20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

موزه های دانمارک

مهم نیست که به کدام شهر دانمارکی سفر می کنید ، این کشور دارای موزه هایی است که مجموعه های عالی آن طیف گسترده ای از سبک ها و دوره های هنری را پوشش می دهند. موزه های دانمارک از دوران پیش از تاریخ و عصر وایکینگ ها گرفته تا عصر طلایی دانمارک و هنرهای معاصر ، حتی علاقه مندان فرهنگی زیاده خواه را راضی و خشنود می کنند

موزه ملی دانمارک

 

موزه ملی دانمارک مقصدی ایده آل را برای کسانی که می خواهند بینشی از جامعه دانمارکی را از دوران پیش از تاریخ تا قرون وسطی و رنسانس بدست آورند ، اثبات می کند. این موزه بزرگترین موزه فرهنگی و تاریخی در دانمارک ، یک مجموعه دائمی عالی و همچنین بسیاری از نمایشگاه های موقتی جذاب را به نمایش می گذارد. مشتاقان تاریخ باید حتماً قبل از هدف قرار دادن موزه های دیگر کپنهاگ ، تور فرهنگ خود را در موزه ملی دانمارک آغاز کنند. گذشته از تاریخ دانمارک ، این موزه همچنین یک فضای نمایشگاهی پر از اقلامی از آفریقا ، مدیترانه ، آسیا و اقیانوسیه دارد.

نی کارلزبرگ کلیپ تو تیک

 

آثار هنری و آثار باستانی را از ابتدای تاریخ در بین النهرین ، مصر ، یونان باستان ، اتوریا و امپراتوری روم در نی کارلزبرگ کلیپ تو تیک، یکی از جالب ترین موزه های دانمارک کشف کنید. کلیپ تو تیک که در نوبت قرن بیستم توسط کارل جیکوبسن ، عاشق بزرگ و گردآورنده هنر تأسیس شده است ، بیش از یک قرن در بخش های فرهنگی و آموزشی دانمارک مجموعه ای با ارزش و قابل توجه بوده است. موزه همچنین آثار هنری دانمارکی را در مجموعه گسترده خود قرار داده است ، بنابراین کسانی که ترجیح می دهند نقاشی هایی از دوران معروف طلایی دانمارک نسبت به آثار باستانی مصر داشته باشند ناامید نخواهند شد. با این حال ، فراموش نکنید که از مومیایی ها درتاق دفن مصر گلیپوتک بازدید کنید.

موزه توروالدزن

 

برتل توروالدزن (1770-1844) به عنوان یکی از مشهورترین مجسمه سازان دانمارکی شناخته شده است. موزه توروالدزن تنها موزه در جهان است که ادعا در نمایش همه آثار وی را دارد. با این حال دلیل دیگری که این موزه در این لیست جایگاهی دارد این است که توروالدزن همچنین یک مجموعه دار هنر پرشور بود. وی در طول عمر خود توانست مجموعه گسترده ای از نقاشی ها را از زمان خودش و آثار هنری و اشیاء از دوران باستان یونان ، روم و مصر تشکیل دهد. علاوه بر این ، خود ساختمان یک شاهکار معماری به حساب می آید. با الهام از الگوها و رنگ های پیدا شده در کاوش های شهرهای باستانی پومپی و هرکولانیم در ایتالیا ،  معمار مایکل گوتلیب بینزسبول با هدایت نور طبیعی بر روی مجسمه ها ، ساختمان منحصر به فردی ایجاد کرده تا حالت های متنوعی را ایجاد کند.

گالری ملی دانمارک (موزه استنتس کونست)

 

با پوشش 700 سال هنر ، جای تعجب نیست که چرا مردم گالری ملی دانمارک را بزرگترین مجموعه تجربیات هنری کشور می دانند. بازدید کنندگان این فرصت را دارند که شاهکارهای هنر فرانسوی را از سال 1900-1930 کشف کنند - از جمله آثار هنری پیکاسو ، براک ، دراین و ماتیس — و همچنین هنر دانمارکی و نوردیک از سال 1750 تا 1900 شاهکارهای عصر طلایی دانمارک ، هنر اروپایی از سال 1300 -1800 — نمایش نقاشی های مانتگنا ، کراناچ ، و رامبراند و چندین آثار دیگر — و هنر دانمارکی و بین المللی پس از سال 1900.

موزه هنرهای مدرن لوئیزیانا

 

اندی وارهول ، روی لیچنشتاین ، رابرت راوزنبرگ و ریچارد همیلتون تنها معدودی از هنرمندانی هستند که نقاشی هایشان را، موزه هنرهای مدرن لوئیزیانا به نمایش می گذارد. بازدید از این موزه واقع در ساحل اورساند در هاملبک (تقریباً 40 دقیقه با کپنهاگ) ، فرصتی مناسب برای سفر یک روزه است که ترکیبی از فرهنگ و زیبایی های طبیعی است.

موزه ARoS Aarhus

 

چهار گالری بزرگ، یک نمایشگاه جداگانه مخصوصاً برای نور ، فیلم و هنر اینستالیشن، طراحی شده است،  گالری غربی به مساحت 350 متر مربع،  و رنگین کمان پانورامای واقع در بالای موزه برای تحریک حس علاقه و کنجکاوی بازدید کنندگان این موزه برای چند ساعت، با هم ترکیب شده اند. این موزه ی هنری در قلب ارهوس یکی از بزرگترین های اروپا است و از اولین روزی که در سال 2004 درهای خود را باز کرد ، پذیرای بازدیدکنندگان از سراسر جهان است.

موزه مورگارد

 

موزه مردم نگاری و تاریخ نگاری ، موزه مورگارد تکامل نوع بشر را برجسته می کند. نمایشگاه های آن از عصر سنگی تا عصر وایکینگ ها (800-1066) به نمایش گذاشته شده است. آموزش اتصال با سرگرمی های تعاملی، نمایشگاه های موزه ، آثار سه بعدی تعاملی و تنظیمات ویژه با نور ، صداها و انیمیشن ها مخاطبان در هر سنی را مجذوب خود می کند.

موزه هنر مدرن کونستن

 

علاوه بر یک مجموعه عالی از 4000 قطعه هنری که عمدتا از قرن بیستم است، کونستن همچنین برنامه های متنوعی از جمله سخنرانی، نمایش فیلم و کنسرت برگزار می کند. غالبا تأمل برانگیز، نمایشگاه کانستن به مسائل اجتماعی و سیاسی معاصر می پردازد و مخاطبان را به مشارکت و نقد دعوت می کند. پس از نوسازی ساختمان در سال 2016 ، این موزه یک نمایشگاه جدید ، اتاق های آموزش ، کافه و فروشگاه و یک پارک مجسمه سازی کاملاً مرمت شده با یک تراس بزرگ جدید را معرفی کرد.

موزه آرکن برای مدرن کانست

 

اگرچه 400 اثر هنری مجموعه دائمی موزه را تشکیل می دهد ، آرکن قصد دارد وضعیت انسانی بشر مدرن و همچنین تعریف خود هنر را بررسی و تحلیل کند. یکی از جدیدترین موزه های دانمارک ، آرکن در حال حاضر نمایش بسیاری از قطعات قابل توجه از هنرمندان مشهور جهان و خوش آتیه از جمله Ai WeiWei ، Olafur Eliasson و Jeppe Hein را به نمایش می گذارد.

موزه ترافولت برای مدرن کانست ، کولدینگ

 

بازدید کنندگان Trapholt می توانند در حدود 2500 متر مربع از فضای نمایشگاه که به هشت گالری تقسیم شده قدم بزنند. با نمایش انواع آثار هنری به سبک متفاوت ، مجموعه ها شامل طراحی مبلمان دانمارکی ، سرامیک ، منسوجات و طرح های محصول ، پارک مجسمه سازی با آثاری از هنرمندان معاصر دانمارکی ، یک نمایشگاه دائم ریچارد مورتنسن ، هنرهای تجسمی مدرن دانمارک و خانه تابستانی مکعبی شکل آرن ژاکوبسن است.

 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0