20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

برنامه مهاجرت استانی آلبرتا

برنامه مهاجرت مزیت آلبرتا؛ شرایط

سوالی که اغلب از ما پرسیده می‌شود این است که "کدام استان کانادا برای مهاجرت کنندگان بهتر است ؟" با توجه به اینکه کانادا دومین کشور بزرگ جهان است، تصمیم‌گیری درباره شروع کار در کانادا و انتخاب استان مورد نظر، ممکن است بسیار دشوار باشد. یکی از ملاحظات مهم برای انتخاب استان مناسب، برنامه نامزد مناسب است، اما این بستگی به پروفایل و مرحله فعلی شما دارد. ملاحظات دیگر ممکن است شامل سبک زندگی، حوزه کاری و ترجیحات آب و هوایی باشد. برای کمک به شما در انتخاب درست، در این مقاله برنامه مهاجرت ویژه آلبرتا (AAIP) را بررسی کرده‌ایم.

برنامه مهاجرت مزیت آلبرتا (AAIP) که قبلا با برنامه مهاجرت استانی آلبرتا (AINP) شناخته می‌شده است، یک برنامه مهاجرت اقتصادی است که که به افرادی که دارای مهارت‌های لازم برای کار و سرمایه گذاری در آلبرتا هستند، امکان نامزد شدن برای دریافت اقامت دائمی در آلبرتا را می‌دهد. برنامه AAIP شامل چندین زیر برنامه است؛ از جمله برنامه کارآفرینی، برنامه‌های مرتبط با شغل، برنامه‌های مرتبط با کشاورزی و برنامه‌های مرتبط با آموزش و پژوهش است. در صورتی که افراد توانایی پرداخت هزینه‌ها و تأمین نیازهای مالی خانواده‌شان را داشته باشند، می‌توانند برای همسر و فرزندان تحت تکفل خود برای اقامت دائم درخواست دهند.

تغییرات برنامه مهاجرت استانی آلبرتا

تغییرات AAIP در سال 2023

در تاریخ ۳ آوریل ۲۰۲۳، برنامه مهاجرت Alberta Advantage Immigration Program (AAIP) پنج تغییر را در برنامه ایجاد کرد، تا آلبرتا بتواند در جذب و نگهداشت کارگران و کارآفرینان مهارت‌دار و درخواست‌کننده بیشتر رقابتی باشد. این تغییرات شامل معرفی مسیر اختصاصی بهداشتی (Dedicated Healthcare Pathway) تحت جریان اکسپرس اینتری آلبرتا و کاهش حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری مورد نیاز در بخش کار آفرین روستایی (Rural Entrepreneur) بود.

همچنین صنعت گردشگری و مهمانداری آلبرتا توسط بیماری COVID-19 شدیداً تحت تأثیر قرار گرفت و همچنان با کمبود نیروی کار روبرو است که بر روند بهبود و رشد صنعت تأثیر می‌گذارد. از 27 آوریل 2023 برای حمایت از کارفرمایان این صنعت، برنامه مهاجرت مزیت آلبرتا در حال توسعه یک رشته مهاجرتی جدید برای گردشگری و مهمانداری است. انتظار می‌رود این رشته، یک گزینه اختصاصی و سریع‌تر برای اقامت دائم برای ورودی‌های جدیدی که در این صنعت کار می‌کنند، فراهم کند.

وزارت جنگلداری، پارک‌ها و گردشگری، وزارت تجارت، مهاجرت و چند فرهنگی در حال طراحی این رشته جدید هستند و جزئیات بیشتری در ماه‌های آینده در دسترس خواهد بود. این رشته، به انتخاب‌های رشته Alberta Express Entry Stream در سال ۲۰۲۳ بر اساس بخش‌های اولویتی کمک می‌کند.

برنامه مهاجرت مزیت آلبرتا مختص نیروی کار

برنامه AAIP دارای 3 برنامه برای کارگران خارجی است که در حال زندگی و کار کردن در آلبرتا هستند یا قصد دارند در آلبرتا زندگی و کار کنند. این ۳ برنامه برای افزایش اشتغال و توسعه اقتصادی در آلبرتا طراحی شده‌اند.

برنامه فرصت آلبرتا (Alberta Opportunity Stream)

در این برنامه، افرادی که در آلبرتا زندگی می‌کنند، در آنجا کار می‌کنند و یک پیشنهاد کار از یک کارفرمای آلبرتایی دریافت کرده‌اند، می‌توانند برای نامزدی در برنامه AAIP اقدام کنند.

برای شرکت در برنامه فرصت‌های آلبرتا، نامزدها باید دارای تأییدیه تأثیر مثبت بر بازار کار (Labour Market Impact Assessment یا LMIA) مثبت باشند یا یکی از مجوزهای کار معافیت (LMIA exemption work permit) را داشته باشند که توسط دولت کانادا تأیید شده است. همچنین، نامزدها باید به معیارهای حداقلی دیگری مانند نوع اقامت و مجوز کاری، شغل، زبان، آموزش، پیشنهاد کار در آلبرتا و تجربه کاری برای شرکت در برنامه فرصت‌های آلبرتا برآورد کنند.

پروفایل اکسپرس اینتری

ارتباط مورد نیاز با استان

جاب آفر

نیاز به سرمایه‌گذاری

هزینه درخواست

خیر

بله

بله

خیر

500 دلار کانادا

حداقل شرایط:

 • دارای مجوز کار معتبر برای کانادا باشید.
 • شما باید در یک شغل مجاز در آلبرتا که با تجربه کاری شما مطابقت دارد، کار کنید. شغل مورد نظر باید در لیست شغلی مجاز برای برنامه باشد.
 • برای شرکت در برنامه، شما باید حداقل سطح 4 یا 5 از معیار زبانی کانادایی (CLB) را بر اساس شغلی که در آن کار می‌کنید، داشته باشید. سطح زبان مورد نیاز براساس شغل متفاوت است.
 • باید حداقل دارای مدرک دبیرستانی باشید.
 • باید حداقل ۱۲ ماه سابقه کار در آلبرتا در ۱۸ ماه گذشته یا حداقل ۲۴ ماه سابقه کار در کانادا در ۳۰ ماه گذشته داشته باشید. این سابقه کار می‌تواند در یکی از شغل‌های مجاز در لیست شغلی برنامه باشد.

برنامه اکسپرس اینتری آلبرتا

برنامه اکسپرس اینتری آلبرتا (Alberta Express Entry)

در این برنامه، آلبرتا می‌تواند یک تعداد محدودی از نامزدهای واجد شرایط را از سیستم اکسپرس اینتری وزارت امور مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا انتخاب کند و آن‌ها را برای اقامت دائم در آلبرتا نامزد کند. انتخاب کاندیدها در این برنامه، با توجه به اولویت‌ها و رویکردهای کانادایی‌ها صورت می‌گیرد و ممکن است بدون اطلاع قبلی تغییر کند. برای شرکت در این برنامه، باید دعوت‌نامه به عنوان یک نامزد دریافت کرده باشید و امکان درخواست بدون داشتن دعوت‌نامه وجود ندارد.

انتخاب‌های سیستم اکسپرس اینتری آلبرتا

نامزدها ممکن است نامه اعلام علاقه (NOI) را دریافت کنند یا از آنها خواسته شود در صورت داشتن یکی از موارد زیر، درخواست خود را ارسال کنند.

تجربه در یک شغل درخواستی و ارتباط نزدیک خانوادگی در آلبرتا؛ به عنوان مثال، اگر یک فرد دارای تجربه کافی در زمینه مهندسی نفت باشد و همچنین خویشاوندانی در آلبرتا دارد، می‌تواند برای شرکت در برنامه ورود سریع آلبرتا اقدام کند.

پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در بخش بهداشت آلبرتا و داشتن مجوز متناسب با یکی از حرفه‌های بهداشتی مجاز در مسیر بهداشتی معرفی شده؛ در این حالت، پردازش اسناد به به دلیل اهمیت بخش بهداشت و نیازمندی‌های فوری آن در آلبرتا بصورت اولویتی و سریع‌تر انجام می‌شود.

یک پیشنهاد شغلی برای یک شغل فنی مجاز از یک کارفرما در آلبرتا در یک صنعت تکنولوژی مجاز در مسیر تسریع کننده فناوری؛ برای شروع، یک فرم وب مسیر شتاب‌دهنده فناوری اولیه مورد نیاز است و پردازش اسناد به صورت اولویتی و سریع‌تر انجام می‌شود.

تجربه مورد نیاز برای کمک به پشتیبانی نیازهای نیروی کار در صنایع کلیدی، از جمله کشاورزی، ساخت و ساز و گردشگری و مهمانداری

پروفایل اکسپرس اینتری

ارتباط مورد نیاز با استان

جاب آفر

نیاز به سرمایه‌گذاری

هزینه درخواست

بله

خیر

هم بله، هم خیر

خیر

500 دلار کانادا

حداقل شرایط:

 • باید در استخر ورودی اکسپرس (Express Entry) کانادا باشید. این یک سیستم انتخاب برای مهاجرت به کانادا است که توسط دولت فدرال کانادا اداره می‌شود و برای انتخاب مهاجرانی که به کانادا می‌خواهند مهاجرت کنند، استفاده می‌شود.
 • شما باید علاقه‌مند به مهاجرت دائمی به آلبرتا باشید و تمایل خود را به این مورد ابراز کرده باشید.
 • در یک شغل کار کنید که به توسعه و تنوع اقتصادی آلبرتا کمک می‌کند. این شغل باید در لیست شغلی مجاز برای برنامه باشد.
 • حداقل امتیاز سیستم رتبه‌بندی جامع (CRS) برای اکسپرس انتری که به عنوان بخشی از برنامه مورد نیاز است، 300 باشد. این امتیاز براساس عوامل مختلفی مانند سن، تحصیلات، تجربه کاری، زبان و دیگر عوامل مشخص می‌شود.
 • اگر در برنامه مسیر فناوری تسریع‌شده شرکت می‌کنید، باید در یک شغل فنی واجد شرایط در آلبرتا مشغول به کار باشید یا پیشنهاد کاری دریافت کنید.

برنامه بازسازی روستایی (Rural Renewal Stream)

برنامه نوسازی روستایی، از طریق رویکردی جامعه محور، حمایت از جذب و حفظ مهاجران جدید در روستاهای آلبرتا را از طریق پشتیبانی از نیازهای توسعه اقتصادی محلی و به کمک به رشد جامعه، بهره‌مندی می‌کند. این برنامه، جوامع روستایی را قادر می‌سازد تا افراد خارجی را برای زندگی، کار و استقرار در جوامع خود جذب و نگه دارند. به عبارت دیگر، جریان تجدید روستایی به کمک به جامعه محلی و افراد خارجی که به دنبال زندگی در مناطق روستایی هستند، به عنوان یک راه حل برای توسعه اقتصادی و اجتماعی مناطق روستایی در آلبرتا عمل می‌کند.

برای جذب و تأیید نامزدها برای جریان بازسازی روستایی، انجمن‌ها باید درخواست خود را برای اخذ مجوز ارائه دهند و به عنوان یکی از جوامع شناخته شده تأیید شوند. افرادی که دارای نامه حمایت از نامزد از یک جامعه شناخته شده هستند، می‌توانند از طریق پورتال AAIP، درخواست خود را برای شرکت در برنامه مهاجرت جدید آلبرتا ارسال کنند.

پروفایل اکسپرس اینتری

ارتباط مورد نیاز با استان

جاب آفر

نیاز به سرمایه‌گذاری

هزینه درخواست

خیر

بله

بله

خیر

500 دلار کانادا

حداقل شرایط:

 • برای شرکت در برنامه، شما باید دارای پیشنهاد کار تمام وقت معتبر یا قرارداد کار از یک کارفرمای آلبرتایی برای کار در یک شغل مجاز در یک جامعه مشخص باشید. شغل مجاز باید در لیست شغلی آلبرتا موجود باشد و شما باید در یکی از جوامع مشخص شده توسط برنامه کار کنید.
 • شما باید حداقل 12 ماه تجربه کار تمام وقت در یکی از شغل‌های مجاز در 18 ماه قبل از درخواست داشته باشید. این سابقه کار می‌تواند شامل تجربه کاری در آلبرتا، دیگر مناطق کانادا و یا خارج از کانادا باشد. همچنین، این سابقه کار می‌تواند به صورت ترکیبی از چندین تجربه کاری در یک یا چند شغل مجاز باشد.
 • حداقل الزامات زبان را داشته باشید. (باتوجه به شغل این الزامات ممکن است کم یا زیاد شود)
 • در زمان ارسال درخواست، باید حداقل مدرک دبیرستانی معادل استاندارد آموزشی کانادا را داشته باشید. این به معنی داشتن مدرک دبیرستانی در سطح حداقل 12 سال تحصیل است.
 • باید نشان دهید که دارای منابع مالی کافی برای حمایت از خود و تمامی اعضای خانواده که به جامعه مشخص شده نقل مکان خواهند کرد، هستید. این شامل هزینه‌های مربوط به مسکن، غذا، پرداخت هزینه‌های پزشکی و سایر هزینه‌های زندگی روزمره است.

برنامه مهاجرت مزیت آلبرتا مختص کارآفرینان

برنامه مهاجرت مزیت آلبرتا مختص کارآفرینان

برنامه مهاجرت ویژه آلبرتایی برای کارآفرینان 4 جریان در نظر گرفته است، که در آنها فردی که قصد دارد یک کسب و کار در آلبرتا راه‌اندازی یا خریداری کند و در آنجا زندگی کند، می‌تواند شرکت کند. این برنامه‌ها به عنوان جریان‌های کارآفرینی معروف هستند و به کارآفرینان کمک می‌کنند که بتوانند به راحتی کسب و کار خود را در استان آلبرتا شروع کنند و به زندگی موفقی در این منطقه دست یابند.

برنامه کارآفرینی روستایی (Rural Entrepreneur Stream)

جریان کارآفرینی روستایی یک برنامه مهاجرت اقتصادی است. کارآفرینانی که می‌خواهند یک کسب و کار را در یکی از جوامع روستایی آلبرتایی راه‌اندازی یا یک کسب و کار موجود را خریداری کنند، می‌توانند یک بیانیه علاقه‌مندی (Expression of Interest) را ارائه دهند.

در تاریخ 3 آوریل 2023، AAIP حداقل سرمایه‌گذاری مورد نیاز برای جریان کارآفرینی روستایی را از 200000 دلار به 100000 دلار کاهش داد تا با نیازمندی‌های سرمایه‌گذاری در سایر جریان‌های کارآفرینی هماهنگ شود.

پروفایل اکسپرس اینتری

ارتباط مورد نیاز با استان

جاب آفر

نیاز به سرمایه‌گذاری

هزینه درخواست

خیر

بله

خیر

بله

3500 دلار کانادا

حداقل شرایط:

 • حداقل باید 3 سال تجربه به عنوان صاحب یا مدیر فعال کسب و کار یا حداقل 4 سال تجربه به عنوان مدیر ارشد در طول 10 سال گذشته داشته باشید.
 • حداقل دارای مدرک دبیرستان معادل با استاندارد کانادا با ارزیابی اعتبار تحصیلی (ECA) باشید. ECA یک ارزیابی بین‌المللی از مدارک تحصیلی شما است که به‌صورت مستقل از دانشگاه شما، اعتبار تحصیلی شما را در برابر استانداردهای کانادایی مورد بررسی قرار می‌دهد.
 • باید دارای حداقل سطح 4 از هر چهار مهارت زبان انگلیسی به عنوان (CLB) و یا هر چهار مهارت زبان فرانسه به عنوان (NCLC) باشید. این سطح توانایی زبانی نشان می‌دهد که فرد قادر است به طور مستقل در موقعیت‌های مختلف زبانی موفق عمل کند.
 • برای شرکت در این برنامه، حداقل باید دارای دارایی خالص حداقل 300,000 دلار باشید. تمام دارایی‌ها باید متعلق به خود کاندیدا یا همسر یا شریک عادی او باشد.
 • باید حداقل 100000 دلار را از سرمایه خود و یا همسر / شریک عادی خود سرمایه‌گذاری کنید. بالاترین میزان سرمایه‌گذاری، منجر به امتیازات بیشتر خواهد شد.
 • به عنوان شرط لازم برای شرکت در این برنامه مهاجرت، باید نامه حمایت از جامعه روستایی یا شهری شرکت‌کننده در آلبرتایی داشته باشید. این نامه به عنوان یکی از مدارک مورد نیاز برای شرکت در برنامه، از طرف جامعه محلی شما دریافت می‌شود و نشان می‌دهد که شما در صورت مهاجرت به این جامعه، پذیرفته و حمایت خواهید شد.

برنامه کارآفرینی فارق التحصیلان (Graduate Entrepreneur Stream)

این جریان به برنامه مهاجرت ویژه آلبرتایی اجازه می‌دهد تا از فارغ‌التحصیلان بین‌المللی موسسات تحصیلات تکمیلی مورد تایید آلبرتا که مایل به راه‌اندازی یا بهره‌برداری از یک کسب و کار در آلبرتا هستند، برای درخواست اقامت دائم حمایت کند.

پروفایل اکسپرس اینتری

ارتباط مورد نیاز با استان

جاب آفر

نیاز به سرمایه‌گذاری

هزینه درخواست

خیر

بله

خیر

بله

3500 دلار کانادا

حداقل شرایط:

 • شما باید حداقل دو سال تحصیل تمام وقت در یک مؤسسه آموزشی در آلبرتا داشته باشید.
 • به عبارت دیگر، برای شرکت در برنامه، شما باید در زمان درخواست دارای یک مجوز کار معتبر بعد از فارق التحصیلی (PGWP) باشید. این پروانه به شما اجازه می‌دهد که پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه کانادایی، برای یک مدت زمانی محدود در کانادا کار کنید و تجربه کاری خود را بهبود دهید.
 • برای شرکت در برنامه، شما باید حداقل در سطح 7 (CLB) در تمامی مهارت‌های زبانی (شامل شنیداری، گفتار، خواندن و نوشتن) توانمندی داشته باشید.
 • شما باید یک کسب و کار جدید راه اندازی کنید یا یک کسب و کار موجود را با حداقل 34 درصد مالکیت بهره‌مندی کنید.

برنامه مزرعه داری در آلبرتا

برنامه مزرعه‌داری (Farm Stream)

این جریان برای کارآفرینانی است که دارای منابع مالی و تجربه مدیریت مزرعه هستند و قصد دارند یک مزرعه جدید راه‌اندازی یا یک مزرعه موجود را در آلبرتا خریداری کنند. کاندیداها باید درخواست خود را به همراه یک طرح کسب و کار پیشنهادی خود به AAIP برای ارزیابی ارسال کنند. سپس  AAIPبا وزارت کشاورزی و آبیاری آلبرتایی مشاوره خواهد کرد تا اطمینان حاصل شود که طرح کسب و کار ارائه شده، قابلیت اجرا و پایداری داشته باشد و نیازهای صنعت کشاورزی آلبرتا را برآورده کند.

توجه: در صورتی که AAIP در یک درخواست تقلب یا اظهارات نادرست را کشف کند، کاندیدا ممکن است تا 5 سال از درخواست مجدد به برنامه مهاجرت ویژه آلبرتایی محروم شود.

پروفایل اکسپرس اینتری

ارتباط مورد نیاز با استان

جاب آفر

نیاز به سرمایه‌گذاری

هزینه درخواست

خیر

خیر

خیر

بله

500 دلار کانادا

حداقل شرایط:

 • باید دارای مهارت‌های مدیریت مزرعه باشید. این شامل دانش و تجربه در زمینه کشاورزی و دامداری، مدیریت منابع آبی و خاک، مدیریت کارکنان و تجربه کسب و کار مربوط به مزرعه است.
 • باید حداقل 500،000 دلار کانادایی در تولید محصولات کشاورزی سرمایه‌گذاری کنید تا بتوانید در برنامه شرکت کنید. سرمایه‌گذاری شما باید به طور مستقیم به تولید محصولات کشاورزی و بهبود شرایط مزرعه و تجهیزات مورد استفاده در کشاورزی کمک کند.
 • شرکت در برنامه، شما باید برنامه سرمایه‌گذاری خود را در یک طرح کسب و کار پیشنهادی به صورت سندی ثبت کنید. این برنامه شامل جزئیات سرمایه‌گذاری شما، هدف‌های کسب و کار، توضیحاتی درباره فعالیت‌های کسب و کار و پیش‌بینی درآمد و هزینه در طول زمان است. این برنامه باعث افزایش اطمینان مقامات مهاجرتی در مورد اینکه سرمایه‌گذاری شما به چه شکلی انجام می‌شود و چگونه به نفع اقتصاد کانادا خواهد بود، می‌شود.

برنامه کارآفرینان فارق التحصیل خارجی (Foreign Graduate Entrepreneur Stream)

این جریان، یک برنامه مهاجرت اقتصادی برای فارغ‌التحصیلان بین‌المللی واجد شرایط است که خارج از کانادا تحصیل کرده‌اند و مایل به راه‌اندازی کسب‌وکارهای نوپا و نوآورانه در آلبرتایی هستند.

پروفایل اکسپرس اینتری

ارتباط مورد نیاز با استان

جاب آفر

نیاز به سرمایه‌گذاری

هزینه درخواست

خیر

خیر

خیر

بله

3500 دلار کانادا

حداقل شرایط:

 • باید حداقل شش ماه تجربه کاری تمام وقت در مدیریت و یا مالکیت یک کسب و کار را داشته باشید.
 • این برنامه مهاجرت نیاز به داشتن یک طرح کسب و کار با توجه به پیش‌بینی‌های مالی دارد. این طرح باید جزئیاتی را درباره کسب و کار شما، توانایی‌ها، بازارهای هدف، رقابت، پیش‌بینی هزینه‌ها و درآمدها و سایر اطلاعات مربوط به کسب و کار شما شامل شود.
 • دارای یک مدرک تحصیلی تکمیلی از یک مؤسسه خارجی باشید و باید این مدرک با توجه به استانداردهای کانادایی ارزیابی شود. علاوه بر این، دوره تحصیلی باید در ده سال گذشته به پایان رسیده باشد. به عنوان مثال، اگر شما در سال 2023 به برنامه مهاجرت آلبرتایی می پیوندید، دوره تحصیلی شما باید بین سال های 2013 تا 2023 به پایان رسیده باشد.
 • شما باید یک ارائه با مدت زمان 10 دقیقه که شامل اسلایدهای تصویری است، در مورد کسب و کار خود ارائه دهید و جزئیاتی را که یک سرمایه گذار می‌خواهد ببیند شرح دهید.
 • باید حداقل در سطح 5 (CLB) در تمامی مهارت‌های زبانی (شامل شنیداری، گفتار، خواندن و نوشتن) توانمندی داشته باشید. سطح 5 به معنی داشتن توانایی برقراری ارتباط در موقعیت‌های پیچیده و بحث‌های فنی است.
 • اگر کسب و کار شما در شهر قرار دارد، باید حداقل 34 درصد از سهام کسب و کار را داشته باشید. اگر کسب و کار شما در خارج از کالگری یا ادمونتون قرار دارد، باید حداقل 51 درصد از سهام کسب و کار را داشته باشید. به عبارت دیگر، شما باید حداقل به اندازه 34 درصد یا 51 درصد از سهام کسب و کار خود داشته باشید تا بتوانید شرکت کنید.
 • باید حداقل 100،000 دلار (برای شهر) یا 50،000 دلار (برای بخشی از یک منطقه) سرمایه‌گذاری کنید. برای کسب امتیازات بیشتر، می توانید بیشتر از این مقدار سرمایه گذاری کنید. این سرمایه‌گذاری می‌تواند از منابع خودتان باشد یا از یک مؤسسه مالی شناخته شده، یک شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر (Venture Capital) یا یک شرکت سرمایه‌گذاری فرشته (Angel Investment) در کانادا باشد.
 • باید نامه پیشنهادی از یک نهاد تأیید شده AAIP داشته باشید. این نامه حاوی توصیه‌هایی درباره وضعیت شما از جمله تجربه کسب و کار، امکان موفقیت و توانایی تأمین مالی شما خواهد بود.
 • همچنین باید دارای مبلغ کافی برای راه اندازی کسب و کار خود و همچنین تأمین هزینه های زندگی خود و خانواده در کانادا باشید

برنامه مهاجرت ویژه آلبرتایی، خط تلفن AAIP را برای پاسخگویی به پرسش‌ها و ابهامات درباره نیازمندی‌ها و فرآیندهای برنامه، راه‌اندازی کرده است. این خط توسط کارکنان AAIP اداره می‌شود و به عنوان یک تکمیلی برای اطلاعات آنلاین و فرم‌های تماس موجود ارائه شده توسط برنامه، فعالیت می‌کند.

شماره تلفن:  780-644-7534

ساعات کاری: از ساعت 8:15 صبح تا 4:30 بعدازظهر، از دوشنبه تا جمعه (به‌جز تعطیلات رسمی)

سخن پایانی

آلبرتا، یکی از استان‌های غربی کانادا، دو شهر بزرگ کانادا، کلگری و ادمونتون را در خود جای داده است. همچنین آلبرتا به عنوان چهارمین استان پرجمعیت، پس از انتاریو، کبک و بریتیش کلمبیا، بزرگترین تولید کننده نفت و گاز در کانادا است و مهاجران زیادی را جذب می‌کند که در این صنایع مشغول به کار هستند.

این استان به منظور پذیرش مهاجران ماهر، برنامه‌های مهاجرتی خود را به‌روزرسانی و سرمایه‌گذاری می‌کند. هدف این بروزرسانی‌ها و سرمایه‌گذاری‌ها، ایجاد فرصت‌های اقتصادی برای مهاجران ماهر است تا بتوانند در جامعه جدید خود به پایداری اقتصادی دست پیدا کنند.

AAIP یک برنامه مهاجرتی مزیت آلبرتا کانادا (که قبلا AINP نامیده می شد)، یکی از برنامه‌های مسیر مهاجرت اقتصادی است که تعداد زیادی از فارغ التحصیلان بین المللی، کارگران ماهر یا نیمه ماهر و کارآفرینان را برای کار و زندگی دائمی معرفی می‌کند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0