20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

مقایسه روش اکسپرس اینتری و اسکیل ورکر برای مهاجرت به کانادا

تفاوت اکسپرس اینتری و اسکیل ورکر

کشور کانادا به دلایل مختلفی از جمله کیفیت زندگی بالا، اقتصاد در حال پیشرفت و مهاجرپذیری از محبوب‌ترین کشورها برای مهاجرت است و به روش‌های گوناگونی مانند مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، اکسپرس اینتری و یا اسپانسری می‌توان اقامت کشور کانادا را اخذ نمود.

در این مقاله قصد داریم دو روش اکسپرس اینتری و مهاجرت کاری اسکیل ورکر را معرفی کرده، سپس تفاوت اکسپرس اینتری و اسکیل ورکر را بیان کنیم. در نهایت نیز به سوالات متداول درباره مهاجرت به این دو روش پاسخ دهیم.

موسسه حامی مهاجر، شرکت مهاجرتی متخصص و با تجربه در زمینه اخذ اقامت دائم کانادا از طریق اکسپرس اینتری، اخذ ویزای دانشجویی کانادا و اخذ ویزای دانش آموزی کانادا است. در صورت نیاز، برای دریافت مشاوره تخصصی از کارشناسان حامی مهاجر با شماره 02148000957تماس بگیرید.

مهاجرت به کانادا با برنامه اسکیل ورکر

مهاجرت کاری به کانادا با برنامه‌هایی مثل اسکیل ورکر (Skilled Worker)، اسکیل ترید (Skilled Trade)، جاب آفر و... امکان‌پذیر است. این روش برای کسانی است که تصمیم دارند از طریق کار به کانادا مهاجرت کنند. کانادا در برخی از زمینه‌های شغلی با کمبود نیروی کار ماهر مواجه است و از طریق جذب مهاجر سعی در جبران کمبودها در اقتصاد و بازار کار برای پیشرفت دارد.

در صورتی که در زمینه‌های شغلی موردنیاز کشور کانادا تخصص و تجربه کافی دارید، می‌توانید از طریق برنامه مهاجرتی اسکیل ورکر برای مهاجرت به کانادا اقدام نمایید.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر

قطعا برای مهاجرت به کانادا به عنوان نیروی کار متخصص، شرایطی وجود دارد. مهمترین لازمه اقدام برای برنامه اسکیل ورکر، داشتن تخصص، مهارت و تجربه در زمینه کاری مدنظر است. شرایط اولیه و مواردی که براساس آن فرد متقاضی امتیاز بندی می‌شود را در زیر عنوان کردیم:

 • سن
 • تحصیلات
 • وضعیت تاهل
 • تجربه کاری
 • پیشنهاد شغلی معتبر
 • دانش یا مدرک زبان انگلیسی و فرانسه
 • انطباق‌پذیری
 • قرار داشتن نوع تخصص در لیست مشاغل مورد نیاز

امتیازدهی براساس این موارد از 100 بوده و برای اینکه بتوان برای این برنامه واجد شرایط بود، باید امتیاز‌ 67 به بالا را کسب کرد. در این صورت صلاحیت فرد متقاضی احراز می‌شود. بعد از آن، افراد برای دریافت ویزای مهاجرت از طریق اسکیل ورکر براساس میزان امتیاز به دست آورده مقایسه شده و شرایط آن‌ها بررسی می‌شود. در نهایت افراد موردنظر برای فرایند دریافت ویزای کاری انتخاب می‌شوند.

مهاجرت به کانادا با اکسپرس اینتری

مهاجرت به کانادا با اکسپرس اینتری

اکسپرس اینتری سامانه اینترنتی است که با استفاده از آن می‌توان برای مهاجرت به کانادا تحت یکی از برنامه‌های فدرال کشور کانادا که موارد زیر است، اقدام کرد:

 • اسکیل ترید (Federal Skilled Trades Program): نیروی فنی متخصص فدرال
 • اسکیل ورکر (Federal Skilled Worker Program): نیروی کار متخصص فدرال
 • مهاجرت استانی کانادا یا PNP (Provincial Nominee Programs)
 • تجربه کار کانادایی (Canadian Experience Class)

شما با توجه به روشی که برای اکسپرس اینتری اقدام می‌کنید باید واجد شرایط باشید و در این سامانه نیز به شرایط شما امتیازدهی می‌شود.

حال این سوال به وجود می‌آید که تفاوت اکسپرس اینتری و اسکیل ورکر چیست؟ پس از معرفی برنامه اسکیل ورکر و سیستم اکسپرس اینتری، در ادامه مقاله به مقایسه این دو روش برای مهاجرت به کانادا می‌پردازیم.    

مقایسه اکسپرس اینتری و اسکیل ورکر در مهاجرت به کانادا

مقایسه اکسپرس اینتری و اسکیل ورکر در مهاجرت به کانادا

اکسپرس اینتری به معنای ورود فوری بوده و در سال 2015 توسط دولت کانادا معرفی شده است. از آنجا که مهاجرت کاری از طریق برنامه اسکیل ورکر و سایر برنامه‌ها متقاضی زیادی دارد و فرایند آن نسبتا طولانی است، فلسفه راه‌اندازی چنین سیستمی سرعت بخشیدن به رسیدگی پرونده‌های این برنامه‌ها است.

البته باید توجه داشته باشید که نحوه اقدام برای هرکدام جدا از یکدیگر است. در ادامه اشتراک‌ها و تفاوت اکسپرس اینتری و اسکیل ورکر برای مهاجرت کاری را توضیح می‌دهیم.

 • برای ورود به اکسپرس اینتری باید حداقل شرایط را برای صلاحیت داشته باشید. این شرایط همان شرایط ذکر شده در برنامه مهاجرتی اسکیل ورکر است و باید حداقل امتیاز 67 از 100 را کسب نمایید.
 • در صورتی که شرایط اولیه را داشتید و امتیاز لازم را کسب کردید، یا می‌توانید برای برنامه اسکیل ورکر اقدام نمایید یا می‌توانید وارد سامانه اینترنتی اکسپرس اینتری شوید و در این سامانه ثبت نام کنید. توجه کنید که باید فقط یکی از این فرایندها را انتخاب کنید.
 • در روش اکسپرس اینتری شما بار دیگر وارد امتیازبندی می‌شوید و سیستم امتیازدهی در این سامانه با امتیازدهی در شرایط اولیه تفاوت دارد و سطح امتیاز از 1200 محاسبه می‌شود. برای امکان قبول شدن در این سامانه حداقل امتیاز 450 از 1200 را کسب کنید. هرچه امتیاز شما بیشتر از این مقدار باشد، شانس شما برای انتخاب شدن در این سیستم بیشتر خواهد بود و به سرعت فرایند ویزا شدن شما انجام می‌شود.
 • در روش اکسپرس اینتری علاوه بر شرایط اولیه، موارد دیگری نیز در مورد شما بررسی می‌شود. برای مثال سابقه و تجربه کاری شما باید در 10 سال اخیر باشد، و یا حداقل سابقه 1 سال کار پیوسته داشته باشید.
 • در هر دو روش در صورت داشتن تمکن مالی مطلوب لزوما نیازی به داشتن پیشنهاد کاری از طرف کارفرما نیست.

میزان سابقه و تجربه کاری در روش اکسپرس اینتری کانادا

در واقع بهتر است بگوییم اکسپرس اینتری یک روش کاملا جدا از برنامه اسکیل ورکر نیست و سیستمی است برای زمانی که شما پتانسیل کسب امتیاز بهتر را دارید و این سامانه سرعت و احتمال قبولی را برای شما افزایش می‌دهد و در راستای برنامه‌های مهاجرت کاری قرار دارد.

سخن پایانی

در این مقاله تلاش کردیم تا درباره مهاجرت کاری با برنامه اسکیل ورکر توضیح دهیم و اکسپرس اینتری را معرفی کنیم. سپس درباره تفاوت اکسپرس اینتری و اسکیل ورکر صحبت کردیم و گفتیم که اکسپرس اینتری سامانه اینترنتی است که در سرعت بخشیدن به برنامه‌های مهاجرت کاری کمک شایانی می‌کند. همچنین عنوان کردیم که شرایط اولیه برای هر دو فرایند مورد نیاز است و در سامانه اکسپرس اینتری نیز علاوه بر آن امتیازدهی دیگری نیز وجود دارد.

در صورتی که تمایل دارید اطلاعات بیشتری درباره مهاجرت به کانادا و کار در کانادا کسب کنید، مقاله‌ شرایط مهاجرت به کانادا را مطالعه فرمایید.

همچنین در صورتی که نیاز به مشاوره، کسب اطلاعات و یا اقدام برای انواع ویزای کانادا، پذیرش تحصیلی در کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا را دارید، از طریق شماره 02148000957 با کارشناسان حامی مهاجر تماس بگیرید.

سوالات متداول درباره تفاوت اکسپرس اینتری و اسکیل ورکر

تفاوت اکسپرس اینتری و اسکیل ورکر چیست؟

این دو روش در واقع از نظر ماهیت از یکدیگر جدا نیستند. اکسپرس اینتری، سامانه اینترنتی است که راه مهاجرت به کانادا از طریق کار مثل برنامه اسکیل ورکر را سریع‌تر خواهد کرد.

آیا می‌توان برای هردو روش اکسپرس اینتری و اسکیل ورکر اقدام کرد؟

خیر. با داشتن شرایط اولیه، شما فقط می‌توانید با یکی از این دو فرایند به عنوان نیروی کار ماهر برای مهاجرت به کانادا اقدام کنید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0