20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

بهترین دانشگاه ­های تایلند

همه دانشگاه های تایلند برنامه های بین المللی را ارائه نمی دهند و همچنین برنامه های ارائه شده معمولاً محدود به موضوعات اصلی مانند مدیریت بازرگانی (لیسانس و کارشناسی ارشد و دکتری) یا ارتباط جمعی (عمدتا کارشناسی) می باشد. اجرای یک برنامه بین المللی به مراتب پرهزینه تر از اجرای یک برنامه به زبان تایلندی است، بنابراین دانشگاه های محدودی چنین برنامه هایی را در سطح بین المللی ارائه میدهند. علاوه بر این، برخی از حرفه ها طبق قانون به افراد تایلندی محدود می شوند، مانند پزشکی، معماری و مهندسی عمران. شما در این زمینه ها هیچ برنامه بین المللی در یک دانشگاه تایلندی پیدا نخواهید کرد. با این وجود، برنامه های متنوعی در تایلند ارائه شده است و آنها نه تنها از نظر محتوا بلکه از نظر کیفیت در سطح بین المللی هستند.

دانشگاه Chulalongkorn

قدیمی ترین دانشگاه تایلند، دانشگاه Chulalongkorn (CU) که در سال 1917 تأسیس شده است. دارای رتبه 513 جهانی و رتبه 176 در آسیا است. دانشگاه Chulalongkorn یک موسسه تحقیقاتی عمومی است که با حدود 40،000 دانشجو در بانکوک مستقر است. دانشگاه CU در راستای شناخته شدن بین المللی قدم برمیدارد، زیرا 61 برنامه بین المللی در زمینه های مختلف، بیش از 80 پیوند تحقیقاتی مشترک و تقریباً 100 برنامه تبادل کارکنان و دانشجویان در این دانشگاه وجود دارد. امروزه این دانشگاه دارای هجده دانشکده، یازده مؤسسه تحقیقاتی، سه مؤسسه تدریس و چهار موسسه وابسته با بیش از 2800 عضو هیئت علمی می­باشد. پردیس دانشگاه در قلب بانکوک، پایتخت تایلند مستقر است. این محوطه دانشگاه از منطقه اصلی تجاری و اقتصادی و همچنین امکانات مختلف دیگری در دسترس است.

دانشگاه Mahidol

دانشگاه Mahidol یک دانشگاه دولتی در تایلند است. این دانشگاه در سال 1943 تأسیس شد و در ابتدا با عنوان دانشگاه علوم پزشکی" شناخته می شد و یکی از قدیمی ترین موسسات آموزش عالی در تایلند و دارای بالاترین رتبه ها در کشور از نظر قدرت تحقیق، تعداد دانشجویان و مدرسان بین المللی است. در ابتدا بر روی برنامه های پزشکی تمرکز داشته است، ولی این فعالیت دانشگاه در دهه های اخیر بطور چشمگیری گسترش یافته است. اکنون این دانشگاه طیف گسترده ای از برنامه ها از علوم طبیعی گرفته تا مطالعات موسیقی را ارائه می دهد. رتبه جهانی آن 601 می باشد.

دانشگاه Mahidol دارای سه پردیس در سراسر بانکوک است که بزرگترین آن Salaya در استان ناخون پاتوم واقع شده است. همچنین دو پایگاه داخلی کوچکتر نیز وجود دارد. علاوه بر این، پردیس های استانی در استان های ناخون ساوان، کانچنابوری و امناج چارون وجود دارد. پردیس سالایا بیشترین مراکز تحقیقاتی را به همراه اتحادیه دانشجویی و اسکان دانشجویی در خود جای داده است. دانشکده پزشکی اصلی در پردیس بانکوک نو واقع شده است، که در آن دانشکده های فناوری پزشکی، پرستاری و بیمارستان سیریرج مستقر است. این دانشگاه کالج بین المللی دانشگاه Mahidol را در خود جای داده است که در سال 1986 شروع به تدریس اولین برنامه کارشناسی بین المللی لیسانس در تایلند کرد. اکنون UIC اکنون 19 برنامه کارشناسی و دو دوره کارشناسی ارشد را ارائه می­دهد و بیش از 3000 دانشجو دارد.

دانشگاه Chiang Mai

دانشگاه چیانگ مای با نام شهر زیبای چیانگ مای که در آن واقع شده است، اولین موسسه آموزش عالی بود که در شمال تایلند تأسیس شد. در تاریخ 9 ژوئن 2008 ، شورای دانشگاه چیانگ مای به اتفاق آرا تصمیم به تأسیس کالج بین المللی نوآوری دیجیتال (CMUIC) گرفت. این دانشگاه رتبه 723 جهانی دارد. دانشگاه Chiang Mai در سال 1964 با سه دانشکده افتتاح شد که برنامه هایی در علوم، علوم اجتماعی و علوم انسانی ارائه می دادند. امروز Chiang Mai تقریباً 100 دوره کارشناسی و حدود 160 دوره کارشناسی ارشد را در هفده دانشکده برای بیش از بیست و پنج هزار دانشجو ارائه میدهد. علاوه بر این، دو برنامه بین المللی کارشناسی و 18 مورد در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا شامل علوم اجتماعی، علوم بهداشتی و علوم و فناوری به زبان انگلیسی تدریس می­شود. این دانشگاه شامل چهار دانشکد است: Suan Sak، Suan Dok، مای هی و سری بوا باان. همچنین دارای سه انستیتوی تحقیقاتی بین رشته­ ای است. کتابخانه اصلی مرکزی همزمان با خود دانشگاه ساخته شده است و کتاب­ ها، مجلات و منابع چندرسانه ای را به چند زبان مختلف ارائه می­دهد. از سال 1998، این دانشگاه همچنین در موزه هنر مستقر است که میزبان نمایشگاه­ هایی از هنرمندان مشهور معاصر تایلندی، مجموعه ­های بین المللی و نمایش فیلم­ های خارجی است و همچنین به عنوان فضایی برای هنرجویان برای نمایش آثار خاص خود فعالیت می­کند. دانشجویان Chiang Mai همچنین می­توانند برای پیوستن به تعدادی از باشگاه­ های تفریحی و ورزشی که در تعدادی از ورزش­ های سنتی تایلندی مانند بوکس تایلندی (Muay Thai)، جنگ شمشیر و همچنین رقص تایلندی ارائه می­دهند، ثبت نام کنند. دانشجویانی که به دنبال اسکان هستند به سمت "هتل بین المللی" دانشگاه، هدایت می شوند. خوابگاه ارزان قیمت است و قیمت آن شامل صبحانه است.

دانشگاه Kasetsart

دانشگاه کستسارت، در تایلند، اولین دانشگاه کشاورزی و سومین دانشگاه قدیمی این کشور است. دانشگاه کستسارت در بانکوک مستقر است و هم اکنون دارای چهار دانشگاه است که آن را به بزرگترین دانشگاه تایلند تبدیل کرده است. دانشگاه مربوطه در سال 1943 تأسیس شد و بر موضوعات مربوط به علم کشاورزی تمرکز داشت. از آن زمان، دانشگاه زمینه های موضوعات خود را برای پوشش علوم ، هنر ، علوم اجتماعی ، علوم انسانی، آموزش، مهندسی و معماری گسترش داده است. در آینده این دانشگاه در نظر دارد بخش پزشکی و علوم بهداشتی را برای مجموعه خود در نظر بگیرد. این چهار پردیس در بانکوک، کامباهنگ ساون، سی راچا و کلرمفراکیات استان ساکون ناخون است. همه 28 دانشکده در چندین دانشگاه و همچنین 18 ایستگاه تحقیقاتی، دو دانشکده، نه موسسه، چهار بیمارستان دامپزشکی و چهار ایستگاه رادیویی پخش شده است. پردیس بانخن دانشگاه اصلی است که در قسمت پایین منطقه شمالی بانکوک است و دفتر مرکزی این دانشگاه را در اختیار دارد و قطب تحقیقات پیشرفته است. پردیس های دانشگاه خدمات غذایی، فروشگاه ها، بانک ها، دفاتر پست و کتابفروشی ها به دانشجویان ارائه می­دهند تا هر آنچه را که نیاز دارند به راحتی خریداری کنند. اما متاسفانه، دانشگاه Kasetsart محل اقامت در محوطه دانشگاه را ارائه نمی­دهد، اما مسئولان پذیرش مطمئناً برای یافتن اتاقی برای شما، با قیمت مناسب و نزدیک به محوطه دانشگاه راهنمایی می­کنند. این دانشگاه رتبه 770 جهانی را دارد.

دانشگاه Khon Kaen

دانشگاه Khon Kaen یکی از چهار دانشگاه منطقه ای است که در سال 1964 به عنوان بخشی از برنامه توسعه غیر متمرکز برای آموزش عالی در تایلند تأسیس شد. در ابتدا به عنوان انستیتوی فناوری برای ادامه تحصیل در رشته مهندسی و کشاورزی راه اندازی شد و بعداً به عنوان دانشگاه شمال شرقی تایلند برگزیده شد. این دانشگاه به دانشگاه Khon Kaen - معروف به KKU - تغییر نام داد و علاوه بر کار خود به عنوان یک مرکز مهم آموزشی در منطقه مکون، در سال 2010 به یکی از نه دانشگاه تحقیقاتی ملی تایلند منصوب شد. این پردیس در بخش شمال غربی استان Khon Kaen واقع شده است. برنامه بین المللی توسط کالج بین المللی دانشگاه Khon Kaen (KKUIC) ارائه می­شود. از جمله حوزه هایی که تحقیقات برجسته در KKU صورت می­گیرد، عبارت است از پزشکی، بهداشت عمومی و داروهای گرمسیری است که آزمایشگاه تحقیقات بیماری­ های گرمسیری، تحقیقات گسترده ­ای انجام می­دهند. همچنین در مطالعات تحقیقاتی روی سیستم کشاورزی گرمسیری، علوم حیوانی و گیاهان، در قدرت تحقیقاتی کشاورزی خود برتری دارد. کار روی تنوع زیستی در حوضه رودخانه مکونگ و همچنین تجارت و گردشگری در این منطقه نیز دیگر مباحث مطالعاتی است که بررسی می­شوند. به این موضوع نیز توجه داشته باشید کهKKUIC محل اقامت در محوطه دانشگاه را ارائه نمی­دهد، اما کارکنان آن مطمئنا در یافتن یک اتاق خوب در این نزدیکی به شما کمک می­کنند.

دانشگاه Prince of Songkla

دانشگاه Prince of Songkla (PSU) در سال 1967 به عنوان یک دانشگاه عمومی تایلند تأسیس شد. به عنوان یک موسسه چند پردیسه برنامه ریزی شده بود تا نیازهای جنوب تایلند را پاسخ دهد. این دانشگاه دارای پنج دانشگاه است که در استان های مختلف جنوبی واقع شده است. رتبه جهانی آن 1072 است. این دانشگاه شامل 39 دانشکده، کالج و انستیتو و چهار بیمارستان است. از بزرگترین دانشکده های آن می توان به دانشکده های مهمان ­داری، گردشگری، پرستاری و پزشکی اشاره کرد. علاوه بر این، مرکز تعالی PSU در فناوری نانو انرژی، که در آوریل 2012 افتتاح شد، تحقیقات در زمینه هایی از جمله تبدیل انرژی، ذخیره انرژی و صرفه جویی در انرژی را انجام میدهد. تحقیقات در این مرکز با هدف توسعه سیستم­ هایی برای تولید انرژی انجام شده است که به منبع تغذیه خارجی یا احتراق سوخت متکی نیستند و در نهایت در راستای حفظ انرژی عمل می­کنند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0