20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

زندگی در یوکان

این مقاله که توسط کارشناسان موسسه مهاجرتی حامی مهاجر نوشته شده است ، راهنمای رسمی شما برای حل و فصل موفقیت آمیز در استان یوکان می باشد.

در این  مقاله راهنما، اطلاعات تماس کامل برای هر دفتر دولتی و آژانس خدمات مهاجرت ذکر شده است تا با موفقیت و اگاهی کامل زندگی جدیدتان را دراستان یوکان آغاز کنید، همچنین چه به شهر وایتهورس و یا مناطق اطراف سفر کنید این راهنما میتواند به شما کمک کند.

اطلاعات عمومی در مورد یوکان

وب سایت رسمی مهاجرت استانی:www.immigration.gov.yk.ca

وب سایت رسمی شهر وایت هورس:www.city.whitehorse.yk.ca

برای راهنمای شهر یا نقشه Fora به وب سایت جهانگردی استان یوکان به سایت www.travelyukon.com مراجعه کنید.

مراقبت های بهداشتی در یوکان

شما باید به محض ورود ، در خدمات درمانی یوکان ثبت نام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات مراقبت های بهداشتی در یوکان ، به وب سایت خدمات بهداشتی و اجتماعی یوکان به آدرس www.hss.gov.yk.ca مراجعه کنید.

اشتغال در یوکان

برای کسب اطلاعات بیشتر، به ادرس برای شماره بیمه اجتماعی خود(SIN) و کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت www.servicecanada.gc.ca/en/sc/sin مراجعه نمایید. اطمینان حاصل کنید که اعتبار شما با مرکز اعتبار بین المللی کانادا از طریق وب سایت www.cicic.ca ارزیابی شده باشد .

اگر کار تجاری می کنید ، اطمینان حاصل کنید که گواهی های لازم توسط قانون در یوکان  را برای انجام تجارت خود داشته باشید. جهت صدور گواهینامه تجارت به سایت www.red-seal.ca ، که یک سازمان برای صدور گواهینامه تجارت است مراجعه کنید.

امور مالی در یوکان

به محض ورود به یوکان ، در یک بانک محلی یا موسسه مالی حساب کاربری باز کنید. بانک های محبوب در کانادا عبارتند از:

 • HSBC
 • اسکاتا بانک
 • رویال بانک کانادا (RBC)
 • بانک مونترال (BMO)
 • TD Canada Trust
 • بانک تجارت امپریال کانادا (CIBC)
 • بانک ملی کانادا
 • Bank Desjardins

پول کانادا از سنت و دلار ساخته شده است. اسکناس 100 دلاری نیز در کانادا وجود دارد و ارز در سکه های زیر موجود میباشد:

 • 1سنت (0.01 دلار) به نام "پنی" - توجه: پنی دیگر در معاملات تجاری استفاده نمی شود
 • 5 سنت (0.05 دلار) به نام "نیکل"
 • 10سنت (0.10 دلار) به نام"دیمه"
 • 25سنت (0.25 دلار) به نام "ربع"
 • 1دلار (1.00 دلار) برای لون کانادایی روی سکه  "loonie" نامیده شد
 • یک سکه دو دلاری (2.00 دلار) به نام "دوونی" به عنوان معادل دو لونی است
 • اسکناس یا ارز کاغذی در اسکناس های پنج دلار (5.00 دلار) ، ده دلار (10 دلار) ، بیست دلار (20 دلار) ، پنجاه دلار (50 دلار) و صد دلار (100.00 دلار) یافت می شود.

مدرسه و آموزش در یوکان

کودکان زیر 18 سال باید برای مدرسه ثبت نام کنند. تحصیل به طور کلی از چهار یا پنج سالگی شروع می شود. بیشتر کودکان تا پایان دوره دبیرستان و بطور کلی تا سن 18 سالگی در مدرسه می مانند.

سیستم مدارس دولتی کانادا به طور کلی به سه سطح ابتدایی ، متوسطه و کالج یا دانشگاه تقسیم می شود. بعضی از ناحیه ها یا مدارس خصوصی ممکن است سطح نمرات خود را به صورت متفاوتی ترتیب دهند ، اگرچه استانداردهای آموزش توسط دولت استان تنظیم می شود. سال تحصیلی برای کلیه مقاطع تحصیلی از ماه سپتامبر آغاز می شود و از ماه ژوئن برای دانش آموزان مقدماتی و متوسطه و تا آوریل برای دانشجویان و دانشجویان برگزار می شود.

تعطیلات استاندارد شامل تعطیلات کریسمس و سال نو در ماه دسامبر و ژانویه و یک تعطیلات کوتاه  بهاری در مارس یا آوریل است. برای کسب اطلاعات در مورد ثبت نام با هیئت مدیره مدرسه محلی در محله خود تماس بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آموزش در یوکان ، به وب سایت وزارت آموزش یوکان (www.education.gov.yk.ca) مراجعه کنید.

مسکن در یوکان

اگر قبل از مهاجرت به شهر جدید خود مراجعه نکرده اید ، بهتر است هنگام ورود به خانه ، آپارتمان را به طور موقت اجاره کنید ، و با استخدام یک نماینده املاک و مستغلات برای راهنمایی شما در طی مراحل مسکن در بهترین مناطق برای شما و خانواده تان ، مشاوره آگاهانه ای را در اختیار شما قرار دهد.

انواع املاک در یوکان

ساختمانهای آپارتمانی، ساختمانهای بزرگ و چند واحدی هستند که متعلق به یک شخص یا شرکت است که در آن هر یک از ساکنین واحدی را اجاره می کنند. آپارتمان های استودیویی یا مجردی به طور کلی یک اتاق با آشپزخانه و حمام است و فقط برای یک نفر مناسب است. آپارتمان های بزرگتر می توانند خانواده ها را در خود جای دهند زیرا دارای اتاق خواب و فضای زندگی اضافی هستند. یک ساختمان بزرگ چند واحدی که در آن هر واحد متعلق به یک نفر است ، یک مجتمع نامیده می شود و به هر واحد یک "کاندو" گفته می شود. اغلب آپارتمان ها در خانه هایی یافت می شوند که به فضاهای زندگی جداگانه تقسیم شده اند.

آب و هوا در یوکان

بیشتر شهرهای کانادا از تابستانهای بسیار گرم برخوردارند که دمای هوا می تواند بالاتر از 30 درجه سانتیگراد باشد. با این حال ، تقریباً در تمام مناطق کانادا در زمستان می تواند بسیار سرد شود ، هنگامی که درجه حرارت می تواند به زیر -20 ، حتی -30 درجه سانتیگراد برسد اطمینان از آمادگی برای هوای سرد بسیار مهم است.در زمستان داشتن لباس گرم  از جمله ژاکت ، کاپشن زمستانی ، چکمه ، کلاه ، روسری و یا دستکش از الزامات است. اگر در زمستان لباس گرم نپوشید ، می توانید مریض شوید یا نیش یخ بزنید. نیش یخ زدگی صدمات شدیدی به پوست وارد میکند که در اثر قرار گرفتن در معرض باد در زمستان ایجاد می شود.

کانادایی ها معمولاً در صورت بروز موارد اضطراری شمع و کبریت ، پتو گرم ، چراغ قوه ، کیت کمکهای اولیه و بیل کوچک برفی را در اتومبیل ها و خانه های خود نگه می دارند. در بیشتر مناطق کانادا ، ماشین شما باید لاستیک مخصوص زمستان را به منظور رانندگی قانونی و با اطمینان در زمستان داشته باشد.

خدمات اضطراری در یوکان

در شرایط اضطراری با شماره 911 تماس بگیرید. با شماره گیری 911 با یک اپراتور متصل شوید که به شما کمک کند و خدمات اضطراری را به محل شما اعزام می کند. در شرایط غیر اضطراری ، اگر فقط به پلیس احتیاج دارید ، می توانید شماره تماسهای مربوط به شهرهای بزرگ زیر را پیدا کنید:

پلیس وایتهورس:  (867) 667-5551

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0