20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

زندگی در انتاریو

در این مطلب تمامی اطلاعات مربوط به زندگی در انتاریو به صورت روزانه، هفتگی و حتی ماهانه درباره استان انتاریو کانادا توضیح داده شده است. همچنین جهت اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت رسمی انتاریو مرتبط با مهاجرت به آدرس  www.ontarioimmigration.ca مراجعه فرمایید.

مراقبت های بهداشتی در انتاریو

تمامی نهاد های پزشکی انتاریو تحت نظارت و پوشش "طرح بیمه سلامتی انتاریو" (OHIP) واقع شده است. چنانچه قصد سفر به این استان و زندگی در انتاریو را دارید برای دریافت کارت OHIP خود اقدام نمایید تا مطمئن شوید که به محض ورود به کانادا این کارت را دریافت خواهید کرد. با دریافت این کارت شما از امتیازات بهداشتی عمومی انتاریو بهره مند خواهید شد. صدور این کارت یک بازه زمانی 3 ماهه را در بر می گیرد. توجه داشته باشید که برای واجد شرایط شدن از کارت OHIP، شما باید حداقل 153 روز از 6 ماه اول اقامت خود را در انتاریو حضور داشته باشید. جهت دریافت این کارت به پایگاه رسمی بهداشت دولت کانادا  مراجعه فرمایید.

اشتغال به کار در انتاریو

چنانچه مایل هستید هنگام اقامت در انتاریو در اسرع وقت مشغول به کار شوید، به نکات زیر توجه فرمایید.

 • جهت دریافت کد بیمه اجتماعی خود (SIN) اقدام فرامایید. برای دریافت این کد و اطلاعات مربوطه به آدرس www.servicecanada.gc.ca/en/sc/sin مراجعه کنید.
 • دریافت گواهی خارجی برای هم ارزی کانادا بسیار مهم است. دریافت این گواهی یکی از مهم ترین اقدامت پیش از اشتغال به کار در انتاریو محسوب می شود. چرا که با دریافت این گواهی شما اطلاعات مورد نیاز جهت اشتغال یافتن را کسب خواهید کرد. این گواهی را می توان از طریق ارتباط با مرکز اعتبارات بین المللی کانادا تهیه کرد. به وب سایت آنها به آدرس www.cicic.ca مراجعه کنید.
 • چنانچه شما خواهان فعالیت در امور فنی هستید، ملزم به دریافت گواهی صلاحیت خواهید شد. این امکان وجود دارد که شما تجربه و مهارت کافی در حرفه خود داشته باشید و در اسرع وقت گواهی صلاحیت خود را کسب کنید. اما چنانچه تجارب شما کافی با استاندارد های انتاریو نباشد، جهت اخذ گواهی صلاحیت خود باید در یک آزمون کتبی شرکت نمایید.
 • بسیار حائز اهمیت است که شما مسلط به یکی از زبان های فرانسوی یا انگلیسی باشید. آموزشگاه های بسیاری در سرتاسر انتاریو خدماتی جهت یادگیری زبان فرانسوی (FLS) یا انگلیسی (ESL) به عنوان زبان دوم ارائه می دهند. جهت گذراندن دوره های یکی از این دو زبان می توانید به آدرس www.ontarioimmigration.ca/en/learn  مراجعه کنید تا از آموزشگاه های واقع در نزدیکی محل اقامت خود در انتاریو آگاه شوید.
 • بنیاد Maytree یک موسسه خیریه است که به افراد واجد صلاحیت در حرفه خود کمک می کند تا در زمینه کاری خود در اسرع وقت مشغول به کار شوند. همچنین این موسسه بورسیه ای جهت هزینه های اخذ گواهی و آموزش های اضافی متقبل می شود. جهت مطلع شدن از واجد شرایط بودن در Maytree به وب سایت این موسسه به آدرس www.maytree.com مراجعه فرمایید.
 • دولت انتاریو نیز به تازه واردان این استان خدماتی ارائه می دهد تا این افراد در زمینه ای که تخصص دارند در اسرع وقت مشغول به کار شوند. جهت آگاهی از این امر به آدرس www.211toronto.ca/topic مراجعه نمایید.
 • Global Experience انتاریو به متخصصان خارجی کمک می کند تا با ارائه خدمات ارزیابی و ترجمه، ارجاع و آموزش مجدد، در منزل جدید خود در انتاریو کارشان را در اسرع وقت آغاز کنند. جهت مشاوره با شماره (416) 327    9694  تماس بگیرید.
 • اتباع خارجی شاغل درزمینه های پزشکی نیز بهتر است با IMG-Ontario  در ارتباط باشند، تا ارزیابی های لازم صورت گرفته و آموزش و گواهی کار در انتاریو را کسب کنند. برای اطلاعات بیشتر به آدرس www.ontarioimgschool.com مراجعه فرمایید.
 • Employment Ontario یک نهاد کارگذاری دولتی است. این نهاد به افراد که خواهان اشتغال به کار درانتاریو هستند کمک می کند تا در حرفه خود تجارب شخصی مورد نیاز را کسب نمایند. برای اطلاعات بیشتر با شماره 1-800-387-5656 تماس بگیرید.
 • چنانچه شما علاقمند به تاسیس یک کسب و کار کوچک هستید. مرکز کسب و کارهای کوچک انتاریو که یک موسسه دولت محور است به شما کمک خواهد کرد تا به هدف خود دست یابید. جهت اطلاعات بیشتر به آدرس  https://www.ontario.ca/page/small-business-enterprise-centre-and-community-based-provider-locations مراجعه فرمایید.

با پیروی از نکات فوق می توانید اطمینان حاصل نمایید که شما آماده اشتغال به کار در انتاریو می باشید. همچنین تمامی اتباع خارجی که چه به صورت موقت و چه به صورت دائم در کانادا اقامت دارند باید مجوز کار خود را دریافت کرده باشند.

امور مالی در انتریو

توصیه می شود به محض ورود و زندگی در انتاریو یک حساب در بانک محلی یا موسسه مالی باز کنید. بانک های مطرح در انتاریو عبارتند از:

 • HSBC
 • رویال بانک کانادا (RBC)
 • سوشا بانک
 • مونترال بانک (MBO)
 • TD کانادا Trust
 • امپریال بانک کانادا (CIBC)

همچنین جهت امور مالی و  اطلاعات عمومی مربوط به بانک های انتاریو و سایر بانک های کانادا می توانید به وب سایت www.cba.ca مراجعه فرمایید.

واحد های پول کانادا عبارتند از سنت و دلار ( هر 100 سنت معادل با 1 دلار است )

 • 1 سنت در کانادا پنی خوانده می شود (توجه : پنی  در معاملات تجاری دیگر استفاده نمی گردد)
 • 5 سنت در کانادا نیکل خوانده می شود
 • 10سنت در کانادا دایم خوانده می شود
 • 25 سنت در کانادا کوآرتر خوانده می شود
 • 1 دلار در کانادا لُنی خوانده می شود
 • 2 دلار در کانادا تُنی خوانده می شود

 وجه نقدی (اسکناس) در کانادا در واحد های 5 دلاری، 10 دلاری، 20 دلاری، 50 دلاری و 100 دلاری قابل یافت هستند. جهت مقیاس ارزش مالی کشور خود با کانادا می توانید به یک بانک محلی مراجعه فرمایید یا از وب سایت های تبدیل واحد مالی مانند www.xe.com استفاده کنید. همچنین پر استفاده ترین نوع تراکنش و معامله در کانادا عبارتند از وجه نقد، چک، دبیت کارت و کارت اعتباری. چنانچه شما فرزندان زیر 18 سال دارید می توانید از سرویس Child Tax Benefit بهره مند شوید. جهت اطلاعات بیشتر با شماره  1-800-959-2221تماس بر قرار کنید یا به وب سایت  www.cra.gc.ca مراجعه فرمایید.

تحصیلات در انتاریو

در انتاریو تمامی کودکان زیر 18 سال باید در مدارس نام نویسی کرده و به طور تمام وقت مشغول به تحصیل شوند. به طورعمومی کودکان از سن 4 یا 5 سالگی تحصیلات خود را آغاز می کنند و باید حداقل تا مقطع  راهنمایی به تحصیل بپردازند. نظام آموزش و پرورش در انتاریو به سه بخش تقسیم می شود که عبارتند از: ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان ( یا همچنین کالج و دانشگاه). این امکان وجود دارد که بعضی از مدارس دولتی و خصوصی در انتاریو در سطوح متفاوتی آموزش های خود را ارائه دهند. اگرچه در تمامی مدارس، استاندارد هایی توسط دولت کانادا مقرر شده است. در سیستم آموزشی کانادا مدارس وقف عام و مدارس کاتولیک در مقاطع مختلف تاسیس شده است. جهت تکمیل اطلاعات به وب سایت  www.edu.gov.on.ca مراجعه فرمایید. سال تحصیلی در تمامی مقاطع از ماه سپتامبر آغاز شده و مقاطع ابتدایی و راهنمایی در ماه ژوئن و مقاطع بالاتر (دانشگاه و کالج) در ماه آپریل به پایان می رسد. برای نام نویسی در مدارس در اسرع وقت اقدام نمایید چرا که امکان دارد تا زمان ثبت نام شدن شما چندیدن ماه طول بکشد.

نام مدرسه

وب سایت

شماره تماس

مدارس منطقه ای تورنتو

www.tdsb.on.ca

(416) 397-300

مدارس منطقه ای کاتولیک تورنتو

www.tcdsb.org

(416) 222-8282

مدارس منطقه ای اوتائو

www.ocdsb.ca

(613) 596-8211

مدارس منطقه ای کاتولیک اوتائو

www.ocsb.ca

(613) 224-222

توجه: همچنین مدارس وقف عامی که زبان اول آن ها براس تدریس فرانسوی است برای کودکان و خانواده های فرانسوی زبان واقع شده اند.

تعطیلات رسمی در کانادا عبارتند از: تعطیلات کریسمس و سال نو در ماه ژانویه و دسامبر، تعطیلات بهاره که در ماه آپریل یا مارچ واقع شده اند و سایر تعطیلات رسمی که در طول سال رخ می دهد. همچنین دانش آموزان این حق را دارند که در تعطیلات مذهبی خود غیبت کنند.

اخذ گواهی نامه در انتاریو

در صورتی که شما تمایل به خرید، کرایه خودرو در انتاریو را داشته باشید، موظف به اخذ گواهی نامه رسمی استان انتاریو هستید. یک گواهی نامه خارجی تنها به مدت 60 رو پس از ورود به کانادا اعتبار دارد و چنانچه متقاضی تمایل به رانندگی در انتاریو را داشته باشد باید گواهی نامه رانندگی کانادا را اخذ کنید. وزارت حمل و نقل کانادا یک دوره سه گانه جهت اخذ گواهی نامه تعین کرده است. سپری کردن این دوره ها حداقل 20 ماه به طول می انجامد. این دوره ها شامل کلاس های کتبی، ارزیابی بینایی و آزمون های رانندگی می شود. همچنین تمامی متقاضیان باید حداقل 16 سال داشته باشند. برای اطلاعات بیشتر به وب سایت  www.ontario.ca/driving-and-roads مراجعه کرده یا با شماره 1.800.387.3445 تماس بگیرید. بعضی از گواهی نامه های خارجی می توانند مستقیما به گواهی نامه کانادا تبدیل شوند. اما اکثریت دارندگان گواهی نامه خارجی موظف هستند تا در دوره های ذکر شده شرکت نمایند تا گواهی رانندگی انتاریو را دریافت نمایند.

توجه: تمامی وسایل تقلیه باید بیمه شده باشند. بنابراین قبل از رانندگی جهت بیمه خودرو خود با یک شرکت بیمه تماس بر قرار کنید.

سکونت در انتاریو

اگر تاکنون به شهر جدید خود مراجعه نکرده اید، بهترین گزینه پیش روی شما اجاره کردن یک آپارتمان مسکونی به صورت موقت است.  با این کار شما می توانید محله های موجود را بررسی کرده و بهترین جای ممکن برای زندگی را انتخاب کنید. همچنین توصیه می شود تا یک مامور املاکی را استخدام کنید تا در این پروسه شما را راهنمایی کرده و با دانش و توصیه هایش بهترین مکان جهت زندگی خود و خانوادتان را پیشنهاد دهد. همچنین از طریق سرچ در اینترنت می توانید یک مامور املاکی را قبل از ورود خود استخدام نمایید.

گزینه های مسکونی بسیاری در انتاریو وجود دارد، برای مثال: آپارتمان های بزرگ که مالک آن یک کمپانی یا شخص است و می توانید با دیگران در اجاره کردنشان سهیم شوید. استادیو یا خانه های دانشجویی که تنها دارای یک اتاق، آشپزخانه و دست شویی است و مناسب برای زندگی انفرادی می باشد. خانه های آپارتمانی که دارای اتاق های متعدد و فضاهای بیشتری هستند و مناسب برای زندگی به صورت خانوادگی می باشند. آپارتمان های چند بخشی که به آن ها کُندومینیوم گفته می شود و هر شخص می تواند یک بخش آن که کُندو نامیده می شود را اجاره کنند. کندو ها در ابعاد کوچک، بزرگ و خانوادگی تعبیه شده اند. اکثر اوقات این دست از کندوها در آپارتمان هایی که به چندیدن فضای مجزا تقسیم شده اند قابل رویت هستند. به طور میانگین مخارج زندگی با توجه به تعداد نفرات خانواده، محله و درآمد متغیر است. زندگی در خانه هایی که در شهرهایی همچون اوتائو و تورنتو واقع شده اند مسلما به مخارج بیشتری منجر می شود. بسیاری از خانواده ها تصمیم می گیرند تا در شهرهای کوچک تری همچون سادبری، کینگستون و سابوربز زندگی کنند و به دلیل کوچک تر بودن و محل جغرافیایی آن ها زندگی کردن صرفه اقتصادی بیشتری خواهد داشت. سابوربز دارای محله، مدارس، مراکز خرید و مراکز بهداشتی مناسبی است و همچنین در مجاورت شهر واقع شده است. زندگی کردن در روستا نیز ارزان تر از سایر موارد می باشد. اما داشتن وسیله نقلیه در این اماکن الزامی است. چرا که برای مراجعه به مراکز بهداشتی، خرید اغذیه و ... نیاز به طی کردن مسافت بیشتری خواهید بود. حائز اهمیت است که قبل از تصمیم گیری نسبت به محل زندگی خود شرایط کاری، خانوادگی و هزینه های آن را در نظر بگیرید.

چه مواردی را می توانید با خود به کانادا ببرید؟

کانادا قوانین محکمی نسبت به آنچه که می توانید  با خود به این کشور بیاورید وضع کرده است. این موارد شامل: غذا، نوشیدنی های الکلی، محصولات حاوی نیکوتین، گیاه، حیوان، ماشین و ... می شود. برای اطلاعات بیشتر جهت این دست از موارد به ضمیمه ذیل توجه داشته باشید.

برای اغذیه و حیوانات با شماره و آدرس:   
Neapean, Ontario K1A 0Y9
(613)225-2342 (ext:4629)

برای خودرو با شماره و آدرس:

Place de Ville, Tower C
330 Sparks Street
Ottawa, Ontario K1A 0N5
(613) 990-2309

وضعیت آب و هوا در انتاریو: 

در جنوب انتاریو در فصل تابستان، امکان دارد دمای هوا تا 30 درجه سیلیسیوس بالا برود. درحالی که در اکثر نواحی انتاریو در فصل زمستان، هوای بسیار سردی (منفی 20 یا حتی منفی  30 درجه سیلیسیوس) را تجربه می کنند. بنابراین بسیار حائز اهمیت است که خود را آماده سرما کرده و پوشاک مناسب با این مناطق را به همراه داشته باشد. در غیر این صورت احتمال سرما خوردگی و سوختن پوست شما از شدت سرما بالا خواهد بود. شهروندان انتاریو در خودرو و منازل خود لوازمی همچون پتو، شمع و کبریت، چراغ قوه، جعبه کمک های اولیه و برف پارو جهت آمادگی در موقعیت های اضطراری نگهداری می کنند. همچنین در بیشتر نقاط انتاریو در زمستان، رانندگان جهت امنیت  در لوازم خود زنجیر چرخ حمل می کنند.

سایر منابع و سرویس های خدماتی در انتاریو

انتاریو استانی چند فرهنگه است و پذیرای تمامی مهاجران در شهر و شهرستان های خود است. مشکلات احتمالی مهاجران را درک می کنند و تلاش می کنند در صورت امکان نیاز های مهاجران را به زبان بومی‌شان برطرف سازد. خدمات آن ها صد ها زبان را تحت پوشش قرار می دهد . برای مطرح کردن مشکلات و سوالات خود به آدرس http://settlement.org مراجعه فرمایید.

خدمات فوری در انتاریو

در موقعیت های اضطراری با شماره 911 تماس بگیرید. با تماس به 911 اپراتور خدمات فوری و اضطراری شما را برطرف خواهد کرد. همچنین برای گزارش یک موقعیت غیر اضطراری به پلیس می توانید با شماره های زیر تماس برقرار سازید.

 • پلیس تورنتو:  416.808.2222
 • پلیس اوتائو: 613.230.6211  یا  613.236.1222

فهرست راهنما خدمات مهاجرتی در انتاریو

سازمان/اداره

آدرس

شماره تماس

شماره فکس

اتحادیه اعراب در تورنتو

555 Burnhamthorpe Rd., Suite 209 Etobicoke, ON M9C 2Y3

(416) 499-4144

(416) 499-4077

قربانیان شکنجه در تورنتو

194 Jarvis St., 2nd Floor
Toronto, ON M5B 2B7

(416) 767-4595

(416) 767-2658

خدمات فرهنگی و کاتولیک

55 Town Centre Court., Suite 401
Toronto, ON M1P 4X4

(416) 292-7505

(416) 292-9120

اتحادیه اقدامت پژوهشی تحقیقی تورنتو

1652 Keele St. Toronto, ON M6M 3W3

(416) 247-7181

(416) 247-1877

خدمات مهاجرتی COSTI

700 Caledonia Rd. Toronto, ON M6B 3X7
 

(416) 588-6288

(416) 588-2435

اتحادیه خانوادگی غرب تورنتو

86 Blake St. Toronto, ON M4J 3C9

(416) 663-2733

(416) 663-3816

خدمات خانوادگی و اجتماعی KWCA

27 Madison Ave.
Toronto, ON M5R 2S2

(416) 469-0196

(416) 469-3307

خانه انجمن نورث یورک

700 Lawrence Ave. W., Suite 226
Toronto, ON M6A 3B4

(416) 748-0788

(416) 748-0525

Parkdale انجمن بین فرهنگی

1257 Queen St. W. Toronto, ON M6K 1L5

(416) 233-1655

(416) 233-5141

انجمن  زنانRexdale 

23 Westmore Dr. Suite 400 Etobicoke, ON M9V 3Y7

(416) 465-6021

(416) 465-3224

برای خانواده های آسیای جنوبیScarboroughخدمات

1200 Markham Rd., Suite 214 Scarborough, ON M1H 3C3

(416)537-2276

(416)537-9472

Tropicana سازمان خدمات اجتماعی

670 Progress Ave., Unit 14 Scarborough, ON M1H 3A4

(416) 462-3110

(416) 405-8936

مرکز کارکنان با مهرات

350 Queens Quay W، 2nd Floor Toronto, ON M5V 3A7

(416) 532-2824

(416) 532-1062

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0