مهاجرت و اقامت

از مهاجرت ارزان یا مهاجرت رایگان شنیدید؟ از مهاجرت قانونی به آمریکا با 600 دلار چیزی میدانید؟ در این مقاله روش های ارزان و آسان مهاجرت را میخوانید با توجه به تحولات اخیر در دنیا، منطقه و ایران، عموما مردم از مهاجرت صحبت میکنند. مهاجرت در ترند گوگل به بالاترین حد خود رسیده است. در روزنامه ها از مهاجرت میخوانید، در اقوام صحبت از مهاجرت است. برخی به مهاجرت قانونی و برخی به مهاجرت غیر قانونی می اندیشند. از مهاجرت با اخذ ویزای تحصیلی فکر اکثر جوانان را مشغول کرده است. اما سوال اساسی اینجاست... چگونه ایمن مهاجرت کنیم و مقصد مناسب مهاجرت برای هرشخصی کجاست. 
 

مهاجرت به کجا؟

مقصد رویایی مهاجرین ایرانی برای مهاجرت، آمریکا است. بعد از مهاجرت به آمریکا، مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت استرالیا نیز در ایران بسیار پر طرفدار است. دلیل اصلی اینکه ایرانیان ابتدا به مهاجرت کانادا و امریکا فکر میکنند و اقامت آلمان و اقامت اتریش و اقامت اروپا برای آنها در اولیت دوم است کاملا مشخص است. ایرانیان در دبیرستان و دانشگاه زبان انگلیسی آموخته اند. پس اولین دلیل برای انتخاب کشورهای انگلیسی زبان، سازگاری بیشتر است.

مهاجرت و اقامت آمریکا

البته اقامت آمریکا یا مهاجرت به آمریکا دلیل بسیار بسیار عمیق تری دارد که با هیچ یک از کشورهای دیگر قابل قیاس نیست. ما اسم آن را تب آمریکا میگذاریم. در روزگار قدیم نیز تب آمریکا با فیلم ممل آمریکایی در سینمای ایران به نمایش گذاشته شد. ایرانیان با تصور رویایی و با فرض مدینه فاضله به آمریکا نگاه میکنند. این در حالی است که شرایط زندگی در کانادا یا برخی کشور های اروپایی میتواند به مراتب بهتر از زندگی در آمریکا باشد. البته شایان ذکر است که زندگی در آمریکا نیز بسیار نزدیک رویاهای هر متقاضی مهاجرت است.
دلیل دیگری که برای انتخاب آمریکا در انتهای ذهن ایرانیان پرداخته میشود میتوان فیلم های هالیوودی دانست. تاثیری که این فیلم ها از آمریکا به عنوان یک ناجی و مدینه فاضله نشان داده اند در انتخاب آمریکا برای مهاجرت غیر قابل انکار است. البته حضور بسیاری از ایرانیان و عدم نژادپرستی در آمریکا نیز یکی از عمده دلایل تقاضای مهاجرت به آمریکا است.

مهاجرت و اقامت کانادا

ساده ترین راه مستقیم مهاجرت به کانادا، سرمایه گذاری در کانادا است. استانهایی مانند پرینس ادوارد با برنامه های توسعه استانی خود شرایط مطلوبی برای دریافت سریع PR کانادا فراهم کرده اند. البته راه های غیر مستقیم مهاجرت به کانادا نیز وجود دارد. مثلا دریافت ویزای تحصیلی و تبدیل ویزا پس از اتمام تحصیل به ویزای کار و تبدیل ویزای کار پس از دو تا سه سال به PR کانادا و دریافت شهروندی کانادا و اخذ پاسپورت کانادا پس از پنج سال اقامت کانادا.

مهاجرت و اقامت استرالیا

مهاجرت به استرالیا در سالهای اخیر بسیار سخت شده است. با توجه به هزینه ها و شرایط سخت اخذ اقامت استرالیا، مهاجرین معمولا گزینه مهاجرت به کانادا و مهاجرت به آمریکا را انتخاب میکنند.

مهاجرت و اقامت اروپا

حوزه شنگن یکی از پر طرفدار ترین مکانهایی است که مهاجرین به مقصد آن اقدام میکنند. هر کشور از این حوزه شرایط خاص خودش را دارد. معمولا مهاجرین با اخذ ویزای تحصیلی و سپس تبدیل آن به ویزای کار ( پس از پایان تحصیل ) و در نهایت اخذ اقامت دائم در اروپا اقدام میکنند. البته برخی کشورها شرایط دیگری نیز دارند. مثلا اتریش اقامت تمکن مالی دارد و متقاضیان میتوانند برای اخذ اقامت تمکن مالی اسپانیا نیز اقدام کنند. در چنین روش هایی کافیست شما تمکن مالی نشان دهید و به اقامت دست یابید. البته دراقامت های تمکن مالی اجازه کار ندارید که برای آن نیز راهکارهایی وجود دارد.

بهترین کشور برای مهاجرت کجاست؟

برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت اول باید به شرایط شخصی خودتان مراجعه کنید. هر کشوری در دنیا بر اساس قوانین ملیت و مهاجرت خودش شرایطی پیش پای متقاضیان مهاجرت میگذارد که باید با بررسی و مطابقت آن قوانین با شرایط شخص متقاضی تصمیم گیری کرد. فرهنگ کشورها بسیار مهم است. در اینکه ایرانیان با فرهنگ کشورهای همسایه بهتر کنار می آیند شکی نیست. اما کشورهای خاور میانه شاید مقصد مناسبی برای هر کسی نباشد.
برخی افراد با هدفگذاری اشتباه هرگز به نتیجه نمیرسند. مثلا در حال حاضر آمریکا مهاجر پذیری از ایران ندارد و به سختی اقامت میدهد. اگر هدف شما آمریکا باشد، نتیجه احتمال زیاد شکست خواهد بود. اگر هدف یک شخص متاهل بدون تخصص و بدون سرمایه، مهاجرت به کانادا باشد قطعا شکست خواهد خورد. اگر هدف یک مولتی میلیاردر سرمایه گذاری در آمریکا باشد قطعا آسیب خواهد دید زیرا شرایط بسیار مناسب و بهتری در کانادا در انتظار ایشان است. سرمایه گذاری در آمریکا اصطلاحا money at risk است.

بهترین کشور برای اقامت تحصیلی

برای اخذ اقامت تحصیلی ارزان میتوانید به اروپا فکر کنید. آلمان و اتریش شرایط بسیار مطلوبی دارند. تحصیل رایگان در آلمان یکی از عالی ترین شرایط در اروپا است. اقامت تحصیلی در کانادا نیز بسیار عالی است اما پر هزینه. البته  برای برخی رشته ها باید سمت برخی کشورها نروید. مثلا هرگز نمیتوانید پذیرش پزشکی در کانادا بگیرید.
موسسه حامی مهاجر در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آمریکا و کانادا به صورت تضمینی میتواند خدمت گذار شما باشد.

بهترین کشور برای کار

قطعا برای کار اروپا، کانادا و آمریکا مقصد مهاجرینی است که تصمیم به اخذ اقامت کار دارند. همه این کشورها برای کار بسیار مناسبند. حقوق خوب و شهروندی بعد از چند سال در همه آنها رایج است. در آمریکا ویزاهای کار عموما نیاز به اسپانسرینگ کارفرما دارند. در کانادا پس از تحصیل امکان جستجوی کار وجود دارد. در آلمان ویزای جستجوی کار شش ماهه وجود دارد. اخذ اقامت کاری یکی از سخت ترین پروسه های اداری اقامت و مهاجرت است.

بهترین کشورها برای سرمایه گذاری

برخی کشورها با سرمایه گذاری ویزای کار میدهند، برخی با سرمایه گذاری اقامت و برخی با سرمایه گذاری شهروندی به متقاضی اعطا میکنند.
کشورهایی مانند ترکیه و قبرس با سرمایه گذاری در ملک با مبالغی حدود یک میلیون دلار آمریکا در کمتر از 6 ماه به متقاضی تابعیت میدهند. کشورهایی مانند گرانادا با دریافت مبلغی حدود 200 هزار دلار آمریکا، تابعیت میفروشند. اخذ پاسپورت گرانادا برای ایرانیان محبوبیت دارد. زیرا به سرعت و به آسانی از محدودیت های پاسپورت ایرانی رها میشوند و بدون نیاز به ویزا به بسیاری از کشورها از جمله آمریکا و کانادا سفر میکنند.
کشورهایی مانند آمریکا با سرمایه گذاری 200 و 500 هزار دلاری و یا یک میلیون دلاری به صورت سرمایه در خطر، ویزای کار یا اقامت دائم میدهند و در کانادا نیز با همین شرایط میتوان به اقامت دائم کانادا یا ویزای کار کانادا رسید.

اقامت تمکن مالی

برخی کشورها مانند اتریش و ترکیه و اسپانیا با ارائه تمکن مالی از سوی شما، به شما اقامت یک ساله میدهند. کافیست ثابت کنید طی یک سال سربار دولت نخواهید شد و از پس هزینه هایتان بر خواهید آمد.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1