20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

مهاجرت به کانادا - برنامه کارآفرینی منیتوبا

استان یا ایالت منیتوبا از نظر جغرافیایی در شرق استان انتاریو (تورنتو) و در غرب استان ساسکاچوان واقع شده است و یکی از سه استان سرسبز کانادا در قلب این کشور است. مهاجرت به کانادا از طریق برنامه کارآفرینی منیتوبا یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های سرمایه گذاری و بیزینسی می‌باشد.

تغییرات برنامه کارآفرینی منیتوبا

برنامه کارآفرینی منیتوبا که قبلاً MPNP-B نامیده می‌شد، در سال 2018 به Enterpreneur Pathway تغییر نام یافت. برنامه کارآفرینی منیتوبا برای افراد صاحب مشاغل مانند مدیران شرکتها یا دارندگان پروانه کسب مناسب است. از تاریخ یک ژانویه 2018 تغییراتی در این برنامه داده شد که شامل تغییر وضعیت اقامتی متقاضی به محض ورود از مقیم دائم به اجازه کار، حذف سپرده یک صد هزار دلاری در زمان امضای قرارداد عملکرد با افسر مهاجرت استان، افزایش حداقل دارایی متقاضی از 350 هزار دلار به 500 هزار دلار، افزایش حداقل سرمایه گذاری از 150 هزار دلار به 250 هزار دلار می‌باشد. لازم به ذکر است مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی بریتیش کلمبیا و کارآفرینی کبک نیز امکان پذیر است.

شرایط برنامه کارآفرینی منیتوبا

 • متقاضی می‌بایست حداقل دارای 3 سال سابقه کاری در 5 سال گذشته در بیزینس خود یا مدیریت ارشد یک بیزینس را داشته باشد. داشتن پروانه کسب یا بیش از 33 درصد سهام شرکت امتیاز خوبی خواهد داشت.
 • دارا بودن مدرک زبان انگلیسی آیلتس جنرال 5 یا معادل فرانسه آن
 • متقاضی مالکِ دارایی به مبلغ حداقل 500 هزار دلار کانادا باشد (دارایی توسط یکی از عوامل مورد قبول اداره مهاجرت منیتوبا باید تایید شود)
 • دارای بودن مدرک تحصیلی دیپلم به بالا
 • دارا بودن سن قانونی برای اثبات مدیریت. بازه سنی خارج از رده نیز با رعایت امتیاز حد نصاب مورد قبول است.
 • سرمایه گذاری در خرید یک بیزینس به مبلغ 250 هزار دلار در منطقه مرکزی منیتوبا یا 150 هزار دلار در اطراف و استخدام یک فرد مقیم کانادا به غیر از متقاضی و افراد فامیل او.
 • بیزینس باید دارای شرایط مشخص ومورد تایید اداره مهاجرت منیتوبا باشد.
 • ارائه بیزینس پلن با مشخصات کامل طرح
 • بازدید از استان منیتوبا و انجام سفر تحقیقاتی، این سفر حداکثر باید یک سال قبل از ارسال پرونده باشد.

امتیازات قابل کسب برنامه کارآفرینی منیتوبا

 1. همسر متقاضی دارای آیلتس 5 باشد
 2. متقاضی یا همسر او دارای مدرک زبان فرانسه معادل CLB 5 باشد.
 3. دارای فامیل درجه یک در منیتوبا باشید که حداقل یکسال مقیم منیتوبا است.
 4. دارای فرزند مشغول به تحصیل در منیتوبا باشد که حداقل 6 ماه از تحصیل او گذشته باشد.
 5. متقاضی یا همسر او بعد از سن 17 سالگی در منیتوبا تحصیل کرده باشند.
 6. متقاضی یا همسر او دارای سابقه کار 6 ماهه در منیتوبا باشند.
 

شرح پروسه برنامه کارآفرینی منیتوبا

در برنامه کارآفرینی مینیتوبا ، ابتدا یک ویزای توریستی برای متفاضی اخذ می‌شود تا متقاضی بتواند سفر تحقیقاتی خود را از ایالت منتیوبا انجام دهد. هدف از این سفر، آشنایی با محیط ایالت منیتوبا، ارزیابی ایده‌های بیزینسی، آشنایی با رقبا و شرکت در سمینار مربوطه می‌باشد. در حین زمان اخذ ویزا و انجام سفر تحقیقاتی، متقاضی فرصت لازم برای اخذ نمره آیلتس را خواهد داشت.

به علاوه اگر در این زمان همسر متقاضی نیز موفق به کسب آیلتس ۵ بشود، ۵ امتیاز به امتیازهای متقاضی افزوده خواهد شد. به طور همزمان، یک بیزینس پلن مطابق سوابق مدیریتی و بیزینسی متقاضی آماده می‌شود. پس از انجام سفر تحقیقاتی و کسب نمره مورد نظر آیلتس، اطلاعات متقاضی و بیزینس پلن نوشته شده در پروفایل آنلاین سایت استان قرار می‌گیرد و متقاضی در لیست انتظار ثبت نام می‌شود. در صورتی که متقاضی امتیاز لازم را کسب کند، از لیست انتظار انتخاب شده و نامه‌ای را برای ارسال مدارک به ایالت منیتوبا دریافت می‌نماید. در این مرحله، متقاضی ۴ ماه فرصت دارد تا کلیه مدارک لازم شامل بیزینس پلن کامل و گزارش ارزیابی دارایی‌هایش را به دپارتمان مهاجرت منیتوبا ارائه کند. لازم به ذکر است، دارایی متقاضی باید توسط یک سازمان حسابرسی مورد تایید این استان (third-party supplier) ارزیابی شود.

دپارتمان مهاجرت منیتوبا نیز در زمانی کمتر از ۶ ماه پرونده را بررسی کرده و متقاضی را به مصاحبه تلفنی دعوت می‌نماید. مصاحبه به زبان انگلیسی و در حد آیلتس ادعا شده انجام می‌گیرد. در صورت موفقیت در مصاحبه، نامه تایید استان صادر شده و سپس برای متقاضی ویزای کار ۲ ساله جهت راه اندازی بیزینس صادر می‌شود و متقاضی می‌تواند وارد این استان شده و همسر و همه فرزندان زیر ۲۲ سال خود را نیز به همراه داشته باشد.

متقاضی باید بیزنس خود را مطابق بیزینس پلن ارائه شده راه اندازی نموده و به مدت دو سال آن را مدیریت فعال نماید. اگر متقاضی موارد فوق را محقق کند، توسط ایالت منیتوبا برای دریافت اقامت دائم نامزد می‌شود. سپس مدارک مورد نیاز متقاضی به دپارتمان مهاجرت فدرال کانادا ارسال می‌شود و معمولاً پس از حدود ۶ الی ۸ ماه ویزای اقامت دائم متقاضی صادر می‌گردد.

 

شرایط برنامه کشاورزی منیتوبا  

 • در روش کشاورزی منیتوبا (FIP) متقاضی باید تجربه مدیریت کشاورزی ودارایی ملکی مکفی وتمایل به تاسیس یا مدیریت یک مزرعه در منیتوبا را داشته باشد. بیزینس متقاضی باید در سطح نیاز استان و مورد تایید باشد.
 • متقاضی می‌بایست حداقل دارای 3 سال سابقه مدیریت ومالکیت یک مزرعه را در کشور خود داشته باشد.
 • دارا بودن توانایی صحبت به زبان انگلیسی یا فرانسه در زمان مصاحبه با آفیسر باشد.
 • متقاضی مالک دارایی به مبلغ 500 هزار دلار کانادا باشد (دارایی توسط یکی از عوامل مورد قبول اداره مهاجرت منیتوبا باید تایید شود).
 • سرمایه گذاری در خرید یک بیزینس به مبلغ 300 هزار دلار در اطراف منیتوبا انجام دهد.
 • بیزینس باید دارای شرایط مشخص ومورد تایید اداره مهاجرت منیتوبا باشد. متقاضی ملزم به زندگی در محل مزرعه و مدیریت روزانه امور کشاورزی است.
 • ارائه بیزینس پلن با مشخصات کامل طرح توجیحی
 • بازدید از استان منیتوبا و انجام سفر تحقیقاتی
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0