20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

دیدنی های آلمان

آلمان یکی از پرگردشگرترین کشورهای اروپایی است که مجموعۀ بی‌نظیری از موزه‌ها، قلعه‌ها، کلیساها و بناهای تاریخی زیبا و همچنین طبیعتی بکر و مثال‌زدنی را در اختیار دارد به ‌طوریکه هر گردشگری را مشتاق دیدن این کشور زیبا خواهد کرد. دیدنی های آلمان زیاد هستند که در اینجا به جذاب‌ترین و مهم ترین آنها اشاره می‌کنیم.

قلعه نئوشوانشتاین Neuchwanstein Castle

قلعه در باواریا نزدیک شهر فوسن Fussen واقع شده است. پادشاه خجالتی لودویگ دوم این قصر را به منظور کناره‌گیری از زندگی اجتماعی ساخت و چون از طرفداران آهنگساز معروف جهان ریچارد واگنر بود بعضی از اتاق‌های داخلی به ویژه طبقۀ سوم از شخصیت‌های واگنر الهام گرفته شده است. همچنین تالار آوازخوانی که در طبقۀ چهارم قلعه است شامل کاراکترهایی از اپراهای واگنر می‌باشد. درب‌های این قلعه در سال 1886 پس از مرگ پادشاه لودویگ دوم به روی مردم باز شد. در حال حاضر تعداد زیادی از مردم برای دیدن این پناهگاه خصوصی می‌آیند.
امروزه قلعه نئوشوانشتاین یکی از محبوب‌ترین کاخ‌ها و قلعه‌ها در اروپا می‌باشد. وضع قلعه همیشه ایده‌آل نیست. باید به حرکت و مسیرهای قلعه، دیوارهای سنگی و صخره‌ای به طور مداوم نظارت شود. آب و هوای بد تاثیر زیان آوری بر روی نمای بیرونی ساختمان که سنگ آهک است دارد، بنابراین باید قسمت‌هایی از آن بازسازی شود. قلعه از تمام امکانات رفاهی آن زمان برخوردار بود، از قبیل: اتاق‌های پالاس، عمارت سلطنتی که سیستم گرمایشی مرکزی داشت، در هر طبقه آب جاری بوده است و دستشویی‌ها یک سیستم شستشوی اتوماتیک داشتند. پادشاه از یک سیستم زنگ الکتریکی برای احضار خدمتکاران و آجودان‌هایش استفاده می‌کرد. طبقۀ سوم و چهارم حتی تلفن هم داشتند. برای انتقال غذاهای نهار و شام و خوراکیها به طبقات بالاتر از آسانسور استفاده می‌شد. یکی از ویژگیهای قلعۀ نئوشوانشتاین پنجره‌های شیشه‌ای بزرگ بود که در زمان لودویگ دوم یک کار خارق‌العاده‌ای بود.
 

جنگل سیاه The Black Forest

جنگل سیاه یکی از دیدنی های آلمان با دره‌های عمیق حک شده، جنگل‌های انبوه، مراتع دلنواز، خانه‌های روستایی محکم و تنومند و آبشارهای تند و تیز می‌باشد که نام خود را از تپۀ گیاهان همیشه سبز می‌گیرد. جنگل سیاه با ارتفاع 160 کیلومتر یک فضای شگفت انگیزی از تپه‌ها، دریاچه‌ها و جنگل‌ها در اطراف قلۀ 1493 متری فلدبرگ است. این جنگل از شهر آب گرم بادن بادن به مرز سوئیس و از راین تقریباً به دریاچۀ کنستاین می‌رسد. مشهورترین مسیر این جنگل تیمبرلند است که در واقع یک مسیر مارپیچ پوشیده شده از برگ قرمز رنگ درختان صنوبر است. جاذبه‌های فرهنگ عامیانۀ این جنگل، موزه روباز به نام مزرعه قاضی، ساعت کوکو و کیک جنگل سیاه است، همچنین شهرهای بادن بادن، فرایبورگ، زمستان در شاواینسلاند از نقاط پربازدید گردشگری در حاشیۀ غربی جنگل می‌باشد.
 

دروازه برندِنبرگ در برلین Brandenburg  Gate 

دروازه برندنبرگ اولین توقف برای هر بازدید کننده به برلین است. نقطۀ عطف برجسته، بینش‌های شگفت انگیزی از تاریخ شهر را ارائه می‌دهد. تنها دروازۀ باقیمانده شهر تاریخی، نمادی است برای جنگ سرد و تقسیم برلین به غرب و شرق و پس از سقوط دیوار برلین نماد صلح و اتحاد شد. ماسه سنگ دروازه برلین نشان دهندۀ یکی از اولین و جذاب ترین نمونه‌های ساختمان نئوکلاسیک در آسمان است. دروازه برندنبرگ که بین سال‌های 1788 و 1791 ساخته شده، اولین ساختمان احیای یونانی برلین بود که توسط کارل گوتهارد معمار دیوان عالی پروس، طراحی شده که از دروازۀ به یادماندنی آکروپولیس آتن الهام گرفته شده است. بالای دروازه مجسمه‌ای از ارابه‌ای ۴ اسبه قرار دارد که توسط یوهان گوتفرید شادو ساخته شد. دروازه پنج مسیر داشت، بخش مرکزی و بزرگترین مسیر آن فقط مخصوص خانواده سلطنتی بود، معابر مجاور برای استفاده اشراف بود و شهروندان عادی فقط اجازه داشتند تا از دو مسیر بیرونی استفاده کنند.
 

جزیره روگن The Island of Rugen

بزرگترین جزیره و یکی اَز دیدنی های آلمان در شمال شرقی این کشور در دریای بالتیک واقع شده است. روگن یکی از محبوب‌ترین مقاصد سفر برای قرن‌ها بوده است. بیسمارک، سیگموند فروید و حتی آلبرت انیشتن برای تعطیلات به اینجا آمده‌اند. علاوه بر اینکه روستای ماهیگیری آرام و ساکتی دارد، روگن به خاطر استراحت گاه‌های ساحلی عاشقانه و سالن‌های آبگرم که به قرن 18 برمی‌گردد و منظره‌های دیدنی‌اش معروف شده است. یکی از راه‌های بسیار خوب برای گردش در اطراف جزیره استفاده از Resender Roland  که یک قطار بخاری قدیمی است و شهر و ساحل دریا را بهم وصل می‌کند. مایل‌ها و مایل‌ها از سواحل بکر، که بسیاری از آنها حدود 40 متر عرض دارند، باعث شده که روگن طرفداران تفریحات ورزشی آبی را از سراسر آلمان جذب کند، موج سواری، کیتینگ (آویزان شدن از گلایدر) و قایقرانی در اینجا بسیار محبوب هستند. از جاذبه‌های دیدنی این جزیره می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: پارک جاسموند، جزیرۀ کوچک هیدنس در غرب روگن، کاپ آرکونا که شمالی‌ترین نقطۀ روگن است، میوه توت پرتقالی که در خارج از اروپا شناخته شده نیست.
 

سرزمین عجایب مینیاتور (Miniatur Wunderland) 

سرزمین عجایب مینیاتوری بزرگترین مدل سیستم راه آهن در جهان است و در واقع با آرا به عنوان محبوب ترین جاذبه توریستی در آلمان انتخاب شده است. بازدید کنندگان می‌توانند کشورهای مختلف و حتی یک فرودگاه را در اندازۀ مینیاتوری ببینند. علاوه بر نسخه‌های مینیاتوری قابل توجه هامبورگ، منطقه کوهستانی HARZ، آلپ اتریش، فرانسه، ایتالیا، آمریکای شمالی و اسکاندیناوی و همچنین ساختمانهای مختلف وجود دارد. 930 قطار با حدود 14450 واگن، 228 هزار درخت، 13 هزار متر خط آن، 3660 ساختمان و پل توسط 230 کارمند در بیش از 580 هزار ساعت نصب شد. این ماکت دیدنی با 300 هزار لامپ روشن شده است. همچنین چراغ‌ها هر 15 دقیقه یک بار خاموش می‌شوند.
 

بندر تاریخی هامبورگ

بندر هامبورگ یک بندر کوچک با اسکله‌های چوبی که حدود 120 متر طول دارد و برای اولین بار در نقاشی‌های تاریخی در قرن نهم دیده شده است. هامبورگ از این بندر برای تجارتهای بین‌المللی استفاده می‌کرد. نقطه قوت در تاریخ بندر، ورود هامبورگ به هانز Hanse در سال 1321 بود، هانز مهمترین اتحادیه اقتصادی در اوایل و اواخر قرون وسطی بود.  بندر هامبورگ یک بندر جهانی است که بدین معنی است نه تنها برای تجارت کانتینر بلکه برای همه محموله‌ها مناسب است. امروزه بندر هامبورگ به عنوان بزرگترین بندر آلمان و دومین بندر کانتینر اروپا به حساب می‌آید. این بندر عجیب و غریب که به عنوان دروازه به آلمان شناخته می‌شود حتما با قایق روی آن به گردش بپردازید و از غارنوردی، مسیر پیاده‌روی دلفریب، ناحیه انبار گمرک با انبارهای بلند ساخته شده از آجر لذت ببرید. بازدید از هامبورگ را به عنوان یِکی اَز دیدنی های آلمان از دست ندهید.

دیوار برلین The Berlin Wall

در 13 اوت 1961 دولت کمونیست جمهوری دموکراتیک آلمان (آلمان شرقی) شروع به کشیدن سیم خاردار و ساخت دیوار بتنی یا دیوار ضد فاشیستی بین غرب و شرق برلین کرد. هدف اصلی دیوار برلین این بود که از ورود فاشیست‌های غربی به آلمان شرقی جلوگیری شود و دولت سوسیالیستی را تضعیف کند، اما در درجۀ اول به منظور جلوگیری از پناهندگی و هجوم مردم از شرق به غرب ساخته شد. دیوار برلین تا روز 9 نوامبر 1989 پابرجا بود، در این تاریخ بود که رییس حزب کمونیست آلمان شرقی اعلام کرد که شهروندان آلمان شرقی هر زمان که بخواهند، می‌توانند از مرز عبور کنند. در آن شب، جمعیت خشمگین به سمت دیوار هجوم آوردند، بعضی از آنها آزادانه به برلین غربی رفتند در حالیکه بعضی دیگر با چکش و کلنگ شروع به کندن دیوار کردند. یک بخش از دیوار در Humboldthafen مقابل ساختمان رایشتاگ (نام ساختمان پارلمان آلمان) که نام قربانیان روی آن نوشته شده و قطعه کوتاهی در بازرسی نفرت انگیز چارلی از این دیوار حفظ شده است.
 

کلیسای جامع کلن   Cologne Cathedral

کلیسای جامع کلن، کلیسای جامع کاتولیک رومی، در شهر کلن آلمان قرار دارد و یکی از بزرگترین کلیسای گوتیک در شمال اروپاست و دارای برج‌های دوقلوی عظیمی است که 157 متر ارتفاع دارند و در سال 1996 به عنوان میراث یونسکو انتخاب شد. محل کلیسای کلن توسط کلیساهای مسیحی از حدود قرن چهارم اشغال شده بود. کلیسای قدیمی در سال 1248 با آتش سوزی از بین رفت و ساخت کلیسای جامع کلن بلافاصله بعد از آن آغاز شد. طراحی معماری کلیسای جامع که به سبک گوتیک است به شدت تحت تاثیر کلیسای نوتردام فرانسه قرار دارد.
ساخت کلیسا تا سال 1560 ادامه داشت و بعد برای قرن‌ها متوقف شد. در دهۀ 1790 نیروهای انقلاب فرانسه شهر کلن را اشغال کردند و از کلیسا به عنوان انبار یونجه و اصطبل استفاده کردند. بالاخره در 14 آگوست 1880، ساخت کلیسا به پایان رسید. نمای کلی این کلیسا به شکل صلیب است. دو راهرو در هر دو سمت آن وجود دارد. پنجره‌های بزرگ این کلیسا که یکی از جاذبه‌های این کلیسا است باعث عبور نور از آنها و افزایش عظمت و شکوه آن شده است. تابوت مغ‌های مقدس (اسکلت سه پادشاه مقدس)، که مقبره‌ای زیبا و ساخته شده از طلا، نقره و جواهرات است و روی آن سه تاج طلا وجود دارد، در این کلیسا قرار دارد. از اثار قسمت‌های مختلف کلیسا میتوان به موارد زیر اشاره کرد: صلیب گیرو، نقاشی اسقف اعظم کلن، مجسمۀ چوبی از مریم مقدس، مجسمه‌ای جواهرکاری شده به سبک باروک که در آن مریم مقدس و فرزندش حضرت عیسی در ردایی سفید و جواهرکاری شده هستند.

پارک و کاخ سانسوسی در پوتسدام Sanssouci park and palace, Potsdam 

در سال 1745، فردریک دوم معمار خود را تحت نظر و پیشنهادهای خود، مسئول ساخت یک کاخ تابستانی کوچک کرد. به همین دلیل سبک معماری این قصر غیرمتعارف و منحصربفرد است. دو سال بعد ساخت آن به پایان رسید، و آن بالای یک تاکستان تراس دار با داربست باغی (داربست تزئینی دور بالکن) و شیشه‌های نازک قرار گرفته شد. همچنین دو ساختمان دیگر در سمت راست و چپ کاخ وجود دارد: نئوکامرن (کاخ جدید)، که فردریک آن را به عنوان مهمانخانه ساخت و دیگری گالری عکس با کارهایی از روبنس، کارواجیو و تینتورتو. با وجود کاخ جدید، فردریک چهارم یک خانه اختصاصی برای خود ساخت که کاخ نارنجی نام گرفت و 13 سال ساخت آن طول کشید. یکی دیگر از ساختمانهای مجلل، خانه چینی است که ساخت آن در سال 1755 شروع شد. همچنین فردریک چهارم تصمیم به اضافه کردن یک مکان مذهبی به سانسوسی بود و به همین دلیل دستور ساخت کلیسای صلح را داد که این کلیسا یک برج ناقوس 41 متری دارد (فردریک چهارم در این کلیسا دفن شده است).

پارک سانسوسی

اطراف قصر سانسوسی یک پارک زیبایی به همین نام قرار دارد. در این پارک یک باغ پرگل و چمن کاریهایی مزین به گل‌های سبک باروک وجود دارد. ورودی قسمت شرقی پارک با ستونهایی تزئین شده و دو مجسمه از خدایان اساطیری (فلورا و پومونا) در آنجا قرار دارد. پارک در هر فصل جذابیت‌ منحصربفرد خود را دارد. در اواسط ماه آوریل شکوفه‌های زیبای گیلاس دیده می‌شوند، در حالیکه در پاییز رنگ‌ها به سمت قرمز و نارنجی می‌روند. تابستان سبز و پرآب و شاداب و برای پیک نیک مناسب است. بهترین زمان برای گردش در پارک بین ماه می و سپتامبر می‌باشد. پارک از ساعت هشت صبح تا غروب باز است. در کاخ اصلی، قصر سانسوسی و کاخ جدید در تمام طول سال باز هستند. اما ساختمانهای دیگر بین نوامبر و مارس بسته می‌شوند. در طول ماه آوریل ساعت کاری پارک محدود است و برخی از مکانها تنها در آخر هفته باز می‌شوند. همچنین در پارک مجاز به دوچرخه سواری نیستید. زمان خود را برای لذت بردن از تاکستان جادویی، چشمه‌ها و تراس‌های باروک که توسط پیتر جوزف طراحی شده و بهترین چشم‌انداز در پروس است، تنظیم کنید.
 

دره راین The Rhine Valley

راین یکی از مهمترین آبراه‌های اروپاست و یکی از جذاب ترین  قسمت آن جاری شدن از درۀ راین است، یک منطقۀ طبیعی زیبا و یکی اَز دیدنی های آلمان که هر ساله تعداد زیادی گردشگر را به خود جذب می‌کند. به دلیل داشتن قلعه‌های گمراه کننده، رودهایی که از کوه‌های سوئیس از راه آلمان غربی به سمت دریای شمال می‌آیند، به آن راین قهرمان هم می‌گویند. جولیوس سزار اولین کسی بود که اقدام به حفر کانال و گذر از این رودخانه کرد. رونق صنعتی این منطقه در سال 1840 به دلیل بوجود آمدن بندر مانهایم در حاشیۀ رود، افزایش یافت.
بخش فوقانی میانه دره راین یکی از دوست داشتنی مکانهای این منطقه است. همچنین راه آهن راین غربی یکی از زیباترین خطوط راه آهن در آلمان است که معروف‌ترین بخش آن از کوبلنز به بیگن، جایی است که قطارها مستقیماً در امتداد راین و انشعابات زیاد آن تردد دارند. می‌توانید از مهمترین قلعۀ این منطقه بورگ رینفلز Burg Rhein fels بالای دهکدۀ سن گوار دیدن کنید. همچنین یکی از قلعه‌های عجیبی که ارزش تماشایی دارد برج موش‌ها Maueturm است. از دیگر شهرهای دیدنی، شهر باستانی  Boppard با بقایای استحکامات رومی و قرون وسطایی می‌باشد. به طور کلی از جاذبه‌های گردشگری این منطقه میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
  • موزه های بسیاری در ماینز 
  • کلیسای جامع کرم‌ها 
  • مانهایم 
  • جنگل‌های پالاتینیت
  • شهر آب گرم: ویسبادن
  • کوبلنز
  • قلعه براوباخ و مارکزبورگ
  • میراث رومی بوپارد

دریاچه کینگ  Kongssee 

این دریاچه باواریا دوست داشتنی یکی از دیدنی های آلمان از منطقه شناخته شدۀ برشتس گادن Berchtesgadner است. همچنین به عنوان دریاچۀ کینگ معروف است، این منطقه نزدیک سالزبورگ بهشت برای راهپیمایی است. یکی از محبوب ترین مسیرها، مسیر پیاده‌روی جذاب از سمت شرق دریاچه به Malerwinkel با دید عالی از دریاچه و کوه‌ها می‌باشد. یکی دیگر از گزینه‌های جالب توجه، قایق سواری به سمت کلیسای کوچک پیلگریم قرن هفدهم در انتهای جنوبی دریاچه است و از آنجا پیاده به اوبِرسی بروید.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0