20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

اقامت لهستان

کشور لهستان جزو کشورهای مرفه جهان 

کشور لهستان جزو کشورهای مرفه جهان می‌باشد بنابراین شرایط رفاهی افراد مقیم آن نیز مطلوب خواهد بود. با دریافت اقامت لهستان می‌توان به راحتی به همه کشورهای عضو شینگن رفت و آمد کنید. افرادی که اقامت لهستان را دارند ویزای آمریکا و استرالیا را آسان‌تر دریافت می‌کنند. هزینه‌های زندگی در لهستان پایین می‌باشد، بنابراین برای یک زندگی کم هزینه می‌توان اقامت لهستان را بدست آورد. برای آن که شما بتوانید بدون کوچکترین مشکلی به هدف مورد علاقه‌تان برسید و موفق به اخذ اقامت لهستان شوید، لازم است کلیه پروسه دریافت اقامت از شروع تا پایان را با رعایت کلیه قوانین و مقررات جمهوری لهستان بپذیرید. اگر علاقه‌مند به اقامت اسپانیا، اقامت ایتالیا، اقامت استرالیا هستید، می‌توانید مقاله‌های مربوطه را مطالعه کنید.

روش های اخذ اقامت لهستان

  1.اقامت لهستان از طریق ثبت شرکت

برای دریافت اقامت لهستان هر فرد خارجی مجاز است طبق قانون شرکتی را در کشور لهستان راه اندازی کند و به تنهایی و فقط با یک سهامدار به ثبت برساند و آن را اداره کند. به افراد متأهل پیشنهاد می‌شود که شرکت را با دو یا سه نفر به ثبت برسانند. حداقل سرمایۀ قانونی، برای سرمایه گذاری در ثبت شرکت ۱۵۰۰۰ یورو بوده است. در صورتی که شرکت جهت اجرای پروژه‌هایی نیاز به وام بانکی داشته باشد، می‌بایستی به نسبت ارزش پروژه اقدام به افزایش سرمایه نماید.

پروسۀ انجام کار و ثبت شرکت در کشور لهستان ۳ ماه به طول می‌انجامد. شما با ثبت شرکت در لهستان می‌توانید برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال اقامت گرفت و درآن صورت هر دونفر می‌بایستی نه فقط به عنوان سهامدار، بلکه به عنوان مدیران موظف شرکت در اساسنامه ثبت شوند و همچنین فرزندان بالای ۱۸ سال نیز به ترتیب فوق عمل نمایند. اقامت با ثبت شرکت در مرحلۀ اول یکساله صادر می‌گردد و تا مدت ۵ سال هر سال تمدید می‌شود. پس از ۵ سال در صورت احراز یکسری شرایط اقامت دائم صادر می‌گردد.

  2.اقامت لهستان از طریق سرمایه گذاری

در این روش فرد متقاضی مهاجرت به اروپا با انتقال پول به صورت قانونی ومنبعی مشخص و پرداخت مالیات‌های مربوطه اقدام به سرمایه گذاری در صنعت و یا خرید ملک در لهستان می‌نماید. حداقل و یا حداکثری در قانون برای مبلغ سرمایه گذاری وجود ندارد، اما حداقل این مبلغ باید بالای ۲۵۰٫۰۰۰ یورو برای شرط دریافت اقامت لهستان باشد. مورد مهم در مورد این نوع دریافت اقامت این مطلب است که در این روش به فرد متقاضی و همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال ویزای مولتی داده می‌شود و آنها دارای کارت اقامت نیستند، این ویزا بعد از ۳ تا ۹ سال می‌تواند به کارت اقامت موقت و بعد از سه سال به اقامت دائم لهستان تبدیل شود.

بنا به دلایل زیر اقامت لهستان از طریق سرمایه گذاری پیشنهاد نمی‌شود:

  • صدور ویزای مولتی به جای کارت اقامت در ابتدای پروسه
  • عدم اجازه کار برای متقاضی اصلی (مهم)
  • هزینه بالا نسبت به روش ثبت شرکت
  • زمان طولانی تا دریافت کارت اقامت 
  • عدم اختصاص یورو کد

 

  3.اقامت لهستان از طریق استخدام

مهاجرت به اروپا از طریق استخدام در لهستان بسیار سخت است و تعداد نسبتاً کمی از افراد خارجی در لهستان شاغل هستند و فرصت برای اشتغال اتباع خارجی در این کشور بسیار محدود است مگر اینکه آنها توسط یک شرکت خارجی مستقردر لهستان جذب شوند. می‌توانید یک ویزای لهستان را برای بیش از یک سال دریافت کنید. در طول این مدت می‌توانید برای اجازه اقامت و کار درخواست بدهید. این مجوز اقامت موقت است که به شما اجازه می‌دهد تا مدت سه سال در لهستان اقامت و کار کنید. برای اینکه شما بتوانید در لهستان کار کنید، کارفرمای آینده شما نیاز به درخواست مجوز کار برای شما دارد.

  4.اقامت لهستان از طریق تحصیل

لهستان یکی از کشورهای علمی دنیا می‌باشد که سالانه دانشجویان بسیاری را از سرتاسر دنیا بورسیه می‌کند. یکی از روش‌های بسیار خوب برای دانشجویان مستعد که خواهان دریافت اقامت لهستان می‌باشند، دریافت اقامت از طریق تحصیل در لهستان است. دانشگاه‌های لهستان جزء دانشگاه‌های بسیار معتبر در اروپا می‌باشند و این دانشگاه‌ها تنها دانشجویان بسیار مستعد را می‌پذیرند که معمولاً دانشجویانی که از ایران انتخاب می‎شوند برای مقطع‌های کارشناسی ارشد و دکتری می‌باشد و کمتر پیش می‌آید که از دانشجویان کارشناسی کسی بورسیه شود.

نکته‌ای که قابل ذکر می‌باشد این است که دانشجوهایی که در کشور لهستان بورسیه می‌شوند برای دریافت اقامت دائم خود در لهستان باید حداقل ده سال صبر کرده و سپس اقدام به دریافت اقامت دائم کنند.

  5.اقامت لهستان از طریق ازدواج

یکی دیگر از روش های دریافت اقامت لهستان که ممکن است به سرعت پاسخ داده شود، ازدواج با شخصی لهستانی می باشد، شما می توانید برای دریافت قطعی اقامت لهستان با شخصی لهستانی ازدواج کرده و سپس مدارک ازدواج خود را به سفارت لهستان در ایران تحویل داده و اقدام به دریافت اقامت کنید. شما با تحویل دادن مدارک خود حداکثر تا سه سال بعد می توانید اقامت لهستان خود را از این سفارت دریافت کنید. تنها نکته ای که در این روش وجود دارد این است که فقط برای دریافت اقامت لهستان ، ازدواج نکنید چرا که در صورتی که معلوم شود ازدواج شما سوری بوده است هم اقامت شما باطل می شود و هم مجازات هایی را از طرف دولت این کشور در پی خواهد داشت.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 2 | کل دیدگاه های تایید شده: 0