20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

برنامه کارآفرینی کبک

برنامه کارآفرینی کبک برای صاحبان و مدیران واجد شرایط کسب و کار، فرصت اخذ ویزای اقامت دائم کانادا را فراهم می‌کند و آنها را قادر می‌سازد تا بتوانند به طور موثر، بیزنسی در حوزه کشاورزی، تجاری یا صنعتی در ایالت کبک ایجاد یا راه‌اندازی نمایند. در سال 2019 ظرفیت برای پذیرش 60 پرونده برای دو زیرگروه باز شد. برنامه سرمایه گذاری کبک در مقاله‌ای جداگانه توضیح داده شده است.

زیر گروه اول

متقاضیانی که در برنامه کارآفرینی کبک ، برای ایجاد کسب و کار به استان کبک می آیند و پروژه آنها از سوی یکی از دانشگاهها یا موسسات موسوم به Enterprise Accelarator  مورد حمایت قرار می‌گیرد. این پروژه ممکن است به تنهایی و یا با همکاری دو نفر دیگر که آنها نیز در این پرونده اقامت می گیرند انجام شود.

زیر گروه دوم

متقاضیانی که برای ایجاد کسب و کارمورد علاقه خود به استان کبک خواهند آمد و کسب و کاری را راه اندازی می‌کنند یا کسب و کار موجود و فعال در کبک را خریداری می‌کنند.

شرایط مورد نیاز برنامه کارآفرینی کبک

همۀ کارآفرینان کبک قبل از پذیرش باید حداقل شرایط زیر را برآورده نمایند.
 • مالکیت دارایی به ارزش 900.000 دلار کانادا توسط خود یا همسرش که از راه قانونی کسب شده باشد. (دارایی بیشتر دارای امتیاز است.)
 • سپرده اولیه و سپرده گارانتی در یک موسسه مالی استان کبک که با آن قرارداد سپرده گذاری امضا کرده باشید.

- متقاضی باید یک بیزینس پلن (طرح توجیحی کسب و کار جدید) با هدف ایجاد یا خرید یک کسب و کار در کبک ارائه دهد و بتواند سهام مدیریت تمام وقت کسب و کار ایجاد شده را به ارزش حداقل 25% به تنهایی یا با همسر خود داشته باشد، سپرده حسن انجام و اجرای بیزینس نزد دولت کبک باید 200.000 دلار کانادا (برای بیزنس در خارج از مونترال) و 300.000 دلار کانادا (برای بیزنس در داخل مونترال) باشد.

- سپردن به مبلغ 200،000 دلار بابت تضمبن تحقق پروژه کسب و کار که پس از تحقق پروژه کسب و کار به شما بازگردانده خواهد شد.

 • اگر از زیرگروه ایجاد کسب و کار اقدام می کنید، می بایست مالک حداقل 25% آن کسب و کار باشید و اگر از زیرگروه خرید کسب و کار موجود در کبک اقدام می کنید، می بایست مالک حداقل 51% آن کسب و کار باشید.
 • دارای 2 سال سابقه مدیریت یک کسب و کار سود آور و قانونی در 5 سال گذشته باشید.
 • در زمان ارسال درخواست، کسب و کار شما بایستی در 5 سال گذشته فعالیت داشته باشد.
 • توجه داشته باشید که شما نمی توانید یک کسب و کاری را که در 5 سال گذشته توسط شخص دیگری به عنوان کارآفرین خریداری شده، خریداری کنید.
 • سایر شرایطی که در ارزیابی متقاضی حائز اهمیت هستند: سن، مدرک تحصیلی، مهارت های زبانی زبان های انگلیسی و فرانسه، توانایی مالی، اقامت در استان کبک، داشتن اعضای خانواده در کبک.

کسب و کار غیرقابل قبول در برنامه کارآفرینی کبک

کسب و کار شما نباید در یکی از فعالیت های اقتصادی زیر فعالیت داشته باشد:
 •  وام های پرداخت دستمزد کارکنان، نقد کردن چک های بانکی یا وام های گارانتی بدهی
 •  توسعه املاک و مستغلات یا کارگزاری در املاک و مستغلات یا بیمه
 • تولید، توزیع یا فروش محصولات یا خدمات جنسی مرتبط با صنعت جنسی از قبیل رقص برهنه یا خدمات ماساژ جنسی

کسب و کار قابل قبول در برنامه کارآفرینی کبک

افرادی که در مشاغل زیر فعال هستند، واجد شرایط انتخاب این برنامه می‌باشند:
 • فعالان بخش کشاورزی، دامداری و باغداری
 • فعالان بخش کتاب، نشر، موسیقی، فیلم و نویسندگان
 • فعالان بخش ورزشی با سوابق ملی یا مدیریتی

پروسه برنامه کارآفرینی کبک

مهاجرت تجاری کبک با یک درخواست نامه شروع می شود تا برای شرکت در برنامه کارآفرین کبک توسط دولت کبک انتخاب شوند. گواهینامه انتخابی کبک یا (CSQ) برای متقاضیان موفق صادر می‌شود. مهاجر احتمالی سپس یک درخواست اقامت کانادا را به دولت کانادا ارائه میدهد. پس از تایید توسط شهروندی و مهاجرت به کانادا (CIC) متقاضی می‌تواند بلافاصله به کبک مهاجرت کند و پس چهار سال و گرفتن وضعیت PR کانادا، برای فرد و خانواده‌اش این موقعیت فراهم می‌شود تا برای شهروندی کانادا درخواست کند، در صورتی که تمام شرایط برنامه کارآفرینی کبک را رعایت کرده باشد.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0