50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

تبدیل ویزای توریستی به کاری، تحصیلی یا اقامت دائم در کانادا

تبدیل ویزای توریستی کانادا به کاری، تحصیلی یا اقامت دائم

از زندگی در سواحل شرقی اقیانوس اطلس و کوهستان‌های کلگری تا جنگل‌های بارانی ونکوور، تنها با دریافت ویزای توریستی کانادا! می‌پرسید چگونه؟ پس در این مقاله همراه حامی مهاجر باشید تا قوانین تبدیل ویزای توریستی به اقامت دائم کانادا را بدانید. 
قبل از هرچیز اولین چیزی که باید به آن توجه کرد این است که ویزای بازدید‌کننده به‌تنهایی ویزای مهاجرت دائمی نیست. بنابراین، مهم است که مطمئن شوید هنگام بازدید از کانادا، آنچه را که برای تغییر وضعیت اقامتی خود لازم است، دارید.
باتوجه به قانون کانادا مبنی بر امکان دریافت ویزای ورک پرمیت پس از ورود به کانادا با ویزای توریستی، ایرانیان تا سال 2025 میلادی، می‌توانند از این فرصت طلایی استفاده کنند. هدف از این تبدیل دریافت اقامت قانونی در کانادا و درنهایت تبدیل شدن به یک مقیم دائم یا شهروند است.
توجه داشته باشید این قانون درحالی به شما اجازه می‌دهد در حین بازدید برای وضعیت دیگری درخواست دهید، که شرایط لازم را رعایت کنید. پس بیایید در مورد آن صحبت کنیم. 

تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا 

دریافت ویزای توریستی کانادا، در‌صورتی‌که استانداردهای لازم را رعایت کنید، یکی از بهترین روش‌ های مهاجرت به کانادا است!
در قدم اول توصیه‌مان این است که اگر قصد دریافت این نوع ویزا را دارید، با کارشناسان حامی مهاجر در ارتباط باشید تا به‌درست‌ترین روش ممکن، ویزایتان را دریافت کنید. همچنین حامی مهاجر افتخار دریافت ویزای توریستی کانادا، بدون سابقه سفر و حتی بدون دعوت‌نامه را نیز داشته که در ویدیو زیر می‌توانید ببینید. 

حالا می‌رسیم به بعد از دریافت ویزای توریستی کانادا و شرایط تبدیل آن به ویزای کاری یا همان work permit! طبق قانونی که اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) در سال 2023 اعلام کرد، کسانی که ویزای توریستی دارند، می‌توانند برای مجوز کار (پس از دریافت شغل واجد شرایط) درخواست دهند. آخرین مهلت استفاده از این قانون، تا 28 فوریه 2025 است. این قانون یک‌بار در سال 2023 تصویب شد و تا فوریه 2024 ادامه داشت و سپس تمدید شد و تا سال 2025 ادامه‌دار خواهد بود.

تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا 

درخواست برای تبدیل ویزای توریستی به کاری، در خاک کانادا انجام می‌شود و باید شرایط زیر را داشته باشید: 

  • وضعیت بازدیدکننده معتبری را داشته باشید. 
  • یک پیشنهاد شغلی معتبر پیدا کنید. (بیشتر توسط LMIA از یک کارفرما پشتیبانی می‌شود.  LMIA یا همان ارزیابی تاثیر بازار کار چیزی است که نشان می‌دهد برای پر کردن این شغل به یک کارگر خارجی در خارج از کانادا نیاز است)
  • برای مجوز کار درخواست دهید.

توجه به این نکته مهم است که کارفرما باید مبلغی را به LMIA بپردازد و نمی‌تواند برای پیشنهاد شغلی از متقاضی هزینه‌ای دریافت کند. بنابراین، اگر کارفرمایی به شما (به‌عنوان کارمند) می‌گوید برای یک پیشنهاد شغلی و LMIA در کانادا باید هزینه پرداخت کنید، قبول نکنید!
پیشنهاد ما این است روند تبدیل ویزای توریستی کانادا به کاری را در خاک کانادا به کارشناسان حامی مهاجر سپرده تا در این مسیر متضرر نشوید. حامی مهاجر بی حد و مرز در کنار شماست. پس اگر اکنون در کانادا هستید و نیاز به تبدیل ویزای توریستی به ویزای ورک پرمیت کانادا را دارید یا قصد انجام آن در آینده را دارید، با شماره 02148000957 تماس گرفته تا راهنمایی شوید. 

تبدیل ویزای توریستی کانادا به ورک پرمیت

پس از دریافت پیشنهاد شغلی معتبر و سایر مدارک ضروری مانند LMIA از کارفرمای خود، می‌توانید برای اجازه کار خود از کانادا (بدون خروج از کشور) درخواست دهید. این درحالی‌ست که پیش از این قانون، متقاضی باید از کانادا خارج می‌شد و زمانی که اجازه کار او صادر شد، مجدد برمی‌گشت. 
همچنین بازدیدکنندگانی که در این بازه زمانی درخواست می‌کنند و دارای مجوز کار در 12 ماه گذشته هستند، می‌توانند برای شروع سریع‌تر کار برای کارفرمای جدید خود، مجوز کار موقت درخواست کنند. اعمال این کار موقت، بازدیدکنندگان را به گزینه‌ای برای کارفرمایان در کانادا تبدیل می‌کند؛ زیرا بسیاری از آن‌ها در طول این دوره با کمبود نیروی کار زیادی مواجه هستند. 

تبدیل ویزای توریستی به اقامت دائم کانادا

پس تا اینجا دانستیم با تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کار، اتباع خارجی در کانادا به عنوان بازدیدکننده می‌توانند برای حداقل دو سال دیگر بدون خروج از کشور با مجوز کار اقامت داشته باشند و در نهایت اقامت دائم دریافت کنند. 
دولت فدرال امیدوار است که تمدید این قانون عمومی برای کارفرمایانی که با کمبود شدید نیروی کار در کانادا مواجه هستند، موهبتی باشد؛ زیرا اعمال این سیاست موقت، بازدیدکنندگان را به گزینه‌ای برای کارفرمایان در کانادا تبدیل می‌کند.

تبدیل ویزای توریستی به اقامت دائم کانادا

کانادا دو نوع مجوز کار صادر می‌کند: مجوز کار مخصوص کارفرما و مجوز کار آزاد.
مجوزهای کاری خاص کارفرما شامل شرایطی از قبیل:

  • نام یک کارفرمای خاص
  • مدت زمانی که متقاضی می‌تواند کار کند
  • محل کار متقاضی

داوطلبانی که برای مجوز کار خاص کارفرما درخواست می‌کنند، باید قبل از درخواست، یک LMIA مثبت از کارفرمای خود یا یک پیشنهاد شغلی دریافت کنند.
در مقابل، مجوزهای کار آزاد به اتباع خارجی اجازه می دهد تا برای هر کارفرمایی در کانادا کار کنند، اما آنها فقط در شرایط خاص صادر می‌شوند.
کارفرمایان کانادایی همچنین می‌توانند اتباع خارجی را از طریق برنامه کارگران خارجی موقت (TFWP) و برنامه تحرک بین‌المللی (IMP) جذب و استخدام کنند.
همه و همه این روندها فقط برای یک چیز است! تبدیل ویزای توریستی به اقامت دائم کانادا و زندگی در این کشور رویایی!

تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی در کانادا

خبری خوشحال‌کننده برای افرادی که در سن پایین با ویزای توریستی به کانادا رفته‌اند و قصد مشغول شدن در حوزه کاری را ندارند! حامی مهاجر می‌تواند به شما در تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی در کانادا کمک کند تا تحصیل در دانشگاهی معتبر در این کشور فوق‌پیشرفته را شروع کنید!

تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی در کانادا

متقاضیان دارای ویزای ویزیتور باید روند زیر را برای دریافت مجوز تحصیل انجام دهند:

  • وضعیت بازدیدکننده معتبری داشته باشد. 
  • یک نامه پذیرش از موسسه آموزشی تعیین شده در DLI (لیست مدارس و دانشگاهی که تحصیل متقاضیان بین‌المللی در آنها امکان‌پذیر است) دریافت کند. 
  • برای ویزای تحصیلی به صورت آنلاین اقدام کند.

قدم اول در شرایط تبدیل ویزای توریستی کانادا به اقامت از طریق تحصیل، دریافت پذیرش است. کارشناسان ما در حامی مهاجر، به‌صورت آنلاین، یعنی درحالی که شما در خاک کانادا هستید، اخذ پذیرش تحصیلی کانادا از یکی از دانشگاه‌های معتبر را برایتان دریافت کرده و سپس با کمک وکیل مهاجرتی‌مان در خاک کانادا، ویزای استادی پرمیت دریافت می‌کنید. 
این بدان معناست که درخواست برای ویزای تحصیلی در هنگام بازدید از کانادا مشابه درخواست از خارج از کانادا است. شما همچنان باید برای ویزای تحصیلی به صورت آنلاین در پورتال IRCC اقدام کنید و پس از تایید، برای دریافت مجوز تحصیل خود اقدام می‌کنید. 

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

پس از تایید درخواست ویزای تحصیلی آنلاین شما، باید پاسپورت خود را برای ویزای تحصیلی ارسال کنید تا مهر ویزا روی آن بخورد. با شروع ترم تحصیلی در دانشگاه مشغول به تحصیل شده و پس از فارغ‌التحصیلی نیز مشغول به کار می‌شوید و اقامت دریافت می‌کنید. 
لازم به ذکر است مدت اقامت با ویزای توریستی حداکثر 6 ماه (هر بار بازدید) است؛ پس اگر قصد دریافت اقامت دائم کانادا را ندارید و فقط می‌خواهید دوره آموزشی به مدت کمتر از 6 ماه در کانادا بگذرانید، با همان ویزای توریستی هم می‌توانید اقدام کنید. 
همسران دانشجویان بین‌المللی که درحال انجام برنامه‌ای واجد شرایط PGWP است یا از قبل دارای PGWP هستند، یا همسران شهروندان کانادایی و مقیم دائم، برای دریافت مجوز کار آزاد همسر خود نیازی به پیشنهاد شغلی LMIA ندارند.
سخن پایانی 
پس اکنون می‌دانید دریافت انواع اقامت کانادا، با حامی مهاجر به‌راحتی قابل انجام است! همچنین نحوه تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا برایتان توضیح داده شد و تنها کافی‌ست با پیدا کردن کار، درخواست اپن ورک پرمیت را بدهید. 
کانادا در برنامه سطوح مهاجرت 2023-2025 خود، 465,000 مقیم دائم جدید را برای سال 2023 هدف گذاری کرده است. این کشور در سال 2024 پذیرای 485,000 ساکن دائمی جدید و 500,000 نفر دیگر در سال 2025 خواهد بود. یعنی در مجموع 1.45 میلیون مهاجر به کانادا در سه سال آینده! پس بهترین فرصت برای مهاجرت به کانادا، همین حالاست!
لازم به ذکر است هزینه ویزای کانادا از طریق توریستی، مقرون‌به‌صرفه‌ترین گزینه است!
پس پیشنهاد می‌شود اگر شرایط دریافت ویزای توریستی را دارید، در کانادا می‌توانید ویزای خود را به تحصیلی یا کاری تبدیل کنید. برای دریافت مشاوره تحصیلی، توریستی و سرمایه‌گذاری کانادا، تنها کافی‌ست با شماره 02148000957 تماس بگیرید. حامی مهاجر، بی حد و مرز در کنار شماست. 

سوالات متداول درباره تبدیل ویزای توریستی کانادا به کاری

می‌دانیم که مهاجرت، پروسه‌ای استرس‌آور است و سوال‌های زیادی در ذهنتان می‌چرخد. اما نگران نباشید، سوالات خود را در قسمت دیدگاه یا از طریق شماره بالا، با ما در میان بگذارید تا راهنمایی لازم برایتان انجام شود. در ادامه نیز به سوالات پرتکرار پاسخ داده شده است. 

مهلت تبدیل ویزای توریستی به کاری کانادا چقدر است؟

اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا در 28 فوریه 2023 اعلام کرد که متقاضیان دارای ویزای توریستی کانادا می‌توانند بدون خروج از کانادا ویزای خود را به مجوز کار تبدیل کنند. این سیاست موقت به مدت 2 سال تمدید شده و در 28 فوریه 2025 به پایان می‌رسد.

آیا برای تبدیل ویزای توریستی به کاری کانادا باید داخل خاک این کشور باشم؟

بله. شما می‌توانید پس از ورود به کانادا با ویزای توریستی، از داخل خاک این کشور، برای ویزای کاری یا همان ورک پرمیت اقدام کنید. این درحالی‌ست که یک کار مناسب در این کشور پیدا کرده باشید. 

آیا در میانسالی هم می‌توان با گپ تحصیلی، ویزای توریستی را به تحصیلی تبدیل کرد؟

دریافت پذیرش تحصیلی در هر سنی امکان‌پذیر است اما برای دریافت ویزا در میانسالی ریسک وجود دارد. بهتر است تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی در کانادا، تا 30 سالگی انجام شود. 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0