واقعی نقل شده توسط افسران ویزای انگلیس در نامه های امتناع از صدور ویزا می باشد. پس ما در موسسه حامی مهاجر تصمیم گرفتیم که طی تحقیقات خود از چندین نامه که در رابطه با عدم صدور ویزای انگلستان و ریجکتی ویزا از چند کشور مختلف را گرد آوری کنیم و با کمک کارشناسان زبده خود در امور مهاجرت بررسی کرده و طی این مقاله جهت کمک برای جلوگیری از رد شدن درخواست ویزای شما عزیزان را برایتان بازگو کنیم.

این مقاله برای متقاضیان ویزا در انگلستان با هدف "گردشگری" منظور شده است. این مقاله ممکن است برای کسانی که متقاضی ویزای تحصیل / کار / همسر / مهاجرت در انگلیس هستند ، مرتبط نباشد. لازم به ذکر است که در صورت درخواست مجدد ویزای انگلیس، این مقاله همچنان به شما کمک میکند پس در ادامه با ما همراه باشید.

دلایل ریجکتی ویزای انگلستان

 • برنامه سفر طولانی
 • برنامه نامشخص
 • عدم تصویب نامه مرخصی
 • فقدان حساب بانکی
 • سپرده های بزرگ بدون سند در حساب بانکی شما
 • عدم سابقه سفر
 • عدم افشای هرگونه امتناع از ویزای قبلی

برنامه سفر طولانی

ملاک را بر این میگزاریم که شما در خواست کردید تا 1 ماه در انگلستان جهت بازدید و تفریح بمانید. باید واقع بین باشید. انگلستان کشور وسیعی نیست و شما فقط به چند روز برای گشت و گذار و تفریح نیاز دارید. یک برنامه سفر طولانی به نظر مشکوک تلقی می شود. به نظر می رسد به جای دیدن و گشت و گذار، در انگلیس زندگی یا کار می کنید. از آنجائیکه انگلیس نیز کشوری با هزینه های بالا هست، بنابراین شما باید بودجه کافی برای توجیه برنامه سفرخود را داشته باشید لذا برنامه سفر 7-10 روزه برای دریافت ویزای انگلستان بهترین کارایی را دارد. اگر فقط از لندن دیدن می کنید، احتمالاً کمتر از 7 روز منطقی تر است.

برنامه نامشخص

ملاک را بر این می گذاریم که آنها در جواب در خواست ویزای شما این جملات را گفته اند، شما مشخص نکردید که قصد دارید چه کاری انجام دهید یا کجا می خواهید بمانید. برنامه های این سفر مشخص نیست و فاقد جزئیات می باشد.
بنابراین بهتر است جرئیات برنامه سفر خود را در نامه در خواست خود مشخص کنید. برنامه سفر باید شامل تاریخ ها، شهرها و فعالیت های روزانه شما در هر شهر باشد. اگر برنامه سفر شما خیلی طولانی است، یک صفحه اضافی را به متن نامه خود وصل کنید.

عدم تصویب نامه مرخصی

شما باید نامه اشتغال به کار داشته باشید و در ان مشخص کنید که کارفرمای شما با مرخصی شما برای رفتن به این سفر موافقت کرده است، پس شما بعد از این سفر به شغل خود باز خواهید گشت.

از اینرو لازم است نامه تأیید مرخصی از کارفرمای خود را درج کنید. نامه تأیید مرخصی تنها مستندی است که می تواند پرونده شما را تقویت کند. زیرا این دو مسئله نشان می دهد که شما با کشور خود پیوندهای محکمی دارید و شما واقف هستید پس از سفر به انگلستان به کشور خود برگردید.
نکته قابل توجه این است که در نامه تأیید مرخصی شما باید به طور واضح ذکر شود که به شما اجازه سفر به انگلستان داده شده و پس از تعطیلات به شغل فعلی خود باز خواهید گشت.
توجه داشته باشید که حتما امضای مدیر اصلی در نامه شرکت باشد. شما باید این نامه را مخصوص سفر به انگلستان از مدیرکل یا مدیر منابع انسانی شرکت، دریافت نمائید. لذا این واقعا یک سند قوی برای تایید درخواست ویزا به شمار می آید.

فقدان حساب بانکی

به عنوان مثال در آمد ماهانه شما در پرینت حساب بانکی شما درج نشده یا یک حساب بانکی دیگر را معرفی میکنید. غیر معمول نیست که ویزای انگلستان به دلیل اظهارات بانکی رد شود. جدا از مستندات استخدامی، باید بتوانید حقوق ماهانه خود را در صورتحساب بانکی خود نشان دهید. لذا اطمینان حاصل کنید که کارفرمای شما حقوق خود را مستقیماً به حساب بانکی شما واریز می کند. سپرده های ثابت حقوق و دستمزد شما دو چیز را نشان می دهد که شما واقعا شاغل هستید و منبع درآمد ثابت دارید و شما واقعا پس انداز کرده اید تا به انگلستان سفر کرده و از کسی پول دریافت نمیکنید. نکته قابل توجه این است که اگر هر ماه حقوق خود را به صورت چک دریافت میکنید آن چک را به حساب بانکی خود واریز کنید.

سپرده های بزرگ بدون سند در حساب بانکی شما

ملاک را بر این بگذاریم اعتبار بانکی بزرگی را به وسیله درآمد های قرضی یا وام ساختید که بیش از درآمد ماهانه اعلام شده شما است. یا منابع این سپرده ها توسط اسناد ارائه شده نشان داده نشده اند و اینکه منابع این پول موجود در حساب شما واقعاً در دسترس خودتان هست؟
همانطور که به دلایل فوق اشاره کردیم ، امکان رد ویزای انگلستان به دلیل اظهارات بانکی غیر معمولی وجود دارد. رقم های بزرگ در حساب بانکی شما نشان می دهد که شما پول قرضی یا وام گرفته اید. افسران ویزا متقاعد نخواهند شد که وجوه موجود در حساب شما متعلق به شماست و برای استفاده در دسترس شماست پس مطمئن شوید که هیچ سپرده بزرگی در حساب بانکی شما وجود ندارد. نکته حائز اهمیت این است که اگر قبلا سپرده های زیادی را در حساب خود داشتید، مدرک منبع آن سپرده ها را ارائه دهید و اگر از فروش ملک پولی دریافت کرده اید، اسناد فروش و عملکرد مالی آن را به صورت بانکی ضمیمه پرونده خود کنید.

عدم سابقه سفر

به عنوان مثال، فردی برای شما دعوت نامه فرستاده است و یا با حمایت مالی او میخواهید به انگلستان سفر کنید.
اگر از یک اسپانسر برای ویزای انگلستان استفاده می کنید، باید از اسپانسر خود اسناد زیر را تهیه کنید. اگر تمام این اسناد را از طرف حامی مالی خود ارائه نکنید، ویزای خود را به خطر می اندازید.

 • نامه ‌ای از اسپانسر شما دریافت خواهد شد که او ترتیب اقامت، حمل و نقل و هزینه‌ های دیگر را تا زمانی که در انگلستان هستید را متقبل شود.
 • صورت ‌های مالی اسپانسر شما در سه ماه گذشته (باید سپرده های پرداختی کارفرما اسپانسر را نشان دهد).
 •  صفحه اصلی پاسپورت انگلیسی اسپانسر شما.
 • کارت صندوق پستی انگلیسی اسپانسر شما.
 • قبض برق اسپانسر شما.

توجه کنید که فقط داشتن دعوت نامه کافی نیست. دعوت نامه از نظر قانونی قابل اجرا نیست و چنین نامه هایی کمکی نمی کنند مگر اینکه اسناد لازم را از طرف حامی مالی خود ارائه دهید مانند موارد ذکر شده در بالا.

عدم افشای هرگونه امتناع از ویزای قبلی

اگر درخواست ویزای شما از سوی هر کشور دیگر و در هر زمانی رد شده باشد، حتما انرا در فرم درخواست ویزا خود بنویسید. وزارت داخلی انگلستان ممکن است اطلاعات مشترکی با سایر کشورها داشته باشد. شما فقط باید اطلاعات واقعی را وارد کنید و در صورت ریجکتی قبلی ویزا از سوی هر کشوری باید حتما آن را بیان نمائید و به هیچ عنوان آنرا مخفی نکنید، زیرا تقریبا تمام اطلاعاتی که شما ارائه می دهید این روزها قابل تأیید است. بنابراین  عدم افشای رد ویزای قبلی شما می تواند به ردشدن ویزای توریستی انگلستان منجر شود.
اگر شما یک بار در درخواست ویزای انگلستان رد شده اید باید انرا بنوسید و آن شرایط را تغییر بدهید. اگر از زمان رد شدن ویزای قبلی در انگلستان شرایط شما تغییر نکرده باشد، ممکن است ویزا شما دوباره رد شده و مجددا ریجکت شوید. در واقع رد شدن ویزای چندگانه می تواند منجر به قرار گرفتن در لیست سیاه و ممنوعیت دائمی  شما شود. فقط اگر تغییرات قابل توجهی در شرایط شما ایجاد گردید، ویزای انگلستان خود را دوباره درخواست کنید.

نتیجه گیری

این روزها میزان ریجکتی و رد ویزای بازدید کننده در انگلیس بسیار بالاست. دفتر داخلی انگلستان بیشتر از هر زمان دیگری درخواست رد ویزا را صادر می کند. مسئولیت اطمینان از واجد شرایط بودن و تحقق شرایط ویزا به عهده شماست. دلایل فوق برای درخواست ویزای تفریحی انگلستان باید بتواند به شما در تجزیه و تحلیل درخواست ویزا کمک کند تا از موانعی که می تواند منجر به امتناع ویزای شما شود جلوگیری کند. موسسه حامی مهاجر قادر خواهد بود تا مشکلات ریجکتی ویزای شما را اعم از توریستی یا تحصیلی یا کار یا مهاجرت و یا هر نوع دیگری از ویزا بر طرف نماید.

نکته بسیار مهم

اگر بنا به دلایل فوق یا هرگونه دلیل دیگر درخواست ویزای شما در انگلستان یا کشورهای دیگر رد شده است و در سیستم درخواست ویزا این کشورها ثبت شده است برای رفع ریجکتی ویزا خود با موسسه مهاجرتی حامی مهاجر در تماس باشید و با کارشناسان متخصص در امور مهاجرت و رفع هرگونه ریجکتی این موسسه در ارتباط باشد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 2 | کل دیدگاه های تایید شده: 0