50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

سوپر ویزای کانادا: راهی ساده برای سفر پدر و مادر به کانادا

ویزای والدین کانادا یا سوپر ویزا 2023؛ شرایط و هزینه

در دنیایی که به نظر می‌رسد همواره در حال دوری از یکدیگر است، سوپر ویزای کانادا (Super Visa Canada) به‌عنوان یک چراغ درخشان ظاهر می‌شود و به خانواده‌ها و عزیزان فرصتی می‌دهد تا فاصله را پل کنند و خاطرات بی‌نهایتی را با هم بسازند. برنامه ویزای والدین، به نماد وحدت تبدیل شده است و به افراد امکان می‌دهد با عزیزان خود در کانادا دوباره ملاقات کنند و هم‌زمان با سفرهای فراموش‌نشدنی از مناظر گسترده و شگفت‌انگیز آن لذت ببرند.

 یکی از مزایای بی‌بدیل سوپر ویزا، انعطاف‌پذیری آن است. این ویژگی به والدین، پدربزرگ و مادربزرگ‌ها اجازه می‌دهد تا برای مدت طولانی در کانادا اقامت کنند. این ویزا گزینه‌ ایده‌آل برای کسانی است که به دنبال مشاهده لحظات مهم نوه‌هایشان یا به‌دنبال برقراری ارتباط مجدد با فرزندان خود هستند.

با سوپر ویزای کانادا، خانواده را دوباره کنار هم ببینید!

آیا می خواهید به راحتی و با اطمینان کامل به کشورهای محبوب جهان سفر کنید؟ حامی مهاجر در کنار شما است تا رویاهای سفر شما را به واقعیت تبدیل کند. با بیش از 10 سال سابقه درخشان در ارائه خدمات ویزای توریستی، اخذ وقت فوری سفارت، انگشت‌نگاری و مدیکال، پیکاپ پاسپورت و ... اعتماد شما را به دست می‌گیریم. از امکانات اختصاصی ما برای شما عزیزان می‌توان به پیگیری دقیق ویزای شما، ثبت‌نام سریع ویزا، مدیریت کامل مدارک و مراحل اخذ ویزا و همچنین پشتیبانی 24 ساعته اشاره کرد.

با شرکت حامی مهاجر، رویای سفرتان را به واقعیت تبدیل کنید! با ما تماس بگیرید: 02148406

 

در این مقاله، قصد داریم به بررسی عمیق‌تری از پیچیدگی‌های ویزای والدین کانادا بپردازیم و شرایط دریافت، فرآیند درخواست و فرصت‌های بی‌شماری که این ویزا ارائه می‌دهد را بررسی کنیم.

ویزای والدین کانادا چیست؟

سوپر ویزای کانادا که به‌طور ویژه برای والدین، پدربزرگ و مادربزرگ‌های شهروندان کانادایی و ساکنان دائمی طراحی شده است، اقامت بلندمدتی را در کانادا ارائه می‌دهد و از ویزای توریستی معمولی به طور کامل متمایز می‌شود.

با استفاده از این ویزا، می‌توانید برای مدت 5 سال به دیدار فرزندان و نوه‌های خود بروید و در طول دوره‌ اعتبار ویزا که حداکثر 10 سال است، چند بار وارد کانادا شوید. هنگام ورود به کانادا، کارشناسان مرزی تعیین می‌کنند که چه مدت می‌توانید در کانادا اقامت کنید.

--اگر می‌خواهید حداکثر 6 ماه در کانادا بمانید، باید برای ویزای توریستی کانادا (visitor visa) درخواست دهید.

--اگر در تاریخ 4 جولای 2022 یا بعد از آن درخواست دهید، می‌توانید به مدت پنج سال در کانادا اقامت داشته باشید.

شرایط دریافت ویزای والدین کانادا

برای واجد شرایط بودن، باید همه معیارها را برآورده کنید. این معیارها عبارتند از:

-- والد یا پدربزرگ و مادربزرگ یک شهروند کانادایی یا ساکن دائمی کانادا باشید.

-- برای درخواست ویزای والدین و ورود به کانادا، باید یک ‌نامه از فرزند یا نوه خود داشته باشید که در آن اعلام شده که فرزند یا نوه تائید می‌کند که برای طول اقامت شما در کانادا، هزینه‌های اقامت‌تان را پرداخت خواهد کرد. همچنین، در این نامه باید فهرست کاملی از اعضای خانواده فرزند یا نوه و تعداد آن‌ها در خانواده ذکر شده و کپی از مدارک شهروندی یا اقامت دائمی آن فرد نیز ضمیمه شود.

شرایط دریافت ویزای والدین کانادا

-- باید بیمه درمانی خصوصی از یک شرکت بیمه کانادایی داشته باشید که به شرایط ذکر شده توجه داشته باشد. این بیمه باید به صورت کامل پرداخت شده باشد یا با پرداخت سپرده و اقساط باشد، حداقل برای یک سال از تاریخ ورود شما به کانادا معتبر باشد و پوشش درمانی، بستری شدن در بیمارستان و بازگشت به کشور مبدا شما را فراهم کند. همچنین، حداقل پوشش بیمه اضطراری باید 100000 دلار کانادایی (CAD) باشد.

توجه: بیمه‌ درمانی خصوصی باید برای هر بار ورود به کانادا معتبر باشد. آماده‌ باشید که اگر افسر خدمات مرزی در هنگام ورود به کانادا از شما بخواهد، مدرک پرداخت بیمه را به او نشان دهید.

همچنین باید:

-- از خارج از کانادا درخواست ویزای والدین را ارائه دهید.

-- ویزای خود را از خارج از کانادا چاپ کنید.

-- مجاز به ورود به کانادا باشید.

-- آزمایش پزشکی اقامتی را انجام دهید.

-- شرایط خاص دیگری را نیز برآورده کنید.

-- نمی‌توانید افراد وابسته را در این درخواست قرار دهید.

درآمد مناسب فرزند یا نوه (پشتیبانی مالی)

فردی که شما را دعوت کرده است باید اثبات کند که حداقل درآمد لازم برای تامین هزینه‌های خانواده‌اش را دارد. برای این منظور، می‌توان از مدارکی مانند گواهی مالیاتی (NOA) یا T4 / T1 برای سال مالی اخیرتر، بیانیه‌های بیمه اشتغال، نامه کاری شامل حقوق، عنوان شغل، توضیحات شغلی و تاریخ استخدام، فیش حقوقی و صورتحساب بانکی به عنوان اثبات مالی استفاده کرد.

فرزند یا نوه، می‌تواند از مقیاس درآمد زیر برای سنجش قابلیت تامین نیازهای مالی مورد نیاز استفاده کند.

تعداد اعضای خانواده

حداقل درآمد ناخالص لازم

1 نفر (فرزند یا نوه)

27514 دلار کانادا

2 نفر

34254 دلار کانادا

3 نفر

42100 دلار کانادا

4 نفر

51128 دلار کانادا

5 نفر

57988 دلار کانادا

سایر شرایط

اداره مهاجرت کانادا، قبل از تصمیم‌گیری درباره ورود شما، چندین عامل را مدنظر قرار می‌دهد:

شما باید یک بازدیدکننده واقعی در کانادا باشید که در پایان اقامت، به اختیار کانادا را ترک خواهید کرد. علاوه بر این، آنها به مواردی مانند ارتباطات شما با کشور خود، هدف از سفر، خانواده و وضعیت مالی، پایداری اقتصادی و سیاسی کشور محل اقامت‌تان توجه می‌کنند.

مدت زمان صدور سوپر ویزای کانادا

تقریبا 105 روز، زمان پردازش از روزی که درخواست کامل شما دریافت می‌شود، شروع شده و تا زمانی که تصمیم‌گیری انجام شود، ادامه خواهد داشت. این زمان ممکن است به دلیل تعداد بیشتر یا کمتر شدن درخواست‌های دریافتی متفاوت باشد.

مدت زمان دریافت سوپر ویزا کانادا

بیشتر درخواست‌های سوپر ویزا در عرض چند هفته یا کمتر پردازش می‌شوند. زمان پردازش بستگی به دفتر ویزای مربوطه دارد.

هزینه درخواست سوپر ویزا کانادا

هزینه‌ پردازش ویزای والدین، حدود 100 دلار کانادایی است. علاوه بر این، متقاضیان ممکن است برای پردازش اطلاعات شناسایی بیومتریکی حدود 85 دلار کانادایی و بین 200 تا 300 دلار کانادایی برای انجام آزمایش پزشکی (اگر لازم باشد) پرداخت کنند.

مدارک مورد نیاز ویزای والدین کانادا

دعوت‌نامه (کپی از نامه‌ای که عضو خانواده‌تان به شما برای دعوت به کانادا نوشته شده است)

بیمه درمانی (کپی از گواهی بیمه یا بیمه‌نامه‌ای که برای پوشش بیمه درمانی (حداقل 100000 دلار کانادا) به مدت یک سال از یک شرکت بیمه کانادایی دریافت کرده‌اید)

اثبات حداقل درآمد  فرزند یا نوه (باید مدارکی که توانایی فرزند یا نوه‌‌تان در به دست آوردن حداقل درآمد (LICO) مورد نیاز را نشان می‌دهند، ارائه دهید)

آزمایش پزشکی مهاجرت (مدرکی که تأیید می‌کند شما یک بررسی پزشکی مهاجرت (IME) داشته‌اید. این بررسی باید توسط یک پزشک تحت نظر تیم مجاز توسط IRCC انجام شده باشد)

اثبات رابطه (باید مدارکی که رابطه‌ شما با فرد یا عضو خانواده‌ را به رسمیت می‌شناساند، ارائه دهید. این می‌تواند شامل یک نسخه از گواهی تولد و یا یک سند رسمی باشد که شما را به عنوان والد نام می‌برد)

پاسپورت معتبر (کپی از صفحه‌ای که تاریخ تولد و کشور محل تولد را نشان می‌دهد و همچنین هر صفحه‌ای که مهرها، ویزاها یا نشانه‌های دیگری را دارد، ارائه دهید. اگر تراول داکیومنت دارید، باید توسط دولت صادر شده باشد و شامل نام، تاریخ تولد، شماره سند، وضعیت تابعیت یا اقامت، عکس و تاریخ انقضای آن (در صورت لزوم) باشد)

سابقه سفر، برنامه سفر و صورت حساب بانکی جزء مدارک اختیاری هستند.

نحوه درخواست برای ویزای والدین کانادا

برای دریافت سوپر ویزا، باید درخواست خود را از طریق پورتال IRCC آنلاین ارسال کنید و هنگام درخواست در خارج از کانادا باشید.

نحوه درخواست ویزای والدین کانادا

در این سه مرحله، ابتدا باید حساب کاربری خود را در پورتال IRCC ساخته و وارد شوید. سپس، فرم آنلاین را تکمیل کرده و مدارک لازم را برای درخواست ویزا بارگذاری کنید. در نهایت، برای پرداخت هزینه‌ درخواست ویزا، می‌توانید از کارت اعتباری یا کارت پیش‌پرداخت استفاده کنید که آن‌ها را از شرکت‌هایی مانند Visa، MasterCard، American Express، JCB و UnionPay قبول می‌کنند.

اگر با شرایطی مانند معلولیت یا داشتن مدارک هویت یا سفری خاص مواجه هستید که امکان ارسال درخواست آنلاین را به شما نمی‌دهد، می‌توانید درخواست خود را به صورت کاغذی ارسال کنید.

بعد از درخواست سوپر ویزا

پس از پردازش درخواست، گذرنامه و سایر مدارک اصلی به شما برگشت داده می‌شود. برگه‌های بانکی اصلی یا هر مدارکی که به عنوان جعلی شناسایی شود، بازگردانده نمی‌شود.

اگر درخواست شما تأیید شود، ویزا در داخل گذرنامه قرار داده خواهد شد. اگر از یک کشور بدون نیاز به ویزا باشید، به شما یک نامه می‌دهند که در زمان ورود به کانادا به یک افسر خدمات مرزی بدهید.

اگر درخواست رد شود، یک توضیح برای شما ارسال خواهد شد.

سوپر ویزای والدین با ویزای چند وروده بازدید کننده چه تفاوتی دارد؟

سوپر ویزای والدین و نوه‌ها امکان اقامت بلندمدت و چند باره در کانادا (تا 5 سال به‌طور مداوم) را فراهم می‌کند، در حالی که ویزای چند وروده بازدید کننده فقط برای اقامت کوتاه مدت تا 6 ماه در هر بار ورود مناسب است و باید پس از این مدت به کشور مبدا بازگردید.

خلاصه کلام

سوپر ویزای کانادا، گواهی‌ای است بر تعهد کانادا نسبت به شهروندان و خانواده‌هایشان، که ارزش اهمیت ایجاد پیوندهای خانوادگی و غنی ساختن زندگی از طریق تجربیات مشترک را درک می‌کند. این مقاله به‌عنوان راهنمای جامع شامل معیارهای لازم برای ویزا، شرایط پشتیبانی مالی و فرآیند درخواست است و شما را با فرصت‌های بی‌شماری که ویزای والدین کانادا به شما ارائه می‌دهد، آشنا می‌کند تا بتوانید خانواده خود را در کانادا دوباره ببینید و خاطرات بی‌نظیری را با آنها بسازید.

ما به عنوان موسسه حامی مهاجر، بهترین تیم متخصصان حقوقی، مشاوران مهاجرت و کارشناسان ویزا را در اختیار داریم که با دقت و دانش فنی بالا، در امر اخذ ویزای توریستی شما را همراهی می‌کنند. همچنین، با ارائه مشاوره رایگان قبل از اقدام، شما را در انتخاب بهترین مسیر برای سفرتان همراهی می‌کنیم.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0