20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

تور جام جهاني قطر: مقایسه، رزرو و خرید بلیط و تور

شاید در تاریخ رقابت‌های جام های جهانی فوتبال، هیچکدام به خاصی جام جهانی قطر 2022 نباشد. تعداد زیادی از اتفاقات این جام جهانی، برای اولین بار در تاریخ رخ داده است و آن را به جام اولین‌ ها تبدیل کرده است. طراحی و تکنولوژی به کار رفته در ورزشگاه ها همگی مدرن هستند و برای میزبانی از تماشاگران جام جهانی اقدامات بسیار شگفت انگیزی در قطر انجام شده و یک شهر جدید به نام لوسیل با امکانات کامل ساخته شده است.

در این مقاله قصد داریم، همه چیز را درباره جام جهانی قطر 2022 و تورهای آن توضیح خواهیم داد. ابتدا به صورت کوتاه درباره جام جهانی قطر ، تاریخ برگزاری جام جهانی قطر و شگفتی‌های آن صحبت می‌کنیم و سپس درباره نحوه قرعه کشی بلیط جام جهانی قطر، قیمت تور برای جام جهانی قطر و بلیط بازی‌های ایران در جام جهانی قطر 2022 اطلاعاتی را ارائه می‌دهیم و بعد از آن درباره تور جام جهانی قطر حرف خواهیم زد.

قيمت و هزینه تور جام جهاني قطر چقدر است؟ قیمت و هزینه بلیط بازی های ایران جام جهانی قطر 2022 چگونه است؟ صدور ویزا قطر در جام جهانی به چه شکل است؟ اقامت قطر در جام جهانی 2022 به چه شکل است و قیمت هتل های جام جهانی قطر چطور است؟ این‌ها از جمله سوالاتی هستند که در این مقاله به صورت کامل به آن‌ها پاسخ خواهیم داد و تلاش ما این است که اطلاعات کافی را در مورد پکیج های جام جهانی قطر در اختیار شما قرار دهیم.

موسسه حامی مهاجر دارای مجوز رسمی از وزارت گردشگری برای برگزاری تورهای مسافرتی است. برای خرید تورهای جام جهانی حامی مهاجر و اطلاع از پکیج های مختلف، فقط کافی است با شماره 021-48406 تماس بگیرید یا اینکه به صفحه اطلاعات تورهای جام جهانی حامی مهاجر مراجعه کنید.

جام جهاني قطر

اگر در تاریخ جام جهانی قطر جست و جو کنیم، هر لحظه آن خاص است. از همان ابتدا که در سال 2008، پیشنهاد قطر برای میزبانی جام جهانی 2022 ارائه شد، بسیاری از کارشناسان این موضوع را کاملا غیرممکن می‌دانستند. قطر کشوری بسیار کوچک با جمعیت حدود 2 میلیون و هشتصد هزار نفر است، که می‌بایست میزبان حدود یک میلیون گردشگر برای جام جهانی باشد. در آن زمان قطر حتی یک کشور مطرح در فوتبال هم نبود و حتی ورزشگاه‌ بزرگی نیز در این کشور وجود نداشت.

جام های جهانی نیز در سال‌های اخیر همیشه در تابستان برگزار شده بودند و آب و هوای قطر بسیار گرم و بیابانی بود و امکان برگزاری رقابت‌ها در فصل تابستان وجود نداشت. بنابراین اگر بخواهیم صادقانه به تاریخ جام جهانی قطر نگاه کنیم، در آن زمان هیچکس تصور نمی‌کرد که این پیشنهاد خنده‌دار، حتی مورد توجه قرار بگیرد، چه برسد به اینکه واقعا شاهد برگزاری جام جهانی در ورزشگاه‌های قطر باشیم.

جام جهانی قطر از چندین لحاظ شگفتی‌ساز بوده و کارشناسان را متعجب کرده است:

تاریخ برگزاری جام جهانی قطر

 اول اینکه تاریخ جام جهانی قطر کاملا خاص است. جام‌های جهانی گذشته معمولا همیشه در فصل تابستان برگزار می‌شدند. ولی آب و هوای قطر در فصل تابستان بسیار گرم و سوزان است، بنابراین برای حل مشکل آّب و هوا، جام جهانی قطر اولین جام جهانی است که در فصل پاییز (از اواخر آبان تا اواخر آذر 1401) برگزار می‌شود. اگر بخواهیم به صورت دقیق بگوییم تاریخ جام جهانی قطر به شکل زیر است:

مرحله رقابت ها

تاریخ برگزاری مسابقات جام جهانی قطر

مرحله گروهی

از ۳۰ آبان تا ۱۱ آذر 1401

مرحله یک هشتم نهایی

از ۱۲ تا ۱۵ آذر 1401

مرحله یک‌ چهارم نهایی

۱۸ و ۱۹ آذر 1401

نیمه نهایی

۲۲ و ۲۳ آذر 1401

فینال

۲۷ آذر 1401

 

سرعت ساخت ورزشگاه و امکانات میزبانی در جام جهانی قطر

همانطور که قبلا هم اشاره کردیم، قطر کشوری بسیار کوچک است که بخش بسیار زیادی از آن بیابان است. همچنین در زمانی که قطر برای میزبانی جام جهانی انتخاب شد، هیچ ورزشگاه بزرگی در این کشور وجود نداشت. بنابراین هیچکدام از کارشناسان تصور نمی‌کردند که این کشور بتواند از جام جهانی 2022 میزبانی کند.
اما در کمال تعجب و شگفتی همه کارشناسان، در مدتی کوتاه ورزشگاه‌های بسیار بزرگ با تکنولوژی کاملا مدرن و معماری شگفت انگیز در این کشور ساخته شدند. تمام ورزشگاه‌هایی که برای جام جهانی قطر ساخته شده‌اند، شگفت انگیز و خاص هستند. اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری درباره آن‌ها بدانید، پیشنهاد می‌کنیم که مقاله همه چیز درباره ورزشگاه های جام جهانی قطر را بخوانید.

میزبانی بیش از 1 میلیون گردشگر در کشور 3 میلیونی

از دیگر شگفتی‌های این جام جهانی این است که کشور کوچک قطر با جمعیت حدود 3 میلیون نفر چگونه می‌تواند میزبان بیش از یک میلیون گردشگر باشد. هیچ کارشناسی تصور نمی‌کرد که قطر بتواند شرایط را برای میزبانی از گردشگران فراهم کند، چون شهرهای موجود در قطر گنجایش این تعداد گردشگر را نداشتند. اما در کامل تعجب، قطر برای جام جهانی شهر جدیدی به نام لوسیل ساخت. تبدیل یک روستا به شهری با برج‌های عظیم در مدت زمان کوتاه بسیار اعجاب انگیز بود. شهر جدید لوسیل که همه چیز آن بوی نویی می‌دهد، گنجایش میزبانی بیش از 500 هزار گردشگر را دارد و ورزشگاه این شهر میزبان رقابت‌های فینال جام جهانی 2022 قطر خواهد بود.

با توجه به مساحت کم این کشور، جام جهانی قطر فشرده‌ترین جام جهانی تاریخ از نظر جغرافیایی خواهد بود. در دوران برگزاری رقابت‌های گروهی، 24 تیم حاضر در مسابقات، در دایره‌ای به شعاع کمتر از 10 کیلومتر اردو خواهند زد. این حد از فشردگی مکانی در تاریخ جام های جهانی سابقه نداشته است.

قرعه کشی بلیط جام جهانی قطر

برای بسیاری از افراد که قصد خرید بلیط‌های جام جهانی قطر را دارند، این سوال پیش آمده است که بلیط فروشی این مسابقات به چه شکل است. احتمالا بارها در خبرها متوجه قرعه کشی بلیط جام جهانی قطر شده‌اید و برای شما سوال پیش آمده است که آیا امکان خرید بلیط جام جهانی قطر بدون قرعه کشی وجود دارد یا خیر؟

برای جواب به این سوال باید بگوییم که طبق فازهای مختلف بلیط فروشی جام جهانی قطر که توسط فیفا برگزار می‌شود، امکان خرید بلیط های جام جهانی هم به صورت شرکت در قرعه کشی و هم بدون شرکت در قرعه کشی وجود دارد. تماشاگران برای دیدن مسابقات جام جهانی قطر می‌توانند از چند روش برای خرید بلیط بازی های جام جهانی اقدام کنند. در ادامه شما را با این روش‌های خرید بلیط جام جهانی آشنا خواهیم کرد و نحوه بلیط فروشی جام جهانی قطر را توضیح خواهیم داد

نحوه بلیط فروشی جام جهانی قطر

 1. از طریق شرکت در قرعه کشی بلیط بازی های جام جهانی قطر

در این روش باید در دوره‌های مشخص به سایت رسمی بلیط فروشی فیفا مراجعه می‌کردید و ثبت نام خود را برای قرعه کشی بلیط ها به انجام می‌رساندید. افراد خوش شانس در این قرعه کشی برنده شدند و توانستند بلیط های بسیار ارزشمند را با قیمت ارزان خریداری کنند.

دوره‌ اول قرعه کشی بلیط جام جهانی قطر از تاریخ 19 ژانویه تا 8 فوریه 2022 و دوره دوم آن از تاریخ 5 آپریل تا 28 آپریل 2022 به انجام رسید. بنابراین مهلت شرکت در قرعه کشی بلیط جام جهانی قطر به پایان رسیده است و دیگر امکان شرکت در آن وجود ندارد.

 

 1. خرید بلیط بازی های جام جهانی از سایت رسمی فیفا

برای فروش بلیط های جام جهانی در سایت رسمی فیفا، دو دوره بلیط فروشی وجود دارد. تعداد این بلیط ها بسیار محدود است و در صورتی که در همان ابتدا برای خرید اقدام نکنید، امکان تمام شدن بلیط ها وجود دارد. دوره اول بلیط فروشی جام جهانی قطر در تاریخ 23 مارچ شروع و تا 29 مارچ 2022 ادامه داشت. دوره دوم بلیط فروشی جام جهانی قطر نیز از تاریخ 5 جولای شروع شده و تا 16 آگست 2022 ادامه خواهد داشت. البته گفتنی است که در حال حاضر بلیط بیشتر بازی ها فروخته شده و فقط بلیط تعداد اندکی از بازی های کم طرفدار باقی مانده است. پس این روش هم نمی‌تواند گزینه مناسبی برای خرید بلیط جام جهانی در حال حاضر باشد.

 1. خرید پکیج های هاسپیتالیتی جام جهانی قطر

اگر برای تهیه بلیط جام جهانی، تمایلی به شرکت در قرعه کشی و سنجش شانس خود نداشتید و یا اینکه نتوانستید در زمان مقرر بلیط بازی مورد نظر خود را خریداری کنید؛ می‌توانید پکیج‌ های هاسپیتالیتی جام جهانی را خریداری کنید. این پکیج ها شامل بلیط بازی، رزرو محل اقامت و ارائه خدمات ویژه در ورزشگاه است. این خدمات به صورت پکیج به فروش می‌روند و نمی‌توانید بلیط بازی را بدون رزرو هتل خریداری کنید و باید همه خدمات در قالب یک تور جام جهانی خریداری شود.

البته شما می‌توانید بلیط هر تعداد بازی که قصد تماشای آن را دارید، خریداری کنید، در ضمن از خدمات ویژه‌ای هم درون ورزشگاه بهره‌مند خواهید شد. به این شکل که چندین دقیقه قبل از بازی وارد اقامتگاه‌های مخصوصی در ورزشگاه خواهید شد، از شما پذیرایی خواهد شد و به محض شروع بازی می‌توانید از مسیرهای ویژه و انحصاری وارد جایگاه تماشاگران شوید و بازی را بدون دردسر مشاهده کنید. در انتها نیز به شما یک هدیه یادبود جام جهانی اعطا می‌شود که یادگاری خوبی از این سفر خواهد بود.

 1. بازخرید بلیط های جام جهانی قطر

اگر در قرعه کشی بلیط ها برنده نشدید و تمایلی هم به خرید پکیج های جام جهانی ندارید. باید بلیط بازی‌های جام جهانی را از افرادی بخرید که قبلا بلیط بازی ها را خریداری کرده‌اند. البته فیفا رسما اعلام کرده است که کسانی که بلیت‌های مسابقات جام جهانی را خریداری کرده‌ اما به هر دلیلی قادر به سفر به قطر نیستند می‌توانند از طریق پلتفرم ویژه فیفا برای بازفروش بلیت‌های خود اقدام کنند. در غیر این‌صورت، کسانی که برای فروش بلیت‌ از هر طریق دیگری اقدام کنند با جریمه سنگین مواجه خواهند شد که جریمه‌ای معادل 250هزار ریال قطر یا 70هزار دلار آمریکا خواهد بود.

بنابراین برای خرید اینگونه بلیط ها حتما از طریق پلتفرم های رسمی اقدام کنید و بلیط ها را از بازار سیاه خریداری نکنید. در ضمن فقط با داشتن بلیط بازی امکان حضور در قطر وجود ندارد و حتما باید یک محل اقامت نیز معرفی کنید.

اقامت قطر در جام جهانی 2022 

نکته مهمی که باید بدانید این است که برای اقامت در قطر در جام جهانی 2022 نیاز به تهیه هایا کارت دارید. با داشتن هایا کارت نه نیازی به دریافت ویزای قطر دارید، نه اینکه احتیاجی به ثبت نام در سامانه های مسافرتی قطر (همچون سامانه احتزار) دارید. با اخذ هایا کارت می‌توانید به راحتی هر چند بار که نیاز است به قطر وارد و از آن خارج شوید.

برای دریافت هایا کارت، حتما باید بلیط یکی از مسابقات جام جهانی را خریده باشید و محل مشخصی برای اقامت در قطر داشته باشید. درباره هایا کارت، نحوه تهیه هایا کارت و هزینه اخذ هایا کارت در ادامه بیشتر صحبت می‌کنیم. فقط در نظر داشته باشید که بدون داشتن این کارت، امکان اخذ اقامت قطر در جام جهانی 2022 وجود نخواهد داشت و نمی‌توانید وارد این کشور شوید.

صدور ویزا قطر در جام جهانی

در حال حاضر برای سفر به قطر باید در سامانه احتزار ثبت نام کرده و نسبت به دریافت ویزای قطر اقدام کنید. البته این مراحل به سادگی قابل انجام است و مانع خاصی برای اخذ ویزای قطر وجود ندارد. منتها در جام جهانی ورود به قطر از این هم ساده‌تر می‌شود. تمام گردشگرانی که بلیط یکی از بازی‌های جام جهانی را خریداری کرده باشند و محل اقامت در قطر داشته باشند، می‌توانند نسبت به دریافت هایا کارت اقدام کنند. با داشتن هایا کارت دیگر نیازی به صدور ویزا قطر برای جام جهانی نخواهد بود و دارندگان هایا کارت می‌توانند در طول جام جهانی هر چند بار که تمایل داشتند به قطر وارد و از آن خارج شوند.
بنابراین صدور ویزا قطر در جام جهانی بی معنی خواهد بود، چرا که ساز و کار راحت‌تری برای ورود و خروج گردشگران در نظر گرفته شده است. گردشگران حتی می‌توانند در هتل‌های امارات یا عمان اقامت داشته باشند و برای دیدن بازی‌ها به قطر بیایند. از آنجا که داشتن هایا کارت جای ویزا قطر در جام جهانی را گرفته است، در ادامه توضیح خواهیم داد که هایا کارت چیست؟ شرایط دریافت و مزایای آن چگونه است و هزینه صدور هایا کارت چقدر است؟

هایا کارت قطر چیست؟   

هایا (Haaya) یک برنامه هوشمند برای گوشی تلفن همراه است، اگر در این سامانه ثبت نام کنید، یک کارت الکترونیکی مطابق عکس زیر برای شما صادر می‌شود، که اطلاعات شما به همراه یک بارکد بر روی آن وجود دارد. هایا کارت همچون آی دی کارت‌هایی است که در جام جهانی‌های قبلی برای تماشاگران صادر می‌شد، اما مدرن‌تر است و مزایای بیشتری دارد.

در طول برگزاری جام جهانی، برای ورود و خروج به قطر، نیازی به ویزای قطر نیست و فقط با داشتن هایا کارت می‌توانید هر چند بار که خواستید به کشور وارد و از آن خارج شوید. توجه کنید که بدون داشتن این کارت هوشمند، اجازه ورود به ورزشگاه ها را نیز ندارید، بنابراین علاوه بر داشتن بلیط بازی، باید هایا کارت هم برای شما صادر شده باشد.

شرایط دریافت هایا کارت قطر چیست؟

همانطور که در بخش قبلی توضیح دادیم، هایا کارت یک برنامه هوشمند است و سند فیزیکی نیست. بنابراین تمام مراحل صدور این کارت برای جام جهانی قطر به صورت آنلاین قابل انجام است و هیچ نیازی به پست مدارک یا کاغذبازی‌های دیگر نیست. برای دریافت هایا کارت جام جهانی قطر فقط کافی است که دو شرط زیر را داشته باشید :

 • بلیط یکی از بازی های جام جهانی را داشته باشید.
 • محل اقامت شما در قطر مشخص باشد.

گفتنی است که در صورت خریداری پکیج های جام جهانی قطر از حامی مهاجر، تمامی مراحل دریافت هایا کارت جام جهانی، توسط موسسه انجام خواهد شد و نیاز به اقدام دیگر نمی‌باشد.

مزایای داشتن هایا کارت در جام جهانی قطر چیست؟

با داشتن هایا کارت از مزایای زیر بهره‌مند خواهید شد :

 • ورود و خروج نامحدود به قطر در طول برگزاری جام جهانی بدون نیاز به ویزا
 • استفاده رایگان از حمل و نقل عمومی قطر
 • دریافت اطلاعات بسیار مفید درباره برنامه جام جهانی و مکان‌های گردشگری توسط برنامه هوشمند هایا
 • ورود به ورزشگاه‌ها (باید به همراه بلیط بازی ارائه شود)

هزینه صدور هایا کارت چقدر است؟

هایا، سیستم ساماندهی گردشگران جام جهانی است، بنابراین استفاده از آن هزینه‌ای ندارد و هزینه صدور هایا کارت رایگان است. البته توجه کنید که برای دریافت این کارت باید بلیط یکی از بازی‌های جام جهانی را بخرید و محل اقامتی را در قطر مشخص کنید، بنابراین می‌توان گفت هزینه صدور هایا کارت کاملا هم رایگان نیست و باید حداقل هزینه‌ای را به منظور خرید بلیط بازی انجام دهید.

بلیط بازی‌های ایران در جام جهانی قطر 

آنچه برای تماشاگران ایرانی جام جهانی قطر اهمیت زیادی دارد، این است که بلیط بازی های ایران در جام جهانی قطر 2022 را خریداری کنند. تیم ملی ایران در مرحله گروهی مسابقات جام جهانی با تیم‌های انگلیس، آمریکا و ولز رقابت خواهد کرد. بلیط بازی های ایران در جام جهانی قطر 2022 ، در سه نوع مختلف به تماشاگران فروخته می‌شود که در جدول زیر قابل مشاهده است.

نوع جایگاه بلیط

توضیحات

جایگاه مچ کلاب

جایگاه عادی برای تماشای مسابقات جام جهانی است که خدماتی که برای آن ارائه می‌شود هم معمولی است.

جایگاه مچ پاویلیون

جایگاه ویژه برای تماشای مسابقات جام جهانی که خدمات ویژه پذیرایی نیز دارد.

جایگاه مچ بیزینس

جایگاه لوکس برای تماشای مسابقات جام جهانی که خدمات VIP پذیرایی برای آن ارائه می‌شود.

 

خرید و رزرو بلیط های بازی های ایران جام جهانی قطر

 در صورتی که قصد دارید بازی‌های تیم ملی ایران را در جام جهانی قطر از نزدیک ببینید، حتما باید نسبت به خرید و رزرو بلیط های بازی های ایران جام جهانی قطر اقدام کنید. چرا که بدون داشتن بلیط بازی امکان دریافت هیا کارت و ورود به قطر را نخواهید داشت. در بخش‌های قبلی درباره بلیط فروشی جام جهانی قطر صحبت کردیم. با توجه به صحبت‌های قبلی در جدول زیر توضیح داده‌ایم که در حال حاضر برای خرید و رزرو بلیط های بازی های ایران در جام جهانی قطر، چه راه‌هایی وجود دارد.

نحوه خرید و رزرو بلیط های بازی های ایران جام جهانی قطر

توضیحات

قرعه کشی بلیط

مهلت شرکت در قرعه کشی بلیط جام جهانی تمام شده است.

خرید بلیط از سایت رسمی فیفا

متاسفانه تمام بلیط بازی‌های تیم ملی خریداری شده‌اند.

خرید پکیج‌های هاسپیتالیتی

(مخصوص یک بازی یا تمام بازی‌های تیم ملی ایران)

هنوز هم امکان خرید پکیج های جام جهانی برای تماشای بازی‌های تیم ملی وجود دارد.

 

پکیج های جام جهانی قطر

همانطور که در قسمت قبل توضیح دادیم، در حال حاضر امکان خرید و رزرو بلیط های بازی های ایران در جام جهانی قطر وجود ندارد. اگر قبل از این توانسته باشید بلیط این بازی‌ ها را از سایت رسمی فیفا خریداری کنید، با معرفی محل اقامت امکان اخذ هیا کارت و شرکت در جام جهانی قطر را خواهید داشت. در غیر این صورت باید به فکر خرید پکیج های جام جهانی قطر باشید.

پکیج های جام جهانی قطر شامل بلیط بازی، رزرو هتل و بلیط رفت و برگشت جام جهانی قطر 2022 است. بنابراین امکان تهیه جداگانه بلیط بدون رزرو هتل وجود ندارد، ولی در حال حاضر تنها راه تهیه بلیط و مشاهده بازی های تیم ملی در جام جهانی قطر همین پکیج های جام جهانی قطر هستند که پکیج های هاسپیتالیتی نام دارند. بلیطی که برای این پکیج ها در نظر گرفته شده، در جایگاه ویژه هستند و قبل از شروع بازی از شما پذیرایی می‌شود و درون ورزشگاه امکانات رفاهی زیادی در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

پکیج های جام جهانی قطر در بازه‌های زمانی گوناگون ارائه می‌شوند، می‌توانید انتخاب کنید که قصد دیدن کدامیک از بازی‌های ایران در جام جهانی قطر را دارید و همچنین می‌توانید نوع جایگاه خود در ورزشگاه و همچنین نوع هتل خود را نیز انتخاب کنید. با توجه به شرایط گفته شده، پکیج های جام جهانی قطر در انواع زیر قابل فروش هستند.

پکیج‌های 6 آذر تا 12 آذر (6 شب) همراه با بلیط بازی ایران و آمریکا

نوع هتل

همراه بلیط بازی جایگاه Category1

همراه بلیط بازی جایگاه Category2

هتل 3 ستاره 

همراه بلیط بازی جایگاه Category1

همراه بلیط بازی جایگاه Category2

هتل 4 ستاره

همراه بلیط بازی جایگاه Category1

همراه بلیط بازی جایگاه Category2

هتل 5 ستاره

همراه بلیط بازی جایگاه Category1

همراه بلیط بازی جایگاه Category2

 

 

پکیج‌های 29 آبان تا 6 آذر (7 شب) همراه با بلیط دو بازی اول ایران

نوع هتل

همراه بلیط بازی جایگاه Category1

همراه بلیط بازی جایگاه Category2

هتل 3 ستاره 

همراه بلیط بازی جایگاه Category1

همراه بلیط بازی جایگاه Category2

هتل 4 ستاره

همراه بلیط بازی جایگاه Category1

همراه بلیط بازی جایگاه Category2

هتل 5 ستاره

همراه بلیط بازی جایگاه Category1

همراه بلیط بازی جایگاه Category2

 

پکیج‌های 29 آبان تا 12 آذر (13 شب و 14 روز) همراه با بلیط تمام بازی‌های ایران

نوع هتل

همراه بلیط بازی جایگاه Category1

همراه بلیط بازی جایگاه Category2

هتل 3 ستاره 

همراه بلیط بازی جایگاه Category1

همراه بلیط بازی جایگاه Category2

هتل 4 ستاره

همراه بلیط بازی جایگاه Category1

همراه بلیط بازی جایگاه Category2

هتل 5 ستاره

همراه بلیط بازی جایگاه Category1

همراه بلیط بازی جایگاه Category2

 

پکیج‌های 12 آذر تا 16 آذر (4 شب) همراه با بلیط بازی ایران (در صورت صعود)

نوع هتل

همراه بلیط بازی جایگاه Category1

همراه بلیط بازی جایگاه Category2

هتل 3 ستاره 

همراه بلیط بازی جایگاه Category1

همراه بلیط بازی جایگاه Category2

هتل 4 ستاره

همراه بلیط بازی جایگاه Category1

همراه بلیط بازی جایگاه Category2

هتل 5 ستاره

همراه بلیط بازی جایگاه Category1

همراه بلیط بازی جایگاه Category2

 

پکیج‌ 29 آبان تا 3 آذر (4 شب و 5روز) همراه با بلیط بازی ایران و انگلیس

 

کشتی کروز 4 ستاره با صبحانه

همراه بلیط بازی جایگاه مچ کلاب

     

 

پکیج‌ 3 آذر تا 7 آذر (4 شب و 5روز) همراه با بلیط بازی ایران و ولز

 

هتل 5 ستاره

همراه بلیط بازی جایگاه مچ کلاب

     

 

پکیج‌ 7 آذر تا 11 آذر (4 شب و 5روز) همراه با بلیط بازی ایران و آمریکا

 

کشتی کروز 4 ستاره با صبحانه

همراه بلیط بازی جایگاه مچ کلاب

     

 

پکیج‌ 3 آذر تا 7 آذر (4 شب و 5روز) همراه با بلیط بازی ایران و ولز

 

هتل 5 ستاره

همراه بلیط بازی جایگاه مچ کلاب

     

 

جهت اطلاع از آخرین وضعیت پکیج های جام جهانی قطر و یا شخصی‌سازی آن‌ها می‌توانید از طریق شماره 02148406 با حامی مهاجر تماس بگیرید.

قیمت و هزینه بلیط بازی های ایران جام جهانی قطر 

قیمت و هزینه بلیط بازی های ایران و انگلیس (ورزشگاه الخلیفه)

نوع جایگاه

هزینه (به دلار)

MATCH Club

950 دلار

MATCH Pavilion

1900 دلار

MATCH Business Seat

3050 دلار

 

قیمت و هزینه بلیط بازی های ایران و آمریکا (ورزشگاه الثمامه)

نوع جایگاه

هزینه (به دلار)

MATCH Club

950 دلار

MATCH Pavilion

1900 دلار

MATCH Business Seat

3050 دلار

 

 

قیمت و هزینه بلیط بازی های ایران و ولز (ورزشگاه احمد بن علی)

نوع جایگاه

هزینه (به دلار)

MATCH Club

950 دلار

MATCH Pavilion

1900 دلار

MATCH Business Seat

3050 دلار

 

قیمت بلیط فینال جام جهانی قطر

نکته جالب توجه در مورد هزینه بلیط های جام جهانی این است که در هر مرحله از رقابت‌ها قیمت بلیط‌ها متفاوت است. هر چه به مراحل بالاتر جام جهانی برویم، میزان ظرفیت برای افرادی که می‌توانند رقابت‌ها را تماشا کنند، کمتر خواهد شد و از طرف دیگر تقاضا برای تماشای مسابقات بالاتر خواهد رفت. بنابراین منطقی است که با نزدیک شدن به مرحله فینال، قیمت بلیط‌ها افزایش یابد و قیمت بلیط فینال جام جهانی قطر، گران‌ترین قیمت این رقابت‌ها است.

در جدول زیر می‌توانید نرخ بلیط های هر مرحله از رقابت های جام جهانی قطر را مشاهده کنید.

مرحله رقابت ها

شروع نرخ بلیط (حداقل قیمت)

قیمت بلیط بازی افتتاحیه جام جهانی قطر

2200 دلار

قیمت بلیط مرحله گروهی جام جهانی قطر

950 دلار

قیمت بلیط مرحله یک شانزدهم جام جهانی قطر

1250 دلار

قیمت بلیط مرحله یک چهارم جام جهانی قطر

1550 دلار

قیمت بلیط مرحله نیمه نهایی جام جهانی قطر

6700 دلار

قیمت بلیط فینال جام جهانی قطر

6700 دلار

 

تور جام جهاني قطر

در حال حاضر و با نزدیک شدن به ایام جام جهانی قطر، خرید بلیط و رزرو هتل به صورت جداگانه امکان‌پذیر نیست و علاقه‌مندانی که قصد حضور در ورزشگاه‌ها را دارند، باید تور جام جهانی قطر را خریداری کنند. در بخش های قبلی درباره انواع پکیج های جام جهانی قطر توضیحات کاملی ارائه دادیم و تور جام جهانی نیز چیزی به غیر از این پکیج ها نیست. بنابراین این بخش را به توضیحات تکمیلی در مورد تور جام جهانی اختصاص خواهیم داد.

رزرو تور جام جهانی قطر

اولین نکته‌ای که باید بدانید این است که رزرو تور جام جهانی قطر از ایران امکان‌پذیر است. هیچ محدودیت خاصی برای رزرو تور جام جهانی قطر توسط ایرانیان وجود ندارد. تنها نکته‌ای که وجود دارد این است که تقاضای بسیار زیادی برای خرید تور جام جهانی قطر وجود دارد، بنابراین با توجه به ظرفیت محدود ورزشگاه‌ها امکان اتمام ظرفیت تورهای جام جهانی نیز وجود دارد.

اگر قصد رزرو تور جام جهانی قطر را دارید، این کار را هر چه سریع‌تر انجام دهید. چرا که در روزهای نزدیک به برگزاری جام جهانی، امکان خرید تور وجود ندارد و یا آنکه باید هزینه زیادی را برای رزرو تور جام جهانی قطر پرداخت کنید. جهت خرید تور جام جهانی قطر می‌توانید از طریق شماره 02148406 با حامی مهاجر تماس بگیرید.

تور جام جهانی از شهر‌های ایران

همانطور که می‌دانید، قطر همسایه جنوبی کشور ایران است. بنابراین هموطنانی که در جنوب ایران زندگی می‌کنند، تمایل دارند که از شهر خودشان به قطر پرواز کنند و برای استفاده از تور جام جهانی به تهران سفر نکنند. برای خرید تور جام جهانی از شهرهای جنوبی ایران نیز باید حتما در زمان مناسب اقدام کنید، چرا که امکان رزرو تور جام جهانی از شهرهای ایران به صورت محدود وجود دارد و ظرفیت آن‌ها اندک است.

رزرو هتل جام جهانی قطر

جهت رزرو هتل برای جام جهانی قطر، بازه وسیعی از انواع هتل‌های سه تا 5 ستاره قطر برای انتخاب وجود دارد. اگر ظرفیت این هتل‌ها هم به اتمام برسد، باز هم جای نگرانی نیست. چرا که کشتی‌های کروز بسیار بزرگی در اطراف قطر لنگر انداخته‌اند که در واقع هتل‌های چهار ستاره شناور هستند و می‌توانید جهت رزرو هتل برای جام جهانی قطر از آن‌ها استفاده کنید.

اگر امکان رزرو هتل در قطر برای جام جهانی وجود نداشته باشد، باز هم جای نگرانی نیست، چون پکیج های رسمی برای جام جهانی وجود دارد که هتل‌های آن‌ها داخل کشور امارات یا عمان است. تماشاگران برای تماشای هر بازی می‌توانند وارد قطر شوند و سپس برای اقامت به هتل‌های خود در کشورهای قطر یا عمان بازگردند. البته این نوع رزرو هتل جام جهانی قطر برای ایرانیان اصلا مناسب نیست. چرا که ایران همسایه قطر است و به لحاظ هزینه‌ای منطقی نیست که هتل ایرانی‌ها در خارج از کشور قطر رزرو شود.

متاسفانه در پکیج های رسمی فیفا (مچ هاسپیتالیتی)، رزرو هتل برای جام جهانی قطر فقط در کشورهای قطر، عمان و امارات امکان‌پذیر است و درون این پکیج های رسمی جام جهانی امکان رزرو هتل‌های کشور ایران وجود ندارد. بنابراین تنها گزینه منطقی برای ایرانیان، رزرو هتل در قطر برای جام جهانی است. البته این هتل‌ها و کشتی‌های کروز اطراف قطر نیز ظرفیت محدودی دارند و توصیه می‌شود که برای رزرو هتل جام جهانی قطر زودتر اقدام شود.

قیمت هتل های قطر برای جام جهانی 

عوامل گوناگونی بر روی قیمت هتل های جام جهانی قطر موثر هستند که شامل موارد زیر می‌شود :

 • کیفیت هتل (تعداد ستاره) : برای رزرو هتل جام جهانی قطر می‌توانید از بین هتل‌های 3 تا 5 ستاره انتخاب کنید. مسلما هر چه کیفیت هتل بیشتر باشد، قیمت اقامت در آن بیشتر است.
 • تعداد روزهای اقامت:  در پکیج‌های رسمی جام جهانی قطر، تعداد روزهای اقامت در قطر با توجه به تعداد بلیط‌ بازی‌ها مشخص می‌شود. روزهای اقامت به گونه‌ای تعیین می‌شود که برای تماشای تمام بازی‌ها در قطر اقامت داشته باشید. بنابراین انتخاب تعداد روزهای اقامت در قطر انتخابی نیست و هر پکیج، مدت زمان مخصوص به خود را دارد.
 • کشور محل اقامت : در پکیج های رسمی جام جهانی می‌توانید برای رزرو هتل یکی از کشورهای قطر، عمان یا امارات را انتخاب کنید. قیمت هتل های جام جهانی با توجه به کشور محل اقامت متفاوت است.

قیمت هتل های جام جهانی قطر

با توجه به عواملی که در قسمت قبل گفته شد، حدود قیمت هتل های جام جهانی قطر در جدول زیر بیان شده است.

کشور محل اقامت

مدت اقامت در هتل

حدود قیمت هتل های جام جهانی قطر

قطر

4 روز (دیدن یک بازی)

از 3084 تا 14940 دلار

عمان

4 روز (دیدن یک بازی)

456 دلار تا 6532 دلار

امارات

4 روز (دیدن یک بازی)

از 516 دلار تا 6532 دلار

 

قيمت و هزینه تور جام جهاني قطر

جام جهانی علاوه بر اینکه یک رویداد بزرگ فوتبالی است، یک فستیوال بزرگ توریستی نیز محسوب می‌شود که در یک دوره زمانی مشخص، تعداد زیادی از توریست‌ها از سراسر جهان را به خود جذب می‌کند. بنابراین ظرفیت تورهای این رویداد معمولا محدود است و به سرعت تکمیل می‌شود.

هر چه به روزهای برگزاری جام جهانی نزدیک‌تر شویم، تقاضا برای تورها بالاتر می‌رود و این قیمت تور جام جهانی 2022 قطر بالاتر خواهد رفت. اگر قصد دارید مسابقات جام جهانی را از نزدیک ببینید، توصیه می‌کنیم که از همین الان نسبت به رزرو تورهای جام جهانی قطر اقدام کنید.

حامی مهاجر با توجه به موارد گفته شده در بالا، پکیج‌های زیر را برای متقاضیان جام جهانی قطر آماده کرده است.

پکیج‌های 6 آذر تا 12 آذر (6 شب) همراه با بلیط بازی ایران و آمریکا

نوع هتل

همراه بلیط بازی جایگاه Category1

همراه بلیط بازی جایگاه Category2

هتل 3 ستاره 

6690 دلار

5990 دلار

هتل 4 ستاره

7190 دلار

6490 دلار

هتل 5 ستاره

8690 دلار

7990 دلار

 

پکیج‌های 29 آبان تا 6 آذر (7 شب) همراه با بلیط دو بازی اول ایران

نوع هتل

همراه بلیط بازی جایگاه Category1

همراه بلیط بازی جایگاه Category2

هتل 3 ستاره 

7190 دلار

6490 دلار

هتل 4 ستاره

اتمام ظرفیت

اتمام ظرفیت

هتل 5 ستاره

9290 دلار

8590 دلار

 

پکیج‌های 29 آبان تا 12 آذر (13 شب و 14 روز) همراه با بلیط تمام بازی‌های ایران

نوع هتل

همراه بلیط بازی جایگاه Category1

همراه بلیط بازی جایگاه Category2

هتل 3 ستاره 

8840 دلار

7990دلار

هتل 4 ستاره

اتمام ظرفیت

اتمام ظرفیت

هتل 5 ستاره

13690 دلار

12840 دلار

 

پکیج‌های 12 آذر تا 16 آذر (4 شب) همراه با بلیط بازی ایران (در صورت صعود)

نوع هتل

همراه بلیط بازی جایگاه Category1

همراه بلیط بازی جایگاه Category2

هتل 3 ستاره 

5090 دلار

49690 دلار

هتل 4 ستاره

5590 دلار

5190 دلار

هتل 5 ستاره

6590 دلار

6190 دلار

 

پکیج‌ 29 آبان تا 3 آذر (4 شب و 5روز) همراه با بلیط بازی ایران و انگلیس

 

نوع هتل

همراه بلیط بازی جایگاه مچ کلاب

کشتی کروز 4 ستاره با صبحانه

120 میلیون تومان

     

 

پکیج‌ 3 آذر تا 7 آذر (4 شب و 5روز) همراه با بلیط بازی ایران و ولز

 

نوع هتل

همراه بلیط بازی جایگاه مچ کلاب

هتل 5 ستاره

140 میلیون تومان

     

 

پکیج‌ 7 آذر تا 11 آذر (4 شب و 5روز) همراه با بلیط بازی ایران و آمریکا

 

نوع هتل

همراه بلیط بازی جایگاه مچ کلاب

کشتی کروز 4 ستاره با صبحانه

120 میلیون تومان

     

 

پکیج‌ 3 آذر تا 7 آذر (4 شب و 5روز) همراه با بلیط بازی ایران و ولز

 

نوع هتل

همراه بلیط بازی جایگاه مچ کلاب

هتل 5 ستاره

140 میلیون تومان

     

 

** نرخ‌های بالا برای هر نفر محاسبه شده است.

** جایگاه‌های اشاره شده برای بلیط بازی‌ها در تصویر پایین مشخص شده‌اند.

** جهت اطلاع از آخرین قیمت تور جام جهانی قطر و یا شخصی‌سازی پکیج‌ها می‌توانید از طریق شماره 02148406 با حامی مهاجر تماس بگیرید.

سخن پایانی

جام جهانی یکی از بزرگ‌ترین رقابت‌های ورزشی جهان است که امسال در قطر برگزار می‌شود. جام جهانی 2022 اولین جام جهانی است که در همسایگی کشور ایران برگزار می‌شود و این یک فرصت ایده‌آل برای افرادی است که قصد دارند بازی‌های جام جهانی را از نزدیک و درون ورزشگاه مشاهده کنند. جام جهانی بعدی در کشور آمریکا و کانادا برگزار می‌شود و مسلما سفر به آن دشوار خواهد بود. بنابراین اگر رویای دیدن رقابت‌های جام جهانی را دارید، فرصت حضور در جام جهانی 2022 قطر را از دست ندهید.

در این مقاله هر آنچه درباره حضور در جام جهانی قطر لازم بود، توضیح داده شد. تاریخ برگزاری رقابت‌های جام جهانی، نحوه خریداری بلیط بازی‌های جام جهانی، چگونگی دریافت هیا کارت و نحوه ورود به قطر در ایام جام جهانی، چگونگی رزرو هتل برای جام جهانی قطر و قیمت تورهای جام جهانی قطر و بلیط های مسابقات آن، از جمله مواردی بود که در این مقاله به صورت کامل توضیح داده شدند.

موسسه حامی مهاجر دارای مجوز رسمی از وزارت گردشگری برای برگزاری تورهای مسافرتی است. برای خرید تورهای جام جهانی حامی مهاجر و اطلاع از پکیج های مختلف، فقط کافی است با شماره 021-48406 تماس بگیرید یا اینکه به صفحه اطلاعات تورهای جام جهانی حامی مهاجر مراجعه کنید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0