20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

وضعیت اقتصادی کشور کانادا

آگاهی از مسائل اقتصادی کشور کانادا اعم از بخش های مهم اقتصاد کانادا چشم انداز اقتصادی کانادا روابط اقتصادی بین المللی این کشور  میزان تولید ناخالص کانادا موضوعاتی که لازم است تا حدودی در جریان آن قرار بگیرید. کشور کانادا ارزشمند ترین منابع طبیعی را در اختیار دارد که بهای و ارزش آن چیزی حدود 2 تریلیون دلار تخمین زده شده است. ضمن اینکه کانادا به عنوان سومین ذخیره نفتی جهان و چهارمین  صادر کننده آن در جهان شناخته می شود. همین رتبه در زمینه صادرات گاز نیز در اختیار کانادا قرار دارد. کشور کانادا را به ابرقدرت انرژی در سطح جهان مشهور است.

کشاورزی در اقتصاد کانادا

موفقیت آمیزترین تولید در کانادا متعلق به تولید گندم و حبوبات است. کانادا به عنوان بزرگ تامین کننده محصولات کشاورزی در سطح جهان را یدک می کشد.. علاوه بر اینکه کانادا یکی از اعضای کلیدی سازمان تجارت جهانی (wto) به شمار می رود. بنابراین تجارت با این کشور کاملا تضمین شده بوده و کوچکترین ریسکی ندارد. سالیانه حدود 9% از تولیدات ناخالص داخلی کانادا را بخش کشاورزی تشکیل می دهد.

فناوری در اقتصاد کانادا

صنعت قدرتمند فناوری کانادا در سرسر دنیا شناخته شده است. ویزای استارت آپ کانادا باعث گسیل شدن جدیدترین شرکت های فناوری از نقاط مختلف جهان به کاناداست. این کشور یکی از قطب های فناوری در دنیا محسوب می شود. ویزای استارت آپی کانادا که ویزایی دولتی قلمدا می شود  افرا نخبه و مستعد پیشرفت  در حوزه فناوری را به خود جذب کرده و در آینده نه چندان دور با سلاطین عرصه فناوری همچون سیلیکون ولی به رقابت می پردازند.

نقش انرژی در اقتصاد کانادا

به دلیل وجود منابع عظیمی از نفت و گاز در کشور کانادا ،این کشور به عنون یکی از بزرگترین منابع انرژی در سراسر جهان شناخته می شود. همچنین سرمدار نیروی هیدرولیکی جهان به حساب می آید. انرژی هیدرولیکی این کشور از سه شهر کبک ،انتاریو و ساسک چوان تامین می شود. از همین رو وجود منابع متعدد انرژی در این کشور صنعت مهم دیگر در این کشور صنعت تولید انرژی خورشیدی و باد است که مراتب رفاه مداوم در این کشور  را ایجاد و تضمین می کند.

خدمات در اقتصاد کانادا

80 درصد از درآمد ناخالص داخلی کانادا متعلق به بخش خدمات است. حدود سه چهارم جمعیت کشور کانادا در حوزه خدماتی مشغول به کار هستند. سهام داران بزرگ این حوزه بخش تجارت آموزش سلامت و خرده فروشی ها هستند. یکی از صنایعی که تاکنون پایداری خود دا با وجود تاثیر منفی قدرت دلار بر توریست و گردشگران حفظ کرده است صنعت گردشگری کاناداست. 12 درصد از درآمد ناخالص داخلی کانادا به صنعت گردشگری تعلق دارد که دائما در حال رشد است.

ساخت وتولید در اقتصاد کانادا

با وجود بحران های مالی که از سال 2008 تا 2010 که بر روی اقتصاد کانادا نیز موثر بود صنایع تولید این کشور کماکان رو به رشد است و تقریبا 14 درصد از درآمد ناخالص داخلی کانادا را تشکیل می دهد. خودرو سازی صنعت روبه رشد  در کشور کانادا است. در حال حاضر به سختی میتوان سرعت توسعه  و رشد صنایع کانادا را نادیده گرفت. مشوق های دولتی و نیروی کار متخصص در کنار وجود منابع غنی طبیعی مهم ترین عوامل رشد و پیشرفت مستمر اقتصاد در کاناداست. در مجموع  فارغ از تمام مزیت هایی که زندگی و تحصیل در کشور کانادا دارد، اقتصاد قوی و مطمئن این کشور مهم ترین دلیل  تمایل و تقاضای مهاجرت  به کشور کانادا  می باشد.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0