20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

زندگی در نوناووت

این راهنمای رسمی شما برای اقامت موفقیت آمیز در استان نوناووت است. در این راهنمای ورود ، اطلاعات تماس هر آژانس خدماتی را که برای شروع زندگی جدید خود در نوناووت نیاز دارید ، حال شما به شهر Iqaluit نقل مکان کنید یا مناطق اطراف ، پیدا خواهید کرد.

در این راهنمای ورود به نوناووت اطلاعاتی را در موارد زیر خواهید یافت:

 • اطلاعات کلی
 • مراقبت های بهداشتی
 • اشتغال
 • امور مالی
 • تحصیل و آموزش
 • نحوه اخذ گواهینامه رانندگی
 • مسکن
 • چه چیزی را می توانم به کانادا بیاورم؟
 • آب و هوا
 • خدمات ضروری

اطلاعات عمومی در مورد نوناووت

وب سایت رسمی استان: www.gov.nu.ca

وب سایت رسمی شهر  Iqaluit:  www.city.iqaluit.nu.ca

برای نقشه ها و سایر اطلاعات جغرافیایی با یک دفتر گردشگری محلی تماس بگیرید:  www.nunavuttourism.com

مراقبت های بهداشتی در نوناووت

شما باید به محض رسیدن برای مراقبت های بهداشتی ثبت نام کنید. برای کسب اطلاعات در مورد مراقبت های بهداشتی نوناووت ، به سایت www.gov.nu.ca/health مراجعه کنید.

اشتغال در نوناووت

 • برای شروع کار قانونی در نوناووت پس از ورود ، این مراحل را دنبال کنید:
 • برای شماره بیمه اجتماعی خود (SIN) اقدام کنید. برای اطلاعات در این مورد ، به سایت  www.servicecanada.gc.ca/en/sc/sin مراجعه کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که اعتبار شما با مرکز اعتبار بین المللی کانادا ارزیابی شده است: www.cicic.ca
 • برای صدور گواهینامه تجارت ، با تماس با Red Seal شروع کنید ، یک سازمان صدور گواهینامه تجارت در سراسر کشور به آدرس:  www.red-seal.ca
 • در صورت امکان در سازمان تنظیم کننده ارضی مناسب برای حرفه خود ثبت نام کنید.
 • برای بهبود مهارت های زبان انگلیسی یا فرانسوی در صورت لزوم برای کلاس های زبان ثبت نام کنید.

با رعایت این مراحل ، از آمادگی شروع کار در نوناووت اطمینان پیدا خواهید کرد.

توجه: کارگران خارجی باید مجوز معتبر برای کار در کانادا را بصورت موقت یا دائمی داشته باشند.

امور مالی در نوناووت

به محض ورود ، در یک بانک محلی یا موسسه مالی حساب کاربری باز کنید. بانک های محبوب در کانادا: HSBC ، بانک اسکاتا ، رویال بانک کانادا (RBC) ، بانک مونترال (BMO) ، TD Canada Trust ، بانک تجارت امپریال کانادا (CIBC) ، بانک ملی کانادا ، و بانک Desjardins.

پول کانادا از سنت و دلار است. هر دلار کانادا شامل 100 سنت می باشد. ارز در سکه های زیر یافت می شود:

 • 1 سنت (0.01 دلار) به نام "پنی" شناخته می شود. توجه: پنی دیگر در معاملات تجاری استفاده نمی شود
 • 5 سنت (0.05 دلار) با نام "نیکل" شناخته می شود
 • 10 سنت (0.10 دلار) به نام " dime" شناخته می شود
 • 25 سنت (0.25 دلار) به عنوان " quarter " شناخته می شود
 • 1 دلار (1.00 $) به نام "loonie" شناخته می شود
 • و یک سکه دو دلاری (2.00 $) به نام " twoonie " که معادل دو لونی است

اسکناس یا ارز کاغذی در اسکناس های پنج دلار (5.00 $) ، ده دلار (10 $) ، بیست دلار (20 $) ، پنجاه دلار (50 $) و صد دلار (100.00 $) یافت می شود.

تحصیل و آموزش در نوناووت

کودکان زیر 16 سال باید برای مدرسه ثبت نام کنند. تحصیل به طور کلی از چهار یا پنج سالگی شروع می شود. بیشتر کودکان تا پایان دوره دبیرستان ، در مدرسه می مانند، بطور کلی تا سن 18 سالگی.

مدارس دولتی در استان نوناووت

سیستم مدارس دولتی کانادا به طور کلی به سه سطح ابتدایی ، متوسطه و بعد از متوسطه ، کالج یا دانشگاه تقسیم می شود. بعضی از نواحی ها یا مدارس خصوصی ممکن است سطح نمرات خود را به صورت متفاوتی ترتیب دهند ، اگرچه استانداردهای آموزش توسط دولت استان تنظیم می شود.

شروع سال تحصیلی

سال تحصیلی برای کلیه مقاطع تحصیلی از ماه سپتامبر آغاز می شود و تا ماه ژوئن برای دانش آموزان مقدماتی و متوسطه و تا آوریل برای دانشجویان برگزار می شود. تعطیلات استاندارد شامل تعطیلات کریسمس و سال نو در ماه دسامبر و ژانویه و یک تعطیلات بهاری در مارس یا آوریل است.

برای کسب اطلاعات در مورد ثبت نام با هیئت مدیره مدرسه محلی در همسایگی خود تماس بگیرید. وب سایت وزارت آموزش و پرورش نوناووت را می توانید در اینجا مشاهده کنید:  www.gov.nu.ca/education

برای کسب اطلاعات کامل در مورد آموزش بعد از دوره راهنمایی به راهنمای تحصیل در کانادا مراجعه کنید.

اخذ گواهینامه رانندگی در نوناووت

اگر قصد اجاره ، لیزینگ یا خرید ماشین را دارید ، باید مجوز رسمی رانندگی نوناووت را داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی کسب گواهینامه نوناووت ، به این آدرس مراجعه کنید:  www.gov.nu.ca/edt/faq/where-can-i-get-drivers-licence

توجه: هر وسیله نقلیه و راننده باید دارای بیمه باشند. قبل از رانندگی با یک شرکت بیمه محلی تماس بگیرید تا به درستی بیمه شوید.

مسکن در نوناووت

چندین گزینه مختلف برای مسکن در سراسر کانادا وجود دارد. اگر قبلاً به شهر جدید خود مراجعه نکرده اید ، بهتر است هنگام اولین ورود ، آپارتمان موقت را اجاره کنید ، و یا یک نماینده املاک و مستغلات را برای راهنمایی شما در طی مراحل تهیه مسکن و مشاوره آگاهانه در مورد بهترین مناطق برای شما و خانواده خود، استخدام کنید.

ساختمانهای آپارتمانی ساختمانهای بزرگ و چند واحدی هستند که متعلق به یک شخص یا شرکت است که در آن هر یک از ساکنین واحدی را اجاره می کنند. آپارتمان های استودیویی یا مجردی به طور کلی یک اتاق با آشپزخانه و حمام است و فقط برای یک نفر تنها مناسب است. آپارتمان های بزرگتر می توانند خانواده ها را در خود جای دهند زیرا دارای اتاق خواب و فضای زندگی اضافی هستند. یک ساختمان بزرگ چند واحدی که در آن هر واحد متعلق به یک ساکن است ، یک مجتمع نامیده می شود و به هر واحد یک کاندو (Condo) گفته می شود.

گرچه متوسط هزینه زندگی با توجه به اندازه خانواده ، محل زندگی و سطح درآمد متفاوت است ، اما مسکن در شهرها به طور کلی گران تر است. در نتیجه ، بسیاری از خانواده ها در حومه که در خارج از محدوده شهر واقع شده اند ، جایی که مسکن مقرون به صرفه تر است ، زندگی می کنند. حومه شهرها اغلب محلات ، مدارس ، خرید و خدمات بهداشتی و درمانی خوبی دارند ، همه نزدیک به سطح امکانات شهری هستند. مسکن در روستا حتی می تواند ارزان تر باشد و برای بسیاری از خانواده ها مطلوب است ، اما برای نیازهای اساسی خود از جمله مواد غذایی ، محل کار ، مدرسه ، و مراقبت های بهداشتی به وسیله نقلیه نیاز خواهید داشت.

حیوانات خانگی

اگر خانه خود را اجاره می دهید یا در یک آپارتمان زندگی می کنید ، مهم است که قبل از نقل مکان به همراه حیوان خانگی خود یا خرید یک حیوان خانگی ، اطمینان حاصل کنید که نگهداری حیوانات خانگی به طور قانونی در محل مجاز است.

مهم است که قبل از تصمیم گیری در مورد مکانی برای زندگی ، خانواده ، محل کار ، محله و امور مالی خود را در نظر بگیرید.

چه چیزی را می توان به کانادا آورد؟

کانادا در مورد آنچه می توان و نمی تواند وارد کشور شود ، قوانین سختگیرانه ای دارد. مقرراتی مربوط به مواد غذایی ، الکل ، محصولات نیکوتین دار ، گیاهان ، حیوانات ، اتومبیل و سایر محصولات وجود دارد. برای جلوگیری از بروز مشکلات ، حتماً از قبل بررسی کنید که چه چیزی مجاز و چه چیزی غیر مجاز برای ورود به کانادا است ، و همچنین برای ورود موارد خاص به کشور باید چه روش هایی را دنبال کنید.

برای کسب اطلاعات در مورد حیوانات و مواد غذایی ، با: http://www.inspection.gc.ca/english/toce.shtml

و برای خودروها با: http://www.tc.gc.ca/roadsafety/importation/menu.html تماس بگیرید.

آب و هوا در نوناووت

تابستان ها می توانند در نوناووت خنک باشند ، اما در زمستان می تواند بسیار سرد باشد ، وقتی دما می تواند تا -30 ، حتی -40 درجه سانتیگراد پایین بیاید. اطمینان حاصل کردن از آمادگی برای هوای سرد بسیار مهم است. لباس گرم زمستانی از جمله ژاکت ، کاپشن زمستانی ، چکمه ، کلاه ، روسری و دستکش خریداری کنید. اگر در زمستان لباس گرم نپوشید ، ممکن است مریض شوید و یا دچار سرمازدگی بشوید. سرمازدگی آسیب جدی پوستی است که در اثر قرار گرفتن در معرض باد در زمستان به وجود می آید.

کانادایی ها در صورت بروز شرایط اضطراری ، شمع و کبریت ، پتو گرم ، چراغ قوه ، کیت کمکهای اولیه و بیل کوچک برفی را در اتومبیل ها و خانه های خود نگه می دارند. در بیشتر مناطق کانادا ، ماشین شما باید لاستیک مخصوص زمستان را به منظور رانندگی قانونی و با اطمینان در زمستان داشته باشد.

خدمات اضطراری در نوناووت

در شرایط اضطراری ، 911 را شماره گیری کنید. وقتی 911 را شماره گیری می کنید ، به یک اپراتور که به شما کمک می کند و خدمات اضطراری را اعزام می کند ، وصل می شوید.

در شرایط غیر اضطراری ، اگر فقط به پلیس احتیاج دارید ، از شماره تماس موجود در زیر استفاده کنید:

RCMP Division V, Nunavut: (867) 975-0123

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0