20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

اقامت لتونی

کشور لتونی در منطقه بالتیک اروپا و هم مرز با کشور روسیه می‌باشد. این کشور از اعضای اتحادیه اروپا و بخشی از حوزه شینگن است. پارلمان کشور لتونی از اول سپتامبر ۲۰۱۴ اصلاحاتی را به قانون مهاجرت افزوده است که چگونگی دریافت اجازه اقامت توسط سرمایه گذاران خارجی و اعضای خانواده آنان در این کشور عضو اتحادیه اروپا و شینگن در آن قید شده است. هر متقاضی مهاجرت به لتونی پس از خرید ملک، ثبت شرکت و یا ثبت نمایندگی در لتونی، خرید اوراق قرضه دولتی لتونی و یا سرمایه گذاری در بانک‌های لتونی، می‌بایست مدارک و پرونده خود را برای دریافت اقامت موقت به اداره مهاجرت لتونی تحویل نماید. پس از تحویل مدارک و ثبت درخواست اقامت موقت توسط متقاضی، مدت زمان صدور تصمیم اداره مهاجرت لتونی ۲ ماه خواهد بود. در این مقاله به جزییات لازم در رابطه با مهاجرت به این کشور و دریافت اقامت آن خواهیم پرداخت.

اقامت لتونی از طریق خرید ملک

دریافت اقامت از طریق خرید ملک در جمهوری لتونی ارزان‌ترین روش سرمایه گذاری ملک در یک کشور شینگن و اروپایی می‌باشد. جالب است بدانید در حال حاضر فقط یک کشور در اتحادیه اروپا وجود دارد که شما می‌توانید بر اساس خرید آپارتمان و یا خانه مسکونی اقدام به دریافت اقامت اروپا نمایید و فقط در کشور لتونی است که چنین قانونی وجود دارد. همچنین هیچگونه محدودیتی در حداقل مدت زمان اقامت سالیانه وجود ندارد و افراد می‌توانند آزادانه در هر زمان لتونی را ترک نمایند.

شرایط ملک خریداری شده

حداقل ارزش املاک و مستغلات ۲۵۰۰۰۰ یورو است. سرمایه گذاری می تواند با خرید چندین ملک انجام شود ولی مجموع مبالغ باید همانطور که در بالا ذکر شد باشد. اگر بهای ملک خریداری شده کمتر از ارزش موارد قانونی ذکر شده جهت اخذ اقامت لتونی باشد شما قادر نخواهید بود به این امر دست یابید. همچنین ملک باید حتما از یک فرد لاتویایی یا فرد خارجی مقیم لاتویا خریداری شود و ۵ درصد ارزش ملک خریداری شده (حداقل ۱۲۷۵۰ یورو) بابت مالیات نقل و انتقالات ملک خریداری شده به حساب بودجه دولتی، بدون بازگشت و تنها برای یک مرتبه پرداخت گردد. این شرایط در مورد خرید املاک و مستغلات در تمام مناطق لتونی صدق می کند.

مدت زمان اقامت

در این روش بعد از خرید ملک و پس از اخذ موافقت اداره مهاجرت یک اقامت ۵ ساله به فرد سرمایه گذار، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال او اعطا خواهد شد که می بایست هر سال تمدید گردد.

 

اخذ اقامت لتونی از طریق سرمایه گذاری در بانک

چنانچه قصد اخذ اقامت لتونی از طریق خرید اوراق قرضه دولتی را داشته باشید شما می‌توانید با سرمایه گذاری ۲۵۰۰۰۰ یورو در پروژه های دولتی لتونی (با خرید حداقل ۲۵۰۰۰۰ یورو اوراق قرضه دولتی) که بدون بهره و به صورت قرض الحسنه و حداقل به مدت ۵ سال می باشد، اقامت لتونی را بدست آورید. همچنین شما می توانید با سرمایه گذاری مبلغ ۲۸۰۰۰۰ یورو در یکی از بانک‌ها و یا موسسات مالی و اعتباری، اقامت لتونی را بدست آورید. در بانکهای لتونی سپرده بلند مدت شما دارای بهره بانکی (سالانه ۴ الی ۵ درصد) خواهد بود و حداقل مدت قرارداد سپرده گذاری با بانک نباید کمتر از ۵ سال باشد.

مدت زمان اقامت

در این روش بعد از خرید ملک و پس از اخذ موافقت اداره مهاجرت یک اقامت ۵ ساله به فرد سرمایه گذار، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال او اعطا خواهد شد که می بایست هر سال تمدید گردد.

 

اخذ اقامت لتونی از طریق ثبت شرکت

این شرکت ثبت شده در لتونی قادر به انجام کلیه فعالیت‌های تجاری، بازرگانی و اقتصادی که نیازی به اخذ مجوزهای جداگانه ندارند می‌باشند. در صورت تمایل به اخذ اقامت لتونی از طریق ثبت شرکت قبل از ثبت درخواست اقامت در اداره مهاجرت لتونی، شرکت متقاضی باید شرایط خاصی را رعایت کرده باشد.

  • شرکت متقاضی می بایست دارای حداقل ۱۲ ماه سابقه فعالیت تجاری، بازرگانی و یا خدماتی مثبت بوده باشد.
  • شركت متقاضی باید دارای ۵ کارمند لتونيایی به صورت تمام وقت و با حقوق پایه باشد.
  • ارزش سهام شركت متقاضی می بایست حداقل ۳۵۰۰۰ یورو یا ۱۵۰۰۰۰ یورو باشد و متقاضی مالک حداقل ۳۳ درصد سهام شرکت باشد.
  • میزان مالیات بر درآمد پرداختی شرکت سالانه کمتر از ۴۰۰۰۰ یورو نباشد.

مدت زمان اقامت

پس از اخذ موافقت اداره مهاجرت لتونی یک اقامت ۱ ساله به متقاضی، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال او اعطا خواهد شد که می‌بایست هر سال تمدید گردد و پس از گذراندن ۵ سال می‌توانید برای اخذ اقامت دائم و شهروندی لتونی اقدام نمایید و پاسپورت این کشور اروپایی را اخذ نمایید.

اخذ اقامت لتونی از طریق سرمایه گذاری در شرکت

در صورت تمایل به اخذ اقامت لتونی متقاضی باید مبلغ ۵۰۰۰۰ یورو از سهام شرکتی که دارای کسب و کار موجود و یا قصد افتتاح کسب و کار را دارد خریداری نماید. شرکت متقاضی باید از پول ورودی به شرکت برای گسترش فعالیت های تجاری خود و یا افتتاح کسب و کار استفاده نماید. در این روش شرکت متقاضی قادر به داشتن حداکثر ۵۰ کارمند است و گردش مالی سالانه شرکت نباید متجاوز از ۱۰ ملیون یورو در سال باشد. در صورت تمایل به اخذ اقامت لتونی از طریق سرمایه گذاری در سهام شرکت،‌ متقاضی پس از دریافت جواب مثبت اقامت خود موظف به پرداخت ۱۰۰۰۰ یورو به حساب بودجه دولت، بدون بازگشت و تنها برای یک مرتبه خواهد بود.

 

مدت زمان اقامت

پس از اخذ موافقت اداره مهاجرت لتونی یک اقامت ۲ ساله به متقاضی، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال او اعطا خواهد شد که باید هر سال تمدید گردد و پس از گذراندن ۵ سال می‌توانید برای اخذ اقامت دائم و شهروندی لتونی اقدام نمایید و پاسپورت این کشور اروپایی را اخذ نمایید.

اقامت لتونی از طریق تحصیل

مراکز آموزش عالی در کشور لتونی شامل دانشگاه ها، دانشکده های هنرهای عالی، مدارس عالی فنی و کالج‌های تخصصی دو تا سه ساله می‌باشد. مراکز آموزش عالی لتونی در زمینه هنر و موسیقی بسیار با کیفیت می‌باشند. دانشکده موسیقی و آثار هنری و دانشکده هنر کاربردی شهر ریگا از مراکز تخصصی هنری اروپا به شمار می‌آیند. علاقه مندان به تحصیل در انگلستان ، آلمان، فرانسه، ایتالیا ، اسپانیا، آمریکا، کانادا و استرالیا با توجه به امکان استفاده از این سیستم، می‌توانند تحصیلات خود را در لتونی گذرانده و در سال آخر تحصیل به آسانی به کشور مورد علاقه مهاجرت نمایند. اخذ اقامت لتونی مادامی‌که دانشجو هستید امکان پذیر نیست اما پس از فارغ التحصیلی و اشتغال امکان تقاضای اقامت لتونی برای شما فراهم است.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 2 | کل دیدگاه های تایید شده: 1
تقی بهنام
سلام ، شما برای اخذ اقامت در لتونی از طریق خرید ملک چه کمکی میتوانید بکنید ؟ حداقل مبلغ مورد نیاز برای خرید ملک چقدر است ؟ با سپاس