20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

زندگی در آلبرتا

استان آلبرتا در جنوب غربی کشور کانادا و در بین دو استان بریتیش کلمبیا و ساسکاچوان قرار گرفته است و زندگی در آلبرتا از شرایط مطلوبی بهره مند می باشد. افرادی که به هر دلیل و یا از هر طریق به کانادا مهاجرت کرده اند و قصد اقامت و زندگی در استان آلبرتا را دارند می توانند جهت سهولت مهاجرت خود به  کانادا و آغاز زندگی جدید خود این راهنمای گام به گام را برای زندگی در آلبرتا دنبال کنند.

اطلاعات عمومی در مورد زندگی آلبرتا

وب سایت رسمی مهاجرت استانی :www.albertacanada.com/opportunity/immigrating

وب سایت رسمی شهر کلگری:www.calgary.ca

وب سایت رسمی شهر ادمونتون:www.edmonton.ca

مراقبت های بهداشتی برای زندگی در آلبرتا

ساکنان حقوقی آلبرتا واجد شرایط بیمه درمانی عمومی هستند. لذا برای واجد شرایط بودن ، ظرف سه ماه پس از ورود ، در مراقبت های بهداشتی آلبرتا ثبت نام کنید. برای کسب اطلاعات کامل در مورد خدمات بهداشت عمومی در آلبرتا ، به سایت زیر  www.health.gov.ab.ca مراجعه کنید.همچنین برای کسب اطلاعات کامل در مورد برنامه بیمه خدمات درمانی آلبرتا می توانید به سایت www.health.alberta.ca/contact مراجعه نمایید.

عنوان

کانال ارتباطی

سؤالات مربوط به سیستم مراقبت های بهداشتی آلبرتا

[email protected]

سوالات مربوط به ثبت نام در لیست های آلبرتا

[email protected]

کسب اطلاعات در مورد برنامه بیمه مراقبت های بهداشتی آلبرتا

با شماره 780-427-1432 تماس بگیرید

ارسال نامه به وزارت بهداشت و سلامتی آلبرتا

ایستگاه اصلی ، ادمونتون ، AB T5J 2N3  ، صندوق دریافتی 1360

 

اشتغال در آلبرتا:

افراد برای کار قانونی در آلبرتا ، باید شماره بیمه تأمین اجتماعی خود را که یک شماره ثبت نام 9 رقمی است را درخواست کنند زیرا همه کارمندان قانونی ملزم به کار در هر نقطه از کانادا باید آن را داشته باشند. برای اطلاعات در مورد چگونگی اعمال و به دست آوردن این شماره به سایت  www.servicecanada.gc.ca  مراجعه کنید.

برای پیدا کردن مرکز خدمات آلبرتا در نزدیکی خانه جدید خود ، با شماره تلفنهای اطلاعات شغلی آلبرتا تماس بگیرید:

 • در ادمونتون 780-422-4266
 • در جای دیگر 1-800-661-3753

در مرحله بعد ، خود را در مورد معیارهای کانادایی و مراحل ارزیابی آنها وفق دهید و سعی کنید واجد شرایط  معیار های زندگی در کانادا باشید. "سرویس ارزیابی بین المللی صلاحیت های بین المللی آموزش پیشرفته آلبرتا" بهترین مکان برای شروع آموزش معیارها و  واجد شرایط شدن است. در غیر این صورت ، مرکز اعتبار بین المللی کانادا که آدرس سایت آن www.cicic.ca هست می تواند خدمات خود را به شما ارائه دهد.

اگر یک تاجر هستید ، برای انجام تجارت خود در آلبرتا باید مجوز بگیرید. برای صدور گواهینامه تجارت به سایت www.red-seal.ca که یک سازمان برای صدور گواهینامه تجارت است مراجعه کنید.

پیدا کردن کار در آلبرتا

 در همین رابطه خط تلفن اطلاعات شغلی آلبرتا می تواند در شروع کار و در جستجوی شغل به شما کمک کند. با شماره 780-422-4266 در ادمونتون و 1-800-661-3753 در جای دیگر تماس بگیرید. مراکز خدمات منابع انسانی و استخدامی آلبرتا در سراسر استان واقع شده اند و در جستجوی کار به شما کمک می کنند. برای یافتن مرکز خدمات در نزدیکی خود به وب سایت www.humanservice.alberta.ca مراجعه کنید.

کار در آلبرتا

مسولین در آلبرتا یک دفترچه به صورت رایگان جهت راهنمایی برای مهاجران آموزش دیده و تحصیل کرده بین المللی ، را تهیه کرده اند که نکات و پست های شغلی را در این لیست ارائه می دهد و شما می توانید یک نسخه از خدمات اطلاعات آموزشی آلبرتا را سایت www.alis.gov.ab.ca بخواهید.

برای بهبود اشتغال ، باید به انگلیسی یا فرانسوی مسلط باشید. ثبت نام در کلاس های زبان برای بهبود مهارت های انگلیسی یا فرانسوی می تواند کمک کننده باشد. خدمات اطلاع رسانی یادگیری آلبرتا (www.alis.gov.ab.ca.alis) جزئیات مربوط به ثبت نام در زمینه زبان انگلیسی یا فرانسه را به عنوان دوره های زبان دوم به شما ارائه می دهد. لازم به ذکر است که این سازمان همچنین می تواند آموزشهای مهم دیگری را در زمینه شغلی شما ارائه دهد.

امور مالی در آلبرتا

به محض ورود به آلبرتا، مهم است که یک حساب کاربری در یک بانک محلی یا یک موسسه مالی باز کنید. مسولان استان پیشنهاد می کنند از شعبه خزانه داری آلبرتا به نشانی www.atb.com استفاده شود.

از دیگر بانکهای محبوب آلبرتا می توان به بانکهای زیر اشاره کرد:

 • HSBC
 • Bank Scoti
 • Royal Bank of Canada (RBC)
 • Bank of Montreal
 • TD Canada Trust

شما همچنین می توانید با جستجو در اینترنت اطلاعات تماس این بانک ها را پیدا کنید یا به سادگی به شعبه محلی بروید و از آنها سؤال کنید. برای کسب اطلاعات کلی در مورد امور بانکی و مالی در آلبرتا و بقیه کانادا ، به وب سایت انجمن بانکداران کانادا به آدرس www.cba.ca مراجعه کنید.

واحد های مالی در آلبرتا

پول کانادا از سنت و دلار ساخته شده است. ارز در سکه های 1 سنت (0.01 دلار) به نام "پنی" یافت می شود ، که دیگر در معاملات تجاری استفاده نمی شود ، 5 سنت (0.05 $) به نام "نیکل" ، 10 سنت (0.10 $) به نام "سکه" ، 25 سنت ($ 0.25) 'چهارم' ، 1 دلار (1.00 دلار) را برای لون کانادایی نشان داده شده روی سکه 'لونی' ، و یک سکه دو دلاری (2.00 $) به نام "دوونونی" نامید زیرا معادل دو لونی است. اسکناس یا ارز کاغذی در اسکناس های پنج دلار (5.00 دلار) ، ده دلار (10 دلار) ، بیست دلار (20 دلار) ، پنجاه دلار (50 دلار) و صد دلار (100.00 دلار) یافت می شود.

معاملات مالی در آلبرتا

برای فهمیدن ارزش پول خانه خود در برابر ارز کانادایی ، با نماینده ای از یک بانک محلی صحبت کنید یا از این وب سایت (www.xe.com) تبادل ارز بازدید کنید. بیشترین کاربرد معاملات با پول نقد ، چک ، کارتهای بانکی و کارتهای اعتباری انجام می شود. اگر فرزندان زیر 18 سال دارید ، ممکن است واجد شرایط دریافت مزایای مالیات کودک کانادا باشید. برای اطلاعات بیشتر ، به وب سایت www.cra-arc.gc.ca آژانس درآمدی کانادا مراجعه کنید. شما همچنین میتوانید در این رابطه با شماره رایگان 1-800-959-2221 تماس بگیرید.

تحصیلات در آلبرتا

کودکان زیر 16 سال باید برای مدرسه ثبت نام کنند. تحصیل به طور کلی از چهار یا پنج سالگی شروع می شود. بیشتر کودکان تا پایان دوره دبیرستان ، بطور کلی در سن 18 سالگی در مدرسه می مانند. در آلبرتا ، شما می توانید فرزندان خود را به مدارس با بودجه عمومی یا به مدارس غیر انتفاعی بفرستید ، که نیاز به پرداخت شهریه سالانه دارند. مدارس غیر انتفاعی ممکن است دوره های گسترده تری را ارائه دهند.

سیستم مدارس دولتی کانادا به طور کلی به سه سطح ابتدایی ، متوسطه و متوسطه ، کالج یا دانشگاه تقسیم می شود. بعضی از ولسوالی ها یا مدارس غیر انتفاعی ممکن است سطح نمرات خود را به طور متفاوتی ترتیب دهند ، اگرچه ضوابط آموزش توسط دولت استان تنظیم می شود. سال تحصیلی برای کلیه مقاطع تحصیلی از ماه سپتامبر آغاز می شود و از ماه ژوئن برای دانش آموزان مقدماتی و متوسطه و تا آوریل برای دانشجویان برگزار می شود. تعطیلات استاندارد شامل تعطیلات کریسمس و سال نو در ماه دسامبر و ژانویه و یک تعطیلات بهاری در مارس یا آوریل است. علاوه بر این ، دانشجویان حق دارند تعطیلات مذهبی را رعایت کنند. برای کسب اطلاعات در مورد ثبت نام با هیئت مدیره مدرسه محلی در محله خود تماس بگیرید. برای افرادی که به عنوان اولین زبان فرانسه صحبت می کنند ، مدارس دولتی فرانسه نیز در دسترس است. برای کسب اطلاعات کامل در مورد آموزش بعد از دوره متوسطه به وب سایت اموزش آلبرتا www.studyinalberta.ca/post-secondary مراجعه کنید.

اگر به اموزش در تجارت نیاز دارید ، به وب سایت آموزش کارآموزی و صنعت پیشرفته آلبرتا به آدرس ww.tradesecrets.org مراجعه کنید. برای یادگیری بزرگسالان ، به وب سایت آموزش پیشرفته آلبرتا به آدرس www.eae.alberta.ca مراجعه کنید.

اخذ گواهینامه رانندگی در آلبرتا

اگر قصد اجاره ، لیزینگ یا خرید ماشین را دارید ، باید دارای گواهینامه رسمی رانندگی آلبرتا باشید. برای کسب اطلاعات کامل در مورد نحوه به دست آوردن مجوز رانندگی آلبرتا به آدرس www.servicealberta.ca/Drivers_MotorVehicles مراجعه کنید.

توجه: هر وسیله نقلیه و راننده باید دارای بیمه باشند. قبل از رانندگی با یک شرکت بیمه محلی تماس بگیرید تا به درستی بیمه شوید.

مسکن در آلبرتا

چندین گزینه مسکن در سراسر کانادا وجود دارد. اگر قبل از مهاجرت به شهر جدید خود مراجعه نکرده اید ، بهتر است هنگام ورود به خانه ، آپارتمان را به طور موقت اجاره کنید ، و با استخدام یک نماینده املاک و مستغلات برای راهنمایی شما در طی مراحل مسکن در بهترین مناطق برای شما و خانواده تان ، مشاوره آگاهانه ای را در اختیار شما قرار دهد.

انواع مختلف مسکن در آلبرتا

مسکن در آلبرتا شامل ساختمانهای آپارتمانی، ساختمان های بزرگ و چند واحدی هستند که متعلق به یک شخص یا شرکت است که در آن هر یک از ساکنین واحدی را اجاره می کنند. آپارتمان های استودیویی یا مجردی به طور کلی یک اتاق با آشپزخانه و حمام است و فقط برای یک نفر مجزا مناسب است. آپارتمان های بزرگتر می توانند خانواده ها را در خود جای دهند زیرا دارای اتاق خواب و فضای زندگی اضافی هستند.اغلب و آپارتمان ها در مجتمع هایی یافت می شوند که به فضاهای زندگی جداگانه تقسیم شده اند. اکثر خانه ها را می توان در دو ردیف به هم پیوند داد.اپارتمانهای مجتمعی یا خانه های جداگانه و ویلایی

آب و هوا در آلبرتا

اکثر شهرهای آلبرت از تابستانهای بسیار گرم برخوردارند و دمای آن می تواند بالاتر از 30 درجه سانتیگراد باشد. با این حال ، تقریباً در تمام نقاط آلبرتا در زمستان می تواند بسیار سرد شود ، هنگامی که درجه حرارت می تواند به زیر 30- یا حتی 40- درجه سانتیگراد برسد. اطمینان از آمادگی برای هوای سرد بسیار مهم است. در زمستان داشتن لباس گرم  از جمله ژاکت ، کاپشن زمستانی ، چکمه ، کلاه ، روسری و دستکش یا دستکش از الزامات است. اگر در زمستان لباس گرم نپوشید ، می توانید مریض شوید یا نیش یخ بزنید. نیش یخ زدگی صدمات شدیدی به پوست وارد میکند که در اثر قرار گرفتن در معرض باد در زمستان ایجاد می شود.

کانادایی ها معمولاً در صورت بروز موارد اضطراری شمع و کبریت ، پتو گرم ، چراغ قوه ، کیت کمکهای اولیه و بیل کوچک برفی را در اتومبیل ها و خانه های خود نگه می دارند. در بیشتر مناطق کانادا ، ماشین شما باید لاستیک مخصوص زمستان را به منظور رانندگی قانونی و با اطمینان در زمستان داشته باشد.

ارائه دهندگان خدمات اضافی در آلبرتا

خدمات آلبرتا می تواند در مورد موضوعاتی که ممکن است هنگام اولین بار به کانادا مهاجرت کنید اطلاعات و کمک هایی به شما ارائه دهد. پس در این مورد می توانید به وب سایت www.servicealberta.gov.ab.ca مراجعه نمایید.

خدمات ضروری اورژانس در آلبرتا

در شرایط اضطراری با شماره 911 تماس بگیرید. با شماره گیری 911 با یک اپراتور متصل شوید که به شما کمک کند و خدمات اضطراری را به محل شما اعزام می کند. در شرایط غیر اضطراری ، اگر فقط به پلیس احتیاج دارید ، می توانید شماره تماسهای مربوط به شهرهای بزرگ زیر را پیدا کنید.

 • پلیس کلگری: (403) 266-1234
 • پلیس ادمونتون: (780) 423-456

دایرکتوری آژانس های ارائه دهنده خدمات مهاجرت در آلبرتا

بازدید از آژانس های دارای خدمات مهاجرتی مهم است که می تواند به سوالات شما پاسخ دهد و راهنمایی های لازم را در آینده به شما ارائه دهد.

بنیاد جوانان کالگری در آلبرتا

 • 201 ، 1112B-40 Avenue NE، کلگری ، AB T2E 5T8
 • تلفن: (403) 230-7745
 • نمابر: همان شماره تلفن

مرکز تازه واردان در آلبرتا

 • کلگری ، AB T2A 6L8
 • تلفن: (403) 569-3325
 • فکس: (403) 248-5041

وب سایت: www.centrefornewcomers.ca

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0