20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

برنامه مهاجرت استانی نیوبرانزویک

برنامه مهاجرت استانی نیوبرانزویک؛ شرایط و نحوه درخواست

با استفاده از برنامه‌های مهاجرتی مختلف مانند برنامه نامزدی استانی نیوبرانزویک، زندگی بهتری را برای خود و خانواده‌تان آغاز کنید.

نیوبرانزویک بزرگترین استان مرزی کانادا، در زیر شبه جزیره گاسپه کبک و مجاور با ایالت مین در ایالات متحده قرار دارد. این استان از لحاظ فرصت‌های شغلی و هزینه زندگی، از برخی از استان‌های بزرگ کانادا بهتر است و می‌تواند برای تعداد زیادی از افراد به عنوان مقصدی جذاب برای زندگی و کار باشد.

در نیوبرانزویک، افراد جدید مهاجر می‌توانند به شهرهای کوچک و یا شهرهای بزرگی مانند فردریکتون، سنت جان و مانکتون نقل مکان کنند و برای زندگی و کار خود از این شهرها استفاده کنند. همچنین این استان به دلیل زیبایی دریاچه‌ها و رودخانه‌ها و فراوانی مکان‌های تفریحی خارج از منازل و در طبیعت، شناخته شده است.

افرادی که مهارت‌ها و تجربیاتی را دارند که توسط استان مورد نیاز است، می‌توانند از طریق برنامه نامزدی استانی نیوبرانزویک، برای انتخاب توسط این استان، یک نامزدی استانی دریافت کنند.

برنامه نامزد استانی نیوبرانزویک (NBPNP) توسط دولت نیوبرانزویک (GNB) اداره می‌شود و به آن اجازه می‌دهد تا افرادی که بیشترین توانایی برای ایجاد اقتصادی در نیوبرانزویک دارند و قصد دارند در این استان اقامت کنند، را برای مهاجرت به نیوبرانزویک نامزد کند. این جریان بخشی از برنامه مهاجرت اقتصادی است و هدف آن ادغام افراد با توانایی‌های اقتصادی مشخص به اقتصاد کانادا است و برای الحاق خانواده، افراد محافظت شده یا به دلایل انسانی و بشردوستانه طراحی نشده است.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که برنامه مهاجرتی نیوبرانزویک، همانند سایر برنامه‌ مهاجرت استانی کانادا، شرایط و معیارهای خاصی برای ورود به آن دارد که متقاضیان باید این شرایط و معیارها را برآورده کنند.

مهاجرت به نیوبرانزویک از طریق برنامه استانی

5 روش مهاجرتی برای افراد علاقه‌مند وجود دارد که جریان ابتکار استراتژیک نیوبرانزویک تا زمانی که شرایط تغییر نکنند و استراتژی NB به صورت موثر ادامه پیدا کند، درخواست جدیدی (ITA) صادر نخواهد شد.

برنامه نیروی کار ماهر (New Brunswick Skilled Worker Stream)

این جریان مهاجرتی به کارفرمایان نیوبرانزویک کمک می‌کند تا افرادی با مهارت‌های خاص را از بین مهاجران خارجی و فارغ‌التحصیلان بین‌المللی به کار گیرند که در استان کمیاب هستند و کارفرمایان نتوانسته‌اند با شهروندان و مقیم دائم کانادایی جایگزینی مناسب برای شغل‌های خالی پیدا کنند.

جریان نیروی کار ماهر نیوبرانزویک برای کارگرانی است که دارای مهارت، تحصیلات و تجربه کاری هستند تا به اقتصاد نیوبرانزویک کمک کنند و از طرفی آماده زندگی و کار دائمی در نیوبرانزویک هستند.

مسیرهای مهاجرت استانی وابسته به اعتبارات مهاجرت فدرال، حجم درخواست و نیازهای بازار کار استانی هستند. به همین دلیل، مهاجرت ONB به صلاحدید خود و به روشی که به بهترین وجه از اهداف NBPNP پشتیبانی می‌کند، درخواست‌ها را پردازش می‌کند.

 • سن متقاضی بین 19 تا 55 سال باشد.
 • نمرات آزمون زبان معتبر به زبان انگلیسی یا فرانسوی برابر با معیار زبان کانادایی سطح 4 (CLB 4) داشته باشد.
 • حداقل مدرک دیپلم داشته باشد (نیاز به ارزیابی اعتبار تحصیلی ECA است).
 • باید حداقل یک سال تجربه کار مداوم تمام وقت، در پنج سال گذشته داشته باشد. برای فارق التحصیلان بین المللی نیاز به تجربه کاری نیست.

مراحل اپلای برای برنامه اسکیل ورکر نیوبرانزویک

پیشنهاد استخدام: شما باید یک پیشنهاد واقعی استخدام تمام وقت و غیرفصلی را از یک کارفرمای نیوبرانزویک بپذیرید که مایل است از طریق فرآیند NBPNP از شما پشتیبانی کند.

آمادگی برای اقامت دائم: حداقل شرایط فاکتورهای انتخاب را دارید و تمام مدارک مورد نیاز را برای تهیه و ارسال یک درخواست کامل و صحیح به دولت نیوبرانزویک و دولت کانادا در دسترس دارید.

ثبت‌نام آنلاین: پروفایل اکسپرس اینتری فدرال معتبر ایجاد کنید. شما مسئول به‌روزرسانی نمایه خود و اطمینان از دقیق بودن و به‌روز بودن تمام اطلاعات مورد نیاز در تمام مراحل پروسه مهاجرت هستید.

دعوت‌نامه برای اپلای: شما تا 45 روز تقویمی از تاریخ ITA فرصت دارید تا یک درخواست کامل را از طریق سیستم آنلاین نیوبرانزویک ارائه دهید.

ارسال درخواست استانی به GNB: هنگامی که درخواست کامل خود را به صورت آنلاین ارسال کردید و هزینه پردازش را پرداخت کردید، GNB درخواست شما را بصورت کامل بررسی می‌کند.

تصمیم درخواست استانی از سوی GNB: در صورت لزوم، GNB تصمیم نهایی را به صورت کتبی در داشبورد نمایه آنلاین شما آپلود می‌کند.

ارسال درخواست فدرال به IRCC: اگر از GNB نامزدی دریافت کنید، شما موظف هستید درخواست خود را برای گرفتن ویزای اقامت دائم، پیش از انقضای تاریخ مشخص شده در گواهینامهٔ نامزدی، مستقیما از سازمان مهاجرتی کانادا (IRCC) ارسال کنید.

تصمیم درخواست فدرال از IRCC: اگر شما موفق به گرفتن ویزای اقامت دائمی (PR) از کانادا شوید، باید ظرف 30 روز پس از ورود به کانادا، ورود خود را به دولت نیوبرانزویک (GNB) گزارش دهید.

توجه:

از تاریخ 20 مارس 2023، مهاجرت نیوبرانزویک (Immigration NB) برای مدیریت موجودی جریان کارگر ماهر نیوبرانزویک تا پایان سال 2023، اقدامات خاصی را اجرا کرده است. طبق تخصیصات امکان‌پذیر، به کاندیدهای داخل استان با پیشنهاد شغل و شرایط حداقل شش ماه اقامت در نیوبرانزویک در زمان درخواست به مهاجرت، ادامه خواهند داد تا ITA برای آن‌ها صادر شود، البته با محدودیت‌های زیر:

 • هیچ ITA جدیدی برای مشاغل زیر از سوی کاندیداهای داخل استان صادر نمی‌شود:

62020: ناظران خدمات غذایی (نامزدهای تحت این NOC باید با کارفرمای نیوبرانزویک خود در مورد سایر مسیرهای موجود، از جمله برنامه مهاجرت آتلانتیک (AIP) صحبت کنند).

65201: متصدیان پیشخوان غذا، دستیاران آشپزخانه و مشاغل پشتیبانی مرتبط (کاندیداهای تحت این NOC باید با کارفرمای نیوبرانزویک خود در مورد سایر مسیرهای موجود، از جمله برنامه کارگران خارجی موقت فدرال (TFWP) صحبت کنند).

 • همچنین این استان به صدور ITA برای نامزدهای خارج از استان و خارج از کشور که پیشنهاد شغلی واجد شرایط آنها فقط در NOC TEER 5 است، با محدودیت زیر ادامه می دهد:

65201: متصدیان پیشخوان غذا، دستیاران آشپزخانه و مشاغل پشتیبانی مرتبط (کاندیداهای تحت این NOC باید با کارفرمای نیوبرانزویک خود در مورد سایر مسیرهای موجود، از جمله برنامه کارگران خارجی موقت فدرال (TFWP) صحبت کنند).

 • هیچ ITA جدیدی برای نامزدهای خارج از استان یا خارج از کشور که پیشنهاد شغلی آنها در NOC TEER  در رده 0، 1، 2، 3، یا 4 باشد، صادر نخواهد شد. (نامزدهای این دسته بندی TEER باید با کارفرمای نیوبرانزویک خود در مورد سایر مسیرهای موجود، از جمله برنامه مهاجرت آتلانتیک (AIP) صحبت کنند).

برنامه اکسپرس اینتری نیوبرانزویک

برنامه اکسپرس اینتری (Express Entry Stream)

آیا مهارت‌ها، صلاحیت‌ها و تجربه کاری برای پر کردن یک شغل پرتقاضا در نیوبرانزویک را دارید؟ اگر بله، این برنامه برای شما است!

این برنامه به سیستم اکسپرس اینتری فدرال متصل می‌شود و شانس شما را برای صدور دعوت‌نامه برای درخواست (ITA) برای اقامت دائم از اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا افزایش می‌دهد.

 • بین 22 تا 55 سال سن داشته باشید.
 • شما باید حداقل یک سال کار مداوم یا 1560 ساعت در کل (30 ساعت در هفته) در 10 سال گذشته داشته باشید.
 • حداقل باید دیپلم متوسطه کانادایی یا دیپلم دبیرستان خارجی برابر با مدرک کانادایی داشته باشید.
 • باید نمرات معتبر آزمون زبان به زبان انگلیسی یا فرانسوی برابر با معیار زبان کانادایی سطح 7 (CLB 7) داشته باشید.
 • شما باید پول کافی برای حمایت از خود و خانواده‌تان داشته باشید (حتی اگر آنها همراه شما به کانادا نمی‌آیند).
 • در نیوبرانزویک زندگی می‌کنید و در یک شرکت نیوبرانزویک در شغلی که به عنوان TEER رده 0، 1، 2 یا 3 از NOC فهرست شده است، به صورت تمام وقت مشغول به کار هستید. یا یک پیشنهاد شغلی باهمین شرایط دارید.

مراحل اپلای برنامه اکسپرس اینتری نیوبرانزویک

ایجاد پروفایل اکسپرس اینتری فدرال: همه نامزدهای بالقوه برای جریان اکسپرس اینتری nb باید ابتدا دارای یک شماره پروفایل ورودی اکسپرس فدرال (E00 * * * * * * * * *) و کد اعتبارسنجی جستجوگر شغلی باشند.

آماده اقامت دائم باشید: بدین معنی که شما تمامی الزامات حداقل و شاخص‌های انتخابی را برآورده کرده‌اید و تمامی اسناد مورد نیاز برای تهیه و ارسال یک برنامه کامل و صحیح به دولت نیوبرانزویک و دولت کانادا را در دست دارید.

ایجاد ابراز علاقه (EOI): در این مرحله باید پروفایل نامزد در سیستم INB ایجاد کنید و یک EOI ارسال کنید. پس از تکمیل موفقیت‌آمیز ثبت‌نام آنلاین، درخواست شما در استخر INB Express Entry قرار می‌گیرد.

دریافت دعوتنامه برای درخواست (ITA): اگر از شما دعوت شود که برای اقامت دائم درخواست دهید، پیامی در حساب کاربری خود دریافت خواهید کرد که نحوه ادامه کار را توضیح می‌دهد. تا 45 روز تقویمی از تاریخ ITA فرصت دارید تا یک درخواست کامل را از طریق سیستم آنلاین NB ارسال کنید.

ارسال درخواست به GNB: هنگامی که درخواست کامل خود را از طریق INB ارسال کردید و هزینه پردازش را پرداخت کردید، GNB درخواست شما را با توجه به واجد شرایط بودن و فاکتورهای انتخابی به طور کامل بررسی می‌کند.

دریافت تصمیم: GNB تصمیم نهایی را به صورت کتبی به شما اطلاع خواهد داد و آن تصمیم را در حساب INB شما آپلود خواهد کرد.

ارسال درخواست PR به IRCC: درصورت دریافت نامزدی، درخواست خود را برای ویزای PR مستقیما قبل از تاریخ انقضای مندرج در گواهی نامزدی خود به IRCC ارسال کنید.

دریافت تصمیم از IRCC: اگر IRCC درخواست اقامت دائم شما را تأیید کند، ویزای PR صادر می‌شود. باید ظرف 30 روز پس از ورود به کانادا، ورودخود را به GNB گزارش دهید.

برنامه مهاجرت تجاری (Business Immigration Stream)

این برنامه یک مسیر مهاجرت اقتصادی برای کارآفرینان باتجربه است که آماده ایجاد، راه‌اندازی و مدیریت فعال یک تجارت در حین زندگی و اقامت دائم در نیوبرانزویک هستند. متقاضیان تحت این جریان باید حداقل شرایط را برای سن، زبان، تحصیلات، دارایی خالص شخصی، مالکیت کسب و کار یا تجربه مدیریت ارشد و مفهوم کسب و کار داشته باشند.

دولت نیوبرانزویک (GNB) این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که برای توسعه اقتصادی فقط انواع خاصی از مشاغل جدید یا خرید مشاغل موجود را در نظر بگیرد. تصمیمات بر اساس وضعیت اقتصادی بازار کار نیوبرانزویک، موجودی فعلی، تخصیص نامزدهای سالانه توزیع شده توسط IRCC و هر عامل دیگری که توسط GNB تعیین می‌شود، است.

 • سرمایه‌گذار باید حداقل 150000 دلار کانادایی (بدون مالیات) در یک سرمایه‌گذاری مجاز انجام دهد و به عنوان حداقل سرمایه‌گذاری معتبر شناخته شود. مواردی که برای استفاده شخصی خریداری شده‌اند، مانند مسکن اصلی و خودروها، به عنوان بخشی از سرمایه‌گذاری حداقل مجاز محسوب نخواهند شد (حداقل 33.3 درصد از حقوق صاحبان سهام را در این سرمایه‌گذاری در اختیار داشته باشد).
 • در صورت خرید یک کسب و کار موجود، باید به GNB نشان دهید که کسب و کار به مدت سه سال قبل از تاریخ خرید، توسط همان مالک در حال فعالیت بوده است و اینکه مالک مقیم دائم یا شهروند کانادا باشد. در هنگام خرید یک تجارت سودآور، سرقفلی نباید بیش از 10% خالص ارزش دفتری باشد.
 • بین 21 تا 59 سال سن داشته باشد.
 • ارائه مدرکی که نشان دهد متقاضی حداقل نمره‌ای برابر یا بیشتر از معیار زبان کانادایی (CLB5) کسب کرده‌اید.
 • حداقل مدرک دیپلم دبیرستان داشته باشد (گزارش ارزیابی اعتبار ECA لازم است).
 • باید دارایی خالص شخصی قابل تأیید حداقل 500000 دلار کانادا داشته باشد.
 • باید حداقل سه سال از پنج سال گذشته (حداقل 51 درصد) مالک کسب و کار باشد یا در سه سال از پنج سال گذشته، مدیر ارشد یک کسب و کار بوده است. همچنین مسئولیت نظارت حداقل بر دو کارمند را داشته باشد.
 • یک طرح تجاری را با EOI خود ارسال کند.
 • 12 ماه قبل از ارسال EOI خود حداقل به مدت پنج روز کاری از نیوبرانزویک بازدید کرده باشد.
 • در یک جلسه اطلاعات جریان مهاجرت تجاری نیوبرانزویک که توسط نماینده رسمی دولت نیوبرانزویک در 12 ماه قبل از ارسال EOI خود ارائه شده است، شرکت کرده باشد.

مراحل اپلای مهاجرت تجاری نیوبرانزویک

آمادگی اقامت دائم: به این معنی است که واجد شرایط بودن خود را به طور دقیق بررسی و مدارک مورد نیاز را جمع‌آوری کنید.

ثبت‌نام آنلاین: ابتدا یک پروفایل نامزد در سیستم آنلاین مهاجرت نیوبرانزویک (INB) ایجاد کنید.

ابراز علاقه: سپس یک EOI ارسال می‌کنید که نشان دهنده علاقه شما به درخواست برای اقامت دائم از طریق NBPNP است.

دعوت به درخواست (ITA): نامزدهای منتخب یک ITA دریافت می‌کنند که به آنها اطلاع می‌دهد تا یک درخواست کامل را به صورت آنلاین ارسال کنند (حداکثر 90 روز تقویمی از تاریخ ITA).

ارائه درخواست استانی به دولت نیوبرانزویک: هنگامی که درخواست کامل خود را به صورت آنلاین ارسال کردید و هزینه پردازش را پرداخت کردید، GNB بررسی کامل درخواست را انجام خواهد داد. پس از ارسال درخواست، جریانی که تحت آن درخواست می‌دهید، قابل تغییر نیست.

نامه پشتیبانی برای مجوز کار: GNB تصمیم را در داشبورد پروفایل آنلاین شما آپلود خواهد کرد. قبل از صدور نامه پشتیبانی مجوز کار، ایمیلی حاوی دستورالعمل‌هایی برای ارسال یک توافقنامه اجرایی کسب و کار (BPA) امضا شده و تاریخ‌گذاری شده در عرض 60 روز از تاریخ ارسال ایمیل دریافت خواهید کرد. پس از دریافت نامه پشتیبانی مجوز کار، باید برای مجوز کار معتبر خود به IRCC مراجعه کنید.

تاسیس کسب و کار و نامزدی استانی: پس از دریافت مجوز کار، اکنون می‌توانید روی ایجاد طرح تجاری تایید شده خود کار کنید. ظرف 1 ماه پس از تاریخ ورود خود به کانادا، باید فرم گزارش ورود (NBBIS-004) را به صورت کتبی به GNB گزارش دهید. همچنین ظرف 9 ماه اول پس از تاریخ ورود شما به کانادا، کسب و کار شما باید دایر باشد.

درخواست ویزای اقامت دائم: پس از دریافت گواهی نامزدی خود از GNB، می‌توانید برای PR به IRCC درخواست دهید. IRCC درخواست را بر اساس قانون مهاجرت کانادا ارزیابی کرده و تصمیم نهایی را برای اعطای ویزای روابط عمومی خواهد گرفت.

برنامه مهاجرت آتلانتیک (Atlantic Immigration Program)

جریان (AIP) مسیر اقامت دائم کارگران ماهر خارجی و فارغ التحصیلان بین‌المللی از یک موسسه شناخته‌شده پس از دبیرستان در آتلانتیک کانادا است که خواهان کار و زندگی در نیوبرانزویک هستند. اگر کارفرمایان قصد دارند افرادی را خارج از نیوبرانزویک یا از کشورهای دیگر به پست‌های شغلی با سطح 0، 1، 2، 3 یا 4 از کلاس شغلی NOC جذب کنند، باید از برنامه مهاجرتی آتلانتیک استفاده کنند.

توجه:

اگر در دوازده ماه گذشته گواهی نامزدی از استان را تحت یکی از جریان‌های (NBPNP) دریافت کرده‌اید، واجد شرایط درخواست AIP نیستید.

کارفرمایانی که با کمبود نیروی کار مواجه هستند، باید ابتدا به عنوان یک کارفرمای "تعیین شده" توسط استان تأیید شوند، تا بتوانند موقعیت‌های شغلی خود را توسط استان تأیید کنند. (تعیین‌شدن به معنی این است که کارفرما مجوز می‌گیرد تا از AIP برای استخدام افراد استفاده کند)

بعد از اینکه موقعیت شغلی کارفرما توسط استان تأیید شد، کارفرما می‌تواند به کارگر خارجی که شناسایی شده است، اجازه دهد تا به صورت مستقیم به سازمان مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا برای اقامت دائم تحت برنامه مهاجرتی آتلانتیک درخواست دهد. کارگر خارجی همچنین ممکن است در زمان انتظار برای اقامت دائم، مجوز کار موقت دریافت کند.

مدارک مورد نیاز برای برنامه مهاجرت استانی نیوبرانزویک

مدارک مورد نیاز برای برنامه مهاجرت استانی نیوبرانزویک

درخواست و کلیه مدارک پشتیبانی باید به صورت الکترونیکی از طریق حساب آنلاین شما ارسال شود.

 • حجم آپلود نباید بیشتر از 2 گیگابایت باشد.
 • در صورت استفاده از متن به صورت الکترونیکی، ممکن است فایل متنی به صورت خاکستری با کیفیت پایین اسکن شده و حجم آن کاهش داده شود؛ و این فایل نباید به هیچ عنوان ویرایش یا اصلاح شود.
 • تصاویر بصورت رنگی اسکن شوند.
 • تمام مدارک به اندازه کافی واضح باشند.

مدارک هویتی و مشترک در تمامی برنامه‌ها

 • شناسنامه
 • گواهی ازدواج، طلاق/ فوت
 • تکمیل فرم NB-008 در صورت ازدواج غیررسمی برای حداقل 12 ماه مداوم
 • پاسپورت
 • مدارک سفرهای قبلی
 • اطلاعات فرزندان
 • عکس متقاضی و افراد همراه با مشخصات عکس پاسپورت کانادا
 • مدرک مهارت زبان

مدارک مربوط به کارفرما برنامه اکسپرس اینتری

 • نامه‌های مرجع (شامل اسم شما، اطلاعات تماس شرکت، نام، عنوان و امضای سرپرست، تاریخ‌های کار شده برای شرکت، تعداد ساعات کار در هفته و حقوق سالانه به اضافه مزایا)
 • قراردادهای کاری
 • مجوز کار
 • اطلاعات مالیاتی

مدارک جاب افر برنامه اسکیل ورکر

 • فرم اطلاعات کارفرمای کارگر ماهر (NBPNP-004)
 • نامه‌های ارجاع
 • قراردادهای کاری
 • مجوز کار
 • آگهی شغلی (شما باید شواهدی از تبلیغاتی که در شش ماه قبل از تاریخ پیشنهاد شغل انجام داده‌اید، ارائه دهید)
 • اطلاعات مالیاتی T4

مدارک مربوط به برنامه سرمایه‌گذاری

 • نامه‌های استخدامی صادر شده توسط کارفرمایان برای 5 سال اخیر
 • قراردادهای کاری امضا شده توسط خود شما و کارفرمایان در 5 سال گذشته
 • فرم رضایت و اظهارنامه (NB-005)
 • نمودار سازمانی شرکت با اشاره به موقعیت و تعداد کارکنان
 • سوابق حقوق و دستمزد برای 12 ماه اخیر
 • شرح دارایی خالص شخصی (NBBIS-002)

هزینه پردازش NBPNP

هزینه پردازش NBPNP

هزینه پردازش 250 دلاری کانادا برای دو برنامه اسکیل ورکر و نیروی کار ماهر نیوبرانزویک؛ هزینه پردازش 2000 دلار کانادا برای برنامه سرمایه‌گذاری.

توجه کنید که هزینه‌های پردازش غیر قابل استرداد است.

خلاصه کلام

شما هم می‌توانید به کشوری پر از فرصت‌های شغلی و زندگی با کیفیت بالا مهاجرت کنید. با انتخاب نیوبرانزویک به عنوان مقصد مهاجرتی خود، می‌توانید از زیبایی‌های طبیعتی و فرهنگ بومی این منطقه لذت ببرید و با داشتن مهارت‌ها و تجربیات شغلی خود، فرصتی برای شروع یک زندگی جدید در کانادا داشته باشید.

افرادی که نامزدی استانی را دریافت می‌کنند، می‌توانند برای دریافت اقامت دائمی کانادا درخواست دهند و با این کار به امکانات مختلفی دسترسی پیدا کنند که شامل خدمات بهداشتی، آموزشی، خدمات اجتماعی و قابلیت کار و زندگی در هر نقطه از کانادا می‌شود.

این مقاله به شما کمک می‌کند تا روش مهاجرتی را که برای شما مناسب است، مشخص کنید.

 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0