50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

مزیت های تحصیل، کار و مهاجرت در کانادا

جمعیت دانشجویان بین المللی کانادا در حال رونق است و طی یک دهه گذشته سه برابر شده و به 570،000 نفر در سال 2018 رسیده است.

کانادا چهارمین کشور پیشرو در عرصه پذیرش دانشجویان بین المللی

طبق گزارش ICEF ، کانادا اکنون به عنوان چهارمین کشور پیشرو در عرصه پذیرش دانشجویان بین المللی، پس از ایالات متحده امریکا ، انگلستان و استرالیا قرار دارد.
بیشترین میزان جذب مهاجر در کانادا به دلیل افزایش رو به رشد جهانی دانشجویان بین المللی است، طبق آمار و تخمین یونسکو در سال 2017 تعداد 5.3 میلیون دانش آموز بین المللی موفق به پذیرش شده اند که در مقایسه با دو میلیون دانش آموز بین المللی در سال 2000 افزایش چشمگیری داشته است.
همچنین یونسکو اعلام کرده است که این رقم به دلیل رشد جمعیت طبقه متوسط در بازارهای نوظهور، که باعث افزایش دانشجویان بین المللی می شود، رو به افزایش خواهد بود.

چرا کانادا را انتخاب می کنید؟

کانادا به دلیل داشتن ارزش پولی ضعیف نسبت به سایر کشورهای پیشرفته در حال حاضر بسیار جذاب است، در حالی که شهریه دانشجویان بین المللی بالاتر از شهریه دانشجویان کانادایی است اما باز هم به صرفه است، زیرا سطح آموزش و امکانات کانادا در سطح جهانی رقابتی است در مقایسه با پرداخت شهریه و هزینه های زندگی در کشورهایی که دلارهای آمریکایی ، پوند انگلیس و یورو هزینه ها را دریافت میکنند.

بر اساس اعلام دفتر آموزش بین المللی کانادا (CBIE) ، دلیل اصلی مراجعه دانشجویان بین المللی به کانادا، کیفیت آموزش ارائه شده توسط دانشگاه ها و کالج های کانادا است.
دومین عامل مهم، شهرت کانادا به عنوان یک جامعه باز و استقبال از افراد تازه وارد است و این امر یک مزیت بسیار مهم و چشمگیر نسبت به کشورهای غربی دارد، که افزایش احساسات ضد مهاجرت در جوامع آنها به شدت رو به گسترش است.
مزیت کانادا همچنین به دلیل امکانات جامع تحصیلی، کار و برنامه مهاجرتی است که به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد.
برخلاف سایر کشورها، کانادا به دانشجویان بین المللی اجازه می دهد که در طول تحصیل به طور نیمه وقت کار کنند تا بتوانند از لحاظ مالی از خود حمایت کنند.
پس از اتمام تحصیلات خود در کانادا، آنها واجد شرایط اجازه کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) هستند که به آنها امکان می دهد در کانادا بمانند و فرصت های شغلی تمام وقت را تا سه سال دنبال کنند.
دانشجویان بین المللی که می خواهند در کانادا مستقر شوند از طریق سیستم فدرال امتیاز اضافی دریافت می کنند و همچنین تعداد زیادی از برنامه های مهاجرت های استانی را در اختیار آنها قرار می دهند.

بیش از نیمی از دانش آموزان بین المللی کانادا امیدوار به یک زندگی مناسب در این کشور هستند

با توجه به جمعیت سالخورده و میزان زاد و ولد پایین، کانادا به مهاجران احتیاج دارد، تحقیقات آماری در کانادا نشان می دهد که دانشجویان بین المللی که مهاجر می شوند در جوانی، تحصیل کرده، دارای تجربه کار در کانادا و مسلط به زبان انگلیسی و یا فرانسوی روان، در بازار کار موفق می شوند، تحقیقات نشان می دهد که نیمی از دانشجویان بین المللی کانادا امیدوار هستند که در نهایت برای آنها یک زندگی مناسب در این کشور ایجاد شود.
رویکرد کانادا نسبت به دانشجویان بین المللی این است که می توانند از جوامع کوچکتر به این کشور بیایند و از امکانات کانادا بهره مند شوند، دانشجویان بین المللی که قبلاً در جامعه کوچکتری زندگی می کنند در آنجا ارتباط های زیادی برقرار می کنند و بیشتر از افرادی که بدون ارتباط با جامعه زندگی میکنند می توانند موفق شوند و در کانادا بمانند.

در سالهای آینده چه انتظاری باید داشته باشیم

جمعیت بین المللی دانشجویان "آنادا" به دلایل فوق به علاوه عوامل جمعیتی باید به رشد خود ادامه دهد، گروه اصلی جمعیتی دانشجویان جدید برای دانشگاه ها و کالج های کانادا (کانادایی های بین 18 تا 24 سال) به دلیل پایین بودن نرخ زاد و ولد در این کشور کاهش یافته است. این بدان معناست که مؤسسات آموزشی کانادا برای ادامه فعالیت خود به دانشجویان بین المللی تکیه می کنند.


آیا کانادا در تنوع در کشورهای مبدأ دانشجویی بین المللی خود موفق عمل می کند؟

نکته قابل تأمل این است که آیا کانادا در تنوع در کشورهای مبدأ دانشجویی بین المللی خود موفق تر عمل می کند.
در حال حاضر، 54 درصد دانشجویان بین المللی از هند و چین وارد کشور می شوند. (جدول 1 را ببینید). تنوع سازی از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا به کانادا کمک می کند تا با سایر نقاط جهان روابط اقتصادی و اجتماعی برقرار کند. تنوع دانشگاه ها و دانشکده های کانادایی باعث میشود که دانشجویان هندی و چینی و... تصمیم بگیرند که در آینده در خانه بمانند یا در عوض در کشورهای دیگر تحصیل کنند، که این موضوع خطر را برای دانشگاه ها و کالج های کانادا کاهش می دهد.

استراتژی جدید آموزش بین المللی دولت فدرال برای سالهاس 2019-2024 به دنبال استقبال بیشتر دانشجویان بین المللی از 11 کشور است و اولویت انها این کشورها است. (به جدول 2 مراجعه کنید).
در سال 2018، نزدیک به 60،000 نفر از این کشورها شروع به ادامه تحصیل در کانادا کردند. این دانشجویان 16 درصد دانشجویان جدید بین المللی را تشکیل می دهند، رقمی که در سال های اخیر ثابت مانده است.

لازم به ذکر است با توجه به مسیرهای مهاجرت بی شماری که به دانشجویان بین المللی پیشنهاد شده است، افزایش بیشتر آنها باعث می شود که ساکنین دائمی کانادا شوند، در سال 2018 ، 25 درصد از آنها تقریباً 90 هزار نفری که دعوت فدرال را برای درخواست اقامت دائم از طریق Express Entry دریافت کرده اند، دانشجویان سابق بین المللی بودند.

تأثیر اقتصادی دانشجویان بین المللی

تأثیر اقتصادی دانشجویان بین المللی نیز رو به رشد خواهد بود، دولت فدرال تخمین می زند که دانشجویان بین المللی نزدیک به 22 میلیارد دلار در اقتصاد کمک کرده و از 170،000 شغل در سال 2018 حمایت می کنند. از سوی دیگر، کانادا هنوز کاملاً با میزان مصرف خود سازگار نیست، دانشگاه ها و دانشکده ها در بعضی مواقع تلاش کرده اند تا پشتیبانی و آموزش و حل و فصل سازی را متناسب با نیازهای متنوع دانشجویان بین المللی ارائه دهند.

داستان دانشجویی بین المللی کانادا یک داستان عمدتا مثبت است. نه تنها سود بیشتر به اقتصاد کشور کانادا میرساند و به دانشجویان خود کانادا کمک می کند، بلکه به تقویت روابط اجتماعی کانادا با سایر نقاط جهان نیز کمک می کند، بسیاری از دانشجویان بین المللی برای تبدیل شدن به کارافرینان در مشاغل، رهبران دولت و بخش اجتماعی فردا به خانه و اجتماع باز می گردند پس با یادآوری خاطرات خود در کانادا، آنها برای چند دهه آینده به عنوان سفیران غیر رسمی کانادا خدمت می کنند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0