برنامه مهارت کاری فدرال کانادا (FSWP) ، مسیر اصلی مهاجرت اقتصادی کانادا است و به کارگران ماهر و عزیزان آنها فرصتی برای اخذ اقامت کانادا می دهد. اولین قدم در پیگیری اقامت دائم در کانادا تحت برنامه مهارت کاری فدرال کانادا  ، ایجاد علاقه برای مهاجرت به کانادا از طریق پروفایل آنلاین Express Entry می باشد. براساس اطلاعات ارائه شده در مشخصات مهاجرین ، نامزدهای مهارت کاری فدرال تحت سیستم جامع رتبه بندی کاندیداهای (CRS) نمره دریافت می کنند و این نمرات آنهاست که رتبه آنها را در جمع واجد شرایطین تعیین می کند.
به طور دوره ای دولت کانادا دعوت نامه هایی تحت عنوان ITA  برای متقاضیان برنامه مهارت کاری فدرال کانادا  که بالاترین نمرات را بدست آورده اند صادر می کند و نمرات آنها را منتشر می کند. لازم به ذکر است که این نمرات CRS ثابت نیستند و نامزدها ممکن است برای بهبود رتبه خود در منبع اطلاعاتی مهارت کاری فدرال تلاش بیشتری را انجام بدهند.

شرایط برنامه مهارت کاری فدرال کانادا

اتباع خارجی ممکن است با توجه به این که آیا آنها حداقل شرایط لازم را برای جذب شدن در این برنامه دارا می باشند، روند مهاجرت را تحت برنامه مهارت کاری فدرال کانادا آغاز کنند. حداقل الزامات عبارتند از:

  • یکسال سابقه کار مداوم تمام وقت یا معادل آن در طی ده سال گذشته در یک حرفه خاص که در طبقه بندی مهارت های ملی  (NOC) در سطح A یا B طبقه بندی شده باشد.
  • دارا بودن مهارت زیان معادل با زبان کانادایی در (CLB)، که حداقل نمره برای توانایی هایی از قبیل  ( خواندن ، نوشتن ، گوش دادن و صحبت کردن) ، برای زبان انگلیسی یا فرانسوی امتیاز 7 می باشد.
  • اعتبارنامه تحصیلی کانادا (گواهینامه ، دیپلم ، یا مدرک تحصیلی) یا گزارش و اعتبار سنجی تحصیلی خارجی (مدرک خود را با معیارهای کانادا مطابقت دهید).

لازم به ذکر است که برای قبول شدن درخواست  در برنامه مهارت کاری فدرال کانادا، داوطلبان باید حداقل شرایط لازم برای کار ، توانایی زبان و آموزش را داشته باشند و حداقل 67 امتیاز را از 100 امتیاز لازم این برنامه کسب نمایند.
سیستم انتخاب این برنامه را بر اساس عواملی شامل:

  • سن
  • تحصیلات
  • تجربه کار
  • اشتغال مرتب
  •  توانایی زبان
  •  سازگاری ارزیابی می کند.

پذیرفته شدگان برنامه مهارت کاری فدرال کانادا

سازمان IRCC صلاحیت نامزدها را برای برنامه مهارت کاری فدرال کانادا، بر اساس مجموع امتیازات منحصر به فرد آنها تعیین می کند. با این حال، تنها نامزدهایی که بالاترین نمرات را در منبع اطلاعات ورودی به دست آورده باشند قبول خواهند شد و دعوت نامه برای درخواست اقامت دائم آنها در کانادا صادر خواهد گردید. همچنین پرونده کسانی که در تجارت مهارت دارند و نیاز به کسب تجربه در کانادا را دارند براساس CRS رتبه بندی می شود.

عوامل انتخاب متقاضیان

عوامل انتخاب مهارت کاری فدرال کانادا در زیر لیست شده‌اند، برای اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید:

عوامل

امتیاز

آموزش 

25 امتیاز

مهارت های زبان 

28 امتیاز

تجربه کار

15 امتیاز

سن

12 امتیاز

ترتیب کار

10 امتیاز

قابلیت سازگاری

حداکثر 10 امتیاز

 

معاینات پزَشکی برنامه مهارت کاری فدرال کانادا

IRCC نامزدهای برنامه مهارت کاری فدرال کانادا و وابستگان آنها را تشویق می کند تا به محض صدور ITA معاینات پزشکی خود را انجام دهند. لازم به ذکر است که نتایج آزمون پزشکی باید در زمان درخواست اقامت دائم و هنگام ورود به کانادا معتبر باشد. همچنین درخواست اقامت متقاضیان  باید بخشی از روند درخواست مهاجرت کانادا باشد و از گواهینامه های امنیتی برخوردار شوند تا اثبات کنند که در کانادا قابل قبول هستند.

زمان پردازش برنامه مهارت کاری فدرال کانادا

IRCC قصد دارد برنامه های کامل کارمندان ماهر فدرال را در شش ماه یا کمتر بررسی نمایید. لطفاً برای یافتن زمان پردازش برای برنامه های مهاجرت ، با مشاوران ما در امور کانادا در ارتباط باشید.

هزینه های پردازش برنامه مهارت کاری فدرال کانادا

لیست زیر هزینه های پردازش برنامه مهارت کاری فدرال کانادا را تشریح می کند:

متقاضی اصلی

(550 دلار هزینه پردازش + حق 490 $ حق اقامت دائم) 1.040 دلار

همسر یا شریک عرفی

(550 دلار هزینه پردازش + حق 490 دلار حق اقامت دائم) 1،040 دلار

برای هر کودک

150 دلار

 

همچنین باید در نظر داشته باشید که اگر کودک یا وابسته ای داشته باشید که معلولیت جسمی یا روحی دارد و توان حمایت از خود را نداشته باشد شرایط متفاوت خواهد بود و برای تعیین وضعیت و کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0