20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

از طریق اسپانسرشیپ، به راحتی اقامت کانادا را دریافت کنید!

اقامت کانادا از طریق اسپانسر شیپ؛ مراحل و هزینه

مهاجرت به کانادا بدون شک به‌راحتی و بدون پیش‌زمینه امکان‌پذیر نیست؛ اما ما در حامی مهاجر روش‌های مهاجرت به کانادا را به شما می‌گوییم تا بتوانید رویای خود را محقق کنید. در این مقاله قصد داریم مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسرشیپ را مورد بررسی قرار دهیم که یکی از معمول‌ترین و راحت‌ترین راه‌های مهاجرت است. 
شما می‌توانید دیگر راه‌های مهاجرت مانند "مهاجرت تحصیلی به کانادا" و "سرمایه‌گذاری کانادا" را نیز بررسی کنید. 
کانادا برنامه‌های حمایت مالی را برای ساکنین دائمی یا شهروندانی که مایلند خانواده خود را به کانادا بیاورند، ارائه می‌دهد. این برنامه که "اسپانسرشیپ کانادا" نام دارد و توسط دعوت‌نامه انجام می‌شود، به خانواده شخص مقیم کانادا اجازه ‌می‌دهد تا اقامت دائم این کشور را به دست بیاورد.
اگر بخواهیم به این روش مهاجرت نگاه آماری داشته باشیم، سالانه 25 درصد از افراد از طریق این روش اقدام به مهاجرت می‌کنند. مهاجرت به کانادا از طریق دعوت‌نامه شرایط خاصی را دارد. 

چه کسی می‌تواند با اسپانسرشیپ به کانادا مهاجرت کند؟

روابط خانوادگی که شامل اسپانسرشیپ می‌شوند عبارت است از: همسر، پدر، مادر، پدربزرگ، مادربزرگ، فرزندان و فرزندان وابسته (یعنی فرزندانی که به سرپرستی گرفته شده‌اند). درمورد طلاق یا جدایی امکان اسپانسر شدن برای پدر و مادر، پدربزرگ یا مادربزرگ همسر سابق وجود دارد. در ادامه به بررسی نکات هرمورد می‌پردازیم.

اسپانسرشیپ کانادا برای همسر

برای انجام اسپانسرشیپ همسر، زوجین باید بالای 18 سال باشند و اگر یکی از آن‌ها زیر 18 سال باشد، باید صبر کنند. همچنین باید بدانید شما زمانی می‌توانید اسپانسرشیپ همسر خود شوید که هردوی شما در خاک کانادا باشید و همسر شما برای ورود به کانادا ازطریق برنامه‌های تحصیل، توریستی یا کار استفاده کند.

اسپانسرشیپ کانادا برای همسر

زمانی که همسر شما خارج از خاک کانادا قرار دارد، باید از زیربرنامه مهاجرتی برای اسپانسرشدن استفاده کند. هرچند همانطور که گفتیم، این درخواست‌ها از خاک کانادا داده می‌شود و امکان دارد نیاز باشد همسر شما بارها به کانادا سفر کند. 
در نظر داشته باشید اگر شما و همسرتان به صورت رسمی ازدواج نکرده‌اید اما حداقل یک سال باهم زندگی کرده‌اید، می‌توانید واجد شرایط اسپانسر شدن برای همسرتان باشید. همچنین متقاضیان طی زمانی که در کانادا هستند تا درخواست اسپانسری آنها برای اقامت دائمی بررسی شود، ممکن است واجد شرایط کار آزاد باشند، این مورد به افراد اجازه می‌دهد تا برخی از بار مالی خود را کاهش دهند. 
در صورت طلاق بعد از اسپانسرشیپ، فرد اسپانسرکننده به مدت 3 سال و فرد اسپانسرشونده به مدت 5 سال، اجازه اسپانسر کردن فرد جدیدی را ندارند.
شاید برایتان جالب باشد بدانید این قوانین در کشور کانادا برای هم‌جنس گرایان استثنا نمی‌باشد.

اسپانسرشیپ کانادا برای والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ

تعهد کانادا به اتحاد خانواده و دورهم بودن آنها، باعث شده تا شرایط اسپانسرشیپ برای پدر و مادر یا پدربزرگ و مادربزرگ نیز وجود داشته باشد. به این منظور شهروندان مقیم کانادا باید نشان دهند که می‌توانند حمایت مالی درصورت افزایش جمعیت خانواده، داشته باشند و حداقل درآمد ضروری برای حمایت از اعضای خانواده را دارند. 

اسپانسرشیپ کانادا از طریق والدین

شما می‌توانید به این طریق اسپانسر شیپ پدر و مادر خود شوید که یکی از آن‌ها به عنوان متقاضی اصلی انتخاب شود و دیگری به عنوان همراه. یعنی اگر مادر خود را به عنوان متقاضی اصلی تعیین کنید پدر شما همراه خواهد بود و برعکس.
همچنین می‌توانید اسپانسر پدر و مادر ناتنی وبرادر ناتنی خود شوید. به این‌ صورت که پدر شما باید به عنوان متقاضی اصلی باشد، زیرا او پدر خونی شماست و مادر ناتنی شما به عنوان همراه پدر شما در نظر گرفته می‌شود. همچنین برادر ناتنی شما تنها می‌تواند به صورت کودک  همراه در نظر گرفته شود. این اتفاق می‌تواند درمورد پدربزرگ و مادربزرگ ناتنی نیز بیفتد.
افرادی که نمی‌توانند به طور دائم از والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ خود حمایت کنند، می‌توانند یک ویزای طولانی چند بار ورود (ویزای مولتی) که "سوپر ویزا" نام دارد، برای خانواده خود دریافت کنند. سوپر ویزا به این صورت است که متقاضیان می‌توانند یک ویزا به مدت 10 سال بگیرند و در هر بار ورود به کانادا، تا 2 سال حق اقامت داشته باشند.

اسپانسرشیپ کانادا برای فرزند یا فرزندخوانده 

اگر به کانادا مهاجرت کردید، می‌توانید فرزندان خود را به عنوان همراه با خود ببرید اما اگر به هر دلیلی در ابتدا نتوانستید این کار را انجام دهید، فرزندان بیولوژیکی (یعنی فرزند رسمی خودتان) یا فرزندخوانده (فرزندانی که تحت سرپرستی دارید)، در صورتی که زیر 22 سال و مجرد باشند و از خود فرزندی نداشته باشند، می‌توانند با اسپانسری شما به کانادا بیایند. 
فرد اسپانسرکننده باید تعهدات خود را نسبت به فرزند مانند نفقه و کمک هزینه مالی او به مدت 10 سال پس از اخذ اقامت دائم یا تا زمانی که به سن 25 سال برسند، به دولت کانادا بدهد.
البته درصورتی که فرزند بالای 22 سال داشته باشید که به دلیل شرایط روحی یا جسمی نتواند از عهده تامین هزینه‌های خود در کشوری دیگر بربیاید، ممکن است به‌عنوان یک فرد وابسته و همراه در نظر گرفته شود و بتواند زیرمجموعه شما شود. 

اسپانسرشیپ کانادا برای نزدیکان خانواده 

در برخی موارد خاص، شهروندان مقیم کانادا ممکن است بتوانند اسپانسر برادر، خواهر، برادرزاده، خواهرزاده یا نوه یتیم خود برای آمدن به کانادا بشوند. برای حمایت و ارسال دعوت‌نامه به این افراد، آنها باید مجرد، زیر 18 سال و از طریق خونی یا فرزندخواندگی، با شما فامیل باشند. 

اسپانسرشیپ کانادا برای نزدیکان خانواده

در نظر داشته باشید در برخی شرایط بسیار نادر، ممکن است شما بتوانید برای یکی از بستگان خود اسپانسر شوید تا به کانادا بیاید. این در صورتی است که فرد متقاضی زیر 8 سال و "تنها" باشد و سرپرست یعنی همسر، پدر، مادر، شریک قانونی، فرزند، پدربزرگ یا مادربزرگ نداشته باشد. 

چه کسی می تواند اسپانسر برای آوردن اعضای خانواده خود به کانادا شود؟

 • مقیم دائم یا شهروند کانادا باشد.
 • درآمد کافی داشته باشد تا بتواند نیازهای مالی اولیه اعضای خانواده را تا حدودا 3 سال تامین کند. 
 • حداقل 18 سال سن داشته باشد.
 • فرم‌های تقاضانامه برای مهاجرت همسر خود را به طور کامل تکمیل و برای اداره مهاجرت ارسال کرده باشد.
 • درآمد او در کانادا در سه سال گذشته کمتر از میزان مشخص شده نباشد؛ البته درآمد همسر نیز می‌تواند برای جبران کمبود درآمد کلی خانواده محاسبه شود.
 • متعهد شود که به مدت 20 سال آنها را حمایت مالی می‌کند. (در غیر این صورت باید از سوپر ویزا که در بالاتر توضیح داده شد، استفاده کنند)

چه کسی واجد شرایط اسپانسر شدن برای اعضای خانواده خود نیست؟

 • جرایمی مرتکب شده باشد.
 • در بازداشت یا زندان باشد.
 • حکم اخراج او از کانادا صادر شده باشد.
 • در 3 سال گذشته اسپانسر همسر دیگری شده باشد.
 • طی پنج سال گذشته ازاین روش استفاده کرده باشد.
 • بابت اسپانسرشیپ‌های قبلی خود به دولت کانادا بدهکار باشد.
 • هنگام ازدواج با همسر خود، همسر یا شریک زندگی دیگری هم داشته باشد.
 • نفقه فرزند خود را پرداخت نکرده باشد. 
 • به دلایلی غیر از معلولیت، کمک‌های اجتماعی دریافت کرده باشد. 
 • وام عقب‌مانده‌ای داشته باشد که نتواند آن را پرداخت کند.

هزینه موردنیاز اسپانسر شدن برای اعضای خانواده در کانادا 

اگر اسپانسر همسر خود شده‌اید و او فرزندی دارد یا اگر از فرزندخوانده خود حمایت می‌کنید، برای هر فرزند 50 دلار نیاز است پرداخت شود.

هزینه موردنیاز برای دریافت اقامت از طریق اسپانسرشیپ کانادا

اگر همسر یا بستگان دیگر مانند والدین یا پدربزرگ و مادربزرگتان هستند، 1050 دلار باید پرداخت شود. همچنین هزینه‌هایی که برای انجام روند این درخواست باید پرداخت کنید، عبارت‌اند از:

 • هزینه اسپانسری 75 دلار 
 • هزینه پردازش متقاضی اصلی 490 دلار 
 • هزینه حق اقامت دائم 515 دلار 
 • بیومتریک (انگشت نگاری) 85 دلار 
 • اگر شما به‌عنوان اسپانسر، در کبک اقامت داشته باشید یا پس از صدور اقامت دائم افراد تحت حمایت خود، قصد اقامت در کبک را داشتید، علاوه‌بر هزینه‌های عنوان شده در بالا، 310 دلار کانادا نیز باید پرداخت کنید؛ زیرا دولت فدرال به کبک استقلال بیشتری در تعیین اینکه چه کسی در استان مستقر شود، داده است. در نتیجه این درخواست ابتدا باید توسط وزارت مهاجرت کبک، به صورت جداگانه بررسی شود. 

درآمد موردنیاز برای اسپانسر شدن در کانادا 

اسپانسرها باید حداقل درآمد ضروری (MNI یا Minimum Necessary Income) موردنیاز اعضای خانواده را داشته باشند؛ این بدان معناست که شغل لزوما موردنیاز نیست و کافی‌ست مدارک صادر شده توسط آژانس درآمد کانادا (NOA یا Notices Of Assessment) را مبنی بر اینکه حداقل سه سال متوالی می‌توانند حمایت انجام دهند، ارائه بدهند. 
البته برای اسپانسر شدن همسر، نیازی به نشان دادن حداقل میزان درآمد ندارید؛ زیرا همسرتان نیز می‌تواند برای کمک‌های مالی، در کانادا مشغول به کار شود.

چه مدتی طول می‌ کشد تا درخواست اسپانسرشیپ رسیدگی شود؟

رسیدگی به درخواست‌های اسپانسری حدودا 12 ماه طول می‌کشد اما بسته به ماهیت پرونده ممکن  است زمان بیشتری نیز موردنیاز باشد. یعنی اگر پرونده پیچیده باشد یا افسر ویزا به مدارک بیشتری مبنی بر رابطه شما نیاز داشته باشد، ممکن است درخواست با تاخیر مواجه شود. 

زمان موردنیاز برای اقامت با اسپانسرشیپ کانادا

اگر سوالی در خصوص "مهاجرت به کانادا" برایتان ایجاد شد، می‌توانید از طریق شماره 02148000957 با حامی مهاجر تماس بگیرید یا به مقاله "روش‌های مهاجرت به کانادا" رجوع کنید. 

شرایط فرد اسپانسر شونده باید چگونه باشد؟

 • پدر،مادر، پدربزرگ، مادر بزرگ، همسر یا فرزند رسمی فرد اسپانسرکننده باشد.
 • اجازه ورود به کانادا را به عنوان بازدیدکننده داشته باشد.
 • دستورالعمل‌های لازم برای معاینه پزشکی را پس از ارسال درخواست اقامت دائم، باید ارائه دهد تا مشخص شود از نظر پزشکی غیرقابل پذیرش نیست.
 • گواهی ترخیص از سمت پلیس، بیومتریک (تایید هویت) و مدارک مربوط به بیمه درمانی یک سال در کانادا را ارائه دهد.
 • (متقاضیان باید گواهینامه پلیس را از تمام کشورهایی که از سن 18 سالگی به مدت 6 ماه یا بیشتر در آنها اقامت داشته‌اند، دریافت کنند.)

سخن پایانی 
همانطور که گفته شد اسپانسرشیپ کانادا، یکی از رایج‌ترین و همچنین راحت‌ترین روش‌های مهاجرت به کانادا است و شما اگر شهروند کانادا یا مقیم دائمی هستید، می‌توانید از این طریق برای آوردن همسر، فرزند، پدر و مادر یا پدربزرگ و مادربزرگ خود به کانادا اقدام کنید. 
اگر شرایط لازم که در مقاله گفته شد را جهت اسپانسر شدن ندارید یا فردی را در کانادا ندارید که اسپانسر شما شود، نگران نباشید! ما در حامی مهاجر، بهترین راه‌های مهاجرت به کانادا را در اختیار شما قرار می‌دهیم تا بتوانید با توجه به شرایط شخصی خودتان اقدام کنید. برای اطلاع بیشتر، همین حالا با شماره 02148000957 تماس گرفته تا با کارشناسان مجرب حامی مهاجر در ارتباط باشید. 

سوالات متدوال درخصوص اسپانسرشیپ کانادا 

در ادامه به برخی از سوالات متداول شما عزیزان پاسخ داده می‌شود. اگر شما هم سوالی داشتید، در کامنت‌ها بنویسید تا کارشناسان مجرب حامی مهاجر، در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند. 

اسپانسر چند نفر از اعضای خانواده می‌ توان شد؟

هیچ محدودیتی برای تعداد اعضای خانواده که مقیم دائم یا شهروند کانادا می‌تواند اسپانسرشان شود، وجود ندارد. با این حال، متقاضیان باید برای هر یک از اعضای خانواده واجد شرایط، درخواست جداگانه ارائه دهند.

چگونه می‌توان وضعیت درخواست اسپانسرشیپ را بررسی کرد؟

برای بررسی وضعیت درخواست اسپانسرشیپ خود، می‌توانید از طریق سایت رسمی مهاجرت و شهروندی کانادا اقدام کنید. 

آیا زمان خاصی برای درخواست اسپانسرشیپ وجود دارد؟

شهروندان کانادایی واجد شرایط و مقیم دائم، می‌توانند در هر زمانی برای حمایت از همسر یا فرزند خود اقدام کنند. کاندیداهایی که برای اسپانسری والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ خود اقدام می‌کنند، باید برای انجام این کار دعوت شوند و در مهلت مقرر درخواست دهند.

شرایط فرد اسپانسرکننده برای اسپانسرشیپ کانادا باید چگونه باشد؟

همانطور که در مقاله توضیح داده شد، فرد اسپانسرکننده باید بالای 18 سال داشته باشد و مرتکب هیچ‌گونه جرایمی نشده باشد. همچنین با ارائه درآمد سه سال اخیر خود، بتواند نشان دهد که شرایط حمایت مالی اعضای جدید خانواده خود در کانادا را دارد. برای توضیحات بیشتر، لطفا به متن مقاله مراجعه کنید. 

اسپانسرشیپ کانادا برای خواهر یا برادر قابل انجام است؟

این کار کمی سخت است اما ممکن است در صورتی که فرد متقاضی معیارهای یک "شخص تنها" که در مقاله توضیح داده شد را داشته باشد و بتوان برای اسپانسری او اقدام کرد. 

آیا می‌توان اسپانسر نامزد، دوست‌ پسر یا دوست دختر شد؟

کانادا گزینه‌ای برای ساکنان دائمی یا شهروندان کانادایی که بتوانندد اسپانسر نامزد یا دوست خود بشوند، ندارد. شهروندان کانادایی و مقیم دائم باید ازدواج کنند یا واجد شرایط شریک قانونی مشترک باشند تا بتوانند با اسپانسرشیپ همسر اقدام کنند.

آیا می‌ توان در حین فرایند فرزندخواندگی با اسپانسرشیپ کانادا مهاجرت کرد؟

خیر. اگر پذیرش در مراحل پایانی باشد، می‌توانید اقدام خود را شروع کنید. 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 2 | کل دیدگاه های تایید شده: 1
ناشناس
اطلاعات مفید و کارآمد می باشد