20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزای کار فرانسه

ویزای کار بلند مدت فرانسه برای افرادی کاربرد دارد که قصد دارند وارد کشور فرانسه شده و بین سه ماه تا یکسال مشغول به کار باشند. بدین منظور الزامات و معیارهای خاصی در نظر گرفته شده است که باید به صورت کامل و درست سنجیده شود تا فرد، موفق به اخذ ویزای کاری شود.

دسته بندی ویزای کار فرانسه

این ویزا برای افرادی است که  با هدف استخدام  و مشغول شدن به کاروارد کشور فرانسه شده و قصد دارند بیش از 90 روز در این کشور اقامت کنند.

ویزای فرانسه برای کارمندان حقوق بگیر

برای افرادی که می‌خواهند تا یک سال در فرانسه کار کنند. هنگام درخواست برای این نوع ویزا، باید یک قرارداد کاری به موقع که توسط  DIRECCTE (بخش محلی وزارت کار فرانسه) تایید شده است ارائه دهید.

ویزای کار فرانسه برای ایجاد کسب و کار یا شرکت

اگر شما قصد دارید یک فرصت کسب و کار یا شرکت در فرانسه ایجاد واجرا کنید، بایستی درخواست ویزای کسب و کار نمائید. حال این کسب و کار می‌تواند با ابتکار شخص شما و یا همکاری شرکت دیگرباشد. به هر حال باید درنظر داشته باشید که برای درخواست این ویزا اسناد و مدارک اضافی و زیادی از شما درخواست می شود، که این حساسیت به این دلیل می‌باشد که شما  ثابت کنید از موقعیت مالی مناسب برای کسب و کار درخواستی و برنامه ریزی شده خود بهره مند هستید.

ویزای کار فرانسه برای متخصصان و کارگران مستقل

برخی مشاغل نیز وجود دارند که برای اتباع غیر اتحادیه اروپا مانند دادگستری، دفتر اسناد رسمی، مدیران قضایی و نمایندگان عمومی بیمه و غیره مجاز نیستند. دیگر مشاغل مانند پزشک ، وکلا، معماران و غیره نیاز به اجازه  از مرکز مشاغل مربوطه خود خواهند بود. بنابراین قبل از درخواست برای این نوع ویزای کاری فرانسه از مدارک لازم در این مورد اطمینان حاصل نمائید.

ویزای ورزشی بلند مدت فرانسه

هر ورزشکار یا ورزشکاری که می‌خواهد وارد فرانسه شود و تا یک سال در فرانسه بماند، باید برخی از روش‌ها را دنبال کند تا بتواند در فعالیت‌های ورزشی شرکت کند. اگر متقاضی استخدام شود وبابت فعالیت خود حقوق دریافت نماید، آن‌ها باید به عنوان یک "کارمند حقوق‌بگیر" درخواست  ویزا دهند. از سوی دیگر، زمانی که متقاضی حقوق دریافت نکند، باید درخواست ویزای خود را  به عنوان "مهمان" بیان کند. با این حال، در این مورد، باشگاه ورزشی یا موسسه باید اسپانسر اقامت متقاضی در فرانسه باشد که این اسپانسری شامل محل اقامت، بیمه، حمل و نقل و غیره می‌باشد.

ویزای اقامت طولانی‌مدت فرانسه برای کار داوطلبانه

این ویزا برای افرادی است که می‌خواهند برای مدت بیش از سه ماه ویک سال در کارهای انسان‌دوستانه در فرانسه شرکت کنند. اگر قصد دارید چنین ویزایی بگیرید، به خاطر داشته باشید که شما باید فرآیند درخواست ویزا را از طریق یک بنیاد یا انجمن فرانسوی که توسط مقامات فرانسوی به عنوان کمک‌های مالی / عمومی ثبت شده‌اند، آغاز کنید.

ویزای کار سازمان بین‌المللی فرانسه

متقاضیانی که کار رسمی در فرانسه را با یک سازمان بین‌المللی انجام خواهند داد، باید برای این نوع ویزای درخواست دهند.
 
 

درخواست ویزای کار فرانسه

هر متقاضی باید به منظور تکمیل فرآیند و موفقیت آمیز بودن مراحل درخواست ویزای کار طولانی مدت فرانسه ، بایستی بعضی مراحل را سپری نماید.

نیاز خود را برای ویزای کار فرانسه مشخص کنید

شما در ابتدا باید نیاز خود را برای ویزای کار طولانی مدت فرانسه مشخص کنید که همه ی این موارد بستگی به ملیت شما و بخشی از فرانسه که می‌خواهید به آن سفر کنید، دارد. برخی از دسته های بین‌المللی وجود دارند که تمایل دارند تحت اهداف کاری وارد فرانسه شده و بیش از سه ماه در آنجا بمانند. باید بدانید که این افراد  برای کسب اجازه  ماندن در آنجا، نیازی به داشتن ویزای اقامت طولانی ندارند. مهم نیست که از کدام بخش فرانسه قصد بازدید دارید در هر صورت باید برای ورود به کشور فرانسه و اقامت در آن باید ویزای طولانی مدت داشته باشید. با این حال فرد برای کار کردن بایستی اجازه اقامت و همچنین مجوز کار در هر مورد را داشته باشد

دسته بندی های ویزای کار فرانسه را بررسی کنید

تمام دسته‌های ویزای کار را بررسی کنید و ببینید که شما جزو کدام دسته قرار می‌گیرید. سپس آماده شوید تا فرآیند درخواست را شروع کنید.

پرونده اسناد را تکمیل کنید

ممکن است الزامات از یک کشور نسبت به کشوردیگر تغییر کنند، هرچند که تغییرات زیاد نیستند؛ بنابراین توجه داشته باشید که اسناد را مطابق با الزامات کشور خود جمع‌آوری کنید. مدارک لازم برای درخواست ویزای کار فرانسوی عبارتند از:
 • فرم درخواست ویزای کار فرانسوی تکمیل شد. دقت داشته باشید که فرم باید بصورت کاملا صحیح و صادقانه تکمیل شود
 • دو عکس. شما باید دو عکس را همراه با مدارک دیگر ارسال نمائید.باید در نظر داشته باشید که عکس گرفته شده نباید از سه ماه بگذرد .
 • گذرنامه معتبر. قبل از درخواست شما، گذرنامه خود را برای اعتبار و تاریخ صدور آن چک کنید.گذرنامه باید طی ۱۰ سال گذشته  صادر شده باشد و برای حداقل سه ماه پس از پایان اقامت برنامه‌ریزی‌شده خود در فرانسه معتبر بوده باشد.همچنین پاسپورت باید حداقل دو صفحه خالی داشته باشد تا برچسب ویزا روی آن نصب شود.
 • ارائه گواهی سابقه جزایی که نشان ‌دهد، شما هیچ گونه مشارکت در پرونده جنایی نداشته باشید.
 • اثبات سند هزینه ویزای کار فرانسوی

اسناد تمکن مالی

مقامات فرانسوی می خواهند بدانند که درمدتی که در فرانسه اقامت خواهید داشت چگونه می توانید نیازهای خودتان را تامین نمائید.  به همین دلیل است که شما باید اسناد زیر را که مربوط به وضعیت مالی شما می باشد را ،به عنوان بخشی از این مورد ارائه دهید:

 1. بیانیه‌های اخیر بانک
 2. در صورتی که شما در فرانسه کار خواهید کرد، قرارداد استخدام اعلام می‌شود.
 3. درآمد حاصل از مالکیت اجاره‌ای.
 4. بازنشستگی از طرح سود 
 5. ارائه ی یک اظهارنامه از طرف اسپانسر مبنی بر آمادگی برای پوشش هزینه‌های شما برای مدت اقامت، همراه با اسنادی که مالکیت چنین اسپانسری را تایید می‌کنند (یعنی بیانیه‌های بانک در سه ماه گذشته)
 6. و همچنین ارائه ی اسناد دیگری که ثابت می‌کنند شما وسیله‌ای برای حمایت از خود برای تمام مدت اقامت در فرانسه دارید

 

اسناد اضافی برای ویزای کارمندان حقوق‌بگیر

فرم OFII

این فرم، یک فرم های تکمیل شده برای درخواست اجازه اقامت در فرانسه ، برای اقامت بیش از سه ماه می باشد.
 • قرارداد کاری. موافقت نامه اصلی  کارهمراه با یک کپی از آن که توسط DIRECCTE تایید شده است، باید ارائه شود،. پس از تصویب، OFII کارفرما را مطلع خواهد کرد و سپس تصویب آن را به کنسولگری فرانسه  اعلام می دارد.

گواهی پلیس.

شما باید یک بررسی از سابقه جنایی ملی ،در کشورخود انجام دهید.باید در نظر داشته باشید که این مدرک نباید بیشتر از سه ماه باشد.

الزامات برای ایجاد یک ویزای تجاری برای شرکت‌های فرانسوی

شواهدی از منابع مالی و وضعیت

شامل سه ماه قبل از اظهارنامه‌های بانکی و لیست‌های معاملات دقیق و همچنین سه عدد آخر در صورتی که متقاضی استخدام شده‌ باشد.
این اسناد باید با حمایت از مدرک وضعیت اجتماعی - حرفه‌ای متقاضی (مدارک، رزومه، نمونه کارها …) پشتیبانی شوند.

معافیت مالیاتی فرانسه

این برای افرادی کاربرد دارد که در 10 سال گذشته در فرانسه اقامت داشته اند.
اگر شما قصد دارید یک نمونه کسب‌وکار شخصی را راه‌اندازی نمائید، بایستی برنامه کاری خود را به همراه بودجه موقتی در طی چند سال (به زبان فرانسه)ارائه دهید.
 • گواهی تضمین. صدور گواهی تضمین که توسط یک بانک ثبت شده و یا شرکت بیمه که در فرانسه تاسیس شده است. و یا  صدور گواهی یک حساب بانکی از حساب بانکی که به نام شما می باشد، توسط یک بانک ثبت‌شده در فرانسه.
 • شرایط قرارداد کسب و کار اجاره ای + گواهی ثبت نام از ثبت شرکت فرانسه

الزامات برای متخصصان فرانسوی، مستقل بودن ویزا

 • شواهدی از منابع مالی و وضعیت. که شامل "صورت‌های بانکی و لیست معاملات دقیق" در سه ماهه گذشته و همچنین سه مورد قبلی است اگر متقاضی استخدام شود.
 • شواهدی مبنی بر حمایت از وضعیت اجتماعی و حرفه ای شما (درجه، CV، گواهی اشتغال، نمونه کارها ..)
 • اظهارنامه قانونی. اظهارنامه قانونی در ۱۰ سال گذشته در تمامی کشورهایی که متقاضی در آن زندگی کرده باشد و همچنین ارائه ی بیانیه‌ای از عدم محکومیت متقاضی که در تمام این کشورها تائید شده باشد.
 • گواهی پلیس. شما باید یک بررسی از سابقه جنایی ملی ،در کشورخود انجام دهید.باید در نظر داشته باشید که این مدرک نباید بیشتر از سه ماه باشد.

الزامات ویزای ورزشی فرانسه

فرم OFII

این فرم، یک فرم های تکمیل شده برای درخواست اجازه اقامت در فرانسه ، برای اقامت بیش از سه ماه می باشد.
 • قرارداد کاری. موافقت نامه اصلی  کارهمراه با یک کپی از آن که توسط DIRECCTE تایید شده است، باید ارائه شود،. پس از تصویب، OFII کارفرما را مطلع خواهد کرد و سپس تصویب آن را به کنسولگری فرانسه  اعلام می دارد.

گواهی پلیس

شما باید یک بررسی از سابقه جنایی ملی ،در کشورخود انجام دهید.باید در نظر داشته باشید که این مدرک نباید بیشتر از سه ماه باشد.

اگر شما خردسال هستید

مجوز والدین و کپی پاسپورت والدین ضروری می باشد
 
 

الزامات برای ویزای کارگران داوطلب

شواهدی از منابع مالی و وضعیت

که شامل "صورت‌های بانکی و لیست معاملات دقیق" در سه ماهه گذشته و همچنین سه مورد قبلی است اگر متقاضی استخدام شود.

اظهارنامه قانونی

اظهارنامه قانونی در ۱۰ سال گذشته در تمامی کشورهایی که متقاضی در آن زندگی کرده باشد و همچنین ارائه ی بیانیه‌ای از عدم محکومیت متقاضی که در تمام این کشورها تائید شده باشد.

قرارداد کار داوطلبانه

که باید موارد زیر در آن ذکر شود:
 نام و آدرس هر دو طرف، شرح مفصلی از فعالیت‌های داوطلبانه که قرار است انجام شود، مدت زمانی که متقاضی برای تایید ثبت‌نام کارگر داوطلب با بیمه سلامت ملی فرانسه استخدام شده‌است، مقدار دقیق تمام یارانه‌ها با روش‌های پرداخت و مزایایی که به کارگر داده می‌شود و همچنین شرح تعداد تعطیلات مجاز 

گواهی پلیس

شما باید یک بررسی از سابقه جنایی ملی ،در کشورخود انجام دهید.باید در نظر داشته باشید که این مدرک نباید بیشتر از سه ماه باشد.

ثبت‌نام با مقامات فرانسوی

اگر شما خردسال هستید.

مجوز نوشته شده توسط والدین برای شما ضروری می باشد.

الزامات ویزای سازمان بین‌المللی فرانسه

نکته : صدور یک نامه رسمی شخص ثالث  که توسط سازمان بین المللی  صادر شده باشد و همچنین تایید پروتکل دفتر وزارت امور خارجه فرانسه.

یک قرار ملاقات رزرو کنید

معمولا شما می توانید یک قرار ملاقات را به صورت آنلاین رزرو کنید. با این حال، برخی از کشورها این گزینه را ارائه نمی‌کنند، که در این صورت شما باید به سفارت یا کنسولگری بروید و یک قرار ملاقات هماهنگ کنید.

پرداخت حق‌الزحمه ویزا

باید در نظر داشته باشید که پس از پرداخت هزینه ویزا در روز مصاحبه، باید قبض را دریافت کرده و نزد خود نگه دارید.زیرا در هنگام ارائه ی مدارک به افسر کنسولگری به آن نیاز پیدا خواهید کرد. هزینه ویزای کار طولانی ‌مدت فرانسه،99 یورو می باشد. با این وجود معافیت از پرداخت هزینه عبارتند از:
 • یکی از اعضای خانواده ملی فرانسه
 • یک عضو خانواده عضو اتحادیه اروپا / EEA و یا شهروند سوییس
 • کودکی که توسط یک شهروند فرانسوی پذیرفته شده‌ باشد.

در مصاحبه شرکت کنید

باید دقت داشته باشید در روز قرارملاقات به موقع در سفارت حضور داشته باشید.سعی کنید جدی و آرام باشید. لباس راحت اما تمیز بپوشید. به شدت توصیه می‌شود که مدارک خود را مطابق با سفارش داده‌شده مرتب کنید.
 
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0