50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

جشنواره های پرتغال

پرتغال یکی از  کشورهایی است که از نظر جشنواره ها و مراسم های جشن در جهان معروف است. پرتغال کشور رنگ ها، موسیقی و جشن است. جشنواره های مختلف ریشه در باورهای مذهبی یا سنتی دارند اما بدین معنی نیست که نمی تواند جشنواره هایی مدرن در پرتغال برگزار شود. اگر به کشور پرتغال علاقه مند هستید و نسبت به فرهنگ آن کنجکاوید و یا اگر قصد سفر به پرتغال را دارید و مایل هستید بدانید که در پرتغال چه مراسم هایی برگزار می شود تا شاید شما هم بتوانید در یکی از این جشن ها شرکت کنید، در اینجا چند نمونه از این جشنواره ها را معرفی می کنیم.

جشنواره چتر پرتغال

این جشنواره یک جشنواره ی تقریبا جدید است. از سال 2012 در ماه جولای ، شهر های پرتغال رنگ و شکلی دیگر به خود می گیرند. این جشنواره ی چتر ها خود بخشی از جشنواره ی بزرگ تر هنر است که سالانه در کشور پرتغال برگزار می شود و شهرت جهانی یافته است. خیابان های اصلی شهر که کافه و رستوران و مراکز خرید را در خود جای داده است در این روزهای خاص با چتر های رنگی پوشانده می شوند. این چتر ها علاوه بر زیبایی ای که به خیابان ها می افزایند باعث خنک تر شدن هوا در روزهای گرم تابستان می شوند. در زیر سایه ی این چتر ها برنامه های تفریحی و ورزشی زیادی برگزار می شود.

کارناوال

این مراسم یک جشن سنتی و قدیمی در پرتغال است. این جشن از طریق پرتغال به کشورهای دیگر از جمله برزیل که زمانی مستعمره ی پرتغال بوده است، راه یافته است. در این مراسم مردم اکثرا لباس های سنتی می پوشند و ماسک هایی رنگی به صورتشان می زنند. خیابان های شهرهای مختلف در طی این مراسم به محلی برای اجرای نمایش ها و رژه ی مردمی با لباس های غیر معمول تبدیل می شود.

زیارت فاطیما

در سالروز مریم مقدس در مقبره ی فاطمیا در پرتغال یک مراسم مذهبی بسیار بزرگ برگزار می شود که مسیحیان زیادی را به آن جا می کشاند. در روز های یازده تا سیزده ماه مه افراد با شمع و صلیب در این مراسم حاضر می شوند. گردشگران نیز برای حضور در این مراسم بزرگ شرکت می کنند.

فستیوال سنت جان

روزهای 23 و 24 ژوئن، در پرتغال روز بزرگداشت سنت جان تعمید دهنده است. این مراسم در شهر های مختلف پرتغال برگزار می شود. این جشنواره فرصتی برای نمایش ها،آواز خوانی و شعبده بازی است.

جشنواره ی مجسمه های ماسه ای

در روستای پرا این مراسم برگزار می شود. هنرمندان مجسمه هایی ماسه ای را در ابعاد مختلف می سازند و به نمایش می گذارند. در حین برگزاری این جشنواره کارگاه های آموزشی مجسمه سازی نیز برگزار می شود.

جشنواره ی فیلم فستوریا

جشنواره ی فیلمی معتبر در پرتغال است که هر ساله برگزار می شود و سازندگان فیلم و علاقه مندان به فیلم و سینما را به خود جذب می کند. جایزه ی اصلی این جشنواره دلفین طلایی است.        

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0