20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ازدواج در کانادا

ازدواج یک امر مرسوم و پسندیده در تمام دنیاست و هیچ حد و مرزی نمیشناسد، از همین رو فرض را بر این بزاریم که شما در یک سفر تفریحی یا کاری به یکی از بزرگ ترین کشورهای دنیا یعنی کانادا سفر میکنید و به طور اتفاقی یک دل نه صد دل عاشق یک شهروند کانادایی میشوید و او هم همینطور، پس برنامه ریزی میکنید که باهم ازدواج کنید. خب ما ضمن تبریک پیشاپیش به شما بخشی از قوانین ازدواج و شرایط آن را در این مقاله برای شما شرح میدهیم.

شرایط قانونی برای ازدواج در کانادا

بر اساس قانون محکومیت ازدواج در کانادا لازم است قبل از ازدواج جواز ازدواج یا گواهی نامه دریافت کنید. جواز ازدواج استانی یا منطقه ای است و برای به دست آوردن پروانه ازدواج لازم است به اداره امور شهری واداری و یا سرشماری ارجاع داده شوید. مجوز فقط در آن استان یا منطقه معتبر خواهد بود، به عنوان مثال، مجوز ازدواج استان انتاریو فقط در انتاریو معتبر است.

شرایط لازم و مجوز برای ازدواج

نیازها با توجه به استان یا قلمرو شخصی که مایل به ازدواج است متفاوت می باشد. برای مثال، در انتاریو افرادی که مایل به ازدواج هستند (بدون رضایت والدین) باید حداقل 18 سال سن داشته باشند و در بریتیش کلمبیا باید حداقل 19 سال داشته باشند. با رضایت والدین (از هر دو والدین) امکان ازدواج در 16 یا 17 سال وجود دارد.

فرم های درخواست جواز ازدواج را می توانید از دفاتر محلی یا بخش مربوط به آمار حیاتی دریافت کنید. همچنین می توانید فرم های درخواست را از بخش های استانی یا منطقه ای دریافت کنید.

آیا میتوان با ویزای توریستی در کانادا ازدواج کرد

بله، می توانید هنگام بازدید از کشور دیگری یا با ویزای بازدید کننده یا ویزای اقامت موقت در کانادا ازدواج کنید.

ازدواج در کانادا گزینه ای است که برای همه شهروندان کانادایی و ساکنان دائمی که می خواهند با یک شریک خارجی ازدواج کنند وجود دارد. لذا شما هنوز هم نیاز به استان مورد نظر خود را برای ازدواج انتخاب کنید. هر استان نیازهای خاص خود را دارد.

الزامات اضافی برای ازدواج در کانادا

سایر شرایط بسته به اینکه در کدام منطقه / استان قرار است ازدواج انجام شود وجود دارد. به عنوان مثال در انتاریو و نیوفاندلند، اگر طلاق در خارج از استان رخ داده است، اطلاعات اضافی و تأیید طلاق مورد نیاز است، زیرا مجوزهای ازدواج نمی توانند تا زمان نهایی شدن طلاق صادر شوند. مدارک مهاجرت و جزئیات والدین نیز هنگام درخواست جواز ازدواج گاهی اوقات لازم است.

در بیشتر استانها یا مناطق ممکن است یک زوج بتوانند بلافاصله پس از دریافت مجوز ازدواج، ازدواج کنند. با این حال، برخی استان ها بین درخواست جواز و ازدواج مجبورند مدت زمان انتظار کوتاهی داشته باشند. طولانی ترین مدت انتظار در نوا اسکوشیا (5 روز) و کبک (20 روز) است

آیا من هنگام ازدواج با یک کانادایی تبعه کانادا می شوم؟

جواب این سوال برخلاف تصورات خیر می باشد. ازدواج با یک شهروند کانادایی تابعیت به شما نمی دهد. اگر می خواهید شهروند کانادایی شوید، باید همان مراحلی که دیگرافراد دنبال می کنند را طی نمائید. بنابراین یک روند خاص برای همسران شهروندان کانادایی وجود ندارد.

شرایط لازم برای درخواست تابعیت

برای درخواست تابعیت باید چندین الزام را رعایت کنید. شما باید حداقل 1095 روز در طول 5 سال قبل از تاریخ درخواست خود در کانادا حضور داشته باشید.که این زمان شامل موارد  زیر می باشد:

 • اقامت دائم
 • مقیم موقت (قانونی مجاز به ماندن در کانادا)
 • شخص محافظت شده

همسر کانادایی شما می تواند در 2  صورت  از شما برای اقامت دائم حمایت کند:

 • ساکن دائم نیستند
 • یا در کانادا زندگی نمیکنید.

2راه برای این که به شریک زندگیتان در کانادا بپیوندید

 • اتحاد خانواده برای کانادا اولویت اصلی مهاجرت به شمار می اید. لذا برنامه کلاس خانواده راهی است برای اقامت دائم یا شهروند کانادا برای حمایت از همسر یا شریک زندگی خود برای مهاجرت به کانادا.
 • دوستیابی آنلاین و سهولت سفر بین المللی بدان معنی است که هر ساله هزاران کانادایی عاشق شهروندان کشورهای دیگر می شوند. اگر شما یک شهروند کانادایی با همسر یا شریک خارجی هستید ، باید معیارهای صلاحیت را رعایت کنید و قوانین مهاجرت در حمایت از همسر در کانادا را رعایت کنید تا  به شریک زندگی خود درکانادا بپیوندید.

سه دسته اصلی مهاجرت برای عزیزانی که تابعیت کشورهای دیگر را دارند

 • حمایت مالی همسر
 • حمایت مالی متداول
 • حمایت مالی همجنسگرا (ازدواج همجنسگراها در کانادا قانونی است)

حمایت مالی از شریک زندگی برای مهاجرت به کانادا

حمایت مالی از شریک زندگی برای مهاجرت به کانادا می تواند یک روش پیچیده باشد و هم موقعیتی بی نظیر باشد. قبل از درخواست حمایت از شریک زندگی خود، از یک وکیل مهاجرت بخواهید تا توضیحات کاملی برای شما ارائه دهد، زیرا این مقاله فقط مقررات بسیار اساسی را شامل می شود.

چه کسانی می توانند برای انتقال به کانادا از شریک زندگی خود استفاده کنند

 • حداقل 18 سال سن داشته باشید
 • اگر شما یک شهروند خارجی یا کانادایی هستید که خارج از کانادا زندگی می‌کنید، باید نشان دهید که قصد دارید در کانادا زندگی کنید، تا زمانی که همسر مورد حمایت شما مقیم کشور کانادا شود.
 • در صورت اقامت دائم در خارج از کانادا، نمی توانید از کسی حمایت مالی کنید.
 • ثابت شود که شریک کانادایی شما دارای وضعیت مالی مناسبی میباشد و از کمک های اجتماعی دولت استفاده نمیکند.

حمایت مالی همسر

اگر یک شهروند کانادایی (یا مقیم دائم) با یک شهروند خارجی ازدواج کند و آن شهروند حداقل 18 سال داشته باشد و با یک شهروند کانادایی زندگی کند که حداقل در سن 18 سالگی در کانادا باشد ، همسر می تواند درخواست حمایت مالی کند. این ازدواج باید در کشوری که در آن انجام شده، قانونی باشد. حامی مالی کانادایی ملزم به نشان دادن سطح مشخصی از درآمد نیست، اما نمی تواند درلیست دریافت کننده های کمک های اجتماعی دولت باشد و باید بتواند هنگام ورود به کانادا، مقدمات لازم را برای همسر فراهم کند.

حمایت مالی متداول

حمایت مالی متداول مقوله مناسبی برای شرکایی است که ازدواج نکرده اند اما حداقل یک سال به طور مداوم در کانادا زندگی می کنند.

شما نمی توانید هم اتاقی باشید، باید بتوانید ثابت کنید که شما یک زوج واقعی هستید ، به یکدیگر متعهد و در یک رابطه منحصر به فرد هستید.

اثبات واقعی بودن یک رابطه

 • یک سال زندگی مشترک
 • یک رابطه متعهد و اختصاصی

نحوه اثبات واقعی بودن رابطه

یک سال زندگی مشترک با روشهای مختلفی قابل اثبات است. به عنوان مثال، یک قرارداد اجاره نامه یا قرارداد املاک یا قبض های سودمند در اسامی یکدیگر در یک آدرس. (برای اثبات اینكه در یك رابطه متعهد و اختصاصی هستید، از هر آنچه كه لازم است استفاده كنید.)

روش های اثبات 

اثبات رابطه متعهد و منحصر به فرد کاملاً به شرایط منحصر به فرد شما بستگی دارد. دارایی های مشترک، سفر مشترک، دیدار با خانواده های یکدیگر ، سفر به کشورهای دیگر و ....  همه اینها به اثبات رابطه واقعی شما کمک می کنند. تمام چیزهایی را که می توانید در آن ثابت کنید که رابطه شما واقعی است را باید انجام دهید.

شما همچنین باید در بیانیه‌ای سوگند یاد کنید که یک زوج قانون مشترک هستید و شاید لازم باشد که با یک افسر ویزا در یک مصاحبه شرکت کنید.

متوسط هزینه های یک عروسی در کانادا

در نهایت شما باید برای مراسم عروسی هزینه هایی متقبل شوید، اکثر مردم تصور جالبی از متوسط هزینه عروسی در کانادا در حال حاضر دارند. کمترین حدس از 15000 دلار شروع می شود، اما حقیقت این است که میانگین به بالا 30،000 دلار رسیده است. چرا بین انتظار و واقعیت چنین فاصله وجود دارد؟ مردم تمایل دارند جزئیات کوچکتر را فراموش کنند و در کل عروسی در کانادا معمولا همه چیز را شامل می شود، از حلقه تا ماه عسل.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 3 | کل دیدگاه های تایید شده: 0