50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

زندگی در کبک

برای اطمینان از یک زندگی موفق در استان کبک، می­توانید از راهنمایی­ های این مقاله کمک بگیرید. اطلاعات تماس با هر آژانس خدماتی را که ممکن است برای شروع زندگی جدید خود در استان کبک و یا در مونترال و یا دیگرشهرهای کبک و مناطق اطراف نیاز دارید، در این راهنما پیدا خواهید کرد.

اطلاعات عمومی در مورد کبک

کبک یک استان منحصر به فرد در کانادا است و به داشتن دموکراتیک، سکولار، کثرت گرایی و زبان فرانسوی مفتخر است. تحقیق در مورد فرهنگ در کبک و آگاهی از زبان فرانسه قبل از ورود، برای شما مفید خواهد بود.

وب سایت رسمی پایتخت ، شهر کبک:  quebecregion.com

مراقبت­های بهداشتی در کبک

این امتیاز برای ساکنین کبک وجود دارد که خدمات درمانی را به صورت رایگان دریافت کنند. شما باید در مراکز بهداشتی و درمانی از کبک (Régie de assurance maladie du Quebec, or RAMQ) ثبت نام کنید. برای اطلاعات بیشتر به سایت www.ramq.gouv.qc.ca  مراجعه کنید.

قبل از ورود به کبک، قبل از واجد شرایط بودن برای دریافت پوشش کامل مراقبت­های بهداشتی، یک دوره انتظار سه ماهه وجود دارد. اطمینان حاصل کنید که بیمه درمانی خصوصی دارید که در این مدت سه ماهه در مواقع اضطراری، شما و خانوادتان را تحت پوشش خود قرار دهد. وقتی برای ثبت نام در کارت مراقبت­های بهداشتی خود اقدام می­کنید، حتماً گواهینامه انتخاب کبک (Certificat de sélection du Québec، همچنین با عنوان CSQ شناخته می­شود) را با خود همراه بیاورید. مهم است که به محض ورود به کبک در این زمینه اقدام کنید.

اشتغال در کبک

برای کار قانونی در استان کبک ، باید شماره بیمه تأمین اجتماعی کانادا (SIN) داشته باشید. به محض ورودتان برای گرفتن کارت SIN خود اقدام کنید تا در اسرع وقت بتوانید شروع به کار کنید. برای کسب اطلاعات کامل در مورد دریافت SIN، به سایت دریافت شماره بیمه تامین اجتماعی در کانادا مراجعه کنید.

ارزیابی مدارک

پس از به دست آوردن شماره SIN خود، مهم است که اعتبار خود را ارزیابی کنید. این کار از این جهت لازم است تا کارفرمایان کانادایی بتوانند مدارک و تجربیات شما را در مقایسه با استانداردهای کانادایی درک کنند. برای اطلاعات در مورد ارزیابی مدارک معتبر خود با مرکز اعتبارهای بین المللی کانادا تماس بگیرید. می توانید به سایت cicic.ca مراجعه کنید.

دریافت مجوز تجارت

اگر در تجارت و کسب و کار مشغول به کار هستید، باید مجوز تجارت کانادا را بگیرید تا تجارت خود را در کبک انجام دهید. سعی کنید با Red Seal، یک سازمان صدور گواهینامه تجارت در سراسر کشور تماس بگیرید. برای جزئیات کامل، به سایت  www.red-seal.ca مراجعه کنید.

سازمان نظارت تجارت

ممکن است کارمندان و متخصصان موظف شوند در یک سازمان نظارتی استان ثبت نام کنند. شما می­توانید براساس حرفه خود سازمان نظارت تجارت را در دفترچه تلفن یا از طریق جستجوی آنلاین پیدا کنید. به عنوان مثال، دندانپزشکان باید سازمان دندانپزشکان کبک را جستجو کنند. اولین نتیجه جستجو انجمن des Chirurgiens دندانپزشکان کبک (www.acdq.qc.ca) است.

دوره های زبان

اگر نیاز دارید مهارت­های زبانی خود را به دو زبان انگلیسی یا فرانسوی بهبود بخشید، برای یک دوره ثبت نام کنید. داشتن توانایی صحبت کردن، درک و نوشتن روان به زبان انگلیسی و فرانسه در کبک ضروری است. اگر لازم است مهارتهای فرانسوی و انگلیسی خود را بهبود ببخشید، حتماً قبل از آمدن به کبک تحصیل را شروع کرده و بلافاصله پس از ورود به یک دوره ثبت نام کنید. فرانسوی زبان رسمی کبک است، بنابراین مهم است که شما توانایی متوسطی در صحبت، خواندن و درک زبان فرانسوی داشته باشید. تعداد بیشماری از سازمان­های خدمات مهاجرین و جامعه و همچنین مؤسسات آموزشی که دوره­های آموزش زبان فرانسه را ارائه می­دهند وجود دارد که برخی از آنها بدون هزینه برای تازه واردان است. برای اطلاعات بیشتر با سازمان­های موجود در فهرست زیر تماس بگیرید.

نکته: علاوه بر گذراندن دوره­ها، تماشای تلویزیون به زبان فرانسوی، خواندن روزنامه­های فرانسوی و دوستی با همسایگان فرانسوی زبان، راه­های خوبی برای کمک به شما در یادگیری زبان در هیچ زمان نیست!

آماده سازی رزومه کاری

قبل از شروع جستجوی کار در کانادا، اطمینان حاصل کنید که رزومه شما به روز بوده و برای دقت و صحت آن خطاهای هجی و گرامری آن را به دقت بررسی کنید. در کبک، ممکن است مهم باشد که رزومه خود را به دو زبان فرانسه و انگلیسی ترجمه کنید. بسیاری از سازمان­های ارائه دهنده خدمات مهاجرت، خدمات نوشتن و پوشش نامه­های رزومه را برای کمک به شما در این زمینه ارائه می­دهند. دایرکتوری زیر را ببینید.

در جستجوی شغل

چندین موتور جستجوی آنلاین محبوب برای مرور پست­های شغلی و یافتن کار در کانادا وجود دارد. محبوب­ترین آنها شامل Craigslist (montreal برای مونترال و www.quebec.craigslist.ca برای کبک)، () و بانک کار دولت کانادا (jobbank).

توجه: پیدا کردن کار می­تواند به زمان نیاز داشته باشد، بنابراین در حالی که به دنبال اشتغال هستید، باید توانایی حمایت مالی از خود را داشته باشید.

نکته: آیا در یافتن کار مشکل دارید؟ با کار داوطلبانه تجربه کار کانادایی را بدست آورید! کار داوطلبانه راهی عالی برای درگیر شدن در جامعه جدید خود، بهبود مهارت های زبانی شما و به دست آوردن تجربه کار و حضور در کار سازمان­های کانادایی است. فرصت­های داوطلبانه بیشتر از طریق مراکز جامعه یا روزنامه محلی در دسترس هستند.

امور مالی در کبک

در اولین روزهایی که وارد کبک می­شوید ، توصیه می شود در یک بانک محلی یا یک موسسه مالی حساب کاربری خود را باز کنید. بانک­های محبوب در کانادا شامل:

  • HSBC
  • اسکاتا بانک
  • رویال بانک کانادا (RBC)
  • بانک مونترال(BMO)
  • بانک تجارت امپریال کانادا (CIBC)
  • بانک ملی کانادا
  • بانک Desjardins

 می­توانید با جستجوی آنها در اینترنت، اطلاعات تماس در مورد این بانک­ها را بیابید، یا می­توانید به سادگی به شعبه محلی بروید و از آنها سؤال کنید. با مشاور مالی در موسسه بانکی خود ملاقات کنید، بنابراین آنها می­توانند در سازماندهی امور مالی خود در کانادا به شما کمک کنند، اطلاعاتی در مورد تأمین اعتبار خرید خانه و اتومبیل به شما ارائه دهند، از پرداخت هزینه تحصیلات بیشتر برای خود یا اعضای خانواده خود مطلع شوید، و در مورد آمادگی مالی برای بازنشستگی به شما راهنمایی­هایی ارائه کنند. برای کسب اطلاعات کلی در مورد امور بانکی و مالی در کبک و دیگر مناطق کانادا، به وب سایت انجمن بانکداران کانادا به آدرس انجمن بانکداران کانادا مراجعه کنید.

مدرسه و آموزش در کبک

کودکان زیر 18 سال باید برای مدرسه ثبت نام کنند. تحصیل به طور کلی از چهار یا پنج سالگی شروع می­شود. بیشتر کودکان تا پایان دوره دبیرستان، به طور کلی در سن 18 سالگی در مدرسه حضور دارند.

سیستم مدارس دولتی کبک به طور کلی به چهار سطح ابتدایی، راهنمایی، CEGEP (Collège d'enseignement عمومی و حرفه­ای به زبان فرانسه، یا کالج عمومی و آموزش حرفه­ای به زبان انگلیسی) و متوسطه، کالج یا دانشگاه تقسیم می­شود. اگرچه ضوابط آموزش توسط دولت استان تنظیم می­شود، برخی از مدارس خصوصی ممکن است سطح نمرات خود را به طور متفاوتی ترتیب دهند. سال تحصیلی برای کلیه مقاطع تحصیلی از ماه سپتامبر آغاز می­شود و تا ژوئن برای دانش آموزان مقدماتی و متوسطه برگزار می­شود. برای دانشجویان دانشگاه و دانشجویان، سال تحصیلی به طور کلی در آپریل یا ماه مه به پایان می­رسد. تعطیلات استاندارد شامل تعطیلات کریسمس و سال نو در ماه دسامبر و ژانویه و یک تعطیلات بهاری در مارس یا آپریل است. دانش آموزان حق دارند تعطیلات مذهبی را رعایت کنند. تعطیلات اضافی توسط هیئت مدیره مدرسه مشخص می­شود. برای کسب اطلاعات در مورد ثبت نام با هیئت مدیره مدرسه محلی در محله خود تماس بگیرید. کبک محل زندگی چندین دانشگاه و دانشکده­های معتبر دانشگاهی است. برای کسب اطلاعات کامل در مورد آموزش پس از دوره متوسطه، به راهنمای مطالعه در کانادا مراجعه کنید.

اخذ گواهینامه رانندگی در کبک

اگر قصد اجاره، لیزینگ یا خرید ماشین را دارید، باید مجوز رسمی راننده کبک را داشته باشید. شما باید در Société de l '€ ™ assurance Automobile du Quebec ثبت نام کنید. در این خصوص می توانید به سایت saaq.qc.ca مراجعه نمایید.

توجه: هر وسیله نقلیه و راننده باید دارای بیمه باشند. با یک بیمه محلی تماس بگیرید تا قبل از رانندگی به درستی برای بیمه اقدام کرده باشید. Société de l'assurance Automobile du Quebe به نشانی بیمه موتور و اتوموبیل در کبک کانادا دارای یک سری آزمون­ها است که به شما کمک می­کند تا در ملزومات رانندگی در کبک اطلاعات بیشتری کسب کنید.

مسکن در کبک

چندین گزینه مختلف مسکن در سراسر کانادا وجود دارد. اگر قبلاً از شهر جدید خود بازدید نکرده­اید، بهتر است هنگام ورود به شهر، آپارتمان موقت را اجاره کنید و یا یک نماینده املاک را برای انجام مراحل مسکن انتخاب کنید که مشاوره آگاهانه­ای را در مورد بهترین مناطق به شما ارائه دهند. برای شما و خانواده تان این مسئله باید مهم باشد که قبل از تصمیم گیری در مکانی برای زندگی، خانواده خود، محل کار، امور مالی را در نظر بگیرید.

انواع رایج مسکن در کبک

ساختمان­های آپارتمانی ساختمان­های بزرگ و چند واحدی هستند که متعلق به یک شخص یا شرکت است که در آن هر یک از ساکنین واحدی را اجاره می­کنند. آپارتمان­های استودیویی یا کارشناسی به طور کلی یک اتاق با آشپزخانه و حمام است و فقط برای یک نفر مجزا مناسب است. آپارتمان­های بزرگتر می­توانند خانواده­ها را در خود جای دهند زیرا دارای اتاق خواب و فضای زندگی بیشتری هستند.

نکته: در کبک، آپارتمان­ها بر اساس اندازه اتاق نام گذاری می­شوند، نه به عنوان مقیاس مربع همانند دیگر مناطق کانادا. در زیر تعداد اتاق­ها و حمام­های موجود در آپارتمان را نشان داده شده است:

حیوانات خانگی

اگر خانه خود را اجاره می­کنید یا در یک آپارتمان زندگی می­کنید، مهم است که قبل از جابجایی با حیوان خانگی خود یا خرید یک حیوان خانگی، اطمینان حاصل کنید که به طور قانونی حضور حیوانات خانگی در محل مجاز هست یا خیر. برای اطمینان از قانونی بودن حیوان شما در کبک، لازم است آئین نامه­های شهر را بررسی کنید.

چه کالاهایی را می­توان به کانادا آورد؟

کانادا در مورد آنچه می­توان و نمی­توان وارد کشور شود، قوانین سختگیرانه­ای دارد. مقررات مربوط به مواد غذایی، الکل، محصولات نیکوتین، گیاهان، حیوانات، اتومبیل و سایر محصولات وجود دارد. برای جلوگیری از بروز مشکلات، حتماً از قبل بررسی کنید که چه چیزی مجاز به ورود به کانادا نیست و همچنین برای ورود موارد خاص به کشور باید چه روش­هایی را دنبال کنید.

 

برای تماس درمورد اتومبیل

برای تماس درمورد حیوانات و مواد غذایی

سازمان

حمل و نقل کانادا

آژانس بازرسی مواد غذایی کانادا بهداشت، حیوانات، کشاورزی کانادا

آدرس

Place de Ville, Tower C
330 Sparks Street
Ottawa, Ontario K1A 0N5

59 Camelot Drive
Neapean, Ontario K1A 0Y9

شماره تماس

(613) 990-2309

(613)225-2342 (ext:4629)

سایت

https://tc.canada.ca/en/road-transportation

 

Canadian Food Inspection Agency

 

 

آب و هوا در کبک

بیشتر شهرهای کانادا از تابستان­های بسیار گرم برخوردارند که دمای هوا می­تواند بالاتر از 30 درجه سانتیگراد باشد. با این حال، تقریباً در تمام مناطق کانادا در زمستان هوا می­تواند بسیار سرد شود، به صورتی که درجه حرارت می­تواند به زیر -20، حتی -30 درجه سانتیگراد برسد. اطمینان از آمادگی برای هوای سرد بسیار مهم است. لباس گرم زمستان از جمله ژاکت، ژاکت زمستانی، چکمه، کلاه، روسری و دستکش به هراه داشته باشید. اگر در زمستان لباس گرم نپوشید، می­توانید مریض شوید و یا نیش یخ بزنید. نیش یخ زدگی صدمات شدیدی به پوست می­زند که در اثر قرار گرفتن در معرض باد در زمستان ایجاد می­شود. کبک یک استان از کانادا است که بارش برف زیادی را تجربه می­کند، بنابراین خود را تا حد امکان آماده کنید.کانادایی­ها در صورت بروز شرایط اضطراری شمع و کبریت، پتو گرم ، چراغ قوه، کمک­های اولیه و بیل کوچک برفی را در اتومبیل­ها و خانه های خود نگه می­دارند. در کبک، ماشین شما باید لاستیک مخصوص زمستان را به منظور رانندگی قانونی و با اطمینان در زمستان داشته باشد. مطمئن باشید که بین 15 دسامبر و 15 مارس ماشین شما به لاستیک­های زمستانی (نه لاستیک­های "همه فصل") مجهز شده است، در غیر این صورت جریمه دریافت خواهید کرد. مقررات تایرهای زمستانی در کبک را در سایت https://saaq.gouv.qc.ca/ مرور کنید.

اولین ورود به کبک

Ministère de l '€ ™ Immigration and des communautes Culturelles (MICC) یک نهاد دولتی است که به تازه واردان کمک می­کند تا زندگی خود را در کبک شروع کنند. هنگامی که برای اولین بار به کبک می رسید، از دفتر MICC یا پیشخوان کمک در هر فرودگاه اصلی بازدید کنید. آنها با ترتیب قرار ملاقات با یک نماینده پشتیبانی می­توانند به شما کمک کنند و شخصاً به هر سؤالی که دارید پاسخ می­دهند.

دوچرخه سواری یک فعالیت بسیار محبوب در کبک است، هم برای لذت و هم برای جامعه درون شهری. انجمن دوچرخه سواری کبک (Vélo Québec) برای ساختن مسیرهای دوچرخه سواری ایمن از جمله مسیرهای گسترده دوچرخه در شهرهای بزرگ مانند مونترال و کبک به نام les Route Vert با شهرها و استان همکاری کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ولو کبک، به وب سایت: www.velo.qc.ca مراجعه کنید.

خدمات اورژانس در کبک

در شرایط اضطراری، 911 را شماره گیری کنید. وقتی 911 را شماره گیری می­کنید، با یک اپراتور متصل می­شوید و در صورت لزوم، خدمات اضطراری را به مکان شما اعزام می­کنند. در شرایط غیر اضطراری، اگر فقط به پلیس احتیاج دارید، می توانید شماره­های تماس با شهرهای بزرگ را در زیر پیدا کنید:

  • پلیس مونترال:  (514) 280-2222
  • پلیس شهر کبک: (418) 641-6285, (418) 641-6292, (418) 641-6118, or (418) 641-6060

فهرست سازمان­های ارائه دهنده خدمات مهاجرین محلی در کبک

اطلاعات تماس با دفتر مهاجرت کبک در خارج از کشور را می­توانید در سایت وزارتخانه­های فرهنگ و ارشاد فرهنگسراها مشاهده کنید: https://www.quebec.ca/en/immigration

سازمان­ها یا مؤسساتی که دوره های فرانسوی را در کبک ارائه می­دهند (شرایط ورود، ثبت نام، طول دوره­ها، ابزارهای تدریس، مکان، برنامه، کمکهای مالی و غیره)

 

خدمات مهاجرت و کبک واقع در نزدیکی محل زندگی شما - اطلاعات تماس موجود در وب سایت https://www.quebec.ca/en/immigration

آموزش آنلاین - موسسات آموزشی، منابع ، دوره­های ارائه شده و هزینه­های ثبت نام

:  www.teluq.ca

Le-Formateur / پورتال برای آموزش آنلاین (رایان­ها و زبان­ها) توسط 16 CEGEP در کبک داده شده است: https://www.lc-formateur.com/

 

اطلاعات در مورد مناطق کبک و شهرهای اصلی

خدمات مهاجرت و کبک واقع در نزدیکی محل زندگی شما - اطلاعات تماس موجود در وب سایت  https://www.quebec.ca/en/immigration

سایتهای دیگر برای بازدید از مناطق و شهرهای اصلی کبک

پرتال­های منطقه­ای:

پورتال دولتی کبک کانادا

وزارت امور شهرداری ها و مسکن کبک کانادا 

وب سایت معرفی مکان های گردشگری و تفریحی کبک کانادا 

اطلاعات و کمک به شما برای یافتن مکانی برای زندگی

وب سایت Ministère de l '€ ™ مهاجرت و فرهنگ عمومی فرهنگسراها: فراهم کردن مسکن در کبک کانادا

خدمات مهاجرت و کبک واقع در نزدیکی محل زندگی شما - اطلاعات تماس موجود در وب سایت  www.quebec.ca/en/immigration

سازمان­های جامعه که به مهاجران جدید کمک می­کنند - اطلاعات تماس با وب سایت MICC موجود است: www.quebec.ca/en/immigration

اطلاعات در مورد حقوق و مسئولیت های صاحبخانه و مستاجر

حقوق و تعهدات موجر و مستاجر در کبک کانادا

شرکت وام و مسکن کانادا: وب سایت وام و مسکن کانادا

اطلاعات در مورد حقوق بشر و حقوق جوانان

کمیسیونdes droits de la personne et des droits de la jeunesse : www.cdpdj.qc.ca

سلب مسئولیت: این راهنما تلفیقی از اطلاعات از منابع متعدد است. اگرچه این اطلاعات به طور مرتب حفظ و به روز می­شود، اما موسسه حقوقی کمپل، کوهن مسئولیتی درباره­ی اطلاعاتی را که ممکن است تغییر کرده باشد ندارد. این یک سند دولتی نیست و نه دولت­های فدرال و نه استان در ساخت این راهنما دخیل نبودند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0