50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

جشنواره های تایلند

در تایلند علاوه بر جاذبه‌ های گردشگری شگفت انگیز، مردم صمیمی و دوست داشتنی، و غذاهای لذیذ، تعطیلات و جشنواره‌ های زیادی نیز وجود دارد که بسیار لذت بخش و مفرح هستند. جشنواره‌ های تایلند در تمام شهرهای تایلند برگزار می‌شوند و با شور و هیجان فراوانی همراه هستند، بنابراین توصیه می‌کنیم حتما برنامه سفر خود را با زمان برگزاری یکی از این جشن‌ها تنظیم کنید زیرا هیچ چیز بدتر از این نیست که یک رویداد بزرگ را از دست بدهید.

جشنواره سانگران (جشن آب بازی)

سانگران جشنواره سال نو و آب، یکی از پرطرفدارترین جشنواره های تایلند است. در طول این جشن تمام دفاتر اداری، مغازه‌ها، بانک‌ها، و رستوران‌ها بسته می‌شوند و تنها فروشگاه‌های بزرگ شهر باز میمانند و مردم در خیابان‌ها با رقص و پایکوبی و آب پاشیدن به یکدیگر سال نو را جشن می‌گیرند. آب در تایلند نماد پاکی و رهایی از بدشانسی است. بنابراین به یکدیگر آب میپاشند تا بدشانسی سال گذشته راشسته و سال نو را با خوش شانسی آغاز کنند. اگر در زمان برگزاری این جشن به تایلند سفر می‌کنید توجه داشته باشید که وسایل ضد آب خود را همراه داشته باشید زیرا در عرض چند دقیقه پس از خارج شدن از هتل خیس خواهید شد.
زمان برگزاری: 13 تا 15 آوریل
مکان برگزاری: هرچند این جشن در بیشتر شهرهای تایلند برقرار است اما بزرگ‌ترین و مفصل‌ترین آن‌ها در بانکوک برگزار می شود.
 
 

جشنواره بادبادک ها

جشنواره بادبادک ها یکی از شادترین و مفرح ترین جشنواره های تایلند است که هر سال با وزش باد در جنوب غربی تایلند در بانکوک برگزار میشود. از آنجایی که تایلندی‌ها کوچک ترین فرصتی را برای جشن و گذراندن اوقات خوش از دست نمیدهند، بنابراین با به پرواز درآورن بادبادک ها به این پدیده طبیعی پاسخ دادند. این جشنواره علاوه بر محبوبیت میان مردم محلی، در سطح جهانی نیز شهرت دارد و مردم زیادی برای حضور در این جشنواره سفر خود را با زمان برگزاری این جشن تنظیم میکنند. زمان وزش باد رقص بادبادک ها در آسمان بسیار زیبا و تماشایی است و همچنین باعث ایجاد رقابت بین شرکت کنندگان میشود. در حال حاضر ده سال از آغاز این جشنواره میگذرد و روز به روز به طرفداران و شرکت کنندگانش افزوده میشود. در این جشنواره انواع مسابقات و بازی ها وجود دارد که تمامشان مربوط به بادکنک ها هستند.
زمان برگزاری: 23 تا 25 مارس
مکان برگزاری: این جشن در سواحل مختلف تایلند برگزار میشود اما به طور عمده ساحل زیبای شهر بانکوک هرساله پذیرای دوستداران بادبادک از سراسر دنیا است.
 
 

جشنواره گیاهخواران

جشنواره گیاهخواران از ترسناک‌ترین جشنواره های تایلند بشمار میرود و به دلیل نمایش‌های عجیب و غریبی که مردم محلی انجام می‌دهند از محبوبیت زیادی در بین مردم جهان برخوردار است. هرچند بخش‌هایی از این مراسم بسیار ترسناک است زیرا مردم با شمشیر و اجسام تیز بدنشان را زخمی می‌کنند و روی ذغال داغ راه می‌روند و معتقدند که خدایان چینی آنها را در برابر صدمات حفظ می‌کند. گیاهخواران این مراسم را فرصتی برای تبلیغ آیین و اعتقادات مذهبی خود می‌دانند و کسی که برای اولین بار بخواهد در این جشنواره شرکت کند باید به مدت ده روز فقط گیاهخواری کند تا به شایستگی معنوی برای پیوستن به این گروه برسد.
زمان برگزاری: بین ماه های سپتامبر و اکتبر
.مکان برگزاری: جزیره پوکت. برخی از این جشن ها نیز در بانگوک برگزار می‌شود.
 
 

جشنواره فانوس

یکی از شگفت انگیزترین جشنواره های تایلند جشنواره فانوس است که هر ساله در اولین شب ماه کامل در تقویم چینی برپا می شود. این جشنواره قسمت‌های مختلفی دارد از جمله نمایش، مراسم مذهبی، و آتش بازی، اما زیباترین قسمت آن رها کردن فانوس‌هاست. مردم این شهر در پایین رودخانه پنگ، هزاران فانوس کاغذی را به آسمان می‌فرستند تا آرام آرام بوسیله نسیم دور شوند و ستاره های جدیدی را در آسمان پدید آورند. در همین حین، هزاران قایق کوچک با شمع‌های روشن روی رودخانه چیانگ‌مای رها می‌شوند و با غرق کردن زمین و آسمان در آتش منظره خیره کننده‌ای را بوجود می آورند. در این روز مراسم ویژه در معابد و مراسم عروسی در خیابان‌ها برپا میشود. جشنواره فانوس نشانه‌ای از بازگشت بهار به زندگی است و مردم نیز به پاس بازگشت بهار فانوس‌های خود را به سوی بودا و ماه می‌فرستند.
زمان برگزاری: این جشنواره هر سال در ماه نوامبر برگزار می شود. البته به دلیل اینکه زمان برگزاری جشنواره بر اساس تقویم قمری چینی است تاریخ آن متغیر است.
مکان برگزاری: شمال تایلند، چیانگ مای، چیانگ رئی، و/ یا در روستاهای کوچک در خارج از چیانگ‌مای
 
 

جشن سال نوی چینی ها

جشنواره سال نوی چینی یکی از شادترین جشنواره‌ های تایلند است. در طول این جشنواره که در نیمه شب‌های خیابان بانکوک برگزار میشود، تمام رستوران‌ها و فروشگاه‌ها باز هستند و علاقمندان و توریست‌ها را با دادن تخفیف‌های عالی به خرید از این فروشگاه‌ها تشویق می‌کنند. این جشنواره از پرهیاهوترین و پرهزینه‌ترین فستیوال‌های بانکوک به شمار می‌رود و با آتش‌بازی، موسیقی‌های محلی چینی، رقص، و نمایش‌هایی با لباس اژدها همراه است و هر ساله تعداد زیادی از گردشگران را به این شهر می‌کشاند.
زمان برگزاری: تاریخ دقیق این جشن هر سال تغییر میکند اما به طور معمول در ماه ژانویه یا فوریه برگزار میشود.
مکان برگزاری: جشن سال نوی چینی هر سال در سرتاسر تایلند برگزار میشود اما معمولا مرکز آن شهر بانکوک است.
 
 

جشنواره ارواح

جشنواره ارواح نیز یکی دیگر از جشنواره های تایلند است. این جشنواره ترکیبی از آیین‌های مذهبی مانند باورهای بودایی و جان گرایی، و صنایع دستی محلی میباشد که برای طرفداران جشن و سرگرمی بسیار محبوب است. مردم محلی در این جشنواره ماسک‌های سفید و کشیده ساخته شده از کاه برنج یا برگ نارگیل را به صورت خود می‌زنند که با رنگ‌های جیغ و شاد رنگ آمیزی شده، همچنین لباس‌های رنگارنگ و روشن به تن میکنند و به عنوان روح در خیابان‌ها ظاهر میشوند و همراه با پخش موسیقی به برگزاری جشن می‌پردازند. این جشنواره درواقع اجرای داستانی است درباره بودا. داستان از این قرار است که بودا یک فیل مقدس را به روستای همسایه که گرفتار خشکسالی شده بودند داد تا برایشان باران بیاورد و مردم نیز به همین دلیل او را از شهر تبعید کردند. بودا سال‌ها در تبعید بود و در آن مدت کارهای نیک بسیاری انجام داد که باعث شد مردم شهر و پادشاه او را ببخشند و مجددا به شهر بازگردانند. زمانی که بودا به شهرش بازمیگشت حیوانات و ارواح جنگل نیز او را همراهی کردند و به همین دلیل مردم در این جشن از ماسک روح استفاده می‌کنند.
زمان برگزاری: جشنواره ارواح در تعطیلات آخر هفته ششمین ماه تقویم قمری چینی برگزار میشود که معمولا نمایش اصلی آن در روز جمعه است.
مکان برگزاری: شهر سایی در استان لویی.
 
 

جشنواره میمون ها

جشن میمون ها یکی از رایج‌ترین جشنواره های تایلند است که هر سال نزدیک به 3 هزار میمون را در لوپبوری میزبانی میکند. میمون ها در این جشن سخاوتمندانه در خوشی و لذت غرق میشوند و افراد شرکت کننده می توانند از نزدیک با آن‌ها در تعامل باشند و لحظات هیجان انگیز و متفاوتی را تجربه کنند. مردم لوپبوری در این جشن 2 تن از انواع خوراکی‌ها را با زیبایی و ظرافت برای میمون ها میچینند و در تمام روز جشن هیچ کس حق اعتراض به آن‌ها را ندارد زیرا میمون ها در این شهر بسیار با اهمیت هستند و درواقع نماد این استان محسوب می شوند، به گونه‌ای که اگر به لوپبوری سفر کنید میمون هایی را مشاهده خواهید کرد در خیابان‌ها پرسه می‌زنند و اگر مراقب نباشید کیفتان را از دستتان می‌ربایند. اما مردم محلی رفتار بسیار مسالمت آمیزی با آن‌ها دارند و در کنار هم زندگی میکنند. جشن میمون ها از ساعت 10 صبح آغاز میشود و جوانان با لباس و ماسک هایی شبیه به میمون به رقص و پایکوبی در شهر میپردازند و مردم پس از سخنرانی شهردار میتوانند از غذاها و خوراکی های روی میز بخورند و جش را آغاز کنند.
زمان برگزاری: 26 نوامبر
مکان برگزاری: شهر لوپبوری در 150 کیلومتری شمال بانکوک
 
 

جشنواره شمع

جشنواره شمع تایلند که یکی از پرطرفدارترین جشنواره های تایلند میباشد ترکیب هنرمندانه ای از هنر، فرهنگ، و جشن است. در این جشن گروهی از هنرمندان بین‌المللی هنر مدرن و سنتی را با هم درمی‌آمیزند و نزدیک به 10 مجسمه زیبای غول پیکر را از موم خلق میکنند. این مجسمه‌های شمعی همراه با اجرای موسیقی سنتی و رقص در شهر حرکت میکنند. جشنواره شمع در واقع یک جشن مذهبی است و به زمانی بازمی‌گردد که پیروان بودا جشنی را در تعطیلات مقدس بودایی برگزار و پیشکش‌هایی را به راهبان بودایی تقدیم میکردند. در طول این جشن خرید و فروش مشروبات الکلی ممنوع است اما خوردن آن مانعی ندارد. 
زمان برگزاری: شروع ماه رمضان که ماه هشتم در تقویم قمری است و به همین دلیل تاریخ آن به میلادی متغیر است.
مکان برگزاری: شهر ایسان
 
 

جشنواره موسیقی و هنر واندرفروت

واندرفروت یک جشنواره هنر، موسیقی، و سبک زندگی است که شامل اجرای موسیقی، نمایشگاه‌های هنری، کارگاه‌ها، مدیتیشن، یوگا، و همچنین برگزاری ضیافت‌هایی توسط بهترین سرآشپزهای بانکوک میباشد. این جشنواره از جدیدترین جشنواره های تایلند است و برای اولین بار در دسامبر سال 2014 توسط شرکت Scratch First آغاز شد و به علت جو و فضای منحصر به فرد و بیش از 13 هزار شرکت کننده بسیار مورد توجه واقع شد. این جشنواره به دلیل استقبال مردم در سال بعد نیز به مدت 3 تا 4 روز برگزار شد و تا به امروز نیز ادامه دارد. گروه موسیقی این جشنواره که از هنرمندان مشهور سبک های مختلف از سراسر جهان تشکیل شده، بعد از صحنه خورشیدی پرطرفدار ترین بخش این جشنواره است. صحنه خورشیدی همانطور که اشاره شد برجسته ترین بخش فستیوال است و در این بخش میتوانید همانطور که در حال بازی با حلقه و تردستی هستید، هواپیماهای بدون سرنشین و بادبادک هایی را بالای سرتان تماشاکنید. 
زمان برگزاری: 15 تا 18 دسامبر
مکان برگزاری: حومه پاتایا
 
 
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0