20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزا کارت و مستر کارت

مسترکارت و ویزا کارت دو نوع از کارتهای اعتباری معتبر جهان هستند که با داشتن بیش از 140 نمایندگی در کشورهای مختلف جهان و همین طور با دارا بودن سه میلیون دستگاه پایانه ATM , POS در رتبه اول مبادلات مالی قرار دارند. هیچ تفاوت اساسی بین این دو نوع از شرکتهای خدمات کارت‌های اعتباری وجود ندارد. حقیقت این است که این دو به دلیل  موجهی رقیب سرسخت همدیگر هستند. موضوع مهمی که وجود دارد ویژگی‌های کارت است نه مستر یا ویزا کارت بودن آن. بنابراین برای خرید و ثبت‌نام کارت لازم است که شما مواردی مانند ویژگیها، امکانات و محدودیت‌های کارت را در نظر بگیرید، نه شرکت صادر کننده. در نتیجه ابتدا لازم است بدانید چه نیازهایی دارید و بر اساس نیازهای خود ، کارتی را انتخاب نمایید که پاسخگوی نیازهای شما باشد.

تفاوت کارت‌های اعتباری مجازی و فیزیکی

کارتهای اعتباری فیزیکی

کارت‌های اعتباری در دو نوع فیزیکی و مجازی صادر می‌شوند. در نوع فیزیکی شما یک کارت پلاستیکی که روی آن شماره ۱۶ رقمی، تاریخ انقضا و کد سه رقمی درج شده است، دریافت می‌کنید. با کارت‌های اعتباری فیزیکی، می‌توانید روی تمامی دستگاه‌های POS که لوگوی ویزا کارت یا مستر کارت دارند، کارت بکشید و خرید حضوری انجام دهید. همچنین به کمک دستگاه‌های خودپرداز ، می‌توانید در هر جای دنیا، وجه نقد دریافت کنید. به همین ترتیب تمامی پرداخت‌های آنلاین با این کارت‌ها امکان‌پذیر است.

کارتهای اعتباری مجازی

بر خلاف کارت‌های اعتباری فیزیکی، کارت‌های اعتباری مجازی دارای یک کارت پلاستیکی نیستند، بلکه فقط مجموعه‌ای از اطلاعات کارت شامل شماره ۱۶ رقمی کارت، تاریخ انقضا و کد سه رقمی  می‌باشند که تنها کاربرد آن‌ها انجام پرداخت‌های آنلاین در وب‌سایت‌های اینترنتی یا اپلیکیشن‌ها می‌باشد. مزیت کارت اعتباری مجازی نسبت به کارت اعتباری فیزیکی این است که این نوع کارت، معمولاً هزینه صدور پایین‌تری دارد و در زمان کمتری (و گاهی به صورت آنی) صادر می‌شود و در اختیار افراد قرار می‌گیرد.

انواع ویزا کارت

ویزا کارت کلاسیک

 ابزاری مناسب جهت مبادلات بانکی بین المللی. این کارت محبوبترین کارت از خانواده ویزا کارت شناخته می‌شود. دارای قابلیت‌هایی نظیر برداشت از خودپردازهای متصل به ویزا، خرید از وبسایت‌های اینترنتی و کارت کشیدن در فروشگاه‌ها است. ویژگی‌هایی نظیر هزینه پایین و امکانات کامل این کارت را در میان کارت‌های ویزا محبوب کرده است. این ویزا کارت فیزیکی به ارزهای دلار یا یورو باز می‌شود.

ویزا کارت گلد

 کارتی با پرستیژ که علاوه بر تمامی خدمات ویزا کارت کلاسیک خدماتی همچون خرید آفلاین را نیز به شما می‌دهد. خرید آفلاین خریدی است که شما می‌توانید هنگامی که دستگاه کارتخوان مستقیماً و آنلاین به شبکه وصل نیست این خرید را انجام دهید. مثلا در هواپیماها که امکان برقراری اتصال مستقیم به شبکه ویزا نیست با کارت‌هایی از نوع گلد و بالاتر می‌توانید خرید کنید. همچنین کمپانی‌های اجاره خودرو نیز به دارندگان این کارت به سهولت ماشین اجاره می‌دهند. دارنده ویزا کارت می‌تواند روزانه ۵۰۰۰ دلار از خودپرداز برداشت کند و همچنین به دفعات نامحدود در فروشگاه‌ها کارت بکشد. ویزا کارت گلد به ارز دلار یا یورو باز می‌شود.

ویزا کارت پلاتینیوم

بالاترین سطح ویزا کارت دارای تمام ویژگی‌های کارتهای قبل از خود به علاوه ویژگی‌هایی همچون استفاده از لانژهای فرودگاهی و برخی مزایای خاص. با این کارت علاوه بر امکاناتی همچون برداشت وجه به صورت نامحدود و پرداخت‌های آفلاین می‌توانید از برخی مزایا همچون استفاده از تخفیف‌های ویزا در برخی فروشگاههای بین‌المللی و استفاده از خدمات برخی لانژهای فرودگاهی استفاده کنید. این ویزا کارت به ارز دلار یا یورو باز می‌شود.
 

انواع مستر کارت

مستر کارت استاندارد

بهترین انتخاب برای آنان که کارتی با هزینه مناسب برای همه امور خود از جمله سفر، خرید اینترنتی، دریافت حواله‌های بین المللی و … نیاز دارند. این کارت به عنوان کارتی همه کاره از کمپانی مستر کارت ارائه شده است و مناسب افرادی است که خواهان مسترکارتی با اعتبار بالا هستند. این کارت تمامی ویژگی‌های یک مسترکارت استاندارد را داراست، می‌توانید وجه نقد برداشت کنید، رزرو هتل و خریدهای اینترنتی و … داشته باشید. مسترکارت استاندارد در تمامی پایانه‌های مسترکارت در تمام دنیا شناخته می‌شوند، در حال حاضر تعداد این پایانه‌ها ۲۰ میلیون در سراسر دنیاست و هر روز به این تعداد اضافه می‌شود. بنابراین شما با خیال راحت به خرید در اینترنت و فروشگاه می‌پردازید. هزینه‌های پایین صدور، صدور مجدد، نگهداری و … به علاوه خدمات قابل کسب با این کارت، این مستر کارت را محبوب کرده است. این مستر کارت به ارز دلار یا یورو باز می‌شود.

مستر کارت گلد

مسترکارت گلد کارتی با پرستیژ بالا از شبکه مسترکارت است که علاوه بر داشتن تمامی قابلیت‌های کارت مسترکارت استاندارد به شما قابلیت اجاره خودرو در بسیاری از کمپانی‌های اجاره دهنده خودرو را می‌دهد. با این کارت می‌توانید به راحتی تمامی هزینه‌های سفر خود را بپردازید یا در اینترنت به خرید و فروش بپردازید. از دیگر ویژگی‌های این مسترکارت می‌توان به پرداخت آفلاین اشاره کرد، این نوع پرداخت در هواپیماهای بین‌المللی کاربرد دارد. هزینه‌های پایین صدور، صدور مجدد، نگهداری و …به علاوه خدمات قابل کسب با این کارت، این مستر کارت را محبوب کرده است. این مستر کارت به ارز دلار یا یورو باز می‌ شود.

مستر کارت پلاتینیوم

بالاترین حد از کارتهای کمپانی مسترکارت، این کارت علاوه بر تمامی ویژگیهای مسترکارت گلد دارای قابلیت برداشت وجه از خودپردازهای مسترکارت به میزان نامحدود است. با این مسترکارت می توانید از برخی تخفیفهایی که برخی کمپانی‌ها برای دارندگان مسترکارت برای دارندگان کارت پلاتینیوم ارائه می‌کنند بهره ببرید. همچنین در برخی لانژهای فرودگاهی نیز می توانید با داشتن این مسترکارت به رایگان از لانژها استفاده کنید. این مستر کارت به ارز دلار یا یورو باز میشود.
 

مزایای داشتن کارت اعتباری

با داشتن یک کارت اعتباری بین المللی (ویزا یا مسترکارت) میتوانید صرفه جویی های هنگفتی را انجام دهید، اموری را انجام دهید که قبلا انجام نداده اید.
 • رزرو آنلاین هتل ها و پروازهای خارجی
 • پرداخت هزینه‌های سفارت
 • ثبت نام در آزمون های تافل و آیلتس
 • پرداخت هزینه دانشگاه ها و ثبت مقالات
 • خرید ازسایتهای چینی مثل Alibaba, Aliexpress و دیگرفروشگاههای معتبر اینترنتی
 • خرید گیفت کارت آمازون
 • پرداخت هزینه اشتراک سایت های مختلف
 • پرداخت هزینه اشتراک مجلات خارجی مختلف
 • داشتن یک کیف پول الکترونیک همچون  Paypal
 • داشتن بیمه مسافرتی
 • داشتن یک شماره حساب بین المللی که میتوانند از تمام دنیا به آن پول واریز کنند
 • و ...
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0