لوگو موسسه مهاجرتی حامی مهاجر
کانادا شمالی ترین کشور قاره ی آمریکا و دومین کشور بزرگ جهان است. مساحت کلی کشور کانادا ۹٫۹۸۴٫۶۴۰ کیلو متر مربع می باشد. از نگاهی دیگر کشور کانادا ۶ برابر ایران و ۴۰ برابر کشور انگلیس است. کانادا یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان محسوب می‌شود.

استان های کاناداآلبرتا

اغلب از آلبرتا به عنوان “استان انرژی” نام می برند. جمعیت آن بالغ بر 3/3 میلیون نفر بوده و روز به روز در حال افزایش می باشد. اکثر جمعیت در دو شهر اصلی استان زندگی می کنند. (Edmonton) که مرکز استان است و کلگری (Calgary) هر کدام بالغ بر یک میلیون نفر جمعیت را در خود جای داده اند…

بیریتیش کلمبیا

بیریتیش کلمبیا (British Columbia) غربی ترین استان کانادا و در مجاورت اقیانوس آرام قرار دارد. ویکتوریا (Victoria) مرکز این استان است که در جزیره ونکوور (Vancouver Island) واقع است. پرجمعیت ترین شهر استان، ونکوور (Vancouver) می باشد. این شهر با داشتن بالغ بر 2/2 میلیون نفر جمعیت سومین شهر پر جمعیت کانادا است.

مانیتوبا

استان مانیتوبا یکی از سرسبزترین استان های کانادا است. جمعیت این استان 1٫200‌٫000 نفر است. بزرگترین شهر این استان وی نی پگ (Winnipeg) با 706٫900 نفر جمعیت می باشد. Brandon دومین شهر بزرگ استان است. این استان در سالهای اخیر شمار زیادی مهاجر جذب کرده است.

نیوبرانزویک

مناطق بکر در استان نیوبرانزویک به وفور یافت می شود. 85 درصد این استان پوشیده از جنگل است. همچنین چندین جزیره ساحلی در این استان موجود می باشد. سنت جان (Saint John) بزرگترین شهر (130٫000 نفر جمعیت) و فردریکتون  (Fredericton) مرکز این استان می باشند…

نیوفاندلند و لابرادور

این استان از جزیره Newfoundland و Labrador تشکیل شده و در همسایگی کبک قرار دارد. جمعیت این استان در حدود 525٫000 نفر می باشد .

نوااسکوشیا

نوااسکوشیا یکی از چهار استان آتلانتیک کانادا با 1 میلیون جمعیت است. هالیفکس (Halifax) با جمعیت تقریباً 400,000 نفر مرکز سیاسی و بزرگترین شهر این استان است. این استان همچنین یکی از بندرهای دریایی اصلی کانادا و محل دسترسی به اقیانوس اطلس می باشد.

انتاریو

آنتاریو (Ontario) مشهورترین مقصد برای مهاجرت به کانادا ، پرجمعیت ترین استان در کانادا و محل سکونت بیش از 12 میلیون شهروند کانادا به شمار می رود. همچنین این استان دومین استانی است که بیشترین مساحت خشکی را دارا است و در مرکز کانادا واقع شده است. مرکز استان انتاریو شهر تورنتو میباشد.

پرنس ادوارد

جزیره پرنس ادوارد یکی از چهار استان آتلانتیک کانادا می باشد که به نام “ Garden Province ” معروف است. این استان کوچکترین و کم جمعیت ترین استان کانادا با جمعیت فقط 140,000 نفر می باشد. بزرگترین شهر و مرکز این استان، Charlottetown با جمعیتی در حدود 40,000 نفر است.

کبک

استان کبک  Quebec بزرگترین ایالت کانادا با جمعیتی بالغ بر 7,600,000 نفر می باشد. کبک ایالتی پرطراوت و چند فرهنگی است و اغلب با عنوان ” اروپای آمریکای شمالی ” شناخته می شود.

ساسکاچوآن

استان ساسکاچوآن در قسمت سرسبز کانادا و در جوار مانیتوبا از سمت شرق و آلبرتا از سمت غربی می باشد. این استان پر آفتاب ترین استان در کانادا با میانگین 2500 – 2000 ساعت تابش آفتاب در سال می باشد. جمعیت این استان تقریباً یک میلیون نفر و جمعیت مرکز استان رجینا Reginaتقریبا 200,000 نفر میباشد.
استان يوکان غربی ترین و کوچکترین سرزمین شمال غرب کانادا می باشد. اسم این استان از کلمه “رودخانه بزرگ” در زبان محلی گرفته شده است. در حدود یک چهارم ساکنین يوکان بومی بوده و این استان خانه 14 ملیت اولیه کانادا با 8 زبان مختلف می باشد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0
مطالب مرتبط
سه شنبه 12 اسفند 1399
نحوه دریافت ویزای کار کانادا

یکی از راه های سریع دریافت اقامت موقت کانادا، اخذ ویزای کاری کانادا می باشد. هر ساله حدود 200000 هزار نفر از طریق ویزای کاری وارد خاک کانادا ...

ادامه مطلب
چهارشنبه 04 خرداد 1401
تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان: شرایط و هزینه

در این مقاله بررسی می‌کنیم که تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان به چه صورت است؟ هزینه تحصیل در کانادا بدون نیاز به مدرک زبان چقدر است؟ آیا تحصیل دکترا در کانادا بدون مدرک زبان ممکن است؟ امکانی برای تحصیل رایگان در کانادا بدون مدرک زبان وجود دارد؟ ...

ادامه مطلب
سه شنبه 12 اسفند 1399
برنامه مهاجرت استانی نوا اسکوشیا

برنامه مهاجرت استانی نوا اسکوشیا در سال های اخیر متقاضیان زیادی داشته است. نوا اسکوشیا یک استان کوچک کانادایی است که در منطقه Maritimes واقع ش ...

ادامه مطلب