برنامه مهاجرت استانی مناطق شمال غربی (NTNP) نیز برای افرادی که تقاضای اقامت در این استان را دارند ، همچنان پا برجاست. برنامه مهاجرت استانی مناطق شمال غرب به دو برنامه پیشنهاد کاری و برنامه کارآفرینی تقسیم می شود. علاوه بر این می توانید در برنامه اکسپرس اینتری این استان نیز شرکت نمایید. شهر یلونایف مرکز این استان می باشد.  این استان از منابع نفت و گاز برخوردار بوده ولی همچنان به جذب نیروی کار و توسعه صنعت و بازار کار خود توجه ویژه ای دارد.

دلایل شرکت در برنامه مهاجرت استانی مناطق شمال غربی (Northwest Territories)

به دلیل وسعت زیاد و جمعیت کم ، چشم اندازی از اشتغال عالی در این استان وجود دارد و افرادی که برنامه مهاجرت استانی مناطق شمال غربی انتخاب می کنند باید در نظر داشته باشند که درآمد در این استان بسیار بالا بوده و طبق آمار منتشر شده با وجود سرمای هوا، رفاه در این استان در رتبه ی بالایی قرار دارد. در این استان افراد و مهاجران جدیدی که به تازگی وارد شده اند می توانند انتظار یک خوش آمد گویی دوستانه را از مردمان این استان داشته باشند. این مناطق دارای معادن الماس و طلا بوده و کاوشگران و توریست های بسیاری این منطقه را برای یک تعطیلات هفتگی انتخاب می کنند.

 برنامه مهاجرت پیشنهاد کاری استان مناطق شمال غربی

افرادی که می خواهند در مشاغل تخصصی و یا غیر تخصصی در این استان مشغول به کار شوند باید یک پیشنهاد کاری از یک کارفرما که ساکن مناطق شمال غربی می باشد دریافت نماید. درخواست های برنامه مهاجرت استانی مناطق شمال غربی توسط اداره مهاجرت استان بررسی و پس از تایید مدارک و صحت از اطلاعات برای تایید نهایی به اداره مهاجرت کل کانادا ارسال می گردد.

برنامه مهاجرت کارآفرینی استان مناطق شمال غربی

افرادی که تمایل به شرکت در برنامه مهاجرت استانی مناطق شمال غربی از طریق راه اندازی کسب و کار در این استان را دارند می توانند درخواست خود را به اداره مهاجرت استان ارسال نمایند. تمامی کسب و کار های تجاری که بتواند باعث توسعه و شکوفایی اقتصاد استان شود مورد قبول می باشد. این کسب کار می تواند تولید یک کالا و یا ارائه یک خدمات در جهت رفاه شهروندان باشد. به طور کلی افراد باید حرفه و یا خدماتی را که به عنوان کمبود در استان شناسایی شده اند ارائه دهند و منابع مالی کافی برای راه اندازی حرفه خود را داشته باشند.

فرآیند بررسی برنامه کارآفرینی استان مناطق شمال غربی

ابتدا باید درخواست خود را از طریق وب سایت رسمی استان مناطق شمال غربی ارسال نمایید و پس از پذیرش درخواست با شما تماس گرفته و شما را به یک مصاحبه حضوری دعوت می نمایند. شما باید تمام مراحل آماده سازی طرح کسب و کار خود را توضیح دهید. پس از مصاحبه ، اطلاعات شما توسط اداره صنعت استان ، مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. در صورتی که تایید شود که کسب و کار شما در استان وجود ندارد و نیازمند می باشد گواهی کار شما تایید و برای بررسی بیشتر به اداره مهاجرت کل کانادا ارسال می شود. این را نیز در نظر داشته باشید که یک جواز کار دو ساله صادر می شود و پس از دو سال در صورت تایید نهایی و موفقیت آمیز بودن کسب کار شما ، به شما اقامت دائم داده می شود.

هدف برنامه مهاجرت استانی مناطق شمال غربی

با توجه به این که این استان در مناطق سردسیر کانادا می باشد و اکثر پناهندگان نیز به این استان فرستاده می شوند ولی هدف از این برنامه صرفا افزایش جمعیت نمی باشد. هدف جذب نیروی کار متخصص دارای سابقه کار برای کارفرمایان این استان و رفع تمامی کمبود های شغلی در این استان می باشد. طبیعتا در همین راستا حمایت قوی از کارفرمایان نیز از سمت مسئولان صورت خواهد گرفت و این امر نیز باعث افزایش اعتبار کارفرمایان بومی خواهد شد.

شرایط متقاضیان برنامه مهاجرت استانی مناطق شمال غربی

افراد متقاضی باید حتما به یکی از زبان های فرانسه و یا انگلیسی مسلط باشد و مدرک قابل قبول ارائه دهد. همچنین باید افراد تمام مدارک لازم به همراه ترجمه ی آن را به همراه داشته باشند . داشتن سابقه ی کاری در زمینه مربوطه نیز در روند بررسی پرونده آن ها موثر خواهد بود.

هزینه های برنامه مهاجرت استانی مناطق شمال غربی

هزینه های این برنامه همانند استان های دیگر بوده و هزینه های دولتی و ثبت نام آن رایگان می باشد. ولی فرد باید 550 دلار کانادا برای هر فرد به عنوان هزینه دولتی فدرال بپردازد. همچنین 490 دلار کانادا هزینه ی حق اقامت دائم برای افراد بالای 19 سال می باشد. فرزندان از این هزینه معاف خواهند بود. 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0