20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

اخذ اقامت دومینیکا

در حال حاضر یکی از سریعترین و آسانترین روش مهاجرت کسب اقامت و پاسپورت با امکان سفر به بیش از ۱۲۰ کشور دنیا اخذ اقامت دومینیکا می‌باشد. دومینیکا عضو سازمان ملل متحد و اتحادیه کشورهای مشترک المنافع دولت انگلیس است. دلیل اخذ اقامت دومینیکا زندگی و اقامت در این کشور نیست، بلکه بدست آوردن پاسپورت کشوری است که به شما اجازه سفر به بسیاری از کشورها مانند انگلستان را بدون نیاز به اخذ ویزا می‌دهد. به طور کلی برای دریافت پاسپورت دومینیکا دو روش وجود دارد، که در هر دو روش طبق قوانین دومینیکا سرمایه گذار در ازای سرمایه گذاری می‌تواند پاسپورت دومینیکا را بخرد. یکی از ویژگی‌های خوب اقامت دومینیکا این است که برای اخذ تابعیت به هیچ عنوان نیازی به دانستن زبان و حضور فیزیکی در این کشور نخواهید داشت.

اقامت موقت دومینیکا

در ابتدا برای مهاجرت به دومینیکا باید اقامت موقت بگیرید. برای اقامت موقت دومینیکا باید فرم ثبت نام را از سازمان مهاجرت دومینیکا دریافت کنید. وقتی این فرم اقامت موقت را دریافت می‌کنید، فقط یک سال زمان دارید تا این فرم درخواست را پر کنید و به این سازمان ارائه دهید. پس از تکمیل این فرم دولت دومینیکا بر اساس اطلاعات موجود در این فرم موافقت می‌کند که شخص متقاضی در دومینیکا زندگی کند. کارت اقامتی که فرد دریافت می‌کند یک ساله بوده و بعد یک سال می‌تواند آن را دوباره تمدید کند. شخص متقاضی بعد از پنج سال اقامت موقت می‌تواند از اقامت دائم در این کشور بهرمند شود. پس برای اقامت موقت ابتدا فرم را پر کنید و به اداره امور خارجه دومینیکا بفرستید.

اقامت دائم دومینیکا

اگر بتوانید در دومینیکا به مدت پنج سال اقامت موقت داشته باشید و هرساله آن را تمدید کنید، می‌توانید اقامت دائم دومینیکا را به راحتی دریافت کنید. وقتی فرد متقاضی ویزای ورود به دومینیکا را دریافت می‌کند تقریبا دو ماه زمان دارد تا به کشور دومینیکا وارد شود. البته وقتی به این کشور وارد می‌شود یک ماه فرصت دارد تا برای کارهای قانونی مانند ثبت اثر انگشت، بررسی پاسپورت و امضای مدارک لازم مربوط به اقامت به اداره مهاجرت مراجعه کند. البته لازم به ذکر است راههای دیگری نیز برای اخذ اقامت دومینیکا وجود دارد که از طریق ازدواج، کار، تحصیل، سرمایه گذاری است.
 
 

اخذ اقامت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری 

دولت مشترک المنافع دومینیکا یک برنامه اقتصادی شهروندی دومینیکا را ایجاد نموده است که به عنوان مجرایی در توسعه ملی به حساب می آید. برنامه اقتصادی مذکور به متقاضیان این امکان را می دهد که بدون درخواست اقامت، تبدیل به یک شهروند در کشور مشترک المنافع دومینیکا شوند. سرمایه اهدائی به دومینیکا برای توسعه فناوری اطلاعات، صنعت، کشاورزی، گردشگری و ... و همچنین در پروژه‌های چون مدارس غیرانتفاعی، بازسازی بیمارستان ها، استادیوم ورزشی و دیگر پروژه‌های بخش خصوصی به کار برده می‌شود.

کمک بلاعوض به دومینیکا

مقدار هزینه لازم برای خرید پاسپورت در این حالت، برای یک فرد مجرد برابر با 100 هزار دلار می‌باشد. همچنین برای متقاضی و همسر برابر با 175 هزار دلار است. در صورت داشتن فرزند نیز تا دوفرزند همراه زیر 18 سال (یک خانواده 4 نفره)  این هزینه 200 هزار دلار می‌شود. برای فرزندان بالای 18 سال نیز مقدار سرمایه لازم برای هر فرزند 20 هزار دلار اضافه می‌گردد. اگر هم همراه دارید، به ازای هر نفر، سرمایه لازم برای خرید پاسپورت به مقدار 50 هزار دلار افزایش می‌یابد. این مبلغ سرمایه گذاری به بانک تجاری دومینیکا سپرده می‌شود. در صورتی که درخواست شهروندی در قدم نهایی رد شود کل مبلغ سرمایه گذاری منهای مبلغ جزئی هزینه درخواست طی یک ماه به متقاضی بازگشت داده خواهد شد.

سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات

در این حالت سرمایه لازم برای خرید پاسپورت، برابر با 200 هزار دلار می باشد که در بخش املاک و مستغلات سرمایه گذاری می شود. این مقدار سرمایه که برابر با هزینه لازم برای خرید پاسپورت در حالت قبل برای یک خانواده 4 نفره است، باید به مدت 3 سال حفظ شود. سرانجام بعد از 5 سال سرمایه گذاری انجام شده، منجر به دریافت پاسپورت دومینیکا می شود. بنابرداین شما می توایند بعد از 5 سال ملک خریداری شده را واگذار کنید و یا حتی به متقاضی دیگری که خواستار دریافت پاسپورت دومینیکا است، بفروشید. چندین منطقه برای مجوز خرید املاک و مستغلات در دومینیکا در نظر گرفته شده ایت یکی از بهترین مناطق Range Developments است که منظره‌ای چشمگیر از اقیانوس‌ها و کوه‌ها دارد. یکی از برجسته‌ترین مناطق خرید املاک و مستغلات در دومینیکا Tonquility Beach است.
 
 

اخذ اقامت دومینیکا از طریق ازدواج

همانطور که می‌دانید در بسایری از کشورها از راه‌های اخذ اقامت دائم آن کشور ازدواج با تبعۀ آن کشور می‌باشد، متقاضیان اخذ اقامت دومینیکا اَز روش ازدواج باید بدانند که یک قانون بسیار مهم در این رابطه وجود دارد. اگر یک زن خارجی با یک مرد دومینیکن ازدواج کند می‌تواند اقامت دومینیکا را دریافت نماید در حالی که اگر یک مرد خارجی با یک زن دومینیکن ازدواج نماید به طور مستقیم نمی‌تواند اقامت دومینیکا را بگیرد.

اخذ اقامت دومینیکا از راه تحصیل

یکی از روش‌های دیگر مهاجرت تحصیلی به دومینیکا است. اگر کسی می‌خواهد از تحصیل در دومینیکا استفاده کند و یکی از دانش آموختگان این کشور باشد؛ باید از یک موسسه دولتی و یا یک دانشگاه در دومینیکا که دارای اعتبار و رتبه کافی است پذیرش داشته باشد. البته قابل ذکر است که متقاضی باید قبل از اینکه به آن موسسه یا دانشگاه وارد شود، درخواست ویزای تحصیلی برای سفارت دومینیکا بفرستد. زندگی در این کشور برای دانش آموزان مناسب ومقرون به صرفه است و برای کسانی که هیچ گونه سوء سابقه نداشته باشند خدمات آموزشی خوبی دردسترس است.

هزینه‌ها

البته افراد متقاضی باید نشان دهند که برای پرداخت هزینه‌های تحصیل خود در کشور دومینیکا هیچ گونه مشکلی ندارند و به گونه‌ای حمایت می‌شوند. این هزینه‌ها شامل محل سکونت، هزینه تحصیل و بیمه درمانی است. برخی از این دانشجویان به همراه تحصیل کار می‌کنند. هزینه تحصیل برای دانشجویان بین‌المللی چیزی حدود 15 هزار دلار است. امکان گرفتن بورسیه برای دانشجویان محلی وجود دارد اما دانشجویان بین المللی این امکان را ندارند.

زبان تحصیل

متقاضیانی که می خواهند برای تحصیل به دومینیکا مهاجرت کنند باید بر زبان انگلیسی تسلط کامل داشته باشند چرا که زبان تحصیل در دومینیکا انگلیسی است. برای ورود به این دانشگاه ها و مهاجرت تحصیلی به دومینیکا باید مدرک زبان انگلیسی با نمره آیلس 6 داشته باشید. همچنین باید گفت که سیستم آموزشی دومینیکا بر اساس سیستم آموزشی کشور بریتانیا است.

اخذ اقامت دومینیکا از روش کار و تخصص

اجازه و اقامت کار در دومینیکا برای متقاضیانی که قرارداد کار در این کشور را دارند صادر می‌گردد، یعنی فرد متقاضی باید یک درخواست کاری برای چیزی بیش از 6 ماه را داشته باشد. این اجازه کار برای افراد متقاضی حدود یک سال است و کشور دومینیکا به آسانی آن را تمدید می‌کند. کسی که می‌خواهد برای کار به دومینیکا برود باید به سازمان یا شرکت درخواست کار بدهد. سازمان‌هایی در کشور دومینیکا وجود دارند که به افراد متقاضی اجازه کار می‌دهند و بعد از روند کاری و پر کردن فرم درخواست می‌توانند برای درخواست ویزا رجوع کنند.
 
 

مزایای اخذ اقامت دومینیکا

 • دومینیکا تنها کشوری است که در کوتاه‌ترین زمان ممکن نسبت به اعطای پاسپورت و حق شهروندی اقدام می‌نماید. (کل پروسه تا زمان دریافت پاسپورت ۳ تا ۶ ماه)
 • پایین‌ترین قیمت
 • روند سریع رسیدگی
 • زبان رسمی کشور انگلیسی
 • معافیت مالیاتی برای بسیاری از امور
 • امکان مسافرت به بیش از ۱۰۰ کشور دنیا بدون نیاز به ویزا
 • امکان اقامت در انگلستان و اروپا و همچنین اروپا
 • عدم اطلاع کشور مادری از نسبت به اعطای تابعیت و اقامت

شرایط لازم برای اخذ اقامت دومینیکا و پاسپورت آن

 • متقاضی اصلی باید بالای ۲۱ سال باشد
 • فرزندان درخواست کننده باید زیر ۲۸سال و مجرد باشند.
 • امکان درخواست برای همسر متقاضی و والدین بالای ۵۵ سال
 • متقاضی نباید هیچ‌گونه سابقه ارتکاب جرم داشته باشد.
 • متقاضی باید یکسری معاینات پزشکی انجام دهد.
 • بدون داشتن ویزای ردی در آخرین درخواست ویزای اروپا
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0