20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

جاذبه های گردشگری کانادا

جاذبه های گردشگری کانادا

کانادا دومین کشور بزرگ جهان است. جاذبه های گردشگری کانادا دارای طبیعت بکر، مناظر زیبا و مکان های منحصر به فردی است که هر گردشگر را به وجد خواهد آورد.
 

آبشار نیاگارا (Niagara Falls)

این آبشار مشهور، از معروف ترین جاذبه های گردشگری کانادا به حساب می آید که هر ساله میلیون ها بازدید کننده را از سراسر دنیا به خود می بیند. آبشار نیاگارا در امتداد مرز کانادا با آمریکا قرار دارد و ارتفاع این آبشار در حدود 57 متر می باشد و به همین دلیل شما باید سقوط آب را از فاصله ای مناسب تماشا کنید.

پارک ملی بنف و کوه های راکی (Banff Park And Rocky Mountain)

پارک ملی بنف درست در قلب کوه های راکی قرار دارد و در این پارک شما می توانید به تماشای دریاچه فیروزه ای، قله های پوشیده از برف و یخچال ها بنشینید و از مناظر آن لذت ببرید. جواهر این پارک دریاچه لوئیز است، جایی که عکس کوه های راکی داخل آب های فیروزه ای دریاچه خودنمایی می کند و بازدید کنندگان می توانند به راحتی در کنار ساحل آن به قدم زنی مشغول شوند. این پارک یکی از جاذبه های گردشگری کانادا به شمار می رود.

برج سی ان (CN Tower)

این برج در شهر تورنتو و در کرانه سواحل دریاچه اونتاریو قرار گرفته است. این برج تبدیل به یکی از نماد های معروف کانادا شده است و از جاذبه های گردشگری کانادا می باشد. برج سی ان 553 متر ارتفاع دارد و دارای امکاناتی مانند رستوران 360 درجه ای، تلسکوپ هایی با قدرت زوم بالا و اتاقک های شیشه ای نیز تجربه هیجان انگیزی را برای شما رقم خواهند زد. این برج در شب نور پردازی شده و به رنگ های مختلفی در می آید که بسیار جذاب و دوست داشتنی خواهد بود.

کبک قدیم (Vieux Quebec)

کبک قدیمی یک میراث جهانی ثبت شده در یونسکو است. شهری کوهستانی که در ارتفاعات قرار دارد و دارای تاریخی ترین ساختمان های شهر می باشد.این مکان بسیاری از گنجینه های دیگر را در دل خود جای داده است. قسمت کوهستانی کبک بر روی صخره های مرتفعی واقع شده که حتی ارتفاعشان به 100 متر بالاتر از سطح زمین نیز می رسد و از جاذبه های گردشگری کانادا به شمار می آید.

پارک ملی جاسپر (Japser National Park)

این پارک بزرگترین پارک ملی در رشته کوه راکی در کانادا است که 10.878 کیلومتر مربع وسعت دارد. این پارک در ایالت آلبرتا قرار گرفته است. پارک ملی جاسپر یکی از جاذبه های گردشگری کانادا است و هر ساله پذیرای میلیون ها بازدید کننده از سراسر جهان می باشد.

دریاچه سوپریر (Lake Superior)

به معنی دریاچه برتر است که یکی از دریاچه های بزرگ در آمریکا شمالی است که در مرز ایالات متحده آمریکا با کانادا قرار گرفته است. دریاچه سوپریر از جاذبه های گردشگری کانادا به حساب می آید و سومین دریاچه آب شیرین جهان به شمار می آید. این دریاچه بین ایالت انتاریو کانادا و میشیگان، ویسکانسین و مینه سوتا در آمریکا قرار دارد.

شهر ویستلر (Whistler City)

شهر ویستلر در میان کوهستانهای ساحلی منحصر بفرد ایالت بریتیش کلمبیا واقع شده است. این منطقه یکی از جاذبه های گردشگری کانادا محسوب می شود. در این شهر پیس اسکی و اسنو بورد منحصر به فرد، چهار زمین بزرگ گلف، بهترین پارک دوچرخه سواری کوهستانی دنیا، مراکز خرید تماشایی، رستوران ها و غذاها عالی وجود دارد که هر سلیقه ای با هر میزان بودجه ای را راضی خواهد نمود. مهم نیست چه فصلی وارد این شهر شوید، چرا که در هر فصل تفریحات شگفت انگیزی در این منطقه خواهید یافت.

شهر کبک (Quebec City)

این شهر عمدتا فرانسوی زبان است و پس از شهر های سنت جان، پرت رویال و تدوزاک، قدیمی ترین شهر کانادا به شمار می رود. شهر کبک یکی از جاذبه های گردشگری کانادا است و تاریخ این شهر به حدود 400 سال قبل باز می گردد. کبک شهری بسیار دیدنی است و مملو از فضاهای پر جنب و جوش شهری و آثار تاریخی ارزنده است.

شهر مونترال (Montreal City)

شهر مونترال بزرگترین شهر استان کبک و پس از تورنتو دومین شهر بزرگ کانادا هفتمین شهر بزرگ آمریکا شمالی است. مونترال به آبهای آزاد دسترسی دارد و یک شهر چند ملیتی است که 67 درصد ساکنان آن فرانسوی زبان هستند. جزیره مونترال که بخش اصلی شهر است به یک بوم رنگ شبیه است که از شمال شرقی به جنوب غربی امتداد یافته است. این جزیره با دو رود عظیم سن لورن و رود اتاوا احاطه شده است.

بندر ویکتوریا (Victoria Port)

بندر ویکتوریا در شهر ونکوور و در ایالت بریتیش کلمبیا واقع شده است. در این بند در یک سمت آب دریا و در طرف دیگر ساختمان های دولتی دیده می شود. در طول تابستان این بندر سرزندگی بیشتری پیدا می کند و برگزاری فستیوال های هنری، بازار های شبانه، اجرای موسیقی زنده و بسیاری امکانات تفریحی دیگر سفر خاطره انگیزی را برای شما رقم خواهند زد.

پارک ملی یوهو (Yoho National Park)

پارک ملی یوهو، سومین پارک ملی کانادا است که در ایالت بریتیش کلمبیا قرار دارد. این پارک یکی از جاذبه های گردشگری کانادا به حساب می آید و شما با دیدن صخره های سنگی و آبشارهای زیبا حیرت زده خواهید شد. این پارک در سال 1886 تاسیس شده و کوچکتر از پارک بنف می باشد. وجود کوه ها، آبشارها، رودخانه ها، دریاچه های یخی و ... از جمله نکات برجسته این پارک می باشد.

پارک ملکه الیزابت (Queen Elizabeth Park)

یکی از جاذبه های گردشگری کانادا پارک ملکه الیزابت است که در شهر ونکوور قرار گرفته است. این پارک، مکانی عالی برای پیاده روی می باشد. در مرکز پارک یک کوه کوچک قرار دارد که بلند ترین نقطه ونکوور به شمار می آید و از این نقطه به راحتی می توانید نمایی زیبا و فوق العاده از مرکز شهر داشته باشید. این پارک به دلیل وجود باغ های زیبا و مناظر رو به کوه های ساحل شمالی مشهور است.

رودخانه سنت لارنس و هزار جزیره (Laurens River And Thousand Island)

رودخانه سنت لورنس در مرز کانادا و آمریکا قرار دارد و هزار جزیره در واقع یک مجمع الجزایر می باشد که شامل 1864 جزیره کوچک می شود که در این جزیره ها بیش از 1400 نفر زندگی می کنند. این جزایر بر روی رودخانه سنت لارنس قرار گرفته اند و مساحت این جزایر از جزیره های کوچکتر شخصی متفاوت اند. بعضی از جزیره ها به قدری کوچک اند که تنها یک خانه در آنها جای می گیرد. این منطقه از جاذبه های گردشگری کانادا است که مشاهده و بازدید این جزایر برای هر بازدید کننده ای جالب توجه است.

موزه سلطنتی انتاریو (Royal Ontario Museum)

موزه انتاریو از اولین موزه های کانادا است و پنجمین موزه بزرگ آمریکای شمالی به حساب می آید که دارای گنجینه ای بالغ بر 6 میلیون شی با ارزش است که در 40 گالری نگهداری می شود. آثار این موزه در حوزه فرهنگ جهانی، تاریخ و هنر است که در شهر تورنتو واقع شده است. این موزه یکی از جاذبه های گردشگری کانادا است که هر ساله تعداد زیادی از گردشگران کانادا را به خود جذب می کند. این موزه مجموعه ای فوق العاده از نمایشگاه های بزرگ جهان را در خود جای داده که مربوط به دوره های متفاوتی است.

پل معلق کاپیلانو (Capilano Suspension Bridge Park)

این پل یکی از جاذبه های گردشگری کانادا است که در شهر تورنتو واقع شده است. پل معلق کاپیلانو در پارکی قرار دارد و بازدید از این پارک سفری ماجراجویانه، تاریخی و فرهنگی خواهید داشت. این پل در سال 1889 ساخته شده و 140 متر ارتفاع دارد. از سال 1889 تا کنون حدود 120 متر مربع دیگر به این پارک اضافه شده است. بعد از عبور از 3 پرتگاه و 7 پل معلق به ارتفاع 30 متری بالاتر از جنگل ها خواهید رسید.

شهر کلگری (Calgary City)

کلگری یکی از شهرهای مشهور کانادا و به عنوان جاذبه های گردشگری کانادا محسوب می شود و باید بدانید که کلگری در لیست پرطرفدارترین شهرهای دنیا برای جهانگردان و مهاجران است. این شهر مرکز صنعت نفت کانادا که با دفاتر شرکت، برج ها و آسمان خراش ها پر شده است. علاوه بر این یکی از نکات جالب در شهر کلگری وجود پل های عابر پیاده ای است که برخی آسمان خراش ها را به هم متصل می نمایند. طبق گزارشاتی که از این سختمان ها در دسترس است، این ساختمان ها و پل ها سیستم گرمایشی قوی دارند، به طوری که در زمستان ها مردم میت وانند بدون پوشیدن لباس های زمستانی میان این ساختمان ها رفت و آمد داشته باشند.

آکواریوم کبک (Aquarium Du Quebec)

آکواریوم کبک مورد بازدید عموم و زمینی به وسعت 16 هکتار که مجموعه بی نظیری از بیش از 10 هزار حیوان را که بیش از 300 گونه هستند را گردآوری کرده است. در سال 2005 دولت کانادا حدود 6.5 میلیون دلار را برای گسترش و توسعه این آکواریوم سرمایه گذاری کرد و امروزه مجموعه ای از باغ ها، استخرهای متعدد روباز، با بیش از 300 گونه ماهی، سخت پوست، خزنده، دوزیست، پرنده و ... است و یکی از جاذبه های گردشگری کانادا است.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0