20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

با مهاجرت به آلمان، مسیر زندگی‌تان را تغییردهید!

اقامت و مهاجرت به آلمان: تمام روش ها و شرایط | حامی مهاجر

درست است بعضی تصمیماتی که برای‌زندگی‌تان می‌گیرید، سخت و دشوار است؛ ولی وقتی به نتیجه نهایی تصمیم‌تان نگاه می‌کنید، شما را به‌ وجد می‌آورد و حتی ممکن است مصمم‌تر از قبل بشوید تا سریعا اقدامات لازم برای آن تصمیم را به عمل بیاورید. یکی از آن تصمیمات به نسبت سخت، مهاجرت است.
بله! امروز قرار است، درمورد مهاجرت با شما صحبت کنیم. مهاجرت به آلمان!
تصور برخی مردم درمورد مهاجرت، شروع یک زندگی غیرقابل تحمل است؛ اما ما از همین‌جا به شما اعلام می‌کنیم، این تصور نه تنها اشتباه است بلکه شما با مهاجرت به آلمان می‌توانید مسیر زندگی خود را به کل تغییر دهید. از تحصیل و انتخاب شغل گرفته تا ازدواج! با همین تصمیم ساده زندگی شما از این رو به آن رو می‌شود. در ضمن، به‌قدری روش‌های مهاجرت به آلمان مختلف است که اصلا نیاز نیست شما به تنهایی در کشوری دیگر زندگی کنید.
پس  آینده شما و خانوادتان فقط به تصمیم شما بستگی دارد که از این لحظه به بعد چگونه می‌خواهید زندگی خود را ادامه دهید.
این بخش نیاز به توضیح بیش‌تر ندارد. اگر می‌خواهید به آلمان مهاجرت کنید، همراه‌مان بیایید که قرار است تمام شرایط و انواع مهاجرت به آلمان را به شما توضیح دهیم.

شرایط مهاجرت به آلمان

ببنید! درست است برای هر نوع مهاجرت به آلمان شرایط خاصی وجود دارد؛ اما اول از همه شما باید واجد شرایط عمومی مهاجرت به آلمان باشید. به‌عنوان مثال باید درآمد مناسب برای خرج و مخارج زندگی خود را داشته باشید یا حتما گواهی بیمه سلامت‌تان را دریافت کرده باشید.
تسلط اولیه به زبان آلمانی که دیگر از واجبات مهاجرت به آلمان است و از همه مهم‌تر قبل از انجام هرکاری، حواستان باشد که ویزای آلمان خود را اخذ کرده باشید.  حال، برخی شرایط دیگر را در بخش پایین بخوانید.

شرایط مهاجرت به آلمان

شرط سنی مهاجرت به آلمان

بگذارید پاسخ این سوال را اینجا به شما ندهیم. واقعا هم نمی‌توان شرط سنی مشخصی برای مهاجرت اعلام کرد که ما در این قسمت به شما بگوییم. پس بهتر است ما پاسخ این سوال در هر بخش مخصوص خود بدهیم.

مدرک زبان برای مهاجرت به آلمان

شما چه برای ویزای تحصیلی آلمان درخواست دهید چه برای هر نوع ویزای دیگر، باید به سطح خاصی از زبان آلمانی تسلط داشته باشید. اما صبر کنید، مبادا الان بخاطر نداشتن این مهارت از مهاجرت به آلمان صرف‌نظر کنید. زیرا سطحی که شما برای زبان آلمانی نیاز دارید، بسیار ساده است و هر شخصی می‌تواند این مهارت لازم را کسب کند. شما با اخذ مدرک زبان آلمانی در سطح B1 می‌توانید از این مرحله نیز با موفقیت عبور کنید.

راه های مهاجرت به آلمان‌

هیچ عذر و بهانه‌ای را نمی‌پذیریم اگر الان بگویید ما نمی‌توانیم به آلمان مهاجرت کنیم. آلمان به قدری روش‌های مختلفی برای مهاجران در نظر گرفته که امکان ندارد از بین این روش‌ها یکی از آن‌ها مناسب شما نباشد. در این مقاله  5 روش اصلی مهاجرت به آلمان را به شما می‌گوییم تا با توجه به شرایط‌تان یکی را انتخاب کنید.
لنواع مهاجرت به المان

مهاجرت کاری به آلمان

با توجه به گفته‌های دولت آلمان، این کشور دچار کمبود نیروی کار است. پس با این حساب یکی از بهترین راه‌های مهاجرت برای شما، مهاجرت به آلمان از طریق کار است. کافی‌ست به‌عنوان پزشک، مهندس یا هر تخصص دیگر درخواست خود را برای مهاجرت ثبت کنید. لازم به ذکر است، به‌علت تشویق افراد برای مهاجرت به این کشور، شرایط سختی را برای مهاجران نیز در نظر نگرفته است. تنها نکته‌ای که باید به آن توجه کرد، شما فقط در بازۀ سنی 25 تا 40 سال می‌توانید از طریق کار به آلمان مهاجرت کنید.

مهاجرت به آلمان از طریق آوسبیلدونگ

آویسبیلدونگ (Ausbildung) همان آموزش حرفه‌ای یا کارآموزی است. سیستم آویسبیلدونگ به‌گونه‌ای است که برای دانشجویان در بازه زمانی بین 2 تا 3.5 سال آموزش‌های علمی و نظری متغیری درنظر گرفته است. بعد از این آموزش‌ها شما می‌توانید در شرکت‌های مختلف آلمانی مشغول به کار بشوید و برای خود اقامت آلمان نیز اخذ کنید.
سن شما باید حداقل 18 و حداکثر 25 سال باشد. در مدت زمان آموزش‌تان، شما از این مجموعه به‌طور ماهانه کمک هزینه‌ای دریافت می‌کنید. به‌نظر روش خوبی‌ست برای مهاجرت، شما همان‌طور که آموزش های حرفه‌ای می‌بینید و در زمینه‌های مختلف متخصص می‌شوید، خودتان را برای ورود به بازار کار آلمان آماده می‌کنید.
دیگر حسنی که این مجموعه کار‌آموزی دارد، شما بعد از پایان دوره‌های آموزشی‌تان می‌توانید، با مدرکی که از آویسبیلدونگ اخذ می‌کنید در دیگر کشورها‌یی مثل امریکا، کانادا و ... مشغول به ‌کار شوید. برخی دوره‌های ارائه شده در آویسبیلدونگ شامل عکاسی, داروسازی، پرستاری، متخصص بیهوشی و .... است.

مهاجرت تحصیلی آلمان

شاید الان این سوال به ذهن شما خطور کند، چرا باید برای از طریق تحصیل به آلمان مهاجرت کنم؟
خب جواب این سوال کاملا بدیهی است، تحصیل رایگان با کیفیت بالا و وجود دوره‌های آموزشی کاربردی و .... از مزیت های مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل است. هم‌چنین شما هنگام تحصیل در آلمان اجازه دارید به‌طور پاره وقت کار کنید. همچنین تحصیل شما در این کشور هم به زبان آلمانی و هم به زبان انگلیسی امکان‌پذیر است.
بخش جذاب ماجرا این است، شما با حامی مهاجر به راحتی و در سریع‌ترین زمان ممکن می‌توانید ویزای تحصیلی آلمان را اخذ کنید تا سریعا سفر خود را برای مهاجرت به این کشور دوست داشتنی آغاز کنید.

ویزای تحصیلی آلمان

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

حتی فکر کردن به آن نیز خوشایند است! رویای سرمایه گذاری در کشوری که از قوی‌ترین اقتصاد جهان برخوردار است واقعا فوق العاده است. بهتر است سریعا درمورد شرایط این نوع مهاجرت و ویزای خود اشتغالی صحبت کنیم.
شرایط ویزای خود اشتغالی به آلمان

 • اثرگذاری مثبت بر اقتصاد اروپا
 • برآوردسازی یک تقاضای اقتصادی
 • ایجاد حداقل 5 موقعیت شغلی بصورت تمام وقت و دائمی
 • داشتن حداقل 18 سال سن

شما به عنوان شخص سرمایه گذار نیز باید عدم سابقه کیفری خود را اثبات کنید. هم‌چنین در زمینه کسب و کار ایجاد شده باید تجربه داشته باشید. شما بعد از سه سال سرمایه گذاری در آلمان می‌توانید اقامت خود را بگیرید. به یاد داشته باشید که باید به‌طور مداوم حداقل نیمی از سال را در آلمان زندگی کنید تا به آلمان ثابت کنید اقامتگاه اصلی شما این کشور است. درضمن توجه داشته باشید اگر بالای 45 سال سن دارید و برای این نوع مهاجرت می‌خواهید درخواست دهید حتما باید مدرکی مستند بر مبنای این‌که شما برنامه بازنشستگی دارید را به المان ارائه دهید.

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

تصور کنید، درحالی که تازه ازدواج کردید و از دوران خوش زندگی‌تان لذت می‌برید، فصل جدید زندگی مشترک‌تان نیز از آلمان شروع می‌شود. حال بماند که شما از طریق همسرتان به‌عنوان یک شهروند آلمانی به حساب می‌آیید و از مزایای بی‌نظیری برخوردار می‌شوید. به‌عنوان مثال شما می‌توانید بدون محدودیت زمانی در المان اقامت داشته و کار کنید یا هر زمان که فرزندتان به دنیا بیاید آلمان به‌طور خودکار فرزند شما را به‌عنوان شهروند آلمانی در نظر می‌گیرد. هم‌چنین با مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج، ممکن است شرایط تحصیل در آلمان برایتان‌ راحت‌تر شود. درضمن حواستان باشد شما بعد از 18 سالگی، می‌توانید این نوع مهاجرت را انتخاب کنید.
این نکته را نظر بگیرید که باید واجد شرایط آلمان نیز باشید تا بتوانید از این تابعیت استفاده کنید. این‌که چطور این نوع تابعیت صورت می‌گیرد را در ادامه خواهید خواند.
خیلی ساده بخواهیم برایتان توضیح دهیم، هر شخص خارجی در صورت ازدواج با شهروند آلمانی می‌تواند تابعیت آلمان بگیرد؛ ولی این را در نظر بگیرید که شرایطی برای اخذ تابعیت آلمان از طریق ازدواج وجود دارد. آن شرایط چیست؟ قسمت پایین را بخوانید.

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج
شرایط اخذ تابعیت آلمان از طریق ازدواج

 • اثبات ازدواج
 • اثابت اقامت
 • اثبات ثبات مالی
 • اثبات مهارت زبان
 • اثبات دانش حقوقی و اجتماعی
 • اثبات درک قانون اساسی جمهوری فدرال آلمان
 • اثبات عدم محکومیت کیفری
 • اثبات انصراف از تابعیت فعلی

در ضمن حواستان به این موضوع باشد! هنگام درخواست تابعیت آلمان از طریق ازدواج، حداقل باید دوسال از زمان ازدواج شما با تبعه آلمانی گذشته باشد.
بعد از این‌که درخواست خود را ارسال کردید، حدود چند ماه زمان می‌برد تا اطلاعات شما بررسی کنند. این بازه زمانی مشخص نیست، بستگی به حجم کاری دفتر آلمان دارد ولی به محض تصمیم‌گیری، سریعا نتیجه نهایی را به شما اعلام می‌کنند.

مراحل مهاجرت به آلمان

در بخش پایین مراحل لازم برای مهاجرت به آلمان را به شما می‌گوییم. این نکته را نیز در نظر بگیرید که با توجه به نوع بورسیه‌تان امکان کم یا زیاد شدن مراحل مهاجرت وجود دارد.

 • ارزیابی واجد شرایط بودن
 • درخواست ویزا
 • درخواست اجازه اقامت
 • ایجاد حساب بانکی
 • ثبت نام بیمه سلامت

برای مهاجرت به آلمان چه مدارکی لازم است؟

ما به شما می‌گوییم که به چه مدارکی برای مهاجرت به آلمان نیاز دارید؛ اما این موضوع را در نظر بگیرد که با توجه به نوع مهاجرت‌تان شاید مدارکی دیگری نیز نیاز داشته باشید.

مدارک لارم برای مهاجرت به المان

هزینه مهاجرت به آلمان

ما برای مهاجرت به آلمان نمی‌توانیم هزینه ثابتی را در نظر بگیریم. به هرحال شرایط و نوع مهاجرت باهم متفاوت است؛ اما در جدول پایین به‌طور تقریبی هزینه‌ای که سفارت برای صدور ویزا از شما می‌گیرد را گفته‌ایم.

هزینه مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان از طریق کار

75 یورو

مهاجرت به آلمان از طریق آویسبیلدونگ

رایگان

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

37.5 الی 75 یورو

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

255 یورو، صرف نظر از ترجمه اسناد و..

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

255 یورو برای بزرگسالان و ۵۵ یورو برای خردسالان

ارزان ترین راه مهاجرت به آلمان

شما برای مهاجرت به آلمان دو گزینه ارزان پیشرو دارید. حال این‌که کدام روش مناسب شماست، به شرایط‌تان بستگی دارد. یا می‌توانید از طریق آویسبیلدونگ اقدام کنید، که نه تنها هزینه‌ای نمی‌دهید بلکه کمک هزینه‌ای نیز به شما می‌دهند.
دومین روشی انتخابی شما از طریق تحصیل است. چرا می‌گوییم این گزینه برایتان بسیار عالی است؟ چون هزینه تحصیل در آلمان، نسبت به آمریکا، کانادا انگلیس و استترالیا بسیار مقرون به‌صرفه‌تر است. با این حال شما با این روش هم فرصت زندگی در کشوری ابر اقتصادی را دارید و هم می‌توانید در بهترین رشته های تحصیلی در آلمان درس بخوانید.

قوانین مهاجرت به آلمان

دولت المان برای مهاجرت افراد به این کشور، قوانینی وضع کرده است که تمام مهاجران مستلزم رعایت این قوانین هستند. مثلا شما درصورتی حق دریافت مجوز اقامت را دارید که تمام شرایط گفته شده برآورده کرده باشید. دومین مورد از قوانین مهاجرت به آلمان این است، شما با داشتن مدرک دانشکاهی، ملزم به انتخاب شغل مرتبط با مدرکت‌تان نیستید و می‌توانید هر شغلی را انتخاب کنید. اگر با ویزای تحصیلی به آلمان مهاجرت کردید، تنها 20 ساعت اجازه کار در هفته برای شما وجود دارد. این موارد از جمله قوانین مهاجرت به آلمان است. چه بسا قوانین دیگری نیز وجود دارد.

به آخر مقاله امروزمان هم رسیدیم!

 تا الان حتما متوجه شدید که مهاجرت به آلمان چه‌قدر می‌تواند در روند زندگی‌ شما تاثیر بگذارد. ما تمام و کمال به وظیفه‌مان عمل کردیم. روش‌های مختلف، شرایط و مدارک لازم برای مهاجرت را به‌طور کامل به شما توضیح دادیم . الان برای محکم‌کاری می‌توانید با شماره 02148000957 تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را به‌طور صحیح راهنمایی کنند؛ سپس تصمیم قطعی خود را برای مهاجرت به آلمان بگیرید.

سوالات متداول درباره شرایط مهاجرت به آلمان

نمی‌شود بدون پاسخ به سوالات شما این مقاله را به پایان برسانیم که!
پس در بخش پایین می‌توانید جواب سوالات خود را دریافت نمونده و اگر سوالی دیگری نیز داشتید در قسمت کامنت با ما درمیان بگذارید.

آسان‌ترین راه مهاجرت به آلمان چیست؟

مهاجرت از طریق تحصیل از آسان‌ترین راه‌های مهاجرت به آلمان است.

مزایای مهاجرت به آلمان چیست؟

هزینه‌های نسبتا پایین، رعایت بهداشت همگانی، آسانی در حمل‌ونقل عمومی و ... مزایای مهاجرت به آلمان است.

بدی های مهاجرت به آلمان کدام است؟

مالیات‌های نسبتا بالا، بوروکراسی و... بدی‌های مهاجرت به آلمان است.
 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 4 | کل دیدگاه های تایید شده: 1
حسن روحانی
ممنونم از بیانات خوبتون