20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

جاهای دیدنی استرالیا

جاهای دیدنی استرالیا و جاذبه های گردشگری آن بسیار فراوان هستند، که در این مقاله به بخشی از آنها اشاره می‌کنیم. 

جاده بزرگ اقیانوس Great Ocean Road

این جاده از خیره کننده‌ترین چشم‌اندازهای استرالیا (ترکیبی از طبیعت، حیات وحش، هنر و تاریخ) عبور می‌کند.  این جاده بزرگترین سفر جاده ای دنیاست که به طول ۳۰۰ کیلومتر در ایالت ویکتوریا استرالیا واقع شده است. مسیر تماشایی جاده بزرگ اقیانوس بین سال‌های 1919 تا 1932 و توسط سربازانی ساخته شده است که از جنگ جهانی اول برمی‌گشتند و بزرگ‌ترین یادبود جنگی دنیا به شمار می‌رود. در طول این جاده، لوح‌هایی وجود دارد که داستان هر کدام از این افراد را بازگو می‌کند. درواقع علت تحسین این سربازها این است کِه علاوه بر دوام آوردن و زنده ماندن در جنگ، توانستند این جاده را در شرایطی سخت و بدون تجهیزات پیشرفته ایجاد کنند. جاده بزرگ اقیانوس از منطقۀ تورکی  (Torquay) در ملبورن شروع و 243 کیلومتر تا شهر آلنزفورد (Allansford) ادامه پیدا می‌کند و به ساحل شیپرک (Shipwreck Coast) نیز راه دارد.
 
 

دیواره بزرگ مرجانی استرالیا Great Barrier Reef

دیواره‌ بزرگ مرجانی، بزرگ‌ترین سازۀ طبیعی در دنیا است کِه توسط موجودات زنده ساخته شده و مامن گونه‌های متنوعی از حیات دریایی است. انواع مختلف ماهی‌ها، نهنگ‌ها، دلفین‌ها و لاکپشت‌های دریایی در این ناحیه زندگی می‌کنند. به همین دلیل است  که گاهی دیواره‌ بزرگ مرجانی را جنگل‌های بارانی اقیانوس می‌نامند. این سیستم صخره ای منحصربفرد فقط یک حلقه بزرگ صخره‌ای نیست بلکه بیش از ۲۵۰۰ صخره است‌ که در آن‌ها ۹۰۰ جزیره مختلف پراکنده شده است. با اینکه مرجان‌ها فقط ۶ درصد از این صخره‌ها را در بر گرفته‌اند اما از عناصر اصلی این صخره‌ها هستند، چون برای موجوات آبی کوچکتر پناهگاه درست کرده‌اند و برای موجودات بزرگتر هم جایی را برای تغذیه به وجود آورده‌اند.
 
 

خانه اپرای سیدنی Sydney Opera House

خانه اپرای سیدنی که در شهر ساحلی سیدنی و در ایالت نیوسات ولز کشور استرالیا قرار دارد یکی از پربازدیدترین جاهای دیدنی استرالیا می‌باشد. اپرای سیدنی که در سال 1973 افتتاح شد، یک کار بزرگ معماری قرن بیستم است که روحیه خلاقیت و نوآوری را در هر دو شکل معماری و طراحی ساختاری به ارمغان می‌آورد.همچنین یکی از مشهورترین اماکن دنیا برای اجرای هنرهای نمایشی است  که 5 سالن تئاتر، 5 سالن تمرین نمایش، دو سالن اصلی، 4 رستوران و تعداد زیادی فروشگاه دارد. ایدۀ اوتزن (معمار دانمارکی اپرا) توانست ساختمانی بسازد که آینۀ تمام نمای بادبان‌های کشتی‌ها، امواج اقیانوس و نماد واضحی از صدف‌های دریایی باشد. ساختمان اپرای سیدنی به دلیل آکوستیک قوی آن که امواج صوتی را در کمتر از 2 ثانیه مستهلک می‌کند، شهرت دارد. گفتنی اَست که پوسته ی حلزونی شکل آن شامل یک میلیون و ۵۶ هزار تکه سنگ‌ گرانیت سوئدی می‌شود.
 
 

پارک ملی کوه‌های آبی استرالیا Blue Mountains National Park

علت نام گذاری این منطقه آبی بوده که از دل کوههای این منطقه بیرون می‌آید، زیرا رنگ آن به دلیل قطرات ریز روغنی که توسط جنگل‌های اکالیپتوس آزاد می‌شوند و ترکیب آن با بخار آب و نور خورشید کاملا طبیعی است؛ از همین رو نام این منطقه کوه‌های آبی گذاشته شده است. جنگلهای بلند، صخره‌های ماسه سنگی، دره‌ها، آبشارها و بوته زارها، دیدار از کوههای ساحلی سه خواهران، و غار Jenolan از مزایای دیدنی این منطقه است.
 
 

جزیره فریزر استرالیا Fraser Island

جزیره فریزر، بزرگترین جزیره شنی جهان یکی دیگر از جاهای دیدنی استرالیا است که در جنوب شرقی ایالت کوئینزلند قرار دارد. جزیره فریزر دارای زیبایی‌های طبیعی فراوانی است که از جمله آن‌ها می‌توان به نهرهای زلال، دریاچه‌های آب شیرین، تپه‌های شنی رنگارنگ و حوضچه‌های سنگی اشاره کرد. بقایای کشتی ماهونی که در قرن نوزدهم در ساحل جزیره به گل نشست، از دیگر جذابیت‌های جزیره فریزر است. بزرگترین نهر این جزیره نهر الی نام دارد که در هر ساعت چهار میلیون لیتر آب شیرین را وارد اقیانوس می‌کند. قوم بوچولا بومیان این جزیره هستند که برای آنها دریاچه گاراونگرا،‌ به معنی محله کفترها، دریاچه‌ای مقدس است .این جزیره همچنین دارای صخره‌های شنی رنگارنگی اَست کِه به اعتقاد بومیان جزیره، دراثر انفجار یک رنگین‌کمان که درحال محافظت از یک دختر در برابر اصابت با بومرنگ بوده، به وجود آمده‌است. این صخره‌ها نیز که پیناکل نامیده می‌‌شوند، برای زنان بومی جزیره منطقه‌ای مقدس محسوب می‌شود.
 

پارک ملی کاکادو Kakadu National Park

پارک ملی کاکادو یکی از مناطق حفاظت شده است که توسط دولت استرالیا به ‌عنوان یکی از مقاصد برتر گردشگری به آن توجه ویژه می‌شود. به منظور دسترسی به پارک کاکادو در استرالیا تنها لازم اَست که چند ساعت رانندگی کنید و از داروین پایتخت قلمرو شمالی استرالیا به این پارک برسید. کاکادو دارای ۴ رودخانه مجزا، ۶ لندفورم عظیم (لندفورم به معنای ناهمواری‌های بزرگی است که بر اثر حرکت طبیعی زمین بوجود آمده است) و تنوع باورنکردنی از گونه‌های مختلف گیاهان و حیوانات است. قدمت وجود بومیان در این منطقه حداقل به ۲۰ هزار سال می‌رسد؛ این را می‌توان از ۴۰۰۰ اثر نقاشی اولیه روی سنگ‌های این منطقه بخوبی فهمید. رود خروشانی بعد از گذر از سنگ‌ها و دشت‌های این منطقه به قلب کاکادو می‌رسد و آبشار جیم را می‌آفریند.
 
 

پل بندرگاه سیدنی استرالیا Sydney Harbour Bridge

پل بندرگاه سیدنی همراه با اپرای سیدنی که در دیگر سوی بندرگاه سیدنی واقع شده، دو نماد اصلی شهر سیدنی را تشکیل دادند و از جاهای دیدنی استرالیا در این شهر محسوب می شوند. پل سیدنی از شاهکارهای مهندسی و معماری جهان است و با ۴۹ متر عرض، پنجمین پل قوسی جهان به حساب می‌آید. از نکات جالب پیش از افتتاح پل آن بود که برای تست استحکام پل، 96 لوکوموتیو را بر روی آن قرار دادند و پس از اطمینان از استحکام پل، آن را افتتاح کردند.
 
 

ساحل بوندی استرالیا Bondi Beach

بوندی یک کلمه بومی استرالیایی است  که معنی آن صدای برخورد آب با تخته سنگ است. در این ساحل کافه های بسیاری قرار دارند و یکشنبه بازار محبوب سیدنی در آن برگزار میشود.  شما می توانید یک پیاده روی دلنشین بر روی ساحل بوندی داشته باشید، این پیاده روی شامل بازدید از مناظر خیره کننده، ساحل، صخره ها و پارک ها می باشد. پیاده روی در این ساحل دشوار نیست چون مسیر دارای شیب متوسط و نیمکت های استراحت در طول راه است. موج سواری و جت اسکی در سواحل زیبای بوندی یکی از تفریحات دریایی سیدنی به شمار می رود که بسیار طرفدار دارد. بوندی منزلگاه نجات‌غریق استرالیا است. باشگاه نجات غریق بوندی که در سال ۱۹۰۶ تشکل شد، قدیمی‌ترین باشگاه استرالیا است. 
 
 
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0