50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

رفع ریجکتی اسلوونی

اسلوونی، کشوری در اروپای مرکزی، به دلیل کوه، استراحتگاه اسکی و دریاچه های خود شناخته شده است.

در لیوبلیانا، پایتخت اسلوونی، نماهای باروکی با معماری قرن بیستم پلونیک که نماد (پل سه گانه) از رودخانه لجبولا است، مخلوط شده است و بسیاری از مردم سالانه مایل به سفر به این کشور هستند و برای سفر لازم به اخذ ویزا می باشد که گاهی اوقات به دلایل مختلف درخواست ویزا رد می شود.

دلایل ریجکتی ویزای اسلوونی

قانع نشدن افسر پرونده دلیل اصلی رد شدن ویزا

بنابر اعلام وب سایت رسمی حوزه شاید مهم ‌ترین دلیل برای رد ویزا قانع نشدن آفیسر پرونده در خصوص دلایل سفر و یا قطعی نبودن بازگشت متقاضی به کشور مبدأ پیش از پایان اعتبار ویزا باشد.

در آمار بیشتر از 90 درصد رد ویزای اسلوونی متاسفانه قانع نشدن افسر کنسولگری مهم ترین دلیل رد ویزا می باشد که شما می توانید با ارائه مدارک اثبات محکمی مثل بازگشت تان برای کار و درآمد خوبی که دارید برای تان الزامی است، را ارائه دهید و ما در این مقاله از مهم ترین دلایل رد ویزا به ترتیب سخن خواهیم گفت.

ارائه توضیحات ناکافی در خصوص هدف و نحوه اقامت

همان‌ طور که اشاره شد یکی از مهم ‌ترین و رایج ‌ترین دلایل رد شدن ویزا ارائه توضیحات ناکافی و قانع‌کننده در خصوص هدف، شرایط و نحوه اقامت برنامه‌ ریزی ‌شده است.

در واقع متقاضی سفر به اروپا باید بتواند با ارائه اسناد و مدارکی محکم و بسیار معتبر در رابطه با هدف از سفر، برنامه سفر و وضعیت مالی و شغلی خود افسر پرونده را به این جمع‌ بندی برساند که دلیل سفر همان است که ارائه‌ شده است.

دلایل اثبات بازگشت متقاضی به کشور مبدأ

اگر متقاضی بتواند با ارائه مدارکی همچون سند ملکی، نامه اشتغال به کار، روزنامه رسمی و پیوندهای قوی خانوادگی در کشور مبدأ این اطمینان را ایجاد کند که پس از پایان برنامه سفر به کشور خود باز خواهد گشت، احتمال ریجکت ویزای شینگن وی تا حدود بسیار زیادی کاهش خواهد یافت.

ارائه برنامه سفر مبهم

اگر متقاضی مدارکی را ارائه دهد که برای افسر مبهم باشد و هدف سفر و یا مدارک اثبات نشده باشد امکان دارد که درخواست متقاضی رد شود. برنامه مبهم سفر باعث می شود که افسر فکر کند که متقاضی می خواهد بعد از ورود به اسلوونی درخواست پناهندگی دهد.

بنابراین اقدام از طریق سفارت اشتباه، ارائه ندادن محل اقامت برای تمامی شب ‌هایی که در منطقه خواهید بود و ارائه ندادن رزرو بلیط همگی در زیرمجموعه برنامه سفر مبهم قرارگرفته و به ‌راحتی به ریجکت ویزای شینگن خواهند انجامید.

ناکافی بودن مدارک مالی لازم برای تأمین هزینه‌های سفر

یکی دیگر از مهم‌ترین دلایلی که می‌تواند به‌سادگی به ریجکتی ویزای اسلوونی بیانجامد، نبود مدارک کافی مالی برای پوشش هزینه ‌های سفر به اروپا است.

به این منظور هر متقاضی به‌ صورت مجزا یا سرپرست خانواده به نمایندگی از تمامی اعضا می‌ بایست گزارش گردش مالی کافی و مربوط به بیش از یک ماه گذشته ارائه دهد.

همچنین موجودی فعلی حساب متقاضی نیز یکی دیگر از مواردی است که مورد توجه افسر پرونده قرار خواهد گرفت.

ارائه ندادن مدارک اقامت و یا مدارک متناقض

متأسفانه بسیاری از کارگزاران اخذ ویزا با وعده‌ هایی سوری و با انگیزه ‌هایی صرفا سودجویانه مدارک اقامت جعلی در پرونده متقاضی قرار می‌ دهند تا بدین ترتیب در هزینه‌ های اخذ ویزا به‌ اصطلاح صرفه‌ جویی کنند.

برای مثال اگر آفیسر پرونده شک کند مدارک رزرو هتل، رزرو بلیط (حتی بلیط پروازهای بین ‌شهری در اروپا و منطبق بر برنامه سفر) و فیش‌ های پیش‌ پرداخت تور مسافرتی متناقض و حتی مبهم است به ‌راحتی می‌تواند درخواست ویزا را رد کند.

فعالیت‌های مجرمانه درگذشته یا حال حاضر

هرگونه سابقه کیفری (حتی کوچک) در گذشته و یا فعالیت‌ های مجرمانه فعلی مطمئنا به ریجکت ویزا خواهد انجامید.

پاسپورت آسیب ‌دیده و یا نامعتبر

گذرنامه یکی از مهم ‌ترین مدارکی است که برای اخذ ویزا به سفارت تحویل داده می‌شود. بنابراین اگر پاسپورت شما مخدوش و یا حتی جلد رو آن آسیب‌ دیده باشد احتمال ریجکت ویزای اسلوونی وجود دارد.

زمانی که کار از کار گذشته است. همچنین پاسپورتی که کمتر از ۶ ماه (برای برخی سفارت‌ ها کمتر از ۳ ماه) از اعتبار آن باقی ‌مانده باشد و یا دست‌کم ۲ صفحه خالی در آن نباشد، امکان دارد مسئول پرونده را به رد ویزای اسلوونی سوق دهد.

ارائه مدارک جعلی

هرگونه مدرک جعلی حتی یک برگ نیز بدون تردید به ریجکت ویزا خواهد انجامید. به ‌هیچ ‌وجه و تحت هیچ شرایطی سعی نکنید با ارائه مدارک جعلی برای ویزا اقدام کنید.

سفارت‌ های اروپایی با مدارک جعلی به سخت ‌ترین شکل ممکن برخورد می‌کنند و در مواقعی حتی با ثبت تخلف صورت گرفته در پرونده نه تنها در درخواست بعدی متقاضی نیز سخت‌گیری بسیاری را در قبال آن پرونده اعمال خواهند کرد، بلکه با قرار گرفتن پرونده مذکور در سیستم یکپارچه سفارت ‌های اروپایی باقی سفارت‌ خانه ها هم در جریان تخلف صورت گرفته قرار خواهند گرفت.

 سایر عوامل

علاوه بر موارد اشاره‌ شده در بالا که مهم‌ ترین و شایع‌ ترین دلایل ریجکت ویزا محسوب می ‌شوند

مواردی دیگر همچون سن زیر ۳۰ سال و مجرد، حساب‌ سازی بانکی، دعوت ‌نامه، سابقه سفر ضعیف و نامه مرجع نامعتبر را نیز می ‌توان از موارد دیگری دانست که در رد ویزای شینگن تأثیرگذار خواهند بود.

بسیاری از سفارت‌ خانه‌ های اروپایی به افراد مجرد زیر ۳۰ سال که به‌ طور انفرادی سفر می‌کنند ویزا نمی ‌دهند یا سخت‌ گیری می‌کنند که دلیل اصلی آن‌ هم تردید در خصوص بازگشت متقاضی به کشور مبدأ پس از پایان سفر است.

مراقب باشید: بار سومی وجود ندارد

بنابراین بسیار مهم است در صورت درج مهر ریجکت ویزا در پاسپورت برای بار اول، حتماً با بررسی دلایل قید شده در نامه ریجکتی با رعایت برخی ریزه ‌کاری  ‌های مهم و رفع نواقص پرونده بار دیگر، در زمان مناسب و از سفارت مناسب برای ویزا اقدام کنید.

می‌توان گفت مدارکی که به سفارت برای اخذ ویزا ارائه می ‌دهید سرنوشت پرونده شما را تعیین خواهند کرد.

نحوه اعتراض به ریجکت ویزای اسلوونی

اگر به هر دلیلی درخواست شما برای ویزا رد شد، نحوه اعتراض به ریجکت ویزای شینگن به چه ترتیب است؟ این پرسشی است که ذهن بسیاری از متقاضیان سفر یا کار در اروپا را به خود مشغول کرده است.

با اطلاع از دلیل و یا دلایل رد درخواست ویزا می‌توان با ارسال نامه ‌ای به سفارت مربوطه موسوم به نامه اعتراض به ریجکت ویزای اعتراض خود را اعلام کرد. البته این نامه چه از نظر فرم و چه از نظر محتوا ویژگی‌هایی دارد که در ادامه به آن اشاره خواهد شد.

نامه اعتراض به ریجکت ویزا چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

نگارش صحیح و دقیق نامه اعتراض به ریجکت ویزای شینگن در واقع تمام کاری است که از دست شما برای اعتراض به رد درخواستتان برمی‌آید. پس باید در استفاده از این آخرین و تنها شانستان کمال دقت را داشته باشید.

مواردی که باید در نگارش نامه اعتراض به ریجکت ویزا رعایت شوند

  • اطلاعات شخصیشامل نام، نام خانوادگی، تاریخ و محل تولد، شماره پاسپورت، آدرس پست و ایمیل
  • تاریخ ریجکت ویزای اسلوونیکه باید در ابتدای نامه و بعد از درج اطلاعات شخصی قید شود
  • دلیل رد ویزاکه باید صراحتاً و دقیقاً همان موردی باشد که در نامه ریجکتی سفارت آمده
  • دلایل و توضیحات شما در خصوص بروز اشتباه در ریجکت ویزای اسلوونیدرواقع مهم ‌ترین بخش‌ نامه اعتراض به ریجکت ویزا است. در این بخش باید با ارائه دلایل، توضیحات و یا مدارک لازم توضیح دهید چرا رد درخواست شما اشتباه بوده و چرا باید با بررسی مجدد پذیرفته شود.

مراحل رفع ریجکتی ویزای شینگن

بند (۳)۲۳ توافقنامه شینگن به‌ صراحت اعلام می‌ دارد تمامی افرادی که با رد ویزا مواجه شده ‌اند این حق را خواهند داشت تا به این رأی اعتراض کنند.

برای این منظور ابتدا نامه ریجکتی ارسال‌ شده از سفارت را به ‌دقت مطالعه کنید تا از دلیل و یا دلایل ارائه ‌شده برای ریجکت ویزای اسلوونی خود مطلع شوید.

سپس اگر مطمئن هستید مدارکی که برای دریافت ویزا به سفارت ارائه داده ‌اید درست بوده ‌اند و دلایل اشاره‌ شده برای رد درخواست شما را پوشش می ‌دهند با توضیح مجدد آن‌ها در نامه اعتراض و برجسته کردن آن‌ها برای تغییر رأی صادر شده اقدام کنید.

کارشناسان و متخصصین موسسه حامی مهاجر شما را در امر رفع ریجکتی ویزا مانند ریجکتی ویزای آمریکا ، ریجکتی ویزای کانادا  و یا ریجکتی ویزای شینگن    .راهنمایی میکنند

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0