20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص و مهارت

بهترین روش مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص و مهارت است. کشور استرالیا با هدف رشد اقتصادی هر ساله اقدام به جذب متخصصین در رشته‌های مختلف می‌نماید. نوع رشته و تعداد افراد هر رشته، متغیر است و هر سال در ماه جولای توسط اداره مهاجرت استرالیا اعلام می‌شود. با توجه به تغییراتی که ممکن است هر ساله در مدارک و یا شرایط درخواست مهاجرت به استرالیا صورت گیرد به شما توصیه میشود برای مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص و مهارت از خدمات موسسه حامی مهاجر بهره ببرید. 

شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص و مهارت

 • سن
 • مدارک تحصیلی
 • سابقه کاری
 • مدارک زبان انگلیسی
 • سطح تحصیلات همسر

سن

سن شما نباید بیشتر از 49 سال باشد.

18 تا 24 سال 25 امتیاز 25 تا 32 سال 30 امتیاز 33 تا 39 سال 25 امتیاز 40 تا 44 سال 15 امتیاز 45 تا 49 سال صفر امتیاز

 

مدرک تحصیلی

 مدارک کامپیوتر، مدارک دانشگاهی مورد تایید مراکز علمی استرالیا، دیپلم فنی و حرفه‌ای هنرستان، دیپلم فنی و حرفه‌ای از موسسات و سازمانهای معتبر دیگر که طول دورۀ گذرانده شده حداقل 900 ساعت باشد.

مدارک تحصیلی معادل فوق دیپلم کشور استرالیا 10 امتیاز مدارک تحصیلی معادل لیسانس یا فوق لیسانس کشور استرالیا 15 امتیاز مدارک تحصیلی معادل دکتری کشور استرالیا 20 امتیاز

 

 

سابقه کاری

باید در یک حرفه حداقل یک الی 8 سال سابقه کار داشته باشید. جزئیاتی نظیر طول مدت استخدام، میزان حقوق و شرح وظایف کارمند حتما در گواهی باید ذکر شده باشد و همچنین گواهی از یک محل کار معتبر بوده باشد. برای بعضی از رشته‌های تحصیلی مدارک فنی و حرفه‌ای حداقل باید 5 سال، برای بعضی اَز رشته‌های دانشگاهی 3 سال سابقه کاری کافی می‌باشد.

سابقه کاری در کشور استرالیا

داشتن سابقۀ کاری یک سال کارِ مرتبط با مدرک تحصیلی دَر 2 سالِ گذشته 5 امتیاز داشتن سابِقه کاری 3 تا 5 سال کار مُرتبط با مدرک تحصیلی در سال‌هایِ گذشته 10 امتیاز داشتن سابقِه کاری 7 سال کار مرتبِط در سالهای گذشته 15 امتیاز داشتن سابّقۀ کاری 8 سال کار مرتبط در سال‌های گذشته 20 امتیاز

سابقه کاری در خارج از کشور استرالیا

داشتنِ سابِقه کاری 3 سال کار مرتَبط در 5 سال گذشته 5 امتیاز داشتنِ سابقۀ کاری 5 سال کار مرتبط در 7 سالِ گذشته 10 امتیاز داشتن سابقه کاری 8 سال کار مرتبط در 10 سال گذشته 15 امتیاز  

 

مدرک زبان انگلیسی

حتماً باید مدرک قبول شدن در امتحان زبان انگلیسی آیلتس را ارائه دهید وگرنه اداره مهاجرت استرالیا اجازۀ ورود را به شما نخواهد داد. به همین صورت در بَعضی از رشته‌ها می‌توانید مدرک آیلتس را پس از ارزشیابی و معادل سازی مدارکتان در استرالیا ارائه نمایید اما در رشته‌هایِ دیگر باید از همان اول مدرک زبان خود را همراه با باقی مدارک به سازمان‌های ارزشیابی مدارک در استرالیا ارسال نمایید.

نمرِه آیلتس 6 و مُعادل آن در هر 4 مهارت صفر امتیاز نمرۀ آیلتس 7 و معادلِ آن در هر 4 مهارت 10 امتیاز نمره آیلتس 8 و معادل آن در هَر 4 مهارت 20 امتیاز

سطح تحصیلات همسر

اگر از کشور استرالیا ویزا گرفته باشید، چه ویزای کاری و یا حتی ویزاهای توریستی؛ در صورت متاهل بودن نیز سطح تحصیلات همسرتان و معلومات زبان ایشان می‌تواند در شرایط اخذ اقامت از کشور استرالیا تاثیرگذار باشد. در صورتی که همسر متقاضی دارای شغلی در لیست MLTSSL باشد و بتواند در هر مهارت آیلتس، حداقل نمره ۶ کسب کند، ۵ امتیاز به متقاضی تعلق می‌گیرد.

برای ویزای تخصصی و مهارت شغلی نیز زیرگروه‌های مختلفی مشخص شده است:

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای زیرگروه 189  

ویزای 189 استرالیا مختص افرادی است که مشاغلشان در لیست اول مشاغل استرالیا یا همان MTLSSL موجود است. برای اخذ این ویزا،‌ نیازی به اسپانسرشیپ نیست و صرفا کسب امتیاز لازم در رشته مورد نظر، برای دریافت ویزای استرالیا کافی خواهد بود که برای اکثر رشته‌ها نیاز به کسب 65 امتیاز دارد. متقاضی این اجازه و فرصت را دارد که در هر ایالتی در کشور استرالیا مشغول به کار و زندگی شود.

مزایای ویزای 189

 • اخذ اقامت دائم استرالیا
 • امکان استفاده از بیمه درمانی استرالیا
 • فرزند متولد شده این افراد در استرالیا، شهروند استرالیا محسوب می‌شود
 •  تحصیل در استرالیا و استفاده از تخفیف قابل توجه در شهریه
 • استفادۀ رایگان فرزندان از امکانات مدرسه
 • استفاده از وام 95 درصدی برای خرید خانه
 • استفاده از حقوق بیکاری و بازنشستگی
 • مدت زمان کل پروسه حداکثر 10 ماه

 

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای زیرگروهِ 190  

ویزای ۱۹۰ استرالیا مشابه ویزای ۱۸۹ است، اما نیاز به اسپانسرشیپ ایالتی دارد. برای جبران کمبود نیروی کار محلی، ایالتهای شش گانه استرالیا اقدام به اسپانسر کردن متقاضیانی می‌کنند که حرفۀ آنها صرفاً در آن ایالت مورد نیاز است. شرط کلی برای این موضوع، دادن تعهد برای اقامت حداقل دو ساله در ایالت مربوطه توسط متقاضی می‌باشد. بنابراین این ویزا از ابتدا ویزای اقامت دائم نمی‌باشد. اگر شخص یکسال از دو سال ویزایی را که دارد کار کند، به آن اقامت دائم داده می‌شود. شرط اصلی اقدام برای ویزای ۱۹۰، داشتن حداقل ۶۰ امتیاز و همچنین موافقت یک ایالت در استرالیا برای اسپانسر کردن فرد متقاضی می باشد.

 

مزایای ویزای 190

مزیت اصلی ویزای ۱۹۰ نسبت به ویزای ۱۸۹ این است که امکان انتخاب شغل از هر دو لیست مشاغل MLTSSL و STSOL وجود دارد، در حالی که برای ویزای ۱۸۹، شغل متقاضی باید حتما در لیست MLTSSL وجود داشته باشد. مزایای ویزای 190 هم مانند ویزای 189 می‌باشد. 

 

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزایِ زیرگروه 489  

ویزای ۴۸۹ استرالیا دارای اعتبار ۴ ساله است و مانند ویزای ۱۹۰، برای اقدام این ویزا، نیاز به اسپانسرشیپ ایالتی خواهد بود. البته امکان استفاده از امتیاز اقامت خویشاوندان نزدیک در استرالیا نیز برای این ویزا وجود دارد. این نوع ویزا به صورت موقت می‌باشد و به متقاضی تنها اجازه کار و زندگی در ایالتهای مشخص شده را می‌دهد، یعنی متقاضی اجازه کار و زندگی در هر ایالتی را ندارد و تنها می‌تواند در ایالت‌های بخصوصی مشغول به زندگی و کار شود. امکان اقدام این ویزا برای افرادی که ۵۵ امتیاز دارند وجود دارد چرا که برای ویزای ۴۸۹، اخذ اسپانسرشیپ ایالتی ۱۰ امتیاز به امتیاز متقاضیان اضافه می‌کند. در صورتی که متقاضی اقامت استرالیا بتواند در طول این ۴ سال، به مدت ۲ سال در ایالت اسپانسرکننده اقامت داشته باشد و ۱ سال هم اشتغال به کار ( به صورت تمام وقت و در هر رشته کاری) داشته باشد، میتواند برای ویزای ۸۸۷ اقدام کند که ویزای دائم است. مدت زمان کل پروسه ویزای ساب کلاس 489، حداکثر 10 ماه می باشد.

 

 

 هزینۀ ویزای دائم

هزینه ویزای دائم در هر سه مورد بالا که به دولت استرالیا پرداخت می‌شود عبارتند از:

 • متقاضی اصلی 3755 دلار استرالیا
 • همراه بالای 18 سال 1875 دلار استرالیا
 • همراه زیر 18 سال 940 دلار استرالیا
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1 | کل دیدگاه های تایید شده: 0