20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

زندگی در مانیتوبا

این مقاله راهنمایی رسمی برای حل و فصل موفقیت آمیز مسائل شما در استان مانیتوبا است. در این مقاله می توانید اطلاعات تماس با هر آژانس خدماتی که برای شروع زندگی جدید خود در مانیتوبا ، چه قصد حرکت به شهر وینیپگ  و یا چه قصد دیدن از مناطق اطراف را داشته باشید ، را پیدا کنید.

اطلاعات عمومی در مورد مانیتوبا

وب سایت رسمی مهاجرت استانی : www.immigratemanitoba.com

وب سایت شهر وینیپگ :  www.winnipeg.ca/interhom

وب سایت شهر براندون : www.brandon.ca

مراقبت های بهداشتی در مانیتوبا

ساکنان دائم به محض رسیدن واجد شرایط بیمه درمانی هستند. برای دریافت کارت سلامت مانیتوبا باید در مراقبت های بهداشتی استان مانیتوبا ثبت نام کنید. اگر قبل از دریافت کارت خود به مراقبت های بهداشتی احتیاج دارید ، باید نامه تعیین اقامت دائم خود را ارائه دهید. برای تماس با اداره ی بهداشت مانیتوبا با شماره تماس 786-7101  یا ارتباط با بخش سلامتی مانیتوبا در وب سایت www.gov.mb.ca/health ثبت نام کنید.

اگر قادر به رفتن به مطب پزشک را ندارید ، اما به کمکهای پزشکی فوریتی نیاز دارید می توانید از طریق تلفن تماس با پزشکان و پرستاران تماس بگیرید. 788-8200 را در وینیپگ یا 1-888-315-9257 در خارج از وینیپگ تماس بگیرید.

 اشتغال در مانیتوبا

برای کار قانونی در مانیتوبا ، شما باید یک شماره بیمه اجتماعی کانادایی (SIN) داشته باشید. پس از ورود باید برای دریافت کارت بیمه ی اجتماعی تان درخواست دهید. گاهی اوقات ، فرم های درخواست کارت SIN به هنگام فرود ، به مهاجران داده می شود ، اما در غیر این صورت می توانید در نزدیکترین مرکز خدمات کانادا اقدام کنید. برای کسب اطلاعات کامل در مورد دریافت SIN ، به آدرس www.servicecanada.gc.ca/fa/sc/sin  مراجعه کنید.

ارزیابی مدارک

پس از به دست آوردن شماره SIN خود ، مهم است که اعتبار مدارک تان را ارزیابی کنید. به این ترتیب ، کارفرمایان کانادایی قادر به درک صلاحیت و تجربه شما در مقایسه با استانداردهای کانادایی خواهند بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ارزیابی مدارک معتبر خود با مرکز کانادا برای اعتبارهای بین المللی تماس بگیرید یا به آدرس www.cicic.ca مراجعه کنید.

مجوز تجارت

اگر در تجارت مشغول به کار هستید ، باید مجوز تجارت در کانادا را کسب کنید تا تجارت خود را در مانیتوبا ادامع دهید. که می توانید از طریق تماس با Red Seal ،که یک سازمان صدور گواهینامه تجارت در سراسر کشور است ، شروع کنید. برای جزئیات کامل ، به آدرس www.red-seal.ca مراجعه کنید.

ثبت نام در سامانه

ممکن است افراد و متخصصان معامله ای نیاز به ثبت نام در یک سازمان نظارتی استان داشته باشند. شما باید بتوانید حرفه یا سازمان تنظیم کننده تجارت خود را در دفترچه تلفن یا با انجام جستجوی آنلاین قرار دهید. به عنوان مثال ، دندانپزشکان باید سازمان دندانپزشکی مانیتوبا را جستجو کنند. اولین نتیجه جستجو انجمن دندانپزشکی مانیتوبا است.

دوره های زبان

اگر نیاز دارید مهارت های زبانی خود را به دو زبان انگلیسی یا فرانسوی بهبود بخشید ، برای یک دوره ثبت نام کنید. توانایی صحبت کردن ، درک و نوشتن روان به زبان انگلیسی و / یا فرانسوی یک ضرورت در نیروی کار کانادا است. دوره های انگلیسی به عنوان زبان اضافی (EAL) در:

بخش دانشکده وینیپگ ، با شماره تلفن: 775-0416 تماس بگیرید یا به آدرس https://www.winnipegsd.ca/ourschools/Pages/default.aspx  مراجعه کنید.

دوره های آموزشی چند جامعه ای برای کسانی که نمی توانند در کلاس و موسسات رسمی دانشگاهی شرکت کنند ارائه می شود. برای کسب اطلاعات ، با شماره 943-5387 با مرکز سنجش و زبان انگلیسی وینیپگ تماس بگیرید. توجه: این برنامه ها ممکن است برنامه های مراقبت از کودک داشته باشد ، بنابراین می توانید فرزندان خود را با خود همراه کنید.

رزومه شما

قبل از شروع جستجوی کار در کانادا ، اطمینان حاصل کنید که رزومه کاری شما به روز بوده و از صحت مطمئن شوید و خطاهای هجی و گرامری آن را به دقت بررسی کنید. بسیاری از سازمان های ارائه دهنده خدمات مهاجرت خدمات نوشتن و پوشش نامه ها را برای شما در این زمینه یاری می دهند .

جستجوی شغل

چندین موتور جستجوی آنلاین محبوب برای مرور پست های شغلی و یافتن کار در کانادا وجود دارد. محبوب ترین آنها شامل www.winnipeg.craigslist.ca برای وینیپگ ، هیولا (www.monster.ca) و بانک کار شغلی دولت کانادا (www.jobbank.gc.ca) است.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که یافتن کار می تواند به زمان نیاز داشته باشد ، بنابراین در حالی که به دنبال اشتغال هستید ، باید کاملا از نظر مالی و حمایت تامین باشید.

امور مالی در مانیتوبا

طی چند روز اول پس از ورود به مانیتوبا  ، باید یک حساب در یک بانک محلی یا یک موسسه مالی باز کنید. بانکهای محبوب در کانادا شامل HSBC ، اسکاتا بانک ، رویال بانک کانادا (RBC) ، بانک مونترال BMO ، TD کانادا ، بانک تجارت امپریال کانادا (CIBC) ، بانک ملی کانادا و بانک Desjardins هستند. می توانید با جستجو در اینترنت اطلاعات تماس این بانک ها را پیدا کنید یا به سادگی به شعبه محلی بروید و از آنها سؤال کنید.

این به نفع شماست که با یک مشاور مالی در موسسه بانکی ملاقاتی داشته باشید که می تواند در سازماندهی امور مالی خود در کانادا به شما کمک کند ، اطلاعاتی در مورد تأمین اعتبار خانه و اتومبیل در اختیار شما قرار دهد ، در مورد پرداخت هزینه های تحصیل بیشتر برای خود یا خانواده خود توصیه هایی داشته باشد و همین طور درباره ی بازنشستگی توصیه هایی داشته باشد.

برای کسب اطلاعات کلی در مورد امور بانکی و مالی در مانیتوبا و بقیه کانادا ، به وب سایت انجمن بانکداران کانادا به آدرس www.cba.ca مراجعه کنید.

مهم است بدانید که پول کانادا از سنت و دلار ساخته شده است. ارز در فرقه سکه و صورتحساب یا ارز کاغذی یافت می شود. که این بخش ها به شرح زیر است:

 • سکه های یک سنت (0.01 دلار) به نام "پنی" - توجه: پنی دیگر در معاملات تجاری استفاده نمی شود.
 • سکه های 5 سنت (0.05 دلار) به نام "نیکل"
 • سکه های 10 سنت (0.10 دلار) به نام "سکه"
 • سکه های 25 سنت (0.25 دلار) به نام "ربع"
 • سکه های 1 دلاری (1.00 دلار) برای لون کانادایی که روی سکه نشان داده می شود "لونی" نامیده می شد
 • سکه های دو دلار (2.00 دلار) آن را "دوونی" خواند زیرا معادل دو لونی است
 • قبض های پنج دلار (5.00 دلار) ، ده دلار (10.00 دلار) ، بیست دلار (20.00 دلار) ، پنجاه دلار (50.00 دلار) و صد دلار (100.00 دلار).

برای فهمیدن ارزش پول کشور خود در برابر ارز کانادایی ، با نماینده ای از یک بانک محلی صحبت کنید یا از وب سایت محبوب تبادل ارز www.xe.com ، بازدید کنید.

اگر فرزندان زیر 18 سال دارید ، ممکن است واجد شرایط دریافت مزایای مالیات کودک کانادا باشید. برای اطلاعات ، به وب سایت آژانس درآمدی کانادا به آدرس www.cra-arc.gc.ca/ مراجعه کنید ، یا با شماره رایگان 1-800-959-2221 تماس بگیرید.

مدرسه و آموزش در مانیتوبا

کودکان زیر 16 سال باید برای مدرسه ثبت نام کنند. تحصیل به طور کلی از چهار یا پنج سالگی شروع می شود. بیشتر کودکان تا پایان دوره دبیرستان ، بطور کلی در سن 18 سالگی در مدرسه می مانند.

سیستم مدارس دولتی کانادا دارای بودجه دولتی است ، به این معنی که هیچ شهریه ای برای دانش آموزان دریافت نمی شود. عموماً به دو سطح ابتدایی و ثانویه تقسیم می شود. تحصیلات پس از دوره متوسطه ، مانند دانشگاه یا دانشکده ، فقط توسط دولت تأمین می شود و نیاز به شهریه دانشجویان دارد. بعضی از ولسوالی ها یا مدارس خصوصی ممکن است سطح نمرات خود را به صورت متفاوتی ترتیب دهند ، اگرچه استانداردهای آموزش توسط دولت استان تنظیم می شود.

سال تحصیلی برای کلیه مقاطع تحصیلی از ماه سپتامبر آغاز می شود و از ماه ژوئن برای دانش آموزان مقدماتی و متوسطه و تا آوریل برای دانشجویان و دانشجویان برگزار می شود. تعطیلات استاندارد شامل تعطیلات کریسمس یا سال نو در ماه دسامبر و ژانویه و یک تعطیلات بهاری در مارس یا آوریل است. علاوه بر این ، دانشجویان حق دارند تعطیلات مذهبی را رعایت کنند. برای کسب اطلاعات در مورد ثبت نام با هیئت مدیره مدرسه محلی در محله خود تماس بگیرید.

Manitoba Education، Citizenship and Youth یک جستجوی مدرسه آنلاین است که می توانید در مورد گزینه های مدرسه در جامعه خود اطلاعات بیشتری کسب کنید. برای به دست آوردن اطلاعات کامل مدارس ، برنامه ، ثبت نام ، برنامه تعطیلات ، حمل و نقل و موارد دیگر نیز به آدرس www.edu.gov.mb.ca/k12/schools/index مراجعه کنید.

اخذ گواهینامه رانندگی در مانیتوبا

اگر قصد اجاره ، لیزینگ یا خرید خودرو را دارید ، باید دارای گواهینامه رسمی رانندگی مانیتوبا باشید. برای به دست آوردن مجوز رسمی و بیمه رانندگی مانیتوبا به نام اتوپک ، باید با بیمه عمومی MPIتماس بگیرید. به وب سایت www.mpi.mb.ca مراجعه کنید.

توجه: هر وسیله نقلیه و راننده باید دارای بیمه باشند. قبل از رانندگی با یک شرکت بیمه محلی تماس بگیرید تا به صورت صحیح بیمه شوید.

مسکن در مانیتوبا

چندین گزینه مختلف مسکن در سراسر کانادا وجود دارد. اگر قبلاً به شهر جدید خود هیچ مراجعه ای نداشته اید ، بهتر است هنگام ورود یک آپارتمان موقت را اجاره کنید ، و یا استخدام یک نماینده املاک می تواند به شما کمک کند تا روند مسکن را یاد گیرید. و مشاوره آگاهانه ای را در مورد بهترین مناطق را به شما و خانواده تان ارائه دهد.

انواع معمولی مسکن در مانیتوبا

ساختمانهای آپارتمانی ساختمان های بزرگ و چند واحدی هستند که متعلق به یک شخص یا شرکت است که در آن هر یک از ساکنین واحدی را اجاره می کنند. آپارتمان های استودیویی یا کارشناسی به طور کلی یک اتاق با آشپزخانه و حمام است و فقط برای یک نفر مجزا مناسب است. آپارتمان های بزرگتر میتوان برای اسکان خانواده ها مناسب باشد زیرا دارای اتاق خواب و فضای زندگی بیشتری هستند.

یک ساختمان بزرگ چند واحدی که در آن هر واحد متعلق به ساکن است ، یک مجتمع بنام نامیده می شود و به هر واحد یک کاندو گفته می شود. آپارتمان ها و کاندوها اغلب در خانه های بزرگتری وجود دارند که به فضاهای زندگی جداگانه تقسیم شده اند. خانه ها می توانند به صورت یک ردیف به هم متصل شوند ، به عنوان مثال خانه های شهری یا خانه های ردیفی ، یا خانه های جداگانه به صورت مجزا از هم جدا شوند.

هزینه مسکن

گرچه متوسط ​​هزینه زندگی با توجه به اندازه خانواده ، محل زندگی و سطح درآمد متفاوت است ، اما مسکن در شهرها به طور کلی گران تر است. در نتیجه ، بسیاری از خانواده ها در حومه ی شهر که کمی دور تر از شهر می باشد که مکانی مقرون به صرفه تر است ، زندگی می کنند. حومه شهرها اغلب محلات ، مدارس ، مراکز خرید و مراقبت های بهداشتی خوبی دارند ، همه این موارد در مجاورت امکانات شهری نزدیک هستند. مسکن در کشور حتی می تواند ارزان تر باشد و برای بسیاری از خانواده ها مطلوب است ، اما برای مسافرت برای نیازهای اساسی خود از جمله مواد غذایی ، محل کار ، مدرسه ، و مراقبت های بهداشتی به وسیله نقلیه نیاز خواهید داشت.

حیوانات خانگی: اگر خانه خود را اجاره کرد اید یا در یک آپارتمان زندگی می کنید ، مهم است که قبل از حرکت با حیوان خانگی خود یا خرید یک حیوان خانگی ، اطمینان حاصل کنید که حیوانات خانگی به طور قانونی در محل مجاز هستند یا نه. برای اطمینان از قانونی بودن نگهداری حیوان تان در مانیتوبا ،باید قوانین هر منزل را از قبل تر از بر باشید.

آب و هوا در مانیتوبا

بیشتر شهرهای کانادا از تابستانهای بسیار گرم برخوردارند که دمای هوا می تواند بالاتر از 30 درجه سانتیگراد باشد. با این حال ، تقریباً در تمام مناطق کانادا در زمستان ، به ویژه در مانیتوبا ، جایی که درجه حرارت می تواند زیر 20 ، حتی 30 درجه سانتیگراد پایین بیاید ، بسیار سرد می شود. شما باید با لباس های گرم زمستانی مانند ژاکت ، کاپشن زمستانی ، چکمه ، کلاه ، روسری و دستکش یا دستکش و آمپول ، اطمینان حاصل کنید که برای هوای سرد آماده شده اید. اگر در زمستان لباس گرم نپوشید ، می توانید مریض شوید یا نیش یخ بزنید. نیش یخ زدگی صدمات شدیدی به پوست است که در اثر قرار گرفتن در معرض باد در زمستان قرار دارد.

برای شما مورد مهمی خواهد بود که هنگام ورود ، بدانید آب و هوا در مانیتوبا چگونه خواهد بود. در وب سایت رسمی هواشناسی دولت کانادا یک نکته را بررسی کنید و هوا را به صورت آنلاین بررسی کنید: www.weather.gc.ca/canada

توجه: بیشتر کانادایی ها در صورت بروز شرایط اضطراری شمع و کبریت ، پتو گرم ، چراغ های فلش ، کیت های کمکهای اولیه و بیل های کوچک برفی را در اتومبیل ها و خانه های خود نگه می دارند. در بسیاری از مناطق کانادا ماشین شما باید لاستیک مخصوص زمستان مشخص داشته باشد تا بطور قانونی و با خیال راحت بتوانید در زمستان رانندگی کنید.

ارائه دهندگان خدمات اضافی در مانیتوبا

شش ماه اول شما در مانیتوبا می تواند چالش برانگیز باشد. اگر احساس اضطراب یا بیش از حد استرس داشته باشید ، چندین سازمان وجود دارند که خدمات مشاوره ای را ارائه می دهند تا در طول سازگاری با زندگی جدید خود در مانیتوبا به شما کمک کنند. در وینیپگ با شماره های زیر تماس بگیرید:

 • کلینیک کوه کارمل: 204-589-9420
 • محل استقبال: 204-977-1000
 • مرکز بین المللی: 204-943-9158
 • مرکز نیازمندی خانواده های تحت تأثیر جنگ: 204-940-1260
 • خدمات کودک و خانواده یهودی: 204-477-7430
 • فرانکوفون Accueil: 204-975-4250
 • خارج از وینیپگ ، با این شماره ها تماس بگیرید:
 • آژانس بین المللی Portage la Prairie: 204-239-8326
 • شهرک سازی و خدمات اشتغال جنوبی مرکزی: 204-325-4059 (Winkler)
 • خدمات مهاجرین Eastman: 204-346-6609
 • خدمات مهاجرین وستمن: 204-727-6031 (براندون)

خدمات اورژانس در مانیتوبا

در شرایط اضطراری 911 را شماره گیری کنید. با شماره گیری 911 به یک اپراتور متصل می شوید که در صورت لزوم می تواند به شما کمک کند و خدمات اضطراری را به محل شما اعزام کند. در شرایط غیر اضطراری ، اگر فقط به پلیس احتیاج دارید ، می توانید شماره تماسهای مربوط به شهرهای بزرگ زیر را پیدا کنید.

پلیس وینیپگ: 204-986-6222

پلیس براندون: 204-729-2345

فهرست سازمان های ارائه دهنده خدمات مهاجرین محلی در مانیتوبا

بازدید از آژانس های دارای خدمات مهاجرتی مهم است که می تواند به سوالات شما پاسخ دهد و راهنمایی های لازم را در آینده به شما ارائه دهد.

 • مرکز بین المللی وینیپگ

طبقه 2 - خیابان 406 ادمونتون

وینیپگ ، مانیتوبا ، R3B 2M2

تلفن: 943-9158

پست الکترونیکی: [email protected]

وب سایت: www.international-centre.ca

 • خدمات کودک و خانواده یهودی

خیابان 123 دونکاستر

Winnipeg، Manitoba R3N 2R2

تلفن: 477-7430

پست الکترونیکی: [email protected]

وب سایت: www.jewishwinnipeg.org

 • فرانکوفون Accueil

614 rue Des Meurons

وینیپگ ، مانیتوبا ، R2H 2P9

تلفن: 984-5628

پست الکترونیکی: [email protected]

وب سایت: www.accueilfrancophonemb.com

 • المود

Carissa Quiring

مرکز منابع جامعه المود

خیابان 200 لوییس

تلفن: 982-1720

پست الکترونیکی: [email protected]

 • اینستر

جوشوا بلوم

c / o کلینیک بهداشت و درمان غرب

اتاق 103 - خیابان 61 تیندال

تلفن: 940-1697

پست الکترونیکی: [email protected]

 • ویلیام چاوت

انجمن ساکنان ویلیام چاوت

خیابان 295 پریچارد

تلفن: 582 -0988 ، گسترش. 2

پست الکترونیکی: [email protected]

 • مرکز لووال

جاده 511 خیابان آن

تلفن: 255-5390

پست الکترونیکی: [email protected]

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0