50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

طبق قوانین اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری برای اتباع خارجی آزاد می باشد و هر فردی که در این کشور سرمایه گذاری کند، می تواند برای مدیریت کسب و کار و سرمایه خود اقامت دریافت کند. آلمان بزرگ ترین اقتصاد در اروپا و چهارمین اقتصاد بزرگ جهان است. کشور آلمان سومین صادر کننده تولیدات صنعتی است و بالاترین میزات تجارت در جهان را دارد. همچنین آلمان دارای ذخایر قابل توجهی از منابع طبیعی از جمله اورانیوم، چوب، پتاس، نیکل، مس و گاز طبیعی است. در زمینه انرژی های تجدید پذیر، آلمان همچنان بزرگترین تولید کننده توربین های بادی در جهان است و تقریبا یک سوم انرژی داخلی خود را از منابع تجدید پذیر بدست می آورد.

روش های اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

چند روش برای اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری وجود دارد که در زیر به آنها خواهیم پرداخت:

سرمایه گذاری در آلمان از طریق فعالیت های حرفه ای

اگر شما در زمینه فعالیت های حرفه ای از قبیل رستوران، فروشگاه مواد غذایی، فروشگاه پوشاک و .. هستید و مایل به اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری هستید، می توانید بدون نیاز به ثبت شرکت و تنها با دریافت مجوز های مربوطه اقدام به سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار خود نمائید.

شرکت سهامی عام

این شرکت برای افراد تازه وارد می تواند مشکل ساز باشد. به هر حال افرادی که برای بار اول وارد بازارهای جهانی می شوند، بهتر است که نوع مسئولیت محدود را انتخاب کنند. در شرکت های سهامی عام در ابتدا باید 5 عضو ایجاد شود و برای ثبت نیاز به سرمایه 50 هزار یورویی است.سهم های اولیه این نوع شرکت ها باید در بازارهای بورس ثبت شود.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در آلمان

اگر مالک یک شرکت فعال و معتبر در ایران هستید و می خواهید در اقتصاد آلمان به فعالیت بپردازید، می توانید شرکت مشابهی تاسیس کنید و فعالیت اقتصادی خود را شروع کنید. شرکت شما به صورت مسئولیت محدود و حداقل سرمایه لازم برای آن 25000 یورو می باشد. این شرکت، شرکت کاملا مستقل آلمانی به حساب می آید.

ثبت شرکت تضامنی

تمامی شرایط این نوع ثبت شرکت، مانند شرکت مسئولیت محدود است و فقط نوع شرکت تضامنی بوده و تنها تفاوت در نوع شرکت ثبت شده است که در اعتبار و مسئولیت های شرکت و سهامداران آن با شرکت مسئولیت محدود تفاوت دارد.

تاسیس دفتر نمایندگی یا شعبه

اگر شما مالک یک مجموعه بزرگ تولیدی و یا شرکت بازرگانی هستید، طبق قوانین سرمایه گذاری آلمان، تاجر کامل محسوب می شوید و می توانید برای مجموعه تحت نظر خود در آلمان اقدام به تاسیس شعبه نمائید. تاسیس شعبه در آلمان به دو شکل امکان پذیر است:
 
تاسیس شعبه مستقل
تاسیس شعبه وابسته

دفتر نمایندگی

این روش، فقط مناسب افرادی است که نیاز به داشتن دفتر در آلمان هستند و وابسته به شرکت مادر هستند و حق فعالیت مستقل ندارند.

مزایا و معایب اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

آلمان ممکن است یک اقتصاد قوی داشته باشد، اما طبیعت هدایت شده توسط صادرات، آن را حساس به عوامل بیرونی خارجی می داند. به عنوان مثال، عضویت این کشور در اتحادیه اروپا در گذشته مزیت بزرگی بوده است، اما بحران بدهی اروپا و کاهش اقتصادی پس از آن تاثیر منفی بر اقتصاد آن داشته است.

مزایای اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

مزایای اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری عبارتند از:
 
اقتصاد قوی
آلمان دارای یکی از قوی ترین اقتصاد های جهان است، بین چهار اقتصاد برتر و دومین کشور صادر کننده جهان است. در سال 2017 تولید ناخالص داخلی آلمان به 3.65 تریلیون دلار رسید.
عضو اتحادیه اروپا
آلمان با بودن در اتحادیه اروپا به شدت از این موضوع بهره مند شده است و به آلمان کمک کرده است که رقابت بیشتری نسبت به دیگر کشورهای صنعتی و همچنین سایر اعضای منطقه یورو داشته باشد.
نیروی کار و مالیات
نیروی کار آلمان به شدت تحصیل کرده است که نشان می دهد که درصد آموزش عالی کشور بالا است. و کد مالیاتی یکپارچه کشور و سیاست های تجارت دوستانه نیز مطلوب است.
علاوه بر موارد بالا مزایای دیگری برای اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری وجود دارد، مانند مواردی که در زیر به آنها اشاره خواهیم کرد:
 • سیاست های نورآوری و تغییر در جهت پیشرفت آلمان
 • بهره مندی از نیروی کار حرفه ای در آلمان
 • زیر ساخت های پیشرفته آلمان
 • زندگی در یکی از بهترین کشورهای اروپا با اقامت آلمان
 • مالکیت 100% شرکت در آلمان
 • امکان دریافت آسان اقامت آمریکا ، اقامت کانادا ، اقامت استرالیا و ...
 • افتتاح حساب بانکی در اروپا

معایب اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

معایب اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری عبارتند از:
 
کمک های مالی اتحادیه اروپا
آلمان از عضویت در اتحادیه اروپا بهره مند شده است، اما مشکلات بدهی دولت های اروپا آلمان را مجبور کرده اند که در گذشته به قید وثیقه شرکت کنند. این کمک های مالی ممکن است هزینه های بالایی داشته باشد، به خصوص اگر کشورهای بیشتری با مشکل مواجه شوند.
مشکلات اروپا
کشورهای عضو اتحادیه اروپا از طریق مسائل مربوط به بدی های دولتی متصل می شوند. شکست یک کشور برای پرداخت بدهی ها می تواند منجر به سرنوشت مشابهی برای دیگر کشور ها شود و در نهایت به اقتصاد و بانک های آلمان آسیب بزند.
جمعیت شناسی
آلمان دارای جمعیت پیری است که می تواند بر برنامه های رفاهی اجتماعی این کشور افزوده شود.

حداقل سرمایه برای اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

حداقل سرمایه برای اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری 25000 یورو می باشد و علاوه بر این هزینه شما باید هزینه های سالیانه شرکت را نیز به آلمان منتقل نمائید.
 • حقوق دوازده ماه خودتان به عنوان مدیر شرکت
 • هزینه اجازه یک سال دفتر
 • حقوق یک سال کارمندان استخدام شده (در صورت نیاز)
 • هزینه های دیگر مانند تبلیغات و ... (در صورت نیاز)

مدارک لازم اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

 • مدارک شناسایی متقاضی.
 • گواهی مالی که نشان دهنده سرمایه کافی برای راه اندازی کسب و کار باشد.
 • مجوز کسب و کار.
 • مدارک شرکت فعال در کشوری که در حال زندگی هستید.
 
 
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0