20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی آلبرتا

مهاجرت به کانادا از جمله مباحثی می‌باشد که توجه اکثر متقاضیان مهاجرت را به خود معطوف کرده است. مهاجرت به کانادا بر اساس مؤلفه شایستگی و سرمایه دسته بندی می‌شود و این دو مؤلفه باعث ایجاد زیر بخش‌ها و تنوع روش‌های مهاجرتی تا 62 مورد را شامل شده است که در بخش‌های فدرال و استانها به روشهای مختلف در حال انجام و تحولی روزمره است. در این مقاله، مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی آلبرتا را بررسی می کنیم.
همچنین برای اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت، می توانید به مقاله روش های مهاجرت به کانادا مراجعه نمایید.

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی آلبرتا 

آلبرتا واقع در غرب کانادا یکی از سریع‌ترین و پویاترین اقتصادهای رو به رشد در کانادا را دارد. از این رو دولت آلبرتا برای پیشرفت بیشتر و تامین نیروی کار ماهرِ لازم، برنامه‌ای تحت عنوان AINP  با همکاری اداره مهاجرتی وشهروندی دولت کانادا CIC تدارک دیده است. متقاضیان واجد شرایط و برگزیده به همراه خانوادۀ خود می‌توانند برای دریافت اقامت دائم اقدام کنند. از طریق برنامه استانی آلبرتا ، متقاضیان با ترکیبی مناسب از مهارت‌ها و تجربه کاری مورد نیاز استان می‌توانند گواهینامه اقامت استانی آلبرتا را دریافت کنند. برنامه استانی آلبرتا (AINP) شامل برنامه های مهاجرتی زیر است: 
 • فرصت شغلی
 • اکسپرس اینتری
 • کشاورزان خویش فرما

برنامه استانی آلبرتا از طریق فرصت شغلی

 AOS برای شاغلین غیر کانادایی که در آلبرتا مشغول کار هستند و افرادی که از یکی از موسسه های آموزش عالی معتبر آلبرتا فارغ التحصیل شده اند، مسیر خیلی خوبی برای دریافت اقامت دایم کاناداست. متقاضیان برنامه ی فرصت آلبرتا، باید پیشنهاد کاری (job offer) از یکی از کارفرمایان کانادا داشته باشند. این پیشنهاد شغل الزاما لازم نیست مربوط به یک شغل تخصصی باشد و اکثر مشاغل واجد شرایط هستند.

افراد واجد شرایط برنامه فرصت شغلی

این روش برای دو گروه افراد مناسب است و استفاده می شود:
- کارفرمایان آلبرتایی که قصد استخدام نیروی کار خارجی در مشاغل تمام وقت و دائم را دارند، در صورتی که در پیدا کردن نیروی کار مناسب آلبرتایی و یا کانادایی در این شغل دچار مشکل شده اند.
- نیروهای کاری که دارای پیشنهاد کاری تمام وقت و دائم از یک کارفرمای آلبرتایی هستند و می خواهند در این استان زندگی و کار کنند.

شرایط برنامه استانی آلبرتا از طریق فرصت شغلی

به جز پیشنهاد کار از کارفرمای کانادایی شرایط و الزامات دیگری نیز برای این برنامه استانی آلبرتا وجود دارد: 
 • متقاضیان باید چه در زمان اپلای کردن و چه در زمان بررسی و ارزیابی درخواستشان، وضعیت اقامت موقت معتبر داشته باشند و فقط در خود استان آلبرتا در حال کار یا تحصیل باشند. 
 • متقاضیان باید با استفاده از یکی از تست های به رسمیت شناخته شده ی دولت آلبرتا، مهارت خود در یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسه را با حد نصاب سطح بالاتر از CLB 4 اثبات نمایند.
 • متقاضیان در زمان اپلای برای برنامه مهاجرتی آلبرتا باید حداقل مدرک فارغ التحصیلی از یکی از دبیرستان های کانادا (دیپلم) داشته باشند و یا اگر در کشور خودشان دبیرستان را گذرانده اند مدرک معادل دیپلم را داشته باشند. 
 • متقاضیان باید در کار فعلی خود در استان آلبرتا طی 18 ماه اخیر، حداقل 12 ماه سابقۀ کار تمام وقت یا ظرف 30 ماه اخیر در کار فعلی خود در کانادا یا خارج از آن، 24 ماه سابقه ی کار داشته باشند (این سابقه کار می‌تواند ترکیبی از سوابق کسب شده در آلبرتا، در استان دیگر کانادا یا در خارج از کشور باشد)

 

برنامه استانی آلبرتا از طریق اکسپرس اینتری        

اکسپرس اینتری  یک فرایند تمام الکترونیکی شامل دولت فدرال، دولت های استانی و کارفرمایان کانادایی است. استان آلبرتا از ابتدای 2018 وارد برنامه ی اکسپرس اینتری شد. این به این معنا است که استان آلبرتا برای انتخاب واجدین شرایط برای اقامت دائم از بانک اطلاعاتی اکسپرس اینتری  مربوط به سازمان مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا نیز استفاده می‌کند و بخشی از سهمیه اختصاص یافته به برنامه ی مهاجرت استانی آلبرتا (AINP)  را به بانک اطلاعاتی اکسپرس اینتری اختصاص می‌دهد. این تغییر باعث راحت‌تر شدن فرآیند، کمتر شدن زمان انتظار و عادلانه‌تر شدن روند درخواست‌ها برای متقاضیانی که قصد اقامت دائم در آلبرتا دارند می‌شود. 

برنامه مهاجرتی کشاورزان خویش فرمای آلبرتا

این برنامه به متقاضیانی که سابقه و تجربه در زمینه کشاورزی و هم چنین سرمایه شخصی لازم برای شروع به بیزینس مربوط به کشاورزی را دارند، اجازه ی تاسیس مزرعه و به دنبال آن اقامت دائم آلبرتا را میدهد. متقاضیان موفق از بین مالکان و مدیران مزرعه‌ها هستند که قصد دارند در آلبرتا زندگی کنند و کسب و کار کشاورزی خود را راه اندازی و مدیریت کنند. AINP برای گزینش متقاضیان این دسته با سازمان کشاورزی و توسعه روستایی و جنگلداری آلبرتا همکاری می‌کند. برای استفاده از این برنامه استانی برای مهاجرت به آلبرتا در این جریان، افرادی که قصد ایجاد یک تجارت کشاورزی در آلبرتا را دارند، باید مهارت‌های مدیریت مزرعه و منابع مالی کافی را برای سرمایه گذاری در یک کسب و کار کشاورزی اولیه در آلبرتا نشان دهند. معیارهای واجد شرایط بودن برنامه  کشاورزان خویش فرما به شرح زیر است.

شرایط لازم برنامه مهاجرتی کشاورزان خویش فرما

متقاضی می بایست مهارت های خود را در اداره و مدیریت مزرعه را با ارائه مدارک زیر ثابت کند: 
 • اسناد و مدارک مالی کسب و کار مزرعه خود
 • اسناد و مدارک تحصیلات، آموزش و سابقه کار خود
 • طرح و برنامه پیشنهادی برای سرمایه گذاری در زمینه مزرعه داری در آلبرتا
 • ارائه مدارک لازم برای اثبات تمایل و درخواست یک موسسه مالی کانادایی برای سرمایه گذاری در برنامه  پیشنهادی متقاضی
 • متقاضی برای این برنامه استانی آلبرتا می‌بایست توانایی مالی کافی برای توسعه یک برنامه کشاورزی پایدار داشته باشد. یعنی فرد متقاضی باید حداقل قادر به سرمایه گذاری 500،000 دلار کانادا در زمینه کشاورزی در آلبرتا باشد و با ارائه اسناد و مدارک نشان دهد که حداقل 500  هزار دلار کانادا دارایی خالص دارد. 500،000 دلار کانادا حداقل سرمایه لازم برای این برنامه مهاجرتی است. ممکن است  متقاضی برای اثبات توانایی سرمایه گذاری به مبلغ بیشتری نیاز داشته باشد. 
 • متقاضی باید در زمینه محصولات اولیه کشاورزی در آلبرتا سرمایه گذاری کند و با مدارک مستند طرح و پلن بیزینسی پیشنهادی خود و هدفش از این سرمایه گذاری را ارائه دهد. درخواست‌هایی که به رشد اقتصادی آلبرتا در زمینه صنایع غذایی و کشاورزی بیشتر کمک می‌کنند به سایر درخواست‌ها اولویت دارند.
 • شرکت در یک مصاحبه حضوری با یکی از اعضای دولت آلبرتا که تعیین کننده شایستگی متقاضی برای کسب برنامه استانی آلبرتا است.

افراد غیر واجد شرایط این برنامه

افرادی که نمی‌توانند برای این برنامه مهاجرتی کشاورزان خویش فرمای آلبرتا درخواست دهند:
• متقاضیان پناهندگی یا افرادی که درگیر درخواست تجدید نظر فدرال و یا فرآیند حذف هستند.
• پرستاران خانگی که در حال حاضر ساکن کانادا هستند. 
• کارگران موقت خارجی که در حال حاضر در استانی به غیر از آلبرتا در حال زندگی و کار هستند.
• دانشجویان بین المللی که در کانادا تحصیل می‌کنند و به عنوان بخشی از برنامه  تحصیلی خود، به عنوان کارآموز کار می‌کنند. 
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0