20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

موزه های هند

هند کشوری جذاب است و مملو است از زیبایی، فرهنگ، سنت و تاریخی غنی از معماری است. این کشور با بناهای تاریخی تزئین شده است و هر گوشه و کنار آن ردی از این معماری بی نظیر است. هند گذشته ای باشکوه از مردم مغول و مردم انگلیسی را دارد که در تاریخ این کشور بزرگ گنجانده شده اند.
در هر مقصد هند، مسافران می توانند با موزه ای روبرو شوند که گذشته ی باشکوه منطقه را به نمایش می گذارد. هیچ گشت و گذار به هندوستان بدون بازدید از موزه ای از شهر که نشان دهنده فرهنگ و تاریخ هند باستان به زیباترین روش باشد کامل نیست.
بسیاری از موزه های محبوب در هند وجود دارند که حقیقت ناشناخته دورانی از این کشور را آشکار می کنند.

موزه ی ملی

 

یکی از بزرگترین موزه های هند ، موزه ملی است که دارای مقالات متنوعی از دوران باستان باشکوه این کشور است. این بنا در سال 1949 در گوشه ای از جانپات در شهر پر جنب و جوش دهلی ساخته شد. این جا بهترین مکان برای بازدید است زیرا بازدیدکنندگان درباره رانندگان قطارهای لوکس هند می آموزند که مدت ها قبل توسط پادشاهان بزرگ استفاده می شدند. این مجموعه دارای زیر مجموعه های متنوعی است که شامل جواهرات ، نقاشی ها ، زره پوش ها ، هنرهای تزئینی و نسخه های خطی است.
همچنین یک بخش بودایی وجود دارد که می توانید سر یک مجسمه بودا را پیدا کنید. بودا استوپا باقیمانده از گوتام بودا ، ساخته شده در قرن 3 قبل از میلاد توسط آشوکا نیز در این موزه موجود میباشد.

موزه ی هند

 

موزه ی هندوستان در سال 1814 توسط انجمن آسیایی بنگال در کلکته تأسیس شد و دارای مجموعه ی بی نظیری از زره ها ، اسکلت ها ، نقاشی های مغول و زیور آلات است. این مرکز دارای شش بخش است که شامل پنج گالری خلاقانه و علمی از هنرهای باستانی ، زمین شناسی ، اقتصادی و هنر است. این موزه، یکی از قدیمی ترین موزه های جهان است. این مکان یکی از مکانهای بسیار مورد علاقه هند است که نباید در تعطیلات کلکته از دست برود.

موزه ی دولت

 

موزه ی دولت که همچنین موزه ی مادراس نیز نامیده میشود، سالانه مورد استقبال افراد زیادی از سراسر هند و سراسر جهان قرار گرفته میگیرد و در اگمور قرار دارد که جزء شلوغ ترین نقاط چِنای است. این موزه در سال 1851 تأسیس شد و انواع مختلفی از زمین شناسی ، جانورشناسی و انسان شناسی و گیاه شناسی را در خود جای داده است. این موزه دارای بخشهای عالی است که قسمت های اصلی در جنوب هند ، شامل چالوکیاس ، چولا و ویجیانگار را نشان می دهد. برای کودکان نیز بخش های جداگانه ای وجود دارد. علاوه بر این ، می توان نگاهی اجمالی به مجموعه های مختلف کتاب از سالهای گذشته در کتابخانه مجهز این موزه داشت.

موزه چاتراپاتی شیواجی وستو ، بمبئی

 

این موزه در شهر بمبئی واقع در مجاورت دروازه هند قرار دارد. چاتراپاتی شیواجی وستو در آغاز قرن بیستم بنا شد. این بخش شامل سه بخش اصلی مانند بخش باستان شناسی ، بخش تاریخ طبیعی و بخش هنر است. در هر بخش آثار هنری متنوعی وجود دارد که مربوط به دوران گوپتا و چالوکیاس است.

موزه بین المللی عروسک های شانکار

 

موزه بین المللی عروسک های شانکار با نمایش بیشترین مجموعه عروسک ها از مناطق گسترده و دور در شهر زیبا دهلی ، دو بخش دارد که بیش از 160 مورد عروسک شیشه ای را از نیوزیلند ، آفریقا ، هند و استرالیا به نمایش می گذارد. علاوه بر این ، مجموعه عروسک ها به دو بخش تقسیم شده اند. یک بخش شامل عروسک هایی است که از نیوزلند ، انگلیس ، ایالات متحده ، کشورهای مشترک المنافع جمع آوری شده و بخش دیگر عروسک هایی که از خاورمیانه ، هند ، کشورهای آسیایی و آفریقا جمع آوری شده اند. علاوه بر عروسک هایی که از کشورهای مختلف به نمایش گذاشته می شود ، بازدید کنندگان می توانند از مجموعه های مختلف عروسک های لباس ، نمایش رقص ها و سنت های هندی ، جفت عروس و داماد و غیره نیز دیدن کنند.

موزه سالار یونگ

 

موزه ی هنری سالار یونگ در شهر زیبای حیدرآباد واقع شده است. موزه سالار یونگ شامل مجموعه ای از نقاشی ها ، منسوجات ، مصنوعات فلزی ، ساعت و حک شده از کشورهای مختلفی از جمله چین ، آمریکای شمالی ، مصر ، نپال ، اروپا ، برمه و هند است. این پارلمان به عنوان نهادی با اهمیت ملی توسط پارلمان هند تصدیق و تاسیس شد. این موزه بجز جمعه از ساعت 10 صبح تا 5 بعد از ظهر تمام روز باز است.

موزه راه آهن ملی

 

موزه ی ملی راه آهن دارای مجموعه ای بزرگ با بیش از 100 صفحه نمایش اندازه بزرگ از راه آهن هند است. این منطقه در چاناک یاپوری در زمینی به مساحت 10 هکتار واقع شده است. یک قطار اسباب بازی وجود دارد که به طور روزانه مایل به مسافرت از سایت موزه است. برخی از مجموعه های دیگر که در معرض دید قرار گرفته اند مبلمان عتیقه ، مدل های کار ، عکس های تاریخی ، ابزار سیگنالینگ و موارد دیگر هستند. به جز دوشنبه ، گردشگران می توانند از ساعت 9:30 صبح تا 5:30 بعد از ظهر به موزه مراجعه کنند.

موزه کالیکو

 

یکی از جذاب ترین جاذبه های گردشگری در شهر احمدآباد ، موزه کالیکو است که توسط گوتام سرابی و خواهرش جیرا سرابایی در سال 1949 آغاز به کار کرد. این مجموعه دارای پارچه هایی است که به توسط ذهن های خلاق دوخته شده اند. از نقاشی های پارچه ای قبل از تاریخ تا پارچه های زرق و برق دار هند در نمایشگاه های این موزه ی مجلل و با شکوه موجود است. شما در این موزه، قطعاً مجذوب کارهای هنری دیدنی و جذاب کالیکو خواهد شد. منسوجاتي كه به نمايش گذاشته شده اند يك بار توسط حاكمان مغول از دوران باستان مورد استفاده قرار گرفته شده اند. همه ی این منسوجات، پارچه ها و لوازم دستی به خوبی توسط مسئولان مورد مراقبت قرار گرفته اند.

موزه دکتر بائو دایی لاد

 

موزه باستانی که مجموعه هنرهای تزئینی قرن نوزدهم را به نمایش می گذارد ، موزه دکتر باهاو داجی لاد در 2 مه 1872 برای عموم افتتاح شد که آن زمان به عنوان موزه ویکتوریا و آلبرت شناخته می شد. نمایشگاه های این موزه لذت بخش بوده و بازتاب زندگی در بمبئی در قرن نوزدهم است. برخی از این مجموعه ها شامل عکس های تاریخی ، مدل های سفالی ، نقشه ها و لباس ها هستند.

موزه ی ناپیر

 

موزه ناپیر ساخته شده در قرن نوزدهم قدیمی ترین موزه ای است که در بندر جنوبی هند ، پایتخت کرالا واقع شده است. این نام از لرد ناپیر ، که فرماندار مادراس بود ، گرفته شده است. این مجموعه، مجموعه ای عالی از آثار باستانی مانند مدل های عروسک های کاتاکالی ، آلات موسیقی ، ارابه های کرالا و بت های برنز خدایان و ایزدان را در خود جای داده است. بازدید از موزه ناپیر نگاهی اجمالی به فرهنگ و تاریخ غنی کرالا خواهد بخشید و دید شما را به این شهر زیبای جنوبی به کل عوض خواهد کرد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0