20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

آیا وجود سابقه سفر برای ویزای کانادا ضروری است؟

تاثیر سابقه سفر برای ویزای کانادا و شینگن 2024

«سابقه سفر» یا «Travel history»، همان عبارت آشنایی‌ست که هرکس قصد دریافت ویزای شینگن یا ویزای توریستی کانادا را داشته باشد، احتمالا نام آن را خواهد شنید! اما خوب کدام سفرها جزو سابقۀ سفر محسوب می‌شوند؟ آیا سفرهای داخلی یا سفر به کشورهای همسایه هم کمکی به بهبود تاریخچۀ سفر می‌کند؟

صبر کنید ببینیم! اهمیت تاریخچه سفر در چیست؟ مگر این رفت‌وآمدها چه اطلاعات مهمی در دل خود دارند؟!

اصلا همۀ این‌ها به کنار! اصلا سابقه سفر برای ویزای کانادا ضروری است؟!

همراهمان باشید تا تمام این سوالات را پاسخ بدهیم.

سابقه سفر چیست؟

همان‌طور که از اسم آن مشخص است، «سابقه سفر» یعنی سوابق رفت‌وآمدهای شما در طی سالیان گذشته؛ اما خوب معلوم است دیگر! منظورمان صرفا سفرهای خارجی‌ست؛ یعنی سفرهایی که باعث می‌شود مهر ویزای یک کشور جدید بر روی پاسپورت شما نقش ببندد؛ بنابراین در تاریخچه سفر، رفت‌وآمدهای داخلی نقشی ندارند.

تاریخچه سفر چیست

ضمنا تراول هیستوری، فقط بیانگر این نیست که شما از کدام کشورها دیدن کرده‌اید؛ بلکه اطلاعات دیگری را هم بازگو می‌کند؛ از جمله اینکه در چه تاریخی به آن سرزمین وارد شده‌اید، اعتبار ویزایتان چقدر بوده است، آیا به‌موقع کشور مقصد را ترک کرده‌اید یا خیر و...

بنابراین با کمی حساب‌وکتاب متوجه می‌شویم تاریخچه سفر، تقریبا مانند نامۀ اعمال گردشگرانۀ شماست! یعنی نشان می‌دهد آیا یک جهانگرد قانونمند بوده‌اید یا خیر؛ پس بد نیست یک تاریخچه سفر خوب داشته باشیم؛ البته باید بدانیم سابقه سفر، یک مدرک حیاتی برای دریافت ویزا نیست؛ یعنی این‌طور نیست که اگر تراول هیستوری خوبی نداشته باشیم، افسر درخواستمان را رد کند!

نشان‌به‌آن‌نشان که خودمان در مجموعه حامی مهاجر، بارها برای مراجعینی که سابقه سفر نداشته‌اند یا تاریخچه سفرشان چندان قدرتمند نبوده، ویزای شینگن، کانادا و... را دریافت کرده‌ایم. مگر ممکن است؟ بله! می‌توانید تجربۀ دریافت ویزای توریستی کانادا بدون تاریخچه سفر را مشاهده کنید.

اهمیت سابقه سفر

خوب اصلا اهمیت تاریخچه سفر در چیست؟

ببینید! Travel history مانند رزومه شماست؛ یعنی همان‌طور که رزومه نشان‌دهندۀ سوابق تحصیلی و حرفه‌ای شماست، سابقه سفرتان هم نشان می‌دهد که آیا گردشگر قانون‌مندی بوده‌اید یا خیر! بنابراین افسر سفارتی، راحت‌تر در خصوص صدور ویزایتان تصمیم‌گیری خواهد کرد.

چطور؟ گفتیم در سابقه تمام سفرهای شما ریزجزئیاتی مانند بازدید از کشورهای مختلف، تاریخ ورود و خروجتان و مدت‌زمان اعتبار ویزایتان در هر سفر وجود دارد که مشخص می‌کند تا چه اندازه چهارچوب‌های گردشگری را رعایت کرده‌اید؛

خوب با این اوصاف اگر همه‌چیز خوب باشد، افسر خواهد دانست که هدف شما از سفر، تنها بازدید از کشور مقصد است و قصد دیگری ندارید؛ مثلا نمی‌خواهید در کشور او بمانید یا درخواست پناهندگی بدهید. به همین خاطر دربارۀ پرونده شما سخت‌گیری زیادی به خرج نخواهد داد.

ضمنا سابقه سفر خوب، تا حدی خیال افسر را بابت نبودِ گره قانونی در پرونده‌تان حل می‌کند؛ زیرا او می‌داند که وضعیت پرونده‌تان در طی سفرهای قبلی هم بررسی شده و تمام جزئیاتش، به تایید دستگاه‌های نظارتی دیگر سرزمین‌ها رسیده است؛ بنابراین نیازی به بررسی‌های موشکافانۀ جدید نیست؛

بنابراین پاسخ سوال مشخص است:

اهمیت سابقه سفر در چیست؟

اینکه افسر سفارتی بداند پرونده شما مشکلی ندارد و مقصودتان از سفر، تنها بازدید از کشور اوست.

اما آیا برای سفر به حوزه شینگن یا اخذ ویزای توریستی کانادا، حتما به Travel history نیاز داریم؟

بیایید تا همراه یکدیگر، این موضوع را برسی کنیم.

سابقه سفر برای ویزای شینگن

اگر تا به حال برای اخذ ویزا شنگن اقدام کرده باشید، احتمالا می‌دانید وجود یک سابقۀ سفر قدرتمند می‌تواند به دریافت این ویزا کمک کند؛ به‌ویژه در اولین تلاش که معمولا سخت‌ترین تلاش است.

اما آیا وجود سابقه سفر برای ویزای شینگن الزامی است؟ اصلا تاثیر سابقه سفر برای ویزای شینگن چقدر است؟

سابقه سفر برای ویزای شینگن

تاثیر سابقه سفر برای ویزای شینگن

پیش از آنکه به سوال قبلی جواب بدهیم، باید مجددا این موضوع را مطرح کنیم که تراول هیستوری، یعنی سوابق رفت‌وآمدهای برون‌مرزی شما؛ اما حالا می‌خواهیم این تعریف را دستکاری کنیم و کمی جزئی‌تر حرف بزنیم؛ یعنی می‌خواهیم بگوییم هرچند تراول هیستوری به‌معنای جابه‌جایی در خارج از مرزهاست، اما لزوما هر سفر خارجی یک گزینه سفر خوب محسوب نمی‌شود!

یعنی چه؟ یعنی برای ساخت یک تاریخچه سفر قدرتمند، باید هوشمندانه سفر کرد، نه پرتعداد! مثلا همین موضوع «تاثیر سابقه سفر برای ویزای شینگن» را در نظر بگیرید. خوب در این مورد، تنها بازدید از کشورهایی مانند ترکیه، مالزی، ارمنستان، گرجستان و... کافی نیست؛ زیرا در سفر به چنین کشورهایی که نیاز به اخذ ویزا ندارند، بررسی خاصی بر روی پروندۀ شما صورت نمی‌گیرد.

پس برای ویزای شینگن چه باید کرد؟ در این مواقع پیشنهاد می‌کنیم علاوه‌بر کشورهای همسایه، حتی‌الامکان از کشورهایی مانند هنگ‌کنگ و چین هم دیدن کنید؛ زیرا سفر به این سرزمین‌ها نه‌تنها دل‌چسب و لذت‌بخش است، که شما را هم به‌عنوان یک گردشگر واقعی معرفی می‌کند، نه کسی که صرفا چوب‌خط سفرش را پر می‌کند!

ضمنا باید در نظر داشته باشید که برای ایجاد یک «تاریخچه سفر خوب»، بازدید از پنج‌شش کشور مختلف متقاعدکننده و کافی‌ست؛ منتها بین هرکدام از این سفرها حداقل باید یکی‌دو ماه فاصله وجود داشته باشد؛ چون اگر خلاف این باشد، چنین به‌نظر می‌رسد که فقط می‌خواهید تاریخچه سفرتان را پروپیمان‌تر کنید!

دیگر اینکه اگر می‌خواهید تاثیر تاریخچه سفر برای ویزای شینگن پرونده‌تان نتیجه خوشایندی داشته باشد، بهتر است برای اخذ ویزای خود از کشوری اقدام کنید که با توجه به شرایط فعلی (دقت کنید! شرایط فعلی! نه شرایط سال گذشته و سال‌های قبلش)، کمترین میزان ریجکتی را داشته است.

خوب حالا اگر ندانیم در حال حاضر کدام کشور کمترین میزان ریجکتی را داشته است چه؟ اصلا اگر شرایطش را نداشتیم که یک سابقه سفر خوب بسازیم چه؟ با این شرایط، چگونه می‌توانیم ویزای شینگن را اخذ کنیم؟

به شما می‌گوییم! منتها قبل از ارائۀ راهکار، بگذارید به این سوال بنیادی پاسخ بدهیم که آیا تراول هیستوری برای ویزای شینگن ضروری است؟ پاسخ آن یک کلمه است: خیر! هیچ الزامی بر وجود سابقۀ سفر وجود ندارد. با این حال وجودش مزیت دارد و روند اخذ ویزا را تسهیل می‌کند؛

بنابراین اگر قصدتان ساخت سابقه سفر برای ویزای شینگن بود، چاره‌اش این است: تماس با شمارۀ 02148000957! زیرا همان‌طور که گفتیم، ما در مجموعه حامی مهاجر، بارها برای مراجعینمان ویزای مناطقی مانند شینگن یا کانادا را بدون وجود Travel history دریافت کرده‌ایم. پس اگر نیاز به دریافت مشاوره داشتید، خیالتان راحت! تنها کافی‌ست تماس بگیرید.

سابقه سفر برای ویزای کانادا

مانند اخذ ویزای شینگن، وجود یک تاریخچه سفر خوب برای اخذ ویزای کانادا هم بسیار مفید است؛ زیرا هرازچندگاهی می‌بینیم که افسران سفارتی در خصوص این مدرک سوال می‌پرسند.

منتها حقیقت این است که بر اساس تصمیم دادگاه فدرال کانادا در سال 2009، تراول هیستوری صرفا یک مدرک خنثی در روند اخذ ویزای این کشور است که «بودنش»، از «نبودنش» بهتر است! بنابراین وجود آن یک «باید» نیست! بهتر است باشد.

سابقه سفر برای ویزای کانادا

بیایید تا به‌اتفاق یکدیگر، مسئله تاثیر سابقه سفر برای ویزای کانادا را هم بررسی کنیم.

تاثیر سابقه سفر برای ویزای کانادا

می‌دانید تراول هیستوری برای ویزای کانادا، دربردارندۀ چه اطلاعاتی‌ست؟

چنین اطلاعاتی را در خود جای داده:

  • نام شخص
  • تاریخ تولد
  • تابعیت فرد
  • جنسیت او
  • تاریخ ورود
  • محل ورود
  • هرکدام از اسناد مرتبط به سفر، مانند شماره پاسپورت

بنابراین همان‌طور که می‌بینید، تراول هیستوری برای افسران سفارتی کانادا یک مدرک بی‌اعتبار نیست. بلکه گواهی پرجزیئاتی است که می‌تواند نقش مثبتی در صدور ویزای افراد داشته باشد.

ضمنا از آنجا که کانادا در لیست پرگردشگرترین کشورهای دنیاست، افسران سفارتی تلاش می‌کنند درخواست‌های پرتعداد ویزای توریستی را طوری غربال کنند که هیچ خطری کشورشان را تهدید نکند. خوب بدیهی‌ست در چنین شرایطی، وجود تاریخچه سفر قدرتمند می‌تواند تا حدی خیال افسر را راحت‌تر کند.

اما بهترین گزینه برای بهبود تاثیر سابقه سفر برای ویزای کانادا چه مدل سفری‌ست؟

رک و پوست‌کنده بگوییم: سفر به کشورهایی نظیر آمریکا، انگلیس، استرالیا و کشورهای حوزه شینگن! چون با سفر به این کشورها، به‌نوعی حکم ویزای خود را امضا می‌کنید! ولی از آنجا که سفر به چنین کشورهایی ممکن است دشوار باشد، هیچ الزامی بر وجود سابقه سفر برای ویزای کانادا نیست؛

بنابراین اگر قصد دارید ویزای توریستی شینگن یا کانادا را دریافت کنید، تنها کافی است این موضوع را از طریق شماره 02148000957 به اطلاع کارشناسان ما برسانید؛ زیرا همکاران ما تلاش می‌کنند در سریع‌ترین زمان ممکن، ویزاتان را بدون وجود دعوت‌نامه و سابقۀ سفر دریافت کنند؛ مانند زوج عزیزمان که در صفحۀ دریافت ویزای توریستی کانادا بدون تراول هیستوری، با آن‌ها مصاحبه کرده‌ایم.

سخن پایانی

اگر خاطرتان باشد، در ابتدای مقاله پرسیدیم «اهمیت سابقه سفر در چیست». حال که حرف‌هایمان به پایان رسیده، می‌توانیم این‌گونه پاسخ بدهیم که «Travel History، نوعی آسوده‌خیالی برای افسر سفارتی‌ست؛ زیرا به او اطمینان می‌دهد که ما به کشورمان بازمی‌گردیم»؛

اما اگر تاریخچه سفر نداشتیم چه؟ آیا افسر، درخواستمان را رد می‌کند؟ مسلما خیر! زیرا همان‌طور که در خصوص ویزای کانادا و ویزای شینگن هم بیان کردیم، تراول هیستوری تنها یک مدرک کمکی در روند دریافت ویزاست؛ پس در صورت نبود سابقه سفر هم مشکلی به‌وجود نمی‌آید و ما می‌توانیم ویزایتان را دریافت کنیم.

چگونه؟ ابتدا ویدیوی اخذ ویزای شینگن فرانسه بدون سابقه سفر را مشاهده کنید و پس از آن، چنانچه مایل بودید، با شمارۀ 02148000957 تماس بگیرید تا در این باره به‌صورت کامل راهنمایی‌تان کنیم. خیالتان راحت! در تمام این مسیر، همراه و هم‌قدم شما خواهیم بود.

پاسخ به سوالات متداول درباره سابقه سفر

برای ساخت یک سابقه سفر خوب باید چه کرد؟

بستگی به مقصدتان دارد؛ مثلا برای سفر به کانادا یا منطقه شینگن، اصلا احتیاجی به ایجاد سابقه سفر نیست! یعنی چه؟ یعنی فقط کافی‌ست با شماره 02148000957 تماس بگیرید تا همکاران ما در مجموعۀ حامی مهاجر، نسبت به اخذ ویزای شما اقدام کنند؛ آن هم بدون احتیاجی به تاریخچه سفر!

برای استعلام سفرهای خارجی باید به کجا مراجعه کرد؟

برای استعلام سفرهای خارجی یا همان دریافت گزارش ورود و خروج، باید حضورا به پلیس گذرنامه مراجعه کرده و درخواست صدور برگۀ استعلام خود را به ثبت برسانید.

بهترین کشورها برای سابقه سفر کدام‌اند؟

از نظر ساخت سابقه سفر موثر، بازدید از کشوری مانند کانادا یا سرزمین‌هایی چون فرانسه، آلمان و ایتالیا (کشورهای حوزه شینگن) بسیار موثر است.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0