20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

برنامه استانی مانیتوبا

استان مانیتوبا

در غرب کانادا استان مانیتوبا میان دو استان ساسکاچوان و انتاریو واقع شده است و همانند سایر استان های این ناحیه اقتصادی آن بر پایه کشاورزی و جنگلداری شکل گرفته است. جمعیت این استان حدود یک میلیون و دویست هزار نفر است که عمدتا در پاینخت این استان یعنی وینی پگ متمرکز شده اند.

برنامه های استانی کانادا – مانیتوبا

استان های کشور کانادا (به جز استان کبک) تحت برنامه مهاجرتی استانی کانادا قادر هستند تا با توجه به وضعیت اقتصادی و مشاغل مورد نیاز خود اقدام به جذب نیروهای خارجی کنند. نیروهای واجد شرایط قادر خواهند بود  نهایاتا در طی یک سال اقامت دائمی استان مورد پذیرش خود را دریافت کنند. در این راستا به توضیحات لازم پیرامون برنامه استانی مانیتوبا (MPNP) پرداخته شده است.

دسته بندی برنامه های استانی مانیتوبا

 • جریان مهاجرتی نیروی ماهر
 • جریان سرمایه گذار تجاری مانیتوبا
 • جریان شهر موردن با پیشگامی مهاجران
 • جریان آموزش بین المللی

از موارد گفته شده جریان نیروی ماهر و جریان سرمایه گذار تجاری شامل زیر گروه هایی می شوند که در ادامه مطلب توضیح داده شده اند.

جریان مهاجرتی نیروی ماهر مانیتوبا

جریان نیروی ماهر مانیتوبا از طریق سیستم EOI مدیریت می شود و نحوه کار به این صورت است که متقاضیان یک سری سوالات را به صورت آنلاین تکمیل کرده که به سبب آن رزومه ای از سوابق کاری، تحصیلی و ... تشکیل می شود. رزومه شما در بستری که به اصطلاح Pool نامیده می شود در کنار رزومه سایر متقاضیان قرار گرفته و بر اساس سوالاتی که به آن پاسخ داده اید امتیاز بندی می شود. برنامه استانی مانیتوبا به تقاضیانی که موفق شده اند نمره بالایی کسب کنند دعوت نامه ای برای اقامت دائم کانادا صادر می کند. سسیتم EOI هیچ گونه محدویتی از نظر مدت زمان شروع و پایان یا تکمیل ظرفیت نخواهد داشت.

در حال حاظر جریان نیروی ماهر مانیتوبا تحت 4 زیر گروه توسط EOI مدیریت می شود.

نیروی ماهر حاظر در مانیتوبا

نیروهای ماهری که با اقامت موقت کانادا مشغول به کار در این کشور هستند و یا دانشجویان بین المللی که پس از فارغ تحصیلی مشغول به کار در مانیتوبا شده اند، در گروه نیروی ماهر حاظر در مانیتوبا فرصت اخذ اقامت دائمی کانادا را خواهند داشت. همچنین این گروه برخلاف برنامه های استانی مانیتوبا نیازی به شرکت در سیستم امتیازی بندی EOI نخواهد داشت. این گروه خود به دو زیر گروه استخدام مستقیم از کارفرما و تجربه کاری مانیتوبا تقسیم می شود.

1.       تجربه کاری مانیتوبا

این روش مناسب برای متقاضیانی خواهد بود که در حال حاظر در مانیتوبا با مجوز کاری موقت مشغول به کار هستند. متقاضیان این گروه عمدتا از نیروهای متخصصی که موقتا در کانادا مشغول به کار هستند و دانشجویان بین المللی که تحصیلات عالیه خود را به پایان رسانده اند تشکیل می شود.

2.       استخدام مستقیم از کارفرما

استخدام مستقیم از کارفرما همانطور که از نامش پیداست مناسب برای متقاضیانی خواهد بود که خارج از کاناد، از طرف یک کارفرمای مانیتوبایی پیشنهاد کاری دریافت کرده باشند.

 

نیروی ماهر خارجی

جریان نیروی ماهر خارجی بر اساس یک سیستم امتیاز محور مدیریت می شود. در این جریان دو فاکتور حائز اهمیت می باشد، یک این که متقاضی بتواند در 5 زمینه، سن، تسلط به زبان، تجربه کاری، میزان تحصیلات و تطبیق با محیط کانادایی حداقل امتیاز 60 از 100 را بدست آورد. دوم اینکه متقاضی دارای یک ارتباط قوی با استان مانیتوبا داشته باشد، این ارتباط عمدتا از 3 طریق تحصیل در مانیتوبا، داشتن اقوام و آشنایان در مانیتوبا و سابقه کاری در مانیتوبا تشکیل می شود.

3.       اکسپرس اینتری مانیتوبا

اکسپرس اینتری مانیتوبا از طریق برنامه اکسپرس اینتری فدرال مدیریت می شود. متقاضیان این زیر گروه باید دارای یک پروفایل در اکسپرس اینتری فدرال داشته باشند. همچنین متقاضیان برنامه استانی مانیتوبا که از طریق این زیر گروه خواهان اقامت دائم مانیتوبا هستند باید در یکی از مشاغل مورد تقاضا استان مانیتوبا واجد شرایط باشند.

4.       سرمایه های انسانی مانیتوبا

سرمایه های انسانی مانیتوبا مناسب برای منیروهای متخصص خارجی می باشد که در یکی از مشاغل مود تقاضا مانیتوبا تجربه کاری داشته باشند.

جریان سرمایه گذار تجاری مانیتوبا

متقاضیانی که تمایل به کسب و کار در استان مانیتوبا را دارند می توانند از طریق جریان سرمایه گذار تجاری مانیتوبا به این استان مهاجرت کنند. وضعیت متقاضیان از طریق سیسیتم EOI بررسی خواهد شد و به آن هایی که بیشترین امتیاز را به دست آورده باشند دعوت نامه ای ارسال خواهد شد. این جریان نیز به دو زیر گروه سرمایه گذار زراعتی و کارآفرینان تقسیم می شود.

سرمایه گذار زراعتی

روش سرمایه گذار زراعتی بخشی از جریان سرمایه گذار تجاری مانیتوبا محسوب می شود و به متقاضیانی که تجربه کاری در زمینه های مربوط به کشاورزی، دامپروی و سایر مشاغل مربوطه را دارند اجازه اقامت دائم مانیتوبا را می دهد. از مهم ترین شرایط احراز این روش داشتن حداقل دارایی 500.000 دلار کانادا می باشد.

کارآفرینان مانیتوبا

اشخاصی که از این طریق خواهان مهاجرت به کانادا هستند می توانند کسبو کار خود را تشکیل دهند و یا یک کسب و کار فعال در مانیتوبا را خریده کنند. در ابتدای کار متقاضیان این گروه قادر خواهند بود تا از طریق یک ویزای موقت 2 ساله وارد کانادا شوند و از انجام فرایند به اقامت دائم مانیتوبا دست یابند.

جریان شهر موردِن با پیشگامی مهاجران

در جنوب مانیتوبا شهر بزرگی به نام موردن واقع شده است که جهت پیشبرد اهداف اقتصادی و برطرف کردن کم بود نیرو در مشاغل مورد تقاضا خود، اقدام به جذب نیروهای خارجی می کند. در حال حاظر متقاضیان این دوره از طریق سیستم EOI برگزیده می شوند.

جریان آموزش بین المللی مانیتوبا

جریان آموزش بین المللی  که اختصارا با عنوان IES شناخته می شود. برای متقاضیانی  که از یک دانشگاه مانیتوبایی فارغ التحصیل شده اند ایجاد شده است تا نیاز های صنعتی این استان را بر طرف سازند. در حال حاظر این جریان در سه گروه زیر صورت می گیرد.

 • کارآموزی دانشجویان کارشناسی ارشد
 • دانش جویان کارآفرین
 • اشتغال حرفه ای

مزایای اقامت دائمی کانادا

 • کیفیت بالای زندگی
 • دسترسی به سیستم آموزشی و بهداشتی کانادا
 • حق کار و زندگی در کانادا بدون هیچگونه محدودیت زمانی
 • ایجاد کسب و کار شخصی
 • نرخ پایین جرایم
 • تخفیف های مالیاتی برای شرکت های تازه تاسیس

مزایای شهروندی کانادا

 • دریافت پاسپورت معتبر و سفر به 171 کشور دنیا بدون نیاز به اخذ ویزا
 • فرزندان شما شهروند کانادا محسوب خواهند شد
 • حق رای در انتخابات کانادا
 • امکان استخدامی در مشاغل دولتی
 • اجازه دریافت تابعیت دوگانه

هزینه برنامه استانی مانیتوبا

 • هزینه درخواست اقامت از طریق جریان مهاجرتی نیروی ماهر 500 دلار کانادا
 • هزینه درخواست اقامت از طریق جریان سرمایه گذار تجاری مانیتوبا 2500 دلار کانادا
 • 1040 دلار کانادا جهت دور مجوز و کارت اقامت دائمی
 • هزینه سفارت میانگین 240 دلار کانادا

روند کار برنامه استانی مانیتوبا

در صورت تمایل برای اخذ اقامت دائمی کانادا از طرق برنامه استانی مانیتوبا، موسسه حامی مهاجر قادر است تا به وسیله وکلای مهاجرتی خود در کانادا،  کلیه روند کار را بر عهده بگیرد و توسط مشاورین مهاجرتی شما را از تمامی مراحل پیش رو آگاه سازد.

در ابتدا مشاورین مهاجرتی حامی مهاجر وضعیت شما را جهت واجد شرایط بودن درخواست برنامه مهاجرتی مانیتوبا بررسی کرده و شانس پذیرش شما را اعلام می کنند. سپس برای دریافت ویزای کانادا به شما کمک خواهیم کرد تا چگونه مدارک مورد نظر را جمع آوری و ترجمه کنید. در گام بعدی وکلای مهاجرتی حامی مهاجر وقت سفارت شما را در یکی از کشور های همسایه (یا هر کشور مدنظرتان) دریافت می کنند و با راهنمایی های کامل شما را آماده مصاحبه خواهند کرد و در آخر نیز تا دریافت اقامت دائم و سفر به کانادا موسسه حامی مهاجر همراه و همگام شما خواهد بود.

مالیات در کانادا

تقریبا هر فردی که در کانادا کسب درآمد می کند، ملزم به پرداخت مالیات بر درآمد فدرال است. مالیات بر درآمد در کانادا بصورت تصاعدی است، به این معنی که کسانی که درآمد بیشتری کسب می کنند نرخ مالیات بالاتری نیز پرداخت می کنند. برای اکثر کانادایی ها مالیات بر درآمد فدرال توسط کارفرمایان کسر شده و به طور مستقیم به اداره دارایی کانادا پرداخت می شود.

مالیات بر درآمد در کانادا

 در سال 2019 میزان درآمدهای مشمول مالیات بدین شرح بوده است:

 • درآمد تا مبلغ 46،605 دلار برابر با 15 درصد مالیات
 • درآمد از مبلغ 46،605 تا 93،208 دلار برابر با5 درصد مالیات
 • درآمد از مبلغ 144،489 دلار تا 205،842 دلار برابر با 29 درصد مالیات
 • برای مبالغ بالاتر از 205،842 دلار برابر با 33 درصد مالیات

سایر مالیات های رایج در کانادا

 • نرخ مالیات برشرکت ها برابر با 12.5 درصد
 • نرخ مالیات وارد بر درآمد برابر با 53.7 درصد
 • نرخ مالیات وارد بر فروش 15 درصد
 • نرخ مالیات بر سود سرمایه برابر با 26.7 درصد
 • نرخ مالیات وارد بر سرمایه گذاری 53.7 درصد

درباره کانادا

واحد پول: دلار کانادایی (CAD)

کد ناحیه: 1

قاره: آمریکای شمالی

پایتخت: اتاوا

نوع حکومت: پاداشاهی مشروطه و نظام پارلمانی

زبان  مرسوم: انگلیسی و فرانسوی

جمعیت: 33.680.000 نفر

مساحت: 9583 کیلومتر مربع

کانادا دومین کشور وسیع جهان با مساحت حدود 10 میلیون متر مربع است که از جنوب با ایالات متحده آمریکا هم مرز می باشد. پایتخت این کشور شهر اتاوا است و جمعیت این کشور بالغ بر 37 میلیون نفر تخمین زده می شود.

این کشور به دلیل مزر وسیعی خود با کشور آمریکا بزرگ ترین مبادلات اقتصادی بین المللی را  از آن خود کرده است و همچنین این موضوع سبب شده است تا اقتصاد دولت کانادا را مستحکم تر کند. کشور کانادا توسط دولت های مستقل از هم اداره می‌شود که در مجموع تحت پوشش یک دولت فدرال قرار گرفته اند. طبق آمار حدود 160000 نفر با ملیت ایرانی در کانادا زندگی می‌کنند که این امر باعث شده مهاجرین ایرانی در سرزمین کانادا راحتی های بسیاری داشته باشند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0