50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

برنامه مهاجرت استانی مناطق شمال غربی

برنامه مهاجرت استانی مناطق شمال غربی

در مناطق شمال غربی (NORTHWEST TERRITORIES)، با وجود جمعیت کمی که حدود 44718 نفر است، فضای زیادی برای زندگی، کاوش و بازی وجود دارد. این منطقه شامل 33 جامعه مختلف است و پایتخت آن، شهر یلونایف (Yellowknife) است. زمستان‌های سرد و شگفت انگیز این منطقه دیدنی است، اما کت و دستکش مناسب همیشه شما را گرم نگه می‌دارد! همچنین عاشق تابستان‌های گرم و طولانی روزهای روشن این منطقه خواهید شد. افرادی که به اینجا نقل مکان می‌کنند، می‌توانند از یک استقبال دوستانه بهره‌مند شوند و در عین حال ادامه فرهنگ و رسوم و عادات خود را داشته باشند.

NWT فرصت های بی پایانی برای ماجراجویی و تفریح دارد!

اقامت در منطقه شمال غربی کانادا فرصت‌های شغلی و درآمدی بسیار خوبی را برای شما به ارمغان می‌آورد و می‌تواند به رشد و پیشرفت حرفه‌ شما مخصوصا در این منطقه کمک کند. برنامه نامزدی مناطق شمال غربی (NTNP) به اتباع خارجی واجد شرایط امکان مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دائم در این کشور را می دهد. هدف این برنامه پر کردن کمبودهای شناسایی شده در نیروی کار و نیازهای سرمایه گذاری تجاری در مناطق شمال غربی کانادا است. 

برنامه‌های نامزدی مناطق شمال غربی در یک نگاه

برنامه

معیارهای اصلی بصورت خلاصه

هزینه درخواست

اکسپرس اینتری

پیشنهاد شغلی معتبر، دائمی و تمام وقت (مطابق با شرایط اکسپرس اینتری) از یک کارفرما در مناطق شمال غربی

0

اسکیل ورکر

پیشنهاد شغلی معتبر، دائمی و تمام وقت از یک کارفرما در مناطق شمال غربی در NOC TEER رده 0، 1، 2 یا 3

0

مشاغل نیمه ماهر

پیشنهاد شغلی معتبر، دائمی و تمام وقت از یک کارفرمای فعلی در مناطق شمال غربی در NOC TEER رده 4 یا 5

0

تجارت

تجربه تجاری یا مدیریتی؛ حداقل دارایی خالص 250000 دلار و حداقل سرمایه گذاری 150000 دلار است

2500 دلار کانادا

مهاجرت به مناطق شمال غربی از طریق برنامه استانی

برنامه نامزد استانی توسط دو دپارتمان ارائه می‌شود. وزارت صنعت، گردشگری و سرمایه گذاری جریان تجارت؛ وزارت آموزش، فرهنگ و اشتغال، جریان‌های مبتنی بر کارفرما را ارائه می‌دهد.

جریان کارفرما محور (Employer - Driven Stream)

در این بخش از سیاست مهاجرتی کانادا، اگر کارفرمایان نتوانند یک شهروند کانادایی یا یک مقیم دائم کانادایی برای شغل مشخص خود پیدا کنند، می‌توانند یک شهروند خارجی را استخدام کنند و او را برای دریافت وضعیت مهاجرتی دائمی نامزد کنند. این جریان به کارفرمایان کمک می‌کند تا کارگران مورد نیاز و ماهر را استخدام کنند و به کارگران کمک می‌کند تا از طریق سه دسته برنامه به اقامت دائم کانادا برسند.

برای استفاده از این برنامه، ابتدا باید یک پیشنهاد کار از یک کارفرمای NWT داشته باشید. بنابراین اظهار علاقه افراد بدون پیشنهاد شغلی پذیرفته نمی‌شود و هیچ دعوت‌نامه‌ای هم برای این درخواست صادر نخواهد شد.

هیچ هزینه‌ای برای درخواست برنامه کارفرما محور پرداخت نمی‌شود.

برنامه مشاغل نیمه ماهر مناطق شمال غربی

مشاغل نیمه ماهر (SEMI-SKILLED OCCUPATIONS)

مشاغل نیمه ماهر به کارفرمایان کمک می‌کند تا کمبودهای مشاغل سطح ابتدایی را جبران کنند، زمانی که آن‌ها نمی‌توانند یک نامزد کانادایی را به صورت محلی یا ملی برای یک موقعیت پیدا کنند. این دسته برای مشاغلی است که در طبقه‌بندی مشاغل ملی TEER در رده 4 یا 5 قرار می‌گیرند.

برای واجد شرایط بودن، اتباع خارجی باید به مدت شش ماه در همین موقعیت با کارفرما کار کرده باشند. و با شرایط مجوز کار موقت خارجی خود از وضعیت خوبی برخوردار باشند.

حداقل نیاز زبان (CLB 4) وجود دارد که تضمین کند اتباع خارجی قادر هستند به زبان انگلیسی یا فرانسوی ارتباط برقرار کنند. این الزام در زمان ارسال درخواست باید برآورده شود و متقاضی باید مدرکی در این زمینه ارائه دهد.

متقاضی باید مبلغ حداقل 10000 دلار برای هر نفری که قصد مهاجرت به کانادا را دارد و 2000 دلار اضافی برای هر وابسته‌ همراه با آن فرد در حساب بانکی خود داشته باشد.

نیروی کار ماهر (SKILLED WORKER)

این برنامه به کارفرمایان در جذب افراد مجرب و با مهارت‌های خاص برای شغل‌های مشخصی در منطقه شمال غربی کانادا کمک می‌کند. در این بخش از برنامه، افرادی که دارای تحصیلات رسمی و آموزش تخصصی هستند، برای پر کردن شغل‌هایی که نیاز به مهارت‌های خاصی دارند، جذب می‌شوند. این دسته برای مشاغلی است که در طبقه‌بندی مشاغل ملی  TEER در رده 0، 1، 2 یا 3 قرار می‌گیرند.

برای واجد شرایط بودن، اتباع خارجی باید بتوانند نشان دهند که آموزش، تجربه و تحصیلات لازم برای برآوردن نیازهای شرح شغل را دارند. نیروی کار ماهر باید یک سال تجربه تمام وقت در شغل مربوطه داشته باشد.

اکسپرس اینتری (NWT EXPRESS ENTRY)

این بخش از سیاست مهاجرتی کانادا برای کارگران ماهری طراحی شده است که در سیستم اکسپرس اینتری پروفایل دارند. همچنین این برنامه، برای افراد مجربی که می‌خواهند در منطقه شمال غربی کانادا کار و زندگی کنند، زمان برنامه‌ریزی ارسال مدارک و پردازش درخواست را کاهش می‌دهد. این دسته برای مشاغلی است که در طبقه‌بندی مشاغل ملی  TEER در رده 0، 1، 2 یا 3 قرار می‌گیرند.

در برنامه اکسپرس اینتری ، با سرعت بیشتر و به صورت سریع‌تر، پردازش درخواست‌های مهاجرت دائمی افراد مجرب انجام می‌شود که به کارفرمایان کمک می‌کند تا به راحتی کارمندان ماهری را برای استخدام در کانادا پیدا کنند. پس از تایید، نامزد 600 امتیاز در استخر اکسپرس اینتری دریافت می‌کند.

برای واجد شرایط بودن این برنامه، شهروند خارجی باید معیارهای زیر را داشته باشد:

 • پذیرفته شدن در استخر اکسپرس اینتری IRCC
 • داشتن یک پروفایل ثبت شده در سیستم اکسپرس اینتری
 • داشتن کد اعتبارسنجی جویای کار
 • پیشنهاد شغلی معتبر از کارفرمای NWT
 • یک سال تجربه تمام وقت طی 10 سال گذشته در همان شغل یا شغل مشابهی که برای آن نامزد شده‌اند
 • دارای گواهینامه یا اعتبار مورد نیاز شغل خاص
 • رعایت معیارهای مورد نیاز زبان (CLB 5 برای رده 2 و 3؛ CLB7 برای رده 0 و 1)
 • عدم ادعای پناهندگی

فرآیند درخواست برای برنامه کارفرما محور NTNP

فرآیند درخواست برای برنامه کارفرما محور NTNP

پیش از ثبت درخواست، کارفرما یا نماینده مجاز باید یک برنامه کامل به NTNP ارائه کنند.

 • مسئولیت ارائه تمامی اسناد مورد نیاز با درخواست به یکی از زبان های انگلیسی و یا فرانسه به عهده کارفرما است. مدارکی که ممکن است شامل مدارک شخصی، تحصیلی، پروانه کار و سایر مدارک مرتبط با استخدام در کانادا باشند.
 • برای ارسال بسته‌های درخواست، می‌توان آنها را با پست یا حضوری به NTNP تحویل داد. برای ارزیابی درخواست، بسته درخواست باید کامل باشد و NTNP درخواست‌های ناقص را بررسی نمی‌کند. بنابراین، از متقاضیان خواسته می‌شود قبل از ارسال درخواست، فهرست کامل مدارک مورد نیاز را بررسی و تهیه کنند. به این صورت مطمئن می‌شوند که بسته درخواست آنها به صورت کامل و با تمامی مدارک مورد نیاز ارسال می‌شود.
 • بعد از بررسی درخواست، NTNP تصمیم می‌گیرد که آیا فرد خارجی برای انتخاب شدن برای مهاجرت به کانادا واجد شرایط است یا نه. اگر درخواست کامل و بدون خطا باشد، از تاریخ دریافت آن حداکثر 10 هفته طول می‌کشد تا پردازش شود. در صورت وجود خطاها یا اطلاعات اضافی مورد نیاز در حین ارزیابی درخواست، زمان پردازش ممکن است افزایش یابد.
 • در صورت تایید درخواست، گواهی نامزدی برای کارفرما، تبعه خارجی (نامزد) یا نماینده مجاز ارسال می‌شود. نامزد تا شش ماه از تاریخ نامزدی فرصت دارد تا درخواست اقامت دائم کانادا خود را به وزارت امور مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا ارسال کند.

جریان تجاری (Business Stream)

برنامه برای افرادی است که می‌خواهند کسب‌وکاری را در NWT راه‌اندازی کنند، یک کسب‌وکار موجود مستقر در اینجا خریداری کنند، یا در یک کسب‌وکار موجود در اینجا سرمایه‌گذاری و فعالیت کنند. ، در این منطقه، می‌توانید از عدم وجود لیست انتظاری برای بررسی درخواست خود، زمان پردازش سریع‌تر درخواست‌ها و تمامیت و شفافیت در فرآیند انتظار داشته باشید. همچنین، افراد واقعی در منطقه شمال غربی کانادا در تمام مراحل فرآیند به شما کمک خواهند کرد.

 • متقاضیان باید متعهد به سرمایه گذاری باشند:

حداقل 300000 دلار کانادایی سرمایه خالص برای شروع یا خرید یک کسب و کار در مرزهای شرکتی شهر یلونایف

حداقل 150000 دلار کانادایی سرمایه خالص برای شروع یا خرید یک کسب و کار در خارج از مرزهای شرکتی Yellowknife

 • باید ثابت کنید که مالک حداقل 33.3٪ از کسب و کار هستید، مگر اینکه سرمایه گذاری سهام شخصی شما حداقل 1,000,000 دلار کانادا باشد، در این صورت ممکن است مالکیت کمتری داشته باشید.
 • همچنین باید مدرکی ارائه دهید که نشان دهد دارایی خالص شخصی شما یکی از موارد زیر است:

حداقل 500000 دلار کانادا در صورت شروع یا خرید یک کسب و کار در محدوده‌های شرکتی شهر Yellowknife

حداقل 250000 دلار کانادا در صورت شروع یا خرید یک کسب و کار در خارج از مرزهای شرکتی شهر Yellowknife

 • در زمان درخواست، نشان دهید که سطح شما در زبان انگلیسی حداقل برابر (CLB 4) یا سطح معادل در سیستم ارزیابی توانایی زبانی فرانسه در کانادا (NCLC) است.

توجه داشته باشید که برنامه نامزدی فقط نتایج آزمون (IELTS) یا (CELPIP) برای زبان انگلیسی و (TEF) را برای زبان فرانسه می‌پذیرد.

 • باید مهارت‌های ارتباطی معقول و مناسب برای انجام تجارت در سرزمین‌های شمال غربی و ادغام در جامعه محلی را نشان دهید.
 • دانش و درک معقول از سرزمین‌های شمال غربی و اقتصاد آن را نشان دهید.
 • مدعی پناهندگی نباشید.

سخن پایانی

در واقع، بدست آوردن پیشنهاد شغلی از خارج برای کار کردن در یک استان پرجمعیت ممکن است چالش‌برانگیز باشد. با این حال، مناطق شمال غربی کانادا به نیروهای با استعداد از سراسر جهان نیاز دارد و پیشنهاد شغلی در این منطقه می‌تواند فرصتی مناسب برای شما و خانواده‌تان باشد تا در کانادا و زندگی کنید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0