20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

سرمایه گذاری در دانمارک

کشور دانمارک یکی از پرطرفدارترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت می باشد. برای مهاجرت به دانمارک روش های مختلفی وجود دارد که در این مقاله اطلاعات درباره سرمایه گذاری در دانمارک و ثبت شرکت به شما علاقه مندان کشور دانمارک ارائه خواهیم داد.
سرمایه گذاری در دانمارک می تواند به 3 روش در دانمارک انجام شود:
 
1.خرید ملک
2.خرید اوراق قرضه
3.ثبت شرکت

سرمایه گذاری در دانمارک از طریق خرید ملک

در روش خرید ملک، می بایست ملک مسکونی در دانمارک خریداری کنید. حدود قیمت ها برای خرید ملک در مرکز شهر 15 هزار تا 30 هزار کرون برای هر متر مربع  و خارج از مرکز شهر حدود 12 هزار تا 20 هزار کرون می باشد. باید بدانید برای خرید ملک در دانمارک، علاوه بر تنظیم سند، مدارک مربوط، انجام مراحل اداری و ثبتی نیاز به اجازه از وزارت دادگستری دانمارک دارید که برای انجام این امور به یک وکیل مجرب نیاز خواهید داشت. به طور معمول پس از طی 2 هفته و ارائه مدارک به وزارتخانه این اجازه صادر خواهد شد.

سرمایه گذاری در دانمارک از طریق خرید اوراق قرضه

در این روش سرمایه گذاری در دانمارک، فرد متقاضی باید برای خرید اوراق قرضه دولتی اقدام کند که به دو صورت سرمایه قابل برگشت و سرمایه غیر قابل برگشت می باشد. در حالت سرمایه قابل برگشت، متقاضی مبلغ مشخصی که دولت دانمارک تعیین کرده را به مدت محدود مثلا 5 سال سپرده می کند و بلافاصله به او اقامت دانمارک داده می شود و بعد از 5 سال اصل پول بدون سود به حساب وی بازمی گردد. در حالت سرمایه غیر قابل برگشت، متقاضی مبلغ مشخصی را که دولت دانمارک تعیین کرده را می پردازد، در این حالت نیز اقامت دائم دانمارک را اخذ می کند، ولی سرمایه فرد به حسابش باز نمی گردد.

سرمایه گذاری در دانمارک از طریق ثبت شرکت

سرمایه گذاری در دانمارک از طریق ثبت شرکت به 3 روش صورت می پذیرد:

 
1.ثبت نام آنلاین: از طریق ثبت نام آنلاین متقاضی ظرف چند ساعت می تواند از طریق سیستم ثبت نام آنلاین آژانس های بازرگانی و شرکت های دانمارکی، شرکتی در دانمارک ثبت کند.
2.ثبت نام کتبی: ثبت نام کتبی زمان بر می باشد و ممکن است 2 تا 3 هفته به طول بی انجامد.
3.خرید شرکت غیر فعال: فرد متقاضی می تواند شرکت ثبت شده ای که غیر فعال می باشد را خریداری کند.
برای ثبت شرکت سهامی عام نیاز به حداقل سرمایه 500000 یورو نیاز است که سهام آن می تواند به عموم مردم ارائه شود. اما در شرکت های خصوصی مسئولیت اعضا در افزایش سهم خود در سرمایه است.

شرایط سرمایه گذاری در دانمارک

دانمارک از سرمایه گذاران خارجی و کارآفرینانی که به دنبال تاسیس کسب و کار خود در این کشور می باشند، استقبال می نماید. برخی از زمینه هایی که در جهت این امر مناسب می باشند، عبارتند از: فناوری و اطلاعات، علوم زیستی، پاک سازی، انرژی، داروسازی و تجارت دریایی. علاوه بر این، موقعیت مکانی دانمارک و زیر ساخت های آن، حمایت های دولتی و امکانات موجود، الهام بخش کارآفرینان و سرمایه گذاران خارجی می باشد. برای سرمایه گذاری در دانمارک به حداقل 100 هزار یورو هزینه نیاز است که بسته به نوع شرکت و طرح ابتدایی آن میزان مبلغ متفاوت خواهد بود. به طور کلی 3 تا 4 ماه برای تایید مدارک متقاضی از سوی سفارت زمان نیاز است که برای این امر فرد باید طرح تجاری ارائه کند و با ثبت شرکت حداقل دو نفر نیروی کار را استخدام نماید. با ثبت شرکت در دانمارک به متقاضی اقامت 3 ساله اعطا می شود که در صورت سوددهی و رعایت قوانین، امکان تمدید اقامت و اخذ اقامت دائم وجود دارد. به طور کلی سرمایه گذاری در دانمارک بین 1 تا 6 ماه زمان می برد و با سرمایه گذاری در این کشور با رعایت شرایط و قوانین امکان اخذ اقامت دائم پس از 5 سال به متقاضی اعطا می شود.

مدارک لازم برای ثبت شرکت در دانمارک

 • کپی از تمام صفحات متقاضی و همراهان
 • آدرس محل سکونت متقاضی در کشور مبدا
 • مدارک تحصیلی متقاضی
 • مدارک شغلی که نشان دهد متقاضی دارای تجربه کافی در زمینه بیزینس می باشد.

مزایای اقامت از طریق سرمایه گذاری در دانمارک

 

 

 • فرد با دارا بودن اقامت و تابعیت کشور دانمارک می تواند به 145 کشور دنیا بدون ویزا سفر کند.
 • اقامت از طریق سرمایه گذاری در دانمارک محدودیت سنی ندارد.
 • اقامت از طریق سرمایه گذاری در دانمارک، نیازمند مهارت زبان انگلیسی نیست.
 • با اقامت و تابعیت دانمارک، متقاضی و خانواده او می توانند از تحصیلات رایگان بهره مند شوند.
 • با اقامت و تابعیت دانمارک، فرد متقاضی و خانواده او از تمام مزایای رفاهی، درمانی و بهداشتی رایگان بهره مند خواهند بود.
 • بازارهای جهانی بزرگ و متنوع
 • نرخ مالیات پایین نسبت به خیلی از کشورهای اروپایی (24 درصد)
 • قدرت خرید بالای افراد در جامعه دانمارک
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1 | کل دیدگاه های تایید شده: 0