20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

صدور اقامت موقت کانادا برای قربانیان خشونت خانوادگی

   این برنامه با هدف حمایت از اتباع بی‌پناه خارجی به وسیله ارائه دادن مهاجرت قانونی، وضع شده است. تازه واردان به کانادا که درمعرض خشونت خانوادگی قرار دارند می‌توانند معاف از هزینه، مجوزمهاجرت موقت قانونی به کانادا را اخذ نمایند. قوانین جدید مبنی بر اخذ مجوز اتباع خارجی که با خشونت خانوادگی مواجه شدند، در 26 جولای تصویب شد و طبق این قانون اجازه اقامت موقت  (TRP) به قربانیان و فرزندان تحت حضانت آنها به حداقل مدت 6 ماه داده می‌شود. قوانین جدید در مورد اشخاصی صدق می‌کند که هنوز موفق به دریافت اقامت دائم کانادا نشده‌اند و وضعیت آنان در کانادا بستگی به رفتار خشونت آمیز همسر یا شریک زندگی‌شان دارد. درماه ژوئن دستور العمل‌های تصویب شده که توسط وزیر مهاجرت، پناهندگان و شهروندان کانادا، احمد حُسن ایجاد شده بود.

هدف از صدور این نوع اقامت

احمد حُسن هدف این قانون جدید را بیان کرد:« به منزله ارائه حمایت از اتباع بی‌پناه خارجی که قربانی خشونت خانوادگی یا تحت تاثیر آن هستند، وضعیت آنان در کانادا در زمان مناسب تنظیم خواهد شد.» در میان موارد دیگر، طبق این دستور العمل‌ها یک مامور مهاجرتی برای صدور  TRPمی‌تواند توجیه شود. اگر که دوره‌ای از بازخوردهای یک قربانی مورد خشونت‌ خانوادگی که خارج از وضعیت است را جزء گزینه‌های مهاجرتی در نظر بگیرد. یا اجازه دادن به قربانی مورد خشونت خانوادگی برای فرار، در صورتی که در آینده بتوانند اقدامات مناسب تری انجام دهد. تحت قوانین جدید ابلاغی 26 جولای، مسئولان مهاجران، پناهجویان و شهروندان کانادا ((IRCC، بیان کردند که هدف این کار ارزیابی وضعیت قربانیان خشونت خانوادگی برای TRP، تا حد امکان است.

شرایط

   IRCC می‌گوید یک ارزیابی از شاخصه‌های زیر پیروی خواهد کرد: که آیا تبعه خارجی شخصا در کانادا حضور دارد و در حین حضورش توسط همسر یا شریک زندگی  خود دچارسوء استفاده‌هایی نظیر سوء استفاده فیزیکی، جنسی، روانی و مالی یا بی‌توجهی به تامین غذا، پوشاک، مراقبت پزشکی، پناهگاه و ... شده است. و این که اگر تبعه خارجی به دنبال اخذ اقامت دائم در کانادا است، الزامیست در رابطه با همسر یا شریک زندگی خود که توسط آن مورد تعرض قرار می‌گیرد باقی بماند. تداوم داشتن این امر برای تعیین وضعیت در کانادا حیاتی است. نمونه‌هایی از افرادی که ممکن است واجد شرایط باشند شامل اتباع خارجی که تحت حمایت مالی خانواده هستند می‌شود که به دلیل رفتار سوء استفاده ‌گرانه مجبور به ترک آنها شدند یا به دلیل ترس از دست دادن موقعیت مهاجرتی خود، آنان را ترک  نکرده‌اند. پروسه TRP شامل اتباع بیگانه خارج از کانادا نمی‌شود (اتباع خارجی که در حال رفت و آمد و سفر به کانادا هستند مشمول این امر می‌شوند). تحت برنامه موقت بهداشت و سلامت فدرال کانادا، افراد واجد شرایط TRP این امکان را دارند تا از مزایای مراقبت‌های بهداشتی  نیز بهره‌مند شوند. مشروط بر این که  تحت پوشش هیچ طرح بیمه‌ سلامت عمومی و خصوصی نباشند. افراد دارای TFP که حداقل دارای 180 روز اعتبار می‌باشند نیز معاف از هزینه می‌توانند وارد کار‌های آزاد شوند.IRCC بیان کرده است که غالب TRP های مورد خشونت قرار گرفته از طبقه خانواده سبب می‌شوند. اما سایر موارد خارج از طبقه خانواده نیز مورد نظارت صورت می‌گیرند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1 | کل دیدگاه های تایید شده: 0