کشور بلژیک

کشور اروپای غربی بلژیک ، که به طور رسمی به عنوان پادشاهی بلژیک شناخته می شود ، تعداد 11420.1163 نفر در این کشور سکونت دارند. پایتخت آن ، بروکسل ، یکی از بزرگترین و پرجمعیت ترین شهرهای بلژیک است. به دلیل قوانین متداول منطقه شینگن در صدور ویزا ، در صورت مراجعه به بلژیک  اول باید متقاضی ویزا شوید.

برای ورود به بلژیک به چه ویزایی نیاز دارم؟

اگر قصد سفر به بلژیک  برای یک سفر کوتاه مدت دارید ، باید برای ویزای شینگن جهت ورود به بلژیک اقدام کنید. با توجه به هدف بازدید شما از بلژیک، می توانید یکی از انواع ویزای شینگن زیر را دریافت کنید.

 • ترانزیت فرودگاه بلژیک - در صورت گذر از یکی از فرودگاه های بلژیک ، برای رسیدن به کشور مقصد سفر خود ، خارج از منطقه شینگن. اطلاع داشته باشید که آیا به ویزای ترانزیت فرودگاه بلژیک نیاز دارد یا خیر.
 • ویزای توریستی بلژیک - برای بازدیدکنندگانی که مایل به گذراندن تعطیلات خود در بلژیک هستند ، یا می خواهند برای گشت و گذاربه آنجا بروند باید برای این نوع ویزا درخواست دهند.
 • ویزای بازدید از خانواده و دوستان بلژیک - برای خارجیانی که دارای اعضای خانواده یا دوستان ساکن بلژیک هستند و مایل به بازدید از آنها هستند این نوع ویزا را باید اخذ کنند.
 • ویزای تجاری بلژیک - برای افرادی که می خواهند یا این که نیاز به مشارکت در فعالیت های مربوط به تجارت دارند باید این نوع ویزا را اخذ کنند.
 • ویزای بلژیک برای بازدید رسمی - برای نمایندگانی که در سفرهای رسمی به بلژیک سفر می کنند.
 • ویزای بلژیک به دلایل پزشکی - برای هر بیماری که باید در یکی از بیمارستان ها یا کلینیک های بلژیک به مراقبت های پزشکی برسد.
 • ویزا بلژیک برای اهداف تحصیلی - برای کسانی که مایل به تحصیل در یک موسسه آموزشی در بلژیک هستند ، به مدت سه ماه.
 • ویزای بلژیک برای خدمه فرهنگی ، ورزشی و فیلم - برای افرادی که مایل به شرکت در یک فعالیت در زمینه فرهنگی یا ورزشی هستند که در بلژیک برگزار می شود.

ویزای کوتاه مدت بلژیک

اگر قصد دارید تا 90 روز یا کمتر یک سفر کوتاه به بلژیک را داشته باشید ، ممکن است نیاز به درخواست ویزای شینگن پیدا کنید. بلژیک یکی از 26 کشور اروپایی است که منطقه شینگن را تشکیل می دهد و هیچ کنترل مرزی بین آنها ندارد. این کشورها همچنین ویزای مشترکی صادر می کنند، ویزای شینگن برای اقامت حداکثر 90 روز در هر دوره 180 روز می باشد.

ارسال درخواست ویزا  توسط چه کسانی امکان پذیر است؟

 • خود متقاضی.

 • نماینده یا نمایندگان مسافرتی 

ویزای بلند مدت بلژیک

اگر بیش از 90 روز قصد بازدید از بلژیک را دارید ، باید برای ویزای اقامت طولانی اقدام کنید. لطفاً توجه داشته باشید که ملزومات زیر باید توسط کلیه متقاضیانی که قصد درخواست ویزا را دارند ارائه شود.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای شینگن بلژیک

 • متقاضیانی که متقاضی ویزای بلژیک برای مسافرت بلند مدت هستند ، باید در مرکز درخواست ویزا حضور یابند تا بیومتریک خود را ثبت کنند که شامل اسکن همه اثر انگشت و عکس دیجیتال زنده است.
 • متقاضیان مقیم نپال ، بوتان ، سریلانکا ، بنگلادش و مالدیو می توانند درخواست رده Visa D را فقط در مرکز VFS دهلی نو ارسال کنند ، گذرنامه در زمان ارسال به متقاضی بازگردانده می شود و سفارت بلژیک در دهلی نو به طور مستقیم یک بار با برنامه تماس می گیرد ویزا پردازش می شود. متقاضیان می بایست در زمان ارسال ، فتوکپی کلیه صفحات گذرنامه را حمل کنند.
 • گذرنامه باید حداقل دو صفحه خالی داشته باشد.
 • گذرنامه باید 12 ماه اعتبار داشته باشد
 • درخواست ها فقط ظرف 3 ماه از تاریخ درخواست پذیرفته می شوند

مراحل درخواست ویزا بلژیک

مرحله 1:

لطفاً قبل از درخواست ، اطمینان حاصل کنید که در مورد هدف بازدید خود و در مورد اینکه سفارت یا کنسولگری بلژیک صلاحیت بررسی و تصمیم گیری در مورد درخواست ویزای شما را دارد ، کاملاً واضح و روشن است. در صورت عدم تعیین مقصد اصلی ، متقاضی قصد دارد ابتدا از بلژیک عبور کند تا وارد خاک کشورهای عضو شود.

مرحله 2:

باید تمام مشخصات مربوط به مدارک مورد نیاز و هزینه ها و .. را مطالعه کرده باشید.

مرحله 3:

فرم درخواست ویزا آنلاین را تکمیل کرده و عکس خود را درج کنید. لطفاً اطمینان حاصل کنید که مدارک سفر (گذرنامه یا شناسنامه) را تهیه کرده اید و کلیه اسناد مورد نیاز ، برنامه های ناقص فقط روند را به تأخیر می اندازند.

مرحله 4:

به کلیه متقاضیان درخواست ویزای کوتاه و طولانی اقامت توصیه می شود که برای ارائه درخواست خود در مراکز درخواست ویزا VFS در مکانهای مربوطه ، قرار ملاقات قبلی را ترتیب دهند.

مرحله 5:

درخواست خود را در مركز جهانی VFS به همراه هزینه های مربوطه ارسال كنید.

مرحله 6:

درخواست خود را بصورت آنلاین پیگیری کنید. 

مرحله 7:

گذرنامه ، اعلان و سایر مدارك خود را از مركز درخواست ویزا جمع كنید یا از گزینه تحویل پیك بهره مند شوید. در مورد جزئیات بیشتر درباره مرکز پیک ، از افسر دفتر میز VFS جهانی سؤال کنید. لطفا تمام جزئیات ویزا را با دقت بررسی کنید. در صورت عدم اختلاف ، لطفاً برای تصحیح سریعاً با سفارت / کنسولگری تماس بگیرید. لطفا توجه داشته باشید که دیگر برای شخص ثالث (آژانس های مسافرتی) امکان جمع آوری اسناد از طرف متقاضی امکان پذیر نخواهد بود.

برای اطلاع دقیق از نحوه اخذ ویزای شنگن، پیشنهاد میکنیم مقاله اخذ ویزای شینگن را مطالعه بفرمایید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0